Banky.cz Banky.cz Reality

Reality

Prodejte nebo pronajměte nemovitost za nejlepší cenu

Základní údaje o nemovitosti

Nejpozději do 24h se Vám ozveme

Váš telefon

Prodejte nebo pronajměte nemovitost za nejlepší cenu

Nejpozději do 24h se Vám ozveme

Váš telefon

Proč vybrat právě nás?

98% klientů
najdeme kupce
S námi prodáte
za nejlepší cenu
Makléř se Vám ozve
nejpozději do 24 hodin
Odhad nemovitosti
ZDARMA
Co o nás říkají naši klienti
Co o nás říkají naši klienti

Články v realitním magazínu

Online odhad nemovitosti

Online odhad nemovitosti

30.1.2019, Autor: Martin Silný

Prodáváte nemovitost, potřebujete znát její reálnou hodnotu a nechcete spoléhat jen na realitního makléře? Nebo jen chcete mít vlastní představu pro případné vyjednávání o ceně nemovitosti?

Číst článek
Průběh realitní transakce

Průběh realitní transakce

29.8.2018, Autor: Adam Sucháček

Prodej nemovitostí má mnoho specifik, která není radno podceňovat. K čemu je dobrá rezervační smlouva a jak dlouho trvá přepis vlastnického práva na katastru? V následujících řádcích si popíšeme průběh realitní transakce krok za krokem. 

Číst článek
Koupě nemovitosti: Na které poplatky se připravit?

Koupě nemovitosti: Na které poplatky se připravit?

25.5.2018, Autor: Martin Silný

Vlastní úspory, provize RK, daň z nabytí nemovitosti, hypotéka, odhad zástavní hodnoty či poplatky na katastru. Koupě nemovitosti není levnou záležitostí. Poradíme, na které výdaje se připravit. 

Číst článek
Přejít do magazínu
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Dotazy k realitám v naší poradně

Nákup nemovitosti v manželství

16.2.2019

Dobrý deň, ja som vám už raz písala ohľadne typu vlastnictvi nemovitosti do osobného vlastnictvi. Sme manželia Slováci bez prechodného pobytu žijúci v ČR. Nevieme či môžeme dať SJM alebo niečo ine.

21.2.2019 Odpoveď našeho experta

Dobrý den, jako manželé nabýváte všechen majetek během trvání manželství do SJM. Na straně kupujících tak budou uvedení "manželé" a v Návrhu na vklad do Katastru pak "návrh pro vklad vlastnického práva pro SJM".  

Číst článek

Prodej nemovitosti

12.2.2019

Dobrý den, vlastním družstevní podíl na bytě 2+1. S manželem se budeme na jaře stěhovat do rodinného domku k babičce a já bych tento podíl chtěla prodat. Můžu se zeptat, jak dlouho dopředu dát vědět realitce, či kolik si realitka vezme z částky? A pokud prodám byt realitce, platím v něm i nadále nájem, než byt prodá někomu jinému, nebo už je pak vše na realitce? Ještě jsem se takto nestěhovala, a mám z toho celkem obavy, aby vše proběhlo v pořádku. Můžete mi poradit? děkuji :)

21.2.2019 Odpoveď našeho experta

Dobrý den, realitka Vám obchod pouze pomáhá zprostředkovat - hledá kupce, nekupuje byt sama. Za úspěšný prodej si realitní kanceláře zpravidla účtují 3-5% z ceny nemovitosti. RK kontaktujte až v momentě, kdy chcete začít byt prodávat (ne dříve). V Praze a v Brně se byty s rozumnou cenou prodávají obratem (i v řádu dnů), v pohraničí to může trvat týdny až měsíce. V případě zájmu o asistenci s prodejem vyplňte prosím formulář zde a náš realitní specialista Vás zkontaktuje ohledně dalšího postupu.

Číst článek
Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6000 přehledně členěných dotazů