Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank
  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank je mladá dynamická banka, která svoji první pobočku v Čechách otevřela v roce 2007. Mateřská polská skupina mBank (dříve BRE Bank) je součástí německé Commerzbank. Jako první moderní nízkonákladová banka v ČR přišla s konceptem bezplatného účtu bez podmínek.

  mBank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet a termínovaný vklad.

  Dotazy v poradně k mBank

  MK

  #9139, mBank a pojištění vkladů, Banka, 2.3.2020

  Dobrý den, mám účet u mBank vedený v CZ. Teď mi přišel dopis, že je banka pojištěna u polského Bankovního garančního fondu. V dalších podmínkách uvádí výplatu v PLN. Týká se to i účtů v ČR vedených v měně CZ? V jaké měně by měl být účet vyplacen? Děkuji

  Dobrý den,

  ano, mBank jako jedna z mála tuzemských bank není pojištěna u českého Garančního systému finančního trhu, nicméně případnou náhradu byste nemusel řešit s polským fondem pojištění vkladů, ale nově by výplatu zajistil český Garanční systém finančního trhu (dle pokynů polského fondu pojištění vkladů). 

  TG

  #9123, Běžný účet bez poplatků, Běžný účet, 1.3.2020

  Pokračování dotazu č. 9120: Dobrý den, ještě ohledně Curve karty. Nechci si vydělat 150 Kč. Jde mi jen o to, že hledám něco takového, abych měl kartu s účtem zdarma přesně jak účet Curve. Ale nejde mi do hlavy, když dostanu 150 Kč, tak proč pak to nejde dobít. Kde tedy bude těch 150 Kč?

  Dobrý den,

  běžný účet s platební kartou bez poplatků a podmínek dnes nabízí každá druhá banka, např. ExpobankEqua bankCreditas, Air Bank, Fio Banka, mBank a další. Curve není klasickým běžným účtem (jedná se pouze o kartu a aplikaci, na kterou si můžete namapovat jiné karty). Hledáte běžný účet bez poplatků? Výborně, volte produkt od české banky, kterému rozumíte (a kde máte plnou podporu, telefonicky, na pobočkách), a naopak se vyhněte zahraniční fintechové aplikaci, které nerozumíte. Ta aplikace nemusí být špatná, jen není pro každého. 

  LK

  #9082, Zapomenuté předčíslí, Platba, 26.2.2020

  Dobrý den, dnes jsem provedla platbu z George Česká spořitelna, nešlo mi zadat 6místné předčíslí, zadala jsem pouze číslo účtu a kód banky. Dojdou peníze na správný účet? Jedná se o předčíslí 670100- 22........../6210. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  bez zadaného předčíslí mBank pravděpodobně vrátí platbu zpět.

  AJ

  #8835, Rozdělení společného účtu, Běžný účet, 4.2.2020

  Dobry den, s nyni jiz byvalym partnerem mame zalozen u mBank spolecny ucet, kde jsme oba jeho rovnymi majiteli. Chtela bych se od uctu oddelit, byvaly partner si jej chce nechat, tudiz by si jej premenil na individualni ucet. Nicmene byvaly partner je dlouhodobe v zahranici a banka vyzaduje osobni navstevu pobocky a podpisy nas obou. Je zde jina moznost, jak se od uctu oddelit? Nenarokuji si zadne prostredky z uctu. Predem dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  podmínky pro modifikaci produktů stanovuje banka, tedy pokud Vás mBank bez přítomnosti ex-partnera odmítla z účtu vyvázat, nic s tím bohužel nenaděláte. Nejen proto je společný účet právně komplikovaný a mimo mBank ho žádná jiná banka nenabízí. I z těchto důvodů bych společný účet nedoporučoval.

  JZ

  #8833, Nejde mi zadat platba, Platba, 4.2.2020

  Fio Banka nemá účet rozdělený na předčíslí a číslo účtu. Mám-li poslat peníze na účet 670100-2201715749, jak to provést? Napíše se mi zpráva, že účet neodpovídá formátu ČNB. Jak mám účet pozměnit? Děkuji.

  Dobrý den,

  předčíslí je volitelné, většina účtů ho nemá. Vám chybí kód banky (v tomto případě mBank), tedy zadejte celé číslo účtu 670100-2201715749/6210.

  Články o mBank

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  28.2.2020, Běžný účet

  …y za výběry peněz: ze všech bankomatů z cizích bankomatů v zahraničí A to se bavíme o těch výhodnějších nabídkách,jaké aktuálně získáte například u mBank, Air Bank, Fio banky, Moneta Money Bankči Raiffeisenbank (a například mBank či Fio banka nabízí i možnosti, jak mítuvedené výběry zcela zdarm…

  Společný účet: kdy byste o něm měli uvažovat a na co si dát pozor

  Společný účet: kdy byste o něm měli uvažovat a na co si dát pozor

  31.1.2020, Běžný účet

  … jste oba spolumajitelé účtu.Problém je, že tuto variantu v současnosti na českém trhu téměř nenajdete. Uúčtů bez poplatků ji aktuálně nabízí pouze mBank. A to jen pro nové klienty.Pokud tedy jeden z vás už konto u mBank má, musíte z něj buď udělat společnýúčet, nebo sáhnout po jiném poskytovat…

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  3.1.2020, Běžný účet

  …že koncem prosince umožní klientům okamžité platby přijímat azačátkem ledna odesílat. V nejbližší době se k těmto poskytovatelům chtějí přidattaké: mBank Equa bank Hello bank a Expobank A do konce roku plánují tuto službu zprovoznit také vUniCredit Bank a Sberbank. Ceny se bát nemusíteVětšina p…

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  …o důvodu poskytují banky tyto službystále častěji. Přesto plné portfolio mobilních plateb aktuálně nabízí pouze: Komerční banka Moneta Money Bank a mBank 3.MultibankingTaké multibanking je další krok k usnadněnísprávy peněz. Oceníte jej v případě, že máte účet u více poskytovatelů. Získátetotiž…

  Možnosti a srovnání spoření na českém trhu

  Možnosti a srovnání spoření na českém trhu

  1.8.2019, Komerční sdělení

  Možností spořenía příležitostí zhodnocení peněz je nespočet. Mezi základní možnosti spořenípatří spořicí účet, stavební spoření, termínované vklady a spoření na penzi. Uspoření jakékoliv formy je nabízena řada úrokových sazeb, s nízkým, ale ivysokým rizikem. Takže kam vložit své finance, aby to…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR