Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna

Hypoteční poradna

ZADAT NOVÝ DOTAZ
L

Dobrý den, s přítelem pracujeme druhým rokem sezonně na Islandu a vracíme se už nadobro domu v říjnu. Je možnost získat hypotéku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro získání hypotéky je třeba mít dostatečný pravidelný příjem, pracovní smlouvu na dobu neurčitou a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě. Doporučuji následující:

1) po návratu do ČR si najděte novou práci na dobu neurčitou

2) vyčkejte na skončení zkušební lhůty (3 měsíce)

3) požádejte o hypotéku

ZM

Dobry den, rada bych koupila chatu s cislem evidencnim (dobrou dostupnosti, s el a vodou, na vl. pozemku, atd.) za 1,5 mil. Prijem mam ze zahranici (Velka Britanie), posledni 3 mesice cca 24 000 Kc cisteho/mes., ale prijmy se mi ruzni podle toho, kolik dni odpracuji, vydelavam i 40 000 Kc cisteho. Mam vlastni zdroje, ale jen v pripade 90% hypoteky. Mohla bych za vyse uvedenych podminek 90% hypo ziskat? Mohla bych mit nejaky problem s tim, ze prijem je ze zahranici? Diky

Dobrý den,

je-li příjem v jiné měně než úvěr, jedná se o tzv. cizoměnovou hypotéku, která je komplikovanější. V případě nepříznivého kurzového vývoje Vám příjem může klesat a dluh růst. Banky vyžadují do zástavy obvykle trvale obyvatelnou nemovitost - tuto podmínku ne každá chata splňuje. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční specialisty prostřednictví hypoteční kalkulačky, kteří s Vámi ve proberou a pokusí se najít vhodné řešení. 

MGA

Dobry den, dokud neni podepsano mezisoudni reseni s bankou, muzu refinancovat hypoteku u jine banky? Dekuji

Dobrý den,

jaké mezisoudní řešení s bankou máte na mysli? Pokud jste hypotéku vždy splácel včas (nemáte negativní záznamy v registrech), refinancování není problém.

ZK

Dobry den, jsme mlady par z triletou dcerou a chteli bychom koupit nemovitost za 1,9 mil. Kc s tim, ze hotovost zadnou nemame. Je moznost ziskat hypoteku? Dekuji

Dobrý den,

banky Vám mohou půjčit jen 90% z hodnoty nemovitosti. Je třeba mít 10% našetřeno nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí.

Š

Které banky dávají hypotéku 90%? Děkuji.

Dobrý den,

až na pár výjimek téměř všechny banky dnes 90% hypotéky poskytují (ovšem za úrokový příplatek).

Š

Dobrý den, lze nějakým způsobem získat 100% hypotéku bez toho aniž bych musel ručit nemovitostí rodičů? Jde to udělat tak, že bych ručil nemovitostí, kterou bych chtěl koupit? Příjem mám 22 000 Kč čistého, smlouvu na neurčito a cena nemovitosti by byla 1,5 mil Kč. Děkuji.

Dobrý den,

bez vlastních úspor či ručení druhou nemovitostí na hypotéku bohužel nedosáhnete. Banka Vám může půjčit max. 90% z hodnoty kupované nemovitosti. Na nemovitost v hodnotě 1,5 mil. Kč tak získáte úvěr max. 1,35 mil. Kč.

AV

Dobrý den, mám stavebko u MP KB a čerpám překlenovací úvěr na koupi bytu ve výši 2 200 000 Kč. Aktuálně mám naspořeno cca 690 000 a 1.2. 2020 mi končí fixace. MP nabídla snížení úrokové sazby z 4,86 na 2,89% s garantovaným přidělením 31/12 2022 nebo převedení stávajícího překlenovacího úvěru do řádného s anuitním splácením a úrokovou sazbou 2,89% garantovanou na 5 let. Splatnost úvěru by zůstala beze změny 25.08. 2033. Na první pohled zajímavé snížení úrokové sazby, ale když jsem se dívala na nabídky jiných bank, 2,89% není zas tak oslnivých. Z MP chci odejít, nepředpokládám, že by byli ochotni úrok ještě nějak výrazněji snížit a hledám možnosti, jak to realizovat. Nemám jiný majetek, kterým bych mohla ručit pro jinou hypotéku a MP neumožňuje (alespoň co jsem se dočetla na webu) zápis jiné bance na druhé místo pro zástavu. Je řešením "předhypoteční půjčka" nebo obecně půjčka ve výši cca 1 500 000 (rozdíl půjčeno - naspořeno) ke splacení úvěru (řádného po překlopení, nebo lze splatit i překlenovací?). Děkuji za Vaše vyjádření

Dobrý den,

sazba 2,89% skutečně dnes příliš zajímavá není, určitě je možné se dostat o 0,2-0,3% níže. Pokud již nyní ručíte současné bance koupeným bytem v osobním vlastnictví, není problém při refinancování zástavu převést na jinou banku. Vyplňte prosím naši hypoteční kalkulačku, naši specialisté s Vámi vše proberou a navrhnou nejvhodnější řešení.

P

Dobrý den, máme úvěr ze stavebního spoření. Splácíme úvěr a meziúvěr a na povinném spoření máme za 5 let naspořenou částku 100 000 Kč. Chci se zeptat, zda si můžu vybrat naspořenou polovinu peněz. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

stavební spoření je zde povinnou součástí úvěru ze stavebního spoření. Nelze jen tak vybrat polovinu peněz, nicméně banky obvykle velmi rády umožňují navyšování úvěru až na hodnoty platné ke dni sjednání úvěru. Zkuste se se stavební spořitelnou domluvit na nějaké formě navýšení úvěru.

JO

Dobrý den, je možné dostat s přítelkyní hypotéku na 3,2 mil. Kč? Momentálně máme čistý příjem dohromady min. 40 000 Kč, našetřeno nemáme nic. Moje máma je ochotná ručit bytem v hodnotě minimálně 1,2 mil. Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

příjem pro hypotéku ve výši 3,2 mil. Kč máte dostatečný. Absenci vlastních úspor lze řešit zástavou další nemovitosti (např. bytem rodičů). Vyplňte prosím hypoteční kalkulačku a naši specialisté Vám udělají nabídku přímo na míru.

V

Dobry den, s pritelkyni uvazujeme o koupi mensiho domku, prodejni cena nemovitosti je 1,3 mil. Kc. Spolecny prijem mame cca 40 tisic cisteho mesicne. 10% z kupni ceny nemovitosti bychom dali dohromady. Pokud by to bylo vice nez 10%, mohli bychom mit k dispozici byt v hodnote cca 1 milion jako zastavu. Moje otazka zni - pokud bychom pouzili zastaveni toho bytu za 1 mil. Kc na hypoteku v hodnote 1,3 mil. Kc, za jak dlouho by bylo mozne vyvazat byt ze zastavy? Vyvazani je mozne po zaplaceni te jistiny kterou musime mit vlastni, tedy tech 10-20% co nam banka neni ochotna pujcit, nebo az po celkovem doplaceni hypoteky, popr. do nejakeho urciteho procenta z kupni ceny nemovitosti? Jedna se o byt prarodicu, kteri jsou vuci tomu dosti skepticti, a byt by meli vyvazany ze zastavy co nejrychleji. Dekuji a hezky den

Dobrý den,

banky Vám mohou půjčit až 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Celkově ale mohou mít banky v portfoliu pouze 15% úvěrů s LTV v rozmezí 80-90% (proto jsou tyto úvěry dražší). S LTV do 80% dosáhnete na nižší úrok a některé banky dávají další bonus v podobě ještě nižší sazby za LTV do 70%. Doporučuji si nechat od hypotečního poradce udělat návrh úrokové sazby na 70/80/90% LTV a pak zvolit pro Vás nejoptimálnější variantu. 

Druhou nemovitost je možné vyvázat ze zástavy ihned po poklesu jistiny (zbylého dluhu) pod sjednanou hodnotu LTV. Tento poměr Vám snižuje nejen splácení úvěru, ale také růst cen nemovitostí (nemovitost je možné nechat za 2-3 roky přecenit odhadcem banky). Vyplňte prosím hypoteční kalkulačku a naši specialisté s Vámi vše proberou a navrhnou nejvhodnější řešení. 


Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

Hypoteční poradna vám pomáhá

Chcete si pořídit vlastní bydlení a nemáte našetřeno dostatek peněz? Řešením může být hypotéka. Která je ta pravá? Dosáhnete na ni? Jaká jsou pravidla pro její získání? Nejen na to Vám odpoví hypoteční poradna.

Proč si vzít hypotéku?

Ceny nemovitostí rostou. Hypotéka se tak stává skvělou investicí. Navíc si nemovitost přizpůsobíte k obrazu svému a nemusíte čekat na svolení vlastníka. Ale co je hlavní – bydlení bude VAŠE.

Než požádáte o hypotéku

Promyslete své možnosti. Jakou část investice do vlastního bydlení můžete hradit ze svých zdrojů? Kolik můžete měsíčně splácet? Pro orientační výpočet můžete využít hypoteční kalkulačku.

Jak na hypotéku?

Před tím, než si začnete vybírat nemovitost, počítejte. Kolik můžete investovat? A jakou částku si můžete půjčit, aniž byste ohrozili svou existenci? Hypotéka je dlouhodobý závazek, na který se ještě nabalí poplatky, náklady na energii apod.
Poptejte se na hypotéku u své banky, ale nepodléhejte hned první nabídce. Porovnejte nabídky i ostatních bank.
Buďte důslední. Nenechte se zlákat jen výhodnou úrokovou sazbou. Posviťte si i na další skryté poplatky.
Nenašli jste odpověď na svou otázku? Využijte naší hypoteční poradny. Rádi Vám pomůžeme a vše vysvětlíme.Rychlé odkazy

Banky v ČR