Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění

Pojištění

ZADAT NOVÝ DOTAZ
L

Dobry den, potrebuji poradit jak je to s danemi, kdyz jsem v minulem roce mela castecny odkup z investicniho zivotniho pojisteni bez zaniku pojistne smlouvy. Danove odpocty jsem neuplatnovala. Pojisteni si platim v zahranicni pojistovne (v ramci EU), vyplacena castka mi prisla na ucet v ceske bance. Dle moji mzdove ucetni si musim podat danove priznani a tento prijem zdanit 15%. Dle moji financni poradkyne z pojistovny to zdanovat nemusim. Opravdu nevim, kdo ma pravdu a zda-li nejak tento prijem v DP zohlednit. Dekuji.

Dobrý den,

při předčasném ukončení pojistné smlouvy se vracejí daňové odpočty a dodaňují se příspěvky zaměstnavatele za posledních 10 let. Částečný odkup IŽP je třeba zdanit (sazbou 15% se daní výnos, tedy hodnota odkupu po odečtení zaplaceného pojistného).

JK

Dobrý den, chci se zeptat, potřebuji pojištění online. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě zájmu o sjednání pojištění online zadejte prosím svou poptávku v sekci pojištění

ID

Dobrý den, u své banky jsem si založila životní pojištění. Nyní chci určit obmyšlenou osobu, ale banka mi to odmítá, že to neumožňují. Porušují tím moje práva? Děkuji

Dobrý den,

stanovení obmyšlené osoby bývá běžnou součástí služeb pojišťoven. Pokud tuto službu vaše pojišťovna nenabízí, převeďte životní pojištění k jiné pojišťovně. Doporučuji náš článek Jak změnit životní pojištění

J

Dobrý den, jsem v insolvenci a v srpnu mi končí. Potřebuji pojistku odpovědnosti, ale pojišťovna mi to díky insolvenci zamítla. Jak je to možné? Vždyť insolvence na pojistku vliv přece nemá. Co mám teď dělat?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

někteří poskytovatelé služeb (mobilní operátoři, pojišťovny, banky) klienty v insolvenci odmítají. Zkuste prosím pojištění poptat v našem formuláři pro pojištění odpovědnosti.

M

Dobrý den, je možné na platby pojistného ve dvou splátkách dát bance trvalý příkaz? Děkuji

Dobrý den,

ano, nastavte se prosím trvalý příkaz s periodou 6 měsíců. Jednodušší by pro Vás mohlo být platit pojistné ročně - některé pojišťovny dávají za roční platby slevu 5-10%.

P

Dobrý den, nevypověděla jsem včas pojištění rodinného domu a nyní došlo k duplicitní platbě. Synové, kteří dům zdědili uzavřeli novou pojistku a zaplatili ji. Já jsem nevypověděla starou a ani nezrušila trvalý příkaz k její platbě a ten byl již vykonán. Vrátí pojišťovna proplacenou částku automaticky nebo mám o to požádat? Děkuji za radu

Dobrý den,

požádejte o ukončení pojištění nemovitosti z důvodu převodu nemovitosti na jinou osobu. Pojišťovna Vám následně přeplatek vrátí.

KP

Dobrý den, mám smlouvu na životní pojištění. Platím měsíčně 3 009 Kč a chtěla jsem se zeptat, jestli je možné posílat měsíčně platbu v eurech přímo na euro účet. A pak u mě došlo ke změně korespondenční adresy a jména. Děkuji

Dobrý den,

pojistné sjednané v CZK nelze z vlastní vůle začít platit v EUR. Doporučuji kontaktovat vaši pojišťovnu a dojednat si změnu placení pojistného. Vaší pojišťovně též nahlaste změnu jména a adresy. 

AB

Dobrý den, jako bytové družstvo máme uzavřenou pojistnou smlouvu na nemovitost. Nyní jsme založili SVJ, ve kterém jsou zatím tři bytové jednotky. V družstvu je 13 bytových jednotek. Kdy bychom měli uzavřít pojistnou smlouvu na nemovitost jako SVJ a zrušit smlouvu za družstvo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pojištění nemovitosti pro SVJ doporučuji konzultovat s našimi poradci (zejména s ohledem na specifickou situaci rušení družstva a zakládání SVJ - po určitou dobu budou obě entity existovat společně a družstvo následně zanikne). 

H

Dobrý den, potřebuji spojit s pracovníkem, který mi poradí ohledně smlouvy pojištění majetku, kterou mám založenou u České pojišťovny č. 18108245-12. Děkuji a přeji hezký den

Dobrý den,

vyplňte prosím poptávku zde v sekci pojištění (stačí uvést jméno a telefon) a naši specialisté se Vám obratem ozvou a vše s Vámi proberou.

PD

Dobrý den, potřebovala bych se spojit s pracovníkem pojišťovny a objednat se v nejbližší pobočce na Praze 6 ohledně havarie vozidla. Nedaří se mi najít pobočku, ke které bych se objednala a nahlásila havarii. Děkuji

Dobrý den,

nejbližší pobočku vaší pojišťovny si můžete vyhledat v sekci vyhledávání poboček.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

životní pojištění, neživotní pojištění, cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě a zaměstnavateli, podpojištění, pojistné, pojišťovny, pojištění nemovitosti, majetkové pojištění, pojistné události, jaké sjednat pojištění?Banky v ČR