Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní

Ostatní

ZADAT NOVÝ DOTAZ
P

Dobrý den, může pracovník, který má exekuci na plat po odečtení srážek,  nechat zasílat zbývající peníze na cizí účet? Děkuji

Dobrý den,

toto řešení je možné, ale já ho nedoporučuji, neb hrozí blokace i tohoto cizího účtu (přestože na něj chodí pouze mzda po odečtení exekučních srážek). 

A

Dobrý den, co znamená prosím Pověřený asistent soudce/VSÚ? Děkuji

Dobrý den,

pověřený asistent soudce (vyšší soudní úředník) samostatně vykonává vybrané úkony v soudním řízení (z pověření soudce). 

R

Dobrý den, dalo by se spojit s člověkem co psal dotaz ohledně Sberbank a platby? Stalo se mně něco podobného, peníze jsem nezaslal, ale potřeboval bych vědět přesně účet, na který měla osoba peníze zaslat z toho důvodu, že pokud by to byl stejný jako ten co byl zaslán mně, chtěl bych podat žalobu.

Dobrý den,

omlouváme se, ale toto možné není. Všechny dotazy procházejí anonymizací a v rámci ochrany osobních údajů nemáme právo dávat osobní údaje tazatelů komukoliv k dispozici.

JN

Dobrý den, jak mám postupovat, když jsem momentálně na neschopence a ještě nějakou dobu budu. A včera jsem se díval na stránky Justice.cz, kde mi bylo povolené oddlužení. Co teď? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nyní bude probíhat přihlašování pohledávek, následně jejich přezkum a do začátku splácení insolvence Vás čekají ještě min. 3 měsíce. Momentální pracovní neschopnost tak Vaši schopnost splácet insolvenci neohrozí.

AK

Dobrý den, prosím o vyřízení mé záležitosti. Eviduji nezplacenou (splatnost do 17.10.19) fakturu 0000041 za výpis ze zdravot. dokumentace paní K.P. pro ČP, pověřený poskytovatel zdrav. služeb.

Dobrý den,

žádost o proplacení faktury doporučuji směřovat na toho, komu jste fakturu vystavila (klient, zdravotní pojišťovna, zaměstnavatel, atd.).

K

Dobrý den, kamarádka mi dluží větší obnos peněz. Za prodej bytu ji měly přijít peníze na účet, ale údajně je zadržel exekutor. Má exekutor právo zadržet celou finanční hotovost (400 tis Kč), když dlužná částka je "jen" 20 tis Kč"? Pokud ano, za jak dlouho musí peníze uvolnit? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

je-li vaše kamarádka v exekuci, pak ji exekutor pravděpodobně zablokoval účet, na což měl s posvěcením soudu právo. Po uhrazení dluhu bude účet odblokován. Půjčování vyšší sumy peněz mezi kamarády laiky důrazně nedoporučuji (zejména je-li dlužník v exekuci). Může to být právně komplikované a můžete přijít o všechno (promlčecí lhůty, vstup do osobního bankrotu, nepřihlášení pohledávky, povinnost věřitele přezkoumat před půjčením peněz, zda bude dlužník schopen splácet, atd.). Na půjčování peněz máme banky.

MW

Dobrý den, četl jsem vaše odpovědi na internetu a chtěl bych se vás na něco zeptat přes mail. Bylo by to asi trochu delší, tak pokud byste měl čas mi odpovědět, budu moc rád. Děkuji

Dobrý den,

pro složitější případy je poradenství přes email či formou osobního setkání (pouze v Praze a Brně) možné za cenu 980 Kč/hod. Pro jednodušší případy je Vám k dispozici naše bezplatná finanční poradna.

R

Dobry den, poslala jsem vam dotaz, a prosím nezverejnujte ho, prosím jen poslat odpoved na email. Dekuji

Dobrý den,

všechny dotazy a odpovědi zveřejňujeme anonymizovaně v naší bezplatné finanční poradně tak, aby informace posloužily i ostatním čtenářům. Máte-li zájem o individuální placené poradenství (980 Kč/hod), kontaktujte mne prosím pomocí emailu: petr.jermar@banky.cz

A

Dobrý den, mám ins řízení, čekám na schválení soudem. Exekuce nemám. A dotaz je následující - pokud si platím měsíčně životní pojistku a není žádné datum splatnosti. Do žádosti jsem to jako dluh nepřidala. A paní mi řekla, že nevadí, když to pošlu až v půli listopadu. Nebude to brané jako dluh, když to platím pravidelně a není to uvedeno na žádosti?

Dobrý den,

přijde na to, o jaké životní pojištění se jedná (rizikové nebo spořící). Neplacení rizikového pojištění bude pojišťovna považovat za dluh a neuhrazené pojistné po Vás může vymáhat. Neplacením spoření Vám dluh nevzniká (pouze můžete porušit sjednané podmínky vašeho produktu, což se může negativně promítnout do naspořené hodnoty). V obou případech doporučuji následující - pokud na placení pojištění nemáte, pojištění zrušte (v insolvenci na něj spíše mít nebudete).

EK

Dobrý den, chtěl bych Vám velice moc za Vaší práci, kterou děláte pro obyčejné lidi. S jakou rychlostí reagujete na dotazy. Děkuji!!!

Dobrý den,

děkujeme a jsme rádi, že se Vám naše bezplatná finanční poradna líbí.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

ostatní dotazy z oblasti bankovnictví, realit, pojištění a osobních a rodinných financíRychlé odkazy

Banky v ČR