Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Flash news o Moneta (MONETA Money Bank)

  28.1.2020

  Moneta zvyšuje odměnu za založení běžného účtu Tom až na 2000 korun.

  Banka spustila kampaň, ve které nový klient od 27.1. do 30.4. může získat 2% zpět z hodnoty plateb provedených kartou během prvních 5ti měsíců po založení účtu. Pokud tedy rovnoměrně každý měsíc utratíte kartou 20 tisíc a více, může to být vítaná příležitost jak účet zdarma povýšit na účet s prémií. Odměnu za platby kartou banka vyhodnocuje měsíčně a připíše klientovi do 30ti dní po skončení vyhodnoceného měsíce. 
  Banka jistě kalkuluje, že průměrnou hodnotu útraty kartou klienti nedosáhnou? Takže vlastně jde po roce jen o nový marketing pro stejný produkt. Od února do dubna 2019 mohli klienti za nově on-line založený účet získat až 1000 korun, pokud následující měsíc po založení účtu provedli alespoň 5 plateb debetní kartou.

  30.11.2019

  Moneta získala exkluzivitu na koupi české Wüstenrot.
  Prostřednictvím plánované akvizice Moneta vyroste o 400 tisíc klientů, navýší své vklady o 53 miliard a zdvojnásobí portfolio hypotečních úvěrů. Exkluzivní jednání mají být ukončena podpisem smlouvy do konce roku 2019 a po schválení orgány má být transakce vypořádána do dubna 2020.

  22.2.2019

  Největší bankovní transakce nebude - fůze Moneta a Air Bank zrušena!
  Půl roku práce na spojení Home Credit, Air Bank a Moneta Money Bank je vniveč. Druhá největší banka ve spotřebitelských půjčkách a třetí ve velikosti bankovní sítě tak nevznikne. Moneta měla podle plánu ze září 2018 PPF vydat novou emisi akcií. Za stejné peníze měla koupit celou Air Bank a poskytovatele půjček Home Credit. Banka by pak měla téměř 3 miliony klientů a zařadila by se na 3 místo českého trhu za Českou spořitelnu a ČSOB.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  MK

  #13790, Moneta koupila Wüstenrot stavební spořitelnu, Spoření, 8.4.2021

  Dobrý den, syn má u společnosti Wüstenrot stavební spořitelna a.s. uzavřeno stavební spoření. Přestěhovali jsme se a potřebuji nahlásit novou adresu trvalého pobytu, tzn. i doručovací. Kde mohu změnu nahlásit, když došlo ke spojení Monety a Wüstenrotu, o čemž jsem do dnešního dne vůbec nevěděla? Děkuji za radu.

  Dobrý den,

  novou adresu můžete nahlásit na kterékoliv pobočce Moneta Money Bank. Více informací o fúzi Moneta - Wüstenrot najdete v našem článku Wüstenrot se sloučila s Moneta Money Bank. Pro klienty stavební spořitelny se nic nemění (stavební spořitelna je oddělená entita, změnil se pouze název a rozšířily se možnosti obsluhy). 

  MP

  #13281, Banka mi chybně vyčíslila zůstatek k doplacení, Půjčka, 4.3.2021

  Dobrý den, půjčil jsem si od Moneta Money Bank peníze, klasický spotřebitelský úvěr. V covidové době jsem využil možnosti odložení splátek. Banka mě informovala, jaké to bude mít důsledky a s tím jsem souhlasil. Mám ještě druhý úvěr u konkurenční banky, u které jsem si zažádal o sloučení těchto dvou úvěrů. Šel jsem do Monety, kde jsem si u paní na pobočce vyžádal vyčíslení částky k doplacení úvěru. Podepsali jsme protokol, ve kterém byla částka k doplacení a poplatek za předčasné doplacení. Dále jsem byl informován, že nic víc platit nebudu. Druhý den mi ale z účtu odešla další nemalá částka (16 000 Kč). Šlo o úroky za odklad splátek. Po telefonu jsem nic nezjistil, ale sepsal jsem s paní stížnost/ reklamaci. Banka mi odepsala, že mně při odkladu splátek upozornila o navýšení koncové ceny úvěru. Také se mi omluvila, že měli v systému chybu, takže ani já v int. bank. a ani paní z banky, jsme neviděli správnou konečnou částku k doplacení a tedy jsem jim vlastně podepsal neplatný dokument. Mám nějakou šanci na navrácení peněz, se kterými jsem v den doplacení úvěru nepočítal? Prozíravě jsem si ke konsolidaci vzal 20 000 Kč navíc a pro jistotu jsem si je poslal na účet, ze kterého se úvěr u Monety doplatil. Kdybych to neudělal, banka by mi způsobila nemalé potíže. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  cítíte-li se postupem banky poškozen, podejte reklamaci. V případě neuznání reklamace můžete spor řešit přes Finančního arbitra.

  F

  #13121, Euro účet, Běžný účet, 23.2.2021

  Dobrý den, který euroúčet k běžnému účtu byste mi doporučili? Od Equa bank nebo Moneta Money Bank? Má výhodu online směnárna od Moneta? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  oba účty se liší pouze poplatky za ostatní zahraniční platby mimo SEPA (odchozí/příchozí: Equa 299 Kč/29 Kč, Moneta 1%, min. 220 Kč/100 Kč). Online směnárna nabízí možnost směny za kurzy v reálném čase (jinak banky standardně nabízejí jeden kurz platný pro celý den). RB v minulých dnech oznámila koupi Equa bank, tedy je vysoce pravděpodobné, že Equa zanikne a klienti budou časem převedeni pod RB.

  I

  #12916, Prodej akcií, Akcie a investice, 10.2.2021

  Dobrý den, chci se zeptat na dobrovolný a povinný odkup akcií. Co se stane, když na to nepřistoupím? Propadnou mi akcie nebo je budu moci držet dál? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  nabídka na dobrovolný odkup akcií (jako např. nyní nabízí PPF 80 Kč za akcie Moneta Money Bank) je dobrovolná, může ji využít kdokoliv. Je pouze na Vás, zdali nabídky využijete (nic Vám nepropadá). 

  Pokud někdo vlastní min. 90% akcií, může zbylé minoritní akcionáře tzv. vytěsnit (squeeze-out). Minoritní akcionáři musí v tomto případě své akcie převést na protistranu za přiměřené plnění (obvykle se vychází ze znaleckého posudku).

  J

  #12850, Stavební spoření u Wüstenrot a Moneta, Spoření, 5.2.2021

  Dobrý den, prosím o radu, jak se dostat na výpis z účtu ze stavebního spoření u stavební spořitelny 7970.

  Dobrý den,

  Wüstenrot stavební spořitelna se přejmenovala na Moneta stavební spořitelna. Náhled na účet stavebního spoření Vám zajistí internetbanking Moneta Money Bank.

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  31.3.2021, Hypotéka

  …, že zlevňování vposledních měsících výrazně zpomaluje, ale hlavně chování jednotlivých bank. Odzačátku roku totiž zdražila například: mBank, Moneta Money Bank nebo UniCredit Bank. Zásadní je ale hlavně v březnové zdraženíhypoték u skupiny ČSOB, do které patří: ČSOB, Hypoteční banka…

  Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

  Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

  24.3.2021, Spoření

  …dily prvnídvě místa také v kategorii spořicích účtů s vklady od 300 000 do 600 000 korun. V té nejvyšší, tedy nad 600 000 korun, pakzvítězila Moneta Money Bank. Se svými produkty obsadila dokonce první dvěpříčky. Za určitých podmínek u ní klienti mohli dosáhnout na úrok až 1,1 %. Ne…

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  17.3.2021, Hypotéka

  …y nejníž od února 2017. Za první 2 měsíce zdražily 3 bankyBrzy ale opravdu odstartovalo avizovanézdražování. Ještě v lednu zvýšily své úroky: Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Oba poskytovatelé tehdy zvedli sazby o 0,1procentního bodu. V únoru navíc Moneta Money Bank přidala ješt…

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  15.3.2021, Spoření

  …rojici bank s nejvyššími sazbami na spořicím účtu. Vyšší úrok budenadále nabízet nejen Hello bank!, ale také: Raiffeisenbank, Banka Creditas, Moneta Money Bank a do konce dubna také mBank. Není ale vyloučené, že se některý z těchtoposkytovatelů také brzy odhodlá ke snížení svých úro…

  Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

  Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

  22.2.2021, Hypotéka

  …žit i ke 3 %. A přestože v lednu klesl průměrný úrok novýchhypoték na 1,94 %, první banky se už pustily do zvyšování úroků. Konkrétně tobyly: Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Je přitom pravděpodobné, že se dalšíposkytovatelé ke zdražení brzy přidají. Proto je potřeba hypotéku do…  Banky v ČR