Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)


  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank patří mezi největší české peněžní ústavy. Je univerzální bankou, která disponuje jednou z nejširších sítí poboček a bankomatů v ČR a rychle roste. Své služby orientuje jak na občany, tak na malé a střední podniky. Moneta má diverzifikované portfolio průmyslových i finančních firem, které generují vlastní finanční aktiva.Dříve působila na trhu pod jménem GE Money Bank, ještě dříve fungovala jako Agrobanka.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  F

  #4954, Investiční zlato, Akcie a investice, 25.7.2018

  Prodává MONETA Money Bank investiční zlato?

  Dobrý den,

  nikoliv, Moneta Money Bank nabízí z oblasti investic pouze podílové fondy.

  PP

  #4901, Moneta Money Bank, Spoření, 14.7.2018

  Dobrý den, ještě mám dotaz. Když mám běžný účet u Moneta Money Bank a chtěla bych si tam založit nějaké spoření, co je nejvýhodnější u této banky? Děkuji

  Dobrý den,

  u této banky spoření nedoporučuji, neboť na termínovaných vkladech nabízí téměř nulových 0,15% a na spořícím účtu (při splnění podmínek obratu na běžném účtu) jen 0,5% do 100 000 Kč (majitelé účtu Gold jsou na tom lépe - úrok až 1,1% do 2 mil Kč při splnění složitějších podmínek). 

  Spořit si můžete i v jiné bance než máte běžný účet. Kompletní přehled spořících účtů zde a termínovaných vkladů zde.

  LZ

  #4856, Mezinárodní platba, Platba, 4.7.2018

  Dobrý den, již déle než týden (8 pracovních dnů) očekává naše firma přijetí větší zahraniční SWIFT platby na svůj Euro účet vedený u MONETA Money Bank. Platba je z Británie do ČR. Jak dlouho může taková platba trvat? Jde tato platba přes nějakou korespondenční banku – případně jakou? Odesílací obchodní partner nám sdělil, že předmětná platba by měla být již v naší bance. Ta však tvrdí, že žádnou platbu neeviduje. Jak v dané věci postupovat? Jak věc případně reklamovat? Předem děkujeme za odpověď.

  Dobrý den,

  platba z Británie by skutečně neměla trvat takto dlouho. Platba pravděpodobně putuje přes korespondenční banku, kterou zvolila banka odesílatele. Pakliže platba na Váš účet nedorazila, reklamujte věc u odesílatele platby (česká banka příjemce v tomto nehraje žádnou roli). 

  Banky mají povinnost hlásit podezřelé transakce Analytickému útvaru MF. Jednorázová větší platba ze zahraničí se může jevit podezřele (pakliže s Británií neobchodujete pravidelně). Platba mohla být tedy pozdržena taktéž Moneta Money Bank (ale ani tento další přezkum původu peněz a účelu platby by neměl trvat déle než pár pracovních dnů).

  VN

  #4824, Money Card, Půjčka, 25.6.2018

  Dobrý večer, mám u vaší banky kreditní kartu Money Card fix a mám již veškeré pohledávky u vaší banky splacené. Na kartě mám přeplatek, potřebuji jej vybrat, avšak kreditní kartu jsem ztratil a navíc si nepamatuji ani heslo. Můžete mi prosím poradit, jak se dostanu ke svým penězům?

  Dobrý den,

  nejsme vaše banka, ale poradenský portál. Doporučuji kontaktovat Moneta Money Bank, kde se domluvíte na dalším postupu (ke svým penězům se určitě dostanete i bez karty a hesla).

  MT

  #4822, Identifikace příchozí platby, Platba, 25.6.2018

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zdali by byla možnost zjistit, z jakého účtu mi dnes po ránu přišli peníze. Moc děkuji. Jediné co jsem schopná z tohoto čísla účtu říct je, že je od Moneta Money Bank (je tam pouze napsáno PŘEVOD).

  Dobrý den,

  v rámci zachování bankovního tajemství toto bohužel zjistit nelze (banka Vám nemůže sdělit, kdo je majitelem účtu).

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …nk). Moneta Money Bank: Vloniměla Moneta extrémní růst se skvělým závěrem roku, letos bude soupeřit sUniCredit Bank o pátou pozici.

  Porovnání offsetových hypoték

  Porovnání offsetových hypoték

  27.9.2017, Hypotéka

  … mBank, která jej aleposléze stáhla z důvodu přílišné výhodnosti pro bonitní segment klientů.Aktuálně nabízejí offsetovou hypotéku Fio banka, Moneta Money Bank aRaiffeisenbank. Jedná se prakticky o spojení klasického účelového hypotečníhoúvěru a spoření, tzv. hypotéka se zápočtem ús…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  … kteří mají předplaceno. S bezpoplatkovým účtem vyberemenejlevněji u Equa bank (9 Kč) a Creditas (30 Kč). Naopak nejhůře jsou natom klienti MONETA Money Bank, Sberbank, Expobank, Fio banky a RB im Stiftland,kde se poplatek skládá z fixní části (75-100 Kč) a navíc ještě z 0,5-0,6%z…

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  28.8.2017, Spoření

  …vkladu, výpovědní lhůta 3 měsíce, min. vklad 0,5 mil. Kč ING Bank (INGkonto): 0,50% do 300 000 Kč, dále 0,10%, BONUS 500 Kč za založení účtu MONETA Money Bank (Genius9): 0,50%do 100 000 Kč a dále 0,20% při příjmu min. 7 000 Kč zasílaném na běžný účet,jinak 0,10% Top termínovanévkla…

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  …šem není zadarmo. Nízké úroky bývají obvykle doménou prémiovýchkaret, za které se platí – a ne málo. Výjimku tvoří pouze nabídka Diners Club aMONETA Money Bank spoplatkem o řád nižším než konkurence (Diners Club zcelabez poplatku) a možností prominutí i tohoto poplatku při měsíční ú…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR