Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Flash news o Moneta (MONETA Money Bank)

  28.1.2020

  Moneta zvyšuje odměnu za založení běžného účtu Tom až na 2000 korun.

  Banka spustila kampaň, ve které nový klient od 27.1. do 30.4. může získat 2% zpět z hodnoty plateb provedených kartou během prvních 5ti měsíců po založení účtu. Pokud tedy rovnoměrně každý měsíc utratíte kartou 20 tisíc a více, může to být vítaná příležitost jak účet zdarma povýšit na účet s prémií. Odměnu za platby kartou banka vyhodnocuje měsíčně a připíše klientovi do 30ti dní po skončení vyhodnoceného měsíce. 
  Banka jistě kalkuluje, že průměrnou hodnotu útraty kartou klienti nedosáhnou? Takže vlastně jde po roce jen o nový marketing pro stejný produkt. Od února do dubna 2019 mohli klienti za nově on-line založený účet získat až 1000 korun, pokud následující měsíc po založení účtu provedli alespoň 5 plateb debetní kartou.

  30.11.2019

  Moneta získala exkluzivitu na koupi české Wüstenrot.
  Prostřednictvím plánované akvizice Moneta vyroste o 400 tisíc klientů, navýší své vklady o 53 miliard a zdvojnásobí portfolio hypotečních úvěrů. Exkluzivní jednání mají být ukončena podpisem smlouvy do konce roku 2019 a po schválení orgány má být transakce vypořádána do dubna 2020.

  22.2.2019

  Největší bankovní transakce nebude - fůze Moneta a Air Bank zrušena!
  Půl roku práce na spojení Home Credit, Air Bank a Moneta Money Bank je vniveč. Druhá největší banka ve spotřebitelských půjčkách a třetí ve velikosti bankovní sítě tak nevznikne. Moneta měla podle plánu ze září 2018 PPF vydat novou emisi akcií. Za stejné peníze měla koupit celou Air Bank a poskytovatele půjček Home Credit. Banka by pak měla téměř 3 miliony klientů a zařadila by se na 3 místo českého trhu za Českou spořitelnu a ČSOB.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  F

  #13121, Euro účet, Běžný účet, 23.2.2021

  Dobrý den, který euroúčet k běžnému účtu byste mi doporučili? Od Equa bank nebo Moneta Money Bank? Má výhodu online směnárna od Moneta? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  oba účty se liší pouze poplatky za ostatní zahraniční platby mimo SEPA (odchozí/příchozí: Equa 299 Kč/29 Kč, Moneta 1%, min. 220 Kč/100 Kč). Online směnárna nabízí možnost směny za kurzy v reálném čase (jinak banky standardně nabízejí jeden kurz platný pro celý den). RB v minulých dnech oznámila koupi Equa bank, tedy je vysoce pravděpodobné, že Equa zanikne a klienti budou časem převedeni pod RB.

  I

  #12916, Prodej akcií, Akcie a investice, 10.2.2021

  Dobrý den, chci se zeptat na dobrovolný a povinný odkup akcií. Co se stane, když na to nepřistoupím? Propadnou mi akcie nebo je budu moci držet dál? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  nabídka na dobrovolný odkup akcií (jako např. nyní nabízí PPF 80 Kč za akcie Moneta Money Bank) je dobrovolná, může ji využít kdokoliv. Je pouze na Vás, zdali nabídky využijete (nic Vám nepropadá). 

  Pokud někdo vlastní min. 90% akcií, může zbylé minoritní akcionáře tzv. vytěsnit (squeeze-out). Minoritní akcionáři musí v tomto případě své akcie převést na protistranu za přiměřené plnění (obvykle se vychází ze znaleckého posudku).

  J

  #12850, Stavební spoření u Wüstenrot a Moneta, Spoření, 5.2.2021

  Dobrý den, prosím o radu, jak se dostat na výpis z účtu ze stavebního spoření u stavební spořitelny 7970.

  Dobrý den,

  Wüstenrot stavební spořitelna se přejmenovala na Moneta stavební spořitelna. Náhled na účet stavebního spoření Vám zajistí internetbanking Moneta Money Bank.

  P

  #12750, Zrušila mi banka běžný účet?, Běžný účet, 31.1.2021

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, měla jsem účet u GE Money Bank V ROCE 2011 a zajímalo by mě, jestli účet zanikl a nejsou tam žádné dluhy. Děkuji

  Dobrý den,

  tento dotaz doporučuji směřovat na Moneta Money Bank (banka změnila v minulosti své jméno z GE na Moneta). 

  ML

  #12743, Stavební spoření Wüstenrot Moneta, Spoření, 31.1.2021

  Dobrý den, u Wüstenrotu máme já i manželka stavební spoření. Protože je převzala Moneta, tak se ptám, jak se k nim přes internet dostanu.

  Dobrý den,

  stavební spoření u Moneta stavební spořitelny obsloužíte přes internetbanking Moneta Money Bank. Čísla účtů stavebních spoření zůstávají platná (došlo pouze ke změně názvu spořitelny). 

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

  Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

  22.2.2021, Hypotéka

  …žit i ke 3 %. A přestože v lednu klesl průměrný úrok novýchhypoték na 1,94 %, první banky se už pustily do zvyšování úroků. Konkrétně tobyly: Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Je přitom pravděpodobné, že se dalšíposkytovatelé ke zdražení brzy přidají. Proto je potřeba hypotéku do…

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  15.2.2021, Spoření

  …a investicslibuje. Aktuálně tak nabízí u účtu Duo Profit úrok 1,5 % na jeden rok. Zajímavou kombinaci dvou různých produktů lonipřinesla také Moneta Money Bank. Klienti mohli vložené peníze zhodnotit až o 5%. Museli ale spořit každý měsíc a zároveň nesměli na své úspory celý roksáhn…

  Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

  Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

  22.1.2021, Banka

  Wüstenrot hypoteční banka se k 1/1/2021 sloučilas Moneta Money Bank. Co se mění pro klienty Wüstenrot? Moneta Money Bank oznámila nákup skupinyWüstenrot již na podzim roku 2019. Následně po schválení regulátorem byla celátransakce dokončena vdubnu 2020. Zatímco zWüstenrot stavebnísp…

  Lidé si letos na Vánoce půjčovali méně. Z opatrnosti i kvůli zavřeným obchodům

  Lidé si letos na Vánoce půjčovali méně. Z opatrnosti i kvůli zavřeným obchodům

  4.1.2021, Půjčka

  …ečné. V porovnání s rokem 2019 zaznamenaly některé bankypokles krátkodobých úvěrů až o 30 %. Potvrdila to například: Česká spořitelna, ČSOB a Moneta Money Bank. A jak upozornil Home Credit, pokles pocítilitaké nebankovní poskytovatelé. Vánoční půjčku plánovala jen 3 % lidíNa propad …

  Moratorium skončilo a banky slibují vstřícnost. Přišly už s prvními kroky

  Moratorium skončilo a banky slibují vstřícnost. Přišly už s prvními kroky

  18.11.2020, Půjčka

  …e vrátit. Banky už nabízí další odkladZatím se zdá, že podobný zásah potřeba nebude.A poskytovatelé klientům opravdu vyjdou vstříc. Například Moneta Money Bank už začátkem měsícepřipravila na svém webu formulář pro žádost o odklad splátek. O podobné možnosti na svých webových stránk…  Banky v ČR