Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění

Pojištění

ZADAT NOVÝ DOTAZ
J

Platím si pojištění nemovitosti, doma jsem smlouvu nenašla. Platím na účet 1002512530/2700. Můžete mi poradit kde je to pojištěné? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

toto číslo účtu náleží pojišťovně Axa.

I

Dobrý večer, měli jsme na autě havárku. Dlouho se to šetřilo a nebyl určen viník. Naše auto pojištěné u Axa, to druhé u Uniqa. Axa proplatila škodu a a Uniqa ne. Co máme dělat? Podle kanceláře obmudsmana české asociace pojišťoven mají platit obě pojišťovny. Děkuji za pomoc

Dobrý den,

přijde na to, jak bylo které auto pojištěné (pouze povinné ručení nebo i havarijní pojištění). Z povinného ručení se hradí jen škoda způsobená protistraně, kdežto havarijní pojištění kryje škody na Vašem autě způsobené i Vámi. Máte-li pocit, že Vám pojišťovna odmítla proplatit pojištěnou škodu, trvejte na jejím uhrazení a domáhejte se svým práv třeba i soudní cestou.

KV

Kde je pobočka Kooperativy v České Kamenici a jaké má číslo a otvírací dobu?

Dobrý den,

Kooperativa nemá obchodní zastoupení v České Kamenici, nejbližší pobočky se nacházejí v České Lípě a Varnsdorfu.

PM

Dobrý den, na jaké číslo účtu mám odeslat pojistku za auto? Děkuji

Dobrý den,

číslo účtu pro placení pojistného včetně variabilního symbolu naleznete ve Vaší pojistné smlouvě. Nemůžete-li najít smlouvu, kontaktujte svou pojišťovnu, která Vám potvrdí platební údaje.

M

Dobrý den, musel jsem prodat podíl družstevního bytu (insolvence). Stávající nájemce nepřevedl byt do osobního vlastnictví, je jen členem družstva a umožní mi v bytě bydlet na základě podnájemní smlouvy. Musím já jako podnájemník pojistit byt ve kterém zůstalo mé původní vybavení? Nebo si ho musí pojistit sám? 

Dobrý den,

pojištění domácnosti není povinné, nemusíte si ho sjednávat Vy ani majitel bytu. Je pouze na Vás, chcete-li být pojištěn či nikoliv. Doporučuji naše články Orientujte se v pojištění 1 a Orientujte se v pojištění 2, které Vám napoví, co, jak a komu se vyplatí či nevyplatí pojistit. 

H

Dobrý den, přítel má úrazové pojištění u Aegon pojišťovny. Makléř který nám smlouvy dělal už vůbec nefunguje a jeho (přítelova) smlouva se ztratila. Lze dohledat podklady? Děkuji

Dobrý den,

nefungující makléř ani ztráta smlouvy nevadí. Stačí navštívit nejbližší pobočku vaší pojišťovny, kde Vám vystaví kopii. Pojistnou událost lze samozřejmě hlásit a nároky uplatňovat i bez fyzického držení smlouvy.

HB

Dobrý den, prodala jsem ojetý automobil, ale bohužel jsem kupci dala obě smlouvy. Dne 29. 5. 2019 mi končí zaplacené povinné ručení a já nemám v ruce doklad se kterým bych ho mohla zrušit, abych neplatila další. Mám nějakou možnost tento problém vyřešit? Kupce nemohu sehnat. Děkuji.

Dobrý den,

povinné ručení lze zrušit k datu prodeje auta (netřeba čekat na výročí pojistné smlouvy). Bez kupní smlouvy se bude prodej auta dokládat pojišťovně složitěji, ale určitě po dohodě s pojišťovnou naleznete náhradní řešení. 

IG

Dobrý den, mám auto, které je pojištěné i na škody způsobené zvěří. Kuna mi překousala kable v motorovém prostoru. Vztahuje se moje připojištění i na takovouto škodu? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

havarijní pojištění kryjící škody způsobené zvěří by toto krýt mělo. Doporučuji důkladně prostudovat pojistné podmínky a výluky a případně nahlásit škodu vaší pojišťovně. 

S

V roce 2013 jsem uzavřela smlouvu a zahájila čerpání hypoúvěru u Modré pyramidy. Jednou z podmínek bylo pojištění nemovitosti, které zprostředkoval přímo můj poradce z MP, který mě nyní kontaktoval (čerpání úvěru již bylo uzavřeno a řádně splácím) s tím, že vzhledem k růstu cen nemovitostí za poslední roky mám nemovitost podpojištěnou a musím uzavřít novou pojistnou smlouvu - samozřejmě s vyšším pojistným. Mám skutečně povinnost své současné pojištění zrušit a nahradit ho novým? Poradce se odkazuje na porušování zástavní smlouvy bodu tohoto znění: "Zástavce se zavazuje nejpozději před poskytnutím úvěru sjednat pojištění Nemovitostí proti škodám a jiným nebezpečím do výše ceny Nemovitostí, které jsou předmětem tohoto pojištění, pokud to povaha Nemovitostí umožňuje a pokud nebude ujednáno jinak.". Dle mého názoru však tato podmínka již byla splněna před čerpáním úvěru a z tohoto znění nevyplývá povinnost přizpůsobovat pojištění aktuálním podmínkám na trhu. Nebo ano?

Dobrý den,

podmínkou pro čerpání hypotéky je pojištění nemovitosti sjednané na hodnotu nemovitosti (stanovenou odhadcem) a vinkulované ve prospěch banky. Toto jste splnila před načerpáním peněz a určitě nejste dále povinna navyšovat pojistnou částku. Nicméně je pravdou, že ceny nemovitostí od roku 2013 výrazně vzrostly a jste tak nyní pravděpodobně podpojištěna. To nikterak nevadí úvěrové smlouvě (pojistná částka je dostatečná pro krytí zástavy úvěru), ale je to rizikové pro Vás. Pokud by došlo vlivem živelné události k poškození nemovitosti (např. požár), dostali byste méně než činí aktuální tržní hodnoty nemovitostí (hůře by se Vám sháněla náhrada či odstraňovaly škody). Navýšení pojistné částky je otázkou pár stokorun ročně navíc. Tady bych neváhal. Je to zbytečné riziko, jehož pojištění není vůbec drahé. 

DK

Dobrý den, platím pojištění na účet č. 2550690703/2600. Můžete mi sdělit, které pojišťovně účet patří? Děkuji

Dobrý den,

bohužel netušíme, u které pojišťovny máte své pojištění sjednáno (toto číslo účtu nebylo zveřejněné na žádném webu pojišťovny).

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

životní pojištění, neživotní pojištění, cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě a zaměstnavateli, podpojištění, pojistné, pojišťovny, pojištění nemovitosti, majetkové pojištění, pojistné události, jaké sjednat pojištění?Rychlé odkazy

Banky v ČR