Banky.cz Banky.cz Reality

Reality

Prodejte nebo pronajměte nemovitost za nejlepší cenu

Základní údaje o nemovitosti

Nejpozději do 24h se Vám ozveme

Váš telefon

Prodejte nebo pronajměte nemovitost za nejlepší cenu

Nejpozději do 24h se Vám ozveme

Váš telefon

Proč vybrat právě nás?

98% klientů
najdeme kupce
S námi prodáte
za nejlepší cenu
Makléř se Vám ozve
nejpozději do 24 hodin
Odhad nemovitosti
ZDARMA
Co o nás říkají naši klienti
Co o nás říkají naši klienti

Články v realitním magazínu

Průběh realitní transakce

Průběh realitní transakce

29.8.2018, Autor: Adam Sucháček

Prodej nemovitostí má mnoho specifik, která není radno podceňovat. K čemu je dobrá rezervační smlouva a jak dlouho trvá přepis vlastnického práva na katastru? V následujících řádcích si popíšeme průběh realitní transakce krok za krokem. 

Číst článek
Koupě nemovitosti: Na které poplatky se připravit?

Koupě nemovitosti: Na které poplatky se připravit?

25.5.2018, Autor: Martin Silný

Vlastní úspory, provize RK, daň z nabytí nemovitosti, hypotéka, odhad zástavní hodnoty či poplatky na katastru. Koupě nemovitosti není levnou záležitostí. Poradíme, na které výdaje se připravit. 

Číst článek
Úvěry pro bytová družstva a SVJ

Úvěry pro bytová družstva a SVJ

22.5.2018, Autor: Luboš Gregor

Přemýšlíte o revitalizaci bytového domu? Banky a stavební spořitelny půjčují i bytovým družstvům a SVJ. Co lze úvěrem financovat a jak vysoký bude úrok? Poradíme, proč se vyplatí mít kvalitně vedené účetnictví, minimum neplatičů a rozumně nastavené odvody do fondu oprav.

Číst článek
Přejít do magazínu
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Dotazy k realitám v naší poradně

Koupě, prodej, pronájem a hypotéka

21.11.2018

Dobrý den, prosím o Váš názor k následující situaci, kdy s manželkou plánujeme pořízení nového bydlení a hledáme pro nás do budoucna nejlepší řešení. Aktuálně vlastním byt 3+1 v ceně cca 2-2,2 mil. Kč. Byt kupován na hypo - zbývá při řádném splácení doplatit cca 800k (vč. úroků a poplatků). Nové bydlení plánujeme pořídit v ceně cca 3 mil Kč. Máme úspory 2,2 mil. Kč + nějaká rezerva a nemůžeme se rozhodnout, jestli stávající byt při výročí fixace doplatit a prodat a teprve potom koupit nový již bez hypo nebo jestli si stávající byt ponechat, pronajmout a vzít si další hypo cca 800k (pokud by nám banka další hypo dala - manželka je na rodičovské a příjmy máme okolo 40k a hypo nyní 8k). No a poslední varianta stávající hypo z úspor splatit, pronajmout a vzít si novou hypotéku cca 1,5 mil. Varianta první nás láká z důvodu, že bychom byli bez hypo, ale variantu 2 a 3 zvažujeme z důvodu investice na "důchod" nebo pro děti, kdy bychom teoreticky za deset let, kdy nám bude 50 měli 2 splacené byty, proto se stále nemůžeme rozhodnout. Děkuji za Váš čas.

13.12.2018 Odpoveď našeho experta

Dobrý den, já osobně bych volil doplacení první hypotéky z úspor při výročí fixace a koupě druhé nemovitosti za 3 mil. Kč na hypotéku 1,6 mil Kč (a dát 1,4 mil. Kč ze zbylých úspor). S příjmem 40 000 Kč hypotéku ve výši 1,4 mil. Kč získáte bez problémů. Navíc lze do příjmů započíst i budoucí výnos z pronájmu. Druhý byt se určitě hodí. Buď poslouží dětem nebo Vám v podobě renty z pronájmu na stáří.

Číst článek

Realitní kancelář nevrátila rezervační poplatek

18.11.2018

Dobrý den, obdržel jsem od RK ČS výzvu k podpisu kupní smlouvy, na základě "rezervační smlouvy" a složených 100 tisíc korun na nákup RD. RK špatně pracovala, nebyla schopna uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí. Ve výzvě k podpisu kupní smlouvy chyběl datum, čas i místo, kde mám smlouvu podepsat. Rovněž mi nebyla předložena Kupní smlouva, kterou jsem měl podepsat. Téměř 10 let se snažím po bankovním domě ČS, kde mám účet, aby mi tato jednoduchá data sdělila. Ovšem marně. Protože jsem tuto smlouvu nepodepsal, RK mi zabavila rezervační poplatek ve výši 100 tisíc korun. Je dokument právoplatný, pokud v něm chybí základní údaje a ani zpětně mi je nechtějí sdělit? Navíc se mnou již nechtějí komunikovat a na mé argumenty nereagují. Děkuji za odpověď.

13.12.2018 Odpoveď našeho experta

Dobrý den, rezervační smlouva je smlouvou o smlouvě budoucí, neboť se v ní zavazujete do určitého data podepsat budoucí Kupní smlouvu. Proto by přílohou dobré rezervační smlouvy měla být přímo budoucí Kupní smlouva, aby bylo jasné, k čemu se zavazujete. Rezervační smlouva stanovuje podmínky propadnutí rezervační zálohy (např. pokud Kupní smlouvu nepodepíšete do určitého data). Klíč k odpovědi na Vaši otázku leží v rezervační smlouvě - pečlivě si ji prostudujte a pak zhodnoťte, jestli jste naplnil podmínky pro propadnutí zálohy či nikoliv.  Datum, čas a místo podpisu smlouvy se domlouvá neformálně a ústně (telefonicky), nesepisují se k tomu speciální dokumenty. Všeobecná promlčecí lhůta činí 3 roky. Pokud k události došlo již před 10 lety a Vy jste doposud nezahájil soudní spor o navrácení peněz, je vše již 7 let promlčeno.

Číst článek
Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 5600 přehledně členěných dotazů