Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  M

  #7321, Spoření pro vnoučata, Spoření, 14.8.2019

  Dobry den, mam v pěstounské péči vnoučata. Existuje nějaké dětské spoření, na které by nemohli jejich rodiče?

  Dobrý den,

  jediným řešením je dětem spořit na své jméno a po dosažení plnoletosti jim peníze přidat. Mimo stavebního spoření doporučuji i spořící účet od Moneta Money Bank s úrokem 2% pro vklady do 1 mil. Kč.

  HL

  #7300, Dobrý spořící účet, Spoření, 12.8.2019

  Dobry den, mam u UniCredit banky sporici ucet Prima a k nemu technicky ucet (technicky ucet byl zrizen soucasne se spor. uctem Prima pred cca 7-8 lety). Z techn. uctu jdou trvale prikazy - cca 5-6 trvalych prikazu za rok. Mam internetove bankovnictvi. Dnes mi z UniCredit oznamili, ze techn. ucet se rusi a mohou z nej prejit na U konto (s podminkou mesicniho prijmu 12 000 Kc). Pokud nebudu mit zajem o U konto, technicky ucet se rusi. Nemam zajem o U konto. Sporici ucet mi zustava. Mohu ze sporiciho uctu Prima platit trvale prikazy. Technicky ucet (na kt. jsem prevadela penize ze spor. uctu) jsem pouzivala pouze pro tyto trvale prikazy (platba na nej sla pouze ze spor. uctu Prima); jine platby z techn. uctu nesly. Pokud je mozne platit trvale prikazy ze spor. uctu Prima, nebude mi banka za to uctovat poplatek. Dekuji.

  Dobrý den,

  na spořícím účtu PRIMA od UniCredit Bank se Vám peníze aktuálně úročí pouze 0,01%. Doporučuji tento účet zrušit a převést všechny peníze do Moneta Money Bank, která aktuálně úročí vklady do 1 mil. Kč 2%. Běžný účet u Moneta Money Bank není podmínkou, ale je zcela zdarma a bez jakýchkoliv podmínek. 

  K

  #7278, Vkladní knížky pro vnuky, Spoření, 8.8.2019

  Dobrý den, mimořádný dotaz. Potřebuji uložit větší obnos pro vnuky po 3 částkách. Je možné si sjednat 3 spořitelní knížky na 3 různá hesla (na jedno moje jméno)? Jsem tělesně postižen sedící pacient, a proto bych potřeboval to sjednat u mne doma. S pozdravem předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  na vkladní knížce by se Vám peníze úročily pouze 0,01%, nedoporučuji (knížky na heslo/doručitele byly zrušeny). Mnohem lepší by bylo si sjednat spořící účet u Moneta Money Bank s úrokem 2%. Peníze máte kdykoliv k dispozici, nejsou zde žádné podmínky ani omezení. Nemá smysl zakládat 3 účty, jsou-li všechny na Vaše jméno. Peníze k Vám domů bohužel nikdo převzít nepůjde, to není možné. Doporučuji veškerou hotovost uložit do banky (můžete tak učinit na nejbližší pobočce). Přechovávání hotovosti doma je velmi rizikové (krádež, znehodnocení živelnou událostí, atd.).

  AV

  #7197, Stavební spoření a překlenovací úvěr, Spoření, 31.7.2019

  Dobrý den, mám překlenovací úvěr na dofinancování kupní ceny u Wüstenrotu a rád bych si u jiné stavební spořitelny sjednal stavebko na spoření na 6 let s vkladem 1 700 Kč měsíčně. Poběží mi zde státní podpora, když už mám překlenovací úvěr u WSS? Předem moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  na každé rodné číslo můžete čerpat pouze jednu státní podporu. Je-li součástí překlenovacího úvěru u Wüstenrot i stavební spoření se státní podporou, pak druhou státní podporu u jiné stavební spořitelny nezískáte. Stavební spoření bez státní podpory nemá smysl, lepší podmínky nabízí obyčejný spořící účet u Moneta Money Bank (úrok 2% do 1 mil. Kč, peníze možno vybrat kdykoliv).

  ML

  #7094, Spořící účet s vysokým úrokem, Spoření, 19.7.2019

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na podmínky u spořícího účtu Creditas, který banka nabízí od 22.7. s úrokem 2%. Zda se dá na vklad přiložit nebo zda je vše omezeno 3 měsíční výpovědí. Můžete mi prosím objasnit přesné podmínky a zda byste tento produkt doporučil? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Creditas i Moneta Money bank nabízejí shodně úrok 2% na spořícím účtu bez výpovědní lhůty a bez podmínek (Moneta do 1 mil. Kč, Creditas do 1,5 mil. Kč). Obě banky lze vřele doporučit, je to nejlepší nabídka na trhu.

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Co je to spořicí účet a k čemu je dobrý?

  Co je to spořicí účet a k čemu je dobrý?

  2.7.2019, Komerční sdělení

  … na takové věciuž teď. Tip! Přesvědčilovás to k založení spořicího účtu? Sjednejte si ho online u MONETA Money Bank.Ke zřízení spořícího účtu zde nemusíte být klientem banky s běžným účtem.

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

  6.5.2019, Půjčka

  …u a prémiovou kartou, která mimo odměn zaútratu nabídne zdarma i cestovní pojištění. Úrok do 20% nabízejí ještě Komerčníbanka, UniCreditBank, Moneta Money Bank, Fio Banka, ČSOB a Era. Na rozdíl od ČSOB a Diners zde ale již nelze tvrdit, že by půjčování si přes kreditní kartu bylo al…

  Velké porovnání spoření – duben 2019

  Velké porovnání spoření – duben 2019

  25.4.2019, Spoření

  …tejný úrok na běžném účtu Richee (taktéž bez podmínek). Druhémísto obsazujíEqua bank (od 1/5/2019: 1,2% do 200 000 Kč při platbě 3x kartou) a MONETA Money Bank (1,2% do 0,5 mil. Kč bez podmínek),následovány vtěsném závěsu Trinity Bank (1,18% bez podmínek a omezenívýše vkladu). Shodn…

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …00Kč. nesmíbýt jediným příjmem v žádosti nebo pouze v kombinaci s výživným Podklady: čestnéprohlášení o výši budoucího rodičovského příspěvku Moneta Money Bank Doplňkový příjem akceptovatelnépouze do 50 % součtu standardních příjmů Je-li klientovivyplácena peněžitá podpora v mateřst…

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …leduje Air Bank, Komerční banka, Česká spořitelna, Sparkassea skupina ČSOB (Hypotéční banka, Era a Liška) za 3,19%. Dražší je Raiffeisenbanka Moneta Money Bank (na jaře bude fúzovat s Air Bank). [comparison c=7 d=2018-12-22  id=1159a707a1119a1161a219a1058a705a1009a332a184a780a799a10…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR