Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Poštovní spořitelna
Era (Poštovní spořitelna)

Era (Poštovní spořitelna)


  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ:  
  SWIFT: CEKOCZPP 
  Kód banky: 0300 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Poštovní spořitelna

  Odnož ČSOB pro pokrytí segmentu trhu, kterému je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (ERA je oproti ČSOB pozivována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku. Otázkou zůstává, co bude s bankou po roce 2017, kdy ji vyprší smlouva s Českou poštou - zda na poště zůstane sama, s konkurencí či se přetvoří na čistě internetovou banku s minimem poboček (Česká pošta se doposud nevyjádřila, jak vidí budoucnost smluvních vztahů s ERA). Proto také Poštovní spořitelna provedla rebranding na ERA, aby byl potenciální rozchod s poštou méně bolestný.

  O bance Era (Poštovní spořitelna)

  Era je obchodní značka Československé obchodní banky, a. s. Naše služby v současné době využívá více než dva milióny klientů. K dispozici jim je nejširší síť obchodních míst v České republice – Era finanční centra a přepážky Poštovní spořitelny na každé poště.

  Zaměřujeme se na jednoduše dostupné elektronické služby, ke kterým se naši klienti dostanou prakticky přes jakýkoli telefon, smartphone, tablet nebo počítač. Spojujeme výhody online světa i světa kolem nás, stejně tak se neomezujeme jen na finanční služby.

  Era chce přinášet více pohody do života, pomáhat vyřídit každodenní starosti i velké plány tak, aby její klienti měli více času pro sebe i své blízké.

  Dotazy v poradně k Era (Poštovní spořitelna)

  VJ

  #3685, Bezplatný účet pro seniory, Běžný účet, 9.7.2017

  Dobrý den, ráda by jsem vás požádala o radu. Mám založený účet u ČSOB Poštovní spořitelna -ERA- internetové bankovnictví. Potřebovala jsem banku, kam by mi ČSSZ mohla posílat důchod. Mám zřízené Červené konto a běžný účet. Chtěla by jsem ale banku, kde by jsem nemusela platit bankovní poplatky a platit nějaké poplatky ČSSZ za nevyhovující banku. Tady mi strhávají asi 60 Kč měsíčně na běžném účtu. U Červeného konta se neplatí nic, ale snížili úrokovou sazbu. Běžný účet používám maximálně jednou v roce po dobu asi 14 dní. Také potřebuji debetní kartu, se kterou by jsem mohla platit bez problémů po celém světě a také mohla účet spravovat po internetu. Za radu děkuji. S přáním hezkého dne Jana

  Dobrý den,

  vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek nabízí Air Bank, Equa bank a Fio banka. Celosvětově použitelná debetní karta je samozřejmostí stejně jako přehledný internetbanking. Equa bank nabízí zdarma i neomezené výběry z bankomatů všech tuzemských bank a v zahraničí jen za 9 Kč, tedy bych doporučil tuto banku. 

  Při důchodu zasílaném na běžný účet nabízí Equa bank spořící účet s úrokem 0,8% do 200 000 Kč.

  KP

  #3604, Skupina ČSOB, Banka, 5.6.2017

  Děkuji za odpověď na můj dotaz (#3588). Paní na pobočce v ČSOB mě poslala do ERA banky. Může tato banka s mou Poštovní knížkou mít něco společného? Nebo čím začít argumentovat? Díky za jakoukoliv radu. Petr

  Dobrý den,

  ano, obě banky (ČSOB i ERA/Poštovní spořitelna) spadají do stejné bankovní skupiny ČSOB, tedy pokud tento závazek má dle vyjádření ČSOB řešit ERA, je vše v pořádku. 

  J

  #3572, Poplatek za vedení účtu, Exekuce a insolvence, 20.5.2017

  Dobrý den, účtuje si Česká spořitelna poplatek za vedení účtu i v době, kdy je účet exekučně obstaven?Třeba i např. 3 roky? A pokud by si ho učtovala, je možné tento poplatek nějakým způsobem platit nebo až po skončení exekuce pak nejednou? Velice děkuji za radu.

  Dobrý den,

  ne, Česká spořitelna po dobu exekuce neúčtuje poplatek za vedení účtu. Některé jiné banky tak ovšem činí a dokonce si občas účtují i speciální poplatek za probíhající exekuce (např. ČSOB či Poštovní spořitelna). Pak tu jsou i banky, u kterých se žádné poplatky za vedení účtu ani jiné transakce neplatí (Equa bank, Air Bank, Fio banka).

  T

  #3501, Do Švýcarska, Platba, 6.4.2017

  POTŘEBUJI POSLAT ZALOHU NA UBYTOVANI DO ŠVYCARSKE RAIFFEISENBANK A Z ERA UČTU MI TO NEJDE, JAK TO UDĚLAT?

  Dobrý den,

  Poštovní spořitelna/ERA je účastníkem mezinárodního platebního styku, mezinárodní platba by měla jít v pořádku odeslat. Máte správné číslo účtu příjemce? (IBAN a SWIFT/BIC)

  ERA bohužel není nejlevnější, poplatek za platbu do Švýcarska by byl 1% z posílané částky, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč. Air Bank nabízí vedení účtu zcela zdarma včetně všech tuzemských plateb, za platbu do Švýcarska si účtuje jen 100 Kč.

  DJ

  #3499, Neomezené výběry hotovosti, Běžný účet, 6.4.2017

  Dobrý den, dceři byl založený účet, je jí 5 let. Já k němu mám oprávnění. Nyní jsme ve finanční tísni a kamarádka mi posílá malou finanční částku na tento účet, bohužel musím pokaždé dojet na hlavní pobočku. Na poště mi peníze nevydají. Myslela jsem si, že kdy se na poště dají peníze vložit, dají se i vybrat. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  o jakou banku se jedná - Poštovní spořitelna?

  Nebylo by lepší mít svůj běžný účet u normální banky, která Vám umožní výběr hotovosti kdekoliv, kdykoliv a zcela zdarma? Založte si běžný účet u Equa bank - z pohodlí domova online, kurýr Vám zdarma přiveze smlouvu k podpisu. Vedení účtu je zdarma stejně jako všechny transakce včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank. Vše vždy vyřídíte z pohodlí domova přes internetbanking, již nikdy nebudete muset na pobočku.

  Články o Era (Poštovní spořitelna)

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  … Kč a sněkterými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry zbankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze zněj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr na poště přijde na 40 Kč. Průměrn…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …o rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna (ERA), Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nabízí úrok 1%do 25…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ních bankomatůJsou nejlevnější a většina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstev…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštovní spořitelna/ERA, Sberbank, UniCreditBank (250 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) SEPAplatba příchozíEqua bank (9 Kč) Credit…

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  …ince (které však doposud nerealizovala). Do 2% se vejde ještě Raiffesienbank (1,99%). Nabídku hypoték uzavírá skupina ČSOB (Hypotéční banka, Poštovní spořitelna) na 2,09% a Komerční banka za 2,29%, která vdůsledku nové legislativy podražila spolu sUniCredit Bank nejvíce (+0,5%) a …

  Banky v ČR