Vázaný účet - Jistotní účet
banky Raiffeisenbank

Vypořádání obchodujednorázový poplatek za vypořádání obchodu, % z převáděné částky 0,5%, min. 5 000 Kč
Úrok 1 mil. Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 1 mil. Kč
N/A
Úrok 3 mil. Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 3 mil. Kč
N/A
Měna účtuměny, ve kterých je možné vést jistotní účet CZK
Ostatnídalší informace o produktu
-

Popis produktu Vázaný účet

 Jistotní účet Raiffeisenbank funguje jako tzv. vázaný účet podobně jako notářská nebo advokátní úschova.

Smysl spočívá v tom, aby byly peníze určené k určitému obchodu uloženy na bezpečném místě do tdoby, než kupující či prodávající strana splní podmínky k tomu, aby mohly být vyplacené.

Jistotní účet má funkci vypořádání obchodu mezi dvěma stranami, obvykle k prodeji nebo nákupu nemovitosti. Kupující zaplatí na Raiffeisenbank jistotní účet smluvenou částku za nemovitost, vypořádání převodu podílu v bytovém družstvu, automobil, cennosti nebo cokoli jiného s vyšší hodnotou a ta zůstává uschovaná pro prodávajícího do doby, než doloží převod nemovitosti nebo jiné věci.

Je to jistota pro prodávajícího, že kupující tuto částku opravdu má, a naopak pro kupujícího, že si prodávající nenechá peníze a dům nebo byt by na něj nepřevedl. Je to obdobné jako notářská nebo advokátní úschovna, s tím rozdílem, že prostředníkem výměny/ obchodu je banka.

Tímto ošetříte rizika při nákupu a prodeji nemovitosti spojená s převodem vysokých částech za prodej domu, bytu, pozemku apod.

Při prodeji nemovitosti je Raiffeisenbank Vázaný účet jednoduchou a cenově výhodnou alternativou k advokátní nebo notářské úschově. Kupní cena, nebo její část, je deponována na Vázaném účtu do doby, kdy jsou splněny podmínky, na kterých se smluvní strany dohodly. Zvyšuje takto bezpečnost obchodu pro obě smluvní strany.