Banky.cz Americká hypotéka

Americká hypotéka

21
Nabídek hypoték
k porovnání
4.49
%
Nejnižší
úroková sazba
85
tisíc
Ušetříme průměrně
na úrocích

Co je americká hypotéka? Termínem americká hypotéka se označuje neúčelová hypotéka zajištěná zástavním právem k nemovitosti, která je na území ČR. Bezúčelová hypotéka je využívána klienty pro to, aby získali finanční prostředky na cokoliv. Americké hypotéky jsou nabízeny jak bankami, tak nebankovními společnostmi. Na rozdíl od běžné půjčky bývá americká hypotéka poskytována ve vyšších částkách (i v milionech Kč). Proto si, jako každá jiná hypotéka, vyžaduje zástavu nemovitosti (budova nebo i pozemek). Z důvodu neúčelovosti je ale hypotéka na cokoliv o něco dražší než hypotéka účelová (klasická). Vedle vyšší úrokové sazby je nutno počítat i s kratší splatností hypotéky a nižším LTV.

Potřebujete poradit s výběrem hypotéky?
Náš hypoteční poradce je vám zdarma k dispozici.

Založíme vám hypoteční bankovnictví, kde si vyberete svoji nejvýhodnější hypotéku. Úrokové sazby aktualizujeme několikrát denně, abyste vybírali vždy z aktuálních možností.

Za asistence online hypotečního specialisty si můžete hypotéku uzavřít ve vašem bankovnictví, a to bez nutnosti osobních schůzek z pohodlí vašeho domova.

Hlídáme, porovnáváme a zasíláme vám do bankovnictví aktuální možnosti refinancování hypotečního úvěru, abyste měli vždy tu nejlepší hypotéku.


Zavoláme, poradíme.

Zadejte telefon, a náš hypoteční specialista se vám ozve.

Podmínky pro získání hypotéky v roce

2024
  • podepsaná žádost o hypoteční úvěr
  • doklady totožnosti
  • potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele nebo
  • daňové přiznání v případě OSVČ
  • výpisy z běžného účtu za posledních 3–6 měsíců
  • odhad nemovitosti
VÍCE O PODMÍNKÁCH

Podle toho, k čemu přesně si úvěr na bydlení berete, potřebujete ještě:

  • kupní smlouvu nebo budoucí kupní smlouvu
  • rozpočet rekonstrukce či stavby
  • například smlouvu o advokátní nebo notářské úschově

Vzhledem k tomu, že má americká hypotéka srovnání o dost komplikovanější, než například běžná účelová půjčka, nenajdete na našich stránkách stejnou tabulku s porovnáním, jakou nabízíme u ostatních půjček nebo třeba u běžných účtů. Jak tedy vyberete tu nejvhodnější a nejlevnější americkou hypotéku? Tuhle starost ponechte na nás!

Níže v grafice najdete vyobrazení naší služby srovnání amerických hypoték tak, jak vám ji zdarma nabízíme. Pokud se zajímáte o refinancování americké hypotéky, i s ním vám dokážeme velmi dobře pomoci.

Než se rozhodnete pro americkou hypotéku, jistě byste o ní měli znát i další fakta. Americká hypotéka - co to je? Jde vlastně o formu hypotečního úvěru, ale bez toho, aby byl určen na bydlení. Dům, byt nebo pozemek, který pro bezúčelovou hypotéku zastavujete, již musí být váš. A peníze, které si berete, budete používat na úplně jiné účely, než je zvelebení zastavené nemovitosti. Proč?

Protože na účely zvelebení (nebo pořízení) bydlení se mnohem více vyplatí klasická hypotéka, která vyjde levněji (nižší RPSN), a hlavně poskytne možnost získat oproti stejné zástavě více peněz (vyšší LTV). Zkrátka i ta nejlevnější americká hypotéka bude vždy o něco dražší a nižší než hypotéka určená na bydlení. To je holt daň za bezúčelovost. Přitom má americká hypotéka podmínky (ty ostatní) dost podobné klasickému úvěru na bydlení - viz níže.

Velkou výhodou americké hypotéky je právě její bezúčelovost. Jinými slovy: příjemce neúčelové hypotéky nikomu nedokládá, co získanými penězi zaplatil - je to hypotéka na cokoliv. Jinými slovy je možné peníze profinancovat libovolným způsobem - a nikomu nic neprokazovat (nákup nemovitosti v zahraničí, investice, pořízení auta, refinancování drahých půjček, dovolená, možností je prostě nekonečně mnoho).

Ostatní podmínky a průběh splácení neúčelové hypotéky pak zůstávají stejné. Takže americká hypotéka se dá samozřejmě i refinancovat nebo předčasně splatit. Přitom se na tyto postupy uplatňují stejná pravidla jako v případě klasických hypoték (v měsíci výročí uzavření smlouvy lze zdarma předčasně splatit až 25 %) – viz refinancování hypotéky.

Výhody americké hypotéky

● poskytována ve vysokých částkách
● bezúčelová hypotéka, peníze jsou na cokoliv
● snadné vyřízení skrze naše hypoteční poradce
● pravidelné měsíční splátky
● poskytována bankami i nebankovními společnostmi (poměrně velká konkurence mezi poskytovateli)

Nevýhody americké hypotéky

● vyšší cena (RPSN) než u běžné hypotéky určené k bydlení
● nižší LTV než u běžné hypotéky určené k bydlení

DOPORUČENÍ BANKY.CZ

Nový úvěr na bydlení vybírejte i ve chvíli, kdy vám končí fixace u toho stávajícího. Pomocí refinancování totiž zpravidla získáte nižší úrok a můžete si upravit i další podmínky půjčky.

Hodnocení našich klientů

Na co se nejčastěji ptáte u americké hypotéky

Za jakým účelem si klienti běžně americkou hypotéku pořizují?

Klienti neúčelovým hypotečním úvěrem běžně financují např.

- koupě nemovitosti v zahraničí nebo chaty

- koupě garáže, auta a vybavení domácnosti

- za účelem investiční příležitosti

- splacení drahých spotřebitelských úvěrů (kreditní karta, spotřebitelský úvěr)

Proč je americká hypotéka dražší než klasická hypotéka?

Je to z jednoduchého důvodu, banka totiž poskytuje peníze neúčelově (neví na co budou použity). Na druhou stranu je americká hypotéka levnější než klasické spotřebitelské úvěry (půjčky) z důvodu zástavy nemovitosti, díky němuž vzniká bance menší riziko. Na rozdíl od spotřebitelských úvěrů si také můžete splátky americké hypotéky rozložit na delší dobu, tudíž vás měsíční splátky tolik nezatíží.

Jaká je běžná sazba u amerických hypoték?

Sazby neúčelových hypoték se u běžných fixací pohybují od 3,49% do 6%. Jsou banky, které se výhradně na americké hypotéky zaměřují a jsou schopny se přiblížit sazbám účelových hypoték. Jiné banky mají sazby vyšší, skoro rovnající se běžným spotřebitelským úvěrům. Každá desetina Vám v tomto případě může ušetřit nemalé peníze.

Jak dlouho trvá vyřízení americké hypotéky?

Schvalování u americké hypotéky je rychlejší než u klasické hypotéky, jelikož se bance dokládá “pouze” příjem žadatelů a odhad nemovitosti. Záleží však vždy na rychlosti dodání těchto dokumentů do banky, počítejte s průměrnou dobou okolo 2x - 3x týdnů. V některých případech však lze úvěr vyřešit klidně během jednoho týdne, na druhou stranu se může také protáhnout.

Kolik maximálně mi banka na americkou hypotéku půjčí?

Maximální výše americké hypotéky je u většiny bank omezena 5 mil Kč, existují ale i banky, u nichž maximální výše není zastropována. Dále je samozřejmě výše úvěru limitována až 75% LTV a také samozřejmě bonitou žadatelů o hypotéku.

Jak dlouho mohu americkou hypotéku splácet?

Maximální doba splácení je 20 let, avšak omezena převážně věkem nejstaršího z žadatelů a to do jeho/jejich 67- 70 let věku.

Můžu americkou hypotéku kdykoliv splatit?

Americkou hypotéku lze kdykoliv splatit, avšak počítejte se sankcí dle zákona o spotřebitelském úvěru. V případě, že chce úvěr doplatit do 2 let od data sjednání, tak po Vás banka může požadovat doplacení veškerých úroků do konce fixace. V případě, že se bude úvěr minimálně 2 roky splácet, tak potom po Vás banka může chtít 1% z výše nesplacené jistiny (dlužné částky), max. však 50.000,- Kč - přesnou výši sankce se dozvíte, jakmile Vám banka spočítá tzv. účelně vynaložené prostředky.

Mám drahý spotřebitelský úvěr, mohu použít na splacení tohoto úvěru americkou hypotéku?

Určitě můžete, jen je potřeba aby byl úvěr v minimální výši 200 – 300 tisíc Kč (záleží dle konkrétní banky) a musíte mít nemovitost vhodnou k zástavě. Banka tak může přímo doplatit aktuální dluh a ještě Vám poskytnout i nějaké peníze navíc.

Chci neúčelově financovat nějaký záměr. Co je lepší? Spotřebitelský úvěr nebo americká hypotéka?

Americkou hypotéku získáte s daleko lepším úrokem a delší splatností, musíte však mít k dispozici volnou zástavu.

Mohu si u americké hypotéky odečíst z daní zaplacené úroky?

U neúčelové (americké) hypotéky nelze uplatnit odpočet úroků od základu daně.

Nenašli jste, co jste hledali? Mrkněte do naší poradny, nebo se nás zeptejte.

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena