Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank

  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank do České republiky přišla v listopadu 2007. Jako první banka zákazníkům přinesla zcela nový samoobslužný model, při kterém si zákazník spravuje své každodenní bankovní operace sám. Zákazníci obsluhují svůj účet přes internetové a telefonické bankovnictví. Pobočky slouží hlavně jako poradenská centra nebo místa pro sjednání hypotéky.

  Tento model nám umožnil nabídnout zákazníkům nejvyužívanější bankovní služby zcela zdarma. mBank tak přístupem ke svým zákazníkům způsobila v bankovním sektoru skutečnou revoluci a v současné době se mBank s více než půl milionem zákazníků řadí mezi nejvýznamnější české banky.

  Nová platforma internet bankingu, kterou jsme zavedli na začátku roku 2014, dokázala, že pro klienta nepřináší jen cenové výhody, ale pomáhá mu zvyšovat a udržovat si úroveň „finančního sebevědomí“ neboli schopnosti řídit své vlastní finance.

  mBank nabízí produkty a služby, které zákazníci nejvíce potřebují, za atraktivní ceny a zároveň pohodlným a přátelským způsobem. Nabídka zahrnuje všechny důležité produkty pro retailový segment – osobní účet, spoření, kreditní karty, hypotéky a spotřebitelské úvěry, ale i pro živnostníky – výhodný účet, spoření, podnikatelský úvěr ve formě povoleného přečerpání neboli kontokorentu a další.

  Dotazy v poradně k mBank

  LK

  #5062, Výplata dividend, Akcie a investice, 18.8.2018

  Dobrý den, komu mám oznámit změnu účtu pro výplatu dividend, které mi jsou vypláceny z akcíí získaných při kupónové privatizaci? Mohu si je nechat posílat na svůj běžný účet u mBank? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  změnu čísla účtu a jiných osobních údajů provádí CDCP (Centrální depozitář cenných papírů). CDCP je třeba požádat o změnu přes svého prostředníka, který Vás zastupuje na kapitálovém trhu (banky či nebankovní společnosti). 

  DH

  #4973, Založení účtu v EU, Běžný účet, 1.8.2018

  Dobrý den, v poslední odpovědi jste psali, že občan EU si může založit účet v libovolné členské zemi. Jak je teda možné, že slovenská mBank cizincům účet nezaloží (ledaže by měli povolení k pobytu)?

  Dobrý den,

  na poskytnutí bankovních služeb není právní nárok. Banky si své klienty mohou vybírat. Proto např. některé německé banky požadují u cizinců předložení pracovní smlouvy. Stejně tak slovenská mBank může požadovat povolení k pobytu. Ve Vašem případě doporučuji běžný účet založit u jiné slovenské banky (např. Fio).

  JM

  #4943, Western Union do Mongolska, Platba, 24.7.2018

  Potřebuji poslat do Mongolska peníze skrze Western union v eurech. Kolik si bude mBank ještě strhávat za přesun peněz?

  Dobrý den,

  peníze k transferu přes Western Union se skládají hotově nebo hradí kartou (debetní či kreditní). Toto jde zcela mimo banky. mBank Vám za složení peněz kartou nebude účtovat žádný poplatek.

  ZK

  #4769, SEPA do Německa, Platba, 11.6.2018

  Dobrý den, potřebuji převést částku 1 000 EUR z českého na zahraniční (německý) účet. Mám dva české účty, u mBank a UniCredit Bank. Potřebovala bych poradit, ze kterého bude převod výhodnější. mBank má o dost nižší poplatek za SEPA platbu. Není v tom ale nějaký háček? Moc děkuji

  Dobrý den,

  Vaše intuice Vás neklame, háček v tom je. mBank si sice účtuje za odchozí SEPA platbu jen 25 Kč, ale má extrémně nevýhodné kurzy. UniCredit Bank má průměrné kurzy, ale zase nejdražší poplatek (250 Kč). Na zahraniční platby je nejlepší Air Bank, která si za odchozí SEPA platby účtuje jen 25 Kč, ale zároveň má jedny z nejlepších kurzů. 

  Doporučuji náš článek Jak na zahraniční platby.

  ČJ

  #4667, Vysoké poplatky za vedení účtu, Běžný účet, 10.5.2018

  Mám dotaz, jsem vaším dlouhodobým klientem a platím za vedení účtu a výběry a platby okolo 140 Kč měsíčně. Jsem důchodkyně a je to pro mě dost velká částka. Chci se zeptat, jestli by u vás nebyla nějaká lepší nabídka třeba bezplatného vedení účtu jako je to u některých bank. Děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  nejsme banka, ale poradenský portál. Platit dnes za vedení běžného účtu a ještě 140 Kč je téměř science fiction. První bezplatné běžné účty na trh uvedly Fio banka a mBank před více než 10 lety, dnes je nabídka mnohem pestřejší. Doporučuji Equa bank, která nabízí zdarma a bez podmínek vše (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Účet lze otevřít online z pohodlí domova, vše se ovládá přes internetbanking, už nikdy nebudete muset na pobočku. Banky jako ta vaše spoléhají na lenost klientů měnit banku. 

  Články o mBank

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  …věnovat pozornost úrokové přirážce +0,4% zanesjednání pojištění k úvěru. Následuje skupina ČSOB (Hypotéční banka, Poštovníspořitelna) s Equa bank a mBank. Equa bank nabízí letní slevu 0,2% navšechny hypotéky (i americké). Rychlý vývoj trhu bohužel není schopenreflektovat Wüstenrot, který je mim…

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …téměř cokoliv, za jakoukoliv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula naprvní místo súrokem 2,1…

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  …m mohykánem s nabídkou pod 2% jeFio banka, které s mírným odstupem dýchá na záda Sberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, v těsném závěsuWüstenrot (2,34%). Air Bank konečně splnila slib zavedení nových hypoték, kterénabízí za 2,49% stejně jako v…

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  … studentskéúčty, které již prakticky žádná omezení nemají a jsou plnohodnotným ekvivalentemúčtů pro dospělé. Můžeme vybírat z celkem 8 účtů. Až namBank nabízejí dětské účty výhradně klasické velké banky, které sází napolitiku udržení klienta i v pozdějším věku. Dětské účty znamenají probanku …

  Porovnání offsetových hypoték

  Porovnání offsetových hypoték

  27.9.2017, Hypotéka

  …ou výhodya nevýhody offsetových hypoték? A které banky je nabízejí? Offsetová hypotékaJakoprvní tento typ hypotečního úvěru uvedla před lety na trh mBank, která jej aleposléze stáhla z důvodu přílišné výhodnosti pro bonitní segment klientů.Aktuálně nabízejí offsetovou hypotéku Fio banka, Moneta…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR