Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Trinity Bank
MPU (Trinity Bank)

MPU (Trinity Bank)

  Adresa: Senovážné náměstí 1375/19, 110 00 Praha, Nové Město 
  IČ: 25307835 
  SWIFT: MPUB CZ PP 
  Kód banky: 2070 
  Na českém trhu: 15.8.1996 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Trinity Bank

  Trinity Bank byla založena v roce 1996 ve Zlíně, postupně vyrostla v největší družstevní záložnu v ČR. Rychlý růst bilanční sumy a přísnější regulace sektoru družstevních záložen ze strany ČNB (2015) jen povzbudily Trinity Bank k transformaci na banku, která byla úspěšně dovršena ziskem bankovní licence v závěru roku 2018. Jako záložna získávala kapitál i vklady svých členů, ze kterých jsou nyní akcionáři čekající na dividendy z kladného hospodaření ústavu.

  Trinity Bank cílí svými produkty převážně na zájemce o spoření s výpovědní lhůtou do 2 let. Vklady u banky jsou pojištěny do výše zákonného limitu a zejména u delších vkladů si věrní klienti užívají vyšších sazeb než u většiny bank. 

  O bance MPU (Trinity Bank)

  Trinity Bank (dříve Moravský Peněžní Ústav) byl založen 15. srpna 1996 ve Zlíně. Trinity Bank nyní nabízí širokou škálu finančních služeb, a to běžné a vkladové účty, úvěrové produkty, služby v oblasti platebního styku a internetové bankovnictví. Produkty poskytuje jak soukromým osobám, tak i podnikatelům a firmám. Trinity Bank má v současnosti tři pobočky - v Praze, Brně a Zlíně. V prosinci 2018 získala společnost bankovní licenci a nově vzniklá banka nese název Trinity Bank a.s.

  Trinity Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, spořicí účet a termínovaný vklad.

  Zajímáte-li se o služby, je dobré prostudovat podmínky https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#obchodni-podminky, rovněž podmínky produktů a poskytování služeb https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby . 

  Flash news o MPU (Trinity Bank)

  20.2.2019

  Největší družstevní záložna MPU od 1.1.2019 získala bankovní licenci a kromě přejmenování se vrhá i na expanzi. Do roku 2020 se hodlá rozšířit na 6 poboček, připravuje produkty pro flexibilní úvěrové financování malých a středních podniků a bude dále rozvíjet projektové a developerské financování. Moravský peněžní ústav k transformaci na banku dospěl po 23 letech.

  Dotazy v poradně k MPU (Trinity Bank)

  #8719, Která banka nabízí nejlepší spořící účet?, Spoření, 26.1.2020

  Dobrý den, mohu se zeptat na spořící účet? Jaký je v dnešní době pro mne jako zákazníka nejvýhodnější? Mám účet u ČS a to úročení je nic moc. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  doporučuji spořící účet od Banky Creditas s úrokem 1,6% bez jakýchkoliv podmínek a poplatků, alternativně Trinity Bank s úrokem 1,58%.

  VM

  #8398, Kam uložit milion korun?, Spoření, 3.1.2020

  Dobrý den, chci si založit spořící účet, 1 mil Kč. Potřebuji dispoziční právo pro druhou osobu. Můžete mi prosím poradit, u které banky je v roce 2020 založení účtu pro klienta nejvýhodnější? Děkuji.

  Dobrý den,

  doporučuji spořící účet od banky Creditas, která nabízí úrok 1,6%. Alternativně Trinity Bank s 1,58%.

  MI

  #8371, Vývoj úroků 2020, Spoření, 29.12.2019

  Na stránkách banky Creditas jsem se tak dočetl o "akčním" úroku na spořících účtech od 1.1.2020 ve výši 1,6%, platném do 31.3.2020. Dokážete odhadnout o kolik se úrok sníží (nepočítám, že by se zvýšil vzhledem k současnému trhu) od dubna 2020? Také mě zajímá zda můžete potvrdit čtvrtletní změny výše úroků u spořících účtů banky Creditas nebo zda je možnost, že úrok zůstane stejný v těchto intervalech? Díky

  Dobrý den,

  predikovat vývoj úroků na spořícím účtu konkrétní banky je téměř nemožné. Banka zohledňuje mnoho faktorů (jaké sazby nabízí konkurence, jaké má plány na akvizice nových klientů a udržení stávajících, cena peněz na mezibankovním trhu, atd.). Další prostor ke snižování pod 1,6% nevidím, neb by klienti obratem přešli k Expobank (1,6%), Trinity Bank (1,58%) či Hello Bank (1,5%). ČNB se nechala slyšet, že příští rok to vidí na max. 1 zvýšení sazeb nebo ponechání stávajícího stavu. Při současné inflaci nad 3% zde prostor k poklesu spíše není.

  JV

  #8369, Pojištění vkladů, Banka, 29.12.2019

  Dobrý den, chci si založit spořící účet u Wüstenrot a prosím o informaci, jak jsou pojištěny vklady, pokud budou založeny dva účty jednou osobou a na každém účtu bude ekvivalent cca 100 tis. EUR. Budou pojištěny a garantovány oba tyto účty? Pokud ne, stačilo by jejich založení na každého z manželů po jednom účtu? Budou pak tyto účty pojištěny oba? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  pojištěny jsou vklady v celkovém součtu na jednu fyzickou osobu do ekvivalentu 100 000 EUR na jednu instituci. Řešením je tak mít 2 spořící účty, každý u jiné banky. Můžete také založit 2 účty u jedné banky (každý na jednoho z manželů), ale v nedávné historii se stalo, že jedna ze záložen zkrachovala těsně po úmrtí jednoho z manželů a ukončeném dědickém řízení, kdy byl najednou majitelem obou účtů pouze jeden z manželů (který tím o polovinu peněz přišel). Banka Creditas aktuálně nabízí úrok 1,8% (od ledna se snižuje na 1,6%), Expobank 1,6%, Trinity Bank 1,58%. Wüstenrot sice nabízí nejvíc (1,7%), nicméně byl právě koupen Moneta Money Bank, která takto vysoký úrok určitě držet nebude (viz její vlastní spořící účet, u kterého Moneta udržela letos úrok 2% jen pár měsíců a pak šla rapidně dolů na 1,2%, tedy hluboko pod konkurenci). 

  P

  #8227, Nejlepší spořící účet, Spoření, 8.12.2019

  Dobrý den, prosím o informaci, který ze spořících účtů je nyní nejvýhodnější. Mám uložené peníze u ING, ale myslím, že již nemají tolik výhodné podmínky. Banka Creditas nyní nabízí úrok 1,8%, ale s garancí jen do konce roku. Jedná se o částku cca 200 - 300 tisíc Kč. Předem děkuji za informaci

  Dobrý den,

  ING Bank je vhodná pro nové klienty na první 4 měsíce, kdy nabízí úrok 2% do 300 000 Kč. Doporučuji Banku Creditas, která s aktuálním úrokem 1,8% nabízí nejvíce (byť garantovnaým jen do konce roku). Creditas nemá moc prostoru pro snižování úroků, konkurence ji šlape na paty (Trinity Bank 1,58%, Hello Bank 1,5%). Přinejhorším peníze převedete v lednu do jedné z těchto dvou bank. Kompletní přehled všech bank v našem srovnávači spořících účtů.

  Články o MPU (Trinity Bank)

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  10.1.2020, Spoření

  …ových vkladů a spodmínkou, že peníze nechají na účtu alespoň rok. Stejný úrok jako Banka Creditas pak nabízíExpobank. A jen o málo méně slibuje Trinity Bank. Lidé, kteří si u ní založíspořicí účet do 15. května, dostanou sazbu 1,58%. Úrok až5 %? Ano, ale…Na trhu sice objevíte i nabídky, …

  Velké porovnání spoření – září 2019

  Velké porovnání spoření – září 2019

  18.9.2019, Spoření

  …y a jeden přepisverifikačního SMS kódu. Rychlé a pohodlné. Nicméně i tato nabídka má své časovéomezení a od 1/10/2019 banka úrok sníží na 1,8%. Trinity Banknabízí pouhých 1,58%, nicméně dle neoficiálních informací je možné si vyjednat 2%a banka údajně s touto nabídkou vybrané klienty i o…

  Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

  Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

  13.9.2019, Půjčka

  …louho nebude. Sberbank navícnení jedinou bankou v České republice, která kreditky nenabízí. Obejít se beznich musejí také klienti Air Bank nebo Trinity Bank. Nejslabší za posledních 9 letPřístup některýchbank ke kreditním kartám je důsledkem toho, jak k tomuto produktu v posledníchletech…

  Velké porovnání spoření – červenec 2019

  Velké porovnání spoření – červenec 2019

  28.7.2019, Spoření

  … (obvykledo 150-350 000 Kč). O měsíc později dorovnala nabídku 2% banka Creditas a todokonce pro výše vkladů až do 1,5 mil. Kč. Dříve kralující Trinity Bank (1,58%)a Hello bank (1,5%) předběhl i Wüstenrot (1,7%). Skupinu lépe úročených spořícíchúčtů uzavírá Equa bank a Air Bank (1,3%). …

  Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

  Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

  15.5.2019, Banka

  …posud. SpořeníZrostoucíchúroků mají radost především střadatelé. Začátkem května došlo po dlouhé době kdalšímurůstu sazeb na spořících účtech (Trinity Bank 1,58%, Air Bank 1,3% a Equa bank1,2%, které doplňují stále skvělou nabídku Hello Bank 1,5%). Krátkodobé termínovanévklady vsoučasné…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR