Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Poštovní spořitelna
Era (Poštovní spořitelna)

Era (Poštovní spořitelna)

  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ:  
  SWIFT: CEKOCZPP 
  Kód banky: 0300 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Poštovní spořitelna

  Odnož ČSOB pro pokrytí segmentu trhu, kterému je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (ERA je oproti ČSOB pozivována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku. Otázkou zůstává, co bude s bankou po roce 2017, kdy ji vyprší smlouva s Českou poštou - zda na poště zůstane sama, s konkurencí či se přetvoří na čistě internetovou banku s minimem poboček (Česká pošta se doposud nevyjádřila, jak vidí budoucnost smluvních vztahů s ERA). Proto také Poštovní spořitelna provedla rebranding na ERA, aby byl potenciální rozchod s poštou méně bolestný.

  O bance Era (Poštovní spořitelna)

  Historie Era se začalo psát v devadesátých letech pod dnes již nepoužívaným názvem Poštovní banka (od roku 1995 Poštovní spořitelna). Banka byla nejprve převzata Investiční a Poštovní bankou a následně po krachu IPB v roce 2000 se stala součástí skupiny ČSOB.

  Era nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k Era (Poštovní spořitelna)

  JR

  #7706, Rušení poplatků u SEPA plateb, Platba, 11.10.2019

  Dobrý den, hledal jsem na internetu informace ohledně plateb na Slovensko, protože s nimi pojedu příští rok na zájezd. Narazil jsem na tuto vaši odpověď. Píšete, že od prosince 2019 se díky nařízení EU ruší poplatky za bankovní styk v rámci EU. Chtěl jsem se zeptat, jestli se to týká jenom platby v eurech nebo i v korunách. Mám účet u Poštovní spořitelny, tak mě zajímá, jestli se mi vyplatí, když počkám do prosince. Děkuji za odpověď. 

  Dobrý den,

  rušení poplatků se týká jen plateb v EUR (tzv. SEPA platby). Platby v jiných měnách budou v EU nadále zpoplatněny. Za zájezd na Slovensko budete platit příjemci plateb na Slovensku určitě v eurech. Pokud byste poslal platbu v korunách, stejně by došlo k automatickému přepočtu na eura na účtu slovenského příjemce a jen byste za stejný efekt zaplatil násobně více na poplatcích (Poštovní spořitelna si účtuje např. 1% z platby, min. 250 Kč).

  I

  #6920, Poštovní spořitelna - změny v sazebníku od července 2019, Banka, 28.6.2019

  Nemohu dohledat z mého internetu článek, který jsem si včera vyhledala o změnách od 1.7.2019 v Poštovní spořitelně ERA, kde mám účet. Chtěla jsem si ho vytisknout, ale při druhém vyhledání se mně ztratil a článek jsem znovu nemohla na včerejším internetu najít a ztratila jsem spoustu času hledáním tohoto článku, který je velmi důležitý, poněvadž změna nastane již od 1.7.2019 a možnost vyjádřit se a zvážit možnosti je již velmi časově omezen, tak Vás prosím, abyste mně tento článek poslali co nejdřív, tj. dnes na moji e-mailovou adresu domů. Předem moc děkuji. 

  Dobrý den,

  Poštovní spořitelna mění od 1/7/2019 některé položky v sazebníku (např. papírový výpis zdražuje na 40 Kč, vklad hotovosti na účet třetí osobu na 100 Kč, výběr hotovosti na pobočkách pošty na 40 Kč) a posouvá lhůtu pro zadání standardní platby přes internetbanking do 22:00

  M

  #6901, Předplacená debetní karta, Karta, 25.6.2019

  Dobry den, je možné koupit v Praze předplacenou debetní Mastercard/Visa? Něco jako gift card. Pokud ano, tak v jaké hodnotě max?

  Dobrý den, předplacenou kartu Mastercard poskytují následující české banky a finanční instituce:

  •  Česká spořitelna - karta Biip je společným produktem ČS a její dceřiné společnosti Mopet CZ - užití je limitováno na děti od 10 do 18 let, s tím souvisí upozornění a přehledy pro rodiče.
  • Blesk peněženka - běžně lze dobít do výše 10 tisíc Kč, lze sjednat zvýšený limit 55 tisíc/rok.
  • ČSOB - COOL karta , nebo Dobrý karta COOP - limity pro dobíjení byly nastaveny na 3.500 pro anonymní využití, 60.000 při registraci přes webový portál a 600.000 při plném ověření totožnosti na poště.
  Kromě toho existuje několik aplikací, či zahraniční poskytovatelé. Ve vašem případě tedy asi bude nejvhodnější ČSOB, resp. zřejmě k využití i na poštách jako Poštovní spořitelna ERA.
  JBP

  #6662, Za co mi banka účtuje poplatky?, Běžný účet, 29.5.2019

  Dobrý den, mám osobní účet u Poštovní spořitelny bez poplatků a nyní mi bylo odečteno 20 Kč. Jak to? Děkuji

  Dobrý den,

  Poštovní spořitelna odpouští poplatek za vedení účtu ve výši 69 Kč při splnění podmínek (obrat na účtu 5 000-10 000 Kč). Jedná se ovšem pouze o měsíční poplatek za vedení účtu. Dále si banka účtuje mnoho dalších poplatků za různé operace (např. výběr z bankomatu cizí banky, atd.). 

  Skutečně bezplatný běžný účet nabízí jiné banky, např. Equa bank (vše zdarma a bez podmínek).

  TB

  #6331, Dědické řízení a vkladní knížka, Osobní a rodinné finance, 1.4.2019

  V dědickém řízení notář zjistil majetek, kterým je vkladní knížka s číslem účtu ČSOB Poštovní spořitelna a.s. K této informaci je ještě uvedeno, že knížka má dva vkladatele. Jedním vkladatelem je zesnulý manžel a druhým jeho manželka (nyní vdova). Tyto peníze na knížce zatím nebyly vypořádány notářem coby SJM. Může prosím manželka s těmito penězi volně nakládat, či jen do 1/2 poloviny zůstatku k datu úmrtí manžela? Poštovní spořitelna má povinnost knížku zablokovat? Koho jsou peníze, pokud nebylo dosud vypořádáno SJM? Manželka má opatrovníka, ale ten neví, jestli má peníze na knížce evidovat, v jaké výši a uvádět ve zprávě opatrovnickému soudu. Děkuji

  Dobrý den,

  peníze na vkladní knížce jsou předmětem dědického řízení. Banky tyto účty (vkladní knížky) blokují po doručení úmrtního listu. S penězi by nemělo být manipulováno. Pokud by např. pozůstalý A peníze vybral a v dědickém řízení by peníze připadly pozůstalému B, mohl by pozůstalý B peníze zpětně vymáhat po pozůstalém A. 

  Články o Era (Poštovní spořitelna)

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …č a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr na poště přijde na 40 Kč. Průměr…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …o rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna (ERA), Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nabízí úrok 1%do 25…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ních bankomatůJsou nejlevnější a většina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstev…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštovní spořitelna/ERA, Sberbank, UniCreditBank (250 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) SEPAplatba příchozíEqua bank (9 Kč) Credit…

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  …ince (které však doposud nerealizovala). Do 2% se vejde ještě Raiffesienbank (1,99%). Nabídku hypoték uzavírá skupina ČSOB (Hypotéční banka, Poštovní spořitelna) na 2,09% a Komerční banka za 2,29%, která vdůsledku nové legislativy podražila spolu sUniCredit Bank nejvíce (+0,5%) a …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR