Banky.cz Banky.cz Penzijní fondy ČSOB Penzijní společnost
ČSOB Penzijní společnost

ČSOB Penzijní společnost

  Adresa: Radlická 333/150, Praha, 150 00 
  IČ: 61859265 
  SWIFT:  
  Kód banky:  
  Na českém trhu:  

  O penzijním spoření ČSOB Penzijní společnost

  ČSOB Penzijní společnost, a. s., člen skupiny ČSOB (dále jen „ČSOB PS“), do konce roku 2012 pod obchodní firmou ČSOB Penzijní fond Stabilita, a. s., člen skupiny ČSOB, působí na trhu penzijního připojištění od roku 1994 (původní název společnosti byl Českomoravský penzijní fond, a. s.). Je právním nástupcem Občanského penzijního fondu, a. s., a Českého penzijního fondu Zdraví, a. s., se kterými se sloučil v letech 1999 a 2000. V roce 2011 pak došlo k fúzi s ČSOB Penzijním fondem Progres, a. s. členem skupiny ČSOB.

  Na základě rozhodnutí České národní banky ze dne 5. 9. 2012, které nabylo právní moci dne 6. 9. 2012, získal ČSOB Penzijní fond Stabilita povolení k činnosti penzijní společnosti a k provozování penzijního připojištění prostřednictvím transformovaného fondu. Tím se stal společností, která může nabízet doplňkové penzijní spoření a spravovat prostředky účastníků Transformovaného fondu Stabilita, do něhož byli k 1. 1. 2013 převedeni všichni účastníci penzijního připojištění se státním příspěvkem.

  Penzijní společnost shromažďuje prostředky účastníků, případně státu, umísťuje je do účastnických fondů, obhospodařuje majetek těchto fondů a vyplácí dávky, jejichž cílem je zabezpečit doplňkový příjem ve stáří nebo invaliditě.  Banky v ČR