Banky.cz Banky.cz Družstevní záložny

Družstevní záložny

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

23.9.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Pořádně si všechno promyslet. Tak zní základní pravidlo pro případy, kdy řešíte, jak si půjčit peníze. Musíte si dát navíc pozor, abyste nenaletěli a neskončili v nesplatitelných dluzích. Připravili jsme proto 8 rad, které vám pomůžou, aby vás půjčka nezruinovala.

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

21.9.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéky s dlouhou fixací. Takový je aktuální hit hypotečního trhu. Právě o tento typ půjčky na bydlení je totiž v současnosti největší zájem. Ukazují to alespoň data České národní banky. Důvod je jednoduchý – často u nich získáte výhodnější úrok než u kratších fixací.

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Příliš komplikované. Nebo dokonce nemožné. Tak vnímá darování nemovitosti s hypotékou řada lidí. Ve skutečnosti ale není o moc složitější než darování jakékoliv jiné nemovitosti.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#11331, Insolvence a rodičovská, Exekuce a insolvence, 25.9.2020

Dobrý den, prosím o radu. Jsem rok v insolvenci, můj příjem je rodičovský příspěvek a darovací smlouva. Rodičovský příspěvek vyčerpám v únoru příštího roku, ale dceru mohu dát do školky až od září. Mám tedy v plánu si rodičovský příspěvek snížit a protáhnout až do srpna 2021. Je možnost plnit oddlužení pouze z darovací smlouvy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, bylo-li vaše insolvenční řízení zahájeno po 6/2019, stačí Vám pro úspěšné oddlužení splácet min. 2 200 Kč měsíčně (u starších řízení je třeba během 5 let splatit min. 30% dluhů). Příjem můžete mít z libovolného zdroje, třeba i 100% z darovací smlouvy. 

S

#11330, Exekuce v manželství, Exekuce a insolvence, 25.9.2020

Dobrý den, jsem ručitelem firmy, která si vzala půjčku a dostala potom exekuci, protože nenapsala žádost o odklad splátek. Teď ta exekuce visí na mně, protože jsem ručitelem. Půjčku si brala firma ještě před mým manželstvím a teď jsem ženatý. Může ta exekuce přejít i na moji manželku? Trvalý pobyt mám jinde než žijí a moje manželka žije u rodičů. Můžou po ní vymáhat částku nebo zabavit věci co má u rodičů v bytě? Přišel ji papír s exekucí, ale v těch papírech bylo moje jméno a ona nikde. Exekutor mi bere peníze z výplaty. Zmrazil mi jak firemní tak i osobní účty, na každém účtu je jiná částka. Celkový dluh by měl být 200 000 Kč. Prý existují nějaké firmy, které můžou splatit exekuci a já bych jim to splácel jako úvěrem. Děkuji

Dobrý den, za Vaše dluhy vzniklé před manželstvím částečně ručí i Vaše manželka (nejste-li je schopen sám splácet a nemáte-li sepsané zúžení SJM). Exekuce tedy může být uvalena i na Vaší paní, přičemž není podstatné, kdo má kde trvalé bydliště. Jako fyzické osobě Vám nikdo v exekuci nepůjčí na vyplacení dluhů. Coby právnické osobě Vám někdo půjčit teoreticky může, ale spíše bych se těmto firmám vyhnul (budou to extrémně nevýhodné podmínky, nemá cenu si pro 200 000 Kč ničit život)

PN

#11329, Insolvence, Exekuce a insolvence, 25.9.2020

Dobrý den, prosím o radu. Mám insolvenci už půl roku, dluh mám 500 tisíc a vydělávám 26 000 Kč. Moje babička prodává byt a nás vnoučata chce podělit dědictvím. Jednalo by se o 350 000 Kč. Chtěla bych to použít na svou insolvenci. Zajímá mě, jestli tím už bude splacena nebo budu splácet stále dál. A za jak dlouho budu vymazaná z rejstříků. Nebo tam budu už navždy? Děkuji moc

Dobrý den, v insolvenci musí být všechny mimořádné příjmy (dědictví, dary, atd.) použity na splacení dluhů (nemáte na výběr). Zvládnete-li během 3 let splatit min. 60% dluhů, skončí Vám oddlužení již za 3 roky. Jinak se insolvence splácí 5 let (nebo do momentu plného splacení dluhů - co nastane dříve).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR