Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)


  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank patří mezi největší české peněžní ústavy. Je univerzální bankou, která disponuje jednou z nejširších sítí poboček a bankomatů v ČR a rychle roste. Své služby orientuje jak na občany, tak na malé a střední podniky. Moneta má diverzifikované portfolio průmyslových i finančních firem, které generují vlastní finanční aktiva.Dříve působila na trhu pod jménem GE Money Bank, ještě dříve fungovala jako Agrobanka.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  DP

  #4531, Poplatek za výběr z bankomatu, Běžný účet, 3.4.2018

  Chcel by som vediet, aky je poplatok za vyber z iného bankomatu, napríklad ČSOB a aky je bezny denny limit vyberu. Dakujem

  Dobrý den,

  o jakou banku se jedná? Nejlevnější výběry z bankomatů cizích bank má Equa bank (0 Kč), nejvíce si účtuje Moneta Money Bank (49 Kč). Kompletní přehled zde ve srovnávači běžných účtů.

  BP

  #4478, Zavírání poboček Moneta Money Bank, Banka, 20.3.2018

  Dobrý den, bude končit pobočka Moneta Money Bank ve Stráži pod Ralskem? A případně kdy?

  Dobrý den,

  Přestože Moneta Money Bank v posledních dnech potvrdila svůj záměr zavřít v letošním roce 25 poboček, doposud neupřesnila, které to budou. Lze očekávat, že budou vybrány nejméně vytížené pobočky. I do budoucna lze očekávat, že banky budou dále redukovat své pobočkové sítě. Vše lze dnes již vyřešit online přes internetbanking (včetně sjednání nového účtu), v důsledku čehož jsou pobočky méně vytíženy než dříve.

  P

  #4427, Nepřijaté peníze, Ostatní, 9.3.2018

  Dobry den, cesky panel me odesila platby do Moneta Money bank a banka penize neprijima. Jinak vsechny prikazy prijima, prichazi i odchazi. Kde je chyba prosim? Diky

  Dobrý den,

  co přesně myslíte "českým panelem"?

  J

  #4424, Vkladní knížka s výpovědní lhůtou, Spoření, 9.3.2018

  Pokračování dotazu č. 4419: Polozila jsem dotaz o vkladni knizce s 15 mesicu vypovedni lhutou a vy jste mi odpovedeli, ze kdyz to chci vybrat, musim to nahlasit 15 mesicu dopredu. Zijeme delsi dobu v zahranici, nebyli jsme v Cesku 15 let a ted tam jedeme srovnat vsechny zalezitosti plus knizka je z GE Capital Bank a ty snad uz neexistuji. Je mozno to vybrat s nejakymi poplatky, protoze my tam uz asi nepojedeme a nikoho tam nemame, vsichni jiz zemreli a my jsme take stari. Prosim Vas, pomozte mi. Dekuji mnohokrat.

  Dobrý den,

  GE Capital Bank se 2x přejmenovala (nejprve na GE Money Bank, následně na MONETA Money Bank). Banka tedy stále existuje. Některé banky umožňovaly předčasný výběr za poplatek, jiné nikoliv. Navštivte tedy pobočku MONETA Money Bank a zeptejte se, zda li by Vám peníze (byť za poplatek) nebyli ochotni vyplatit bez čekání. Třeba to půjde, ale nelze se na to spoléhat. 

  ŠŠ

  #4417, Bernstein bank, Akcie a investice, 7.3.2018

  Dobrý den, pane Strašák, zaujal mě Váš článek v poradně č. 3999 k Bernstein Bank. Oslovil mě s nabídkou investic jakýsi pan J., který má pracovat v česku pro německou banku Bernstein. Nabízí abych přes něj zakoupil akcie Komerční banky a Moneta Money Banky a argumentuje zajímavými dividendami, garantovaným čistým výnosem kolem 8% a příležitostí ke konzervativnímu zisku až 15-16% ročně.
  Mám na Vás tedy znovu klasický dotaz a sice - ano/ne? Dle Vaší předchozí odpovědi spíše asi ne. Předem děkuji za jakoukoliv Vaši odpověď.

  Dobrý den,

  moje hodnocení zůstává konstantní – u Bernstein Bank (byť má v názvu "banka") nedostává klient stejnou jistotu jako když bude obchodovat přes českou banku, či českého obchodníka s cennými papíry (např. Fio banka, brokerjet České spořitelny, BH Securities, Patria Finance, Cyrrus, všechny velké banky a spousta dalších institucí se sídlem přímo v ČR – většinou podnikající dvě desítky let). 
  Dle aktuálních seznamů ČNB je Bernsteinbank pobočkou zahraniční instituce a je oprávněna kromě toho oprávněna vést samostatnou evidenci investičních nástrojů. Minimální kapitál instituce s názvem "banka" v ČR musí dosahovat 500 mil.Kč, zatímco v zahraničí lze názvem "banka" opatřit společnost s kapitálem pár desítek tisíc EUR.

  Na druhou stranu konkrétní dvě doporučení Bernsteinbank nejsou z mého pohledu investora nijak vadná a jde o běžný nákup akcií na české burze, kde pokud budete obchodovat na svůj vlastní účet, tak nesete jen dočasná operační rizika a riziko tržního vývoje.

  Pokud bych měl reagovat na dotaz ANO/NE, tak zvažte jestli jste tak zkušený investor a jsou pro vás investované peníze tak zbytné, že můžete ztratit při korekci 20%, nebo při zhroucení trhu klidně 50-60% z investované částky? Pak si vyberte obchodníka podle servisu a poplatků a budete-li svěřovat své životní úspory, běžte se na něj do jeho kamenné pobočky osobně podívat. Finálně určitě neposlouchejte sladké řeči makléřů o tom jak složitější investiční nástroje (opce, cizí měny, komodity) mají větší výnos než běžné akcie a dluhopisy - mají totiž stonásobně vyšší riziko totální ztráty a menší pravděpodobnost výdělku, než když vsadíte sportku!

  Důvěře investiční nabídky, na kterou se ptáte, moc nepřidává ani emailová adresa pana J. (jmeno.bernsteinbank@gmail.com). V případech telefonního či e-mailového marketingu buďte vždy více obezřetný a každou podezřelou maličkost prověřujte.

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …nk). Moneta Money Bank: Vloniměla Moneta extrémní růst se skvělým závěrem roku, letos bude soupeřit sUniCredit Bank o pátou pozici.

  Porovnání offsetových hypoték

  Porovnání offsetových hypoték

  27.9.2017, Hypotéka

  … mBank, která jej aleposléze stáhla z důvodu přílišné výhodnosti pro bonitní segment klientů.Aktuálně nabízejí offsetovou hypotéku Fio banka, Moneta Money Bank aRaiffeisenbank. Jedná se prakticky o spojení klasického účelového hypotečníhoúvěru a spoření, tzv. hypotéka se zápočtem ús…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  … kteří mají předplaceno. S bezpoplatkovým účtem vyberemenejlevněji u Equa bank (9 Kč) a Creditas (30 Kč). Naopak nejhůře jsou natom klienti MONETA Money Bank, Sberbank, Expobank, Fio banky a RB im Stiftland,kde se poplatek skládá z fixní části (75-100 Kč) a navíc ještě z 0,5-0,6%z…

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  28.8.2017, Spoření

  …vkladu, výpovědní lhůta 3 měsíce, min. vklad 0,5 mil. Kč ING Bank (INGkonto): 0,50% do 300 000 Kč, dále 0,10%, BONUS 500 Kč za založení účtu MONETA Money Bank (Genius9): 0,50%do 100 000 Kč a dále 0,20% při příjmu min. 7 000 Kč zasílaném na běžný účet,jinak 0,10% Top termínovanévkla…

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  …šem není zadarmo. Nízké úroky bývají obvykle doménou prémiovýchkaret, za které se platí – a ne málo. Výjimku tvoří pouze nabídka Diners Club aMONETA Money Bank spoplatkem o řád nižším než konkurence (Diners Club zcelabez poplatku) a možností prominutí i tohoto poplatku při měsíční ú…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR