Banky.cz Banky.cz Banky

Banky v ČR

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

23.9.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Pořádně si všechno promyslet. Tak zní základní pravidlo pro případy, kdy řešíte, jak si půjčit peníze. Musíte si dát navíc pozor, abyste nenaletěli a neskončili v nesplatitelných dluzích. Připravili jsme proto 8 rad, které vám pomůžou, aby vás půjčka nezruinovala.

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

21.9.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéky s dlouhou fixací. Takový je aktuální hit hypotečního trhu. Právě o tento typ půjčky na bydlení je totiž v současnosti největší zájem. Ukazují to alespoň data České národní banky. Důvod je jednoduchý – často u nich získáte výhodnější úrok než u kratších fixací.

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Příliš komplikované. Nebo dokonce nemožné. Tak vnímá darování nemovitosti s hypotékou řada lidí. Ve skutečnosti ale není o moc složitější než darování jakékoliv jiné nemovitosti.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LL

#11311, Je dar ze zahraničí podvod?, Podvod, 24.9.2020

Dobry den,  dostala jsem darovaci listinu z Francie. Rada bych zistila a nevim jak, zda to neni nejaky podvod. Moc dekuji.

Dobrý den, jedná se o klasický podvod, kdy Vás kontaktovat neznámý cizinec a se smyšleným příběhem (dar, dědictví, atd.) Vám slíbil zbohatnutí. Teď z Vás bude jen tahat peníze po záminkami různých poplatků spojených s vyřízením daru/dědictví. 

IMB

#11310, Prodej auta a zrušení povinného ručení, Pojištění, 24.9.2020

Dobrý den, manželka prodala OA Pegueot 208 pojištěný u poj. Direct. Jakým způsobem má zrušit pojištění a požádat o vrácení alikvotní částky? Děkuji

Dobrý den, požádejte pojišťovnu u ukončení povinného ručení z důvodu prodeje auta a k žádosti přiložte kupní smlouvu prokazující prodej auta. Pojišťovna povinné ručení ukončení k datu prodeji auta a vrátí Vám přeplatek na pojistném. 

RM

#11309, Jak dlouho mi může exekutor blokovat účet?, Exekuce a insolvence, 24.9.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho mi muže exekutor blokovat účet. Částka je na učtu dva měsíce.

Dobrý den, exekutor Vám bude blokovat běžný účet pravděpodobně po celou dobu exekuce. Máte-li na účtu dostatek peněz na pokrytí dluhu, exekutor si peníze v přiměřené lhůtě strhne a exekuci ukončí. Nemá-li se exekutor k této akci, vyzvěte ho nejprve písemně a případně se braňte soudní cestou. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR