Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku i v zahraničí. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky je spořicí účet s velmi nízkým limitem pro rozumné úročení a horší kurzy měn (mimo plateb mKartou Svět). Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank je mladá dynamická banka, která svoji první pobočku v Čechách otevřela v roce 2007. Mateřská polská skupina mBank (dříve BRE Bank) je součástí německé Commerzbank. Jako první moderní nízkonákladová banka v ČR přišla s konceptem bezplatného účtu bez podmínek.

  mBank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet a termínovaný vklad.

  Dotazy v poradně k

  J

  #16291, Jsem předlužen a nikdo mi nechce půjčit, Půjčka, 5.1.2022

  Dobrý den, mám aktuálně 1,3 mil. Kč ve spotřebitelských úvěrech u několika společností. Z toho je 360 tis. v půjčkách, které mají RPSN nad 20%. Chtěl bych tyto nevýhodné půjčky refinancovat, ale u bank u kterých jsem to zkoušel mi to všude zamítli (ČS, Equa bank, mBank). Mám příjem 48 tis. Kč čistého ze zaměstnání a 15 tis. čistého z DPČ. U těch špatných půjček ve výši 360 tis. platím celkem 20 tis. Kč, což je opravdu hodně. Co by se dalo dělat, abych si mohl tyto špatné půjčky refinancovat? Děkuji

  Dobrý den,

  obecně Vám banky formou půjčky či konsolidace bez zástavy nemovitosti nepůjčí více než cca 900 000 Kč (vyšší úvěry jen formou americké hypotéky). Příjem z DPČ Vám banky neuznají (skončit můžete kdykoliv na hodinu, příjem není nikterak garantován). Po třech zamítnutích Vám teď nepůjčí nikdo. O další půjčku bude mít smysl žádat nejdříve za 6 měsíců. Doporučuji požádat o nižší půjčku na vyplacení nejhorších nebankovních úvěrů (zkuste třeba nejhorších 360 000 Kč).

  MS

  #15871, Chybné číslo účtu, Platba, 14.11.2021

  Dobrý den, z FiO účtu jsem poslala platbu na soukromý účet u mBanky a zapomněla jsem napsat poslední nulu před lomítkem (např.111 222 - 333 444 555 0 = tu poslední nulu jsem nenapsala). Existuje u mBanky účet jen s 15 čísly (bez poslední nuly) a je možné platbu vrátit, nebo opravit číslo účtu adresáta?

  Dobrý den,

  účet může mít i méně než 16 číslic, tedy Vámi chybně zadaný účet existovat může. Vyčkejte 3 pracovní dny - pokud chybně zadaný účet neexistoval, platba se Vám vrátí zpět. V opačném případě kontaktujte svou banku, která vyzve majitele cílového účtu k navrácení peněz.

  T

  #15826, Sbírka na maturitní ples, Běžný účet, 9.11.2021

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký bude nejlepší výběr účtu při vybíráni peněz na maturitní ples, děkuji.

  Dobrý den,

  jak dlouho a kolik peněz chcete vybírat? Asi by bylo nejjednodušší založit běžný účet na jednoho z vás a po maturitním plese účet zase zrušit. Doporučuji Equa bank, mBank (vedení účtu zdarma a bez podmínek, založení online).

  T

  #15804, Rozdíl mezi běžným a spořicím účtem, Spoření, 5.11.2021

  Dobrý den, chtěl bych si sjednat spořící účet s co nejlepší úrokovou sazbou a zaujala mě nabídka Monety.  Jaký je rozdíl mezi tímto a běžným účtem? Z toho, co jsem vyčetl, tak tento účet funguje úplně stejně jako jiný běžný účet, ale do toho mi banka zhodnotí vklad 1,5%. Proč by si vůbec někdo sjednával běžný účet? Mohu tedy svůj běžný účet (nyní mám u mBank) zrušit a přejít pouze na tento? Případně prosím poraďte, jestli je v nabídce jiné banky výhodnější spořící účet (určitě tam nebudu mít víc než milion korun, reálně cca 100-300k).  Děkuji mnohokrát za odpověď.

  Dobrý den,

  běžný účet slouží k realizaci platebního styku (příjem výplaty, placení výdajů), spořicí účet slouží ke spoření. K běžnému účtu tak máte debetní platební kartu, která se ke spořicím účtů obvykle nevydává. Platby samozřejmě můžete přijímat i na spořicím účtu stejně jako zde můžete zadávat odchozí úhrady, ale obecně jsou zde jistá omezení (inkaso, platební karta, atd.). Je to podobné jako rozdíl mezi osobním autem a dodávkou (obě auta Vás dovezou do cíle, ale osobním autem to bude vždy pohodlnější, zatímco dodávka Vám lépe poslouží pro transport nákladu). 

  Nabídka Moneta Money Bank (1,5% do 1 mil. Kč bez podmínek) není špatná. O něco více nabízí Trinity Bank (2,08% bez omezení výše vkladu a bez podmínek) a Creditas (2-2,1% do 350 000 Kč, bez podmínek). 

  DK

  #15292, U které banky refinancovat půjčky?, Půjčka, 9.9.2021

  Dobrý den, chci změnit banku. Mám nebankovní půjčku, ne moc vysokou, ale za to s šílenými úroky a potřebuji konsolidaci půjček. Můžete mi doporučit, která banka má docela normální úrok? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  doporučuji refinancování půjčky od Equa bank či mBank. Bonitní klient s dostatečným příjmem dosáhne na úrok 4-5%.

  Články o

  Vzniká 3. největší banka v Česku. Moneta se spojí s Air Bank

  17.1.2022, Banka, Autor: Jan Budín

  …ak stavební spořitelnu a hypoteční banku. Raiffeisenbank pak loni na jaře koupila Equabank. Zároveň převzala část ING Bank, která se zabývá osobním bankovnictvím. Je přitom velmi pravděpodobné, že podobnáspojení budou pokračovat. Nejčastěji se v tomto kontextu mluví o Expobank či mBank.

  Úrok 4 % na spořicím účtu? Stačí vybrat kombinaci s investicemi

  27.12.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …k velmi opatrně. Naposledy zvýšila 1. prosince úroky Hello bank. Sazbu zvedlaz 1 % na 1,8 % ročně pro vklady do 200 000 korun. Podobnou cestou jde imBank, která vposlední době nabízelaúrok 0,4 %. Odprosince hozvýšila na 1,5 %. Již zmiňovaná Komerční banka tak patří mezi posledníposkytovatele, k…

  Mezigenerační hypotéky: podle bank řešení krize, podle ČNB cesta do pekel

  8.11.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  …anky. Právě ten je přitom klíčový. Zároveň je třeba říct, že už nyní můžetehypotéku se splatností 40 let získat. Ve výjimečných případech ji nabízí mBank.Množství takových úvěrů je ale omezené a musí odpovídat jak regulaci Českénárodní banky, tak pravidlům stanoveným polskou centrálou mBank. Hy…

  Úroky na spořicích účtech začaly znovu růst. Víte, kde dosáhnete i na 1%?

  4.10.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …roky, se na špici dlouhodobědrží pouze Hello Bank! Loni na podzim se totiž dělila o druhé místo sEqua bank. Výhodnější spoření tehdy nabízela pouze mBank. Aktuálně Hello Bank! nabízí skoro stejnépodmínky jako loni na podzim. Úrok je 1 % a jediný rozdíl je v limitu vkladů,na které se toto zhodno…

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  1.9.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  …Platbu pomocí mobilního čísla u nás kroměRevolutu nabízejí i některé další banky. Konkrétně je to možné u Českéspořitelny v aplikaci Friends 24 a u mBank v mobilním bankovnictví. Služba je ale komplikovanější a není takpohodlná jako plánované řešení. Vše funguje tak, že na zadané telefonní čís…