Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní

Ostatní

ZADAT NOVÝ DOTAZ
HL

Dobrý den, jsem bývalým finančním poradcem Broker Consulting, a.s. Smlouvu jsem ukončila před 3 lety. Přes několik urgencí mi dosud nebyla vyplacena provize z uzavřených hypotečních úvěrů. Společnost argumentuje případnými storny od partnerů. Vzhledem k tomu, že storno lhůty jsou max. dvouleté a u hypotečních úvěrů žádné, je tento argument nesmyslný. Bohužel nemám žádnou moc provize ze společnosti dostat. Můžete mi poradit, jakým způsobem se k provizím dostat? Děkuji.

Dobrý den,

jestliže Vám Broker Consulting dluží peníze které odmítá vyplatit, doporučuji si svých práv domáhat soudní cestou. 

MH

Dobrý den, začínám 5. rok v insolvenci a po celou dobu jsem od zaměstnavatele dostával výplatu 10 700 Kč. V lednové výplatě 2019 jsem ale obdržel částku 8 500 Kč. Dotýká se novela výše částky? Jsem samoživitel a mám v péči syna, kterému je 9 let a k žádné změně oproti jiným rokům u nás nedošlo. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

novela insolvenčního zákona byla schválena až koncem ledna a vstupuje v platnost od listopadu 2019. Na Vaši lednovou výplatu tak nemá žádný vliv (a ani později mít nebude). Nenapadá mě žádný důvod pro tak drastické snížení nezabavitelné částky. Doporučuji se poptat zaměstnavatele a insolvenčního správce.

JZ

Dobrý den, již týden mám od vašich operátorů 3-5 nevyžádaných hovorů denně, připadá Vám to normální?

Dobrý den,

patrně se jedná o omyl, jsme bezplatná online finanční poradna, neprovozujeme call centrum. 


JK

Dobrý den, je možnost zastavení exekuce pro nemajetnost? Děkuji s pozdravem a přáním hezkého dne

Dobrý den,

ano, u exekučního soudu se lze domáhat zastavení exekuce pro nemajetnost. Je třeba prokázat, že nemáte žádný exekučně postižitelný majetek ani příjem a že není šance na zlepšení Vašich majetkových poměrů. Exekuční soud tedy spíše povolí zastavení exekuce u nemajetného invalidního důchodce či seniora vyššího věku než u mladého a zdravého nezaměstnaného (u kterého lze očekávat, že si najde práci). 

Po zastavení exekuce pokračuje promlčecí lhůta (10 let), po které je dluh definitivně promlčen. 


AZ

Hezký den, měla bych velký zájem pracovat jako telefonní poradce v bankovním sektoru. Budu ráda za případně nabídky spolupráce. Moc děkuji

Dobrý den,

doporučuji sledovat pracovní nabídky jednotlivých bank, které najdete na jejich webech v sekci "kariéra". Případně pracovní portály (jobs.cz). Zřiďte si profil na LinkedIn a email ve formátu "jméno.příjmení" (bude působit více seriozně).

D

Dobrý den, ještě bych se chtěl zeptat, co jsou to tzv. blank check company

Dobrý den,

takto se označuje prázdná firma (např. před-založené s.r.o. čistě za účelem dalšího prodeje).

LC

Dobrý den, banka nevyplácí mzdy zaměstnancům, já a moje známá jsme tam pracovaly a mě nevyplatili a známou oškubaly o peníze.

Dobrý den,

o jakou banku se jedná? Dluží-li Vám zaměstnavatel výplatu, doporučuji peníze vymáhat soudní cestou. 

PC

Pane Jermář, prosím o možnost kontaktovat banky s možností částečného sponzoringu pro uvedený projekt prostřednictvím vaší redakce. V případě, že to není možné, musím oslovit všechny banky jednotlivě? Je tam nějaká možnost? Prosím poraďte mi. Děkuji, Pavel

Dobrý den,

naše redakce nemá žádné nadstandardní vztahy s bankami. Jen takto můžeme garantovat absolutní nezávislost a nestrannost. Se získáním sponzoringu od bank Vám pomoci nemůžeme.

P

Dobry den, cesky panel me odesila platby do Moneta Money bank a banka penize neprijima. Jinak vsechny prikazy prijima, prichazi i odchazi. Kde je chyba prosim? Diky

Dobrý den,

co přesně myslíte "českým panelem"?

Dobrý den, prosím, je možno s Vámi dojednat osobní konzultaci? Jestli ano, prosím o tel. kontakt. Předem dík! S pozdravem Petr

Dobrý den,

osobní konzultace poskytujeme v Praze a v Brně (jinak pouze telefonicky/přes skype) za cenu 980 Kč/hod. Napište mi na email a domluvíme se na konkrétním termínu.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

ostatní dotazy z oblasti bankovnictví, realit, pojištění a osobních a rodinných financíRychlé odkazy

Banky v ČR