Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Poštovní spořitelna
Era (Poštovní spořitelna)

Era (Poštovní spořitelna)

  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ:  
  SWIFT: CEKOCZPP 
  Kód banky: 0300 
  Na českém trhu: 1.3.1991 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Poštovní spořitelna

  Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (Poštovní spořitelna je oproti ČSOB pozicována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku.

  Nicméně nebuďte překvapeni, že při prohlížení webu Ery - Poštovní spořitelny na vás neustále vyskakuje logo ČSOB. Poštovní spořitelna je jen organizační divizí Československé obchodní banky, která má pokrýt zákazníky, kterým je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. 

  O bance Era (Poštovní spořitelna)

  Historie Poštovní spořitelny se začala psát v devadesátých letech pod dnes již nepoužívaným názvem Poštovní banka (od roku 1995 Poštovní spořitelna). Banka byla nejprve převzata Investiční a Poštovní bankou a následně po krachu IPB v roce 2000 se stala součástí skupiny ČSOB. Později došlo k rebrandingu na Era, od kterého banka v roce 2019 opět upustila.

  Poštovní spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření.

  Poštovní spořitelna se nachází na 3000 pobočkách České pošty od velkým měst po malé obce. Nicméně tato síť v poslední době prochází důslednou redukcí. Klienty Ery obsluhují rovněž finanční centra a pobočky ČSOB.

  Dotazy v poradně k Era (Poštovní spořitelna)

  K

  #15043, Výpisy z účtu, Běžný účet, 10.8.2021

  Pokračování dotazu č. 15036: Dobrý den, omlouvám se, že jsem včera v dotazu na zasílání výpisů z banky neuvedl o kterou banku se jedná. Jde o ČSOB Poštovní spořitelnu. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  děkuji za doplnění. Dle dotazů ostatních tazatelů v naší bezplatné finanční poradně se zdá, že Poštovní spořitelna tuto službu ukončila. Budete se tak muset spokojit s online náhledem přes internetbanking nebo změnit banku. 

  KH

  #14532, Nefunguje mi internetové bankovnictví, Banka, 11.6.2021

  Dobrý den, nemohu se přihlásit do Era Poštovní spořitelny, přes kterou běžně provádím platby - účty (např. za telefon). Dnes mi to blokuje provádění plateb. Co mám dělat? Děkuji

  Dobrý den,

  kontaktujte technickou podporu vaší banky (Era Poštovní spořitelna).

  P

  #13217, Poškodil jsem platební kartu, Běžný účet, 2.3.2021

  Dobry den, poskodil jsem si kartu Era do bankomatu, je poskrabana, nejde v bankomatu. Co mam delat, kde dostanu rychle novou?

  Dobrý den,

  o vystavení náhradní platební karty požádejte vaši banku (Poštovní spořitelna).

  F

  #12293, Do které banky uložit peníze?, Spoření, 4.1.2021

  Pokračování dotazu č. 12 287: A do které banky byste mi doporučil diverzifikovat/uložit peníze, (nyní Poštovní spořitelna), abych nemusela zakládat v nové bance další běžný účet a zároveň zbytečně neplatila bankovní poplatky?

  Dobrý den,

  kolik peněz chcete uložit? Většina bank klientům žádné poplatky za vedení běžného účtu neúčtuje (již cca 8 let). Zajímavé úroky nabízí J&T Banka (spořicí účet 0,7-0,9%, termínovaný vklad 1,4-2,5%). 

  JD

  #11741, Může mít student kontokorent?, Půjčka, 11.11.2020

  Dobrý den, poskytuje Era Poštovní spořitelna kontokorentní půjčku i studentům? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  získání půjčky (kontokorentu) je nezávislé na statutu studenta, hodnotí se spíše výše pravidelného příjmu, záznamy v BRKI/NRKI, typ pracovní smlouvy, obrat na účtu, atd. Kontokorent tedy můžete získat i jako student (máte-li dostatečný příjem). 

  Články o Era (Poštovní spořitelna)

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  9.6.2021, Běžný účet

  …kytovatelé.Vkladomaty tak aktuálně nabízí: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, a UniCredit Bank. U všech jsou přitom vklady bez poplatků. Vklad na jakýkoliv účet? Jen u ČSV…

  Z ČMSS bude ČSOB Stavební spořitelna, Liška ale zůstane

  Z ČMSS bude ČSOB Stavební spořitelna, Liška ale zůstane

  9.9.2020, Spoření

  …skotovi. Známá Liška, která mimochodem letos slaví 45.narozeniny, proto zůstane spojená se spořitelnou i po přejmenování. Postupně skončí i Poštovní spořitelnaSoučástí skupiny ČSOB je kromě ČMSS i Poštovníspořitelna. I tato značka má postupně skončit. Od začátku listopadu pro nit…

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  … Kč a sněkterými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry zbankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze zněj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr na poště přijde na 40 Kč. Průměrn…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …o rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nabízí úrok 1%do 250 000 …

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ních bankomatůJsou nejlevnější a většina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstev…  Banky v ČR