Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění

Pojištění

ZADAT NOVÝ DOTAZ
H

Pokračování dotazu č. 7448: Vážený pane Jermáři, pěkně děkuji za Vaši odpověď, musím bohužel konstatovat, že jste mi vůbec nepomohl. Nechápu proč má banka na svém portálu odkaz na Vaši "poradnu" a to takovým způsobem, že jste vlastně jediný kontakt na koho se obrátit, pokud chci řešit věc, která mi působí problém a při tom jsem na tento problém pojištěna a každý měsíc platím řádně pojistné. Ó díky za tyto služby. V oblasti financí a služeb s tím spojených jsem pracovala 20 let. Kdybych se ještě jednou narodila, chtěla bych se stát odborníkem na bankovnictví a finance a pracovat ve vaši organizaci. Ještě jednou díky, moc jste mi pomohl, ráda se o tuto zkušenost podělím v UniCredit až půjdu zrušit účet a všechny služby s ním spojené. Díky.

Dobrý den,

obávám se, že se jedná o omyl. Nejsme UniCredit Bank ani jejich technická podpora (nemáme s touto bankou nic společného). Jsme nezávislá finanční poradna a rádi Vám poradíme jak řešit exekuci, kde si vzít dobrou hypotéku, která banka má nejvyšší úrok na spoření či jak provádět levně platby do zahraničí. Ale těžko Vám můžeme pomoci s otázkou, jaké pojištění máte sjednané u UniCredit Bank, protože nejsme ani UniCredit Bank ani nevlastníme křišťálovou kouli. 

H

Dobrý den, mám u banky UniCredit Bank veden osobní účet. Na tento účet mi chodí pravidelný příjem - důchod. K tomuto účtu mám sjednané pojištění ke kartě. Platím měsíčně 40 Kč. Včera jsem cestovala poměrně složitě domů (se svým 3 letým vnukem), autobusem z Prahy k nám na Vysočinu. Měla jsem více zavazadel než obvykle a zřejmě jsem v některém autobuse zapomněla příruční taštičku, ve které jsem měla osobní věci a hlavně drahé dioptrické brýle. Prosím o informaci, zda mohu uplatnit nějaké plnění a jakou cestou. Bohužel v současné době nejsem s nikým v bance v kontaktu a nikde jsem na stránkách nevypátrala žádný rozumný kontakt, pokud ano, nedovolala jsem se. Účet jsem zakládala v Praze na pobočce Valdek. Zkoušela jsem volat na číslo, které je uvedeno na stránkách u této pobočky, bohužel marně. Pomozte mi, prosím. Předem děkuji 

Dobrý den,

bohužel nemůžeme tušit, jaké pojištění a v jaké rozsahu jste si přes UniCredit Bank sjednala. Prostudujte pojistné podmínky k Vaší pojistné smlouvě či kontaktujte UniCredit Bank (libovolnou pobočku), která Vám bude schopna podat více informací k Vaší pojistné smlouvě.

I

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pojištění domácnosti. Jde o družstevní byt, který je napsán na otce (je členem družstva). Tuto starou pojistku zrušil a o novou nemá zájem. Může toto pojištění nově uzavřít někdo jiný z rodiny, kdo bydlí v tom bytě? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, pojištění domácnosti může uzavřít obyvatel bytu bez nutnosti pojištěný byt vlastnit.

E

Dobry den, rada bych se zeptala na produkt zivotniho pojisteni. Dva roky mame jako rodina uzavrenou zivotni pojistku (na manzela), nyni me zkontaktoval financni poradce, pres ktereho byla smlouva uzavrena s tim, ze jsou na trhu vyhodnejsi produkty, nez ten nas. Proto bych se chtela zeptat, zda je pro nas opravdu vhodne smlouvu menit, nebo jestli je to vyhodne hlavne tim, ze bude poradce dostavat znovu provizi. Rada se na nabidku podivam, ale jelikoz celkem tlacil jiz po telefonu na zruseni a uzavreni nove pojistky, chci se predem informovat, zda v tom neni nejake riziko. Dekuji

Dobrý den,

toto tzv. protáčení životních pojištění je vůbec nejhorší možnou lumpárnou finančních poradců na hranici podvodu. Životní pojištění je samo o sobě pro Vás nejhorší možný produkt, kde Vám peníze nebudou přibývat, ale mizet. Finanční poradci mají z životního pojištění extrémně vysokou provizi (100-200% Vámi zaplaceného ročního pojistného). Dva roky jste si posílali peníze na životní pojištění - schválně se zeptejte, kolik činí zůstatek Vašeho pojištění k dnešnímu dni - bude to kolem nuly, protože jste právě doplatili provizi svého skvělého poradce. Pojištění zrušte a již nikdy více si nenechte radit se svými penězi od finančních poradců. A doporučuji shlédnout dokument o finančním poradenství Rada nad zlato.

