Banky.cz Banky.cz Banky

Banky v ČR

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Daň z příjmu za rok 2019

Daň z příjmu za rok 2019

25.1.2020, Daně, Autor: Petr Jermář

Letos se díky růstu minimální mzdy zvýšila daňové sleva za školkovné. Kdo, kdy a kam je povinen podat přiznání k dani z příjmu za rok 2019? O jaké položky je možné snížit daňový základ?

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

24.1.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Rok 2019 byl z pohledu investorů maximálně zajímavý. Díky neustále se měnící situaci měli několik možností, jak vydělat. Ať už vsadili na akcie, komodity nebo třeba na bitcoin. A začátek letošního roku ukazuje, že i v příštích měsících bude situace poměrně bouřlivá.

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

22.1.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

Nejúspěšnější rok za posledních 5 let mají za sebou stavební spořitelny na českém trhu. Minimálně z pohledu nově uzavřených smluv. Poprvé od roku 2014 totiž jejich počet překonal půl milionu. Podle údajů ČTK dosáhl dokonce na 546 000. Naopak poptávka po úvěrech na bydlení loni klesala.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#8719, Která banka nabízí nejlepší spořící účet?, Spoření, 26.1.2020

Dobrý den, mohu se zeptat na spořící účet? Jaký je v dnešní době pro mne jako zákazníka nejvýhodnější? Mám účet u ČS a to úročení je nic moc. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, doporučuji spořící účet od Banky Creditas s úrokem 1,6% bez jakýchkoliv podmínek a poplatků, alternativně Trinity Bank s úrokem 1,58%.

SK

#8718, Zřízení účtu online ze zahraničí, Běžný účet, 26.1.2020

Dobry den, dlouhodobe ziji v USA, do CR nejezdim. Trvale bydliste mam v CR. Zatim marne hledam banku, ktera mi otevre bezny ucet (pro prijem najemneho a samozrejme i platby spojene s udrzbou), kterycbych mohla spravovat on-line. Dekuji za odpoved.

Dobrý den, zřízení běžného účtu plně online je možné jen v případě, kdy máte v ČR již vedený jiný účet (z tohoto účtu se na nový účet posílá potvrzovací platba 1 Kč). Toto je možné nahradit fyzickým podpisem smlouvy, kdy za Vámi banka pošle kurýra, nicméně tuto službu banky nabízejí jen v ČR. Z USA tak běžný účet 100% na dálku bohužel nezřídíte. 

KH

#8717, Insolvence a dědictví, Exekuce a insolvence, 26.1.2020

Dobrý den, mám schválenu insolvenci od 2018. V prosinci jsem nabyl v dědictví po matce nemovitost (byt), kde mám dlouhodobě trvalé bydliště. Je nutností tuto nemovitost zpeněžit? Nemám jinou možnost bydlení a vyřízení všech náležitostí po prodeji (povolen přímý prodej) s vrácením zůstatku po prodeji se může protáhnout na cca 1/2 roku s tím, že do ukončení insolvenčního řízení usnesením KS mi bude stále strháváno z výplaty. Dlužná částka je navíc zlomkem proti ceně předpokládané bytu. Je možnost požádat KS o pokračování splátkového kalendáře?

Dobrý den, o případném zpeněžení bytu rozhodne soud na návrh insolvenčního správce. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR