Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění

Pojištění

ZADAT NOVÝ DOTAZ
ZJ

Dobrý den, 16.4.2020 mi tragicky zahynul můj syn, 42 let. Zůstalo mi kromě jiného číslo pojistné smlouvy a já bych rád věděl, zda ona smlouva je aktivní nebo byla již dříve vypovězena. Pokud bych zaslal číslo smlouvy, obdržel bych odpověď na výše uvedený dotaz? Děkuji

Dobrý den,

doporučuji s pojistnou smlouvu navštívit nejbližší pobočku pojišťovny, kde měl syn pojištění sjednané, a předložit úmrtní list. Pojišťovna Vám pak bude schopna poskytnout více informací.

DMV

Dobrý den, dovoluji si požádat o opětovné zasláni zbytkové částky z pojištění mého osobního vozidla, které jsem prodal jinému majiteli. Pojišťovna mi částku řádně poslala 17.04. 2020 Poštovní poukázkou B. Její vyzvednutí bylo omezeno do 12. 05.2020. Já jsem v uvedené době pobýval v zahraničí a po té, do 20. 05- 2020 v karanténě z důvodu COVID 19. Z uvedeného důvodu jsem si částku nemohl vyzvednout. Děkuji pěkně za porozumění.

Dobrý den,

o výplatu přeplatku z ukončené pojistky žádejte přímo pojišťovnu, u které jste měl sjednané pojištění osobního vozidla.

Dobrý den, od dědy svého syna kupuji 11 let staré auto v hodnotě do 100 000 Kč. Prosím, jak je to s daní? Snadnější by možná bylo auto věnovat synovi, ale vzhledem k tomu, že on nemá řidičský průkaz, platila bych jako uživatel násobně vyšší povinné ručení. Děkuji

Dobrý den,

dary v rámci rodiny jsou osvobozeny od darovací daně, resp. daně z příjmu. Auto doporučuji darovat. Bude-li auto užívat syn, měl by ho mít napsané na sebe a platit si sám povinné ručení. Pojistné bude bez bonusů větší, nicméně čím dříve syn začne povinné ručení platit, tím dříve bonusy nasbírá (dříve či později by stejně začínal od nuly, a platit plné pojistné je lepší nyní u staršího, menšího a méně výkonného auta než v budoucnu i většího).

F

Dobrý den, kde mohu upravit parametry životního pojištění?

Dobrý den,

parametry životního pojištění Vám na žádost upraví pojišťovna, u které máte produkt sjednán.

E

Pokračování dotazu č. 10148: Dobrý den, jedná se o pojistku hotelu. Jeho zástupci sami předali podklady pro zajištění pojistného plnění do své pojišťovny Generali, která nás v lednu kontaktovala, a vyžádala si zdravotní dokumentaci k úrazu. Vše jsme předali, a zástupkyně pojišťovny po nás nic dalšího již nepožaduje. Takže teď by měl v této věci konat hotel, zde to však vázne. Děkuji.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. V tomto případě je třeba apelovat na hotel, aby pojišťovně dodal všechny podklady ze své strany a umožnil tak výplatu pojistného plnění. To může být nyní v době krize koronaviru problém, neboť hotely jsou zavřené a bez personálu (tyto úkony nemusí mít na straně hotelu kdo zpracovat).

E

Dobrý den, mám dotaz k postupu pojišťovny, která vyřizuje odškodnění za úraz mého manžela. Úraz se stal v září v r. 2019 v penzionu v ČR a až v lednu nás pojišťovna požádala o veškeré podklady a zdravotní dokumentaci, které jsme jí poskytli. Nyní v květnu, ještě není celá věc uzavřená. Důvodem je údajně to, že hotel, kde se stal úraz, neposkytl této pojišťovně potřebné podklady, a dokonce nás zástupce pojišťovny požádal, abychom do hotelu zavolali sami a požadované dokumenty zaurgovali. Sice jsme to udělali, ale tento požadavek nám připadá zcela nepřijatelný. Na závěr doplním, že se hotel "vymlouvá" na pandemii, s tím, že má zavřeno a věc bude řešit po otevření. Chtěli bychom vědět jak dále postupovat, když z naší strany byly všechny dokumenty v pořádku předány, avšak celá věc není stále vyřízena. Děkuji

Dobrý den,

o jakou pojistku se jedná a kdo si sjednal? Žádáte o plnění ze své úrazové pojistky nebo z pojištění hotelu?

VN

Dobrý den, mám smlouvu pojištění domácnosti od 23.3. 2016 za 1 000 Kč. Zároveň mám jinou smlouvu poj. domácnosti, kde platím vždy v říjnu 1 156 Kč. Vůbec nevím jak došlo k tomu, že platím obě smlouvy. Prosím o přezkoumání tohoto nedorozumění. První smlouvu platím na kód banky Raiffeisen, druhou na kód banky 0800. Děkuji za zprávu.

Dobrý den,

2 pojištění domácnosti platíte pravděpodobně proto, že jste si 2 pojistky sjednala. Je to stejné, jako byste se nás ptala, proč máte doma 2 křesla (pravděpodobně jste se rozhodla si 2 křesla koupit). Doporučuji jednu pojistku zrušit, protože pojistné plnění nemůže být vyšší než způsobená škoda (z každé pojistky byste dostala pak pouze 50%). 

L

Dobrý den, v případě úmrtí osoby vlastníci povinné ručení na automobil, jak to dále probíhá? Rozložení splátek do menších částí? Jak na to?

Dobrý den,

povinné ručení platí majitel vozidla, tedy záleží na průběhu dědického řízení. Po ukončení dědického řízení a přepsání vozidla na dědice si musí dědic sjednat nové povinné ručení na své jméno. 

TZ

Dobrý den, firma v insolvenci nám způsobila škodu na kterou je pojištěna. Může pojišťovna škodu uhradit přímo nám (poškozeným) nebo prostředky uvolní insolvenčnímu správci a mi se budeme muset přihlásit jako věřitelé do probíhající insolvence? Děkuji.

Dobrý den,

neznám detaily vašeho případu (způsobené škody, pojistné smlouvy, stavu insolvence, atd.), nicméně běžně se náhrada škody vyplácí přímo poškozenému (nikoliv viníkovi, který škodu způsobil).

MJ

Zdědila jsem auto po manželovi. Nemám pojistnou smlouvu, jen zelenou kartu. Jak mám postupovat při eventuálním zrušení povinného ručení z důvodu prodeje auta?

Dobrý den,

při prodeji auta požádejte pojišťovnu o zrušení povinného ručení k datu prodeje a doložte kupní smlouvu, kterou bylo auto převedeno na kupujícího. Pojišťovna povinné ručení obratem zruší a vyplatí Vám přeplatek (pojistné za zbývající část roku).

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

životní pojištění, neživotní pojištění, cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě a zaměstnavateli, podpojištění, pojistné, pojišťovny, pojištění nemovitosti, majetkové pojištění, pojistné události, jaké sjednat pojištění?Banky v ČR