Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Poštovní spořitelna
Era (Poštovní spořitelna)

Era (Poštovní spořitelna)

  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ:  
  SWIFT: CEKOCZPP 
  Kód banky: 0300 
  Na českém trhu: 1.3.1991 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Poštovní spořitelna

  Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (Poštovní spořitelna je oproti ČSOB pozicována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku.

  Nicméně nebuďte překvapeni, že při prohlížení webu Ery - Poštovní spořitelny na vás neustále vyskakuje logo ČSOB. Poštovní spořitelna je jen organizační divizí Československé obchodní banky, která má pokrýt zákazníky, kterým je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. 

  O bance Era (Poštovní spořitelna)

  Historie Poštovní spořitelny se začala psát v devadesátých letech pod dnes již nepoužívaným názvem Poštovní banka (od roku 1995 Poštovní spořitelna). Banka byla nejprve převzata Investiční a Poštovní bankou a následně po krachu IPB v roce 2000 se stala součástí skupiny ČSOB. Později došlo k rebrandingu na Era, od kterého banka v roce 2019 opět upustila.

  Poštovní spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření.

  Poštovní spořitelna se nachází na 3000 pobočkách České pošty od velkým měst po malé obce. Nicméně tato síť v poslední době prochází důslednou redukcí. Klienty Ery obsluhují rovněž finanční centra a pobočky ČSOB.

  Dotazy v poradně k Era (Poštovní spořitelna)

  RA

  #11288, Jak zrušit účet?, Běžný účet, 21.9.2020

  Dobrý den, mám účet u Poštovní spořitelny. Jde jej zrušit přímo z internetového bankovnictví vyplněním nějakého formuláře? A kde ho tam najdu? Na pobočku se mi nechce. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Poštovní spořitelna nenabízí zrušení běžného účtu online pomocí internetbankingu, bude třeba navštívit nejbližší pobočku.

  P

  #10195, Založení účtu pro nesvéprávného opatrovníkem, Běžný účet, 25.5.2020

  Dobrý den, mám problém s převedením účtu k jiné bance anebo alespoň s vyřízením internetového bankovnictví. Jedná se o účet pro moji babičku. Od soudu mám vyřízenou plnou moc, takže jsem její opatrovník. Mám i dokument, který mne opravňuje k užívání jejího účtu (Poštovní spořitelna). Problém je, že babička má pokročilou demenci, takže v podstatě vůbec neví o ničem. Nedokáže se podepsat, neví jak jmenuje, ani co je za den. A k tomu je upoutána na lůžko. U Poštovní spořitelny jsem chtěla požádat o internetové bankovnictví, ale bylo mi řečeno, že musím s babičkou přijít na pobočku a musí se tam podepsat. Když jsem chtěla převést účet k Air Bank nebo Sberbank, tak mi bylo řečeno, že to nepůjde. Můžete mi prosím poradit, co mám v této situaci dělat? Děkuji.

  Dobrý den,

  zřiďte babičce běžný účet u Air Bank nebo Equa bank na dálku, kdy stačí naskenovat 2 doklady totožnosti a místo podpisu smlouvy poslat 1 Kč ze stávajícího účtu. Vše z pohodlí domova bez nutnosti s babičkou kamkoliv chodit.

  JL

  #9389, Platba do USA, Platba, 25.3.2020

  Prosím o radu, jak převést podíl dědictví z ČR do USA. Mám účet u Poštovní spořitelny. Děkuji

  Dobrý den,

  peníze pošlete klasickou zahraniční platbou z ČR do USA. Poštovní spořitelna si za platby mimo SEPA účtuje nemalé poplatky, doporučuji Creditas nebo Air Bank.

  JR

  #7706, Rušení poplatků u SEPA plateb, Platba, 11.10.2019

  Dobrý den, hledal jsem na internetu informace ohledně plateb na Slovensko, protože s nimi pojedu příští rok na zájezd. Narazil jsem na tuto vaši odpověď. Píšete, že od prosince 2019 se díky nařízení EU ruší poplatky za bankovní styk v rámci EU. Chtěl jsem se zeptat, jestli se to týká jenom platby v eurech nebo i v korunách. Mám účet u Poštovní spořitelny, tak mě zajímá, jestli se mi vyplatí, když počkám do prosince. Děkuji za odpověď. 

  Dobrý den,

  rušení poplatků se týká jen plateb v EUR (tzv. SEPA platby). Platby v jiných měnách budou v EU nadále zpoplatněny. Za zájezd na Slovensko budete platit příjemci plateb na Slovensku určitě v eurech. Pokud byste poslal platbu v korunách, stejně by došlo k automatickému přepočtu na eura na účtu slovenského příjemce a jen byste za stejný efekt zaplatil násobně více na poplatcích (Poštovní spořitelna si účtuje např. 1% z platby, min. 250 Kč).

  I

  #6920, Poštovní spořitelna - změny v sazebníku od července 2019, Banka, 28.6.2019

  Nemohu dohledat z mého internetu článek, který jsem si včera vyhledala o změnách od 1.7.2019 v Poštovní spořitelně ERA, kde mám účet. Chtěla jsem si ho vytisknout, ale při druhém vyhledání se mně ztratil a článek jsem znovu nemohla na včerejším internetu najít a ztratila jsem spoustu času hledáním tohoto článku, který je velmi důležitý, poněvadž změna nastane již od 1.7.2019 a možnost vyjádřit se a zvážit možnosti je již velmi časově omezen, tak Vás prosím, abyste mně tento článek poslali co nejdřív, tj. dnes na moji e-mailovou adresu domů. Předem moc děkuji. 

  Dobrý den,

  Poštovní spořitelna mění od 1/7/2019 některé položky v sazebníku (např. papírový výpis zdražuje na 40 Kč, vklad hotovosti na účet třetí osobu na 100 Kč, výběr hotovosti na pobočkách pošty na 40 Kč) a posouvá lhůtu pro zadání standardní platby přes internetbanking do 22:00

  Články o Era (Poštovní spořitelna)

  Z ČMSS bude ČSOB Stavební spořitelna, Liška ale zůstane

  Z ČMSS bude ČSOB Stavební spořitelna, Liška ale zůstane

  9.9.2020, Spoření

  …skotovi. Známá Liška, která mimochodem letos slaví 45.narozeniny, proto zůstane spojená se spořitelnou i po přejmenování. Postupně skončí i Poštovní spořitelnaSoučástí skupiny ČSOB je kromě ČMSS i Poštovníspořitelna. I tato značka má postupně skončit. Od začátku listopadu pro nit…

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …č a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr na poště přijde na 40 Kč. Průměr…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …o rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nabízí úrok 1%do 250 000 …

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ních bankomatůJsou nejlevnější a většina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstev…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštovní spořitelna/ERA, Sberbank, UniCreditBank (250 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) SEPAplatba příchozíEqua bank (9 Kč) Credit…  Banky v ČR