Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank

  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank do České republiky přišla v listopadu 2007. Jako první banka zákazníkům přinesla zcela nový samoobslužný model, při kterém si zákazník spravuje své každodenní bankovní operace sám. Zákazníci obsluhují svůj účet přes internetové a telefonické bankovnictví. Pobočky slouží hlavně jako poradenská centra nebo místa pro sjednání hypotéky.

  Tento model nám umožnil nabídnout zákazníkům nejvyužívanější bankovní služby zcela zdarma. mBank tak přístupem ke svým zákazníkům způsobila v bankovním sektoru skutečnou revoluci a v současné době se mBank s více než půl milionem zákazníků řadí mezi nejvýznamnější české banky.

  Nová platforma internet bankingu, kterou jsme zavedli na začátku roku 2014, dokázala, že pro klienta nepřináší jen cenové výhody, ale pomáhá mu zvyšovat a udržovat si úroveň „finančního sebevědomí“ neboli schopnosti řídit své vlastní finance.

  mBank nabízí produkty a služby, které zákazníci nejvíce potřebují, za atraktivní ceny a zároveň pohodlným a přátelským způsobem. Nabídka zahrnuje všechny důležité produkty pro retailový segment – osobní účet, spoření, kreditní karty, hypotéky a spotřebitelské úvěry, ale i pro živnostníky – výhodný účet, spoření, podnikatelský úvěr ve formě povoleného přečerpání neboli kontokorentu a další.

  Dotazy v poradně k mBank

  PK

  #4604, Kdy dorazí peníze na účet?, Platba, 20.4.2018

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy dorazí peníze z mBank do Air Bank. Peníze byly odeslány ve středu kolem 13:30 a jde o větší obnos peněz. Má výše zasílané částky vliv na dobu převodu? Děkuji za odpověď.  S pozdravem Pavlína

  Dobrý den,

  výše zasílané částky na dobu zpracování platby vliv nemá (10 Kč putuje stejně rychle jako 1 mil. Kč). Mezibankovní platby netrvají déle než 2 pracovní dny, tedy nejpozději dnes večer byste měla mít peníze na účtu.

  JD

  #4561, Společný účet, Běžný účet, 9.4.2018

  Dobry den, existuje banka, kde si s kamaradem mohu zalozit spolecny ucet? Kdy oba mame stejne prava uzivani a nemuze byt zrusen bez souhlasu druheho? Kde v internetbankingu nemuzou byt nami nastavovany ani upravovany zadne parametry ci udaje? Zmeny pouze na prepazce, neco jako fix banking? A je mozne ihned sledovat platby nam poslane, ze jsou jiz na ceste? Pochopitelne dve karty. Dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  toto bohužel možné není. Společný účet nabízí pouze mBank a UniCredit Bank, ale za výrazně odlišných podmínek než požadujete.

  Nemožnost měnit parametry přes internetbanking: toto je naopak trendem, ovládání účtu se přesouvá z pobočky do internetbankingu

  Platby na cestě: stejně jako Vy nevidíte za horizont, ani vaše banka nemůže vědět předem, kdo Vám posílá peníze (dokud na účet nedorazí)

  Společný účet důrazně nedoporučuji ani manželům (proto ho také skoro žádná banka nenabízí). Velké komplikace v případě nečekaných událostí (úmrtí). Když se s kamarádem rozejdete ve zlém, jak budete vědět, komu náleží kolik peněz? (a jak to případně u soudu dokážete)

  Mnoho bank nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek, doporučuji náš článek Velké porovnání účtů - duben 2018. Společným účtem dnes nic neušetříte.

  MM

  #4553, Převod peněz ze zahraničí, Podvod, 8.4.2018

  Dobrý den, chtěla jsem uskutečnit převod peněz z USA do mé banky mBank. Vše probíhalo dobře až do doby, kdy chtěli PIN (5 číslic). O jaký PIN jde?

  Dobrý den,

  mezinárodní platby se autorizují stejně jako platby tuzemské (kódem, který Vám banka po zadání platebního příkazu zašle na mobil). PIN slouží k autorizaci výběru peněz z bankomatu (navíc má vždy jen 4 číslice). 

  Nejedná se náhodou o podvod? Nekontaktoval Vás neznámý cizinec, který Vám slíbil pohádkové zbohatnutí? Scénáře jsou různé (dědictví, pomoc s převodem peněz, atd.), ale vždy z Vás podvodník začne tahat peníze pod podobnými záminkami (na úhradu poplatků za převod, cla, daně a jiné nesmysly). Podvodníci Vás provázejí dokonalou virtuální realitou, simulují konverzaci s bankou, mají i vlastní falešný internetbanking. 

  I

  #4411, Formát čísla účtu, Platba, 5.3.2018

  Pokračování dotazu č. 4409: Dobrý den, mám Fio banku a nemůžu odděleně zapsat předčíslí a číslo účtu. Paní, které chci poslat peníze, si je jistá, že mi číslo svého účtu poslala správně. Každopádně to číslo účtu má osm číslic a ne 10. Četla jsem, že můžu před číslo účtu doplnit nuly. Je to pravda? Nechci své peníze poslat jinam. Moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  obecně předčíslí má 0-6 číslic (před pomlčkou), číslo účtu má až 10 číslic, kód banky má právě 4 číslice. Všechny účty mBank mají stejné předčíslí (670100). Vámi uvedené číslo účtu (2208433) má 7 číslic. Tento počet je obecně přípustný, ale účty mBank obvykle začínají "220" a mají 10 číslic. Číslo účtu lze odpředu doplnit nulami, ale toto nemá na jeho správnost vliv. Číslo účtu 670100-2208433/6210 není platné. Buď je v něm překlep, nebo chybí číslice (můj tip). 

  I

  #4409, Předčíslí, Platba, 5.3.2018

  Dobrý den, potřebuji poslat peníze na účet 670100-2208433/6210. Zadávám 670100-2208433 do čísla účtu, a 6210 do kódu banky. Vyskakuje mi ale hláška "Zadané číslo protiúčtu neodpovídá povinnému formátu ČNB a NBS." Nevíte, kde jsem udělala chybu? Děkuji

  Dobrý den,

  do kolonky "číslo účtu" zadejte jen 2208433. Část čísla před pomlčkou (670100) zadejte do kolonky "předčíslí". I tak se mi ale zdá, že Vám v čísle účtu chybí 3 číslice. Číslo účtu (za pomlčkou, před bankovním kódem) sice může mít méně než 10 číslic, ale čísla účtů mBank začínají témě vždy 220 a mají právě 10 číslic.

  Články o mBank

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …téměř cokoliv, za jakoukoliv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula naprvní místo súrokem 2,1…

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  …m mohykánem s nabídkou pod 2% jeFio banka, které s mírným odstupem dýchá na záda Sberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, v těsném závěsuWüstenrot (2,34%). Air Bank konečně splnila slib zavedení nových hypoték, kterénabízí za 2,49% stejně jako v…

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  … studentskéúčty, které již prakticky žádná omezení nemají a jsou plnohodnotným ekvivalentemúčtů pro dospělé. Můžeme vybírat z celkem 8 účtů. Až namBank nabízejí dětské účty výhradně klasické velké banky, které sází napolitiku udržení klienta i v pozdějším věku. Dětské účty znamenají probanku …

  Porovnání offsetových hypoték

  Porovnání offsetových hypoték

  27.9.2017, Hypotéka

  …ou výhodya nevýhody offsetových hypoték? A které banky je nabízejí? Offsetová hypotékaJakoprvní tento typ hypotečního úvěru uvedla před lety na trh mBank, která jej aleposléze stáhla z důvodu přílišné výhodnosti pro bonitní segment klientů.Aktuálně nabízejí offsetovou hypotéku Fio banka, Moneta…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …y zcelazdarma a bez jakýchkoliv podmínek. Stále zdarma byť s jistými omezeními čipodmínkami je možné vybírat ještě u Creditas (5x měsíčně zdarma) a mBank (jenvýběry nad 1 500 Kč a měsíčně je třeba kartou utratit min. 1 500 Kč).  [comparison c=1 d=2017-09-19  id=164a1125a1128a1144 cprop1=165 cpr…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR