Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Poštovní spořitelna
Era (Poštovní spořitelna)

Era (Poštovní spořitelna)


  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ:  
  SWIFT: CEKOCZPP 
  Kód banky: 0300 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Poštovní spořitelna

  Odnož ČSOB pro pokrytí segmentu trhu, kterému je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (ERA je oproti ČSOB pozivována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku. Otázkou zůstává, co bude s bankou po roce 2017, kdy ji vyprší smlouva s Českou poštou - zda na poště zůstane sama, s konkurencí či se přetvoří na čistě internetovou banku s minimem poboček (Česká pošta se doposud nevyjádřila, jak vidí budoucnost smluvních vztahů s ERA). Proto také Poštovní spořitelna provedla rebranding na ERA, aby byl potenciální rozchod s poštou méně bolestný.

  O bance Era (Poštovní spořitelna)

  Era je obchodní značka Československé obchodní banky, a. s. Naše služby v současné době využívá více než dva milióny klientů. K dispozici jim je nejširší síť obchodních míst v České republice – Era finanční centra a přepážky Poštovní spořitelny na každé poště.

  Zaměřujeme se na jednoduše dostupné elektronické služby, ke kterým se naši klienti dostanou prakticky přes jakýkoli telefon, smartphone, tablet nebo počítač. Spojujeme výhody online světa i světa kolem nás, stejně tak se neomezujeme jen na finanční služby.

  Era chce přinášet více pohody do života, pomáhat vyřídit každodenní starosti i velké plány tak, aby její klienti měli více času pro sebe i své blízké.

  Dotazy v poradně k Era (Poštovní spořitelna)

  SV

  #4288, Poštovní spořitelna - korespondenční banky, Banka, 3.2.2018

  Pracuji v Kazachstánu, kde mám konto v bance a potřebuji převézt peníze na svoje konto do Poštovní banky, kde mám rovněž svoje konto. Při převodu chci v bance uvést adresu korespondenční banky pro poštovní banku, abych se vyhnul dalším zbytečným poplatkům za převod. Sdělíte mi prosím tuto adresu?

  Dobrý den,

  adresa Poštovní spořitelny (ERA) je Radlická 333/150, Praha 5, 150 57. Seznam korespondenčních bank Poštovní spořitelny je k dispozici na webu ČSOB, nicméně přímé bankovní spoření ČSOB (ERA) s Kazachstánem nemá. Peníze tak poputují pravděpodobně přes Rusko (PJSC Rosbank Moscow) nebo Turecko (Turkiye Garanti Bankasi AS).

  JB

  #4136, Vklad hotovosti na pobočce, Běžný účet, 20.12.2017

  Dobrý den, včera jsem vložil na pošte /Poštovní spořitelna/ v Sudoměřicích peníze na účet klienta v oštovní spořitelne v HB. Do kdy ty peníze bude mít na účtu? Protože 24 hodin po vložení ješte peníze neobržel. Děkuji Bará

  Dobrý den,

  po vložení hotovosti na pobočce by peníze měly být připsány na účet neprodleně. Nejpozději na konci pracovního dne. Určitě není akceptovatelné čekat více než 24 hodin. Pro příště doporučuji nevkládat hotovost na cizí účet (platíte poplatek za vklad třetí osobou 70 Kč), ale poslat platbu z účtu na účet z pohodlí domova přes internetbanking (to je u většiny bank zdarma). Equa bank, Fio banka a Air Bank nabízejí vedení účtu zdarma a bez podmínek (včetně tuzemského platebního styku).

  J

  #4131, Poplatky ERA Poštovní spořitelna, Platba, 17.12.2017

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na částku poplatku převodu peněz z ERA - Česká spořitelna do Raiffeisenbank. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  ERA Poštovní spořitelna si účtuje za mezibankovní platbu u Osobního účtu 2 Kč a u Online účtu je to zdarma. Česká spořitelna u Základního účtu 7 Kč, u účtu Moje zdravé finance je to zdarma. Doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte vždy vše zdarma a bez podmínek.

  J

  #4045, Červené konto od Era, Spoření, 21.11.2017

  Mám dotaz, vlastím červené konto a mám nový počítač a nelze se na toto konto přihlásit.

  Dobrý den,

  Červené konto od Era (Poštovní spořitelna) nabízí úrok pouze 0,2% do 250 000 Kč (dále 0,01%). To je i na dnešní poměry velmi málo. Doporučuji toto konto zrušit a peníze převést do ING, kde nabízejí 0,5% do 300 000 Kč. Pokud Vám na účet chodí výplata či důchod, pak lze doporučit Equa bank (0,8% do 200 000 Kč). Platíte-li měsíčně aspoň 5x kartou, Air Bank Vás odmění 1% do 350 000 Kč. Kompletní přehled všech bank zde.

  VJ

  #3685, Bezplatný účet pro seniory, Běžný účet, 9.7.2017

  Dobrý den, ráda by jsem vás požádala o radu. Mám založený účet u ČSOB Poštovní spořitelna -ERA- internetové bankovnictví. Potřebovala jsem banku, kam by mi ČSSZ mohla posílat důchod. Mám zřízené Červené konto a běžný účet. Chtěla by jsem ale banku, kde by jsem nemusela platit bankovní poplatky a platit nějaké poplatky ČSSZ za nevyhovující banku. Tady mi strhávají asi 60 Kč měsíčně na běžném účtu. U Červeného konta se neplatí nic, ale snížili úrokovou sazbu. Běžný účet používám maximálně jednou v roce po dobu asi 14 dní. Také potřebuji debetní kartu, se kterou by jsem mohla platit bez problémů po celém světě a také mohla účet spravovat po internetu. Za radu děkuji. S přáním hezkého dne Jana

  Dobrý den,

  vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek nabízí Air Bank, Equa bank a Fio banka. Celosvětově použitelná debetní karta je samozřejmostí stejně jako přehledný internetbanking. Equa bank nabízí zdarma i neomezené výběry z bankomatů všech tuzemských bank a v zahraničí jen za 9 Kč, tedy bych doporučil tuto banku. 

  Při důchodu zasílaném na běžný účet nabízí Equa bank spořící účet s úrokem 0,8% do 200 000 Kč.

  Články o Era (Poštovní spořitelna)

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …č a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr na poště přijde na 40 Kč. Průměr…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …o rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna (ERA), Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nabízí úrok 1%do 25…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ních bankomatůJsou nejlevnější a většina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstev…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštovní spořitelna/ERA, Sberbank, UniCreditBank (250 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) SEPAplatba příchozíEqua bank (9 Kč) Credit…

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  …ince (které však doposud nerealizovala). Do 2% se vejde ještě Raiffesienbank (1,99%). Nabídku hypoték uzavírá skupina ČSOB (Hypotéční banka, Poštovní spořitelna) na 2,09% a Komerční banka za 2,29%, která v důsledku nové legislativy podražila spolu s UniCredit Bank nejvíce (+0,5%) …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR