Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  G

  #5568, Sloučení Moneta a Air Bank, Banka, 6.12.2018

  Dobry den, slysela jsem, ze Moneta se bude slucovat s Air Bank. Kdyz mam Monetu, znamena to, ze budou stejne podminky jako u Air Bank? Aby se treba neplatilo za prevod penez ze Slovenska na muj ucet.

  Dobrý den,

  za příchozí platbu ze Slovenska si Air Bank účtuje 25 Kč a Moneta Money Bank 100 Kč. Po sloučení obou bank (jaro 2019) by mělo dojít ke sjednocení podmínek pro všechny klienty. Banky doposud nekomentovaly, jestli (a kdy, resp. jak rychle) zlepší podmínky klientům Moneta nebo zhorší parametry účtů Air Bank. Pevně věřím v první variantu. 

  Ještě lepší podmínky však nabízí Equa bank, která mimo vedení účtu zdarma a neomezených výběrů z bankomatů všech bank účtuje za příchozí platby ze Slovenska jen 9 Kč.

  Š

  #5561, Druhý účet u stejné banky, Běžný účet, 5.12.2018

  Mám u Moneta Money Bank účet již mnoho let. Teď bych si chtěla založit druhý účet u stejné banky bez poplatků. Je to možné?

  Dobrý den,

  u jedné banky můžete mít založen pouze jeden běžný účet. Druhý účet na stejné jméno by ani nedával smysl. K čemu by Vám byl dobrý? Mnoho lidí má druhý účet, ale u jiné banky - a z každé banky pak čerpají ty nejlepší služby.

  RW

  #5527, Půjčka na cizí jméno, Půjčka, 28.11.2018

  Dobrý den, mám půjčku cca 300 000 Kč u Moneta Money Bank, splácí ji můj partner. Půjčka byla pořízena na jeho podnikání. Můžu se nějak pojistit do budoucna? Mám strach, že půjčku přestane splácet, nyní máme špatný vztah. Existuje způsob, jak zařídit, aby byl on tím dlužníkem? Nějak se pojistit? Např. sepsáním nějaké smlouvy o uznání dluhu vůči mé osobě? A jaké mám šance, že toto odmítne? Děkuji moc za radu.

  Dobrý den,

  půjčka u Moneta Money Bank je Vaše, nelze ji na nikoho přepsat. Bance je jedno, jak jste s penězi naložila (předala je svému příteli na podnikání). Vaší jedinou šancí je přemluvit přítele k podepsání směnky či jiného dokumentu o půjčce (že jste Vy půjčila peníze jemu). Nicméně i když toto podepíše a přestane splácet, budete dluh vůči Monetě muset vyrovnat Vy (a dále tyto peníze vymáhat po svém příteli soudně). 

  M

  #5465, Účet při insolvenci, Exekuce a insolvence, 19.11.2018

  Dobrý den, mám probíhající insolvenci a chci se zeptat, jestli můžu mít osobní účet. Na začátku insolvence mi bývalá banka Moneta Money Bank účet zrušila, že prý účet nemůžu mít. Ale dozvěděl jsem se od dvou podobných "případů", že účty normálně mají.

  Dobrý den,

  účet při insolvenci mít můžete, ale vystavujete se riziku, že Vám ho nechá zablokovat exekutor. Vykonavatelnost exekucí je při insolvenci pouze pozastavena - exekutor Vám nemůže peníze z účtu strhnout, ale může nechat účet zablokovat. 

  PF

  #5454, Reklamace platby u platební karty, Banka, 16.11.2018

  Dobrý den, dne 16.11. jsem platit letenku u společnosti Norwegian a částka mi z učtu byla stržena 2x. Je zatím v nezaúčtovaných transakcích, ale peníze mi z účtu zmizely. Daná transakce je stržena v úplně stejný čas 18:15 dne 16:11. Volal jsem na zákaznický servis Moneta Money Bank a bylo mi sděleno, že oni s tím nic neudělají. Že jednu transakci musí stornovat obchodník, tudíž Norwegian Airlines. Tak jsem šel na technickou podporu Norwegian Airlines, ale tam nám bylo řečeno, že to musíme řešit s bankou. Co s tím tedy je možné dělat? Popřípadě myslíte, že když transakci stornují, mohou se mi peníze vrátit na účet hned nebo budu čekat? Děkuji předem za odpověď.

  Dobrý den,

  pokud obchodník (Norwegian Airlines) dobrovolně peníze nevrátí, je třeba platbu reklamovat u své banky. Vaše banka je povinna transakci prověřit. V systému bude záznam o chybné duplicitní platbě, na základě čehož Vám banka peníze vrátí (a bude je vymáhat po obchodníkovi).

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

  Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

  9.10.2018, Banka

  …příčkuza ČS a ČSOB. Moneta kupuje Air BankVčera bylaoznámena předběžná dohoda o prodeji Air Bank a česko-slovenské odnože HomeCredit do rukou Moneta Money Bank (dříve GE Money Bank). Cena transakce bylastanovena na 19,75 mld. Kč, přičemž kromě hotovosti (6,75 mld. Kč) získá prodávaj…

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …nk). Moneta Money Bank: Vloniměla Moneta extrémní růst se skvělým závěrem roku, letos bude soupeřit sUniCredit Bank o pátou pozici.

  Porovnání offsetových hypoték

  Porovnání offsetových hypoték

  27.9.2017, Hypotéka

  …h mBank, která jej aleposléze stáhla zdůvodu přílišné výhodnosti pro bonitní segment klientů.Aktuálně nabízejí offsetovou hypotéku Fio banka, Moneta Money Bank aRaiffeisenbank. Jedná se prakticky o spojení klasického účelového hypotečníhoúvěru a spoření, tzv. hypotéka se zápočtem ús…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  … kteří mají předplaceno. S bezpoplatkovým účtem vyberemenejlevněji u Equa bank (9 Kč) a Creditas (30 Kč). Naopak nejhůře jsou natom klienti MONETA Money Bank, Sberbank, Expobank, Fio banky a RB im Stiftland,kde se poplatek skládá z fixní části (75-100 Kč) a navíc ještě z 0,5-0,6%z…

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  28.8.2017, Spoření

  …vkladu, výpovědní lhůta 3 měsíce, min. vklad 0,5 mil. Kč ING Bank (INGkonto): 0,50% do 300 000 Kč, dále 0,10%, BONUS 500 Kč za založení účtu MONETA Money Bank (Genius9): 0,50%do 100 000 Kč a dále 0,20% při příjmu min. 7 000 Kč zasílaném na běžný účet,jinak 0,10% Top termínovanévkla…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR