Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Československá obchodní banka
ČSOB (Československá obchodní banka)

ČSOB (Československá obchodní banka)


  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ: 00001350 
  SWIFT: CEKO CZ PP 
  Kód banky: 0300 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky Československá obchodní banka

  Řadí se mezi čtyři největší banky na tuzemském trhu, člen bankopojišťovací skupiny KBC. Mimo spousty dalších dceřiných společností banka provozuje tyto nejznámější instituce: Hypoteční banka, Era (dříve Poštovní spořitelna) a Českomoravská stavební spořitelna – každá instituce se specializuje na jiný segment trhu/jiné produkty a navzájem se celá skupina vhodně doplňuje. Dohromady drží celá skupina ČSOB (hlavně díky Hypoteční bance) významný tržní podíl na poli hypotéční úvěrů a má bezkonkurenčně nejhezčí budovu centrály v Praze Radlicích.

  O bance ČSOB (Československá obchodní banka)

  Československá obchodní banka, a. s. působí jako univerzální banka v České republice. ČSOB byla založena státem v roce 1964 jako banka pro poskytování služeb v oblasti financování zahraničního obchodu a volnoměnových operací. V červnu 1999 byla privatizována – jejím majoritním vlastníkem se stala belgická KBC Bank, která je součástí skupiny KBC. V červnu 2000 ČSOB převzala Investiční a poštovní banku (IPB). Po odkoupení minoritních podílů se v červnu 2007 stala KBC Bank jediným akcionářem ČSOB. Do konce roku 2007 působila ČSOB na českém i slovenském trhu; slovenská pobočka ČSOB byla oddělena k 1. lednu 2008.

  ČSOB poskytuje své služby všem klientským segmentům, tj. fyzickým osobám, malým a středním podnikům, korporátním a institucionálním klientům. V retailovém bankovnictví v ČR působí Banka pod základními obchodními značkami – ČSOB (pobočky), Era (finanční centra) a Poštovní spořitelna (obchodní místa České pošty). ČSOB svým zákazníkům nabízí širokou škálu bankovních produktů a služeb, včetně produktů a služeb ostatních společností skupiny ČSOB. Ucelená nabídka služeb tak kromě bankovních služeb zahrnuje i pojistné a penzijní produkty (ČSOB Pojišťovna a ČSOB Penzijní společnost), financování bydlení (Hypoteční banka a ČMSS), kolektivní investování a správu majetku (ČSOB Asset Management), poskytování dalších specializovaných služeb (ČSOB Leasing a ČSOB Factoring) a také služby spojené s obchodováním s akciemi na finančních trzích (skupina Patria; od 1. ledna 2015 součást skupiny ČSOB).

  Články o ČSOB (Československá obchodní banka)

  Porovnání studentských účtů

  Porovnání studentských účtů

  21.10.2014, Běžný účet

  …d 18 let pak OP a potvrzení o denním studiu (max. 30 dnů staré u školy v ČR a max. 60 dnů staré u školy v zahraničí) Československá obchodní banka – od 15 do 30 let · do 17 let se zákonným zástupcem · od 18 – 20 …

  Banky v ČR