Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Poštovní spořitelna
Era (Poštovní spořitelna)

Era (Poštovní spořitelna)

  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ:  
  SWIFT: CEKOCZPP 
  Kód banky: 0300 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Poštovní spořitelna

  Odnož ČSOB pro pokrytí segmentu trhu, kterému je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (ERA je oproti ČSOB pozivována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku. Otázkou zůstává, co bude s bankou po roce 2017, kdy ji vyprší smlouva s Českou poštou - zda na poště zůstane sama, s konkurencí či se přetvoří na čistě internetovou banku s minimem poboček (Česká pošta se doposud nevyjádřila, jak vidí budoucnost smluvních vztahů s ERA). Proto také Poštovní spořitelna provedla rebranding na ERA, aby byl potenciální rozchod s poštou méně bolestný.

  O bance Era (Poštovní spořitelna)

  Historie Era se začalo psát v devadesátých letech pod dnes již nepoužívaným názvem Poštovní banka (od roku 1995 Poštovní spořitelna). Banka byla nejprve převzata Investiční a Poštovní bankou a následně po krachu IPB v roce 2000 se stala součástí skupiny ČSOB.

  Era nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k Era (Poštovní spořitelna)

  JBP

  #6662, Za co mi banka účtuje poplatky?, Běžný účet, 29.5.2019

  Dobrý den, mám osobní účet u Poštovní spořitelny bez poplatků a nyní mi bylo odečteno 20 Kč. Jak to? Děkuji

  Dobrý den,

  Poštovní spořitelna odpouští poplatek za vedení účtu ve výši 69 Kč při splnění podmínek (obrat na účtu 5 000-10 000 Kč). Jedná se ovšem pouze o měsíční poplatek za vedení účtu. Dále si banka účtuje mnoho dalších poplatků za různé operace (např. výběr z bankomatu cizí banky, atd.). 

  Skutečně bezplatný běžný účet nabízí jiné banky, např. Equa bank (vše zdarma a bez podmínek).

  TB

  #6331, Dědické řízení a vkladní knížka, Osobní a rodinné finance, 1.4.2019

  V dědickém řízení notář zjistil majetek, kterým je vkladní knížka s číslem účtu ČSOB Poštovní spořitelna a.s. K této informaci je ještě uvedeno, že knížka má dva vkladatele. Jedním vkladatelem je zesnulý manžel a druhým jeho manželka (nyní vdova). Tyto peníze na knížce zatím nebyly vypořádány notářem coby SJM. Může prosím manželka s těmito penězi volně nakládat, či jen do 1/2 poloviny zůstatku k datu úmrtí manžela? Poštovní spořitelna má povinnost knížku zablokovat? Koho jsou peníze, pokud nebylo dosud vypořádáno SJM? Manželka má opatrovníka, ale ten neví, jestli má peníze na knížce evidovat, v jaké výši a uvádět ve zprávě opatrovnickému soudu. Děkuji

  Dobrý den,

  peníze na vkladní knížce jsou předmětem dědického řízení. Banky tyto účty (vkladní knížky) blokují po doručení úmrtního listu. S penězi by nemělo být manipulováno. Pokud by např. pozůstalý A peníze vybral a v dědickém řízení by peníze připadly pozůstalému B, mohl by pozůstalý B peníze zpětně vymáhat po pozůstalém A. 

  #6222, Vyhledání vkladomatu a limit vkladu, Banka, 16.3.2019

  Dobrý den, chtěl bych poprosit o informaci, kolik peněz je možné vložit v hotovosti na náš firemní účet, vím že jsem několikrát na hranici narazil, ale nevím, jestli to bylo 300.000 nebo 500.000. Každopádně na stránkách to nemohu najít, zkoušel jsem najít vkladomat na Praze 5, nevyjíždí mě žádný, tedy nevím jestli na Praze 5 nejsou, nebo mapa nefunguje. děkuji a přeji hezký den. L.

  Dobrý den, FIO Banka nemá na Praze 5 vkladomat. Resp. u této banky neevidujeme k datu žádný vkladomat - viz. přehled vkladomatů Fio banky. Obecně i na pobočkách tato banka nepreferuje hotovostní transakce a realizuje vklady nad 500.000,- Kč až na základě předchozí domluvy s obsluhou pobočky. 

  Nejvíce vkladomaty disponují především Komerční banka, ČSOB, Era Poštovní spořitelna a Česká spořitelnaUniCredit Bank, nebo Air Bank; ostatní banky váhají.

  Uložení prostředků na běžný účet přes vkladomat je obecně limitováno počtem kusů a celkovou uloženou sumou. Limity se u jednotlivých bank liší od 200 do 350 kusů, resp. 300 až 600 tis.Kč.

  M

  #5310, Dědictví a dispozice k účtu, Osobní a rodinné finance, 20.10.2018

  Dobrý den, měla bych následující dotaz. Jestliže jsem uvedena jako další osoba, která může disponovat s účtem majitele (např. jako dcera u účtu mojí maminky, jako neteř u účtu mojí tety), jak je to v případě úmrtí majitele účtu? Jsou tyto účty ihned zablokovány a já se k nim nedostanu (nejde internetové bankovnictví, nemohu vybírat peníze z bankomatu)? Nebo musím dodat úmrtní list do banky a poté je účet pozastaven a čeká se na dědické řízení? Jedná se o banky Poštovní spořitelna a Česká spořitelna. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  v případě úmrtí majitele účtu banka jeho účet zablokuje ihned po obdržení úmrtního listu. Až do momentu dodání úmrtního listu bance účet blokován není. Přestože v tomto období s účtem nakládat technicky můžete (stále se dostanete do internetbankingu, vyberete peníze z bankomatu, atd.), z právního hlediska byste tak již činit neměla, protože peníze momentem úmrtí spadají do dědického řízení. V dědickém řízení se rozděluje majetek přesně k datu úmrtí (ne k datu blokace účtu). Pokud byste tedy v mezidobí z účtu vybrala nějaké peníze a ty zdědil někdo jiný, mohl by je po Vás vymáhat.

  KW

  #5224, Reklamace výběru z bankomatu, Banka, 30.9.2018

  Nevím jak postupovat v této pro mne velmi neobvyklé situaci, a proto se na Vás tímto prostřednictvím o radu a pomoc. Dne 20.9. 2018 cca v 17:45 při mé návštěvě Prahy jsem si v terminálu ATM ve Vlašské ulici pokusila vyzvednou částku 5 000 korun. Automat přijal moje údaje tedy i PIN, ale výdej se neotevřel a žádné peníze mi nebyly vydány. Z tohoto místa jsem okamžitě volala na na číslo telefonu na bankomatu uvedené a v angličtině (nevím proč) komunikovala s obsluhou. Ona osoba mi sdělila, že nejsou v bankomatu peníze a nevydaná částka mi tedy nebude účtována. Protože tedy bankomat v ulici Vlašská neměl tuto částku k dispozici použila jsem další bankomat v ulici Mostecká a ten mi vydal 1 000 korun současně s výpisem, kde byla odečtena i částka předchozího výběru v ulici Vlašské. Byla jsem nucena dle instrukce informací Poštovní spořitelny navštívit ještě ten večer pobočku ve Spálené ulici, kde mi bylo řečeno, že částka bude automaticky vrácena zpět na můj účet u této spořitelny do sedmi dnů. Toto se ale do dnešního dne t.j. 30.9.2018 doposud nestalo. Nevím tedy, jak dále postupovat, abych dosáhla nápravy a částka mi byla vrácena na můj účet vedený u Poštovní spořitelny Praha. Jsem 70ti letá důchodkyně, která navíc v ČR nežije a uvedená situace je pro mne velmi stresující a nepříjemná.Za Vaši radu a pomoc předem děkuji, s úctou Karolina

  Dobrý den,

  reklamace výběru hotovosti z bankomatu může trvat až 30 dní. Slíbený týden se mi zdá velmi optimistický. Nezbývá Vám než dále apelovat na svoji banku (Poštovní spořitelna), aby Vám peníze na účet připsala zpět. 

  Články o Era (Poštovní spořitelna)

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …č a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr na poště přijde na 40 Kč. Průměr…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …o rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna (ERA), Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nabízí úrok 1%do 25…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ních bankomatůJsou nejlevnější a většina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstev…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštovní spořitelna/ERA, Sberbank, UniCreditBank (250 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) SEPAplatba příchozíEqua bank (9 Kč) Credit…

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  …ince (které však doposud nerealizovala). Do 2% se vejde ještě Raiffesienbank (1,99%). Nabídku hypoték uzavírá skupina ČSOB (Hypotéční banka, Poštovní spořitelna) na 2,09% a Komerční banka za 2,29%, která vdůsledku nové legislativy podražila spolu sUniCredit Bank nejvíce (+0,5%) a …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR