Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Diners Club
Dinners (Diners Club)

Dinners (Diners Club)

  Adresa: Široká 36/5, 110 00 Praha 1 
  IČ: 247 68 669 
  SWIFT:  
  Kód banky:  
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Diners Club

  Diners Club je prověřený poskytovatel finančních služeb s rozsáhlým kapitálovým zázemím a špičkovým produktem kreditních karet. Půjčit si můžete za rozumné ceny a ještě získáte řadu dodatečných benefitů.

  Kartu Diners Pure+ za podmínek zvýhodněných pro uživatele portálu Banky.cz získáte ZDE

  O bance Dinners (Diners Club)

  Primární snahou je poskytovat nadstandardní servis uspokojující i tu nejnáročnější klientelu. Karta Diners Club klientům nabízí mnoho jedinečných benefitů, jako např. asistenční služby do zahraničí, exkluzivní cestovní pojištění, přístup do více než 450 letištních salónků, speciální zvýhodnění u partnerů po celém světě a mnoho dalších služeb pro pocit výjimečnosti uživatele.
  Kreditní karty Diners Club jsou určeny jak pro soukromou, tak i firemní klientelu. S akceptací po celém světě, milióny smluvních partnerů a přístupem k hotovosti na více než milionu hotovostních místech je karta Diners Club vaší vstupenkou do elitního světa.

  Diners Club CS je dceřinou společností Diners Club Austria, jedné z nejúspěšnějších franchise Diners Club International. V roce 2010 se Diners Club Czech sloučila se sesterskou společností Diners Club Slovakia a vznikla nová společnost - Diners Club CS.
  Diners Club CS získala dvakrát mezinárodní ocenění "Best franchise" ve sdružení Diners Club EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika) a certifikáty Secure Issuer a Secure Aquirer. Tato ocenění potvrzují postavení společnosti Diners Club CS, jako jednoho z nejspolehlivějších subjektů garantujících bezpečnost a vysoký standard poskytovaných služeb jak pro své klienty, tak i pro partnerské společnosti.

  Flash news o Dinners (Diners Club)

  22.7.2019

  Kreditní karta s bezúročným obdobím – hlavní podmínky a příklady.

  Chytrým využíváním kreditní karty se vyhnete placení úroku. Bezúročné období je doba, během které Vám banka půjčí peníze bezplatně (pokud nepočítám roční poplatek za kreditní kartu). Bezúročné období se pohybuje v rozmezí od 30 do 60 dní.
  Kreditní karta je platební karta spojená s úvěrem, není tedy vázána na Váš běžný účet. V případě kreditní karty , nebo společnosti, která kreditní kartu vydala.
  Kreditní karta funguje jako revolvingový úvěr, který se automaticky obnovuje. Znamená to, že (množství peněz, které máte k dispozici),.

  V příkladech používáte kreditní kartu takto:

  Představte si, že máte kreditní kartu, na které je úvěrový limit 26 tis. Kč. Koupíte si zboží v hodnotě 21 tis. Kč. Na kartě vám zůstane 5 tis. Kč, které ještě můžete utratit. Jakmile se rozhodnete, že část svého dluhu splatíte, například ve výši 18 tis. Kč, na kartě si tímto vrácením peněz zvýšíte disponibilní zůstatek na 23 tis. Kč (5 000 + 18 000), který v případě potřeby můžete opět použít. V této chvíli bance dlužíte jen 3 tis. Kč. Takto funguje automatické obnovení revolvingového úvěru.

  Představte si, že jste kreditní kartu použili na nákup zboží ve výši 21 tis. Kč. Pokud těch 21 tis. Kč vrátíte bance v bezúročném období, za půjčení peněz nic neplatíte. Měli jste půjčené peníze zdarma.

  Co se stane, pokud peníze nevrátíte v rámci bezúročného období? Řekněme, že jste těch 21 tis. Kč utratili na nákup pračky a myčky nádobí  s cílem vrátit je během bezúročného období. Jenže výplata odměn, ze kterých jste plánovali úvěr splatit, se zkomplikovala. Nakonec jste vrátili jen část dluhu ve výši 10 500 Kč. Co teď? Z jaké částky se bude vysoký úrok počítat?

  Na běžné kreditní kartě Vám banka vypočítá úrok z dlužné částky 10 500 Kč. Při počítání úroku není důležitá jen výše samotného úroku, ale i období, od kdy se dluh počítá. Při výběru kreditní karty v tomto momentu je třeba zpozornět. Banky obvykle počítají úrok zpětně, a to ode dne transakce, kdy jste zrealizovali nákup (zaplatili kreditní kartou například za pračku a myčku nádobí).   

  Banky, po uplynutí bezúročného období a nesplacení celé půjčené částky, vyzvou klienta, aby splatil minimální částku úvěru. Jde buď o pevnou (každý měsíc stejnou) částku, nebo o variabilní měsíční splátku (nejčastěji 5% nebo 10% z hodnoty). Forma splátky závisí na smluvních podmínkách kreditní karty. Dluh na kreditní kartě můžete splácet i vyššími splátkami, než je minimální měsíční splátka. Čím vyšší splátku uhradíte, tím rychleji úvěr splatíte a v konečném důsledku na úrocích přeplatíte méně. Předčasné splacení dluhu není pokutováno žádným poplatkem, jako tomu je v případě spotřebitelského úvěru. Je důležité, aby splátka nebyla jen zaplacena, ale i připsána! Proto splátky hraďte aspoň 2 dni v předstihu před termínem splatnosti.

  Bezúročné období běžné kreditní karty . Klient zaplatí nejen poplatek za výběr hotovosti, ale i úrok, který se okamžitě počítá.

  Nezapomeňte, že kreditní karta je dobrý sluha, ale zlý pán! Používání karty vás nezbavuje povinnosti přemýšlet a počítat.

  Dotazy v poradně k Dinners (Diners Club)

  JH

  #10250, Splátka kreditní karty, Půjčka, 28.5.2020

  Dobrý den, mám účet i kreditní kartu u Hello Bank. Když pošlu peníze v rámci této jedné banky z Hello bank účtu na Hello kreditní kartu, převod trvá dva až tři dny. Má banka na takové dlouhé připisování plateb nárok? Např. v Moneta jsou peníze z účtu na kreditní kartu v rámci stejné banky připsány řádově během několika minut. Díky předem za odpověď.

  Dobrý den,

  lhůta pro zaúčtování splátek je v gesci banky (v závislosti na interních procesech a míře automatizace). Některé banky to umí rychleji, jiné pomaleji. Nejste-li spokojená se službami své banky, poohlédněte se u konkurence. Pro kreditní kartu doporučuji Diners Club s úrokem na první rok pouze 1,9% (dále jen 8,66%).

  RF

  #9650, Aktivace kreditní karty Diners Club, Půjčka, 9.4.2020

  Chci aktivovat Diners Club Pure kreditní kartu, jak mám postupovat?

  Dobrý den,

  spolu s kreditní kartou Vám poštou byly zaslány instrukce, jak kartu aktivovat. Postupujte dle těchto instrukcí nebo pro více informací kontaktujte přímo Diners Club.

  SD

  #6964, Kreditní karta s procenty z plateb, Půjčka, 4.7.2019

  Dobrý den, sháním platební kartu, která má nejvyšší vrácené procento z provedených plateb. Můžete mi něco doporučit? Díky.

  Dobrý den,

  z debetních karet dnes bohužel žádná nenabízí bonus v podobě procent z plateb. Naopak většina kreditních karet tyto a jiné bonusy (např. cestovní pojištění) nabízí. Kompletní přehled v našem srovnávači kreditních karet, doporučuji Diners club.

  VT

  #6564, Cestovní a havarijní pojištění, Pojištění, 14.5.2019

  Dobrý den, vážně uvažuji o pořízení karty Diners Club Pure+ (zahrnuje cestovní a úrazové pojištění). Hlavním důvodem je cestování po USA a půjčení automobilu. Můj dotaz se týká pojištění. Když si půjčím automobil s touto kartou, budu plně pojištěn v případě automobilové nehody? Tedy budou případné škody (i zaviněné mnou) na straně půjčovny i ostatních účastníku nehody kryty touto kartou? Půjčovny v USA velmi často nutí dodatkové a drahé pojištění, tak jestli můžu být bez obav "jen" s DC kartou. Děkuji za odpověď. S pozdravem

  Dobrý den,

  cestovní ani úrazové pojištění nekryje škody způsobené řízením motorového vozidla. Tato pojištění řeší např. lékařské ošetření, ztrátu zavazadel a obecně nenadálé události při cestách do zahraničí. Škody vzniklé při řízení motorového vozidla řeší povinné ručení a havarijní pojištění (v zahraničí jejich ekvivalent). Povinné ručení kryje škody zaviněné Vámi druhým (nabouráte-li cizí auto, pojišťovna uhradí škodu na cizím autě, ale nikoliv na Vašem), havarijní pojištění pak škody zaviněné Vámi na Vašem vozidle (nabouráte-li cizí auto, pojišťovna uhradí škodu na Vašem autě). 

  R

  #6308, Kreditní karta na cesty do zahraničí, Osobní a rodinné finance, 28.3.2019

  Dobrý den, chci kreditní kartu pouze na zapůjčení auta v zahraničí, kde neakceptují karty debetní. Existuje nějaká taková kreditka, kterou bych mohl využívat pouze na toto a u které bych opravdu nemusel zaplatit jakýkoliv poplatek? Pokud ano, můžete mi prosím popsat, jak postupovat, aby mi případně žádný poplatek nenaskočil? Děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  kreditní kartu bez poplatků nabízí Diners Club, Fio banka, Hello bank, Sberbank a Raiffeisenbank. Více info v našem srovnávači kreditních karet.

  Články o Dinners (Diners Club)

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

  6.5.2019, Půjčka

  …dosáhne každý (bez pravidelnéhopříjmu min. 50 000 Kč; banka si rovněž účtuje měsíční poplatek za vedení karty ve výši 450Kč). Druhé místo náleží Diners Club. Standardní sazba je i zde jednociferná (9,9%), ale při sjednání karty přes portál Banky.czzískáte pro první rok nejnižší sazbu pro …

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  … kreditky zdarma nabízí jen studentům, zůstávají nám ve hřepouze dvě banky, Sberbank a Raiffeisenbank, stéměř identickými parametry,a nebankovní Diners Club. Sberbank nabízí vyšší max. úvěrový rámec (až 300 000Kč oproti RB 100 000 Kč) a levnější výběry zbankomatů (0,25-1,75%zvybírané část…

  Bankovní slovník

  Bankovní slovník

  29.8.2016, Banka

  …končeném převodu nemovitosti) Karetní asociace:sdružená vydavatelů platební karet, mezi nejznámější patří VISA, MasterCard, American Express či Diners Club. Kreditní karta:bankou poskytnutý úvěrový rámec, který lze čerpat prostřednictví kreditní karty, primárně pro platby kartou (výběr …  Banky v ČR