Banky.cz Hypoteční kalkulačka

Hypoteční kalkulačka


CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Text o LTV
Text o LTV
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od %
Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v České republice.
Česká spořitelna
Československá obchodní banka
Equa bank
Hypoteční banka
Komerční banka
mBank
MONETA Money Bank
Oberbank AG
Raiffeisenbank
Sberbank CZ
UniCredit Bank
Wüstenrot hypoteční banka
Air Bank
Creditas bank
Českomoravská stavební spořitelna
Hello Bank
Modrá pyramida
ERA Poštovní spořitelna
Raiffeisen stavebni spořitelna
Stavební spořitelna české spořitelny
Wustenrot stavební spořitelna
Vyhledáme Vám nejvýhodnější hypotéku na trhu.

1. Zavoláme Vám

Ozve se Vám náš specialista, který s Vámi probere Vaše potřeby a společně zformulujete Vaši poptávku.

2. Popereme se za Vás

Oslovíme všechny banky a vybereme pro Vás ty nejlepší varianty.

3. Vše za Vás zařídíme

Provedeme za Vás náročnou administrativu, od přípravy smluv, až k čerpání hypotéky, krok po kroku z pohodlí Vašeho domova.

Vždy se řídíme tím, co je nejvýhodnější pro klienta. Co o nás řekli naši klienti?

Články o hypotékách v hypotečním magazínu

Získat hypotéku bude letos mnohem těžší. I kvůli přísnějším podmínkám ČNB

3.1.2022, Autor: Luboš Gregor

Poslední tři měsíce. Tolik času mají zájemci o hypotéku na to, aby tento úvěr získali za výhodnějších podmínek. Od dubna se totiž výrazně zpřísní požadavky na žadatele o hypotéku. Vyplývá to z pokynů České národní banky.

Číst článek

Hypotéky výrazně zdražují. Úroky míří k 5 %

6.12.2021, Autor: Martin Silný

Hypotéka s úrokem pod 3,5 %? V dnešní době téměř bez šance. Sazby u těchto půjček totiž výrazně rostou. A to i přesto, že statistiky z předchozích měsíců ukazují průměrný úrok kolem 2,5 %.

Číst článek

Mezigenerační hypotéky: podle bank řešení krize, podle ČNB cesta do pekel

8.11.2021, Autor: Luboš Gregor

S rostoucími cenami nemovitostí přibývá i počet lidí, kteří si nemohou bydlení ve vlastním dovolit. Na hypotéku v potřebné výši totiž nedosáhnou. Česká spořitelna proto přišla s myšlenkou, že začne nabízet splatnost až 40 let. V současné době je přitom maximální doba splácení zpravidla o deset let nižší.

Číst článek
Přejít do magazínu
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Dotazy k hypotékám v naší poradně

Refinancování hypotéky

23.1.2022

Dobrý den, v současné době řešíme refinancovani hypoteky. Fixace nám končí příští rok v březnu. Naše stávající banka nám nabídla horší podmínky a tak jsme zkusili refinancování. Smlouvu máme schválenou a čeká nás podpis. Chtěla jsem se zeptat, zda už nyní, tedy před podpisem smlouvy s novou bankou máme oznamit staré bance, že budeme refinancovat, nebo zda stačí až po podpisech smluv? A také vyčíslení a souhlas s katastrem, zda to stačí řešit až po podpisu nebo je to nutné řešit před podpisem? Žádost jsme řešili narychlo, vzhledem v narůstajícím sazbám a vyčíslení pro schválení jsme dávali na základě výpisu z účtu. Takže pro samotné schvalování hypoteky jsme ho nepotřebovali. Pak jsem se chtěla zeptat jak ohledně zápisu nové banky na katastr. Pokud řešíme refinancovani s více jak ročním předstihem, nebude problem zapsat novou banku na druhé místo katastru již nyní? A poslední můj dotaz je ohledně žádosti nové úrokové sazby od stávající banky, nechala jsem si žádost zaslat jako "pojistku", v případě, že by nám nebyla schválena nová hypota, tak bych ji zaslala do požadovaného termínu do banky. Podmínka byla zaslat podepsanou doporučeně. Vzhledem k tomu, že nám nová hypotéka byla schválena, žádost jsem neodeslala a do banky napsala, že nakonec žádost zasílat nebudeme a tedy zůstaneme při původních podmínkách hypotéky. Postupovala jsem v tomto případě správně? Jen jsem se chtěla ujistit, zda i v tomto případě nám nebrání refinancovat hypotéku. Moc děkuji za odpověď.

Odpoveď našeho experta

Dobrý den, celým procesem refinancování hypotéky by Vás měl provést váš hypoteční poradce, který Vám refinancování hypotéky zajišťuje (co, kdy, jak a komu komunikovat a podepsat, jak s katastrem, atd.).  Určitě se vyplatí ještě před podpisem nové smlouvy komunikovat tuto nabídku od nové banky své stávající bance - třeba Vám nabídku od konkurence dorovná, což by pro Vás bylo nejjednodušší. Pokud byste zůstali u refinancování, dostanete od nové banky podmínky pro načerpání úvěru, ze kterých se přesně dozvíte, co kdy a jak máte udělat.  Většina analytiků očekává vrchol sazeb během druhého a třetího kvartálu letošního roku a následný pokles. V březnu 2023 mohou být sazby i nižší než dnes.

Číst článek

Hypotéka a rozchod

22.1.2022

Dobry den, s pritelem jsme po rozchodu, mame dum na spolecnou hypoteku, ale on odmita vyplaceni. Nemovitost i uver mame oba jako spoluvlastnici s 50 procentnim podilem. Splatky hypoteky vzdy odchazely z meho uctu Je nejaka moznost ho donutit k odchodu z domu a vyplatit ho? Jeho podil uveru mam moznost prevest na treti osobu, ktera by podil splacela. Dekuji

Odpoveď našeho experta

Dobrý den, bez dohody s přítelem to bohužel nepůjde. Přítel je vlastníkem poloviny nemovitosti a může se svým podílem nakládat zcela libovolně (může v domě bydlet, může ale nemusí Vám podíl prodat). Pokud by nemovitost nebyla na hypotéku, resp. pokud byste touto nemovitostí za hypotéku neručili, byla by možnost požádat soud o vypořádáním podílového spoluvlastnictví. Takto by např. i s vyvázáním přítele z hypotéky musela souhlasit banka (a samozřejmě i váš přítel coby účastník úvěrové smlouvy). Doporučuji náš článek Převod hypotéky

Číst článek
Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 900 přehledně členěných dotazů

Srovnejte během pár vteřin nabídky od všech bank na trhu. Pomůže vám s tím hypoteční kalkulačka. Je to nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak získat nabídky, které odpovídají vašim požadavkům. Zadejte několik základních údajů a náš hypoteční kalkulátor najde a srovná všechny relevantní nabídky.

A vy si jen vyberete tu nejvýhodnější!

Naše kalkulačka hypotéky vám pomůže najít ten nejvýhodnější úvěr na:

 • - nákup nemovitosti,
 • - její rekonstrukci,
 • - stavbu domu
 • - nebo například k proplacení peněz, které jste už do nemovitosti investovali.

výrazně výhodnější úrok. A splácení si rozložíte i na desítky let!

O hypotéku mohou požádat:

 • - fyzické osoby,
 • - právnické osoby,
 • - družstva
 • - i obce.

Proč se vám vyplatí hypoteční kalkulačka pro rok 2021

Každý hledá nejvýhodnější řešení. A pokud chcete vědět, jaká je pro vás nejvýhodnější hypotéka, právě kalkulačka vám poradí.

Na základě zadaných parametrů najde nejlepší nabídky z jednotlivých bank a jejich porovnání vám předloží. Jednoduše tak zjistíte, jaký poskytovatel nabízí například:

 • - nejvýhodnější úrok,
 • - nejdelší fixaci
 • - nebo nejméně poplatků.

aktuálními daty. Naše hypoteční kalkulačka pro rok 2021 vám tak ukáže jen takové nabídky, které v tuto chvíli opravdu můžete získat.

Využijte ji a zkuste si rovnou spočítat hypotéku!

Jak funguje výpočet hypotéky online

Úplně jednoduše. Abyste získali srovnání nejlepších nabídek, zadejte do našeho kalkulátoru hypotéky následující údaje:

 • - Hodnotu nemovitosti, kterou chcete zastavit.
 • - Částku, kterou si chcete půjčit.
 • - Dobu, po kterou plánujete hypotéku splácet.
 • - Délku fixace, kdy budete mít pevně danou úrokovou sazbu.

Hodnota nemovitosti – za každou hypotéku musíte ručit nějakou nemovitostí. A její hodnota musí být vyšší než částka, kterou si chcete půjčit. Pokud sami takovou nemovitost nemáte, zkuste se třeba domluvit s rodiči, jestli budou ochotní ručit svým domem či chalupou.

Výše úvěru – částka, kterou si půjčíte. Hypotéky pracují s větším množstvím peněz, a proto jejich poskytovatelé vyžadují, aby na účtu klienta po odečtení splátky zůstala ještě určitá suma. Banky tak mají větší jistotu, že se žadatel nedostane do problémů se splácením. Každá banka přitom pracuje s jinou částkou. Abyste věděli, jak tuto podmínku splníte, využijte naši kalkulačku pro výpočet hypotéky.

Délka splácení – protože si půjčujete vyšší částku, je delší i doba splácení. Ta nejkratší je 5 let. Nejdelší bývá většinou omezená věkem žadatele. Obvykle tak, abyste hypotéku splatili do svých 70 let.

Doba fixace – je to jeden ze zásadních parametrů, proto mu při výpočtu splátky hypotéky věnujte zvláštní pozornost. Říká, na jak dlouho máte pevně nastavenou úrokovou sazbu. Její výše se přitom od doby fixace přímo odvíjí. Obvykle platí, že čím kratší doba fixace, tím nižší sazba. Nejčastěji se proto nastavuje na 3–5 let. Jakmile fixace vyprší, můžete si u stávající banky nastavit jiný úrok. Anebo požádat o refinancování hypotéky jinde. Zpravidla tím získáte výhodnější podmínky. I s tím vám pomůže náš kalkulátor hypotéky.

Proč si pro výpočet splátky hypotéky vybrat právě nás

U nás využijete nejen kalkulačku pro výpočet splátky hypotéky, ale získáte i služby zkušených poradců. Nejen, že vám pomůžou, abyste se v nabídkách co nejlépe zorientovali, ale díky velkoobjemovým slevám vám dokáží zajistit výhodnější podmínky, než jaké získáte sami.

Podívejte se na 7 důvodů, proč se vám naše pomoc vyplatí:

 1. 1. Hypotéky jsou naší doménou. Právě na ně se specializujeme a vyznáme se v nich naprosto perfektně. Na rozdíl od některých konkurenčních služeb se netváříme jako odborníci na všechno. Zaměřujeme se pouze na několik vybraných segmentů trhu. A v nich patříme ke špičce!
 2. 2. Vše zvládnete bez starostí. Provedeme vás celým procesem vyřizování hypotéky – od podání žádosti až po čerpání úvěru.
 3. 3. Získáme pro vás lepší podmínky. Každý měsíc uzavřeme stovky hypoték. S bankami proto máme vyjednané velkoobjemové slevy. A dáme je k dispozici i vám! Díky tomu s námi získáte podmínky, na jaké se sami nedostanete.
 4. 4. Nebudeme vám nabízet, co nepotřebujete. Zapomeňte na zbytečné pojištění navíc nebo na další půjčku. Jsme tu proto, abychom vám pomohli s hypotékou. A přesně to také děláme! U nás se žádných zbytečných a otravných nabídek bát nemusíte.
 5. 5. Jednáme ve vašem zájmu. Vždycky myslíme na to, že jsme tu pro vás – ne pro banku. Můžete se spolehnout, že vám pomůžeme získat co nejlepší podmínky. A naši klienti to potvrzují!
 6. 6. Kompletní nabídku máte v e-mailu. Jakmile od vás zjistíme, co má hypotéka splňovat, projdeme to nejvýhodnější nastavení úvěrů u všech bank na trhu. Kompletní přehled nabídek vám pak pošleme e-mailem. Seřazený pěkně přehledně od těch nejvýhodnějších.
 7. 7. Vše záleží jen na vás. U nás se k ničemu nezavazujete! Když si z nabídky nevyberete, můžete klidně oslovit někoho jiného. Nebudeme na vás nijak tlačit ani vám neustále volat. Nezapomeňte ale, že tím přijdete o možnost využít naše velkoobjemové slevy.

Nevíte, jak začít? Pomůže vám naše online hypoteční kalkulačka. S její pomocí pro vás srovnáme nabídky všech hypotečních bank v České republice. Využijte ji a nechte si spočítat hypotéku!

 

Na pár kliknutí získáte srovnání nabídek všech bank na trhu.

Vyhledáme vám nejvýhodnější hypotéku na trhu.

 1. 1. Zavoláme vám

Ozve se vám náš specialista, se kterým proberete své potřeby a společně zformulujete poptávku.

 1. 2. Popereme se za vás

Oslovíme všechny banky a vybereme pro vás ty nejlepší nabídky.

 1. 3. Vše za vás zařídíme

Uděláme za vás náročnou administrativu – od přípravy smluv až k čerpání hypotéky. Vy tak všechno zvládnete pěkně z pohodlí domova.