Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank
  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku i v zahraničí. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky je spořicí účet s velmi nízkým limitem pro rozumné úročení a horší kurzy měn (mimo plateb mKartou Svět). Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank je mladá dynamická banka, která svoji první pobočku v Čechách otevřela v roce 2007. Mateřská polská skupina mBank (dříve BRE Bank) je součástí německé Commerzbank. Jako první moderní nízkonákladová banka v ČR přišla s konceptem bezplatného účtu bez podmínek.

  mBank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet a termínovaný vklad.

  Dotazy v poradně k mBank

  VH

  #13665, Jak založit účet v Polsku?, Běžný účet, 28.3.2021

  Zdravim, rád bych se zeptal - potřeboval bych bankovní účet v PLN, ideálně tedy v polské bance - existují nějaké bez poplatků za vedení? Současně a to má vyšší prioritu, jdou sjednat online? Potřeboval bych to na placení nějakého zboží z polského portálu allegro.pl. Je nutno rozlišovat mezi účty OSVČ pro osobní a firemní? Děkuji

  Dobrý den,

  chcete-li založit běžný účet v PLN u polské banky, doporučuji mBank, která v Polsku stejně jako v ČR nabízí bezplatné vedení účtu. Na dálku z ČR však účet nezaložíte a velmi pravděpodobně se neobejdete bez znalosti polštiny. Banky obvykle tolerují využívání účtu pro FO k drobnému podnikání, ale pro větší obrat a množství plateb doporučuji raději zřídit účet pro podnikatele. 

  ZV

  #13408, Komu jsem platil?, Platba, 12.3.2021

  Dobrý den, mohli byste mi prosím sdělit co je to za účet, na který odcházely mé peníze z mBank? V roce 2015 jsem se léčil s rakovinou a mám v tom trochu nepořádek. Předem děkuji za vaši ochotu.

  Dobrý den,

  banka Vám z důvodu zachování bankovního tajemství nemůže sdělit jméno majitele účtu, na který jste posílal své peníze. 

  ML

  #13309, Výběr hotovosti z účtu, Běžný účet, 6.3.2021

  Dobrý den, včera mi byl dočasně zablokován účet i výběry z bankomatu. Chci se zeptat, jestli je v Mladé Boleslavi pobočka mBank, kde se dají vybrat peníze z účtu. Děkuji za radu!

  Dobrý den,

  v Mladé Boleslavi najdete pobočku mBank na adrese Bondy Centrum, Třída Václava Klementa 1549, ale hotovost Vám zde nevydají (mBank má bezhotovostní pobočky). 

  LS

  #12676, Pracovník banky si na moje jméno vzal půjčku, Podvod, 27.1.2021

  Dobrý den, asi před dvěma lety si pracovnice mBank na mě vzala půjčku. Vše jsem v té době řešil s bankou a tam mi bylo řečeno, že takhle okrádala lidi, a že již tam nemám závazky. Také mi bylo řečeno, že na ni mohu podat trestní oznámení, čehož jsem se vyvaroval. Bohužel dnes mi přišly kvůli tomuto incidentu dvě exekuce na 180 000 Kč. Nevím co mám dělat. Děkuji předem za odpověď.

  Dobrý den,

  na pachatele je třeba podat trestní oznámení a protokol doložit bance. Pokud by po Vás banka dluh dále vymáhala, braňte se právní cestou.

  M

  #12558, Doplacení hypotéky ke konci fixace, Hypoteční poradna, 21.1.2021

  Dobrý den, končí mi fixace. mBank mi poslal novou úrokovou sazbu a možnost fixace na další 3 roky. Zvažuji, že hypotéku doplatím (nesplacená částka je cca 80 000 Kč). Nechal jsem si vyhotovit vyčíslení zůstatku úvěru, který je úplně stejný jako nynější nesplacená částka (takže cca 80 000 Kč). Takže tzn. že mám zaplatit nesplacenou jistinu a úroky za zbývající roky? Nějak mi to nedává smysl, ty úroky by už započteny být neměly, pouze jistina a admin. náklady. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  pokud k dnešnímu dni dlužíte (zbývá doplatit) 80 000 Kč a chcete hypotéku předčasně splatit, je třeba uhradit 80 000 Kč. Tato částka nezahrnuje budoucí úroky - jedná se o pouze o částku, kterou dlužíte k dnešnímu dni. 

  Články o mBank

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  31.3.2021, Hypotéka

  …tomu nejen to, že zlevňování vposledních měsících výrazně zpomaluje, ale hlavně chování jednotlivých bank. Odzačátku roku totiž zdražila například: mBank, Moneta Money Bank nebo UniCredit Bank. Zásadní je ale hlavně v březnové zdraženíhypoték u skupiny ČSOB, do které patří: ČSOB, Hypoteční bank…

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  17.3.2021, Hypotéka

  …niCredit Bank. Oba poskytovatelé tehdy zvedli sazby o 0,1procentního bodu. V únoru navíc Moneta Money Bank přidala ještědalší desetinu. Stejně jako mBank. Úroky u Moneta Money Bank se tak nakoneczastavily na hodnotě 1,89 % a u mBank na 1,74 %. V obou případech ale na tuto sazbu dosáhnetejen v p…

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  15.3.2021, Spoření

  …b tři poskytovatelé, kteří dosud nabízeli nejlepší úročení.Alespoň u spořicích účtů bez složitých podmínek. Kteří to jsou? Equa bank, Hello bank! a mBank. Equa bank vypadne z TOP 3Jako první přišla se snížením úroků Equa bank,která koncem ledna oznámila pokles úrokové sazby u spořicího účtu HIT…

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  15.2.2021, Spoření

  … 1 %. Ovšem jen pro vklady do 200 000 korun. Cokolivnad tuto částku už banka neúročí. Ostatní banky ale nedosáhnou ani na 1%hranici. Další v pořadí mBank nabízí nanejvýš 0,9 % a Equa bank maximálně 0,7%. Ani u těchto poskytovatelů se navíc nevyhnetelimitům na vloženou částku. U mBank je to 100 …

  Úroky nad 1 % končí. Spořicí účty zpřísňují podmínky

  Úroky nad 1 % končí. Spořicí účty zpřísňují podmínky

  7.12.2020, Spoření

  …e vložené peníze ještě úročí. Přesně takové novinky přinesly alespoň banky,které dosud poskytovaly nejvýhodnější spořicí účty na českém trhu. Tedy: mBank, Equa bank a Hello Bank! mBank opouští pozici číslo 1Nejnověji oznámila změny mBank. Tato bankadosud nabízela spořicí účet s nejvýhodnějším ú…  Banky v ČR