Banky.cz Banky.cz Banky v ČR RB (Raiffeisenbank) Aktivní účet

Aktivní účet - Běžné účty
banky RB (Raiffeisenbank)

Vedení účtuměsíční poplatek za vedení běžného účtu; je-li bezplatné vedení účtu podmíněno složitější podmínkou (povinnost mít úvěr, pravidelný příjem atd.), je uveden poplatek při nesplnění podmínky 49 Kč
Bankomat vlastnípoplatek za výběr z bankomatu v ČR z vlastní sítě bankomatů banky 0 Kč
Bankomat cizípoplatek za výběr z bankomatu v ČR ze sítě bankomatů cizích bank 0 Kč
Bankomat zahraničípoplatek za výběr z bankomatu v zahraničí 0 Kč
Tuzemská platbapoplatek za odchozí platbu do cizí banky zadanou přes internetbanking 0 Kč
Okamžité platbybanka podporuje okamžité platby Ano
SEPA platba odchozípoplatek za odchozí zahraniční platbu v EUR v rámci EU 0 Kč
SEPA platba příchozípoplatek za příchozí zahraniční platbu v EUR v rámci EU 0 Kč
Zahraniční platba odchozípoplatek za odchozí zahraniční platbu (mimo SEPA) 1% (min. 300, max. 1 500 Kč)
Zahraniční platba příchozípoplatek za příchozí zahraniční platbu (mimo SEPA) 1% (min. 300, max. 1 200 Kč)
Min. vkladminimální vklad, který je nutné vložit na účet, a pod který nesmí zůstatek na účtu nikdy klesnout 0 Kč
Úrok 10 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 10 000 Kč 0,00 %
Úrok 50 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 50 000 Kč 0,00 %
Kontokorentúroková sazba p.a. pro kontokorent 21,90 %
Měna účtuměny, ve kterých je možné vést běžný účet CZK, EUR, USD, GBP, CHF
Platební kartadebetní platební karta k běžnému účtu embosovaná
Sjednání onlineprodukt je možné sjednat online bez nutnosti návštěvy pobočky Ano
Přeprodejprodukt je touto institucí pouze přeprodáván a je původně nabízen jinou finanční institucí
-
Další služby v cenědalší služby v ceně měsíčního poplatku za vedení běžného účtu 1x zahraniční platba (příchozí nebo odchozí), bezúročný kontokorent 1 000 Kč, kreditní karta, druhá debetní karta
Ostatnídalší informace o produktu
-

Expertní hodnocení Aktivní účet

Reiffeisen Bank získala za uplynulých 25 let mnoho ocenění v soutěži Zlatá koruna. Titul Klientsky nejpřívětivější banka roku získala 5x za sebou (2015 – 2019). V sekci Nejlepší banka roku se Raiffeisenbank umístila na třetím (2015), prvním (2016) a druhém místě (2017).

Soutěž Zlatá koruna přinesla Raiffeisenbank první místo v kategorii Platební karty. Ačkoliv má mírný poplatek, široké spektrum služeb se vyplatí.

V našem porovnání běžných účtů se Aktivní účet od Raiffeisenbank umístil na 28. místě z celkových 36 produktů běžných účtů ostatních bankovních institucí na českém trhu.

  •  Široké spektrum služeb
  • Bezúročná rezerva 1000 korun při přečerpání účtu (abyste nebyli v minusu)
  • Sleva 1% na hypotéku při aktivním využívání
  • Zdarma neomezený počet výběrů v ČR i zahraničí (nemusí fungovat pro ATM)
  • Zvýhodněný úrok na spořícím účtu
  • Možnost využívat 19 měn na jednom běžném účtu
  • Neomezené platby v Evropském hospodářském prostoru

  •  Poplatek za vedení, i při aktivním využívání účtu
  • Síť bankomatů spíše ve velkých městech
  • Drahé poplatky za zahraniční platby

Popis produktu Aktivní účet

 Reiffeisen Bank nabízí běžný Aktivní účet s různými výhodami cílí na náročnější uživatele, kteří si potrpí na nadstandardní služby. Reiffeisen bank poskytuje neomezený počet výběrů hotovosti z bankomatů všech bank v ČR a v zahraničí a bezúročnou rezervu kontokorentu. Za vedení Aktivního účtu RB zaplatíte měsíčně poplatek.

Součástí Raiffeisenbank aktivní účet je kreditní karta a dvě debetní karty i zvýhodněný úrok na Spořicím účtu XL. Karty podporují i službu cashback, kdy si můžete vybrat peníze v supermarketu při placení nákupu. Platby mezi bankami podporujícími okamžité platby jsou velmi rychlé.

Reiffeisen bank nabízí první příchozí nebo odchozí platba mimo Evropský hospodářský prostor (EHP) (kromě SEPA úhrady do 50.000 EUR), nebo v rámci EHP v jiné měně než EUR v kalendářním měsíci.

Bezúročná rezerva , kterou nabízí Raiffeisenbank Aktivní účet, je ve výši 1 000 korun a funguje jako pojistka proti nepovolenému přečerpání účtu.

Součástí Aktivního účtu RB je i neomezený počet zahraničních plateb v rámci EHP v eurech a až 19 různých měn pod jedním číslem účtu jako je CZK, EUR, USD, GBP (britská libra), CHF (švýcarský frank), JPY (japonský jen), CAD (kanadský dolar), PLN (polský zlotý), HUF (maďarský forint).

Využívejte bankovní služby Reiffeisen Bank naplno. Raiffeisenbank Aktivní účet nabízí řadu standardních i nadstandardních výhod. Za měsíční paušál získáte i neomezený počet příchozích i odchozích plateb v korunách ze slovenské Tatra banky.

Reiffeisen Bank nabízí v rámci Aktivního účtu slevu 1 % z úroku při sjednání nové hypotéky a při  aktivním využívání účtu, což znamená, že na něj musí měsíčně přijít alespoň 15 000 korun a zároveň je třeba v daném měsíci realizovat alespoň 3 transakce, které se v něm i zaúčtují.

K účtu si můžete sjednat i kontokorent do výše 150 000 korun podle výše doložitelných příjmů.

Neomezené výběry hotovosti z bankomatů u aktivního účtu Reiffeisen bank se netýkají těch bankomatů, které provozovatel zpoplatňuje dodatečným poplatkem. Zpravidla jsou to nebankovní instituce, a držitel karty je na takový poplatek výslovně upozorněn na monitoru bankomatu a musí ho odsouhlasit, aby výběr hotovosti uskutečnil.

K založení Reiffeisen bank Aktivního účtu potřebujete občanský průkaz nebo pas, povolení k pobytu na území České republiky. V rámci zakládání účtu online si můžete zvolit, zda si přejete převést celý účet nebo jen vámi vybrané platební operace.

Dětí od 12 do 18 let potřebují k založení Aktivního účtu Raiffeisenbank přítomnost rodiče, doložit rodný list a občanský průkaz.

K převedení účtu je potřeba zastavit se v kterékoliv naší pobočce s občanským průkazem a výpisem z účtu či přehledem plateb. Banka vše vyřídí do 13 pracovních dnů.Banky v ČR