Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank
  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank je mladá dynamická banka, která svoji první pobočku v Čechách otevřela v roce 2007. Mateřská polská skupina mBank (dříve BRE Bank) je součástí německé Commerzbank. Jako první moderní nízkonákladová banka v ČR přišla s konceptem bezplatného účtu bez podmínek.

  mBank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet a termínovaný vklad.

  Dotazy v poradně k mBank

  JS

  #7729, Z účtu mi byly strženy peníze, Banka, 14.10.2019

  Dnes 14/9/2019 se mi ucet u mBank o cca 10 500 Kc ponizil bez meho vedomi a na 2x dotaz v bance neprisla zadna reakce a ja potrebuji zjistit o co se jedna. Predem dekuji za info.

  Dobrý den,

  nedlužila jste peníze bance (neměla jste úvěr s opožděnou splátku), nebyla na Vás uvalena exekuce? Navštivte osobně nejbližší pobočku mBank a požadujte vysvětlení.

  GP

  #7697, Jak dlouho trvá platba ze Slovenska?, Platba, 10.10.2019

  Dobrý den, přítel prodával byt a notář mu před 13 pracovními dny posílal zálohu ze Slovenské spořitelny do české mBank, ale furt nedorazila, což mi přijde divné. A když mu psal co se děje, že to ještě nedorazilo tak napsal že je to normální. Že to takhle dlouho trvá. Tak bych chtěla vědět jak dlouho to tedy může trvat. A zda je to v pořádku? Předem děkuji.

  Dobrý den,

  v pořádku to určitě není, platba ze Slovenska trvá max. 2 pracovní dny. Pokud Vás navíc protistrana ujišťuje že je to normální, jde o neznalost, pochybení nebo podvod.

  NS

  #7655, Chybné předčíslí účtu, Platba, 5.10.2019

  Dobrý den, chtěla bych se Váz zeptat, jestli převod peněz konkrétně z Moneta Money Bank do Fio banky může ovlivnit špatně zadané předčíslí. Číslo účtu bylo zadáno správně. Ale nikde jsem nemohla najít předčíslí k Fio bance a na internetu mi našlo 670100. Ale až po dokončení převodu jsem zajistila, že je to předčíslí k mBank. Tak bych potřebovala vědět, jestli převod proběhne v pořádku i se špatně zadaným předčíslím.

  Dobrý den,

  předčíslí 670100 skutečně patří k vybraným číslům účtů vedených u mBank. Předčíslí je volitelná část čísla účtu a používá se spíše výjimečně (většina účtů ho nemá). Špatně zadané předčíslí může vést k vrácení platbě na Váš účet. Platbu pak případně zadejte znovu se správným číslem účtu (tedy bez předčíslí).

  LK

  #7591, Která banka má levné SEPA platby?, Platba, 27.9.2019

  Dobrý den, jsem Čech žijící v Česku a to je ta chyba! Aktivoval jsem si účet u shopu Amazon.de, když si chci koupit digitální zboží (film, muziku v mp3), musím mít německé nebo rakouské bydliště a německý nebo rakouský účet! Ani kreditka vydaná v Česku nepomůže! Řeším to tak, že jsem zadal fiktivní, neexistující německý účet (dle jedné německé banky uváděn jako příklad), nakoupím film za 3,99 EUR, po týdnu mi přijde, že částka nemohla být realizována (jasně) a že mám zaplatit 3,99 EUR z jiného účtu převodem. Takže já to zaplatím ze své české banky, která si naúčtuje SEPA platbu 197 Kč, to Amazon přijme! A to se vyplatí, ne? Můj dotaz je, jestli mi můžete doporučit nějakou něm.banku, která mi založí účet přes web, jelikož si do DE nedojedu - jsem nechodící. Volksbank Zittau, která působila v Praze do koncem roku zabalila. Z pochopitelných důvodů má pobočky jen v Liberci -:) Pro mě stejné jako Německo. Prostě, na IBANu potřebuju namísto CZ- DE-:)) Eurokomisařka Jourová to sice považuje za diskriminaci v rámci EU, ale hned dodala, že tak jsou nastavena práva distributorů díla! -:)) Děkuji za radu-:))

  Dobrý den,

  řešením je mít běžný účet u takové české banky, která si za SEPA neúčtuje nekřesťanských 197 Kč, ale třeba jen pár korun (či je má zcela zdarma). Doporučuji Fio banku, mBank a Air Bank. Navíc od prosince vstupuje v platnost nová EU regulace o bankovních poplatcích, která neumožní bankám účtovat za SEPA více než za tuzemské platby (v praxi tak budou SEPA platby u všech bank do dvou měsíců zdarma). 

  Účet v Německu Vám na dálku nezaloží a i při osobní návštěvě německé banky byste musel prokázat, k čemu účet potřebujete (banky obvykle vyžadují pracovní a nájemní smlouvu s německou adresou). 

  Práva distributorů uměleckých děl jsou samostatnou kapitolou. Není-li zboží určeno k české distribuci, nemůžete se zlobit, že Vám je německý Amazon nechce prodat. Tohle se třeba jednou v budoucnu podaří vyřešit stejně jako se v minulosti zrušily poplatky za roaming v EU a jak se nyní ruší bankovní poplatky za platby v EU.

  IB

  #7565, Platba přes bankomat, Platba, 25.9.2019

  Dobrý den, mám uhradit zboží na účet jehož kód banky je 6210. Už jen při zadávání čísla účtu tak to bankomat nebere. Jak postupovat? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  kód banky 6210 je v pořádku, náleží mBank. Odmítá-li Vám bankomat zprocesovat platbu, bude chyba pravděpodobně v čísle účtu. Doporučuji správné číslo účtu ověřit ještě jednou s prodávajícím. 

  Články o mBank

  Možnosti a srovnání spoření na českém trhu

  Možnosti a srovnání spoření na českém trhu

  1.8.2019, Komerční sdělení

  Možností spořenía příležitostí zhodnocení peněz je nespočet. Mezi základní možnosti spořenípatří spořicí účet, stavební spoření, termínované vklady a spoření na penzi. Uspoření jakékoliv formy je nabízena řada úrokových sazeb, s nízkým, ale ivysokým rizikem. Takže kam vložit své finance, aby to…

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …jem podobu 28 týdnů mateřské dovolené, je akceptováno max. 5 116 Kč Podklady: potvrzenío PPM vystavené OSSZ (Okresní správa sociálního zabezpečení) mBankV případě, žežadatelka pobírá peněžitou pomoc v mateřství, mohou být zohledněny pouzebudoucí příjmy z rodičovského příspěvku, a to na základě …

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …l daleko za očekávánímvětšiny klientů a v realitních obchodech je flexibilita klíčovýmparametrem. Za 2,89% lze hypotéku s pětiletým fixem pořídit u mBank aUniCredit Bank. Sberbank, Equa bank a refinancování od Wüstenrot jsou těsně po3%. S mírným odstupem následuje Air Bank, Komerční banka, Česk…

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  18.10.2018, Hypotéka

  …1%levněji), přičemž ani příplatek za nesjednání volitelného pojištění nenímarkantní (+0,2%). Do 2,6% nabízí pětiletý fix ještě Wüstenrot, Equa bank,mBank a Sparkasse. Zajímavou nabídku představuje Air Bank, která se stále ještě podprůměrnousazbou (2,79%) nevyžaduje jinde povinně volitelné pojiš…

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  … věnovat pozornost úrokové přirážce +0,4% zanesjednání pojištění k úvěru. Následuje skupina ČSOB (Hypotéční banka, Poštovníspořitelna) sEqua bank a mBank. Equa bank nabízí letní slevu 0,2% navšechny hypotéky (i americké). Rychlý vývoj trhu bohužel není schopenreflektovat Wüstenrot, který je mim…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR