Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní

Ostatní

ZADAT NOVÝ DOTAZ
ET

Dobrý den, je možné si vyřídit příspěvek na sportovní aktivity za rok 2020 online?

Dobrý den,

jaký příspěvek máte na mysli?

JJ

Dobrý den, pane Jermář, urguji můj dotaz podaný dne 15/4/2020 v návaznosti na můj první dotaz č. 9714 z 14/4/2020 a následně druhý dotaz č. 9717 z 14/4/2020. Dosud jste mi neodpověděl na můj dotaz podaný dne 15/4/2020 na můj kontaktní telefon.

Dobrý den,

všechny dotazy jsme vám zodpověděli v naší bezplatné finanční poradně. Osobní a telefonické konzultace nabízíme za 980 Kč/hod. V případě zájmu mne prosím kontaktujte přes email a najdeme vhodný termín pro konzultaci.

JS

Pravidelně každý měsíc odesílá poštou Město Rychvald potvrzení o příjmu zaměstnance. Rádi bychom používali zasílání tiskopisu datovou schránkou. Napište mi prosím, zda je to možné, děkuji.

Dobrý den, 

v této záležitosti doporučuji kontaktovat osobu nebo instituci, které toto potvrzení zasíláte.

P

Mám stejný dotaz - platí to i dnes, co jste odpověděl v roce 2017?

Dobrý den,

přijde na to, jaký dotaz a odpověď máte na mysli.

JN

Dobrý den, nejprve vytvořte správné zákony pro lidi se ZPS.

Dobrý den,

portál banky.cz nemá nic společného s tvorbou legislativy. Moc zákonodárná náleží parlamentu, tedy nelíbí-li se Vám aktuálně platná legislativa pro osoby se ZPS, můžete zaslat podnět straně, kterou jste volil, nebo v příštích volbách volit jinak.

L

Dobry den, pritel ma exekuce a odpracoval 15 dni v praci a dostal vyplatu 10 551 Kc, exekutor mu sebral i danovy bonus, to muze? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

lidem v exekuci musí každý měsíc zůstat nezabavitelné minimum, které lze vypočíst dle výše příjmu, typu pohledávek a počtu vyživovaných osob. Jednoročně vyplácený daňový bonus či vyrovnání je mimořádným příjmem, na který lze uvalit exekuční srážky.

D

Dobrý den, momentálně pracují za minimální mzdu a strhávají mi insolovenci zhruba 3 100 Kč. Chtěl bych se zeptat, když bych změnil zaměstnání kde by byla má mzda 24 800 Kč a po měsíci by se zvedla na 29 800 Kč v hrubém a výši dluhů mám 366 800 Kč, kolik by mi bylo strháváno po dobu pěti let? Tatím jsem necelý rok v insolvenci, děkuji mnohokrát.

Dobrý den,

nezabavitelné minimum se počítá z čistého příjmu a počtu vyživovaných osob (výše dluhů ani hrubá mzda na výpočet vliv nemají). Z čistého příjmu 22 000 Kč a bez vyživovaných osob by Vám zůstávalo 11 739 Kč.

VB

Dobry den, co se bude dít s deponovanou částkou ze mzdy, kdyz exekuce jeste nenabyla pravni moci a u zamestnavatele jsem ukoncil pracovni poměr? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě schválení insolvence bude tato částka poukázána insolvenčnímu správci. Při neschválení insolvence půjdou peníze exekutorovi. V obou případech tyto peníze poslouží k umoření Vašich dluhů.

S

Převádím z části svůj majetkový podíl vzešlý z transformace zem. družstva na děti. Převedený majetkový podíl přesahuje několikanásobně základní členský podíl jak u převodce, tak u nabyvatele. Odmítavé stanovisko bylo odůvodněno, že se jedná o majetkový podíl z transformace, který neexistuje. Za dobu od transformace zemědělského družstva se žádný přepočet majetkových podílů z transformace nekonal. Při kladném hospodaření družstva se vlastní jmění značně navýšilo. Jediný doklad o výši majetkového podílu je majetkový list s jeho strukturou od 7.12.1992, kdy jsem členkou ve znění "Struktura majetkového podílu z transformace" ve výši 598 565,- Kč a vypořádací podíl 538 708,- Kč. Nyní chci rozdělit svůj podíl i na své děti s tím, že se stanou také členy družstva. Odmítavé stanovisko bylo odůvodněno na přihlášce za člena družstva, přitom je přihláška, kterou doposud družstvo mělo jako vzorový formulář a tam je uveden majetkový podíl vzešlý z transformace, že takový podíl neexistuje a nelze ho na přihlášce uvádět jako vstupní vklad. Pokud by na přihlášce za člena byl z původního formuláře/který byl jako vzor podíl z transformace vymazán/, nemohla by vzniknou situace, že by se podíl v době převodu rovnal vloženým fin. prostředkům /v dané době/ a ne ve skutečnosti zhodnoceným majetkovým podílem vzešlým z transformace, který si troufám tvrdit se zvýšil za 27 roků minimálně o 50%. Myslím si, když se berou noví členové družstva, kteří vkládají 30 000,- Kč po 27 letech transformace, když není proveden přepočet maj. podílů, i když na ustavující schůzi byla podána informace , že po 10 letech se bude provádět přepočet majetkových podílů, tak se tak nestalo, snad je to důvod, že se to neukotvilo ve stanovách. Nejeví se mi správné i výpočet divident ve stejné % výši nyní vložených vkladů v hotovosti, jako u majetku vzešlého z transformace, který má vyšší reálnou hodnotu. Nevím jestli občanský zákoník nezrušil tzv. majetkové podíly z transformace, když se na to družstvo odvolává, jiný doklad nemám a nebyl mi dán, než majetkový list - Majetkový podíl z transformace. Děkuji

Dobrý den,

toto je složitější případ, který nejsme schopni řádně okomentovat bez prostudování všech podrobností a detailů. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc.

P

Dobry den, mel jsem exekuce, a pak jsem mel insolvenci. Sve zavazky jsem splatil uplne na 100%. A chci se zeptat - mam narok na penize, ktere zustaly treba na uctech sporitelny? Dekuji

Dobrý den,

po zdárném ukončení insolvence a prominutí všech dluhů by měly být ukončeny všechny dočasně pozastavené exekuce. Účty by měly být odblokovány a měl byste být schopen volně nakládat s penězi, které na účtech do dnešního dne zůstaly. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

ostatní dotazy z oblasti bankovnictví, realit, pojištění a osobních a rodinných financíBanky v ČR