Banky.cz Banky.cz Banky v ČR mBank
mBank
  Adresa: Jugoslávská 1, Praha 2, PSČ 120 00 
  IČ: 27943445 
  SWIFT: BREX CZ PP 
  Kód banky: 6210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky mBank

  Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku i v zahraničí. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky je spořicí účet s velmi nízkým limitem pro rozumné úročení a horší kurzy měn (mimo plateb mKartou Svět). Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.

  O bance mBank

  mBank je mladá dynamická banka, která svoji první pobočku v Čechách otevřela v roce 2007. Mateřská polská skupina mBank (dříve BRE Bank) je součástí německé Commerzbank. Jako první moderní nízkonákladová banka v ČR přišla s konceptem bezplatného účtu bez podmínek.

  mBank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet a termínovaný vklad.

  Dotazy v poradně k mBank

  DK

  #15292, U které banky refinancovat půjčky?, Půjčka, 9.9.2021

  Dobrý den, chci změnit banku. Mám nebankovní půjčku, ne moc vysokou, ale za to s šílenými úroky a potřebuji konsolidaci půjček. Můžete mi doporučit, která banka má docela normální úrok? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  doporučuji refinancování půjčky od Equa bank či mBank. Bonitní klient s dostatečným příjmem dosáhne na úrok 4-5%.

  MM

  #15245, Běžný účet pro studenta ze Slovenska, Běžný účet, 4.9.2021

  Dobrý deň, sme zo Slovenska a dcéra ide študovať na VŠ do Čiech. Musí mať založený český účet. Prosím Vás, akú banku by ste nám poradili? Ďakujem

  Dobrý den,

  dobrý běžný účet bez poplatků a podmínek nabízí Equa bank a mBank

  IO

  #15226, Chybné číslo účtu, Platba, 2.9.2021

  Dobrý den, 23.7.21 jsem poslala peníze složenkou na svůj účet u mBank. Peníze byly zaslány z pošty v jiném městě než je moje bydliště uvedené na složence. Neuvedla jsem předčíslí, pouze číslo účtu. Na můj telefonický dotaz se mi dostalo odpovědi, že peníze se mi vrátí na adresu příjemce, tedy moji. Je to skutečně tak? Jak dlouho mám čekat? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  důrazně nedoporučuji posílat peníze na účet složenkou. Pokud byste peníze poslala z účtu a zapomněla na předčíslí, platba by se Vám automaticky vrátila zpět na váš účet odesílatele. Takto se platba vrátila České poště a budete se muset složitě domáhat navrácení peněz. Přenechme poště listovní služby, na platby tu máme přes 20 bank. 

  JP

  #15193, Zapomněl jsem předčíslí mBank, Platba, 29.8.2021

  Dobrý den, poslal jsem si na účet peníze a zapomněl jsem zadat předčíslí 670100. Co mám dělat? Jak mám postupovat dál?

  Dobrý den,

  v takovém případě bude platba automaticky vrácena na účet odesílatele. Vyčkejte 3 pracovní dny, platba se Vám vrátí na účet, ze kterého jste peníze posílal.

  JS

  #15162, Platba v eurech, Platba, 24.8.2021

  Dobrý den, rad bych se zeptal, jakým způsobem mohu nejvýhodněji bezhotovostně převést částku z Kč na euro. Je možné dostat se na tzv. středový kurz? Čeká mě vyšší výdaj v eurech, ale rád bych zaplatil částku odpovídající při platbě kartou.

  Dobrý den,

  budete-li platit výdaj v eurech, pak budete eura za koruny nakupovat a týkat se Vás bude kurz "devizy prodej". Naopak při obdržení euro platby byste eura směnil za koruny a týkal by se Vám kurz "devizy nákup". Středový kurz je pouze informativní hodnota (průměr nákupního a prodejního kurzu). Eura se nakupují vždy za nákupní kurz (nikoliv středový ani prodejní). Pro platby kartou a převody používají banky stejné kurzy (jedinou výjimkou je mBank, která má pro převody horší kurzy a lepší používá jen pro platby kartou mKarta Svět).

  Články o mBank

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  1.9.2021, Běžný účet

  …Platbu pomocí mobilního čísla u nás kroměRevolutu nabízejí i některé další banky. Konkrétně je to možné u Českéspořitelny v aplikaci Friends 24 a u mBank v mobilním bankovnictví. Služba je ale komplikovanější a není takpohodlná jako plánované řešení. Vše funguje tak, že na zadané telefonní čís…

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  9.6.2021, Běžný účet

  …tů. Podobně postupují i další poskytovatelé.Vkladomaty tak aktuálně nabízí: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, a UniCredit Bank. U všech jsou přitom vklady bez poplatků. Vklad na jakýko…

  Založení firmy v době covidové: Jak na to?

  Založení firmy v době covidové: Jak na to?

  31.5.2021, Komerční sdělení

  Přemýšlíte, že byste si založili firmu, alenevíte, jak na to? Poradíme vám, kam zajít, co vyplnit a na jaké výdaje sepřipravit. Založte si firmu jednoduše a rychle, ať můžete svůj nápad začítzpeněžovat. Mnoho lidí se rozhodlo založit si firmu azačít podnikat sami na sebe. Má to hned několik výh…

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  28.4.2021, Hypotéka

  … o 0,2 procentního bodu, Equa bank, také o 0,2 procentního bodu, Fio banka, opět o 0,2 procentního bodu, Komerční banka o 0,1–0,3 procentního bodu, mBank o 0,1 procentního bodu či Sberbank o 0,1–0,2 procentního bodu. Nový rekord: téměř 45 miliardVe zmíněném období naopak zlevnila pouze jediná b…

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  31.3.2021, Hypotéka

  …tomu nejen to, že zlevňování vposledních měsících výrazně zpomaluje, ale hlavně chování jednotlivých bank. Odzačátku roku totiž zdražila například: mBank, Moneta Money Bank nebo UniCredit Bank. Zásadní je ale hlavně v březnové zdraženíhypoték u skupiny ČSOB, do které patří: ČSOB, Hypoteční bank…  Banky v ČR