Banky.cz Banky.cz Banky

Banky v ČR

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Akciové fondy za poslední rok vyrostly o 40 %. Díky koronaviru

Akciové fondy za poslední rok vyrostly o 40 %. Díky koronaviru

21.4.2021, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Vydělat na akciových fondech přes 40 % za rok? Proč ne, stačí jen počkat na tu správnou chvíli. Přesvědčili se o tom lidé, kteří investovali do akcií prostřednictvím fondů loni na jaře. Od loňského března až do konce toho letošního jim akcie ve vyspělých zemích přinesly průměrné zhodnocení 42,4 %.

Bezkontaktní koupě vozu? Žádný problém!

Bezkontaktní koupě vozu? Žádný problém!

20.4.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Plánujete koupi vozu a nouzový stav a další opatření vlády vám tento nákup odložili? Možná máte najednou také větší motivaci si vůz opatřit, přece jen cestování veřejnou dopravou není vždy dostupné a vy máte nyní větší potřebu vyjet do přírody. Nebo se nechcete nechávat omezovat při výběru auta vzdáleností prodejce? Řešení v této situaci nyní nabízí oblíbený prodejce nových i ojetých vozů, Autosalon TUkas. 

Zonky má za sebou rekordní měsíc. Lidé si půjčili přes 600 milionů

Zonky má za sebou rekordní měsíc. Lidé si půjčili přes 600 milionů

19.4.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Míříme do černých čísel! Takovou zprávu nedávno zveřejnila peer to peer platforma Zonky. V březnu zažila rekordní měsíc v historii a minulý rok se jí podařilo meziroční ztrátu snížit o 91 %. Letos by se tak mohlo Zonky poprvé dostat do plusu.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

N

#13991, DPP a OSVČ, Daně, 22.4.2021

Dobrý den, jsem OSVČ a zároveň mám DPP s příjmem do 10 000 Kč (s podepsaným růžovým papírem). Musím tento DPP příjem zahrnout do daňového přiznání? Z DPP mi neodchází žádná srážková daň. Děkuji,

Dobrý den, ano, tento příjem je třeba zahrnout do daňového přiznání, aby nedošlo k chybnému uplatnění slevy na poplatníka. 

KS

#13990, Zahraniční půjčka, Podvod, 22.4.2021

Dobrý den, žádal jsem na internetu o půjčku. Ozvali se mi ze zahraničí, že mi půjčí 23 000 EUR. Vypadalo to velice výhodné, zřídili mi účet v karibské bance, kde jsou tyto finance uloženy. Mám k účtu přístup. Později jsem zaplatil 530€ na účet, údajně jakysi registrační daňový poplatek s tim, že po zaplacení si budu moci peníze převést do ČR. Byl mi zaslán kód pro provedení transakce. Jakmile jsem chtěl potvrdit transakci, vyskočilo na mne okno, že mám provést jakýsi převod proti podvodu 1 250 EUR, a pak že si už peníze mohu přeposlat s dalším kódem. Nechci už posílat další peníze. Jsem stále ujišťován, že nic není podvod, že to jsou vše věci dané mezinárodním převodem. Co si o tom myslíte?

Dobrý den, jedná se o klasický podvod, žádný účet v karibské bance nemáte, celou dobu s Vámi komunikují (i jménem banky) výhradně podvodníci, kteří z Vás budou pouze tahat peníze. 

JS

#13989, Chybné číslo účtu, Platba, 22.4.2021

Dobry den, prosim, posilala jsem z italske banky z meho uctu penize do Monety v CR na dcerin ucet. Pani u prepazky nicemu nerozumela a poslala penize na spravny IBAN ale spatny kod, takze nakonec vyjelo, ze penize jdou na IBAN Monety, ale na kod Ceske sporitelny. Penize jeste neprisly. Jak se to da resit? Dekuji

Dobrý den, IBAN označuje mezinárodní formát čísla vašeho účtu, mezinárodní bankovní kód je BIC (SWIFT). Pokud byl správně zadán IBAN, měla by být platba připsána na správný účet. Pokud byla v IBANu chyba, pak mohl peníze obdržet majitel jiného účtu. V takovém případě je třeba kontaktovat svou italskou banku, která by následně vyzvala majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud by on peníze dobrovolně nevrátil, musela byste ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 13 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR