Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění

Pojištění

ZADAT NOVÝ DOTAZ
M

Zdravím, přemýšlím o koupi e koloběžky nad 1000 W a 25km/h. Abych s ní mohl na silnici potřebuji registraci. Abych mohl registrovat, potřebuji povinné ručení. Nenašel jsem jedinou pojišťovnu co nabízí povinné ručení na e koloběžky. Nevíte kam bych se mohl obrátit. Nechce se mi riskovat řidičák, protože namám komu zaplatit.

Dobrý den,

vyplňte prosím svou poptávku v sekci povinné ručení. Jízda bez sjednaného povinného ručení není ani tak o riskování vašeho řidičského průkazu jako spíše o riskování vašich celoživotních úspor a majetku. I s malým dopravním prostředkem můžete způsobit dopravní nehodu se značnými škodami. 

AB

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, za pár týdnů mi končí insolvence. Kdy po ukončení si mohu zřídit životní nebo úrazové pojištění?

Dobrý den,

životní pojištění i úrazové pojištění si můžete zřídit kdykoliv, i v během insolvence (v průběhu insolvence byste ale mohla mít problém s výběrem peněz nebo s přijetím pojistného plnění). 

K

Dobrý den, mám smlouvu životního pojištění, daňově uznatelnou, kterou jsem se rozhodla předčasně ukončit. V květnu mi bylo 60 let a smlouvu jsem platila déle než 5 let. Je pravda, že pokud splňuji tuto podmínku, nemusím nic dodaňovat? Díky.

Dobrý den,

pokud životní pojištění ukončíte po dosažení min. 60 let a odspoření min. 5 let, nemělo by se jednat o předčasně ukončené pojištění s negativními daňovými důsledky.

A

Dobrý den, nastupuji do nové práce, kde budu mít hmotnou odpovědnost. Slyšela jsem, že existuje pojištění na blbost. Poradíte mi prosím, zda něco takového existuje, popř. kde je nejlepší si ji sjednat Děkuji

Dobrý den,

pojištění za škody způsobené při výkonu povolání nabízí většina pojišťoven, vyplňte prosím poptávku v sekci pojištění odpovědnosti.

V

Dobrý den, které banky a pojišťovny nabízejí pojištění schopnosti splácet a za jakých podmínek? Samostatné pojištění plateb bez sjednání úvěrových produktů? Děkuji

Dobrý den,

pojištění schopnosti splácet se vždy váže k úvěrovému produktu (půjčka, hypotéka). Nelze si ho sjednat samostatně, např. aby Vám pojišťovna zaplatila účet za plyn nebo nákup. 

DS

Dobrý den, v roce 2006 bylo uzavřeno životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatele. Pojištění bylo daňové uznatelné a odpocty byly uplatňovány. V roce 2020 došlo ke změně, ukončení příspěvků od zaměstnavatele (z důvodu ukončení PP) a změna smlouvy na daňové neznatelnou, v roce 2020 odpočty nebyly. Lze smlouvu změnit z uznatelné na neznatelnou? A další problém je, že poradce sdělil, že lze provést částečný odkup aniž by se muselo zpětně něco dodanit. Toto bylo několikrát ze strany pojišťovny potvrzeno. Byl proveden odkup a následně přišel dopis od pojišťovny o povinnosti vše zpětné dodanit. Jak teď postupovat dál? Děkuji

Dobrý den,

neznám detaily vašich pojistných smluv (staré a nové), ale při předčasném ukončení daňově uznatelného životního pojištění je třeba dodanit příspěvky zaměstnavatele a vrátit uplatněné daňové odpočty. Pokud Vám poradce podal chybné informace a způsobil Vám škodu, domáhejte se náhrady. 

BO

Dobrý den, mám Flexi životní pojištění a potřebuji nahlásit změny bydliště a OP.

Dobrý den,

ohledně změny osobních údajů kontaktujte přímo instituci, u které máte pojištění sjednáno (Kooperativa).

T

Dobrý den, Generali Česká Pojišťovna po mně chce, abych přišel podepsat dodatek ke smlouvě kvůli novému občanskému zákoníku. Údajně se pro mne nic nemění, smlouva i podmínky zůstávají stejné, navíc si můžu vybrat bonus (10% navýšení plnění nebo 3% navíc v případě dožití). Celé se mi to zdá spíš jako nějaká finta, kde v 37 stránkovém dokumentu bude něco milimetrovým písmem, co pro mne nebude výhodné. Máte prosím s tímto zkušenost? Mám podepsat, nebo odmítnout? Děkuji

Dobrý den,

bohužel netuším, co přesně za dokument po vás Generali Česká Pojišťovna chce podepsat. Určitě si ale celý dokument předem pečlivě prostudujte a v případě nesouhlasu nic nepodepisujte (nebo s danou pojišťovnou ukončete spolupráci).

JS

Dobrý den, pojišťovna odmítla plnit havarijní pojistku. Auto po asi nedostatečném zabrzdění se samovolně rozjelo a narazilo do zdi. Prý je to špatná obsluha auta a je na to výluka z plnění. Jaký na to prosím máte názor? A má cenu jít s pojišťovnou do sporu? Děkuji

Dobrý den,

neznám pojistné podmínky, které jste si s pojišťovnou sjednal (jaké máte výluky, spoluúčast, atd.). Proto nemohu posoudit správnost postupu pojišťovny u vašeho havarijního pojištění.

LK

Dobrý den, psal jste, že to není plošné. Mohu se zeptat, v rámci pojištění je insolvence důvod k nepracování pro pojišťovnu jako obchodní zástupce i když mám Osvědčení se znalostmi 9?

Dobrý den,

pro práci ve finančním sektoru po insolvenci platí obecně 2 typy omezení:

1) regulační - pro některé pozice vyžadují předpisy tzv. spolehlivou a důvěryhodnou osobu, kterou není dlužník v/po insolvenci

2) reputační - záznam o prodělaném osobním bankrotu je v ins. rejstříku vidět 5 let od ukončení insolvence a pokud byste např. pracovala na pozici, kde byste radila lidem s jejich financemi, působilo by to velmi nedůvěryhodně a mohlo by docházet k poškození dobrého jména zaměstnavatele

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

životní pojištění, neživotní pojištění, cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě a zaměstnavateli, podpojištění, pojistné, pojišťovny, pojištění nemovitosti, majetkové pojištění, pojistné události, jaké sjednat pojištění?Banky v ČR