Banky.cz Hypoteční poradce

Hypoteční poradce

 • Nejlevnější hypotéka na trhu

  Dle vaší aktuální situace a dle aktuální situace na hypotečním trhu zjistíme nejvýhodnější možné nabídky hypoték, u kterých vám navíc vyjednáme zrušení veškerých standardních poplatků (vyřízení úvěru, vedení běžného účtu, odhad nemovitosti, vedení úvěrového účtu a navíc za vás vyřídíme návrh na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí). Celková úspora na veškerých poplatcích tak může u všech hypoték dosahovat několika tisíc korun.

 • Vyjednáme vám lepší sazby než na pobočce banky

  Díky mnohaletým zkušenostem a na základě dlouholetých vztahů, které máme navázané přímo s řediteli jednotlivých bank, vám dokážeme zajistit ty nejnižší úrokové sazby u hypoték. Ve většině případů dokonce až o 0,3% v porovnání s tím, co by vám nabídl bankéř přímo na pobočce banky.

 • Šetříme vaše peníze, čas a nervy

  Nemusíte zbytečně chodit po bankách, abyste u nich zjistili, že vám úvěr nedají nebo dají, ale s drahou sazbou. Na základě několika informací jednoduše zjistíme metodicky u kterých bank projdete a u kterých to bude nejvýhodnější. Potom připravíme veškeré potřebné dokumenty pro vámi vybranou banku a vysvětlíme vám celý proces sjednání až po závěrečné čerpání hypotéky. Samozřejmostí u nás je kontrola veškerých smluv a vyřízení katastru nemovitostí.

 • Jsme na Vaší straně a díky našim zkušenostem budete s námi v bezpečí

  Od začátku vyjednávání jsme na vaší straně, jelikož je pro nás důležitá reference a případné doporučení dále vašim známým. Oproti zaměstnancům banky, tak nemáme nutkání vám vnucovat kolikrát nesmyslné produkty jako pojištění úvěru, pravidelné investice, kreditní kartu, kontokorent apod. Tím pádem, když dostanete nejvýhodnější sazbu bez jakýchkoliv poplatků, tak naše šance na doporučení roste :) To je pro nás ta odměna, že děláme svou práci dobře.

Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Text o LTV
Text o LTV
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 3.54 %


Průběh vyřízení hypotéky s námi

1. TELEFONICKÝ KONTAKT

Jakmile k nám zadáte vaše telefonní číslo, tak bude následovat krátký hovor, kde od vás zjistíme základní podstatné informace, které jsou nutné pro vytvoření konkrétních nabídek. Například se zeptáme na výši hypotéky a zástavy, délku splatnosti a fixace úvěru, vaše příjmy a výdaje apod.

2. OSOBNÍ SCHŮZKA

Na první schůzce se vám představíme, abyste zjistili, že vážně existujeme :-). Seznámíme vás detailně s nabídky jednotlivých bank a vysvětlíme, jak hypoteční úvěr funguje a na co si dát pozor.

3. PODPIS ŽÁDOSTI A DOKUMENTŮ

Na základě vašeho výběru banky společně sepíšeme žádost o hypoteční úvěr a odevzdáme jej s požadovanými podklady do vybrané banky. Dále vás informujeme o tom, jaké podklady bude banka vyžadovat ke schválení úvěru.

4. PŘEDÁNÍ ZBYLÝCH PODKLADŮ

Předáte nám požadované podklady bankou. Provedeme vždy jejich kontrolu, zda je všechno v pořádku a zajistíme jejich dodání do banky. Dohlédneme také vždy na hladký průběh zpracování vašich podkladů bankou a postaráme se o odhad nemovitosti.

5. PODPIS SMLUVNÍ DOKUMENTACE

Po schválení hypotečního úvěru Vám zašleme emailem k nastudování celou smluvní dokumentaci, která obsahuje: úvěrovou smlouvu, zástavní smlouvu, návrh na vklad zástavního práva, ESIP, všeobecné obchodní podmínky atd. Po odsouhlasení smluv se společně domluvíme na termínu podpisu hypotéky.

6. NAČERPÁNÍ HYPOTÉKY

Podpisem hypotečního úvěru pro nás práce nekončí. Provedeme vás také kompletní procesem čerpání hypotéky, aby vše proběhlo hladce tak, jak má. Stejně jako u předání podkladů ke schválení úvěru nám dodáte podklady, které vyžaduje banka jako podmínku čerpání hypotéky. My znovu dohlédneme na správnost podkladů, dále vám zajistíme návrh na vklad zástavního práva a pomůžeme vám také s vyřízením potřebného pojištění nemovitosti za účelem vinkulace. 

