Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Flash news o Moneta (MONETA Money Bank)

  30.11.2019

  Moneta získala exkluzivitu na koupi české Wüstenrot.
  Prostřednictvím plánované akvizice Moneta vyroste o 400 tisíc klientů, navýší své vklady o 53 miliard a zdvojnásobí portfolio hypotečních úvěrů. Exkluzivní jednání mají být ukončena podpisem smlouvy do konce roku 2019 a po schválení orgány má být transakce vypořádána do dubna 2020.

  22.2.2019

  Největší bankovní transakce nebude - fůze Moneta a Air Bank zrušena!
  Půl roku práce na spojení Home Credit, Air Bank a Moneta Money Bank je vniveč. Druhá největší banka ve spotřebitelských půjčkách a třetí ve velikosti bankovní sítě tak nevznikne. Moneta měla podle plánu ze září 2018 PPF vydat novou emisi akcií. Za stejné peníze měla koupit celou Air Bank a poskytovatele půjček Home Credit. Banka by pak měla téměř 3 miliony klientů a zařadila by se na 3 místo českého trhu za Českou spořitelnu a ČSOB.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  JW

  #8170, AML a identifikace klienta, Banka, 29.11.2019

  Pokračování dotazu č. 8166: Dobrý den ještě jednou, bohužel jste jen zopakoval svoje předchozí tvrzení, ale neodpověděl. Na základě jakého zákona má banka právo vyžadovat a hlavně skladovat kopii mých dokladů? To, co píšete jen říká, že buď nebudu mít v 21. století účet, nebo se musím smířit s tím, že můj občanský průkaz může kdodoli kdykoli zneužít. Není zároveň pravda, že všechny banky takto postupují, případ s Monetou nedává smysl, protože ta chce naprosto totéž, co ING. Diskriminace klienta na základě libovůle též není oprávněná čistě na základě toho, že neexistuje právní nárok na to, aby služba byla nabídnuta.

  Dobrý den,

  povinnost identifikovat klienta bankám ukládá zákon proti praní špinavých peněz a financování terorismu (tzv. AML legislativa). Zatímco dříve bylo např. možné nechat si zřídit anonymní vkladní knížku (na doručitele, na heslo), dnes (Vašimi slovy ve 21. století) to možné díky AML legislativě skutečně není. Buď se tedy smíříte s kopií OP, nebo zkrátka účet mít nebudete.

  Moneta Money Bank při zřízení účtu na dálku přes mobilní aplikaci skutečně foto vyžaduje. Při zřízení účtu na pobočce bude opět třeba kopie OP. 

  Banky Vás nediskriminují, pouze po Vás vyžadují dodržování platné legislativy. Pokud s tímto nesouhlasíte, účet Vám být zřízen nemůže. 

  JW

  #8166, Identifikace klienta při zakládání účtu, Banka, 29.11.2019

  Pokračování dotazu č. 8165: Dobrý den, děkuji za odpověď. Můžete prosím dát odkaz na konkrétní zákon, který přikazuje (a tedy i umožňuje) bankám uchovávat kopie občanského průkazu, nikoli tedy si jen na jeho základě ověřit totožnost? Pokud je to tak, jak tvrdíte, pak nechápu, proč se mi banka ptá na souhlas, když tento podle Vás vyplývá ze zákona. Pokud vím, tak mi banka nemůže odepřít službu, pokud nedám souhlas s uchováním údajů, který není nezbytně nutný k provozování služby. Zároveň je mi podezřelé, že jiné banky pro vedení účtu kopii mých dokladů nemají a nejsou tímto způsobem agresivní.

  Dobrý den,

  na poskytnutí bankovních služeb není právní nárok, banka Vás může odmítnout i bez udání důvodu. Pro identifikaci klienta nestačí pouze kontrola OP pracovníkem banky na pobočce. Pracovník by mohl chybovat nebo např. "přimhouřit oko" nad cizím OP, čímž by v krajním případě dopomohl k trestné činnosti (podvodníky velmi oblíbené zřídit si účet na cizí OP a pak např. inkasovat peníze od zákazníků a nedodávat zboží). O provedené identifikaci musí být pořízen záznam, k čemuž slouží právě ona kopie OP. 

  Pokud banka nevyžaduje kopii OP, provádí se záznam o identifikaci jiným způsobem (např. při založení účtu u Moneta Money Bank na dálku se musíte mimo jiné vyfotit, naskenovat OP a program pak kontroluje shodu fotky). 

  Skutečně v tomto žádnou záhadu nehledejte, není to nic mimořádného, banky pouze plní to, co po nich vyžaduje platná legislativa. V konečném důsledku je to pozitivní i pro Vás. Kdyby Vám někdo zcizil OP, výrazně se snižuje pravděpodobnost zneužití. 

  S

  #8127, Sjednala jsem si stavební spoření a spořící účet, Spoření, 25.11.2019

  DOBRY DEN, DNES JSEM BYLA NA POBOCCE MONETA MONEY BANK, KDE JSEM UZAVRELA SPORICI UCET A STAVEBNI SPORENI NA WUSTENROT. NIC JSEM ZATIM NEPODNIKLA, PROTOZE BYCH PO UVAZENI CHTELA ZRUSIT STAVEBNI SPORENI JINAK SPORICI UCET PONECHAT.

  Dobrý den,

  a jak prosím zní dotaz? Spořící účet bych obecně doporučil od Banky Creditas, která nabízí úrok 1,8% (Moneta Money Bank pouze 1,2%).

  JK

  #7898, Odměna za platbu debetní kartou, Běžný účet, 2.11.2019

  Mám běžný účet Tom a k němu platební kartu. Jde získat bonus při koupi dovolené s touto kartou? Děkuji

  Dobrý den,

  Moneta Money Bank nenabízí odměny za platbu debetními platebními kartami vedenými k běžnému účtu. Banky nabízejí odměny za platby kreditními kartami, které ovšem bývají zpoplatněné a bonusy velmi limitované.

  IP

  #7689, Chybné číslo účtu, Platba, 9.10.2019

  Dobrý den, omylem jsem ze svého účtu vedeného u Moneta Money Bank zaslala platbu na účet vedený u jiné banky. V mé bance mi poradili, že Vás mám kontaktovat, abych zjistila, zda účet vůbec existuje, před tím, než vznesu oficiální žádost u své banky v souvislosti s vrácením financí. Můžete mi, prosím, napsat, zda níže uvedený účet existuje? V případě, že neexistuje, měla by se mi platba sama vrátit zpět? Číslo účtu, kam odešla mylná platba: 2011000005/2010 Děkuji! 

  Dobrý den,

  pokud se Vám peníze nevrátí zpět na Váš účet do 3 pracovních dnů, měla jste bohužel smůlu a cílový chybně zadaný účet existoval. Je třeba kontaktovat svou banku, která následně vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud dotyčný peníze nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Banky samy od sebe platby stornovat nemohou. 

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Z banky do banky během mrknutí oka

  Z banky do banky během mrknutí oka

  10.12.2019, Komerční sdělení

  …anky, Air Bank neboRaiffeisenbank, můžete okamžité platby pohodlně využívat. Do konce roku 2019 byse měly připojit ČSOB, Poštovní spořitelna, Moneta Money Bank. Okamžitě zpravidla do 400 tisíc Kč„Banky většinou neomezují využití okamžitýchplateb pouze pro určitý segment klientů. Moh…

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  … i děti. Z toho důvodu poskytují banky tyto službystále častěji. Přesto plné portfolio mobilních plateb aktuálně nabízí pouze: Komerční banka Moneta Money Bank a mBank 3.MultibankingTaké multibanking je další krok k usnadněnísprávy peněz. Oceníte jej v případě, že máte účet u více p…

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  25.9.2019, Spoření

  …rvalým” 2% úrokem dvě banky: MonetaMoney Bank Banka Creditas Jenže vsoučasnosti už to tak úplně neplatí. 2% úrok? Šanci máte jen do konce záříMoneta Money Banksvou nabídku zrušila už na začátku září. Od té doby dostanou noví střadateléúrok maximálně 1,2%. Pokud jste si alev létě sti…

  Velké porovnání spoření – září 2019

  Velké porovnání spoření – září 2019

  18.9.2019, Spoření

  …řehledné porovnání úroků všech bank.  Spořící účetHypotéky lzeaktuálně pořídit již od 2,02%. Proto je spořící účet s úrokem 2% malýmzázrakem. Moneta Money Banktakto štědrý úrok nabízela pouze do konce srpna a počátkem září sazby výrazně snížilana pouhých 1,2%. Nicméně stávajícím kli…

  Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

  Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

  21.8.2019, Spoření

  …icích účtů. Teprve čas ale ukáže, jak toje ve skutečnosti. Ani bez časového omezení nemáte jistotuS časovýmomezením 2% úroku naopak nepracuje Moneta Money Bank. Pro zájemce má připravenéjiné limity. Musíte počítat například s tím, že: maximálnívýše úroku se týká jen vkladu do 1 mil.…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR