Banky.cz Banky.cz Banky

Banky v ČR

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

3.4.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Zavřené firmy a pokles práce i příjmů. Také to jsou následky pandemie koronaviru COVID-19. Zejména drobní živnostníci a menší podniky se kvůli tomu můžou dostat do finančních problémů. A právě v tuto chvíli jim pomohou spořicí účty.

Internet překypuje hrozbami a falešnými softwary. Víme, jak se bránit.

Internet překypuje hrozbami a falešnými softwary. Víme, jak se bránit.

3.4.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Platíte kartou online? Máte strach z počítačových virů? Vaše aplikace nefungují tak, jak by měly?   

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

2.4.2020, Osobní a rodinné finance, Autor: Pavel Strašák

Přinášíme vám velký přehled dopadů koronavirus krize (COVID-19) na finance Čechů.
Prověřili jsme aktuální možnosti změny splátek půjček a hypoték u českých bank a dopady odkladů splátek v bankovních registrech. 
Odpovídáme na snížení příjmů v důsledku koronavirus krize a dopady na exekuce a insolvence.

(Aktualizováno 3.4.2020)

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

SK

#9578, Dluhy a odmítnutí dědictví, Osobní a rodinné finance, 3.4.2020

Dobrý večer, můj tatínek náhle zemřel. Měl insolvenci. Majetek ojeté auto a nářadí starý telefon, takže majetek takřka nulový. Chci dědictví odmítnout. Protože dluhy jsou kolem půl milionu a majetek kolem max 20 tisíc. Můžu dědictví odmítnout? A pak skrz moje dítě chceme, aby taky odmítlo dědictví. Budou ji tři roky. Jak to chodí u dětí když chceme, aby nic nedědila. Děkuji mockrát krásný večer.

Dobrý den, dědictví můžete Vy i Vaše dítě odmítnout (což vzhledem k zanedbatelnému majetku a vysokým dluhům vřele doporučuji). Za nezletilé díte koná právní akty jeho zákonný zástupce (rodič).

K

#9577, Insolvence a úmrtí, Exekuce a insolvence, 3.4.2020

Dobrý den, pokud by se s námi něco stalo během placení insolvence, jak by se vše řešilo dal? Pokud jsou již všechny papíry poslány k právníkovi, je možné si v tuto chvíli měnit trvale bydliště? Poté, co bude přidělen insolvenční správce, chodí na trvalé bydliště sepisovat majetek i když tam nebydlíme? Děkuji za odpovědi.

Dobrý den, pokud by došlo k úmrtí dlužníka v insolvenci, osobní bankrot by byl neúspěšně ukončen a zbylé dluhy by se staly součástí dědického řízení. Trvalé bydliště si můžete změnit kdykoliv (jen doporučuji správce a soud vyrozumět o nové adrese). Každý správce má jinou strategii, ale obecně není podstatná adresa trvalého bydliště v OP ale místo, kde reálně bydlíte.

M

#9576, Koronavirus a odklad insolvence?, Exekuce a insolvence, 3.4.2020

Dobrý den, jsem rok v insolvenci. Mám v péči dítě, které teď nechodí do školky, protože jsou uzavřené z důvodu Covid-19. Chtěl bych se zeptat, jak to teď bude s placením insolvence. Můžu požádat o odklad? A na jak dlouho? Děkuji

Dobrý den, při péči o dítě z důvodu uzavření školek Vám náleží ošetřovné, ze kterého se podobně jako z nemocenské strhávají insolvenční srážky. S poklesem příjmu klesnou automaticky i srážky, tedy Vám bude zůstávat jen o něco málo méně než doposud. Vláda uvažuje o úlevách pro dlužníky v insolvenci a exekuci, ale zatím nic schváleno nebylo. O odklad tak možné žádat není. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9500 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR