Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypotéka

Hypotéka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
M

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda dostanu hypotéku 2,5 mil. Kč s mým čistým příjmem 26 000. Manželka je bohužel ve zkušební době, takže její plat zahrnout nemohu, je to tak? Děkuji

Dobrý den,

s čistým příjmem 26 000 Kč můžete měsíčně splácet max. 11 700 Kč a celkem dlužit 2,8 mil. Kč. Je to o fous, ale na hypotéku 2,5 mil. Kč dosáhnete. Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím hypo formuláře zde, uděláme Vám lepší neveřejnou nabídku.

R

Dobrý den, beru měsíčně 60 000 Kč, mám dohromady splátky na tři úvěry 9 800 Kč, chci si vzít hypotéku 1,3 mil. Kč, barák stojí 1,5 mil. Kč. Ze svého dám 200 000 Kč. Mám nějakou šanci, že hypotéku dostanu, i když mám ty úvěry?

Dobrý den,

s čistým příjmem 60 000 Kč měsíčně můžete splácet maximálně 27 000 Kč (45%). I po odečtení současných splátek za spotřebitelské úvěry (9 800 Kč) Vám stále zůstává dostatečná rezerva pro hypotéku ve výši 1,3 mil. Kč. Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím hypo formuláře zde, uděláme Vám nabídku přímo na míru. 

L

Dobrý den, ještě než si nechám postavit RD, bych si rád pořídil pozemek. Na výstavbu RD nějak nespěchám, ale vlastní pozemek bych měl rád co nejdříve, jelikož v okolí Prahy jich je čím dál méně. Co si o tomto kroku myslíte? Rád bych se dále zeptal, zda bych si tedy mohl vzít hypotéku na pozemek a až třeba za rok nebo dva začít se stavbou RD? Je lepší si vzít jednu hypotéku (např. 2,5 mil. Kč) na pozemek, a později druhou hypotéku (3,5 mil. Kč) na stavbu RD? Mám zjištěno, že na splácení této částky jsem pro banky dostatečně bonitní. Nebo je nějaký jiný, lepší způsob? Děkuji!

Dobrý den,

neboť ceny pozemků rostou rychleji než ceny stavebních prací a nemáte-li nyní možnost si vzít hypotéku celých 6 mil. Kč, dává smysl nejdříve koupit pozemek a stavbu začít později. Banka Vám může půjčit max. 90% z hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok 80%), tedy je třeba mít z vlastních zdrojů našetřeno 0,6-1,2 mil. Kč (pro nákup pozemku a stavbu RD v hodnotě 6 mil. Kč). V případě zájmu kontaktujte naše specialisty prostřednictvím hypo formuláře zde - vše s Vámi projdeme a uděláme nabídku na míru.

D

Dobrý den, které banky v ČR poskytují úvěr na družstevní bydlení FO? Jaké je sazba a maximální výše úvěru? Které malé banky v ČR nabízí stavební spoření a od koho? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

úvěr na družstevní byt je komplikovanější, neboť družstevník vlastní pouze podíl v družstvu (s právem byt užívat), ale není přímo majitelem bytu (byt je v majetku družstva). Není tak možné dát bance byt do zástavy. Je třeba ručit jinou nemovitostí nebo v případě menších částek kombinovat úvěry ze stavebního spoření a půjčky. Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím hypo formuláře zde, pokusíme se pro Vás najít řešení.

Stavební spoření nabízí těchto 5 stavebních spořitelen: Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna, Wüstenrot, Buřinka a Liška, přehled zde v našem srovnávači stavebních spoření.

R

Dobry den, zijeme v UK a planujeme navrat do CR. Radi bychom koupili nemovitost do 3 mil. financovanou pujckou od kamarada. Pote prodali nasi britskou nemovitost, z vytezku vratili 1,5 mil. a na vraceni zbyvajici poloviny bychom si chteli vzit hypoteku. Je pro banky takovy postup prijatelny?

Dobrý den,

ano, některé banky nabízejí zpětné financování až rok starého nákupu nemovitosti. Vzhledem k neustále rostoucím úrokům doporučuji případně s bankami začít jednat co nejdříve a nynější sazby si zafixovat (lze až rok dopředu před podpisem hypotéky). V případě zájmu kontaktujte prostřednictví hypo formuláře zde naše specialisty, kteří s Vámi vše projdou a navrhnou nejvhodnější řešení.

Dobrý den, přemýšlím o hypotéce. Projel jsem snad všechny stránky s nabídkami hypoték. Vyplnil tisíce hypotečních kalkulaček. Chtěl bych 800 000 Kč. Vlastním polovinu bytu (hodnota bytu 2,8 mil. Kč) a chtěl bych těch 0,8 mil Kč na vyplacení bratrovo poloviny. Nabídky bank mne moc neoslovily. Zato někteří hypoteční poradci dokáží zařídit hypotéku o hodně výhodněji. Jak je to možné? Mám využít služeb těchto poradců nebo zprostředkovatelů hypoték nebo radši vzít hypotéku u některé z bank? Kde je ten háček? Chtěl bych se dostat na 3-3,2k měsíčně.

Dobrý den,

hypotéka 800 000 Kč se splatností 30 let a úrokem 3,29% vychází měsíčně na 3 500 Kč. Některé banky nabízí i delší dobu splatnosti (až 40 let), čímž byste se dostal s měsíční splátkou níže. Nicméně toto nedoporučuji, protože již při splatnosti 30 let úvěr 0,8 mil. Kč přeplatíte o skoro 0,5 mil. Kč (u 40 let by to bylo více). Naopak pokud Vám to Vaše finanční situace umožňuje, doporučil bych kratší splatnost - u 20 let by byla měsíční splátka zhruba 4 500 Kč (jen o 1 000 Kč více a úvěr byste doplatil o 10 let dříve a přeplatil ho jen o 0,4 mil. Kč). 

Dobří hypotéční poradci mají s bankami vyjednané množstevní slevy - proto Vám mohou nabídnou mnohdy lepší podmínky než banky. Vyplňte prosím hypotéční formulář zde - pokusíme se Vám udělat nabídku splňující všechna Vaše očekávání, vysvětlíme Vám výhody a nevýhody možných řešení.

MS

Dobrý den, prosím o informaci, zda je možné doplatit hypotéku jednorázově bez poplatků, pokud je již hypotéka z poloviny splacena. Děkuji

Dobrý den,

většina bank toto neumožňuje (čest výjimkám - např. Air Bank, Fio banka). Ze zákona je možné splatit každoročně bez poplatku pouze 25% (platí pro hypotéky sjednané či refinancované po 12/2016). 

KF

Dobrý den, od února 2019 budu mít živnostenský list. Potřebuji hypotéku co nejdříve 1,5 mil. Kč. Po jak dlouhou dobu musím dokládat své příjmy? Může výše příjmů ovlivnit dobu dokládání? Děkuji.

Dobrý den,

u podnikatelů se příjmy dokládají pomocí daňového přiznání za poslední fiskální rok (roční příjem se vydělí 12 a takto se odhadne výše měsíčního čistého příjmu). Banka Vám nepůjčí dříve než po prvním ukončeném roce podnikání (tedy v lednu 2020). Máte-li doposud příjem ze zaměstnání a nejste-li ve výpovědní lhůtě, doporučuji o hypotéku požádat ještě před začátkem podnikání.

R

Dobrý den, mám v plánu dočasně splatit hypotéku a následně využít produktu zpětného refinancování za účelem nákupu další nemovitosti. Bude toto možné? Samozřejmě na základě dobré bonity, stálého zaměstnání a příjmů. Tyto parametry splňuji. Zástavní břemeno bude tedy na tuto moji první nemovitost nebo na tu nově kupovanou? Děkuji, Roman.

Dobrý den,

co přesně myslíte dočasným splacením hypotéky? Nemáte-li sjednaný offset mechanismus (nabízí pouze vybrané banky), pak můžete úvěr splatit jen předčasně (nikoliv dočasně). Zpětné financování umožňují některé banky u nákupů nemovitostí ne starší než 1 rok. Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím hypotéčního formuláře zde - vše s Vámi detailně probereme a uděláme Vám nabídku nové hypotéky přesně na míru.

Š

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, zda lze přenechat zbytek hypotéky dceři. Děkuji za pochopení, Štefan

Dobrý den,

převod hypotéky je možný je tehdy, bude-li Vaše dcera dostatečně bonitní. Pokud dceři nemovitost zatíženou hypotékou zároveň nedarujete (tedy Vy si ponecháváte nemovitost a na dceru chcete přepsat dluh), doporučuji hypotéku nepřevádět. Zničil byste tím své dceři život, neboť ona by již na další hypotéku pro sebe nedosáhla a bez vlastní střechy nad hlavou se rodina zakládá velmi špatně.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance


Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

Hypoteční poradna vám pomáhá

Chcete si pořídit vlastní bydlení a nemáte našetřeno dostatek peněz? Řešením může být hypotéka. Která je ta pravá? Dosáhnete na ni? Jaká jsou pravidla pro její získání? Nejen na to Vám odpoví hypoteční poradna.

Proč si vzít hypotéku?

Ceny nemovitostí rostou. Hypotéka se tak stává skvělou investicí. Navíc si nemovitost přizpůsobíte k obrazu svému a nemusíte čekat na svolení vlastníka. Ale co je hlavní – bydlení bude VAŠE.

Než požádáte o hypotéku

Promyslete své možnosti. Jakou část investice do vlastního bydlení můžete hradit ze svých zdrojů? Kolik můžete měsíčně splácet? Pro orientační výpočet můžete využít hypoteční kalkulačku.

Jak na hypotéku?

Před tím, než si začnete vybírat nemovitost, počítejte. Kolik můžete investovat? A jakou částku si můžete půjčit, aniž byste ohrozili svou existenci? Hypotéka je dlouhodobý závazek, na který se ještě nabalí poplatky, náklady na energii apod.
Poptejte se na hypotéku u své banky, ale nepodléhejte hned první nabídce. Porovnejte nabídky i ostatních bank.
Buďte důslední. Nenechte se zlákat jen výhodnou úrokovou sazbou. Posviťte si i na další skryté poplatky.
Nenašli jste odpověď na svou otázku? Využijte naší hypoteční poradny. Rádi Vám pomůžeme a vše vysvětlíme.



Rychlé odkazy

Banky v ČR