Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Flash news o Moneta (MONETA Money Bank)

  28.1.2020

  Moneta zvyšuje odměnu za založení běžného účtu Tom až na 2000 korun.

  Banka spustila kampaň, ve které nový klient od 27.1. do 30.4. může získat 2% zpět z hodnoty plateb provedených kartou během prvních 5ti měsíců po založení účtu. Pokud tedy rovnoměrně každý měsíc utratíte kartou 20 tisíc a více, může to být vítaná příležitost jak účet zdarma povýšit na účet s prémií. Odměnu za platby kartou banka vyhodnocuje měsíčně a připíše klientovi do 30ti dní po skončení vyhodnoceného měsíce. 
  Banka jistě kalkuluje, že průměrnou hodnotu útraty kartou klienti nedosáhnou? Takže vlastně jde po roce jen o nový marketing pro stejný produkt. Od února do dubna 2019 mohli klienti za nově on-line založený účet získat až 1000 korun, pokud následující měsíc po založení účtu provedli alespoň 5 plateb debetní kartou.

  30.11.2019

  Moneta získala exkluzivitu na koupi české Wüstenrot.
  Prostřednictvím plánované akvizice Moneta vyroste o 400 tisíc klientů, navýší své vklady o 53 miliard a zdvojnásobí portfolio hypotečních úvěrů. Exkluzivní jednání mají být ukončena podpisem smlouvy do konce roku 2019 a po schválení orgány má být transakce vypořádána do dubna 2020.

  22.2.2019

  Největší bankovní transakce nebude - fůze Moneta a Air Bank zrušena!
  Půl roku práce na spojení Home Credit, Air Bank a Moneta Money Bank je vniveč. Druhá největší banka ve spotřebitelských půjčkách a třetí ve velikosti bankovní sítě tak nevznikne. Moneta měla podle plánu ze září 2018 PPF vydat novou emisi akcií. Za stejné peníze měla koupit celou Air Bank a poskytovatele půjček Home Credit. Banka by pak měla téměř 3 miliony klientů a zařadila by se na 3 místo českého trhu za Českou spořitelnu a ČSOB.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  EAA

  #15159, SWIFT pro Moneta Money Bank , Platba, 24.8.2021

  Dobrý den, jaký má prosím SWIFT banka MONETA Money Bank? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Moneta Money Bank má SWIFT/BIC kód AGBA CZ PP.

  JM

  #15144, Získám hypotéku?, Hypoteční poradna, 23.8.2021

  Dobrý den, rád bych se zeptal na mou možnost vzít si hypotéku. Pro jistotu jsem si nechal na serveru kolikmam.cz vytvořit souhrnný přehled mých závazků. Aktuálně nemám žádné závazky ani pohledávky, ovšem v minulosti jsem měl problémy s již zrušeným účtem vedeným u MONETY. Tento účet jsem nevyužíval a několikrát byl na pobočce, ať mi ho zruší, ovšem vždy mi tvrdili, že účet je zrušen, ovšem i přesto mi u nich skákaly poplatky, i přes jejich tvrzení, že už je zrušený. Naskákaly tam poplatky za debet, a v této souvislosti jsem nyní zjistil, že se záznamy vepsali do databáze BRKI. Jedná se o dva záznamy. Vypadá to následovně: První záznam: Fáze Ukončený Role Žadatel Datum zahájení 31.12.2017 Datum ukončení 30.04.2018 Datum poslední aktualizace 30.04.2018 Typ zdroje Bankovní registr Jméno finanční instituce MONETA Money Bank, a. s. Datum poslední platby 30.04.2018 Maximální přečerpání 1 208 Kč, Datum maximálního přečerpání 31.03.2018 Datum poslední delikvence 30.04.2018 Druhý záznam: Fáze Ukončený Role Žadatel Datum zahájení 31.12.2019 Datum ukončení 31.03.2020 Datum poslední aktualizace 31.03.2020 Typ zdroje Bankovní registr Jméno finanční instituce MONETA Money Bank, a. s. Datum poslední platby 31.03.2020 Maximální přečerpání 1 711 Kč. Datum maximálního přečerpání 29.02.2020 Datum poslední delikvence 29.02.2020 Vždy se jednalo o to, že tam naskákaly nějaké poplatky, o kterých mi ani nedali vědět. Účet jsem měl ještě od studentských let, kde mi tvrdili, že tam nebudu mít poplatky až do třiceti let, ovšem i tak to tam naskákalo. Již mi bude 31. Každopádně mě tyto záznamy označují za Velmi rizikového klienta. Nyní mám zrušení potvrzené a mám účet u RB, který aktivně využívám a jsem spokojen. V databázi SOLUS a REPI nic nemám. Nyní mám příjem kolem 60 000 Kč čistého, a 50 % společník ve firmě, která mě zaměstnává. Smlouvu jsem si nenapsal sám, ale je od jednatele a druhého společníka. Jaké jsou mé vyhlídky pro schválení hypotéky, případně její výši? Bydlím v nájmu, kde platím 32 000 Kč, ale už mě to přestává bavit, potřebuji vlastní nemovitost. Předem Vám děkuji za odpověď, případně nabídku.

  Dobrý den,

  kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou, posoudí vaši šanci na získání hypotéky a případně navrhnou nejlepší možné řešení (která banka by byla nejtolerantnější k vašim negativním záznamům a situaci, kdy si mzdu vyplácíte ze své vlastní firmy). 

  MM

  #14986, České banky, Banka, 4.8.2021

  Dobrý den, máme nějaké banky bez zahraničního vlastníka?

  Dobrý den,

  přijde na to, co přesně myslíte "zahraničním vlastníkem". Např. Air Bank je vlastněná skupinou PPF, která je sice registrována v Nizozemí, ale měla českého vlastníka (Petr Kellner). Česká spořitelna je vlastněná rakouskou skupinou Erste, ale akcie skupiny Erste se obchodují i na pražské burze a akcionáři jsou i mnozí čeští občané a firmy. Moneta Money Bank má mnoho akcionářů, např. 30% vlastní společnost Tanemo, která spadá pod PPF (viz výše). Další akcie vlastní české i zahraniční subjekty. Akcie Komerční banky si na pražské burze může koupit Čech žijící v zahraničí stejně jako cizinec žijící v ČR. V dnešním globalizovaném světě není vůbec podstatné, kdo co formálně vlastní (často to nelze ani přesně určit, viz předchozí příklady). 

  #14965, Chybný kód banky, Platba, 2.8.2021

  Dobrý den, poslala jsem omylem peníze na banku s kódem 0603. Prosím o sdělení, zda taková banka existuje a která to je. Nestalo se, že by mi bylo oznámeno "nedoručitelné". Děkuji moc.

  Dobrý den,

  tento bankovní kód neexistuje. Dobrý bankovní systém by Vám neměl dovolit zadat platbu s neexistujícím bankovním kódem. Platba by se Vám měla vrátit sama zpět (případně platbu reklamujte u své banky). Nejbližší příbuzné kódy:

  JS

  #14934, Nejlepší běžný účet pro podnikatele a férové podmínky, Běžný účet, 29.7.2021

  Dobrý den, jsem poměrně nespokojená se službou své banky a uvažuji o změně. Týká se to běžného účtu včetně euro-účtu a pracovního účtu jako OSVČ a možná i nějakého spoření. Ráda bych k bance, která si dává záležet v otázkách udržitelnosti a férovosti podnikání. Zatím se mi při hledání trochu vyloupla Moneta, ale ta je součástí PPF, takže co do férovosti nepřichází v úvahu. Máte pro mě radu? Díky předem.

  Dobrý den,

  dobré podmínky pro běžný účet (vedení zdarma bez podmínek) nabízí Equa bank či mBank. Co přesně myslíte udržitelností a férovostí podnikání ve vztahu k výběru vhodné banky? Banky mohou podnikatele podpořit např. běžným účtem bez poplatků. Pod podporou férovosti podnikání si představuji, že banka nabídne např. bezpoplatkový účet všem podnikatelům bez rozdílu. Stejný přístup ale není možný v případě půjček, které nejsou a nemohou být nárokové. Zde se každému měří jiným metrem dle jeho rizikového profilu.

  Moneta Money Bank není součástí PPF (PPF v ní pouze drží největší podíl, necelých 30%, a chtěla by prohlasovat fúzi s Air Bank). 

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Manželská půjčka

  Manželská půjčka

  3.9.2021, Půjčka

  Někdy si půjčku berou lidé jen sami na sebe,často se ale zadluží v jednom úvěru oba manželé. Buď proto, aby společnědosáhli na vyšší částku, nebo si podpis smlouvy oběma manželi vyžádá banka.Pravidelně se tak děje u hypoték a často u manželských úvěrů nad půl milionu korun. Jakfungu…

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  1.9.2021, Běžný účet

  …ásily zájem oslužbu například tyto instituce: Česká spořitelna, Československá obchodní banka, Komerční banka, Air Bank, UniCredit Bank nebo Moneta Money Bank. Bez zapojení co největšího počtu bank aklientů by totiž služba nemohla fungovat naplno. Je to logické. Pokud nebudete mít…

  AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

  AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

  11.8.2021, Půjčka

  …vydání nových akcií Monety do rukou PPF (prozatím 100% vlastník Air Bank, Home Credit a Zonky). To by vedlo ke vzniku rozhodného podílu PPF v Moneta Money Bank. Analytici tuto fúzi doporučují jako výhodnou pro obě strany, když počítají se synergií širší klientské základny a s úspora…

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  9.8.2021, Půjčka

  … hvězdičkami               Air Bank Kamali Home Credit Česká spořitelna Cofidis ČSOB ESSOX Equa bank Komerční banka Fio banka UniCredit Bank Moneta Money Bank Poskytovatelé bez hvězdičky Sim půjčka Tando půjčky CreditOn CreditStar ExpressCredit CreditAir Oberbank SOS credit Via SMS…

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  4.8.2021, Banka

  …lientů má 5 bankKromě třech zmíněných institucí jsou v Českérepublice už jen dvě banky, které mají více než 1 milion klientů. Konkrétně toje: Moneta Money Bank a Fio banka. První zmiňovaná naposledy hlásila 1,4 milionuklientů. Fio banka jich má lehce přes milion. Na víc než milion…  Banky v ČR