Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Poštovní spořitelna
Era (Poštovní spořitelna)

Era (Poštovní spořitelna)


  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ:  
  SWIFT: CEKOCZPP 
  Kód banky: 0300 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Poštovní spořitelna

  Odnož ČSOB pro pokrytí segmentu trhu, kterému je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (ERA je oproti ČSOB pozivována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku. Otázkou zůstává, co bude s bankou po roce 2017, kdy ji vyprší smlouva s Českou poštou - zda na poště zůstane sama, s konkurencí či se přetvoří na čistě internetovou banku s minimem poboček (Česká pošta se doposud nevyjádřila, jak vidí budoucnost smluvních vztahů s ERA). Proto také Poštovní spořitelna provedla rebranding na ERA, aby byl potenciální rozchod s poštou méně bolestný.

  O bance Era (Poštovní spořitelna)

  Era je obchodní značka Československé obchodní banky, a. s. Naše služby v současné době využívá více než dva milióny klientů. K dispozici jim je nejširší síť obchodních míst v České republice – Era finanční centra a přepážky Poštovní spořitelny na každé poště.

  Zaměřujeme se na jednoduše dostupné elektronické služby, ke kterým se naši klienti dostanou prakticky přes jakýkoli telefon, smartphone, tablet nebo počítač. Spojujeme výhody online světa i světa kolem nás, stejně tak se neomezujeme jen na finanční služby.

  Era chce přinášet více pohody do života, pomáhat vyřídit každodenní starosti i velké plány tak, aby její klienti měli více času pro sebe i své blízké.

  Dotazy v poradně k Era (Poštovní spořitelna)

  ŠJ

  #4647, Souhlas se zpracováním osobních údajů, Banka, 6.5.2018

  Dobrý den, mám účet u Poštovní spořitelny a nyní jsem dostala s výpisem účtu vyzvání k aktualizaci mého souhlasu se zpracováním osobních údajů. A hlavně že musím osobně dorazit na pobočku. Je tam dána možnost i telefonicky, ovšem tam mě na čísle 800 023 003 striktně odmítli, že se musím dostavit osobně. Jsem po těžké nemoci a ležící, takže s lůžkem tam nepojedu a zástup rodiny odmítnut. Ptám se tedy, ten souhlas je nutný k další spolupráci nebo být nemusí? Pokud ano tak jak dál? Beru na účet dávky a platím inkaso a telefon. Děkuji za radu co dál a s pozdravem 

  Dobrý den,

  aktualizovaný souhlas se zpracováním osobních údajů (v rámci implementace GDPR) určitě lze udělit po telefonu. Většina bank má tuto operaci na jedno kliknutí přes internetbanking. Doporučuji ignorovat výzvy Poštovní spořitelny k osobní návštěvě pobočky. Buď se jedná o naprosté amatérství na straně banky v implementaci procesů, nebo se Vás pod falešnou záminkou snaží vtáhnout do osobního kontaktu a něco nepotřebného Vám prodat (půjčku, pojištění, spoření). Upřímně nevím, co je horší. 

  Minulý týden jsme tu řešili dotaz jiného klienta, kterému Poštovní spořitelna odmítla vyplatit na pobočce peníze i po předložení OP (opět fatální pochybení banky). Nechcete i Vy tuto banku nebanku vyměnit za přívětivější alternativu? Doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte jednoduše vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a to zcela bez podmínek. Účet lze založit z pohodlí domova, banka za Vámi s podpisem smlouvy pošle zdarma kurýra. Dále veškerou administrativu řešíte pomocí přehledného internetbankingu. Žádné telefonáty ani návštěvy poboček. 

  K

  #4622, Výběr hotovosti na pobočce, Běžný účet, 26.4.2018

  Dobrý den, nemůžu dohledat PIN ke kartě ani žádné jiné formuláře, kde bych se přihlásila do internet banky. Potřebovala bych vybrat peníze, ale u nás na poště mi bylo řečeno, že na OP se hotovost vydávat nemůže. Když jsem volala na vaši linku, pán mi řekl, že se vybírat na OP může. Teď nevím, kdo má pravdu. Děkuji

  Dobrý den,

  běžná banka Vám Vaše peníze na pobočce po předložení OP samozřejmě vyplatí (přesto raději doporučuji co nejdříve dohledat nebo resetovat PIN a peníze vybírat z bankomatu kartou). Problém je, že Vy máte takovou banku nebanku. Poštovní spořitelna poskytuje své služby prostřednictvím poboček České pošty. Česká pošta se primárně zabývá listovními službami a agendou CzechPoint. Doplňkově se snaží prodávat vše od stíracích losů po omalovánky. Jako bokovku má i bankovní služby. Přestože by kvalita poskytovaných bankovních služeb (a třeba pravidel hry pro výběr peněz) měla být všude stejná, není tomu tak.

  Nebylo by rozumnější přejít k běžné bance, která jako bokovku neprodává silonky? Doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte jednoduše vše zdarma a bez podmínek. Včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank. Dejte sbohem poplatkům a nekvalitním službám. Účet lze otevřít online z pohodlí domova, banka za Vámi pošle zdarma kurýra s podpisem smlouvy.

  SV

  #4288, Poštovní spořitelna - korespondenční banky, Banka, 3.2.2018

  Pracuji v Kazachstánu, kde mám konto v bance a potřebuji převézt peníze na svoje konto do Poštovní banky, kde mám rovněž svoje konto. Při převodu chci v bance uvést adresu korespondenční banky pro poštovní banku, abych se vyhnul dalším zbytečným poplatkům za převod. Sdělíte mi prosím tuto adresu?

  Dobrý den,

  adresa Poštovní spořitelny (ERA) je Radlická 333/150, Praha 5, 150 57. Seznam korespondenčních bank Poštovní spořitelny je k dispozici na webu ČSOB, nicméně přímé bankovní spoření ČSOB (ERA) s Kazachstánem nemá. Peníze tak poputují pravděpodobně přes Rusko (PJSC Rosbank Moscow) nebo Turecko (Turkiye Garanti Bankasi AS).

  JB

  #4136, Vklad hotovosti na pobočce, Běžný účet, 20.12.2017

  Dobrý den, včera jsem vložil na pošte /Poštovní spořitelna/ v Sudoměřicích peníze na účet klienta v oštovní spořitelne v HB. Do kdy ty peníze bude mít na účtu? Protože 24 hodin po vložení ješte peníze neobržel. Děkuji Bará

  Dobrý den,

  po vložení hotovosti na pobočce by peníze měly být připsány na účet neprodleně. Nejpozději na konci pracovního dne. Určitě není akceptovatelné čekat více než 24 hodin. Pro příště doporučuji nevkládat hotovost na cizí účet (platíte poplatek za vklad třetí osobou 70 Kč), ale poslat platbu z účtu na účet z pohodlí domova přes internetbanking (to je u většiny bank zdarma). Equa bank, Fio banka a Air Bank nabízejí vedení účtu zdarma a bez podmínek (včetně tuzemského platebního styku).

  J

  #4131, Poplatky ERA Poštovní spořitelna, Platba, 17.12.2017

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na částku poplatku převodu peněz z ERA - Česká spořitelna do Raiffeisenbank. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  ERA Poštovní spořitelna si účtuje za mezibankovní platbu u Osobního účtu 2 Kč a u Online účtu je to zdarma. Česká spořitelna u Základního účtu 7 Kč, u účtu Moje zdravé finance je to zdarma. Doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte vždy vše zdarma a bez podmínek.

  Články o Era (Poštovní spořitelna)

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …č a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr na poště přijde na 40 Kč. Průměr…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …o rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna (ERA), Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nabízí úrok 1%do 25…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ních bankomatůJsou nejlevnější a většina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstev…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštovní spořitelna/ERA, Sberbank, UniCreditBank (250 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) SEPAplatba příchozíEqua bank (9 Kč) Credit…

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  …ince (které však doposud nerealizovala). Do 2% se vejde ještě Raiffesienbank (1,99%). Nabídku hypoték uzavírá skupina ČSOB (Hypotéční banka, Poštovní spořitelna) na 2,09% a Komerční banka za 2,29%, která v důsledku nové legislativy podražila spolu s UniCredit Bank nejvíce (+0,5%) …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR