Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank
  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank je mladá dynamická banka, která svoji první pobočku v Čechách otevřela v roce 2007. Mateřská polská skupina mBank (dříve BRE Bank) je součástí německé Commerzbank. Jako první moderní nízkonákladová banka v ČR přišla s konceptem bezplatného účtu bez podmínek.

  mBank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet a termínovaný vklad.

  Dotazy v poradně k mBank

  MH

  #6008, Předčíslí, Platba, 14.2.2019

  Když má účet i předčíslí a přesto ho vynechám, dojdou peníze v pořádku?

  Dobrý den,

  toto Vám bohužel nikdo nemůže garantovat. Některé banky platby automaticky vracejí (např. mBank u chybějícího 670100), u jiných se platba může připsat na účet, ale příjemce ji nemusí být schopen správně identifikovat (např. účty finančních úřadů u ČNB).

  MJ

  #5864, Poplatak za euro platbu, Platba, 29.1.2019

  Dobrý den, pokud budu z mého eurového účtu posílat peníze do zahraničí, kolik zaplatím na poplatku? Mění se poplatek podle toho jak velká částka peněz bude převedena?

  Dobrý den,

  v rámci EU má nejlevnější platby mBank (0 Kč, ale horší kurzy), Fio banka (20 Kč) a Air Bank (25 Kč). Mimo EU pak Air Bank (100 Kč). Jiné banky si mnohdy účtují % z převáděné částky s minimem 200-250 Kč. Kompletní přehled všech bank v našem článku Jak na zahraniční platby.

  M

  #5820, Zapomenuté předčíslí, Platba, 23.1.2019

  Dobrý den, poslal sem peníze el. bankovnictvím na číslo účtu, které má předčíslí, ale já ho nevyplnil. Tak jestli by se mohlo stát, že by existovaly dva bankovní účty se stejným bankovním číslem, ale jeden by měl navíc předčíslí, tudíž by se bral jako druhý/jiný účet (kód banky je 0100). Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  v případě zapomenutého předčíslí banky obvykle vracejí platby zpět (jako např. mBank u jejich 670100).

  PG

  #5817, Nebankovní půjčka na 20 dnů, Půjčka, 23.1.2019

  Dobrý den, chci zeptat, uvažuji o Ferratum půjčce, že si půjčím 20 000 Kč a za dvacet dnů vše z výplaty vrátím. Je to výhodné a je to opravdu tak, že půjčím 20 a vrátím 20 a nic víc?

  Dobrý den,

  doporučuji se všem nebankovním půjčkám obloukem vyhnout, bývá to začátek velmi bolestivého konce (exekuce, osobní bankrot, zničený život). Je to jako s drogami. První dávku dostanete od dealera možná zdarma, ale pro další (už placenou) si přijdete sám, protože se bez ní neobejdete. 

  Nevím co může být tak urgentního, že by to nepočkalo 20 dní do Vaší další výplaty. Pak byste se obešel zcela bez půjčky. Pokud si nemůžete pomoci a peníze potřebujete ihned, půjčte si od banky. Jestliže Vám banka nepůjčí, pak to dělá pro Vaše dobro (předem ví, že byste nebyl schopen pravděpodobně úvěr splatit). 

  Doporučuji mBank, která první půjčku novým klientům (až 40 000 Kč na 1 rok) nabízí pouze za fixní poplatek 2% z půjčené částky. Tedy dnes si půjčíte 20 000 Kč a za rok vrátí celkem 20 400 Kč. 

  KJ

  #5803, Kolik stojí SEPA platba?, Platba, 21.1.2019

  Dobrý den, v případě, že je nutno poukazovat měsíčně předepsanou částku daně z příjmu fyzické osoby do Francie, jaký je aktuálně nejmenší poplatek za takovouto transakci? Podmínkou je, že platba musí být prováděna měsíčně a vzhledem k její kalkulované výši, je poplatek za standardní EURO platbu, či SEPA platbu či inkaso , téměř ve stejné výši jako předepsaná částka. Dle vývoje informací, není v dohlednu zrušení takovéhoto poplatku? Děkuji.

  Dobrý den,

  v našem článku Jak na zahraniční platby uvádíme přehled poplatků všech bank. Nejlevnější SEPA platby má Fio Banka (20 Kč) či Air Bank (25 Kč). Nově nabízí SEPA platby zdarma mBank, ale má výrazně horší kurzy. Samozřejmě se najdou i banky, které si za stejnou službu nestydí říct i 200-250 Kč. Je jen na Vás, u které banky budete mít běžný účet

  Články o mBank

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …l daleko za očekávánímvětšiny klientů a v realitních obchodech je flexibilita klíčovýmparametrem. Za 2,89% lze hypotéku s pětiletým fixem pořídit u mBank aUniCredit Bank. Sberbank, Equa bank a refinancování od Wüstenrot jsou těsně po3%. S mírným odstupem následuje Air Bank, Komerční banka, Česk…

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  18.10.2018, Hypotéka

  …1%levněji), přičemž ani příplatek za nesjednání volitelného pojištění nenímarkantní (+0,2%). Do 2,6% nabízí pětiletý fix ještě Wüstenrot, Equa bank,mBank a Sparkasse. Zajímavou nabídku představuje Air Bank, která se stále ještě podprůměrnousazbou (2,79%) nevyžaduje jinde povinně volitelné pojiš…

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  … věnovat pozornost úrokové přirážce +0,4% zanesjednání pojištění k úvěru. Následuje skupina ČSOB (Hypotéční banka, Poštovníspořitelna) sEqua bank a mBank. Equa bank nabízí letní slevu 0,2% navšechny hypotéky (i americké). Rychlý vývoj trhu bohužel není schopenreflektovat Wüstenrot, který je mim…

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …téměř cokoliv, za jakoukoliv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula naprvní místo súrokem 2,1…

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  …edním mohykánem snabídkou pod 2% jeFio banka, které smírným odstupem dýchána zádaSberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, vtěsném závěsuWüstenrot (2,34%). Air Bank konečně splnila slib zavedení nových hypoték, kterénabízí za 2,49% stejně jako vě…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR