Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank

  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank do České republiky přišla v listopadu 2007. Jako první banka zákazníkům přinesla zcela nový samoobslužný model, při kterém si zákazník spravuje své každodenní bankovní operace sám. Zákazníci obsluhují svůj účet přes internetové a telefonické bankovnictví. Pobočky slouží hlavně jako poradenská centra nebo místa pro sjednání hypotéky.

  Tento model nám umožnil nabídnout zákazníkům nejvyužívanější bankovní služby zcela zdarma. mBank tak přístupem ke svým zákazníkům způsobila v bankovním sektoru skutečnou revoluci a v současné době se mBank s více než půl milionem zákazníků řadí mezi nejvýznamnější české banky.

  Nová platforma internet bankingu, kterou jsme zavedli na začátku roku 2014, dokázala, že pro klienta nepřináší jen cenové výhody, ale pomáhá mu zvyšovat a udržovat si úroveň „finančního sebevědomí“ neboli schopnosti řídit své vlastní finance.

  mBank nabízí produkty a služby, které zákazníci nejvíce potřebují, za atraktivní ceny a zároveň pohodlným a přátelským způsobem. Nabídka zahrnuje všechny důležité produkty pro retailový segment – osobní účet, spoření, kreditní karty, hypotéky a spotřebitelské úvěry, ale i pro živnostníky – výhodný účet, spoření, podnikatelský úvěr ve formě povoleného přečerpání neboli kontokorentu a další.

  Dotazy v poradně k mBank

  #3856, Neuvedené předčíslí mBank, Platba, 23.9.2017

  Dobrý den, mám dotaz ohledně platby. 18.9.2017 jsem formou složenky zasílal na účet u mBank finanční prostředky. Zadal jsem jen číslo účtu bez předčíslí, jelikož jsem měl za to, že předčíslí je nepovinná položka. Do dnešního dne ale majitelce finance nedorazily. Co se v tomto případě stalo a jak situaci řešit? Děkuji za radu. Michael

  Dobrý den,

  předčíslí je povinná položka, nicméně 99% účtů žádné předčíslí nemá (a proto se v těchto případech nevyplňuje). Osobní účty mBank mají předčíslí 670100, které Vám měl sdělit spolu s číslem účtu příjemce platby. Platbu bez předčíslí mBank odmítla a peníze vrátila zpět České poště, na kterou se nyní musíte obrátit ohledně vrácení peněz (a následně peníze do mBank poslat znovu).

  Každá složenka Vás stojí desítky korun, s příkazem k platbě musíte osobně na poštu a v případě vrácení platby se musíte svých peněz složitě domáhat. Není to zbytečné, když mnoho bank nabízí vedení účtu a všechny platby zdarma? Doporučuji běžný účet od Equa bank - vše zdarma a zcela bez podmínek. Platby zadáváte z pohodlí domova přes internetbanking a odmítnuté platby se Vám automaticky vrací na účet.

  #3847, Phishing mBank, Podvod, 18.9.2017

  Dobrý den, před půl hodinou tedy v 19,15 jsem obdržel SMS zprávu, že bylo mé mKonto z bezpečnostních důvodů zablokováno a pro odblokování mám navštívit https://mbank-cz.pw a zodpovědět několik bezpečnostních otázek... jak je to možné, když u vás žádné konto ani účet nemám?

  Dobrý den,

  toto je pokus o podvod zvaný phising, kdy se z Vás podvodník snaží vylákat citlivé údaje. V tomto případě pod smyšlenou historkou (blokace účtu) se Vás snaží přimět k zadání přihlašovacích údajů do internetbankingu na falešnou stránku mBank. Tuto stránku neprovozuje mBank, ale podvodník, kterému byste tak dobrovolně vydal citlivé údaje, pomocí kterých by získal přístup k Vašemu účtu. 

  Podvodníci neví, kdo a je a kdo není klientem mBank, proto tuto zprávu posílají všem a doufají, že se někdo chytí. Banky nikdy takto s klienty nekomunikují. Jakékoliv odblokování účtu či změna hesla probíhají výhradně na pobočkách bank po předložení OP - nikdy ne na dálku (přes email/telefon).

  #3781, Společný účet, dědictví, Osobní a rodinné finance, 28.8.2017

  Chceme si s přítelkyni zřídit společný účet se stejnými dispozičnimi právy, aby až jeden z nás zemře, mohl ho nadále ten druhý uživat a nemusel se rušit nebo jít do dědického řízení. Děkuji!

  Dobrý den,

  společný účet s stejnými právy pro oba majitele (ne jeden majitel,druhý disponent) nabízí pouze 2 banky (mBank, UniCredit Bank) z celkovým více než 30 bank. Problémem jsou právě ony právní komplikace v případě úmrtí jednoho z majitelů účtu, kdy se druhý z majitelů nemusí ke svým penězům během dědického řízení dostat. 

  To nejlepší, co pro svoje "rodinné finance" můžete udělat je, že budete mít s přítelkyní každý svůj účet a sepsanou závěť u notáře (když se jednomu něco stane, dědí druhý 100%). Vedení účtu včetně všech transakcí a bez podmínek dnes nabízí mnoho bank, nic to nestojí. Equa bank, Air Bank, Fio banka.

  #3735, Kreditní karta pro cesty do zahraničí, Půjčka, 4.8.2017

  Dobrý den, chci si pořídit kreditní kartu. Jedu do zahraničí a chci si zde půjčit auto a bez kreditní karty zapůjčit nelze, potřebují zablokovat určitý depozit v hodnotě cca 50 000,-. Tudíž se sháním po kreditce, za kterou se nebude příliš platit měsíční poplatek, max. 30,- nebo bude zcela zdarma. Jinak ji moc využívat nechci, max. by se hodilo ještě zdarma výběr z bankomatu v zahraničí... Má banka je AirBank, která kreditky nenabízí. Po shlédnutí různých srovnání mi vychází ASI nejlépe 3 možnosti: mBank - mKreditka, Raiffeisen bank - kreditní karta EASY nebo Sberbank - FÉR kreditní karta. Jen přesně nevím jak to u nich chodí, když nejsem jejich klientkou, lze karta vystavit bez běžného účtu? Co byste doporučoval vy? Moc děkuji!

  Dobrý den,

  je to přesně tak, jak říkáte. Pro cesty do zahraničí se vyplatí mít kreditní kartu, neboť v určitých zemích (např. USA, Kanada, atd.) Vám bez kreditky nejen nepůjčí auto, ale mnohdy Vás ani neubytují v hotelu. Váš výběr (mBank, Raiffeisenbank či Sberbank) plně schvaluji. Nebýt klientem (nemít u dané banky běžný účet) by neměl být problém. Mimo bank mám taktéž velmi dobré zkušenosti s American Express a Diners club. Doporučuji náš článek Kreditní karty - velké porovnání květen 2017.

  #3664, Kurzy mBank, Běžný účet, 28.6.2017

  Dobrý den, které banky mají nejnižší poplatky při platbě kartou v zahraničí? Např. mBank přidává ke kurzu Visy ještě asi 3-5% z transakce, tedy. ve výsledku vyjde kurz EUR cca o korunu horší než ve směnárně. Děkuji předem za odpověď.

  Dobrý den,

  platby kartou jsou celosvětově zdarma. mBank má bohužel bezkonkurenčně nejhorší kurzy a navíc ještě tyto dodatečné poplatky za konverzi měn - doporučuji změnit banku. Vyzkoušejte třeba Equa bank, kde máte vše zdarma a zcela bez podmínek. Dobré kurzy jsou zde samozřejmostí, výběry z bankomatů všech bank v tuzemsku zdarma, v zahraničí za 9 Kč. Více info a možnost sjednání online zde.

  Články o mBank

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ry zcelazdarma a bez jakýchkoliv podmínek. Stále zdarma byť sjistými omezeními čipodmínkami je možné vybírat ještě u Creditas (5x měsíčně zdarma) a mBank (jenvýběry nad 1 500 Kč a měsíčně je třeba kartou utratit min. 1 500 Kč). [comparison c=1 d=2017-09-19 id=164a1125a1128a1144 cprop1=165 cprop…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …jšíoceňování nemovitostí tak dělá zvysokoprocentních úvěrů horké zboží, nakteré kvůli jeho ceně ne každý dosáhne. Hypotékysúrokem pod 2% Fio banka, mBank, Sparkasse, Raiffeisenstavební spořitelna, Air Bank, Wüstenrot, Equa bank a Česká spořitelna. 8šampionů, u kterých je stále možné sehnat pěti…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  3.7.2017, Hypotéka

  …od 2%. Několik bank během května zlevnilohypotéky o 0,1% (Air Bank, ČS, RB). Fio banka: refinancování 1,58%, nové úvěry 1,68%, bez pojištění +0,20% mBank: refinancování i nové úvěry 1,74%, bez pojištění +0,25% UniCreditBank: refinancování i nové úvěry 1,79%, bez pojištění+0,40% Sberbank: refina…

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  …bankovky kompenzují poplatky za vedení karty nebovyšším úrokem 22-26%. Většina ostatních bank si účtuje za výběryzbankomatů % zvybírané hotovosti. mBank (mKreditka): poplatek za vedení karty 29 Kč/měsíc (zdarma při měsíční útratě nad500 Kč), úrok 23,80% Cetelem(Kreditní karta): poplatek za ved…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  … cizích měnách) lze použít korunový účet – odchozí/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftlan…

  Banky v ČR