Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank

  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank do České republiky přišla v listopadu 2007. Jako první banka zákazníkům přinesla zcela nový samoobslužný model, při kterém si zákazník spravuje své každodenní bankovní operace sám. Zákazníci obsluhují svůj účet přes internetové a telefonické bankovnictví. Pobočky slouží hlavně jako poradenská centra nebo místa pro sjednání hypotéky.

  Tento model nám umožnil nabídnout zákazníkům nejvyužívanější bankovní služby zcela zdarma. mBank tak přístupem ke svým zákazníkům způsobila v bankovním sektoru skutečnou revoluci a v současné době se mBank s více než půl milionem zákazníků řadí mezi nejvýznamnější české banky.

  Nová platforma internet bankingu, kterou jsme zavedli na začátku roku 2014, dokázala, že pro klienta nepřináší jen cenové výhody, ale pomáhá mu zvyšovat a udržovat si úroveň „finančního sebevědomí“ neboli schopnosti řídit své vlastní finance.

  mBank nabízí produkty a služby, které zákazníci nejvíce potřebují, za atraktivní ceny a zároveň pohodlným a přátelským způsobem. Nabídka zahrnuje všechny důležité produkty pro retailový segment – osobní účet, spoření, kreditní karty, hypotéky a spotřebitelské úvěry, ale i pro živnostníky – výhodný účet, spoření, podnikatelský úvěr ve formě povoleného přečerpání neboli kontokorentu a další.

  Dotazy v poradně k mBank

  L

  #4213, mBank předčíslí 670100, Platba, 16.1.2018

  Dobrý den, přes internetovou banku KB jsem provedla platbu na účet mBank. Číslo účtu příjemce jsem zadala správně,i kód banky. Bohužel jsem neuvedla předčíslí 670100. Platba se mi včera zúčtovala a z účtu odečetla. Příjemce jí na svém účtu bohužel nemá. Je tedy možné, že mi KB banka peníze připíše zpět na účet z důvodu neuvedení předčíslí? Případně mám transakci sama reklamovat u KB? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  při zapomenutém předčíslí vyhodnotí mBank příchozí platbu jako pro neexistující účet a pošle Vám ji zpět na účet do KB. Netřeba tedy nic reklamovat, stačí vyčkat 2 pracovní dny.

  ZP

  #4208, Doplnění nul do čísla účtu, Platba, 15.1.2018

  Dobrý den, snažím se poslat z mBank platbu pro Úřad práce. Když zadám číslo účtu 86-3782...., před 3782 vyskakují nuly.

  Dobrý den,

  toto je naprosto v pořádku. Prostřední část čísla účtu (za předčíslím/pomlčkou a před kódem banky/lomítkem) má 10 číslic. Je-li číslo účtu kratší, pak se automaticky doplní nuly odpředu.

  S

  #4169, Kód banky mBank, Banka, 5.1.2018

  Dobrý den, která banka má kód 6210?

  Dobrý den,

  bankovní kód 6210 náleží mBank.

  ŠC

  #4161, mBank nezadané předčíslí, Platba, 3.1.2018

  Dobrý den, dva dny zpátky jsem zadala příkaz k úhradě, z KB do mBank, ovšem jsem zapomněla připsat předčíslí účtu. Jak mám nyní postupovat? Peníze na účet přijdou někomu jinému, nebo dotyčnému, i když jsem nenapsala předčíslí, nebo se mi vrátí peníze zpět? Moc děkuji a přeji hezký den.

  Dobrý den,

  v případě nezadaného předčíslí (670100) se Vám platba vrátí automaticky zpět. Vyčkejte 2-4 pracovní dny. Dříve mBank tyto platby tolerovala a připisovala je na účty příjemců. Nicméně dnes je vždy vrací odesílatelům. 

  PN

  #4155, Neomezené výběry z bankomatů všech bank, Běžný účet, 31.12.2017

  Dobrý den, nemohu se u nikoho dopátrat (sama banka ani zákazníci mi neodpověděli), zda zpráva od Air Bank (informace o zůstatku) se vejde do délky dvou SMS zpráv (2x 160 znaků). Používám SMS-e-mail pro č. u mob. operátora. Toto v Equa bank funguje skvěle. Totéž má zápornou odpověď u Raiffeisenbank, ale na druhé straně je u nich možné neomezeně v ČR vybírat z bankomatu jakéhokoliv banky zdarma (ne jen u účtu v Equabank, jak bylo dne 1.12. 2017 v odpovědi uvedeno). Navíc jsou výběry zdarma i v jiných bankomatech možné i u UniCredit Bank. Děkuji.

  Dobrý den,

  bezplatné výběry z bankomatů všech bank nenabízí pouze Equa bank, ale i mnoho dalších bank (mBank, UniCredit Bank, Raiffeisenbank, atd.). Nicméně jediná Equa bank toto nabízí zcela bez podmínek a jakýchkoliv vedlejších poplatků. U ostatních bank musíte plnit podmínky útraty kartou či obratu na účtu. Jinak platíte nemalé poplatky za vedení účtu či karty. 

  Ohledně přesného počtu znaků v SMS zprávě o zůstatku na účtu u Air Bank Vám bohužel taktéž neporadím. Není lepší čas od času zkontrolovat zůstatek a historii účtu přes internetbanking? Neustále pípající mobil po každé změně zůstatku na účtu příliš komfortu neposkytuje. 

  Články o mBank

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …a studentskéúčty, které již prakticky žádná omezení nemají a jsou plnohodnotným ekvivalentemúčtů pro dospělé. Můžeme vybírat zcelkem 8 účtů. Až namBank nabízejí dětské účty výhradně klasické velké banky, které sází napolitiku udržení klienta i vpozdějším věku. Dětské účty znamenají probanku o…

  Porovnání offsetových hypoték

  Porovnání offsetových hypoték

  27.9.2017, Hypotéka

  …ou výhodya nevýhody offsetových hypoték? A které banky je nabízejí? Offsetová hypotékaJakoprvní tento typ hypotečního úvěru uvedla před lety na trh mBank, která jej aleposléze stáhla zdůvodu přílišné výhodnosti pro bonitní segment klientů.Aktuálně nabízejí offsetovou hypotéku Fio banka, Moneta …

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ry zcelazdarma a bez jakýchkoliv podmínek. Stále zdarma byť sjistými omezeními čipodmínkami je možné vybírat ještě u Creditas (5x měsíčně zdarma) a mBank (jenvýběry nad 1 500 Kč a měsíčně je třeba kartou utratit min. 1 500 Kč). [comparison c=1 d=2017-09-19 id=164a1125a1128a1144 cprop1=165 cprop…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …jšíoceňování nemovitostí tak dělá zvysokoprocentních úvěrů horké zboží, nakteré kvůli jeho ceně ne každý dosáhne. Hypotékysúrokem pod 2% Fio banka, mBank, Sparkasse, Raiffeisenstavební spořitelna, Air Bank, Wüstenrot, Equa bank a Česká spořitelna. 8šampionů, u kterých je stále možné sehnat pěti…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  3.7.2017, Hypotéka

  …od 2%. Několik bank během května zlevnilohypotéky o 0,1% (Air Bank, ČS, RB). Fio banka: refinancování 1,58%, nové úvěry 1,68%, bez pojištění +0,20% mBank: refinancování i nové úvěry 1,74%, bez pojištění +0,25% UniCreditBank: refinancování i nové úvěry 1,79%, bez pojištění+0,40% Sberbank: refina…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR