Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  IP

  #7689, Chybné číslo účtu, Platba, 9.10.2019

  Dobrý den, omylem jsem ze svého účtu vedeného u Moneta Money Bank zaslala platbu na účet vedený u jiné banky. V mé bance mi poradili, že Vás mám kontaktovat, abych zjistila, zda účet vůbec existuje, před tím, než vznesu oficiální žádost u své banky v souvislosti s vrácením financí. Můžete mi, prosím, napsat, zda níže uvedený účet existuje? V případě, že neexistuje, měla by se mi platba sama vrátit zpět? Číslo účtu, kam odešla mylná platba: 2011000005/2010 Děkuji! 

  Dobrý den,

  pokud se Vám peníze nevrátí zpět na Váš účet do 3 pracovních dnů, měla jste bohužel smůlu a cílový chybně zadaný účet existoval. Je třeba kontaktovat svou banku, která následně vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud dotyčný peníze nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Banky samy od sebe platby stornovat nemohou. 

  DH

  #7667, Visa místo Mastercard?, Běžný účet, 6.10.2019

  Dobrý den, mám pravidelný příjem v CZK i v EUR. Často přelívám peníze z jedné měny do druhé. Využívám k tomu Moneta Money Bank, která má online směnárnu s výbornými kurzy (dost podobné Revolutu). Bohužel k eurovému účtu nabízí jen debetní kartu MASTER CARD, se kterou mám v některých z evropských zemích problém při platbách, jelikož tyto karty od MC nejsou akceptovány. Vyskytuje se na českém trhu jiná banka, která by nabízela službu podobající se té Revolutu či Monety, a zároveň vydávala jako debetní kartu VISA? Díky

  Dobrý den,

  dobré kurzy nabízí ještě např. Banka Creditas, ale tak taktéž k účtům vydává Master Card, což neřeší Váš problém. Přinejhorším si zřiďte jen nový euro účet u jiné banky s VISA kartou, směnárenské operace provádějte u Moneta Money Bank a pak eura převádějte na nový účet s VISA kartou.

  JV

  #7664, Moneta Money Bank pobočka Žatec, Banka, 6.10.2019

  V roce 2016 byla zrušena Moneta Money Bank v městě Podbořany, kde jsem měl uloženy peníze a nyní nevím kam se obrátit ohledně vyzvednutí. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  nejbližší pobočku Moneta Money Bank naleznete v Žatci, nám. Kruhové 278.

  NS

  #7655, Chybné předčíslí účtu, Platba, 5.10.2019

  Dobrý den, chtěla bych se Váz zeptat, jestli převod peněz konkrétně z Moneta Money Bank do Fio banky může ovlivnit špatně zadané předčíslí. Číslo účtu bylo zadáno správně. Ale nikde jsem nemohla najít předčíslí k Fio bance a na internetu mi našlo 670100. Ale až po dokončení převodu jsem zajistila, že je to předčíslí k mBank. Tak bych potřebovala vědět, jestli převod proběhne v pořádku i se špatně zadaným předčíslím.

  Dobrý den,

  předčíslí 670100 skutečně patří k vybraným číslům účtů vedených u mBank. Předčíslí je volitelná část čísla účtu a používá se spíše výjimečně (většina účtů ho nemá). Špatně zadané předčíslí může vést k vrácení platbě na Váš účet. Platbu pak případně zadejte znovu se správným číslem účtu (tedy bez předčíslí).

  ČD

  #7654, Pobočka Moneta Money Bank Třebíč, Banka, 5.10.2019

  Dobrý den, Moneta Money Bank (bývalá GE Money Bank) zrušila pobočku v Třeboni včetně bankomatu. Kde bude umístěný nový bankomat ? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Moneta Money Bank by měla mít v Třebíči pobočku s bankomatem na adrese Karlovo nám. 133/5 (stále ji eviduje v seznamu svých poboček). 

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  25.9.2019, Spoření

  …rvalým” 2% úrokem dvě banky: MonetaMoney Bank Banka Creditas Jenže vsoučasnosti už to tak úplně neplatí. 2% úrok? Šanci máte jen do konce záříMoneta Money Banksvou nabídku zrušila už na začátku září. Od té doby dostanou noví střadateléúrok maximálně 1,2%. Pokud jste si alev létě sti…

  Velké porovnání spoření – září 2019

  Velké porovnání spoření – září 2019

  18.9.2019, Spoření

  …řehledné porovnání úroků všech bank.  Spořící účetHypotéky lzeaktuálně pořídit již od 2,02%. Proto je spořící účet s úrokem 2% malýmzázrakem. Moneta Money Banktakto štědrý úrok nabízela pouze do konce srpna a počátkem září sazby výrazně snížilana pouhých 1,2%. Nicméně stávajícím kli…

  Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

  Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

  21.8.2019, Spoření

  …icích účtů. Teprve čas ale ukáže, jak toje ve skutečnosti. Ani bez časového omezení nemáte jistotuS časovýmomezením 2% úroku naopak nepracuje Moneta Money Bank. Pro zájemce má připravenéjiné limity. Musíte počítat například s tím, že: maximálnívýše úroku se týká jen vkladu do 1 mil.…

  Co je to spořicí účet a k čemu je dobrý?

  Co je to spořicí účet a k čemu je dobrý?

  2.7.2019, Komerční sdělení

  … na takové věciuž teď. Tip! Přesvědčilovás to k založení spořicího účtu? Sjednejte si ho online u MONETA Money Bank.Ke zřízení spořícího účtu zde nemusíte být klientem banky s běžným účtem.

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

  6.5.2019, Půjčka

  …u a prémiovou kartou, která mimo odměn zaútratu nabídne zdarma i cestovní pojištění. Úrok do 20% nabízejí ještě Komerčníbanka, UniCreditBank, Moneta Money Bank, Fio Banka, ČSOB a Era. Na rozdíl od ČSOB a Diners zde ale již nelze tvrdit, že by půjčování si přes kreditní kartu bylo al…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR