Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Trinity Bank
Trinity (Trinity Bank)

Trinity (Trinity Bank)

  Adresa: Senovážné náměstí 1375/19, 110 00 Praha, Nové Město 
  IČ: 25307835 
  SWIFT: MPUB CZ PP 
  Kód banky: 2070 
  Na českém trhu: 15.8.1996 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Trinity Bank

  Trinity Bank byla založena v roce 1996 ve Zlíně, postupně vyrostla v největší družstevní záložnu v ČR. Rychlý růst bilanční sumy a přísnější regulace sektoru družstevních záložen ze strany ČNB (2015) jen povzbudily Trinity Bank k transformaci na banku, která byla úspěšně dovršena ziskem bankovní licence v závěru roku 2018. Jako záložna získávala kapitál i vklady svých členů, ze kterých jsou nyní akcionáři čekající na dividendy z kladného hospodaření ústavu.

  Trinity Bank cílí svými produkty převážně na zájemce o spoření s výpovědní lhůtou do 2 let. Vklady u banky jsou pojištěny do výše zákonného limitu a zejména u delších vkladů si věrní klienti užívají vyšších sazeb než u většiny bank. 

  O bance Trinity (Trinity Bank)

  Trinity Bank (dříve Moravský Peněžní Ústav) byl založen 15. srpna 1996 ve Zlíně. Trinity Bank nyní nabízí širokou škálu finančních služeb, a to běžné a vkladové účty, úvěrové produkty, služby v oblasti platebního styku a internetové bankovnictví. Produkty poskytuje jak soukromým osobám, tak i podnikatelům a firmám. Trinity Bank má v současnosti tři pobočky - v Praze, Brně a Zlíně. V prosinci 2018 získala společnost bankovní licenci a nově vzniklá banka nese název Trinity Bank a.s.

  Trinity Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, spořicí účet a termínovaný vklad.

  Zajímáte-li se o služby, je dobré prostudovat podmínky https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#obchodni-podminky, rovněž podmínky produktů a poskytování služeb https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby . 

  Flash news o Trinity (Trinity Bank)

  19.2.2020

  Trinity bank hlásí 20.500 klientů a vklady 16,6 miliardy kč. 
  Transformovaná záložna (dříve Moravský peněžní ústav ze Zlína) uzavřela první rok na bankovním trhu. Za pouhý rok se Trinity bance podařilo zdvojnásobit počet klientů i vkladů a dosáhla na kapitálovou přiměřenost 20% (minimální povinná výše je 8%). Banka hlásí, že za růstem stojí nadstandardní zhodnocení vkladů a výjimečná péče o klienty. Slušelo by se dodat "a bankovní pojištění vkladů"! 

  Prioritou Trinity bank pro rok 2020 bude  nyní rozvoj služeb privátního bankovnictví a komplexní nabídka úvěrového financování malých a středních společností.

  20.2.2019

  Největší družstevní záložna MPU od 1.1.2019 získala bankovní licenci a kromě přejmenování  na Trinity Bank se vrhá i na expanzi. Do roku 2020 se hodlá rozšířit na 6 poboček, připravuje produkty pro flexibilní úvěrové financování malých a středních podniků a bude dále rozvíjet projektové a developerské financování. Moravský peněžní ústav k transformaci na banku dospěl po 23 letech.

  Dotazy v poradně k Trinity (Trinity Bank)

  JIF

  #10308, Stížnost na banku, Banka, 2.6.2020

  Dobrý den, na mé dopisy a stížnosti adresované předsedovi správní rady a představenstvu Trinity Bank nebylo odpovězeno přes několikáté urgence. Co mohu dělat? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  o jaké stížnosti a v jaké záležitosti se jedná? Spor s bankou můžete řešit prostřednictvím Finančního arbitra nebo soudu.

  JM

  #9625, Stavební spoření pro dceru, Spoření, 7.4.2020

  Chtěla bych založit dceři (12 let) stavební spoření u Raiffeisenbank, zdají se mi tam nejlepší podmínky. Nechtěla bych spořit měsíčně, ale dát jednorázovou částku na 6 let najednou (cca 123 000 Kč). Lze to tak, je to výhodné? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  skládat na stavební spoření jednorázově celých 120 000 Kč na 6 let dopředu je extrémně nevýhodné, protože:

  1) celých 120 000 Kč by bylo zablokováno na 6 let

  2) peníze by se úročily jen 1,3% (nejlepší spořící účty nabízejí momentálně 1,6%)

  Doporučuji ukládat měsíčně přesně 1 700 Kč a zbytek peněz ponechat na spořícím účtu (Trinity Bank, Hello Bank, Equa Bank). Tímto dosáhnete lepšího zhodnocení a výrazně lepší likvidity (většina peněz nebude blokována, ale zůstane Vám k dispozici). 

  A

  #9259, Jak si naspořit základ na hypotéku?, Spoření, 16.3.2020

  Dobrý den, ráda bych se optala, jaké by pro mne bylo nejvýhodnější spoření. Ráda bych si naspořila nějakou částku, která by byla pro mě nejvýhodnější, ze které bych dosáhla na nějaký "překlenovací úvěr" a poté na hypotéku. Ráda bych si půjčila celkem 3 mil. Kč. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  banky Vám na hypotéku mohou půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy např. pro koupi nemovitosti za 3,75 mil. Kč bude třeba mít našetřeno 375-750 tisíc korun. Přijde na to, jak rychle budete schopna tuto částku naspořit. Chybu neuděláte se spořícím účtem od Trinity Bank s úrokem 1,58%-2,08% (dle výše vkladu).

  P

  #9194, Kam uložit 2 miliony korun?, Spoření, 6.3.2020

  Dobrý den, prosím o radu s výběrem banky. Mám 2,4 mil. Kč, které budu postupně vybírat na financování stavby RD (po dobu cca 2 roky). Jakou banku byste mě doporučili? Děkuji

  Dobrý den,

  doporučuji spořící účet od Trinity Bank s úrokem 2,08%. Peníze máte kdykoliv k dispozici, tedy je budete moci průběžně vybírat, jak si bude stavba RD žádat.

  FM

  #9098, Trinity Bank, Banka, 27.2.2020

  Kód banky 2070 - je relevantní?

  Dobrý den,

  ano, kód banky 2070 náleží Trinity Bank (dříve Moravský peněžní ústav).

  Články o Trinity (Trinity Bank)

  Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

  Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

  18.5.2020, Spoření

  …li poklesu sazeb centrální banky oznámilysnížení úroků například: Air Bank Banka Creditas Equa bank Expobank Hello bank! ING Bank Sberbank nebo Trinity Bank Sazby na spořicích účtech přitom klesaly dostvýrazně. Například Air Bank je snížila přibližně o polovinu – z 1,5% na 0,8%. Přibližn…

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  4.4.2020, Osobní a rodinné finance

  …adu splátek doplnila a dostáváte tak i odpovědi na 13 základních otázek. https://www.unicreditbank.cz/cs/ostatni/moznosti-odkladu-splatek.html Trinity BankTrinity úvěruje prakticky jen firemní klientelu, tedy dopadem na půjčky a hypotéky občanů se nezabývá. Banka prosí klienty, aby upře…

  Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

  Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

  3.4.2020, Spoření

  …řicích účtů. Krátce po snížení sazeb centrální banky se k němu odhodlalanapříklad Trinity Bank. Vyplatí se proto sáhnout po spořicím účtu conejdřív. A využít vyšší úroky, dokud to jde.

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  10.1.2020, Spoření

  …ových vkladů a spodmínkou, že peníze nechají na účtu alespoň rok. Stejný úrok jako Banka Creditas pak nabízíExpobank. A jen o málo méně slibuje Trinity Bank. Lidé, kteří si u ní založíspořicí účet do 15. května, dostanou sazbu 1,58%. Úrok až5 %? Ano, ale…Na trhu sice objevíte i nabídky, …

  Velké porovnání spoření – září 2019

  Velké porovnání spoření – září 2019

  18.9.2019, Spoření

  …y a jeden přepisverifikačního SMS kódu. Rychlé a pohodlné. Nicméně i tato nabídka má své časovéomezení a od 1/10/2019 banka úrok sníží na 1,8%. Trinity Banknabízí pouhých 1,58%, nicméně dle neoficiálních informací je možné si vyjednat 2%a banka údajně s touto nabídkou vybrané klienty i o…  Banky v ČR