Banky.cz Banky.cz Reality

Reality

Prodejte nebo pronajměte nemovitost za nejlepší cenu

Základní údaje o nemovitosti

Nejpozději do 24h se Vám ozveme

Váš telefon

Prodejte nebo pronajměte nemovitost za nejlepší cenu

Nejpozději do 24h se Vám ozveme

Váš telefon

Proč vybrat právě nás?

98% klientů
najdeme kupce
S námi prodáte
za nejlepší cenu
Makléř se Vám ozve
nejpozději do 24 hodin
Odhad nemovitosti
ZDARMA
Co o nás říkají naši klienti
Co o nás říkají naši klienti

Články v realitním magazínu

Výstavba bytů letos zrychlila, přesto jich je pořád málo. Těží z toho investoři

Výstavba bytů letos zrychlila, přesto jich je pořád málo. Těží z toho investoři

11.8.2019, Autor: Adam Sucháček

Skoro 5 500 nových bytů v bytových domech začali od začátku roku do konce května stavět developeři v Česku. V porovnání s minulým rokem je to o 60 % víc. Tempo ale začíná zpomalovat a bytů je na trhu stále málo. I proto lidé každý třetí kupují jako investici.

Číst článek
Online odhad nemovitosti

Online odhad nemovitosti

30.1.2019, Autor: Martin Silný

Prodáváte nemovitost, potřebujete znát její reálnou hodnotu a nechcete spoléhat jen na realitního makléře? Nebo jen chcete mít vlastní představu pro případné vyjednávání o ceně nemovitosti?

Číst článek
Průběh realitní transakce

Průběh realitní transakce

29.8.2018, Autor: Adam Sucháček

Prodej nemovitostí má mnoho specifik, která není radno podceňovat. K čemu je dobrá rezervační smlouva a jak dlouho trvá přepis vlastnického práva na katastru? V následujících řádcích si popíšeme průběh realitní transakce krok za krokem. 

Číst článek
Přejít do magazínu
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Dotazy k realitám v naší poradně

Zadlužená nemovitost

16.8.2019

Dobrý den, zdědili jsme zadluženou nemovitost. Dluh je u nebankovní společnosti a je ve výši 1/2 odhadu nemovitosti. Je možné řešení si na tento dluh půjčit, např. od příbuzných, vše na řádnou smlouvu a přes úschovu peněz např. u notáře a zaslání společnosti, kde je úvěr, který byl na podnikání zemřelého a zástavou je ta nemovitost a po zaplacení a vymazání zástavy v katastru tuto nemovitost prodat a splatit půjčené peníze příbuzným? Nežli se jim peníze splatí, tak by ve smlouvě bylo zaneseno, že pokud by se tak nestalo např.do cca 6 měsíců, tak by byla nemovitost převedena na ně. Je to tak správné? Mají tak jistotu půjčených peněz? Nemusí se ničeho obávat? Co by mohlo nastat? Může se stát nemovitost nepřevoditelná, apod? Děkuji

18.8.2019 Odpoveď našeho experta

Dobrý den, co přesně myslíte zadluženou nemovitostí? Je-li nemovitost ve Vašem vlastnictví a na katastru je pouze zapsané věcné břemeno "zástavní právo ve prospěch nebankovní společnosti za úvěr", stačí Vám tento dluh uhradit a následně dojde k výmazu zástavního práva. Je jen na Vás, jak si peníze na úhradu dluhu opatříte (z vlastních úspor, půjčka u známých, bankovní úvěr). Dluh se v tomto případě hradí přímo věřiteli (nejde přes notáře či jinou úschovu - ta se používá v případě koupi nemovitosti, kdy peníze leží u notáře do momentu přepsání nemovitosti na KN na nového majitele).

Číst článek

Prodej nemotosti zatížené hypotékou

13.8.2019

Dobrý den, chci se zeptat jak to chodí, když jsme s přítelem koupili byt. Byt je v osobním vlastnictví. Je zatížen hypotékou. Fixace je 7 let. Přemýšlíme ale o koupi domu, protože byt je nám po příchodu potomka malý. Dá se to nějak řešit? Existuje nějáký postup jak by se to dalo udělat? Děkuji za rady.

18.8.2019 Odpoveď našeho experta

Dobrý den, možných řešení je několik. Můžete byt zatížený hypotékou prodat a hypotéku převést na kupujícího či ji jednorázově doplatit z utržených peněz. Nebo můžete byt pronajímat, z nájmu splácet hypotéku na byt a vzít si novou hypotéku na RD. Doporučuji kontaktovat naše specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří Vám všechny varianty propočítají a doporučí nejvhodnější řešení.

Číst článek
Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7300 přehledně členěných dotazů