Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Flash news o Moneta (MONETA Money Bank)

  30.11.2019

  Moneta získala exkluzivitu na koupi české Wüstenrot.
  Prostřednictvím plánované akvizice Moneta vyroste o 400 tisíc klientů, navýší své vklady o 53 miliard a zdvojnásobí portfolio hypotečních úvěrů. Exkluzivní jednání mají být ukončena podpisem smlouvy do konce roku 2019 a po schválení orgány má být transakce vypořádána do dubna 2020.

  22.2.2019

  Největší bankovní transakce nebude - fůze Moneta a Air Bank zrušena!
  Půl roku práce na spojení Home Credit, Air Bank a Moneta Money Bank je vniveč. Druhá největší banka ve spotřebitelských půjčkách a třetí ve velikosti bankovní sítě tak nevznikne. Moneta měla podle plánu ze září 2018 PPF vydat novou emisi akcií. Za stejné peníze měla koupit celou Air Bank a poskytovatele půjček Home Credit. Banka by pak měla téměř 3 miliony klientů a zařadila by se na 3 místo českého trhu za Českou spořitelnu a ČSOB.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  JV

  #8369, Pojištění vkladů, Banka, 29.12.2019

  Dobrý den, chci si založit spořící účet u Wüstenrot a prosím o informaci, jak jsou pojištěny vklady, pokud budou založeny dva účty jednou osobou a na každém účtu bude ekvivalent cca 100 tis. EUR. Budou pojištěny a garantovány oba tyto účty? Pokud ne, stačilo by jejich založení na každého z manželů po jednom účtu? Budou pak tyto účty pojištěny oba? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  pojištěny jsou vklady v celkovém součtu na jednu fyzickou osobu do ekvivalentu 100 000 EUR na jednu instituci. Řešením je tak mít 2 spořící účty, každý u jiné banky. Můžete také založit 2 účty u jedné banky (každý na jednoho z manželů), ale v nedávné historii se stalo, že jedna ze záložen zkrachovala těsně po úmrtí jednoho z manželů a ukončeném dědickém řízení, kdy byl najednou majitelem obou účtů pouze jeden z manželů (který tím o polovinu peněz přišel). Banka Creditas aktuálně nabízí úrok 1,8% (od ledna se snižuje na 1,6%), Expobank 1,6%, Trinity Bank 1,58%. Wüstenrot sice nabízí nejvíc (1,7%), nicméně byl právě koupen Moneta Money Bank, která takto vysoký úrok určitě držet nebude (viz její vlastní spořící účet, u kterého Moneta udržela letos úrok 2% jen pár měsíců a pak šla rapidně dolů na 1,2%, tedy hluboko pod konkurenci). 

  JW

  #8170, AML a identifikace klienta, Banka, 29.11.2019

  Pokračování dotazu č. 8166: Dobrý den ještě jednou, bohužel jste jen zopakoval svoje předchozí tvrzení, ale neodpověděl. Na základě jakého zákona má banka právo vyžadovat a hlavně skladovat kopii mých dokladů? To, co píšete jen říká, že buď nebudu mít v 21. století účet, nebo se musím smířit s tím, že můj občanský průkaz může kdodoli kdykoli zneužít. Není zároveň pravda, že všechny banky takto postupují, případ s Monetou nedává smysl, protože ta chce naprosto totéž, co ING. Diskriminace klienta na základě libovůle též není oprávněná čistě na základě toho, že neexistuje právní nárok na to, aby služba byla nabídnuta.

  Dobrý den,

  povinnost identifikovat klienta bankám ukládá zákon proti praní špinavých peněz a financování terorismu (tzv. AML legislativa). Zatímco dříve bylo např. možné nechat si zřídit anonymní vkladní knížku (na doručitele, na heslo), dnes (Vašimi slovy ve 21. století) to možné díky AML legislativě skutečně není. Buď se tedy smíříte s kopií OP, nebo zkrátka účet mít nebudete.

  Moneta Money Bank při zřízení účtu na dálku přes mobilní aplikaci skutečně foto vyžaduje. Při zřízení účtu na pobočce bude opět třeba kopie OP. 

  Banky Vás nediskriminují, pouze po Vás vyžadují dodržování platné legislativy. Pokud s tímto nesouhlasíte, účet Vám být zřízen nemůže. 

  JW

  #8166, Identifikace klienta při zakládání účtu, Banka, 29.11.2019

  Pokračování dotazu č. 8165: Dobrý den, děkuji za odpověď. Můžete prosím dát odkaz na konkrétní zákon, který přikazuje (a tedy i umožňuje) bankám uchovávat kopie občanského průkazu, nikoli tedy si jen na jeho základě ověřit totožnost? Pokud je to tak, jak tvrdíte, pak nechápu, proč se mi banka ptá na souhlas, když tento podle Vás vyplývá ze zákona. Pokud vím, tak mi banka nemůže odepřít službu, pokud nedám souhlas s uchováním údajů, který není nezbytně nutný k provozování služby. Zároveň je mi podezřelé, že jiné banky pro vedení účtu kopii mých dokladů nemají a nejsou tímto způsobem agresivní.

  Dobrý den,

  na poskytnutí bankovních služeb není právní nárok, banka Vás může odmítnout i bez udání důvodu. Pro identifikaci klienta nestačí pouze kontrola OP pracovníkem banky na pobočce. Pracovník by mohl chybovat nebo např. "přimhouřit oko" nad cizím OP, čímž by v krajním případě dopomohl k trestné činnosti (podvodníky velmi oblíbené zřídit si účet na cizí OP a pak např. inkasovat peníze od zákazníků a nedodávat zboží). O provedené identifikaci musí být pořízen záznam, k čemuž slouží právě ona kopie OP. 

  Pokud banka nevyžaduje kopii OP, provádí se záznam o identifikaci jiným způsobem (např. při založení účtu u Moneta Money Bank na dálku se musíte mimo jiné vyfotit, naskenovat OP a program pak kontroluje shodu fotky). 

  Skutečně v tomto žádnou záhadu nehledejte, není to nic mimořádného, banky pouze plní to, co po nich vyžaduje platná legislativa. V konečném důsledku je to pozitivní i pro Vás. Kdyby Vám někdo zcizil OP, výrazně se snižuje pravděpodobnost zneužití. 

  S

  #8127, Sjednala jsem si stavební spoření a spořící účet, Spoření, 25.11.2019

  DOBRY DEN, DNES JSEM BYLA NA POBOCCE MONETA MONEY BANK, KDE JSEM UZAVRELA SPORICI UCET A STAVEBNI SPORENI NA WUSTENROT. NIC JSEM ZATIM NEPODNIKLA, PROTOZE BYCH PO UVAZENI CHTELA ZRUSIT STAVEBNI SPORENI JINAK SPORICI UCET PONECHAT.

  Dobrý den,

  a jak prosím zní dotaz? Spořící účet bych obecně doporučil od Banky Creditas, která nabízí úrok 1,8% (Moneta Money Bank pouze 1,2%).

  JK

  #7898, Odměna za platbu debetní kartou, Běžný účet, 2.11.2019

  Mám běžný účet Tom a k němu platební kartu. Jde získat bonus při koupi dovolené s touto kartou? Děkuji

  Dobrý den,

  Moneta Money Bank nenabízí odměny za platbu debetními platebními kartami vedenými k běžnému účtu. Banky nabízejí odměny za platby kreditními kartami, které ovšem bývají zpoplatněné a bonusy velmi limitované.

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  10.1.2020, Spoření

  …libujílepší úrok, jenže jejich podmínky nejsou zdaleka tak výhodné, jak se může naprvní pohled zdát. Příkladem je třeba Pravidelné spoření od Moneta Money Bank. Nabízí úrok rovných 5%. Tedy zhruba 3× vícnež Wüstenrot, Expobank nebo Banka Creditas. Jenže slíbené zhodnocení jepodmíněn…

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  3.1.2020, Běžný účet

  …žité platby najdete? Koncem minulého roku jeplně umožňovaly: Air Bank Česká spořitelna Banka Creditas Komerční banka Raiffeisenbank PPF banka Moneta Money Bank a ČSOB Na přelomu roku se k nim měla připojit také Fio banka. Jejíplán byl takový, že koncem prosince umožní klientům okamž…

  Z banky do banky během mrknutí oka

  Z banky do banky během mrknutí oka

  13.12.2019, Komerční sdělení

  …anky, Air Bank neboRaiffeisenbank, můžete okamžité platby pohodlně využívat. Do konce roku 2019 byse měly připojit ČSOB, Poštovní spořitelna, Moneta Money Bank. Okamžitě zpravidla do 400 tisíc Kč„Banky většinou neomezují využití okamžitýchplateb pouze pro určitý segment klientů. Moh…

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  … i děti. Z toho důvodu poskytují banky tyto službystále častěji. Přesto plné portfolio mobilních plateb aktuálně nabízí pouze: Komerční banka Moneta Money Bank a mBank 3.MultibankingTaké multibanking je další krok k usnadněnísprávy peněz. Oceníte jej v případě, že máte účet u více p…

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  25.9.2019, Spoření

  …rvalým” 2% úrokem dvě banky: MonetaMoney Bank Banka Creditas Jenže vsoučasnosti už to tak úplně neplatí. 2% úrok? Šanci máte jen do konce záříMoneta Money Banksvou nabídku zrušila už na začátku září. Od té doby dostanou noví střadateléúrok maximálně 1,2%. Pokud jste si alev létě sti…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR