Banky.cz Banky.cz Banky v ČR MONETA Money Bank
Moneta (MONETA Money Bank)

Moneta (MONETA Money Bank)

  Web: www.moneta.cz Internetbanking: ibs.internetbanka.cz
  Adresa: Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4, Michle 
  IČ: 25672720 
  SWIFT: AGBA CZ PP 
  Kód banky: 0600 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky MONETA Money Bank

  Větší banka s širokou pobočkovou sítí, která se dříve specializovala hlavně na spotřebitelské úvěry, leasingy a kreditní karty, které platily na trhu spíše za ty dražší produkty, nepříliš konkurenceschopné. Banka však na sobě zapracovala a dnes nabízí bezpoplatkový běžný účet (pravda, s podmínkami typu „přiveď kamaráda“) s nejnovějšími platebními technologiemi (bezkontaktní samolepky a jiné prvky všeho druhu). I úroky u úvěrových produktů klesly do lepšího průměru.

  O bance Moneta (MONETA Money Bank)

  Moneta Money Bank byla založena americkou skupinou General Electric ve druhé polovině devadesátých let pod názvem GE Capital Bank koupí zdravé čísti krachující Agrobanky. Tím GE mimo hesla „Zelená pro Vaše finance!“ získala i rozsáhlou pobočkovou síť, která ji pomohla v následném růstu na českém bankovním trhu. V roce 2005 dochází ke změně názvu na GE Money Bank. O 11 lez později GE prodává svou finanční divizi GE Money. Česká banka po úpisu akcií na pražské burze opět mění název, tentokráte na Moneta Money Bank, po kterým působí dodnes.

  Moneta Money Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a stavební spoření.

  Flash news o Moneta (MONETA Money Bank)

  28.1.2020

  Moneta zvyšuje odměnu za založení běžného účtu Tom až na 2000 korun.

  Banka spustila kampaň, ve které nový klient od 27.1. do 30.4. může získat 2% zpět z hodnoty plateb provedených kartou během prvních 5ti měsíců po založení účtu. Pokud tedy rovnoměrně každý měsíc utratíte kartou 20 tisíc a více, může to být vítaná příležitost jak účet zdarma povýšit na účet s prémií. Odměnu za platby kartou banka vyhodnocuje měsíčně a připíše klientovi do 30ti dní po skončení vyhodnoceného měsíce. 
  Banka jistě kalkuluje, že průměrnou hodnotu útraty kartou klienti nedosáhnou? Takže vlastně jde po roce jen o nový marketing pro stejný produkt. Od února do dubna 2019 mohli klienti za nově on-line založený účet získat až 1000 korun, pokud následující měsíc po založení účtu provedli alespoň 5 plateb debetní kartou.

  30.11.2019

  Moneta získala exkluzivitu na koupi české Wüstenrot.
  Prostřednictvím plánované akvizice Moneta vyroste o 400 tisíc klientů, navýší své vklady o 53 miliard a zdvojnásobí portfolio hypotečních úvěrů. Exkluzivní jednání mají být ukončena podpisem smlouvy do konce roku 2019 a po schválení orgány má být transakce vypořádána do dubna 2020.

  22.2.2019

  Největší bankovní transakce nebude - fůze Moneta a Air Bank zrušena!
  Půl roku práce na spojení Home Credit, Air Bank a Moneta Money Bank je vniveč. Druhá největší banka ve spotřebitelských půjčkách a třetí ve velikosti bankovní sítě tak nevznikne. Moneta měla podle plánu ze září 2018 PPF vydat novou emisi akcií. Za stejné peníze měla koupit celou Air Bank a poskytovatele půjček Home Credit. Banka by pak měla téměř 3 miliony klientů a zařadila by se na 3 místo českého trhu za Českou spořitelnu a ČSOB.

  Dotazy v poradně k Moneta (MONETA Money Bank)

  J

  #9545, Moneta Money Bank kupuje Wüstenrot, Banka, 2.4.2020

  Dobrý den, v Moneta Money Bank a Wüstenrot mám spoření 5 mil. Kč. Je vhodné po fúzi finance z Moneta Money Bank přesunout do jiného ústavu a nechat jen garantované spoření 1,7% nebo každá z bank ještě ručí zvlášť? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Wüstenrot spadá od 1/4/2020 fo finanční skupiny Moneta, ale stále jde o samostatnou banku (a stavební spořitelnu) s vlastním limitem pojištění vkladů. Nadále tak můžete ponechat 2,5 mil. Kč u Moneta Money Bank a 2,5 mil. Kč u Wüstenrot a vše bude plně kryto systém pojištění vkladů.

  L

  #9183, Exekuce, insolvence a prominutí dluhů, Exekuce a insolvence, 6.3.2020

  Dobrý den, Moneta Money Bank mi několik let za účast IES vyhrožovala exekucemi, že jim údajně dlužím na úvěrových smlouvách. Neustálými telefonáty jsem musela platit z platu 13 000 Kč měsíčně několik měsíců částku 8 000 Kč. Jejich tvrzení se mi nezdálo, tak jsem toto dala prověřit na Finančního arbitra. Najednou mně zavolali z Moneta Money Bank, během minuty byl najednou dluh o skoro třicet tisíc nižší. Díky nim jsem nakonec skončila v insolvenci a přišla jsem během minuty o veškerý majetek. Tato banka byla se zbývající částkou řádně přihlášená. Jediná tato banka se do insolvenčního řízení nepřihlášila. V roce 2019 mi Ombudsman Monety Bank napsal, že jim nic nedlužím. Chci tuto zbývající částku uhradit, jelikož této bance již nedůvěřuji, a samosoudce Krajského soudu, mi moji žádost, aby dluh u Moneta Bank uhradil v rámci probíhajícího insolvenčního řízení zamítl. To se musím opravdu zase soudit? Ale ke kterému soudu mám podat žádost, když jsem jednu žádost podávala k Městskému soudu Praha a bylo to vráceno k Insolvenčnímu soudu u Krajského soudu Praha, kde mi veškeré mé námitky jediný samosoudce okamžitě zamítl. Děkuji.

  Dobrý den,

  příliš Vašemu dotazu nerozumím - dluh Vám byl prominut a banka potvrdila, že u ní žádné závazky nemáte, a Vy se chcete soudit o možnost prominuté dluhy doplatit? Je to velmi nestandardní situace, ale peníze věřiteli proti jeho vůli nevnutíte (ani soudní cestou).

  P

  #8871, Může banka prodat pohledávku za dluhy klientů?, Banka, 6.2.2020

  Dobrý den, jen se chci zeptat, šel jsem do insolvence 2016, Moneta Money Bank se přihlásila, insolvenční správce ji posílal peníze a v roce 2018 Moneta prodala moji pohledávku švýcarské firmě, a proto se ptám, jestli se to muže, i když Švýcarsko není v EU. Koukal jsem na dokument, podpisy a razítka. Píše soud, že jsou nečitelné a že to podávala sekretářka ve Švýcarsku. Jestli se tohle muže provádět, takhle prodávat pohledávky. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  pohledávka je majetek jako každý jiný (stejně jako auto či nemovitost), vlastník s ní může volně nakládat, včetně prodeje libovolné osobě. Trendem bankovnictví posledních 10 let jsou tyto odprodeje pohledávek za zesplatněné úvěry. Banky se chtějí naplno věnovat své core činnosti (půjčování peněz) a je pro ně jednodušší a levnější balíky zesplatněných úvěrů odprodávat firmám, které se na vymáhání specializují. Pro Vás se tím nic nemění.

  KI

  #8767, Změny obchodních podmínek, Banka, 30.1.2020

  Zmeny obchodnich podminek v Moneta Money Bank od 4.4.2020  prosim vysvetleni. Dekuji

  Dobrý den,

  tyto změny obchodních podmínek jsou spíše technického rázu, doporučuji sledovat spíše průběžné změny úrokového sazebníku a sazebníku poplatků.

  JV

  #8369, Pojištění vkladů, Banka, 29.12.2019

  Dobrý den, chci si založit spořící účet u Wüstenrot a prosím o informaci, jak jsou pojištěny vklady, pokud budou založeny dva účty jednou osobou a na každém účtu bude ekvivalent cca 100 tis. EUR. Budou pojištěny a garantovány oba tyto účty? Pokud ne, stačilo by jejich založení na každého z manželů po jednom účtu? Budou pak tyto účty pojištěny oba? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  pojištěny jsou vklady v celkovém součtu na jednu fyzickou osobu do ekvivalentu 100 000 EUR na jednu instituci. Řešením je tak mít 2 spořící účty, každý u jiné banky. Můžete také založit 2 účty u jedné banky (každý na jednoho z manželů), ale v nedávné historii se stalo, že jedna ze záložen zkrachovala těsně po úmrtí jednoho z manželů a ukončeném dědickém řízení, kdy byl najednou majitelem obou účtů pouze jeden z manželů (který tím o polovinu peněz přišel). Banka Creditas aktuálně nabízí úrok 1,8% (od ledna se snižuje na 1,6%), Expobank 1,6%, Trinity Bank 1,58%. Wüstenrot sice nabízí nejvíc (1,7%), nicméně byl právě koupen Moneta Money Bank, která takto vysoký úrok určitě držet nebude (viz její vlastní spořící účet, u kterého Moneta udržela letos úrok 2% jen pár měsíců a pak šla rapidně dolů na 1,2%, tedy hluboko pod konkurenci). 

  Články o Moneta (MONETA Money Bank)

  Poslední šance sjednat si termínovaný vklad. Brzy mohou sazby výrazně klesnout.

  Poslední šance sjednat si termínovaný vklad. Brzy mohou sazby výrazně klesnout.

  10.4.2020, Spoření

  … výš. Odborníci přitom čekají, žesazby v nejbližší době výrazně klesnou. Naposledy snížily úročení svých termínovanýchvkladů Expobank, ČSOB a Moneta Money Bank. Banky tím reagovaly na březnovýpropad sazeb České národní banky. Vysoký úrok nabízí J&T Banka, ale jenpro někohoPlánujete-…

  Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

  Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

  7.4.2020, Banka

  Přijít do některé pobočky Monety Money Bank azřídit si v ní stavební spoření? Proč ne! Tuto možnost máte už od 1. dubna, kdyMoneta Money Bank dokončila převzetí Wüstenrot – stavební spořitelny aWüstenrot hypoteční banky. Obě společnosti koupila za téměř 4,5 miliardy korun. Transakci…

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  4.4.2020, Osobní a rodinné finance

  …amu Covid II.KB se snaží udržet v chodu většinu poboček a žádá klienty o dodržování hygienických opatření. Vše shrnuje vezvláštní sekci webu. Moneta Money BankBanka umožní svým klientům, také klientům Moneta Auto a Moneta Leasing dočasný tříměsíční odklad pro express půjčky, konsoli…

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  27.3.2020, Běžný účet

  …lice pouze 7poskytovatelů, kteří tuto službu nabízejí. Jsou to: Česká spořitelna Československá obchodní banka(ČSOB) Fio banka Komerční banka Moneta Money Bank Raiffeisenbank a Sberbank U většiny z nich můžou o transparentní účetpožádat fyzické i právnické osoby. Jedinou výjimkou je…

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  28.2.2020, Běžný účet

  Až 2 000 korun navíc. Takový bonus můžouzískat noví klienti Moneta Money Bank, kteří si zřídí běžný účet Tom. Jenže abytyto peníze dostali, musí utratit desítky tisíc korun. Podobné podmínky prozískání bonusu přitom nejsou nijak neobvyklé. S bonusem za založení běžného účtu přišlaMo…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR