Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)


  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  HK

  #5172, Děti si vzaly půjčku na babičku, Osobní a rodinné finance, 16.9.2018

  Dobrý den, už nevím, kde bych se mohla zeptat, tak to zkouším i tady. Mé mamince je 79 roků. Má účet u Moneta Money Bank,na který ji chodí důchod (zhruba 12 000 Kč). Maminka má na své jméno 4 nebankovní půjčky, které byly pro mou dceru a jejího přítele. Musím zdůraznit, že jsem o tom nevěděla, jinak bych to mamince vymluvila. Chtěla jim jen pomoct a oni ji vždy přemluvili. Jenže přestali splácet, není s nimi domluva. Chtěla jsem se zeptat, jestli by maminka mohla dostat i v tomto věku půjčku, ze které by se doplatily ty 4 nebankovní a maminka by měla jen tu jednu novou splátkou, se kterou bych ji pomáhala. Dluh u těchto půjček je ještě zhruba 60 tisíc. Já mám jen poměrně nízký Invalidní důchod, takže mně půjčku nikdo nedá. Nikdy bych nevěřila, že by dcera mohla tohle udělat, ale to už budeme řešit jinak. Poradíte prosím? Děkuji, Hana

  Dobrý den,

  obávám se, že Vaši maminku čeká nejspíše exekuce (nemá-li úspory na uhrazení půjčky). Novou půjčku ji v tomto věku nikdo nedá a splácet 4 nebankovní půjčky z důchodu 12 000 Kč je téměř nemožné. 60 000 Kč není likvidační, to ještě lze splatit. Nicméně dávejte dobrý pozor na rychle rostoucí úroky (u nebankovních půjček i stovky až tisíce procent). Za rok se může dluh vyšplhat na sta-tisíce. 

  Prvně si Vaše maminka neměla ve svém věku a se svým důchodem vůbec půjčovat. Když už půjčka, tak od banky za 5-7% a ne nebankovní společnosti za stovky až tisíce procent. A brát si půjčky na své jméno pro někoho cizího, to je snad největší finanční hřích. Půjčky v rámci rodiny Vám navíc dokáží velmi spolehlivě zlikvidovat dobré vztahy.  

  V

  #5153, Exekuce a registr dlužníků, Banka, 11.9.2018

  Dobrý den, měla jsem u Moneta Money Bank úvěr, který jsem po ztrátě zaměstnání nemohla dál splácet. Úvěr předali na exekuci, ale neřekli mi k jaké společnosti. Úvěr již mám splacený, ale nevím jak mám požádat o vymazání z registru dlužníků. Děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  záznamy o neplatičích se z registru dlužníků nemažou. Právě proto tady ten registr je, aby si věřitelé mohli kdykoliv ověřit Vaši platební morálku a úvěrovou minulost. Od momentu doplacení exekuce Vám nikdo dalších 4-5 let nepůjčí. 

  #5128, Předčasné splacení úvěru, Půjčka, 6.9.2018

  Dobry den, doplatil jsem půjčku u Moneta Money Bank. Banka si strhla 1% za předčasné splacení. Ve smlouvě s datem 12.4. 2013 mám napsáno: "Klient není povinen bance platit nárok na náhradu nákladů při předčasném splacení." Mám možnost reklamovat, že mi to 1% připočetli? Děkuji, hezký den!

  Dobrý den,

  určitě ano. Banka musí dodržet smluvně ujednané podmínky. Pokud Vám ve smlouvě takto slíbila bezplatné předčasné doplacení úvěru, nesmí si nic účtovat. Požadujte okamžité navrácení neoprávněně naúčtovaného poplatku.

  A

  #5084, Telefonní bankovnictví, Banka, 24.8.2018

  Dobry den, chystam se na pobocku Moneta Money Bank ve svem meste, abych si zaridila ucet TOM. Doted jsem mela ucet u Ceske Sporitelny. Chtela bych se zeptat, zda ma Moneta take sluzbu po telefonu-neco jako ma sporitelna Servis 24, (nemam chytry mobil, nezvladla bych to s nim). Jde mi o to, abych mohla zadavat jednorazove prikazy k platbe po telefonu primo s operatorem. Eletronicke bankovnictvi je pro me slozite a casto mame vypadek internetu. Dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  Moneta Money Bank nabízí stejně jako Česká spořitelna telefonní bankovnictví. Již nyní nabízí telefonní bankovnictví pouze posledních 10 bank a do budoucna čeká tuto službu další omezení (či úplné zrušení). Doporučuji co nejdříve přejít na internetbanking. Volat někam kvůli každé platbě je velmi nepohodlné a navíc je zde nemalé riziko chyby (špatně zadané číslo účtu operátorem z důvodu přeslechnutí). Internetbanking není o nic složitější než zadání dotazu do naší poradny.

  F

  #4954, Investiční zlato, Akcie a investice, 25.7.2018

  Prodává MONETA Money Bank investiční zlato?

  Dobrý den,

  nikoliv, Moneta Money Bank nabízí z oblasti investic pouze podílové fondy.

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

  Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

  9.10.2018, Banka

  …příčkuza ČS a ČSOB. Moneta kupuje Air BankVčera bylaoznámena předběžná dohoda o prodeji Air Bank a česko-slovenské odnože HomeCredit do rukou Moneta Money Bank (dříve GE Money Bank). Cena transakce bylastanovena na 19,75 mld. Kč, přičemž kromě hotovosti (6,75 mld. Kč) získá prodávaj…

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …nk). Moneta Money Bank: Vloniměla Moneta extrémní růst se skvělým závěrem roku, letos bude soupeřit sUniCredit Bank o pátou pozici.

  Porovnání offsetových hypoték

  Porovnání offsetových hypoték

  27.9.2017, Hypotéka

  … mBank, která jej aleposléze stáhla z důvodu přílišné výhodnosti pro bonitní segment klientů.Aktuálně nabízejí offsetovou hypotéku Fio banka, Moneta Money Bank aRaiffeisenbank. Jedná se prakticky o spojení klasického účelového hypotečníhoúvěru a spoření, tzv. hypotéka se zápočtem ús…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  … kteří mají předplaceno. S bezpoplatkovým účtem vyberemenejlevněji u Equa bank (9 Kč) a Creditas (30 Kč). Naopak nejhůře jsou natom klienti MONETA Money Bank, Sberbank, Expobank, Fio banky a RB im Stiftland,kde se poplatek skládá z fixní části (75-100 Kč) a navíc ještě z 0,5-0,6%z…

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  28.8.2017, Spoření

  …vkladu, výpovědní lhůta 3 měsíce, min. vklad 0,5 mil. Kč ING Bank (INGkonto): 0,50% do 300 000 Kč, dále 0,10%, BONUS 500 Kč za založení účtu MONETA Money Bank (Genius9): 0,50%do 100 000 Kč a dále 0,20% při příjmu min. 7 000 Kč zasílaném na běžný účet,jinak 0,10% Top termínovanévkla…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR