Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  HL

  #7343, Výběr spořícího účtu, Spoření, 19.8.2019

  Dobry den, mam spor. ucet Prima a k nemu techn. ucet, intern. bank. u UniCredit bank. Techn. ucet se bude rusit k 31.12.2019. Z techn. uctu sly pouze trv. prikazy (cca 5-6 za rok). Penize na techn. ucet byly prevadeny ze spor. uctu. Psala jsem dotaz pred cca tydnem. Ziji trvale v zahranici. Muzete doporucit jiny ucet - bezny a sporici, z ktereho by platby trvalych prikazu sly? Jina banka nez Moneta Money Bank. Dekuji.

  Dobrý den,

  nejvyšší úrok na spořícím účtu momentálně nabízí Moneta Money Bank a Creditas (2%), o něco méně pak Wüstenrot (1,7%), Trinity Bank (1,58%) a Hello Bank (1,5% do 300 000 Kč). Běžný účet doporučuji od Equa bank (vše zdarma a bez podmínek).

  P

  #7339, Převod půjčky, Půjčka, 18.8.2019

  Dobrý den, je možné půjčku převést na jinou osobu? Osoba má zřízený úvěr v Moneta Money Bank a také každoměsíční příjem chodí do banky. Osoba souhlasí s přepsáním dluhu s veškerými úroky na sebe. Dostatečný příjem pro splácení má také. Lze je i jiný postup k řešení této situace? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  převod půjčky na jinou osobu není možný. Druhá osoba si může půjčit peníze sama, ty Vám darovat a Vy těmito darovanými penězi pak splatíte svoji půjčku. Jiný proces, stejný efekt.

  M

  #7321, Spoření pro vnoučata, Spoření, 14.8.2019

  Dobry den, mam v pěstounské péči vnoučata. Existuje nějaké dětské spoření, na které by nemohli jejich rodiče?

  Dobrý den,

  jediným řešením je dětem spořit na své jméno a po dosažení plnoletosti jim peníze přidat. Mimo stavebního spoření doporučuji i spořící účet od Moneta Money Bank s úrokem 2% pro vklady do 1 mil. Kč.

  HL

  #7300, Dobrý spořící účet, Spoření, 12.8.2019

  Dobry den, mam u UniCredit banky sporici ucet Prima a k nemu technicky ucet (technicky ucet byl zrizen soucasne se spor. uctem Prima pred cca 7-8 lety). Z techn. uctu jdou trvale prikazy - cca 5-6 trvalych prikazu za rok. Mam internetove bankovnictvi. Dnes mi z UniCredit oznamili, ze techn. ucet se rusi a mohou z nej prejit na U konto (s podminkou mesicniho prijmu 12 000 Kc). Pokud nebudu mit zajem o U konto, technicky ucet se rusi. Nemam zajem o U konto. Sporici ucet mi zustava. Mohu ze sporiciho uctu Prima platit trvale prikazy. Technicky ucet (na kt. jsem prevadela penize ze spor. uctu) jsem pouzivala pouze pro tyto trvale prikazy (platba na nej sla pouze ze spor. uctu Prima); jine platby z techn. uctu nesly. Pokud je mozne platit trvale prikazy ze spor. uctu Prima, nebude mi banka za to uctovat poplatek. Dekuji.

  Dobrý den,

  na spořícím účtu PRIMA od UniCredit Bank se Vám peníze aktuálně úročí pouze 0,01%. Doporučuji tento účet zrušit a převést všechny peníze do Moneta Money Bank, která aktuálně úročí vklady do 1 mil. Kč 2%. Běžný účet u Moneta Money Bank není podmínkou, ale je zcela zdarma a bez jakýchkoliv podmínek. 

  K

  #7278, Vkladní knížky pro vnuky, Spoření, 8.8.2019

  Dobrý den, mimořádný dotaz. Potřebuji uložit větší obnos pro vnuky po 3 částkách. Je možné si sjednat 3 spořitelní knížky na 3 různá hesla (na jedno moje jméno)? Jsem tělesně postižen sedící pacient, a proto bych potřeboval to sjednat u mne doma. S pozdravem předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  na vkladní knížce by se Vám peníze úročily pouze 0,01%, nedoporučuji (knížky na heslo/doručitele byly zrušeny). Mnohem lepší by bylo si sjednat spořící účet u Moneta Money Bank s úrokem 2%. Peníze máte kdykoliv k dispozici, nejsou zde žádné podmínky ani omezení. Nemá smysl zakládat 3 účty, jsou-li všechny na Vaše jméno. Peníze k Vám domů bohužel nikdo převzít nepůjde, to není možné. Doporučuji veškerou hotovost uložit do banky (můžete tak učinit na nejbližší pobočce). Přechovávání hotovosti doma je velmi rizikové (krádež, znehodnocení živelnou událostí, atd.).

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

  Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

  21.8.2019, Spoření

  …icích účtů. Teprve čas ale ukáže, jak toje ve skutečnosti. Ani bez časového omezení nemáte jistotuS časovýmomezením 2% úroku naopak nepracuje Moneta Money Bank. Pro zájemce má připravenéjiné limity. Musíte počítat například s tím, že: maximálnívýše úroku se týká jen vkladu do 1 mil.…

  Co je to spořicí účet a k čemu je dobrý?

  Co je to spořicí účet a k čemu je dobrý?

  2.7.2019, Komerční sdělení

  … na takové věciuž teď. Tip! Přesvědčilovás to k založení spořicího účtu? Sjednejte si ho online u MONETA Money Bank.Ke zřízení spořícího účtu zde nemusíte být klientem banky s běžným účtem.

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

  6.5.2019, Půjčka

  …u a prémiovou kartou, která mimo odměn zaútratu nabídne zdarma i cestovní pojištění. Úrok do 20% nabízejí ještě Komerčníbanka, UniCreditBank, Moneta Money Bank, Fio Banka, ČSOB a Era. Na rozdíl od ČSOB a Diners zde ale již nelze tvrdit, že by půjčování si přes kreditní kartu bylo al…

  Velké porovnání spoření – duben 2019

  Velké porovnání spoření – duben 2019

  25.4.2019, Spoření

  …tejný úrok na běžném účtu Richee (taktéž bez podmínek). Druhémísto obsazujíEqua bank (od 1/5/2019: 1,2% do 200 000 Kč při platbě 3x kartou) a MONETA Money Bank (1,2% do 0,5 mil. Kč bez podmínek),následovány vtěsném závěsu Trinity Bank (1,18% bez podmínek a omezenívýše vkladu). Shodn…

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …00Kč. nesmíbýt jediným příjmem v žádosti nebo pouze v kombinaci s výživným Podklady: čestnéprohlášení o výši budoucího rodičovského příspěvku Moneta Money Bank Doplňkový příjem akceptovatelnépouze do 50 % součtu standardních příjmů Je-li klientovivyplácena peněžitá podpora v mateřst…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR