Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Poštovní spořitelna
Era (Poštovní spořitelna)

Era (Poštovní spořitelna)

  Adresa: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 
  IČ:  
  SWIFT: CEKOCZPP 
  Kód banky: 0300 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Poštovní spořitelna

  Odnož ČSOB pro pokrytí segmentu trhu, kterému je milejší zajít si raději na poštu než do banky. A proč ne, docela to funguje. Spořicí produkty nejsou na špici, ale nejde ani o výrazný propadák. Běžné účty se alespoň vzdáleně snaží přiblížit produktům nízkonákladových bank (Poštovní spořitelna je oproti ČSOB pozicována jako ta méně nákladovější v rámci skupiny ČSOB), parametry hypoték kopírují ČSOB, resp. Hypoteční banku.

  O bance Era (Poštovní spořitelna)

  Historie Poštovní spořitelny se začala psát v devadesátých letech pod dnes již nepoužívaným názvem Poštovní banka (od roku 1995 Poštovní spořitelna). Banka byla nejprve převzata Investiční a Poštovní bankou a následně po krachu IPB v roce 2000 se stala součástí skupiny ČSOB. Později došlo k rebrandingu na Era, od kterého banka v roce 2019 opět upustila.

  Poštovní spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k Era (Poštovní spořitelna)

  JL

  #9389, Platba do USA, Platba, 25.3.2020

  Prosím o radu, jak převést podíl dědictví z ČR do USA. Mám účet u Poštovní spořitelny. Děkuji

  Dobrý den,

  peníze pošlete klasickou zahraniční platbou z ČR do USA. Poštovní spořitelna si za platby mimo SEPA účtuje nemalé poplatky, doporučuji Creditas nebo Air Bank.

  JR

  #7706, Rušení poplatků u SEPA plateb, Platba, 11.10.2019

  Dobrý den, hledal jsem na internetu informace ohledně plateb na Slovensko, protože s nimi pojedu příští rok na zájezd. Narazil jsem na tuto vaši odpověď. Píšete, že od prosince 2019 se díky nařízení EU ruší poplatky za bankovní styk v rámci EU. Chtěl jsem se zeptat, jestli se to týká jenom platby v eurech nebo i v korunách. Mám účet u Poštovní spořitelny, tak mě zajímá, jestli se mi vyplatí, když počkám do prosince. Děkuji za odpověď. 

  Dobrý den,

  rušení poplatků se týká jen plateb v EUR (tzv. SEPA platby). Platby v jiných měnách budou v EU nadále zpoplatněny. Za zájezd na Slovensko budete platit příjemci plateb na Slovensku určitě v eurech. Pokud byste poslal platbu v korunách, stejně by došlo k automatickému přepočtu na eura na účtu slovenského příjemce a jen byste za stejný efekt zaplatil násobně více na poplatcích (Poštovní spořitelna si účtuje např. 1% z platby, min. 250 Kč).

  I

  #6920, Poštovní spořitelna - změny v sazebníku od července 2019, Banka, 28.6.2019

  Nemohu dohledat z mého internetu článek, který jsem si včera vyhledala o změnách od 1.7.2019 v Poštovní spořitelně ERA, kde mám účet. Chtěla jsem si ho vytisknout, ale při druhém vyhledání se mně ztratil a článek jsem znovu nemohla na včerejším internetu najít a ztratila jsem spoustu času hledáním tohoto článku, který je velmi důležitý, poněvadž změna nastane již od 1.7.2019 a možnost vyjádřit se a zvážit možnosti je již velmi časově omezen, tak Vás prosím, abyste mně tento článek poslali co nejdřív, tj. dnes na moji e-mailovou adresu domů. Předem moc děkuji. 

  Dobrý den,

  Poštovní spořitelna mění od 1/7/2019 některé položky v sazebníku (např. papírový výpis zdražuje na 40 Kč, vklad hotovosti na účet třetí osobu na 100 Kč, výběr hotovosti na pobočkách pošty na 40 Kč) a posouvá lhůtu pro zadání standardní platby přes internetbanking do 22:00

  M

  #6901, Předplacená debetní karta, Karta, 25.6.2019

  Dobry den, je možné koupit v Praze předplacenou debetní Mastercard/Visa? Něco jako gift card. Pokud ano, tak v jaké hodnotě max?

  Dobrý den, předplacenou kartu Mastercard poskytují následující české banky a finanční instituce:

  •  Česká spořitelna - karta Biip je společným produktem ČS a její dceřiné společnosti Mopet CZ - užití je limitováno na děti od 10 do 18 let, s tím souvisí upozornění a přehledy pro rodiče.
  • Blesk peněženka - běžně lze dobít do výše 10 tisíc Kč, lze sjednat zvýšený limit 55 tisíc/rok.
  • ČSOB - COOL karta , nebo Dobrý karta COOP - limity pro dobíjení byly nastaveny na 3.500 pro anonymní využití, 60.000 při registraci přes webový portál a 600.000 při plném ověření totožnosti na poště.
  Kromě toho existuje několik aplikací, či zahraniční poskytovatelé. Ve vašem případě tedy asi bude nejvhodnější ČSOB, resp. zřejmě k využití i na poštách jako Poštovní spořitelna ERA.
  JBP

  #6662, Za co mi banka účtuje poplatky?, Běžný účet, 29.5.2019

  Dobrý den, mám osobní účet u Poštovní spořitelny bez poplatků a nyní mi bylo odečteno 20 Kč. Jak to? Děkuji

  Dobrý den,

  Poštovní spořitelna odpouští poplatek za vedení účtu ve výši 69 Kč při splnění podmínek (obrat na účtu 5 000-10 000 Kč). Jedná se ovšem pouze o měsíční poplatek za vedení účtu. Dále si banka účtuje mnoho dalších poplatků za různé operace (např. výběr z bankomatu cizí banky, atd.). 

  Skutečně bezplatný běžný účet nabízí jiné banky, např. Equa bank (vše zdarma a bez podmínek).

  Články o Era (Poštovní spořitelna)

  Z banky do banky během mrknutí oka

  Z banky do banky během mrknutí oka

  13.12.2019, Komerční sdělení

  …anky Creditas, PPF banky, Air Bank neboRaiffeisenbank, můžete okamžité platby pohodlně využívat. Do konce roku 2019 byse měly připojit ČSOB, Poštovní spořitelna, Moneta Money Bank. Okamžitě zpravidla do 400 tisíc Kč„Banky většinou neomezují využití okamžitýchplateb pouze pro určit…

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …č a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr na poště přijde na 40 Kč. Průměr…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …o rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna (ERA), Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nabízí úrok 1%do 25…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ních bankomatůJsou nejlevnější a většina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstev…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštovní spořitelna/ERA, Sberbank, UniCreditBank (250 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) SEPAplatba příchozíEqua bank (9 Kč) Credit…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR