Banky.cz Porovnání terminovaných vkladů

Přehled a porovnání termínovaných vkladů
Srovnání podle Termín 1 rok sestupně

TERMÍNOVANé VKLADy - VÍCE O produktech bank a sROVNÁNÍ

Máte volné peníze a řešíte, jak je v roce 2021 zhodnotit? Na jedné straně je spořicí účet s nepatrným výnosem, na druhé jsou více či méně riskantní investice. Střední cestou jsou termínované vklady. Nabízí vyšší úroky než spoření a zároveň nehrozí, že o peníze přijdete.

Při výběru nejlepšího termínovaného vkladu je důležitá hlavně úroková sazba. Nezapomínejte ale ani na další podmínky. Stačí jen využít náš přehled a porovnání termínovaných vkladů a srovnat si parametry, které vás zajímají.

Upřesněte výběr
Produkty k porovnání iúroková sazba p.a. pro termín 1 rok s měsíčním připisováním úroků Termín 1 rok iúroková sazba p.a. pro termín 2 roky s měsíčním připisováním úroků Termín 2 roky iúroková sazba p.a. pro termín 5 let s měsíčním připisováním úroků Termín 5 let imax. úroková sazba p.a. pro vklady v EUR
NEY PRO zhodnocení 2,90 % 3,20 % 2,90 % -
Termínované vklady 2,75 % 3,00 % 3,25 % 1,80 % Sjednat online
Termínovaný vklad 2,50 % 0,15 % 0,15 % 0,01 %
Termínovaný vklad 2,00 % 2,10 % - 0,01 %
Artesa Standard 1,90 % 2,40 % 3,30 % 2,40 %
Termínovaný vklad 1,00 % 0,05 % - 0,00 %
Termínovaný vklad 1,00 % 0,05 % - -
IQ Maxi vklad 0,70 % 1,21 % 1,50 % 0,45 %
Top Jistota Plus 0,70 % - - -
Vkladový účet Bonus+ 0,45 % 0,60 % - -
Termínované vklady 0,40 % 0,60 % 1,00 % 0,60 %
Termínovaný vklad 0,25 % - 0,40 % 0,40 % - 0,55 % 0,55 % - 0,70 % -
Termínované vklady 0,25 % 0,35 % 0,80 % 0,20 % Sjednat online
Termínované vklady 0,25 % 0,30 % - 0,01 %
Vkladový účet CZK 0,20 % - 0,48 % 0,20 % - 0,58 % - -
Top Jistota 0,15 % - - -
Termínovaný vklad 0,12 - 0,17 % 0,15 - 0,20 % 0,40 - 0,45 % 0,25 %
mVklad 0,10 % - - -
Termínované vklady 0,01 % 0,01 % 0,01 % 0,01 %
Termínovaný účet 0,01 % 0,01 % 0,01 % 0,10 %
Termínovaný vklad 0,01 % 0,01 % - 0,01%
Artesa Bonus - - 3,30 % -
Vkladový účet EUR-USD - - - 0,20 %
Termínovaný vklad s individuální sazbou - - - -

AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE Termínovaný vklad PODLE Termín 1 rok (sestupně)

Bankovní produkty kategorie Termínovaný vklad jsou právě srovnané sestupně podle Termín 1 rok. Termín 1 rok znamená "úroková sazba p.a. pro termín 1 rok s měsíčním připisováním úroků".

PODLE ČEHO VYBRAT NEJVÝHODNĚJŠÍ TERMÍNOVANÝ VKLAD

Když chcete najít nejlepší termínovaný účet, musíte si v první řadě ujasnit, jak dlouho můžete mít peníze uložené? Jakmile je totiž pošlete bance, nemůžete je jednoduše vybrat. Pokud se stane něco nečekaného a vy musíte peníze vybrat dřív, musíte zpravidla za zrušení vkladu.

Důležité je samozřejmě také úročení vložených peněz. Z porovnání termínovaných vkladů přitom vyplývá jednoduchá rovnice: delší doba spoření = vyšší úrok. Vyšší zhodnocení tak většinou přináší účty, na kterých peníze zůstanou alespoň 5 let.

U krátkodobých termínovaných vkladů nabízí většina poskytovatelů úrokovou sazbu pod 1 %. V současnosti tak výnos nad inflací u účtů s dobou uložení do 2 let dosáhnete jen výjimečně. I když ty nejlepší krátkodobé termínované vklady slibují zhodnocení až okolo 2 %.

Při výběru nejvýhodnějšího termínovaného účtu také zvažte, jestli zvolíte banku nebo družstevní záložnu (neboli kampeličku). Každá z nich má své výhody i nevýhody.

  • Termínovaný účet v záložně – zpravidla získáte vyšší úrok než v bance. K vkladu ale musíte přidat ještě jeho jednu desetinu jako členský vklad do družstva. Tyto peníze přitom nejsou úročené ani pojištěné. Pokud by tedy záložna zkrachovala, o tyto peníze přijdete.
  • Termínovaný účet v bance – celý váš vklad je pojištěný, a to až do výše 100 000 eur. Většinou ale musíte počítat s nižším úrokem.

JAK VYUŽÍT SROVNÁNÍ TERMÍNOVANÝCH ÚČTŮ

Délka trvání vkladu, úroková sazba, měna účtu, někdy i minimální výše vkladu. Tyto prvky musíte vzít v úvahu při výběru nejlepšího termínovaného účtu. A podle těchto parametrů pak jednotlivé nabídky srovnejte pomocí našeho přehledu a porovnání termínovaných vkladů 2020.

A jak přesně vypadá nejlepší postup při srovnání termínovaných účtů?

V první řadě si rozmyslete, jestli do srovnání zahrnete družstevní záložny i banky. Pokud chcete přehled omezit, stačí vybrat příslušnou záložku.

Následně si zvolte, na jak dlouho chcete peníze uložit a podívejte se, který z poskytovatelů vám nabízí nejlepší úrok. Za zřízení a vedení TV naštěstí banky neúčtují poplatky, které by snižovaly váš výnos.

Základ pro výběr nejvýhodnějšího termínovaného vkladu, máte hotový. Abyste ale vybrali opravdu nejlepší účet, zaměřte se ještě na poslední sloupec. V něm jsou nejdůležitější dvě položky:

  • Minimální vklad – říká, jakou nejmenší částku musíte uložit, abyste od poskytovatele termínovaný vklad dostali. Zatímco někde si vystačíte s několika tisíci, jinde potřebujete alespoň 100 000 korun.
  • Ostatní – najdete zde například informace o možnostech předčasného výběru nebo úročení u termínovaných vkladů nad 5 let.

Pokud patříte mezi zkušenější investory, můžete si sjednat termínovaný účet v cizí měně, například v eurech. V takovém případě nezapomeňte při srovnání termínovaných účtů zkontrolovat úrokovou sazbu v eurech či dolarech.

Termínovaný vklad u malé nebo velké banky?

Typickým poskytovatelem TV jsou spíše malé banky a kampeličky. Výhodnější termínovaný vklad tak založíte zejména u Expobank, J&T Banky, Creditas, nebo Trinity Bank. Velké banky termínované vklady mají jako poslední alternativu po jiných možnostech spoření a investicích do fondů. Termínovaný vklad u Sberbank, Unicredit, či Komerční banky vám tak mnoho peněz nevydělá. Zejména u menších bank a kampeliček nezapomeňte na rozložení rizika a vklady ukládejte ve výši do 100 tis EUR na instituci. V případě neočekávaného krachu banky vám termínovaný vklad i s úroky vyplatí Fond pojištění vkladů.

Hledáte termínovaný vklad, nebo spořící účet?

Pokud máte zájem o vklad u vybrané banky nebo spořitelny, tak je dobré vědět, že ne všechny instituce musí produkt termínovaného vkladu poskytovat! Například Česká spořitelna zmodernizovala své produkty tak, že již poskytuje jen spořící účty a vkladní knížky. Nebo Komerční banka - ta prezentuje možnost termínovaných vkladů a stejně vám nakonec založí termínovaný účet.

Jiný název produktu vás nemusí zneklidnit - parametry termínovaného vkladu i spořícího účtu jsou velmi podobné. Peníze uložíte na předem dohodnutou lhůtu, jen u TV úrok obdržíte na konci vkladu. V případě že si vyberete termínovaný účet, tak technicky bude mít nastavenu výpovědní lhůtu na datum konce vkladu. Je tedy jen důležité uvědomit si, že z termínovaného vkladu nebo účtu vám banka neumožní vybrat peníze před koncem sjednané doby. Nebo za takový výběr zaplatíte tučný poplatek. Proto se domníváme, že v dnešní době je pro uživatele vhodnější zřídit spořící účet.

Jakmile si porovnáte všechny potřebné parametry, hravě vyberete ten nejlepší termínovaný vklad. Stačí jen zjistit, který poskytovatel splňuje veškeré vaše požadavky a k tomu nabízí nejvyšší úrok.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Termínovaný vklad

Články o bankovním produktu Termínovaný vkladRychlé odkazy