Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Trinity Bank
Trinity (Trinity Bank)

Trinity (Trinity Bank)

  Adresa: Senovážné náměstí 1375/19, 110 00 Praha, Nové Město 
  IČ: 25307835 
  SWIFT: MPUB CZ PP 
  Kód banky: 2070 
  Na českém trhu: 15.8.1996 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Trinity Bank

  Trinity Bank byla založena v roce 1996 ve Zlíně, postupně vyrostla v největší družstevní záložnu v ČR. Rychlý růst bilanční sumy a přísnější regulace sektoru družstevních záložen ze strany ČNB (2015) jen povzbudily Trinity Bank k transformaci na banku, která byla úspěšně dovršena ziskem bankovní licence v závěru roku 2018. Jako záložna získávala kapitál i vklady svých členů, ze kterých jsou nyní akcionáři čekající na dividendy z kladného hospodaření ústavu.

  Trinity Bank cílí svými produkty převážně na zájemce o spoření s výpovědní lhůtou do 2 let. Vklady u banky jsou pojištěny do výše zákonného limitu a zejména u delších vkladů si věrní klienti užívají vyšších sazeb než u většiny bank. 

  O bance Trinity (Trinity Bank)

  Trinity Bank (dříve Moravský Peněžní Ústav) byla založena 15. srpna 1996 ve Zlíně. Trinity Bank nyní nabízí širokou škálu finančních služeb, a to běžné a vkladové účty, úvěrové produkty, služby v oblasti platebního styku a internetové bankovnictví. Produkty poskytuje jak soukromým osobám, tak i podnikatelům a firmám. Trinity Bank má v současnosti tři pobočky - v Praze, Brně a Zlíně. V prosinci 2018 získala společnost bankovní licenci a nově vzniklá banka nese název Trinity Bank a.s.

  Trinity Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, spořicí účet a termínovaný vklad.

  Zajímáte-li se o služby, je dobré prostudovat podmínky https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#obchodni-podminky, rovněž podmínky produktů a poskytování služeb https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby . 

  Flash news o Trinity (Trinity Bank)

  13.10.2020

  Trinity Bank Garantovaný Fond láká kvalifikované investory a banka dále rozšiřuje spolupracovníky
  Mladá banka akvizovala do nejvyššího vedení ekonoma Lukáše Kovandu. Ten má vyhodnocovat investiční příležitosti a podílet se na strategických rozhodnutích Trinity bank. 

  Mezi spolupracovníky v širším slova smyslu banka zařadila i sportovní ikonu Jardu Jágra. Zřejmě vzájemně výhodný obchod? - hokejoví Rytíři Kladno mají sponzora, ředitel banky Jágra dlouhodobě obdivuje a nyní až k němu v rámci motivačního programu dokáže doručit spolupracovníky.
  Jágr se stal i čestným investorem TBGF, který se deklaruje jako konzervativní fond a míří údajně na výnos 3,5%. Snadný cíl - chtělo by se říct!

  Smutnou zprávou pro klienty je, že banka stále nemá jako prioritu zapojení do systému rychlých mezibankovních plateb. Trinity se profiluje jako banka pro privátní a korporátní klientelu a soustředí se na výnosy z depozitních produktů. Na rozdíl od dřívějších proklamací banka stále provozuje jen 3 pobočky (Zlín, Praha, Brno) a zřízení pobočky v Hradci Králové, Ostravě, či Plznidnes deklaruje na horizontu 3 let (r.2023)

  19.2.2020

  Trinity bank hlásí 20.500 klientů a vklady 16,6 miliardy kč. 
  Transformovaná záložna (dříve Moravský peněžní ústav ze Zlína) uzavřela první rok na bankovním trhu. Za pouhý rok se Trinity bance podařilo zdvojnásobit počet klientů i vkladů a dosáhla na kapitálovou přiměřenost 20% (minimální povinná výše je 8%). Banka hlásí, že za růstem stojí nadstandardní zhodnocení vkladů a výjimečná péče o klienty. Slušelo by se dodat "a bankovní pojištění vkladů"! 

  Prioritou Trinity bank pro rok 2020 bude  nyní rozvoj služeb privátního bankovnictví a komplexní nabídka úvěrového financování malých a středních společností.

  20.2.2019

  Největší kampelička MPU od 1.1.2019 získala bankovní licenci a po přejmenování  na Trinity Bank se vrhá i na expanzi. Do roku 2020 se hodlá rozšířit na 6 poboček, připravuje produkty pro flexibilní úvěrové financování malých a středních podniků a bude dále rozvíjet projektové a developerské financování. Moravský peněžní ústav k transformaci na banku dospěl po 23 letech.

  Dotazy v poradně k Trinity (Trinity Bank)

  J

  #15408, Kam uložit 75 000 Kč?, Spoření, 22.9.2021

  Dobrý den, na běžném účtu u Air Bank mám naspořeno 75 000 Kč. Kam prosím tyto úspory uložit? Na běžném účtu z toho nic není. Mám děti. Napadlo mě, jestli by nebyl nějaký vhodný produkt právě pro děti, spořím to jim. Předem děkuji za radu.

  Dobrý den,

  nejvyšší úrok na spořicím účtu nabízí aktuálně Trinity Bank (1,08% do 100 000 Kč). Dětské produkty lepší podmínky nenabízejí (úročeny jsou přinejlepším stejně jako produkty pro dospělé a může se hůře disponovat s vkladem). 

  MI

  #14547, Potřebuji výpis z účtu, Běžný účet, 14.6.2021

  Vážení, prosila bych o zaslání výpisu z účtu banky 2070 poštou a to na adresu mého trvalého bydliště. Za vyřízení své žádosti mnohokrát děkuji. S přáním pěkného dne

  Dobrý den,

  požadavek na výpis z účtu doporučuji směřovat přímo na vaši banku (Trinity Bank). Mimo papírového výpisu poštou (za poplatek) si taktéž můžete výpis stáhnout zdarma elektronicky přes internetbanking (elektronický výpis má stejnou platnost jako papírový, není v tom žádný rozdíl).

  JS

  #11026, Nejlepší termínovaný vklad, Spoření, 21.8.2020

  Dobrý den, chci si založit termínovaný vklad na rok ve Sberbank s úrokem 0,7%. Co mi radíte prosím?

  Dobrý den,

  doporučuji prostudovat nabídky všech bank v našem srovnávači termínovaných vkladů a vybrat si banku, která Vám nabídne vyšší úrok (např. Trinity Bank 0,9%, J&T Banka 1,4%). Není důvod dávat peníze do Sberbank za poloviční úrok. 

  JIF

  #10308, Stížnost na banku, Banka, 2.6.2020

  Dobrý den, na mé dopisy a stížnosti adresované předsedovi správní rady a představenstvu Trinity Bank nebylo odpovězeno přes několikáté urgence. Co mohu dělat? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  o jaké stížnosti a v jaké záležitosti se jedná? Spor s bankou můžete řešit prostřednictvím Finančního arbitra nebo soudu.

  JM

  #9625, Stavební spoření pro dceru, Spoření, 7.4.2020

  Chtěla bych založit dceři (12 let) stavební spoření u Raiffeisenbank, zdají se mi tam nejlepší podmínky. Nechtěla bych spořit měsíčně, ale dát jednorázovou částku na 6 let najednou (cca 123 000 Kč). Lze to tak, je to výhodné? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  skládat na stavební spoření jednorázově celých 120 000 Kč na 6 let dopředu je extrémně nevýhodné, protože:

  1) celých 120 000 Kč by bylo zablokováno na 6 let

  2) peníze by se úročily jen 1,3% (nejlepší spořící účty nabízejí momentálně 1,6%)

  Doporučuji ukládat měsíčně přesně 1 700 Kč a zbytek peněz ponechat na spořícím účtu (Trinity Bank, Hello Bank, Equa Bank). Tímto dosáhnete lepšího zhodnocení a výrazně lepší likvidity (většina peněz nebude blokována, ale zůstane Vám k dispozici). 

  Články o Trinity (Trinity Bank)

  Z ČMSS bude ČSOB Stavební spořitelna, Liška ale zůstane

  Z ČMSS bude ČSOB Stavební spořitelna, Liška ale zůstane

  9.9.2020, Spoření

  …ů. Trinity snižuje úroky už podruhéVětšina bank přistoupila ke snížení úrokovésazby na spořicích účtech už v první polovině roku. Platí to i o Trinity Bank,která ale ve snižování pokračuje také nyní. Například na spořicím účtu Výhoda +klesl úrok z 0,4 % na 0,2 %. Změny se kromě spořicíc…

  Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

  Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

  18.5.2020, Spoření

  …li poklesu sazeb centrální banky oznámilysnížení úroků například: Air Bank Banka Creditas Equa bank Expobank Hello bank! ING Bank Sberbank nebo Trinity Bank Sazby na spořicích účtech přitom klesaly dostvýrazně. Například Air Bank je snížila přibližně o polovinu – z 1,5% na 0,8%. Přibližn…

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  4.4.2020, Osobní a rodinné finance

  …adu splátek doplnila a dostáváte tak i odpovědi na 13 základních otázek. https://www.unicreditbank.cz/cs/ostatni/moznosti-odkladu-splatek.html Trinity BankTrinity úvěruje prakticky jen firemní klientelu, tedy dopadem na půjčky a hypotéky občanů se nezabývá. Banka prosí klienty, aby upře…

  Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

  Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

  3.4.2020, Spoření

  …řicích účtů. Krátce po snížení sazeb centrální banky se k němu odhodlalanapříklad Trinity Bank. Vyplatí se proto sáhnout po spořicím účtu conejdřív. A využít vyšší úroky, dokud to jde.

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  10.1.2020, Spoření

  …ových vkladů a spodmínkou, že peníze nechají na účtu alespoň rok. Stejný úrok jako Banka Creditas pak nabízíExpobank. A jen o málo méně slibuje Trinity Bank. Lidé, kteří si u ní založíspořicí účet do 15. května, dostanou sazbu 1,58%. Úrok až5 %? Ano, ale…Na trhu sice objevíte i nabídky, …  Banky v ČR