Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění

Pojištění

ZADAT NOVÝ DOTAZ
I

Dobry den, mam pojisteni hypoteky na invalitidu 3. stupne u Komercni pojistovny Modre pyramidy. Beru invalidni duchod asi 9 mesicu a pojistovna to pry bude resit, az me posudkova komise znovu predvola. Myslela jsem, ze mi pomuze aspon hradit mesicni splatky. Myslite ze je postup pojistovny spravny? Dekuji

Dobrý den,

odpověď na Vaši otázku se skrývá v pojistných podmínkách, které jsou přílohou Vaší pojistné smlouvy - doporučuji důkladně prostudovat. Zde je uvedeno, co, kdy a za jakých podmínek pojišťovna hradí. Např. jak se uznává invalidita (jestli stačí uznání státem, nebo je vyžadováno vyšetření lékařem pojišťovny), jestli pojišťovna hradí invaliditu následkem úrazu nebo nemoci, výluky z pojištění (např. psychická onemocnění), atd. 

R

Pokračování dotazu č. 5543: Dobrý den, úplně jsme si nerozuměli, upřesňuji dotaz. Já nemám problém zadat osobní údaje typu které uvádíte, ale nechci zadávat kontaktní údaje. Myslím si, že výsledek porovnání by měl být dostupný ihned na webu, nepodmiňovaný kontaktními údaji, které pak jsou zneužívány k marketinkovým účelům, nevyžádaným obchodním sdělením, sdílené s nevím kým atd. Máte nějaký tip nebo ne? Děkuji

Dobrý den,

takové srovnávače pojištění nejsou, nicméně nic Vám nebrání zadat smyšlené kontaktní údaje, čímž se vyhnete zneužití svého emailu a telefonního čísla. 

R

Dobrý den, prosím o tip na nějaké solidní internetové stránky pro porovnání povinného ručení, kde to nepodmiňují zadáním osobních údajů. Děkuji

Dobrý den,

bez osobních údajů to bohužel nepůjde, neboť právě tato data mají vliv na výši pojistného. Solidní kalkulátor povinného ručení se neobejde bez data narození (kvůli věku), bydliště (min. PSČ) a rodného čísla a křestního jména (získání info z centrální databáze o Vaší historii pro získání bonusu). Řidičům bez nehod vychází dobře pojistka od Direct pojišťovny.

Prosím o vysvětlení rozdílu definic úraz a onemocnění. Děkuji

Dobrý den,

každá pojišťovna může mít tyto pojmy ve svých obchodních podmínkách definované trochu jinak, ale obecně: Úraz je porucha zdraví způsobená náhle a vnější příčinou (např. zlomená noha). Nemoc je patologický stav těla, který je projevem změny funkcí buněk (např. chřipka).

OW

Jak nahlásit dopravní nehodu? Mohu poslat záznam o dopravní nehodě e-mailem?

Dobrý den,

pojistnou událost nahlaste dle požadavků vaší pojišťovny. Např. pojišťovna Direct má pro hlášení škod chytrý online formulář. Jiné pojišťovny mohou vyžadovat podání písemnou formou, telefonicky či přes email.

RV

Dobrý den, ráda bych Vám zaslala fotografie z nehody, kterou mi způsobil Váš pojištěnec AXA (oděrky). Vyplnila jsem a poslala všechny údaje jemu a pán mi slíbil, že vše zařídí. Je to však již déle než 1,5 měsíce a nic se neděje. Prosím, mohli byste mi na vás poslat e-mail, abych k vám mohla přeposlat všechny dokumenty k dalšímu zpracování? Jsem rovněž pojištěncem AXA. Děkuji Vám S pozdravem

Dobrý den,

nejsme vaše pojišťovna, ale poradenský portál. Pojistnou událost nahlaste přímo pojišťovně Axa.

LR

Prosím o zaslání náhradní složenky na povinné ručení auta OPEL Corsa 1.0. Děkuji za vyřízení

Dobrý den,

nejsme vaše pojišťovna ale poradenský portál. Žádost o novou složenku směřujte na pojišťovnu, u které máte sjednané povinné ručení. Chybí-li Vám pouze složenka a máte-li předpis pojistného na další období (zde jsou uvedené platební údaje, číslo účtu, VS, atd.), můžete platbu provést online přes internetbanking. Je to levnější a pohodlnější (na poště si za každou složenku účtují desítky korun a ještě musíte vystát frontu).

VC

Pokračování dotazu č. 5073: Můžu po prodání bytu vypovědět pojistku pres email? Žiji totiž trvale v Německu. Děkuji za informaci.

Dobrý den,

nejlepší je pojištění vypovědět osobně na pobočce a nechat si vystavit potvrzení o zrušeném pojištění. Alternativně doporučeným dopisem (kde máte potvrzení, že adresát zásilku převzal). Rušení pojištění přes email není příliš jisté (zkuste si tuto možnost zrušení pojistky předem ověřit u vaší pojišťovny).

VC

Prodavam byt a proto potrebuji dat vypoved pojistky. Jelikoz mam jen stare doklady, prosim o informaci, jaka je vypovedni lhuta. Mam Pojisteni domacnosti. Za pomocnou informaci jsem dopredu povdecen.

Dobrý den,

pojistky lze běžně vypovídat jednou ročně (vždy k datu výročí smlouvy). V případě mimořádných událostí (např. prodej pojištěného bytu) lze pojistku vypovědět bez výpovědní lhůty k datu ukončení vlastnictví pojištěného předmětu. 

MD

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kreditní karty v Česku. Brzy pojedeme do USA a budeme si půjčovat auto. Jak jsme se dočetli na anglických blozích o cestování, v USA je běžné mít ke své kreditní kartě (nebo už jako součástí benefitů) pojištění půjčeného vozidla proti poškození a odcizení, zkrátka ekvivalent havarijního pojištění. Nabízejí něco podobného i české banky? Děkuji.

Dobrý den,

vozidlo z půjčovny je vždy pojištěné. V případě nehody platíte pouze spoluúčast (přesnou výši a podmínky naleznete v podmínkách půjčovny). České banky havarijní pojištění jako doplňkovou službu kreditních karet nenabízejí.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance


Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

životní pojištění, neživotní pojištění, cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě a zaměstnavateli, podpojištění, pojistné, pojišťovny, pojištění nemovitosti, majetkové pojištění, pojistné události, jaké sjednat pojištění?Rychlé odkazy

Banky v ČR