Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Flash news o Moneta (MONETA Money Bank)

  22.12.2021

  Schváleno 78% akcionářů - Moneta může koupit AirBank, HomeCredit a Zonky!
  Valná hromada Monety na třetí pokus schválila návrh na odkup bankovních aktiv od skupiny PPF. Tato transakce má být realizována za necelých 26 miliard a předběžné vypořádání je stanoveno na červenec 2022. Zbývá jen aby se Monetě podařilo sehnat kapitál úpisem vlastních akcií a zajistit souhlasy centrálních bank ČNB, NBS a antimonopolní souhlas Evropské komise. 

  28.1.2020

  Moneta zvyšuje odměnu za založení běžného účtu Tom až na 2000 korun. 
  Banka spustila kampaň, ve které nový klient od 27.1. do 30.4. může získat 2% zpět z hodnoty plateb provedených kartou během prvních 5ti měsíců po založení účtu. Pokud tedy rovnoměrně každý měsíc utratíte kartou 20 tisíc a více, může to být vítaná příležitost jak účet zdarma povýšit na účet s prémií. Odměnu za platby kartou banka vyhodnocuje měsíčně a připíše klientovi do 30ti dní po skončení vyhodnoceného měsíce. 

  Banka jistě kalkuluje, že průměrnou hodnotu útraty kartou klienti nedosáhnou? Takže vlastně jde po roce jen o nový marketing pro stejný produkt. Od února do dubna 2019 mohli klienti za nově on-line založený účet získat až 1000 korun, pokud následující měsíc po založení účtu provedli alespoň 5 plateb debetní kartou.

  30.11.2019

  Moneta získala exkluzivitu na koupi české Wüstenrot.
  Prostřednictvím plánované akvizice Moneta vyroste o 400 tisíc klientů, navýší své vklady o 53 miliard a zdvojnásobí portfolio hypotečních úvěrů. Exkluzivní jednání mají být ukončena podpisem smlouvy do konce roku 2019 a po schválení orgány má být transakce vypořádána do dubna 2020.

  22.2.2019

  Největší bankovní transakce nebude - fůze Moneta a Air Bank zrušena!
  Půl roku práce na spojení Home Credit, Air Bank a Moneta Money Bank je vniveč. Druhá největší banka ve spotřebitelských půjčkách a třetí ve velikosti bankovní sítě tak nevznikne. Moneta měla podle plánu ze září 2018 PPF vydat novou emisi akcií. Za stejné peníze měla koupit celou Air Bank a poskytovatele půjček Home Credit. Banka by pak měla téměř 3 miliony klientů a zařadila by se na 3 místo českého trhu za Českou spořitelnu a ČSOB.

  Dotazy v poradně k

  K

  #16405, Limity pro platby, Běžný účet, 13.1.2022

  Dobrý den, chci si koupit nemovitost v zahraničí (mimo EU). Založila jsem si účet v cizí měně u Moneta Money Bank, CZK přes Moneta směnárnu proměnila na EUR. Ale je problém v tom, že u této banky je denní limit na odchozí platby pouze 5 500 EUR , nemovitost stojí samozřejmě o hodně víc. Chtěla bych Vás poprosit o radu, jakým způsobem by se dalo vyřešit, aby buďto mohlo odejít z toto Moneta účtu požadovaná částka na koupi nemovitosti do zahraničí nebo která banka toto poskytuje. Moc děkuji

  Dobrý den,

  banky mají různé denní limity pro platby dle typu autorizace (internetbankig přes SMS - nízký limit, internetbanking přes mobilní aplikaci  - vyšší limit, osobně na pobočce - bez limitu). Nestačí-li Vám limit přes internetbanking, zadejte příkaz k platbě osobně na pobočce.

  J

  #15822, Jak poslat peníze z Irska do ČR?, Platba, 9.11.2021

  Dobry den, chci poslat z me banky Irelandbank v Irsku peniez na mamky ucet u Moneta Money Bank pobocka Tachov Ceska Republika a nevim jak spravne zadat cislo uctu. Dekuji za odpoved prosim.

  Dobrý den,

  pro zadání zahraniční platby z Irska do ČR Vám vaše matka musí sdělit číslo svého účtu ve formátu IBAN.

  T

  #15804, Rozdíl mezi běžným a spořicím účtem, Spoření, 5.11.2021

  Dobrý den, chtěl bych si sjednat spořící účet s co nejlepší úrokovou sazbou a zaujala mě nabídka Monety.  Jaký je rozdíl mezi tímto a běžným účtem? Z toho, co jsem vyčetl, tak tento účet funguje úplně stejně jako jiný běžný účet, ale do toho mi banka zhodnotí vklad 1,5%. Proč by si vůbec někdo sjednával běžný účet? Mohu tedy svůj běžný účet (nyní mám u mBank) zrušit a přejít pouze na tento? Případně prosím poraďte, jestli je v nabídce jiné banky výhodnější spořící účet (určitě tam nebudu mít víc než milion korun, reálně cca 100-300k).  Děkuji mnohokrát za odpověď.

  Dobrý den,

  běžný účet slouží k realizaci platebního styku (příjem výplaty, placení výdajů), spořicí účet slouží ke spoření. K běžnému účtu tak máte debetní platební kartu, která se ke spořicím účtů obvykle nevydává. Platby samozřejmě můžete přijímat i na spořicím účtu stejně jako zde můžete zadávat odchozí úhrady, ale obecně jsou zde jistá omezení (inkaso, platební karta, atd.). Je to podobné jako rozdíl mezi osobním autem a dodávkou (obě auta Vás dovezou do cíle, ale osobním autem to bude vždy pohodlnější, zatímco dodávka Vám lépe poslouží pro transport nákladu). 

  Nabídka Moneta Money Bank (1,5% do 1 mil. Kč bez podmínek) není špatná. O něco více nabízí Trinity Bank (2,08% bez omezení výše vkladu a bez podmínek) a Creditas (2-2,1% do 350 000 Kč, bez podmínek). 

  EAA

  #15159, SWIFT pro Moneta Money Bank , Platba, 24.8.2021

  Dobrý den, jaký má prosím SWIFT banka MONETA Money Bank? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Moneta Money Bank má SWIFT/BIC kód AGBA CZ PP.

  JM

  #15144, Získám hypotéku?, Hypoteční poradna, 23.8.2021

  Dobrý den, rád bych se zeptal na mou možnost vzít si hypotéku. Pro jistotu jsem si nechal na serveru kolikmam.cz vytvořit souhrnný přehled mých závazků. Aktuálně nemám žádné závazky ani pohledávky, ovšem v minulosti jsem měl problémy s již zrušeným účtem vedeným u MONETY. Tento účet jsem nevyužíval a několikrát byl na pobočce, ať mi ho zruší, ovšem vždy mi tvrdili, že účet je zrušen, ovšem i přesto mi u nich skákaly poplatky, i přes jejich tvrzení, že už je zrušený. Naskákaly tam poplatky za debet, a v této souvislosti jsem nyní zjistil, že se záznamy vepsali do databáze BRKI. Jedná se o dva záznamy. Vypadá to následovně: První záznam: Fáze Ukončený Role Žadatel Datum zahájení 31.12.2017 Datum ukončení 30.04.2018 Datum poslední aktualizace 30.04.2018 Typ zdroje Bankovní registr Jméno finanční instituce MONETA Money Bank, a. s. Datum poslední platby 30.04.2018 Maximální přečerpání 1 208 Kč, Datum maximálního přečerpání 31.03.2018 Datum poslední delikvence 30.04.2018 Druhý záznam: Fáze Ukončený Role Žadatel Datum zahájení 31.12.2019 Datum ukončení 31.03.2020 Datum poslední aktualizace 31.03.2020 Typ zdroje Bankovní registr Jméno finanční instituce MONETA Money Bank, a. s. Datum poslední platby 31.03.2020 Maximální přečerpání 1 711 Kč. Datum maximálního přečerpání 29.02.2020 Datum poslední delikvence 29.02.2020 Vždy se jednalo o to, že tam naskákaly nějaké poplatky, o kterých mi ani nedali vědět. Účet jsem měl ještě od studentských let, kde mi tvrdili, že tam nebudu mít poplatky až do třiceti let, ovšem i tak to tam naskákalo. Již mi bude 31. Každopádně mě tyto záznamy označují za Velmi rizikového klienta. Nyní mám zrušení potvrzené a mám účet u RB, který aktivně využívám a jsem spokojen. V databázi SOLUS a REPI nic nemám. Nyní mám příjem kolem 60 000 Kč čistého, a 50 % společník ve firmě, která mě zaměstnává. Smlouvu jsem si nenapsal sám, ale je od jednatele a druhého společníka. Jaké jsou mé vyhlídky pro schválení hypotéky, případně její výši? Bydlím v nájmu, kde platím 32 000 Kč, ale už mě to přestává bavit, potřebuji vlastní nemovitost. Předem Vám děkuji za odpověď, případně nabídku.

  Dobrý den,

  kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou, posoudí vaši šanci na získání hypotéky a případně navrhnou nejlepší možné řešení (která banka by byla nejtolerantnější k vašim negativním záznamům a situaci, kdy si mzdu vyplácíte ze své vlastní firmy). 

  Články o

  Vzniká 3. největší banka v Česku. Moneta se spojí s Air Bank

  17.1.2022, Banka, Autor: Jan Budín

  Už jen poslední krok a je hotovo. Pokudregulátoři schválí spojení Moneta Money Bank s Air Bank, vznikne 3. největšíbanka v České republice s téměř 2,5 miliony klientů. Větší bude už jen Českáspořitelna a ČSOB. Transakci loni v prosinci schválili akcionářiMoneta Money Bank na valné h…

  Úrok 4 % na spořicím účtu? Stačí vybrat kombinaci s investicemi

  27.12.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …ném účtu (od 10. ledna 2022) Sberbank nabízí úrok 2,9% do 3 mil. Kč(od 3. ledna 2022) Banka Creditas nabízí úrok 2,8 % pro vklady do 350tisíc Moneta Money Bank nabízí sazbu 2,5 % pro vklady dojednoho milionu, musíte siale zároveň založit nový spořicí účet. J&T Banka nabízí úrok …

  Úroky na spořicích účtech výrazně rostou. Dosáhnete až na 2,58 %

  29.11.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …ot okolo 2 % až na 0,5 %, kde sepohybovaly až do letošního podzimu. Nejvýhodnější úrok nabízí Trinity a MonetaNaposledy zvedla úrokovou sazbu Moneta Money Bank. Na koncilistopadu to bylo o 1 procentní bod. Aktuálně klientům nabízí úrok na spořicímúčtu 2,5 %, což je zatím druhá nejvý…

  Úroky na spořících účtech explodují po rozhodnutí ČNB

  5.11.2021, Osobní a rodinné finance, Autor: Petr Jermář

  …roduktu. Mimochodem, z posledních 2 záznamů je již krásně vidět koordinace podmínek Raiffeisen Banky a EQUA Banky, které připravují sloučení. Moneta Money Bank prozatím zůstává na 1,5%. Spořicí účet Monety tuto sazbu nabízí bez omezení pro částky do 1 milion na klienta.  Velmi brzy …

  Podnikatelský účet – zdarma pro OSVČ, či s poplatky jako firmy?

  11.9.2021, Běžný účet, Autor: Lenka Rutteová

  …musíte zapojit do "Profi programu". Ovšem horší je, když budete mít každý účet na jiné pobočce - to už asi KB nikdy nepropojí a nespočítá.... Moneta Money Bank podnikatelský účet - podnikatelský účet plně zdarma a on-line. Tedy zdarma jen pokud chcete účet Pro podnikání. Pokud byste…