Nejčastější fámy o hypotečních poradcích

 • Hypotéka přes poradce je dražší, než kdybych šel rovnou do banky…

  Toto je naprostý nesmysl, který velmi často přichází právě z úst bankéřů. Schopný hypoteční poradce má totiž na základě velkých objemů vyjednané daleko větší slevy než je kolikrát schopný nabídnout samotný bankéř na pobočce. A dále je to také z toho důvodu, že se snaží pro klienty vyjednat co nejlepší sazby, kdežto pracovník banky většinou poskytne standardní tabulkové úrokové sazby.

 • Když půjdu do své banky, tak dostanu nejvýhodnější sazbu

  Toto tvrzení není pravdivé, jelikož bankéři nabízí standardně úrokové sazby dle tabulkových hodnot a nerozlišují, zda-li jste jejich dlouhodobý nebo nový klient. Navíc není nikde dané, že zrovna vaše domovská banka je v aktuální době tou nejlevnější. Proto je vždy nejlepší si porovnat všechny nabídky od schopného hypotečního specialisty.

 • Nechám si vypracovat a porovnat všechny nabídky od hypotečního poradce a potom půjdu do té nejvýhodnější banky sám

  Může se stát, že se vám to náhodou podaří a hypoteční úvěr dotáhnete do zdárného konce:) Z 90% vám ale banka takovou sazbu nedá a navíc je velmi pravděpodobné, že si nepohlídáte veškerá smluvní ujednání, poplatky za hypotéku nebo sjednaný produkt k hypotéce a pak zůstanete sami v boji proti bance. Šikovný hypoteční poradce v tom umí chodit a poradí vám na co si dát v celém procesu sjednání hypotéky pozor.

 • Hypotéku mi nabízeli i v realitní kanceláři, kde kupuji nemovitost…

  Ano, může se stát, že narazíte na solidního hypotečního makléře, ale běžná praxe je taková, že jim jde o co nejrychlejší vyřízení hypotéky za jakýchkoliv podmínek (jelikož realitní kancelář potřebuje co nejrychleji prodat) a ne o vyjednání těch nejlepších podmínek pro klienta.

 • Jsou hypoteční poradci placeni za naše peníze, díky kterým jsme mohli mít levnější hypotéku?

  Banka nikdy nesníží klientovi úrokovou sazbu na základě toho, že příjde přímo na pobočku banky bez hypotečního poradce. Úroková sazba je naopak ve většině případů ještě horší, než kdyby jste jednali s hypotečním poradcem. Navíc služby hypotečního poradce jsou zdarma, jelikož ho platí pouze banka po podpisu úvěrových smluv (snižuje si tím svou obchodní marži) . Neexistuje tak, že by klient dostal slevu na úkor hypotečního poradce.

 • Je hypoteční poradce skutečně nestranný? Nabídne mi to nejlepší řešení?

  Naše makléřská společnost, která nás jako hypoteční poradce zastupuje vyplácí stejnou výši provizí u všech bank. Díky tomu jsme tak nestranní, nezaujatí a 100% doporučíme to nejideálnější řešení pro klienta.

Články o hypotékách v hypotečním magazínu

Získat hypotéku bude letos mnohem těžší. I kvůli přísnějším podmínkám ČNB

3.1.2022, Autor: Luboš Gregor

Poslední tři měsíce. Tolik času mají zájemci o hypotéku na to, aby tento úvěr získali za výhodnějších podmínek. Od dubna se totiž výrazně zpřísní požadavky na žadatele o hypotéku. Vyplývá to z pokynů České národní banky.

Číst článek

Hypotéky výrazně zdražují. Úroky míří k 5 %

6.12.2021, Autor: Martin Silný

Hypotéka s úrokem pod 3,5 %? V dnešní době téměř bez šance. Sazby u těchto půjček totiž výrazně rostou. A to i přesto, že statistiky z předchozích měsíců ukazují průměrný úrok kolem 2,5 %.

Číst článek

Mezigenerační hypotéky: podle bank řešení krize, podle ČNB cesta do pekel

8.11.2021, Autor: Luboš Gregor

S rostoucími cenami nemovitostí přibývá i počet lidí, kteří si nemohou bydlení ve vlastním dovolit. Na hypotéku v potřebné výši totiž nedosáhnou. Česká spořitelna proto přišla s myšlenkou, že začne nabízet splatnost až 40 let. V současné době je přitom maximální doba splácení zpravidla o deset let nižší.

Číst článek
Přejít do magazínu
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Dotazy k hypotékám v naší poradně

Refinancování hypotéky

23.1.2022

Dobrý den, v současné době řešíme refinancovani hypoteky. Fixace nám končí příští rok v březnu. Naše stávající banka nám nabídla horší podmínky a tak jsme zkusili refinancování. Smlouvu máme schválenou a čeká nás podpis. Chtěla jsem se zeptat, zda už nyní, tedy před podpisem smlouvy s novou bankou máme oznamit staré bance, že budeme refinancovat, nebo zda stačí až po podpisech smluv? A také vyčíslení a souhlas s katastrem, zda to stačí řešit až po podpisu nebo je to nutné řešit před podpisem? Žádost jsme řešili narychlo, vzhledem v narůstajícím sazbám a vyčíslení pro schválení jsme dávali na základě výpisu z účtu. Takže pro samotné schvalování hypoteky jsme ho nepotřebovali. Pak jsem se chtěla zeptat jak ohledně zápisu nové banky na katastr. Pokud řešíme refinancovani s více jak ročním předstihem, nebude problem zapsat novou banku na druhé místo katastru již nyní? A poslední můj dotaz je ohledně žádosti nové úrokové sazby od stávající banky, nechala jsem si žádost zaslat jako "pojistku", v případě, že by nám nebyla schválena nová hypota, tak bych ji zaslala do požadovaného termínu do banky. Podmínka byla zaslat podepsanou doporučeně. Vzhledem k tomu, že nám nová hypotéka byla schválena, žádost jsem neodeslala a do banky napsala, že nakonec žádost zasílat nebudeme a tedy zůstaneme při původních podmínkách hypotéky. Postupovala jsem v tomto případě správně? Jen jsem se chtěla ujistit, zda i v tomto případě nám nebrání refinancovat hypotéku. Moc děkuji za odpověď.

Odpoveď našeho experta

Dobrý den, celým procesem refinancování hypotéky by Vás měl provést váš hypoteční poradce, který Vám refinancování hypotéky zajišťuje (co, kdy, jak a komu komunikovat a podepsat, jak s katastrem, atd.).  Určitě se vyplatí ještě před podpisem nové smlouvy komunikovat tuto nabídku od nové banky své stávající bance - třeba Vám nabídku od konkurence dorovná, což by pro Vás bylo nejjednodušší. Pokud byste zůstali u refinancování, dostanete od nové banky podmínky pro načerpání úvěru, ze kterých se přesně dozvíte, co kdy a jak máte udělat.  Většina analytiků očekává vrchol sazeb během druhého a třetího kvartálu letošního roku a následný pokles. V březnu 2023 mohou být sazby i nižší než dnes.

Číst článek

Hypotéka a rozchod

22.1.2022

Dobry den, s pritelem jsme po rozchodu, mame dum na spolecnou hypoteku, ale on odmita vyplaceni. Nemovitost i uver mame oba jako spoluvlastnici s 50 procentnim podilem. Splatky hypoteky vzdy odchazely z meho uctu Je nejaka moznost ho donutit k odchodu z domu a vyplatit ho? Jeho podil uveru mam moznost prevest na treti osobu, ktera by podil splacela. Dekuji

Odpoveď našeho experta

Dobrý den, bez dohody s přítelem to bohužel nepůjde. Přítel je vlastníkem poloviny nemovitosti a může se svým podílem nakládat zcela libovolně (může v domě bydlet, může ale nemusí Vám podíl prodat). Pokud by nemovitost nebyla na hypotéku, resp. pokud byste touto nemovitostí za hypotéku neručili, byla by možnost požádat soud o vypořádáním podílového spoluvlastnictví. Takto by např. i s vyvázáním přítele z hypotéky musela souhlasit banka (a samozřejmě i váš přítel coby účastník úvěrové smlouvy). Doporučuji náš článek Převod hypotéky

Číst článek

Navýšení hypotéky

20.1.2022

Dobrý den, měl bych dotaz. Mám v plánu výstavbu a prodej RD. Sám mám na svou nemovitost hypoteční úvěr. Je možné do výše odhadu své nemovitosti navýšit mou hypotéku a tyto prostředky použit na koupi jiného pozemku a poté výstavbu dalšího RD? Ten bych po dokončení chtěl prodat. Dekuji

Odpoveď našeho experta

Dobrý den, obecně toto možné při splnění všech podmínek (LTV, DSTI) je. Jednou nemovitostí je možné ručit za úvěry pouze u jedné banky, tedy navýšení/nová hypo bude muset být u stejné banky.

Číst článek
Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 2000 přehledně členěných dotazů