Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice

Akcie a investice

ZADAT NOVÝ DOTAZ
ZK

Máme akcie Českomoravské mrazírny z roku 2003. Prosím, kde je možno zjistit odprodej akcií? Děkujeme

Dobrý den,

tyto akcie nejsou veřejně obchodovatelné, tedy nikdo nemá povinnost je od Vás odkoupit. Můžete kontaktovat přímo Českomoravské mrazírny, zda-li by měli zájem o zpětný odkup svých akcií.

M

Dobrý den, pane Jermář, státní dluhopis lze sjednat prostřednictvím České spořitelny. Je nezbytně nutné, aby při tomto procesu byla současně uzavřena "Smlouva o investičních službách"? Nejsem klientem České spořitelny a žádné jiné finanční operace ani služby nevyžaduji. Může Česká spořitelna na základě podepsané smlouvy účtovat nějaké další poplatky? Zdůrazňuji, že jde pouze o jednorázové zprostředkování Dluhopisu Republiky. Hezký den

Dobrý den,

Dluhopis Republiky si můžete zakoupit na pobočkách ČS nebo ČSOB. V obou případech je třeba s bankou podepsat Smlouvu o investičních službách (komisionářskou smlouvu). Ohledně poplatků - některé úkony jsou zdarma, jiné za poplatek (výše poplatků regulována a všechny podmínky stanoveny Ministerstvem financí). Je třeba zdůraznit, že je to Ministerstvo financí (nikoliv banky), které stanovilo tyto podmínky distribuce dluhopisů (včetně případných poplatků). Banky plní pouze roli prostředníků (byly vybrány MF).

LF

Je pravda, že termín k odběru akcií na jméno v listinné podobě společnosti Harvardský průmyslový holding byl posunut z 5.2. 2020 na měsíc březen?

Dobrý den,

dle webu Harvardského průmyslového holdingu lhůta pro vyzvednutí akcií skončila 6/11/2019. Pro více informací doporučuji kontaktovat přímo Harvardský průmyslový holding.

FL

Je pravda, že termín pro vyzvednutí akcií byl prodloužen do března 2020?

Dobrý den,

jaké akcie máte na mysli?

F

Dobrý den, jak moc bezpečně se Vám jeví investovat coby fyzická osoba do firemních dluhopisů? Čtu si nabídku na www, kde uvádějí zhodnocení úspor 8,3%. Jsou tyto investice pojištěny?

Dobrý den,

investice do dluhopisů, akcií, zlata a dalších aktiv jsou vždy na Vaše vlastní riziko, nejsou pojištěny, můžete přijít o všechno. Tento web na mě působí velmi nedůvěryhodně, neboť slibuje na dluhopisy vysoký výnos a zároveň vůbec nezmiňuje, jaké dluhopisy byste kupoval (jakých firem). Doporučuji do tohoto peníze nedávat.

Dobrý den, našel jsem staré akcie z kuponové privatizace. Konkrétně akcii Agrospolu Hostovice v jmenovité hodnotě 10 000 Kč a 5 kusů akcií TESU a.s. každá po 1 000 Kč, snažím se dopátrat jejich současnou hodnotu a případnou možnost prodeje. Prosím o radu. Děkuji

Dobrý den,

obě firmy stále existují a podle všeho fungují (nejsou v úpadku), takže akcie nějakou hodnotu mít budou. Ohledně možnosti prodeje doporučuji kontaktovat přímo tyto firmy, neboť tyto akcie nejsou veřejně obchodovatelné (nikdo nemá povinnost je od Vás vykoupit). Případná prodejní cena bude výsledkem dohody mezi Vámi a těmito firmami.

ŠJ

Viac násobný podvod inzercia na predaj, kúpil som tovar zo SR, platba na účet, mám číslo účtu aj potvrdenie o transakcii. Je nás viac podvedených. Dá sa dostať k adrese majiteľa účtu? Vy ju máte v databáze údaje poskytnem.

Dobrý den,

je třeba podat trestní oznámení na neznámého pachatele, banka Vám osobní údaje majitele účtu (jméno, adresa) sdělit nemůže. Policie musí vše prošetřit. 

RJ

Prosím o radu jak přestat platit za akcie na Slovensku. Jsou bezcenné a uložené v depozitu za roční poplatek 14,40 EUR. Děkuji

Dobrý den,

v minulosti šlo převést bezcenné slovenské akcie na slovenský fond národního majetku (FNM). Doporučuji kontaktovat FNM, zda-li je touto cestou stále možné se zbavit akcií z kuponové privatizace. 

JM

Kde a jak zjistím, jestli jsem majitelem akcií?

Dobrý den,

tuto informaci Vám za 500 Kč zpracuje CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) - výpis obdržíte poštou.

KP

Dne 9.4.1993 jsem zakoupil Nárokový list HBS Harvardsky růstový investiční fond za 100 000 Kč. Nárokový list má číslo identifikace 461007429, série 1035740. Za předsedu představenstva podepsaná Petra Wendová.

Dobrý den,

jak přesně zní dotaz?

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

podílové fondy, dluhopisy, akcie, nemovitosti na pronájem, kapitálový trh, cenné papíry, burzovní obchody, komodity, drahé kovy, výnos a riziko, jak investovat?Rychlé odkazy

Banky v ČR