Banky.cz Banky.cz Družstevní záložny

Družstevní záložny

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéka na stavbu domu

Hypotéka na stavbu domu

21.9.2018, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Málokdo dnes zvládne postavit dům ze svých úspor. Řešením je hypotéka na výstavbu. Jak požádat banku o úvěr a které dokumenty si předem připravit?

Kupujete nový byt? ČSSD k Vám nastěhuje sociálně slabé

Kupujete nový byt? ČSSD k Vám nastěhuje sociálně slabé

14.9.2018, Politika, Autor: Jan Budín

ČSSD před komunálními volbami oprášila koncept desátku pro developery, kteří by museli přenechávat část nových bytů obcím pro sociálně slabé. Tvrdě pracovat a splácet hypotéku? Levice Vám k tomu přidá prima sousedy. 

Finanční hříchy mladých

Finanční hříchy mladých

6.9.2018, Osobní a rodinné finance, Autor: Petr Jermář

Každá věková skupina se dopouští specifických finančních hříchů. Zatímco senioři nakupují v předváděcích akcích předražené a nepotřebné zboží, čerství absolventi středních škol si po zkušební době nejčastěji kupují auta na úvěr. Proč by tak neměli činit?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JF

#5207, Velká půjčka, Půjčka, 25.9.2018

Dobry den, chtel bych si vzit pujcku kolem 1 mil Kc. Ziji v UK cca 19 let. Je mi 30 let. Pracuji a mam smlouvu na dobu neurcitou. Smlouvu mam na £19 300 rocne bez prescasu. Takze zhruba vydelam mesicne s prescasem kolem £1 700 cisteho. Mam stale trvaly pobyt u rodicu v CZ. Jake dokumenty nebo co bych potreboval ? Uver v CZ s zadnou bankou nemam otevreny. Jen v Anglii . Vyplatni pasky atd neni problem ukazat. Moc dekuji za odpoved.

Dobrý den, banky obvykle nepůjčují bez zástavy nemovitosti více než 900 000 Kč (vyšší částky jen formou hypotéky). Banky taktéž mohou mít problém s příjmy ze zahraničí, neboť v případě příjmu v GBP a splátkách v CZK by se jednalo o tzv. cizoměnový úvěr, který má kurzová rizika (o kterých by Vás banka dle legislativy na ochranu spotřebitele musela poučit a případně nést i část rizika). Žijete-li již 19 let v UK, nebylo by lepší si vzít půjčku tam? Ať máte úvěr ve stejné měně jako výdaje a příjmy (jinak byste tratil na měnových konverzích).

LV

#5206, Chybné číslo účtu, Platba, 25.9.2018

Dobrý den, nejsem klientem vaší banky, ale dnes jsem odeslala z mého bankovního účtu platbu klientce Vaší banky, ale bohužel jsem zadala špatně číslo účtu. Měla tam být ještě předvolba, které jsem si nevšimla. Zkoušela jsem na Vašich stránkách zjistit, zda účet, který jsem zadala existuje a bohužel ano. Můžete mi prosím poradit, jak problém vyřešit? Lze peníze dostat zpět? Děkuji Vašková

Dobrý den, nejsme banka, ale poradenský portál. Pokud chybně zadané číslo účtu skutečně existovalo, informujte svoji banku, která následně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

MM

#5205, Platba kartou, Platba, 25.9.2018

Dobrý den, v říjnu letíme do Londýna. Jak je to u plateb kartou? Jako v České republice nebo se účtuje nějaký poplatek? Děkuji za odpověď

Dobrý den, platby kartou máte celosvětově vždy bez poplatků. Platíte pouze za výběry z bankomatů. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 5200 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR