Banky.cz Banky v ČR Diners Club

Dinners (Diners Club)

Diners Club ukončila svoji činnost dne 3.8.2022

Více informací naleznete na stránce Diners Club

Produkty banky Diners Club

Přehled banky Diners Club

Adresa:
Široká 36/5, 110 00 Praha 1
247 68 669

O bance Dinners (Diners Club)

Společnost již nepřijímá nové klienty - její akcionáři se v r.2022 rozhodli podnikání v ČR a SR ukončit.

Primární snahou Diners bylo poskytovat nadstandardní servis uspokojující i tu nejnáročnější klientelu. Karta Diners Club klientům nabízí mnoho jedinečných benefitů, jako např. asistenční služby do zahraničí, exkluzivní cestovní pojištění, přístup do více než 450 letištních salónků, speciální zvýhodnění u partnerů po celém světě a mnoho dalších služeb pro pocit výjimečnosti uživatele.

Kreditní karty Diners Club jsou určeny jak pro soukromou, tak i firemní klientelu. S akceptací po celém světě, milióny smluvních partnerů a přístupem k hotovosti na více než milionu hotovostních místech je karta Diners Club vaší vstupenkou do elitního světa.

Diners Club CS je dceřinou společností Diners Club Austria, jedné z nejúspěšnějších franchise Diners Club International. V roce 2010 se Diners Club Czech sloučila se sesterskou společností Diners Club Slovakia a vznikla nová společnost - Diners Club CS.
Diners Club CS získala dvakrát mezinárodní ocenění "Best franchise" ve sdružení Diners Club EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika) a certifikáty Secure Issuer a Secure Aquirer. Tato ocenění potvrzují postavení společnosti Diners Club CS, jako jednoho z nejspolehlivějších subjektů garantujících bezpečnost a vysoký standard poskytovaných služeb jak pro své klienty, tak i pro partnerské společnosti.
Nahlásit chybu

Expertní hodnocení banky Diners Club

Diners Club je prověřený poskytovatel finančních služeb s rozsáhlým kapitálovým zázemím a špičkovým produktem kreditních karet. Půjčit si můžete za rozumné ceny a ještě získáte řadu dodatečných benefitů.

Kartu Diners Pure+ již bohužel nově nezískáte.  Akcionáři společnosti se v polovině roku 2022 rozhodli aktivity v ČR a SR ukončit!

Nahlásit chybu

Recenze banky Diners Club

Kreditní karta s bezúročným obdobím – hlavní podmínky a příklady.

Chytrým využíváním kreditní karty se vyhnete placení úroku. Bezúročné období je doba, během které Vám banka půjčí peníze bezplatně (pokud nepočítám roční poplatek za kreditní kartu). Bezúročné období se pohybuje v rozmezí od 30 do 60 dní.
Kreditní karta je platební karta spojená s úvěrem, není tedy vázána na Váš běžný účet. V případě kreditní karty , nebo společnosti, která kreditní kartu vydala.
Kreditní karta funguje jako revolvingový úvěr, který se automaticky obnovuje. Znamená to, že (množství peněz, které máte k dispozici),.

V příkladech používáte kreditní kartu takto:

Představte si, že máte kreditní kartu, na které je úvěrový limit 26 tis. Kč. Koupíte si zboží v hodnotě 21 tis. Kč. Na kartě vám zůstane 5 tis. Kč, které ještě můžete utratit. Jakmile se rozhodnete, že část svého dluhu splatíte, například ve výši 18 tis. Kč, na kartě si tímto vrácením peněz zvýšíte disponibilní zůstatek na 23 tis. Kč (5 000 + 18 000), který v případě potřeby můžete opět použít. V této chvíli bance dlužíte jen 3 tis. Kč. Takto funguje automatické obnovení revolvingového úvěru.

Představte si, že jste kreditní kartu použili na nákup zboží ve výši 21 tis. Kč. Pokud těch 21 tis. Kč vrátíte bance v bezúročném období, za půjčení peněz nic neplatíte. Měli jste půjčené peníze zdarma.

Co se stane, pokud peníze nevrátíte v rámci bezúročného období? Řekněme, že jste těch 21 tis. Kč utratili na nákup pračky a myčky nádobí  s cílem vrátit je během bezúročného období. Jenže výplata odměn, ze kterých jste plánovali úvěr splatit, se zkomplikovala. Nakonec jste vrátili jen část dluhu ve výši 10 500 Kč. Co teď? Z jaké částky se bude vysoký úrok počítat?

Na běžné kreditní kartě Vám banka vypočítá úrok z dlužné částky 10 500 Kč. Při počítání úroku není důležitá jen výše samotného úroku, ale i období, od kdy se dluh počítá. Při výběru kreditní karty v tomto momentu je třeba zpozornět. Banky obvykle počítají úrok zpětně, a to ode dne transakce, kdy jste zrealizovali nákup (zaplatili kreditní kartou například za pračku a myčku nádobí).   

Banky, po uplynutí bezúročného období a nesplacení celé půjčené částky, vyzvou klienta, aby splatil minimální částku úvěru. Jde buď o pevnou (každý měsíc stejnou) částku, nebo o variabilní měsíční splátku (nejčastěji 5% nebo 10% z hodnoty). Forma splátky závisí na smluvních podmínkách kreditní karty. Dluh na kreditní kartě můžete splácet i vyššími splátkami, než je minimální měsíční splátka. Čím vyšší splátku uhradíte, tím rychleji úvěr splatíte a v konečném důsledku na úrocích přeplatíte méně. Předčasné splacení dluhu není pokutováno žádným poplatkem, jako tomu je v případě spotřebitelského úvěru. Je důležité, aby splátka nebyla jen zaplacena, ale i připsána! Proto splátky hraďte aspoň 2 dni v předstihu před termínem splatnosti.

Bezúročné období běžné kreditní karty . Klient zaplatí nejen poplatek za výběr hotovosti, ale i úrok, který se okamžitě počítá.

Nezapomeňte, že kreditní karta je dobrý sluha, ale zlý pán! Používání karty vás nezbavuje povinnosti přemýšlet a počítat.

Dotazy v poradně k Diners Club

Články o Diners Club

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena