Banky.cz Banky v ČR mBank Osobní účet mKonto

Osobní účet mKonto mBank

mBank je mladá dynamická banka, která svoji první pobočku v Čechách otevřela v roce 2007. Vstřícná, mobilní, výhodná, transparentní a přátelská filosofie mBank s levnými a jednoduchými službami zaujala už 7 milionů klientů v Polsku a na Slovensku.

Běžný účet bez poplatků

Vlastnosti produktu Osobní účet mKonto mBank

Vedení účtu
0
Tuzemská platba
0
Bankomat vlastní
0
Bankomat cizí
0
Bankomat zahraničí
0
SEPA platba odchozí
0
SEPA platba příchozí
0
Zahraniční platba odchozí
0,5 % (min. 300 Kč, max. 1 000 Kč)
Zahraniční platba příchozí
100
Okamžité platby
Ano
Měna účtu
CZK
Platební karta
embosovaná
Kontokorent
18,90 %
Sjednání online
Ano
Úrok 10 000 Kč
0,00 %
Úrok 50 000 Kč
0,00 %
Min. vklad
0
Další služby v ceně
výběry z bankomatů nad 1 500 Kč zdarma, jinak 29 Kč
Ostatní
okamžitá platba 1 Kč
Přeprodej
-

Experti hodnotí Osobní účet mKonto mBank

mBank Konto patří mezi nejoblíbenější a nejlepší běžné účty na českém trhu, protože nemá žádné poplatky za běžné služby. V našem srovnání běžných účtů se mKonto řadí na první pozice, proto můžeme tuto běžný účet u této banky vřele doporučit. 

mBank při zřízení konta často nabízí limitované promo akce - bonus 1500 Kč, nebo někdy jen 1000 korun při založení účtu a splnění několika podmínek. Případně klienty s nově zřízeným běžným účtem mBanka zvýhodní vyšší úrokovou sazbou na spořicím účtu.

mBank je jedna z nejlépe hodnocených bank v ČR, která získává opakovaně ocenění od klientů. Byla první bankou, která vstoupila na trh jako bezpoplatková a od ní se inspirovaly další. mKonto se řadí mezi výjimečné účty, které jsou vysoce oblíbené díky neexistenci poplatků. Neplatíte za kreditní a debetní kartu, všechny typy plateb, ale i europlateb. Kontokorent je možné zřídit do výše 300 000 korun. 

Jaké jsou tedy konkrétní výhody a nevýhody konta u mBank:

 • Výhodný úrok spoření při zůstatku do 10 tisíc
 • Základ pro aktivní klienty zdarma, včetně všech odchozích a příchozích plateb. Zdarma je i karta Mastercard, bez poplatků při placení v obchodech i na internetu
 • Výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí nad 1 500 Kč zdarma
 • mBank bonus za založení
 • Obtížné vklady hotovosti na účet v malých městech
 • Nevýhodné směnné kurzy při platbách v zahraničí (mimo mKarta Svět)
 • Malé výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí (pod 1 500 Kč) za poplatek 29 Kč
 • Málo poboček - pokud rádi řešíte problémy s živou osobou musíte se spokojit s vyřízením online

Banka mBank si neúčtuje poplatky v podstatě za nic a její běžný účet splňuje všechny potřeby běžného uživatele. Běžný účet mKonto proto považují Banky.cz za výhodný pro aktivní klienty.

Zajímavostí je, že mBank se snaží klienty lákat k úspoře poplatků i jejich zrušením pro „majitele“ bezplatného (ale v úrokové sazbě drahého) kontokorentu mBank

Banka patří pod skupinu německé Commerzbank a lze ji tak považovat za bezpečnou a pro klienty spolehlivou.
REKLAMA

Popis produktu Osobní účet mKonto mBank

mBank nabízí výhodný běžný osobní účet mKonto pro běžné využití bez poplatků. mKonto je propojeno s dalšími produkty a službami mBank. Několikrát po sobě získalo mKonto ocenění od finančních porovnávačů, včetně toho našeho. mBank nabízí účet zdarma. Bez poplatku jsou založení a vedení účtu, příchozí i odchozí platby, inkasa i trvalé příkazy, SEPA platby v Eurech. Poplatky u mKonta neplatíte ani za vklady hotovosti přes vkladomaty, ale i internetové bankovnictví a výběry kartou zdarma nad 1500 Kč ze všech bankomatů v ČR i zahraničí. Detailní popis všech poplatků najdete v tabulkové části detailu produktu.

Po většinu roku pro majitele nově založených běžných účtů nabízí mBank promo akce. Buďto mBank bonus (odměna za založení účtu 1500 Kč), nebo výhodný úrok.

Se založením mKonta osobního účtu  získáte také:

 • spořící účet mSpoření s vysokým úrokem do částky 100 000 korun
 • platební kartu mSvět s výhodnějšími platbami v cizí měně
 • Apple Pay a Google Pay
 • přístup k bankovnictví mBank z mobilu nebo internetu

Účet lze snadno založit online odkudkoliv přes internet, z mobilu, přes telefon, na pobočce nebo na poště. Nejlépe ale uděláte, když mKonto založíte on-line kliknutím na tlačítko na této stránce

K založení účtu mBank je potřeba občanka nebo pas a kopie výpisu z účtu v jiné bance. Uvádíte také e-mail a číslo mobilního telefonu.  Je třeba z vašeho současného účtu zaslat i 1 korunu k ověření totožnosti. Peníze je na mKonto možné vkládat příchozími platbami, nebo vklady ve vkladomatech mBank.

Nahlásit chybu

Další běžné účty

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena