Banky.cz Banky v ČR Poštovní spořitelna

Era (Poštovní spořitelna)

  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ:  
  SWIFT: CEKOCZPP 
  Kód banky: 0300 
  Na českém trhu: 1.3.1991 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Poštovní spořitelna

  Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (Poštovní spořitelna je oproti ČSOB pozicována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku.

  Nicméně nebuďte překvapeni, že při prohlížení webu Ery - Poštovní spořitelny na vás neustále vyskakuje logo ČSOB. Poštovní spořitelna je jen organizační divizí Československé obchodní banky, která má pokrýt zákazníky, kterým je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. 

  O bance Era (Poštovní spořitelna)

  Historie Poštovní spořitelny se začala psát v devadesátých letech pod dnes již nepoužívaným názvem Poštovní banka (od roku 1995 Poštovní spořitelna). Banka byla nejprve převzata Investiční a Poštovní bankou a následně po krachu IPB v roce 2000 se stala součástí skupiny ČSOB. Později došlo k rebrandingu na Era, od kterého banka v roce 2019 opět upustila.

  Poštovní spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření.

  Poštovní spořitelna se nachází na 3000 pobočkách České pošty od velkým měst po malé obce. Nicméně tato síť v poslední době prochází důslednou redukcí. Klienty Ery obsluhují rovněž finanční centra a pobočky ČSOB.

  Dotazy v poradně k

  JB

  #16459, Změna banky, Běžný účet, 17.1.2022

  Dobrý den, díky za odpověď. Na jinou banku jsem již také myslel, jen nevím, jestli mi ERA povolí od nich odejít, když mi stále strhává splátky té mé "půjčky". A můžete mi poradit, ke které bance bych měl přejít? JB

  Dobrý den,

  pro přechod k jiné bance nepotřebujete souhlas své stávající banky, běžný účet si můžete založit u libovolné banky kdykoliv a zcela svobodně. Doporučuji Equa bank (vše zdarma včetně výběrů z bankomatů všech bank a bez podmínek). Nebo Chytrý účet od Raiifeisenbank - ten je zdarma a lze jej založit on-line.

  Podle toho co uvádíte má Poštovní spořitelna zřejmě jako součást smlouvy o půjčce povinnost vést platební styk přes jejich běžný účet? Nemohu vám pak radit abyste smlouvu porušoval. Ale lze jednoduše půjčku refinancovat! Pokud jste klient s dobrou platební morálkou půjčky, tak máte možnost požádat o refinancování pjčky online přímo z našeho srovnávače půjček.

  JB

  #16448, Někdo si sjednal půjčku na mé jméno, Půjčka, 16.1.2022

  Dobrý den, obracím se vás se žádostí o pomoc pro zneužití mého bankovního konta, které ovšem má banka Poštovní spořitelna nehodlá jako podvod uznat. Začátkem prosince jsem při kontrole svého účtu internetovým bankovnictví zjistil, že se mi na něm objevila splátka spotřebitelského úvěru. Protože nemám dluhy rád a nikdy jsem si žádné peníze nepůjčil, zašel jsem na pobočku ERA, kde mi řekli, že 2.12. byly uzavřeny dvě smlouvy o úvěru č. 013956855R ve výši 272 000 Kč a 013956898R ve výši 80 000 Kč, celkem 352 000 Kč. 2.11.2021 ČSOB převedla částky na můj účet. V ten samý den byly z mého účtu neznámým pachatelem provedeno 11 plateb na č. účtu 1032844501/6100 u Equa Bank v částkách 2, 5, 10, 10, 20, 70, 70, 70, 50, 20 a 3 tisíce Kč, celkem ve výši 330 000 Kč. Smlouvy o úvěru a následné platby byly zřejmě uzavřeny a provedeny přes elektronické bankovnictví bez mého vědomí. Pro vstup a operace v elektronickém bankovnictví používám přihlášení přes SMS kódy. Všechny operace prováděné dne 2.11.2021 jsem zjistil až v průběhu prosince 2021 z bankovního výpisu. Od té doby mi banka strhává splátky této „půjčky“. Jsem od roku 1993 po úraze v úplném invalidním důchodu, který v době „mé půjčky“ dělal něco málo přes 12 000 Kč. Je mi 65 let a svou „půjčku“ bych splácel do zhruba 96 roků. Na můj protest mi banka odpověděla, že jsem obě „půjčky“ potvrdil SMS kódem a že každou půjčku DŮKLADNĚ prověřují. Požádal jsem svého mobilního operátora o prosincový výpis SMS zpráv a ten ukázal, že jsem žádnou půjčku nepotvrzoval. O DŮKLADNÉM prověření mé osoby bankou, ani nemá cenu mluvit. Celou věc jsem předal policii ČR. S pozdravem

  Dobrý den,

  velmi pravděpodobně se jedná o trestný čin podvodu. Věc jste správně předal Policii ČR, který vše prošetří. Neprodleně si založte nový běžný účet u jiné banky, převeďte na něj zbytek peněz a svůj původní účet zablokujete (včetně platební karty). Co podvodník udělal jednou, může učinit znovu. 

  ED

  #15975, Donáška hotovosti, Běžný účet, 30.11.2021

  Dobrý den, moje sestra, které je 87 roků,  je ležící,  nechodící, pod péčí charity. Má v bance sporožirový účet, potřebuje peníze a nemůže je sama vybírat. Tak se ptá, zda byste ji mohli posílat určitou částku poštovní poukázkou. Nebo jakým způsobem by peníze dostávala a zda to vůbec nějak jde? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  takovou službu (donáška hotovosti) nabízí Poštovní spořitelna ve spolupráci s Českou poštou. Ostatní banky toto nenabízí. V případě zájmu je tak nutné mít běžný účet u Poštovní spořitelny.

  MT

  #15843, Vysoké poplatky za platbu, Platba, 10.11.2021

  Pokračování dotazu č. 15839: Dobrý den, děkuji za odpověď. Peníze jsem vybrala z Poštovní spořitelny a chtěla je poslat do banky 3030. Stálo mě to 437 Kč plus 10 Kč za ověření, což mi připadá docela dost. Nevím zda je to v pořádku, díky za odpověď.

  Dobrý den,

  Poštovní spořitelna má tuzemské odchozí platby zdarma při zadání přes internetbanking. Za platbu z účtu na účet zadanou na pobočce si banka účtuje 30-95 Kč (dle typu pobočky - ČSOB/Česká pošta). 

  Pokud jste účet u Poštovní spořitelna neměla a vybranou hotovost z vkladní knížky jste posílal přes poštovní poukázku, mohl být poplatek vyšší (např. u poštovní poukázky A "hotovost-účet" si Česká pošta účtuje 52 Kč za částky do 50 000 Kč a dále 7 Kč za každých dalších 10 000 Kč). 

  Proto důrazně nedoporučuji v dnešní digitální době realizovat jakékoliv platby přes pobočky České pošty (extrémně nákladné).

  MS

  #15642, Jak zřídit disponenta k účtu, Běžný účet, 19.10.2021

  Dobrý den, jakým způsobem lze zřídit disponibilitu k běžnému účtu vedenému u ČSOB, resp. u Poštovní spořitelny? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  spolu s budoucím disponentem navštivte nejbližší pobočku vaší banky (ČSOB, Poštovní spořitelna) a požádejte o zřízení dispozičního práva. 

  Články o

  7 největších bankovních novinek, které nás letos čekají

  14.2.2022, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  … spořitelny Další změny setýkají ČSOB, která letos zakončí propojování dřív samostatných značek. ZPoštovní spořitelny setak vlétě stane ČSOB Poštovní spořitelna. Změní setaké logo, které zmodrá vestylu ČSOB. Pro klienty setoho ale fakticky moc nezmění. Nabízené produkty aslužby zů…

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  9.6.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  …kytovatelé.Vkladomaty tak aktuálně nabízí: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, a UniCredit Bank. U všech jsou přitom vklady bez poplatků. Vklad na jakýkoliv účet? Jen u ČSV…

  Z ČMSS bude ČSOB Stavební spořitelna, Liška ale zůstane

  9.9.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

  …skotovi. Známá Liška, která mimochodem letos slaví 45.narozeniny, proto zůstane spojená se spořitelnou i po přejmenování. Postupně skončí i Poštovní spořitelnaSoučástí skupiny ČSOB je kromě ČMSS i Poštovníspořitelna. I tato značka má postupně skončit. Od začátku listopadu pro nit…

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet, Autor: Petr Jermář

  …č a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr na poště přijde na 40 Kč. Průměr…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření, Autor: Pavel Strašák

  …o rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nabízí úrok 1%do 250 000 …