Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank
  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank je mladá dynamická banka, která svoji první pobočku v Čechách otevřela v roce 2007. Mateřská polská skupina mBank (dříve BRE Bank) je součástí německé Commerzbank. Jako první moderní nízkonákladová banka v ČR přišla s konceptem bezplatného účtu bez podmínek.

  mBank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet a termínovaný vklad.

  Dotazy v poradně k mBank

  JK

  #7271, Jak splatit rychle nebankovní půjčku?, Půjčka, 8.8.2019

  Dobrý den, dne 1.7.2019 jsem si u společnosti Provident zažádal kvůli neplánovaným výdajům o půjčku 30tis kč. Týden na to jsem změnil zaměstnavatele – to jsem při žádosti o půjčku ještě nevěděl (můj dřívější zaměstnavatel se rozhodl činnost pozastavit, dohodli jsme se na okamžitém rozvázání DPČ a já jsem byl přijat jinde na hlavní pracovní poměr), pročež jsem 14. den (tj. 15.7.2019) odstoupil od smlouvy o spotřebitelském úvěru. Měl jsem v plánu původně půjčku refinancovat po zkušební době (u banky), nicméně jsem si na poslední chvíli všiml, že vzhledem k poplatku za zápůjčku bych i tak přeplatil více než dost. Bohužel jsem však byl nucen kvůli neočekávaným výdajům většinu peněz použít ještě před odstoupením od smlouvy (jakou hloupost jsem udělal, jsem si bohužel uvědomil až poté). Musím tedy uhradit do týdne 30 tis. Kč., jenže je bohužel nemám nyní k dispozici. U nového zaměstnavatele mám hrubý měsíční příjem rovněž 30 000kč měsíčně. Vzhledem k tomu, že jsem do nového zaměstnání nastoupil 8.7.2019 a zkušební lhůta mi skončí až za měsíc, nepřipadá mi moudré žádat o půjčku v bance (dříve jsem v bance pracoval, takže je mi jasné, že by to nebylo možné), navíc mám pracovní úvazek na dobu určitou (jeden rok). Splácím pouze cca 1191kč měsíčně u úvěru mBank (až na pár zpoždění v rámci dní vcelku bez problému), u mBank mám také kontokorent 10 tis. Kč. Exekuční řízení proti mně není zahájeno, zda mám záznam v SOLUS nevím. Bohužel si ani nemůžu zažádat o půjčku online – obvykle jsou potřeba 2 doklady totožnosti. Mám samozřejmě občanský průkaz, ale nikoliv řidičský průkaz (nejsem řidič), ani pas (nejezdím do zahraničí) či rodný list. Obdržel jsem dopis s informací o tom, že společnost Provident mou žádost obdržela s tím, že mám peníze uhradit, ale není jasné kam (zda převodem, či osobně – půjčka mi byla předána v hotovosti), nicméně ve smlouvě stojí, že to lze udělat v kterékoliv provozovně Providentu, není-li dohodnuto jinak. Rád bych se zeptal, jaké mám možnosti postupovat. Jednak jsem ve zkušební lhůtě, navíc mám smlouvu na dobu určitou. Co mě čeká, resp. co by bylo nejrozumější nyní podniknout? Kdybych mohl odvolat odstoupení od smlouvy, bylo by to ideální, ale bohužel to nejspíše není možné. S díky a přáním hezkého dne Jan

  Dobrý den,

  u menší půjčky 30 000 Kč by pracovní smlouva na dobu určitou nevadila (nemáte-li pracovní smlouvu na dobu neurčitou, pak banka pouze požaduje doplacení úvěru do data ukončení pracovního poměru - 30 000 Kč byste za rok splatit zvládl). Problémem je zkušební doba, během které Vám nikdo bohužel nepůjčí (stejně jako ve výpovědní lhůtě). Odstoupit od smlouvy (a vrátit peníze na kterékoliv pobočce Providentu) je možné, ale jestliže jste půjčené peníze již utratil a nemáte je jak vrátit, pak to bohužel nepůjde.

  M

  #7264, Pobyt v zahraničí a dobré kurzy, Banka, 7.8.2019

  Dobrý den, plánuji půlroční pobyt v jihovýchodní Asii a jelikož si na tak krátkou dobu nechci zakládat účet v zahraničí, každá má platba z českého účtu bude podléhat kurzům. Dá se říct, která banka má výhledově nejvýhodnější měnové kurzy? Jsem nyní u UniCredit Bank a každá platba v jiné měně se působením kurzů navýší až o 4% z částky, kterou si původně myslím, že uhradím, což už je u nákladnějších plateb vskutku znát. Je nějaká banka, která se pyšní výhodnými kurzy nebo vyjde všude vesměs nastejno? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  lepší kurzy nabízí např. Creditas. Pro platby kartou je zajímavá mBank (mKarta Svět), pro výběry z bankomatů má dobré kurzy a extrémně nízký poplatek Equa bank (celosvětově jen 9 Kč). 

  JK

  #7200, Zahraniční platba a měnový kurz, Platba, 31.7.2019

  Dobrý deň prajem, dnes chem zaslať platbu v € na účet mBank, v Českej republike, akým kurzom bude platba realizovaná do CZK? Platba bude realizovaná zo slovenskej banky Slovenská sporiteľňa. Ďakujem za odpoveď.

  Dobrý den,

  pokud platbu odešlete v EUR, převede přijímací banka (mBank) eura na měnu účtu příjemce (CZK) svým kurzem. Naopak pokud byste platbu odeslal v CZK, odešle vaše banka do mBank rovnou koruny a bude použit převodní kurz vaší banky. Doporučuji provést platbu v EUR z důvodu výrazně nižších poplatků (platby v EUR v rámci EU jsou klasifikovány jako levnější SEPA).

  KL

  #7062, Účet na cizí jméno, Osobní a rodinné finance, 16.7.2019

  Dobry den, před více jak 3 lety jsem si zřizovala účet u mBank, který využívala jen moje matka. Po neshodách s ni přešla na jinou banku a mně neřekla, ať zruším účet u dané banky. V tom období tam proběhla věc ta, že si buď ona či bývalý přítel vzali kontokorent na částku 17 000 Kč a teď po 3 letech mi došel dopis od soudu o zaplacení dané částky + úroky + toho jejich právníka či co. Při moji smůle vůbec nemám páru o co jde, avšak vše šlo přes účet, který je na mé jméno. Jde s tím něco dělat? Odvolat se, i když nemám důkazy? Nebo popřípadě zaplatit dluh těch 17 000 Kč a zbytek nějak na splátky? Děkuji

  Dobrý den,

  tohle přece nemůžete nikdy udělat, zřídit si na své jméno účet k užívaní pro jinou osobu. Dotyčný pak jedná Vaším jménem a může to mít velmi nepříjemné důsledky (např. nasekané dluhy, o kterých Vám ani neřekl). Doporučuji bance ihned vše zaplatit (dluh, úroky, náklady vymáhání) a následně můžete zkusit vše vymáhat po Vaší matce. 

  V

  #6983, Která banka má nejlepší kurzy?, Banka, 6.7.2019

  Vážená redakce, obracím se na Vás s dotazem ohledně nejlepšího směnárenského kurzu CZK - EUR na českém trhu. Kdo na českém trhu nabízí nejvýhodnější podmínky? Co jsem se koukal, tak asi nejvýhodnější nabízí banka Creditas. Nevím jak funguje a jaké jsou ohlasy a kurz u nástroje FX Money od Monety.  Event. jestli něco podobného nabízí i jiná česká banka. Obracím se na Vás proto, že jste mi už několikrát pomohli se dobře rozhodnout v bankovních produktech. Určitě nejsem sám, kdo z Čech pracuje v zahraničí a má příjem v EUR a potřebuje poradit. Eventuálně by stálo za to, udělat přehledný článek aby se člověk zorientoval.

  Dobrý den,

  nejlepší kurzy nabízí momentálně Vámi zmíněná banka Creditas, přičemž při směně nad 100 000 Kč lze s Creditas dohodnout ještě lepší podmínky. Dále lze také doporučit Air Bank a Equa bank. Čistě pro platby kartou (mKarta Svět) pak mBank.

  Články o mBank

  Možnosti a srovnání spoření na českém trhu

  Možnosti a srovnání spoření na českém trhu

  1.8.2019, Komerční sdělení

  Možností spořenía příležitostí zhodnocení peněz je nespočet. Mezi základní možnosti spořenípatří spořicí účet, stavební spoření, termínované vklady a spoření na penzi. Uspoření jakékoliv formy je nabízena řada úrokových sazeb, s nízkým, ale ivysokým rizikem. Takže kam vložit své finance, aby to…

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …jem podobu 28 týdnů mateřské dovolené, je akceptováno max. 5 116 Kč Podklady: potvrzenío PPM vystavené OSSZ (Okresní správa sociálního zabezpečení) mBankV případě, žežadatelka pobírá peněžitou pomoc v mateřství, mohou být zohledněny pouzebudoucí příjmy z rodičovského příspěvku, a to na základě …

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …l daleko za očekávánímvětšiny klientů a v realitních obchodech je flexibilita klíčovýmparametrem. Za 2,89% lze hypotéku s pětiletým fixem pořídit u mBank aUniCredit Bank. Sberbank, Equa bank a refinancování od Wüstenrot jsou těsně po3%. S mírným odstupem následuje Air Bank, Komerční banka, Česk…

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  18.10.2018, Hypotéka

  …1%levněji), přičemž ani příplatek za nesjednání volitelného pojištění nenímarkantní (+0,2%). Do 2,6% nabízí pětiletý fix ještě Wüstenrot, Equa bank,mBank a Sparkasse. Zajímavou nabídku představuje Air Bank, která se stále ještě podprůměrnousazbou (2,79%) nevyžaduje jinde povinně volitelné pojiš…

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  … věnovat pozornost úrokové přirážce +0,4% zanesjednání pojištění k úvěru. Následuje skupina ČSOB (Hypotéční banka, Poštovníspořitelna) sEqua bank a mBank. Equa bank nabízí letní slevu 0,2% navšechny hypotéky (i americké). Rychlý vývoj trhu bohužel není schopenreflektovat Wüstenrot, který je mim…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR