Trinity (Trinity Bank)

  Adresa: Senovážné náměstí 1375/19, 110 00 Praha, Nové Město 
  IČ: 25307835 
  SWIFT: MPUB CZ PP 
  Kód banky: 2070 
  Na českém trhu: 15.8.1996 

  Bezplatná linka: 800 678 678 (8,30-17,00)
  Telefon: 577 004 070


  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Trinity Bank

  Trinity Bank pod současným názvem působí od února 2019. Firma byla založena v roce 1996 ve Zlíně, postupně vyrostla v největší družstevní záložnu v ČR. Rychlý růst bilanční sumy a přísnější regulace sektoru družstevních záložen ze strany ČNB (2015) jen povzbudily Trinity Bank k transformaci na banku. Ta byla úspěšně dovršena ziskem bankovní licence v závěru roku 2018, ještě pod názvem MPU Banka. Jako záložna Moravský peněžní ústav získávala kapitál i vklady svých členů. Z nich jsou nyní akcionáři čekající na dividendy z kladného hospodaření Trinity - banky s mezinárodním názvem.

  Trinity Bank cílí svými produkty převážně na zájemce o spoření s výpovědní lhůtou do 2 let. Vklady u banky jsou pojištěny do výše zákonného limitu a zejména u delších vkladů si věrní klienti užívají vyšších sazeb než u většiny bank. 

  Banka nenabízí veřejně žádné úvěrové produkty - půjčky či hypotéky občanům. Dá se tedy předpokládat, že zdroje získané z vkladů půjčuje firmám, nebo umísťuje na finančním trhu.

  O bance Trinity (Trinity Bank)

  Trinity Bank (dříve Moravský Peněžní Ústav) byla založena 15. srpna 1996 ve Zlíně. Trinity Bank nyní nabízí širokou škálu finančních služeb, a to běžné a vkladové účty, úvěrové produkty, služby v oblasti platebního styku a internetové bankovnictví. Produkty poskytuje jak soukromým osobám, tak i podnikatelům a firmám. Trinity Bank má v současnosti tři pobočky - v Praze, Brně a Zlíně. V prosinci 2018 získala společnost bankovní licenci a nově vzniklá banka nese název Trinity Bank a.s.

  Trinity Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, spořicí účet a termínovaný vklad.

  Zajímáte-li se o služby, je dobré prostudovat podmínky https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#obchodni-podminky, rovněž podmínky produktů a poskytování služeb https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby . 

  Flash news o Trinity (Trinity Bank)

  13.10.2020

  Trinity Bank Garantovaný Fond láká kvalifikované investory a banka dále rozšiřuje spolupracovníky
  Mladá banka akvizovala do nejvyššího vedení ekonoma Lukáše Kovandu. Ten má vyhodnocovat investiční příležitosti a podílet se na strategických rozhodnutích Trinity bank. 

  Mezi spolupracovníky v širším slova smyslu banka zařadila i sportovní ikonu Jardu Jágra. Zřejmě vzájemně výhodný obchod? - hokejoví Rytíři Kladno mají sponzora, ředitel banky Jágra dlouhodobě obdivuje a nyní až k němu v rámci motivačního programu dokáže doručit spolupracovníky.
  Jágr se stal i čestným investorem TBGF, který se deklaruje jako konzervativní fond a míří údajně na výnos 3,5%. Snadný cíl - chtělo by se říct!

  Smutnou zprávou pro klienty je, že banka stále nemá jako prioritu zapojení do systému rychlých mezibankovních plateb. Trinity se profiluje jako banka pro privátní a korporátní klientelu a soustředí se na výnosy z depozitních produktů. Na rozdíl od dřívějších proklamací banka stále provozuje jen 3 pobočky (Zlín, Praha, Brno) a zřízení pobočky v Hradci Králové, Ostravě, či Plznidnes deklaruje na horizontu 3 let (r.2023)

  19.2.2020

  Trinity bank hlásí 20.500 klientů a vklady 16,6 miliardy kč. 
  Transformovaná záložna (dříve Moravský peněžní ústav ze Zlína) uzavřela první rok na bankovním trhu. Za pouhý rok se Trinity bance podařilo zdvojnásobit počet klientů i vkladů a dosáhla na kapitálovou přiměřenost 20% (minimální povinná výše je 8%). Banka hlásí, že za růstem stojí nadstandardní zhodnocení vkladů a výjimečná péče o klienty. Slušelo by se dodat "a bankovní pojištění vkladů"! 

  Prioritou Trinity bank pro rok 2020 bude  nyní rozvoj služeb privátního bankovnictví a komplexní nabídka úvěrového financování malých a středních společností.

  20.2.2019

  Největší kampelička MPU od 1.1.2019 získala bankovní licenci a po přejmenování  na Trinity Bank se vrhá i na expanzi. Do roku 2020 se hodlá rozšířit na 6 poboček, připravuje produkty pro flexibilní úvěrové financování malých a středních podniků a bude dále rozvíjet projektové a developerské financování. Moravský peněžní ústav k transformaci na banku dospěl po 23 letech.

  Dotazy v poradně k

  DL

  #16477, Trinity spoření a Dobrý klient, Spoření, 17.1.2022

  Dobrý den, mám založen spořící účet Výhoda+. Lze tento účet zrušit a založit si nový Dobrý klient, který je lépe úročen? V kladném případě, jaký úrok bych s účtem Dobrý klient získal? Současná úroková sazba u SÚ Výhoda+ je 2.58 % p.a.? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Trinity Bank nabízí aktuálně u spořicího účtu Dobrý klient úrok 3,08%, přičemž tímto úrokem jsou úročeny pouze nové vklady. Můžete si tedy založit nový účet a vložit na něj nové peníze, ale převod ze stávajícího účtu Výhoda+ možný není (resp. takto převedené peníze by Vám Trinity lépe neúročila). Stávající úrok u spořicího účtu Výhoda+ je oficiálně 2,08%, ale vybraným klientům úročí peníze Trinity výše (nicméně stále pod úrovní 3,08%). 

  Pro nižší vklady lze aktuálně doporučit spořicí účet od Banky Creditas (úrok 3,6% do 350 000 Kč), pro vyšší vklady od 1 mil. Kč pak J&T Banku (3-3,5%). Úrokové sazby se teď často mění, takže se raději vždy podívejte na nejlepší možnosti spoření. Na portálu Banky.cz najdete aktualizované přehledy spořicích účtů a srovnání termínovaných vkladů.

  LS

  #16286, Výhodný spořicí účet, Spoření, 5.1.2022

  Dobrý den, mám zájem o založení výhodného spořícího účtu u ČSOB. Můžete mi nějaký doporučit?

  Dobrý den,

  platí jednoduché pravidlo - čím větší banka, tím nižší úrok. Při současné meziroční inflaci 6% jsou úroky nabízené ČSOB opravdu málo. Nejvyšší úrok nabízí Trinity Bank (3,08% bez podmínek). Porovnejte si úrokové sazby v našem srovnávači spořicích účtů

  J

  #16152, Kam uložit 1,5 mil. Kč?, Spoření, 20.12.2021

  Dobrý den, prosím o radu, kam nejlépe uložit 1,5 mil. Kč. Moc děkuji

  Dobrý den,

  aktuálně nejvyšší sazby na spořicím účtu nabízí Trinity Bank (2,58%), ale již tento týden se může vše změnit. ČNB velmi pravděpodobně zvýší sazby o dalších 0,75-1%. 

  HP

  #16066, Jaký účet od Trinity Bank zvolit?, Spoření, 9.12.2021

  Dobrý den, chtěla bych část svých finančních prostředků uložit na spořící účet u Trinity bank. Našla jsem tam dva produkty se zajímavým úročením, jedná se o produkt Dobrý klient, kde je aktuální úrok 2,58% a produkt Výhoda+, kde je 2,08%. Kromě rozdílného úroku a různého způsobu založení (produkt Výhoda+ nelze založit online) jsem u těchto dvou produktů nenašla žádný rozdíl. Můžete mi prosím sdělit, jaký je v těchto dvou produktech rozdíl? Moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  v těchto produktech žádný rozdíl není, volte spořicí účet s vyšším úročením 2,58%.

  HP

  #15817, Založení a zrušení spořicího účtu, Spoření, 8.11.2021

  Dobrý den, chci se zeptat, jak funguje přecházení mezi spořícími účty. Když si teď založím spořící účet např. u Trinity Bank a cca za 0,5 roku dojde k razantnímu snížení úrokové sazby a já budu chtít peníze převést na jiný výhodnější spořící účet, částku převedu na nově založený účet a stávající spořící účet u Trinity Bank musím nějakým (jakým?) způsobem zrušit? Nebo zanikne automaticky při převodu celé částky? A je zrušení spořícího účty zpoplatněno? Díky moc za odpověď.

  Dobrý den,

  zakládání i rušení spořicích účtů je u všech bank zdarma. Na rozdíl od termínovaných vkladů nejsou peníze na spořicích účtech nikterak vázány a můžete jej kdykoliv převést do jiné banky. Spořicí účet automaticky nezaniká, o jeho zrušení je nutné požádat osobně na pobočce. 

  Články o

  Úrok 4 % na spořicím účtu? Stačí vybrat kombinaci s investicemi

  27.12.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …čtů. Najdetetam všechny podmínky ajednoduše vyberete nejvýhodnější nabídku. Nejvyšší úrok bez podmínek? 3,08 %Nejvyšší sazbu natrhu nyní nabízí Trinity Bank. Úrok 3,08 %získáte bez omezení výše vkladu pro nové vklady. Úrok nad 2 % pak nabízejí idalší poskytovatelé: Expobank nabízí úrok 3…

  Trinity Bank opět zvyšuje úrokové sazby. Nyní na spořicím účtu 2,58 % ročně

  13.12.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

  Trinity Bank aktuálně nabízí nejvyšší úročení na spořicím účtu na trhu. Reagovala tak na prudké zvýšení sazeb České národní banky a již po několikáté zvýšila sazbu na spořicím účtu na 2,58 % p.a. Jednáse v tuto chvíli o nejvyšší úrokovou sazbu na trhu bez omezení. Tatonadstandardní úroko…

  Úroky na spořicích účtech výrazně rostou. Dosáhnete až na 2,58 %

  29.11.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …. Na koncilistopadu to bylo o 1 procentní bod. Aktuálně klientům nabízí úrok na spořicímúčtu 2,5 %, což je zatím druhá nejvýhodnější nabídka za Trinity Bank (2,58%). Na tuto sazbu dosáhnou noví i dosavadní klienti Moneta MoneyBank. A úrok platí pro vklady do 1 000 000 korun. Noví klienti…

  Úroky na spořících účtech explodují po rozhodnutí ČNB

  5.11.2021, Osobní a rodinné finance, Autor: Petr Jermář

  … konkrétní sazby nejlepších vkladů u bank: JT Banka nabídne od 10. listopadu sazby 2-2,5%. Minimální vklad pro nové klienty však činí 1 mil. Kč Trinity Bank oznámila navýšení úrokové sazby u spořícího účtu Trinity Dobrý klient na 2,08% jako první - hned po vyhlášení ČNB. Banka zvyšuje úr…

  Úroky na spořicích účtech začaly znovu růst. Víte, kde dosáhnete i na 1%?

  4.10.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …vatelé 2% hranici, postupně sazby klesly až k 0,5%. A někde dokonce ještě níž. Nyní ale opět rostou. Aktuálně dosáhnete i naúrok 1,58 %, a to u Trinity Bank. V hlavní roli ČNBJak už jsme zmínili, na vývoji úrokových sazebse výrazně podepsala koronavirová pandemie. Přesněji způsob, jakým …