Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Flash news o Moneta (MONETA Money Bank)

  28.1.2020

  Moneta zvyšuje odměnu za založení běžného účtu Tom až na 2000 korun.

  Banka spustila kampaň, ve které nový klient od 27.1. do 30.4. může získat 2% zpět z hodnoty plateb provedených kartou během prvních 5ti měsíců po založení účtu. Pokud tedy rovnoměrně každý měsíc utratíte kartou 20 tisíc a více, může to být vítaná příležitost jak účet zdarma povýšit na účet s prémií. Odměnu za platby kartou banka vyhodnocuje měsíčně a připíše klientovi do 30ti dní po skončení vyhodnoceného měsíce. 
  Banka jistě kalkuluje, že průměrnou hodnotu útraty kartou klienti nedosáhnou? Takže vlastně jde po roce jen o nový marketing pro stejný produkt. Od února do dubna 2019 mohli klienti za nově on-line založený účet získat až 1000 korun, pokud následující měsíc po založení účtu provedli alespoň 5 plateb debetní kartou.

  30.11.2019

  Moneta získala exkluzivitu na koupi české Wüstenrot.
  Prostřednictvím plánované akvizice Moneta vyroste o 400 tisíc klientů, navýší své vklady o 53 miliard a zdvojnásobí portfolio hypotečních úvěrů. Exkluzivní jednání mají být ukončena podpisem smlouvy do konce roku 2019 a po schválení orgány má být transakce vypořádána do dubna 2020.

  22.2.2019

  Největší bankovní transakce nebude - fůze Moneta a Air Bank zrušena!
  Půl roku práce na spojení Home Credit, Air Bank a Moneta Money Bank je vniveč. Druhá největší banka ve spotřebitelských půjčkách a třetí ve velikosti bankovní sítě tak nevznikne. Moneta měla podle plánu ze září 2018 PPF vydat novou emisi akcií. Za stejné peníze měla koupit celou Air Bank a poskytovatele půjček Home Credit. Banka by pak měla téměř 3 miliony klientů a zařadila by se na 3 místo českého trhu za Českou spořitelnu a ČSOB.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  JH

  #10061, Potvrzení, Banka, 14.5.2020

  Dobrý den, v Rakousku mi byl schválen příspěvek na péči. Pro výplatu příspěvku jsem uvedla účet u české Moneta Money Bank. V Rakousku požadují potvrzení z banky (razítko a podpis), že u nich mám vedený daný účet, na jejich formulář. Banka mi ale odmítá tento formulář potvrdit, i když jsem to nechala přeložit do češtiny. A bez tohoto potvrzení mi nebudou peníze vyplaceny. Co mohu v této situaci dělat, pokud Rakousko požaduje pouze potvrzení na jejich zaslaný formulář a poté mi odešlou peníze? Moc děkuji za jakoukoli radu.

  Dobrý den,

  česká banka nemá povinnost vám potvrzovat rakouský formulář pro čerpání rakouského příspěvku na péči. Můžete zkusit jinou českou banku nebo Vám nezbude než si nechat zasílat tento příspěvek na rakouský účet. 

  JD

  #10033, Běžný účet pro partnery, Běžný účet, 12.5.2020

  Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně volby společného účtu partnerů (budoucích manželů). Chtěli bychom společný běžný účet, kde by byl od počátku vyšší příjem než 50 000 Kč/měsíc s možností kombinace s nějakým druhým přidruženým účtem pro odkládání části peněz - pravděpodobně nejlepší by byl asi spořící účet (s dosažením peněz do např. 7 dnů). Rádi bychom v rámci účtu měli 2 karty, pokud možno bezplatné vedení účtu a možnost do budoucna investovat. Jaké jsou pro nás optimální možnosti? 

  Dobrý den,

  společný účet není nejlepším řešením, neboť v případě nečekané události (úmrtí jednoho z partnerů) dochází k blokaci účtu a druhý z partnerů zůstává bez peněz. Právně je společný účet velmi komplikovaný (není jasné, kdo je majitelem jaké části peněz), a proto ho téměř žádné banky nenabízí. Lepší bude, když si každý zřídíte svůj účet, jeden bude platit všechny výdaje za domácnost (např. nájemné, SIPO, atd.) a druhý na tento účet může přispívat. 

  Nejvyšší úrok na spořící účtu nabízí Moneta Money Bank (1,5% do 1 mil. Kč, peníze kdykoliv k dispozici), nejlevnější investice na kapitálových trzích Fio Banka, bezplatné vedení účtu s platební kartou dnes nabízí téměř všechny banky (podmínky se liší např. poplatky za výběr z bankomatu, atd.). Doporučuji běžný účet od Equa bank, která nabízí neomezené výběry z bankomatů všech bank v ČR i v zahraničí. Je lepší mít každý produkt u jiné banky, čímž dosáhnete na nejlepší možné podmínky a netrvat na vedení všech produktů u jediného peněžního ústavu.

  KM

  #9915, Kam uložit peníze z dědictví?, Spoření, 29.4.2020

  Dobrý den, potřebovala bych poradit. Dcera (7 měsíců) zdědila po svém otci určitý obnos peněz, který jsem povinna ze zákona vyplatit na její jméno. Poradíte mi prosím na jaký spořící účet, termínovaný  vklad či jiný produkt bych ji to mohla uložit, ať se jí to co nejvíce zhodnocuje? Stavební spoření už založené má. Ale potřebuji ještě jinou alternativu. Děkuji za radu.

  Dobrý den,

  o jak velkou částku se jedná? Nejvyšší úrok na spořícím účtu bez podmínek nabízí momentálně Moneta Money Bank (1,5% do 1 mil. Kč), u termínovaných vkladů pak J&T Banka (1,4%-2,5% dle délky termínu), ale je třeba u banky uložit min. 0,5 mil. Kč.

  P

  #9739, Koronavirus a výplata z Německa, Osobní a rodinné finance, 15.4.2020

  Dobrý den, mám účet v německé Sparkasse, kam mi chodí výplata v euro. Vzhledem k uzavření hranic si nemohu peníze vybrat. Sice je 60 km od mého bydliště česká pobočka, ale můj problém to řeší jen částečně. Není zde možnost výběru na přepážce, nýbrž pouze v bankomatu a to max. 1 000 EUR denně. Prosím Vás o radu, do které banky si peníze převést s minimálními náklady. Preferuji výběr v euro. Pro úplnost vlastním i standardní účet v ČR u Moneta Money Bank. Děkuji

  Dobrý den,

  peníze si převeďte na korunový účet do Moneta Money Bank (to je bez poplatku) a následně si hotovost vyberte z českého bankomatu. Převádět peníze na český euro účet a následně vybírat eura mi přijde zbytečné, neboť za eura si v ČR nic nekoupíte (eura musíte tak jako tak směnit za koruny). Pokud byste však na tomto trval, zřiďte si běžný účet v EUR u banky Creditas, která nabízí výběry valut a vedení účtu zdarma.

  J

  #9545, Moneta Money Bank kupuje Wüstenrot, Banka, 2.4.2020

  Dobrý den, v Moneta Money Bank a Wüstenrot mám spoření 5 mil. Kč. Je vhodné po fúzi finance z Moneta Money Bank přesunout do jiného ústavu a nechat jen garantované spoření 1,7% nebo každá z bank ještě ručí zvlášť? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Wüstenrot spadá od 1/4/2020 fo finanční skupiny Moneta, ale stále jde o samostatnou banku (a stavební spořitelnu) s vlastním limitem pojištění vkladů. Nadále tak můžete ponechat 2,5 mil. Kč u Moneta Money Bank a 2,5 mil. Kč u Wüstenrot a vše bude plně kryto systém pojištění vkladů.

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

  Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

  18.5.2020, Spoření

  …se dostavil i další efekt – poklesúroků na spořicích účtech, ke kterému přistoupila většina poskytovatelů. Najdou se ale i výjimky. Například Moneta Money Bank zvedla v dubnuúroky na spořicím účtu z 1,2% na 1,5%. A stejný úrok najdete i v akčnínabídce Wüstenrot hypoteční banky. Krom…

  Z banky do banky během mrknutí oka

  Z banky do banky během mrknutí oka

  10.5.2020, Komerční sdělení

  …té platby nevyužijete. V případě, že jste klientemKomerční banky, České spořitelny, Air Bank, Banky Creditas, Raiffeisenbank, PPFbanky, ČSOB, Moneta Money Bank nebo Fio banky, můžete okamžité platby pohodlněvyužívat. Okamžitě zpravidla do 400 tisíc Kč„Banky většinou neomezují využi…

  Poslední šance sjednat si termínovaný vklad. Brzy mohou sazby výrazně klesnout.

  Poslední šance sjednat si termínovaný vklad. Brzy mohou sazby výrazně klesnout.

  10.4.2020, Spoření

  … výš. Odborníci přitom čekají, žesazby v nejbližší době výrazně klesnou. Naposledy snížily úročení svých termínovanýchvkladů Expobank, ČSOB a Moneta Money Bank. Banky tím reagovaly na březnovýpropad sazeb České národní banky. Vysoký úrok nabízí J&T Banka, ale jenpro někohoPlánujete-…

  Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

  Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

  7.4.2020, Banka

  Přijít do některé pobočky Monety Money Bank azřídit si v ní stavební spoření? Proč ne! Tuto možnost máte už od 1. dubna, kdyMoneta Money Bank dokončila převzetí Wüstenrot – stavební spořitelny aWüstenrot hypoteční banky. Obě společnosti koupila za téměř 4,5 miliardy korun. Transakci…

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  4.4.2020, Osobní a rodinné finance

  …amu Covid II.KB se snaží udržet v chodu většinu poboček a žádá klienty o dodržování hygienických opatření. Vše shrnuje vezvláštní sekci webu. Moneta Money BankBanka umožní svým klientům, také klientům Moneta Auto a Moneta Leasing dočasný tříměsíční odklad pro express půjčky, konsoli…  Banky v ČR