Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Trinity Bank
MPU (Trinity Bank)

MPU (Trinity Bank)

  Adresa: Senovážné náměstí 1375/19, 110 00 Praha, Nové Město 
  IČ: 25307835 
  SWIFT: MPUB CZ PP 
  Kód banky: 2070 
  Na českém trhu: 15.8.1996 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Trinity Bank

  Trinity Bank byla založena v roce 1996 ve Zlíně, postupně vyrostla v největší družstevní záložnu v ČR. Rychlý růst bilanční sumy a přísnější regulace sektoru družstevních záložen ze strany ČNB (2015) jen povzbudily Trinity Bank k transformaci na banku, která byla úspěšně dovršena ziskem bankovní licence v závěru roku 2018. Jako záložna získávala kapitál i vklady svých členů, ze kterých jsou nyní akcionáři čekající na dividendy z kladného hospodaření ústavu.

  Trinity Bank cílí svými produkty převážně na zájemce o spoření s výpovědní lhůtou do 2 let. Vklady u banky jsou pojištěny do výše zákonného limitu a zejména u delších vkladů si věrní klienti užívají vyšších sazeb než u většiny bank. 

  O bance MPU (Trinity Bank)

  Trinity Bank (dříve Moravský Peněžní Ústav) byl založen 15. srpna 1996 ve Zlíně. Trinity Bank nyní nabízí širokou škálu finančních služeb, a to běžné a vkladové účty, úvěrové produkty, služby v oblasti platebního styku a internetové bankovnictví. Produkty poskytuje jak soukromým osobám, tak i podnikatelům a firmám. Trinity Bank má v současnosti tři pobočky - v Praze, Brně a Zlíně. V prosinci 2018 získala společnost bankovní licenci a nově vzniklá banka nese název Trinity Bank a.s.

  Trinity Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, spořicí účet a termínovaný vklad.

  Zajímáte-li se o služby, je dobré prostudovat podmínky https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#obchodni-podminky, rovněž podmínky produktů a poskytování služeb https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby . 

  Flash news o MPU (Trinity Bank)

  20.2.2019

  Největší družstevní záložna MPU od 1.1.2019 získala bankovní licenci a kromě přejmenování se vrhá i na expanzi. Do roku 2020 se hodlá rozšířit na 6 poboček, připravuje produkty pro flexibilní úvěrové financování malých a středních podniků a bude dále rozvíjet projektové a developerské financování. Moravský peněžní ústav k transformaci na banku dospěl po 23 letech.

  Dotazy v poradně k MPU (Trinity Bank)

  HL

  #7343, Výběr spořícího účtu, Spoření, 19.8.2019

  Dobry den, mam spor. ucet Prima a k nemu techn. ucet, intern. bank. u UniCredit bank. Techn. ucet se bude rusit k 31.12.2019. Z techn. uctu sly pouze trv. prikazy (cca 5-6 za rok). Penize na techn. ucet byly prevadeny ze spor. uctu. Psala jsem dotaz pred cca tydnem. Ziji trvale v zahranici. Muzete doporucit jiny ucet - bezny a sporici, z ktereho by platby trvalych prikazu sly? Jina banka nez Moneta Money Bank. Dekuji.

  Dobrý den,

  nejvyšší úrok na spořícím účtu momentálně nabízí Moneta Money Bank a Creditas (2%), o něco méně pak Wüstenrot (1,7%), Trinity Bank (1,58%) a Hello Bank (1,5% do 300 000 Kč). Běžný účet doporučuji od Equa bank (vše zdarma a bez podmínek).

  SV

  #6849, Spoření s bonusem od Trinity Bank, Spoření, 18.6.2019

  Dobrý den, mám dotaz na nový produkt od Trinity Bank - spořící účet Výhoda+ (akční úrok 1,58%). V ceníku se dočítám o dispoziční lhůtě 7 dní a poplatek, pokud chci vypovědět mimo ní 5% ze zůstatku účtu. Chtěla jsem se zeptat, co je dispoziční lhůta? Něco jako vázací lhůta, která je u termínovaného vkladu? Vztahuje se tato lhůta i na bankovní převod nebo pouze na výběr v hotovosti u přepážky banky či z bankomatu? Pokud se jedná o vázací lhůtu obdobnou termínovanému vkladu, znamená to tedy, že když dám přes internetbanking příkaz k úhradě, tak se peníze na požadovaný účet převedou za 7 dní? S tímto jsem se totiž u žádného spořícího účtu zatím nesetkala, tak proto se ptám. Zároveň se chci zeptat, kdybych vybrala veškeré peníze, tak mi účet automaticky zanikne (v ceníku a sazebníku se totiž hovoří o vypovězení, nikoli o převodu). Předem děkuji.

  Dobrý den,

  patrně se jedná o omyl, spořící účet Výhoda+ s úrokem 1,58% od Trinity Bank nemá žádnou vázací ani výpovědní lhůtu (peníze máte kdykoliv k dispozici - můžete je vybírat či převádět na jiné účty dle libosti). Účet se neruší ani při nulovém zůstatku.

  P

  #6685, Spořící účet Raiffeisebank, Spoření, 1.6.2019

  Dobrý den, poprosil bych o váš názor na Spořicí účet eKonto XL u Raiffeisen bank, úroková sazba 3 % p. a. na dobu 6 měsíců pro vklady do výše 150 000 Kč. Zajímalo by mne, zda-li mohu založit účet, vložit 150 000 Kč a po půl roce zhodnocené peníze vybrat, účet zrušit a to vše bez jakýchkoliv sankcí ze strany banky. A dále, zda-li existující podobné produkty u jiných bank s podobnými podmínkami. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  ano, toto udělat můžete, ale úrok 3% je podmíně aktivním užíváním běžného účtu. Podobnou akci má ING Bank (2% do 300 000 Kč na prvních 6 měsíců). Osobně mi přijde lepší si založit spořící účet u Trinity Bank s úrokem 1,58% pro neomezenou výši vkladu a bez jakýchkoliv podmínek

  K

  #6684, Spoření pro děti, Spoření, 1.6.2019

  Dobrý den, mám 3,5letého syna a chtěla bych mu založit účet/spoření nebo něco podobného. Ale tak abych nemusela opravdu vkládat peníze každý měsíc smluvenou částku, ale tak jak uznám za vhodné. Prosím o radu. 

  Dobrý den,

  můžete-li každý měsíc ukládat 1 700 Kč, doporučuji stavební spoření (úrok 1% a státní příspěvek 2 000 Kč/rok, celkové zhodnocení cca 3,4%). Jinak spořící účet od Trinity Bank s úrokem 1,58% (zcela bez podmínek, peníze můžete vybrat kdykoliv). Stavební spoření můžete sjednat na synovo jméno, spořící účet pouze na sebe.

  MK

  #6677, Duo profit od ČSOB, Spoření, 31.5.2019

  Dobrý den, chci se zeptat na produkt Duo Profit. V podmínkách se píše, že úroky budou připsány na účet podílového fondu. Nikde se však nepíše, jak dlouho musím setrvat v podílovém fondu, když spořící účet na 2% končí po jednom roce. Jak, kdy a za jakých podmínek mohu ukončit podílový fond?

  Dobrý den,

  založte si spořící účet u Trinity Bank a získáte úrok 1,58% zcela bez podmínek a pro neomezenou výši vkladu (lze založit online z pohodlí domova). To je mnohem lepší řešení než si u ČSOB zakládat ke spoření podílové fondy, platit poplatky a plnit podmínky.

  Články o MPU (Trinity Bank)

  Velké porovnání spoření – září 2019

  Velké porovnání spoření – září 2019

  18.9.2019, Spoření

  …y a jeden přepisverifikačního SMS kódu. Rychlé a pohodlné. Nicméně i tato nabídka má své časovéomezení a od 1/10/2019 banka úrok sníží na 1,8%. Trinity Banknabízí pouhých 1,58%, nicméně dle neoficiálních informací je možné si vyjednat 2%a banka údajně s touto nabídkou vybrané klienty i o…

  Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

  Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

  13.9.2019, Půjčka

  …louho nebude. Sberbank navícnení jedinou bankou v České republice, která kreditky nenabízí. Obejít se beznich musejí také klienti Air Bank nebo Trinity Bank. Nejslabší za posledních 9 letPřístup některýchbank ke kreditním kartám je důsledkem toho, jak k tomuto produktu v posledníchletech…

  Velké porovnání spoření – červenec 2019

  Velké porovnání spoření – červenec 2019

  28.7.2019, Spoření

  … (obvykledo 150-350 000 Kč). O měsíc později dorovnala nabídku 2% banka Creditas a todokonce pro výše vkladů až do 1,5 mil. Kč. Dříve kralující Trinity Bank (1,58%)a Hello bank (1,5%) předběhl i Wüstenrot (1,7%). Skupinu lépe úročených spořícíchúčtů uzavírá Equa bank a Air Bank (1,3%). …

  Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

  Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

  15.5.2019, Banka

  …posud. SpořeníZrostoucíchúroků mají radost především střadatelé. Začátkem května došlo po dlouhé době kdalšímurůstu sazeb na spořících účtech (Trinity Bank 1,58%, Air Bank 1,3% a Equa bank1,2%, které doplňují stále skvělou nabídku Hello Bank 1,5%). Krátkodobé termínovanévklady vsoučasné…

  Velké porovnání spoření – duben 2019

  Velké porovnání spoření – duben 2019

  25.4.2019, Spoření

  …a bank (od 1/5/2019: 1,2% do 200 000 Kč při platbě 3x kartou) a MONETA Money Bank (1,2% do 0,5 mil. Kč bez podmínek),následovány vtěsném závěsu Trinity Bank (1,18% bez podmínek a omezenívýše vkladu). Shodných 1,1% nabízejí J&T Banka (bez podmínek a omezení výše vkladu) aWüstenrot (be…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR