Dle vaší aktuální situace a dle aktuální situace na hypotečním trhu zjistíme nejvýhodnější možné nabídky hypoték, u kterých vám navíc vyjednáme zrušení veškerých standardních poplatků (vyřízení úvěru, vedení běžného účtu, odhad nemovitosti, vedení úvěrového účtu a navíc za vás vyřídíme návrh na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí). Celková úspora na veškerých poplatcích tak může u všech hypoték dosahovat několika tisíc korun.
Díky mnohaletým zkušenostem a na základě dlouholetých vztahů, které máme navázané přímo s řediteli jednotlivých bank, vám dokážeme zajistit ty nejnižší úrokové sazby u hypoték. Ve většině případů dokonce až o 0,3% v porovnání s tím, co by vám nabídl bankéř přímo na pobočce banky.
Nemusíte zbytečně chodit po bankách, abyste u nich zjistili, že vám úvěr nedají nebo dají, ale s drahou sazbou. Na základě několika informací jednoduše zjistíme metodicky u kterých bank projdete a u kterých to bude nejvýhodnější. Potom připravíme veškeré potřebné dokumenty pro vámi vybranou banku a vysvětlíme vám celý proces sjednání až po závěrečné čerpání hypotéky. Samozřejmostí u nás je kontrola veškerých smluv a vyřízení katastru nemovitostí.
Od začátku vyjednávání jsme na vaší straně, jelikož je pro nás důležitá reference a případné doporučení dále vašim známým. Oproti zaměstnancům banky, tak nemáme nutkání vám vnucovat kolikrát nesmyslné produkty jako pojištění úvěru, pravidelné investice, kreditní kartu, kontokorent apod. Tím pádem, když dostanete nejvýhodnější sazbu bez jakýchkoliv poplatků, tak naše šance na doporučení roste :) To je pro nás ta odměna, že děláme svou práci dobře.
Jakmile k nám zadáte vaše telefonní číslo, tak bude následovat krátký hovor, kde od vás zjistíme základní podstatné informace, které jsou nutné pro vytvoření konkrétních nabídek. Například se zeptáme na výši hypotéky a zástavy, délku splatnosti a fixace úvěru, vaše příjmy a výdaje apod.
Na první schůzce se vám představíme, abyste zjistili, že vážně existujeme :-). Seznámíme vás detailně s nabídky jednotlivých bank a vysvětlíme, jak hypoteční úvěr funguje a na co si dát pozor.
Na základě vašeho výběru banky společně sepíšeme žádost o hypoteční úvěr a odevzdáme jej s požadovanými podklady do vybrané banky. Dále vás informujeme o tom, jaké podklady bude banka vyžadovat ke schválení úvěru.
Předáte nám požadované podklady bankou. Provedeme vždy jejich kontrolu, zda je všechno v pořádku a zajistíme jejich dodání do banky. Dohlédneme také vždy na hladký průběh zpracování vašich podkladů bankou a postaráme se o odhad nemovitosti.
Po schválení hypotečního úvěru Vám zašleme emailem k nastudování celou smluvní dokumentaci, která obsahuje: úvěrovou smlouvu, zástavní smlouvu, návrh na vklad zástavního práva, ESIP, všeobecné obchodní podmínky atd. Po odsouhlasení smluv se společně domluvíme na termínu podpisu hypotéky.
Podpisem hypotečního úvěru pro nás práce nekončí. Provedeme vás také kompletní procesem čerpání hypotéky, aby vše proběhlo hladce tak, jak má. Stejně jako u předání podkladů ke schválení úvěru nám dodáte podklady, které vyžaduje banka jako podmínku čerpání hypotéky. My znovu dohlédneme na správnost podkladů, dále vám zajistíme návrh na vklad zástavního práva a pomůžeme vám také s vyřízením potřebného pojištění nemovitosti za účelem vinkulace.
Toto je naprostý nesmysl, který velmi často přichází právě z úst bankéřů. Schopný hypoteční poradce má totiž na základě velkých objemů vyjednané daleko větší slevy než je kolikrát schopný nabídnout samotný bankéř na pobočce. A dále je to také z toho důvodu, že se snaží pro klienty vyjednat co nejlepší sazby, kdežto pracovník banky většinou poskytne standardní tabulkové úrokové sazby.
Toto tvrzení není pravdivé, jelikož bankéři nabízí standardně úrokové sazby dle tabulkových hodnot a nerozlišují, zda-li jste jejich dlouhodobý nebo nový klient. Navíc není nikde dané, že zrovna vaše domovská banka je v aktuální době tou nejlevnější. Proto je vždy nejlepší si porovnat všechny nabídky od schopného hypotečního specialisty.
Může se stát, že se vám to náhodou podaří a hypoteční úvěr dotáhnete do zdárného konce:) Z 90% vám ale banka takovou sazbu nedá a navíc je velmi pravděpodobné, že si nepohlídáte veškerá smluvní ujednání, poplatky za hypotéku nebo sjednaný produkt k hypotéce a pak zůstanete sami v boji proti bance. Šikovný hypoteční poradce v tom umí chodit a poradí vám na co si dát v celém procesu sjednání hypotéky pozor.
Ano, může se stát, že narazíte na solidního hypotečního makléře, ale běžná praxe je taková, že jim jde o co nejrychlejší vyřízení hypotéky za jakýchkoliv podmínek (jelikož realitní kancelář potřebuje co nejrychleji prodat) a ne o vyjednání těch nejlepších podmínek pro klienta.
Banka nikdy nesníží klientovi úrokovou sazbu na základě toho, že příjde přímo na pobočku banky bez hypotečního poradce. Úroková sazba je naopak ve většině případů ještě horší, než kdyby jste jednali s hypotečním poradcem. Navíc služby hypotečního poradce jsou zdarma, jelikož ho platí pouze banka po podpisu úvěrových smluv (snižuje si tím svou obchodní marži) . Neexistuje tak, že by klient dostal slevu na úkor hypotečního poradce.
Naše makléřská společnost, která nás jako hypoteční poradce zastupuje vyplácí stejnou výši provizí u všech bank. Díky tomu jsme tak nestranní, nezaujatí a 100% doporučíme to nejideálnější řešení pro klienta.
Konečně! Po mnohaměsíčním čekání mají lidé do
36 let na dosah mírnější podmínky u hypoték. Přinese jim je novela zákona o
České národní bance, kterou koncem března schválila poslanecká sněmovna. Ještě
letos se tak lidé můžou dočkat vyšších hypotečních úvěrů.
Hypoteční trh loni naskočil na rekordní vlnu a
zdá se, že ji nehodlá opustit. Ukazují na to alespoň aktuální statistiky. Podle
nich si lidé v únoru půjčili téměř 30 miliard korun. Tedy skoro o 5 miliard víc
než v lednu a nejvíc v historii českého hypotečního trhu.
Konec zlevňování? Zdá se, že ano. Po řadě
měsíců, kdy úrokové sazby hypoték padaly, nastal podle všeho obrat. A začalo
zdražování, o kterém se mluví už od začátku roku. Pro zvýšení sazeb se totiž po
menších bankách rozhodl i jeden z nejvýznamnějších hráčů na českém trhu –
skupina ČSOB.
Dobry den, chci se zeptat, s pritelem mame hypoteku. Rozesli jsme se, chci zustat v byte a prevzit na sebe hypoteku (bonitni jsem). Z jake castky se pocita vyplaceni? Z te, co uz se splatilo behem spolecneho ziti? Nebo ma narok na neco vice, kdyz pocitame s tim, ze jsme vse hradili napul? Dekuji za odpoved.
Dobrý den, zatímco v případě manželství je majetek v SJM a musí se během rozvodu rozdělit, u volného vztahu se majetek dělit nemusí a vše je tak pouze na dohodě mezi Vámi a přítelem. Osobně bych to počítal takto - příklad: Nemovitost má aktuální hodnotu 1 mil. Kč, doposud jste vše hradili 50:50 a na hypotéce zbývá doplatit 0,5 mil. Kč (nemovitost vlastníte 50:50) => férová částka pro vyplacení 50% podílu by byla 250 000 Kč. Doporučuji náš článek Převod hypotéky.
Dobrý den, můžu se zeptat, vyřizujete hypotéky i klientům po skončení insolvence? Děkuji
Dobrý den, ano, sjednáváme hypotéky i klientům po insolvenci. Pro získání hypotéky je třeba: mít dostatečný příjem (na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých příjmů - DSTI)mít dostatečnou zástavu nebo vlastní úspory (banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti - LTV)nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtěnemít negativní záznamy v registrech dlužníků Více info v sekci podmínky pro získání hypotéky. Klienti po osobním bankrotu získají hypotéku nejdříve za 3-5 let po skončení insolvence. Více info Vám rádi poskytnou naši hypoteční poradci. Výši splátek si můžete ověřit v hypoteční kalkulačce.
Dobrý den, chci se zeptat, jak fungují online žádosti u ČMSS. Pokud jsem včera prošel registry s hodnocením A (je to zvláštní, Raiffeisenbank mi zamítla hypotéku z důvodu registru a je pravda, že jsem měl horší minulost, kdy jsem neplatil řádně co jsem měl, ale již rok mám vše doplacené), mohu se na hypotéku těšit nebo ještě není vyhráno a budou se registry ještě přezkoumávat? A další otázka by byla, zda je vhodné jít vyzkoušet například Českou spořitelnu, když mě Raiffeisenbank zamítla? Nebo pro jistotu vzít ČMSS a druhý křížek radši nezkoušet jinak mi ani ČMSS pak nepůjčí? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, online předschválené hypotéky jsou velmi orientační a nelze na ně spoléhat. Každá neúspěšná žádost o hypotéku se negativně propisuje do registru a zhoršuje tak vaši pozici při další žádosti o úvěr. ČMSS se přejmenovala na ČSOB Stavení spořitelnu).