Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Flash news o Moneta (MONETA Money Bank)

  28.1.2020

  Moneta zvyšuje odměnu za založení běžného účtu Tom až na 2000 korun.

  Banka spustila kampaň, ve které nový klient od 27.1. do 30.4. může získat 2% zpět z hodnoty plateb provedených kartou během prvních 5ti měsíců po založení účtu. Pokud tedy rovnoměrně každý měsíc utratíte kartou 20 tisíc a více, může to být vítaná příležitost jak účet zdarma povýšit na účet s prémií. Odměnu za platby kartou banka vyhodnocuje měsíčně a připíše klientovi do 30ti dní po skončení vyhodnoceného měsíce. 
  Banka jistě kalkuluje, že průměrnou hodnotu útraty kartou klienti nedosáhnou? Takže vlastně jde po roce jen o nový marketing pro stejný produkt. Od února do dubna 2019 mohli klienti za nově on-line založený účet získat až 1000 korun, pokud následující měsíc po založení účtu provedli alespoň 5 plateb debetní kartou.

  30.11.2019

  Moneta získala exkluzivitu na koupi české Wüstenrot.
  Prostřednictvím plánované akvizice Moneta vyroste o 400 tisíc klientů, navýší své vklady o 53 miliard a zdvojnásobí portfolio hypotečních úvěrů. Exkluzivní jednání mají být ukončena podpisem smlouvy do konce roku 2019 a po schválení orgány má být transakce vypořádána do dubna 2020.

  22.2.2019

  Největší bankovní transakce nebude - fůze Moneta a Air Bank zrušena!
  Půl roku práce na spojení Home Credit, Air Bank a Moneta Money Bank je vniveč. Druhá největší banka ve spotřebitelských půjčkách a třetí ve velikosti bankovní sítě tak nevznikne. Moneta měla podle plánu ze září 2018 PPF vydat novou emisi akcií. Za stejné peníze měla koupit celou Air Bank a poskytovatele půjček Home Credit. Banka by pak měla téměř 3 miliony klientů a zařadila by se na 3 místo českého trhu za Českou spořitelnu a ČSOB.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  #11737, Vyčíslení zůstatku, Hypoteční poradna, 11.11.2020

  Dobrý den, kde si mohu stěžovat na banku? Mám hypoteční úvěr u Wüstenrot hypoteční banky, kterou koupila Moneta. Končí mi fix úroků a nabídka z Wüstenrot (Monety) byla neakceptovatelná, proto jsem se rozhodla refinancovat u Monety Money Bank. Požádala jsem o vyčíslení zůstatku k 30.11.2020. Trvalo jim měsíc, než mi zůstatek oznámili, ale nemohu s vyčíslením souhlasit, protože mi vypočítali zůstatek k 30.9. 2020 a dopočítali mi úroky do 30.11.2020. Vůbec nejsou zohledněny další dvě splátky a prý o nic nepřijdu, přeplatek mi vrátí. Jenže já přijdu o ty úroky navíc, které jsou mi naúčtovány, zaplaceny, ale nesníží mi moji dlužnou částku a další banka opět obdrží úroky z již zaplacené částky. Zaslala jsem stížnost s žádostí o přepočet a bylo mi sděleno, že je vše v pořádku. Já se cítím bankou poškozená. Dá se někde domoci správného vyčíslení zůstatku? Mám z internetového bankovnictví vytištěny zůstatky k 30.9. a k 31.10.2020. Nesouhlasí dlužná částka s dokumentem vyčísleného zůstatku.

  Dobrý den,

  vyčíslený zůstatek k 30/11 by neměl být shodný s tím, co jste viděla v internetbankingu k 30/9 nebo k 30/10 (měl by být nižší). Nesouhlasíte-li s postupem banky, můžete spor řešit prostřednictví Finančního arbitra či soudu. Též je možné podat podnět ČNB. Nelíbí-li se Vám postup Moneta Money Bank, doporučuji hypotéku refinancovat u jiné banky. 

  T

  #11684, Výběr z bankomatu, Běžný účet, 6.11.2020

  Dobrý den, kdysi jsem vybíral v zeleném bankomatu Air Bank 5 000 Kč. Byl jsem 29.10. 2020 vybírat v Kauflandu Žatec a chtěl jsem vybrat 3 000 Kč. Bankomat mi stále nabízel "jako naposledy 5 000 Kč" a nešlo to změnit. Nutně jsem hotovost potřeboval a musel jsem tedy vybrat u vedlejšího bankomatu MONETA Money Bank. Za výběr mi pak Air Bank naúčtovala poplatek 25 Kč. Používám plat. karty asi už 25 let, ale výběr u Air Bank to neumím. Jak se to dělá? Mohu žádat o vrácení poplatku 25 Kč a to od koho? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  většina bankomatů (Air Bank, ČS a další) nabízí po přihlášení výběr ve výši naposled vybírané částky. Tento krok lze jednoduše ignorovat a vybrat si přesně tolik, kolik potřebujete. U většiny bank byste s žádostí o navrácení poplatku neuspěl, ale Air Bank umožňuje velmi jednoduše přes internetbanking odmítnout jakýkoliv poplatek o kterém si myslíte, že byl účtován chybně či nespravedlivě. Stačí se tedy přihlásit do internetbankingu, najít poplatek v historii účtu a kliknutím na ikonku vedle poplatku tento poplatek odmítnout. 

  PC

  #11579, Jak dlouho trvá platba?, Platba, 27.10.2020

  Dobrý den, dne 21.10.2020 byly odeslány peníze z účtu v UniCredit Bank na účet do Moneta Money Bank, ale ani čtvrtý den ty peníze nemám na účtě. Je možné, že to trvá tak dlouho? Nemůže to být tím, že je to vyšší částka? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  přestože je UniCredit Bank v odesílání plateb jednou z nejpomalejších bank, nejpozději druhý pracovní den po odeslání platby byste měl mít peníze na účtu v Monetě. Určitě není možné, aby to trvalo déle. Pravděpodobně Vám peníze poslány nebyly. 

  VV

  #11473, Kolik mi zbývá doplatit na hypotéce?, Hypoteční poradna, 11.10.2020

  Dobrý den, splácím hypoteční úvěr u Wüstenrot hypoteční banky. Je možné zjistit, kolik schází doplatit? Děkuji

  Dobrý den,

  Wüstenrot hypoteční banka byla koupena Moneta Money Bank. Web/internetbanking původní značky Wüstenrot zanikl a klienti byli převedeni do internetového bankovnictví Moneta Money Bank. Stav hypotéky (kolik ještě zbývá doplatit) si můžete ověřit přes internetbanking Moneta Money Bank nebo navštivte nejbližší pobočku Monety, kde Vám podají bližší info. 

  J

  #11323, Bezplatný výběr ze všech bankomatů, Běžný účet, 25.9.2020

  Dobrý den, nabízí Moneta Money Bank výběr ze všech bankomatů zdarma?

  Dobrý den,

  ano, Moneta Money Bank toto nabízí bez poplatku u produktu běžný účet Tom Plus.

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Moratorium skončilo a banky slibují vstřícnost. Přišly už s prvními kroky

  Moratorium skončilo a banky slibují vstřícnost. Přišly už s prvními kroky

  18.11.2020, Půjčka

  …e vrátit. Banky už nabízí další odkladZatím se zdá, že podobný zásah potřeba nebude.A poskytovatelé klientům opravdu vyjdou vstříc. Například Moneta Money Bank už začátkem měsícepřipravila na svém webu formulář pro žádost o odklad splátek. O podobné možnosti na svých webových stránk…

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  19.10.2020, Hypotéka

  …í poskytovateléŽe mají banky prostor k dalšímu zlevnění seprojevilo už v první půlce podzimu. Jen v září zlevnily hypoteční úvěry: Equa bank, Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Začátkem října se pak pro snížení sazebrozhodla i ČSOB. Spolu s ní zlevnila také Hypoteční banka, která j…

  Spoření s úrokem 3 % i pro současné klienty? Nabídka skončila po 3 týdnech

  Spoření s úrokem 3 % i pro současné klienty? Nabídka skončila po 3 týdnech

  7.10.2020, Spoření

  …ic to nemění na tom, že je to aktuálně jedna znejvýhodnějších nabídek na českém trhu. Větší úrok teoreticky nabízí pouzePravidelné spoření od Moneta Money Bank. Slibuje zhodnocení až 5 %. V jeho případě ale nejde o klasický spořicíúčet. Ve skutečnosti máte před sebou spíš kombinaci …

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  30.9.2020, Běžný účet

  …alších poskytovatelů studenti aktuálně sespeciálním zvýhodněním počítat nemůžou. Přesto se najdou nabídky, které stojíza pozornost. Například Moneta Money Bank nabízí novýmklientům odměnu 1 000 korun. Stačí si do konce listopadu založit běžný účet TomPlus a ve stejném nebo následují…

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  2.9.2020, Běžný účet

  …ště Fitbit Pay. Zmíněné banky ale nejsou prvnímiposkytovateli, kteří s vydáváním platebních nálepek končí. Před časem k tomupřistoupily také: Moneta Money Bank, která s tímtokrokem přišla už loni a dokonce zrušila možnost platby už vydanými nálepkami, a Raiffeisenbank, která zastavi…  Banky v ČR