JP

Dobrý den, během manželství jsme si u České podnikatelské pojišťovny zařídili v rámci jedné smlouvy Investiční životní pojištění OK1 PLUS pro mě, manžela a obě naše děti. Po rozvodu bych chtěla já tuto pojistku pro mě zrušit (pro manžela i děti pojistku rušit nechceme). Jak to můžu udělat? Děkuji.

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku ČPP a požádejte o zrušení pojištění pro Vaši osobu (se zachováním pojištění pro manžela a děti).

MN

Dobrý den, koupili jsme na zahradu mobilheim, který užíváme jako chatu. Samozřejmě bychom ho chtěli pojistit - proti živelným pohromám a vandalismu. Zjišťovala jsem, ale nalezla jsem jen nějaký řádek ohledně tohoto pojištění u ČSOB. Má tato nějakého konkurenta nebo je zatím první v ČR, která toto pojištění nabízí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vyplňte prosím poptávkový formulář na pojištění nemovitosti a naši specialisté na pojištění se Vám pokusí doporučit nejvhodnější řešení.

MK

Dobrý den, mohl bych vás poprosit o radu? Nabourali mi taxík a já žádám o náhradu ušlého zisku, jelikož s autem nemohu vydělávat. A tohle mi napsali: Vážený pane, k nároku na náhradu škody mající povahu ušlého zisku Vám sděluji, že v souladu s ustanovením § 6 odst. 2 zákona č. 168/99 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, ve znění pozdějších předpisů, nestanoví-li tento zákon jinak, má pojištěný právo, aby pojistitel za něj uhradil v rozsahu a ve výši podle občanského zákoníku poškozenému mimo jiné nároky na náhradu škody i ušlý zisk. Rozsah a výše nároku na náhradu škody se řídí ustanovením § 2951 a následujícími ustanoveními zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Ušlý zisk dle daňových a účetních zákonů činí rozdíl mezi příjmy (výnosy) a výdaji (náklady) na dosažení, zajištění a udržení uvedených příjmů. Pro výpočet a prokázání ušlého zisku je nutné vyčíslení a prokázání předpokládaných ušlých příjmů a veškerých nákladů, které s těmito příjmy souvisejí. Dále Vás žádám o specifikaci ušlého zisku, výpočtu ušlého zisku, včetně doložení relevantních dokladů, prokazující ušlý zisk. Ušlý zisk je specifický typ škody, jedná se o újmu v majetkové sféře poškozeného, vyjadřující snížení zisku v důsledku škody, oproti jinak obvyklému běhu věcí. Řádné doložení a prokázání nároků poškozeným v souladu s § 6 odst. 2 zákona č. 168/1999 Sb., je nezbytným předpokladem k možnosti náhrady škody ze strany pojistitele. Mohl byste mi poradit co jim teda mam dodat? A kolik by mi tedy měli uznat ušlý zisk?

Dobrý den,

pojišťovna se Vás tímto ptá, kolik činí Váš ušlý zisk. Musíte si spočítat, o kolik jste kvůli nabouranému vozu taxi přišel a bance vše doložit patřičnými doklady (např. příjmové a výdajové doklady a/nebo daňové přiznání za minulé období).

J

Platím si pojištění nemovitosti, doma jsem smlouvu nenašla. Platím na účet 1002512530/2700. Můžete mi poradit kde je to pojištěné? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

toto číslo účtu náleží pojišťovně Axa.

I

Dobrý večer, měli jsme na autě havárku. Dlouho se to šetřilo a nebyl určen viník. Naše auto pojištěné u Axa, to druhé u Uniqa. Axa proplatila škodu a a Uniqa ne. Co máme dělat? Podle kanceláře obmudsmana české asociace pojišťoven mají platit obě pojišťovny. Děkuji za pomoc

Dobrý den,

přijde na to, jak bylo které auto pojištěné (pouze povinné ručení nebo i havarijní pojištění). Z povinného ručení se hradí jen škoda způsobená protistraně, kdežto havarijní pojištění kryje škody na Vašem autě způsobené i Vámi. Máte-li pocit, že Vám pojišťovna odmítla proplatit pojištěnou škodu, trvejte na jejím uhrazení a domáhejte se svým práv třeba i soudní cestou.

KV

Kde je pobočka Kooperativy v České Kamenici a jaké má číslo a otvírací dobu?

Dobrý den,

Kooperativa nemá obchodní zastoupení v České Kamenici, nejbližší pobočky se nacházejí v České Lípě a Varnsdorfu.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

životní pojištění, neživotní pojištění, cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě a zaměstnavateli, podpojištění, pojistné, pojišťovny, pojištění nemovitosti, majetkové pojištění, pojistné události, jaké sjednat pojištění?Rychlé odkazy

Banky v ČR