Banky.cz Banky.cz Družstevní záložny NEY spořitelní družstvo
NEY SD (NEY spořitelní družstvo)

NEY SD (NEY spořitelní družstvo)

  Web: www.ney.cz Internetbanking: ib.ney.cz
  Adresa: ROHAN BUSINESS CENTRE, Rohanské nábřeží 671/15, 186 00 Praha 8 - Karlín 
  IČ: 26137755 
  SWIFT:  
  Kód banky: 2260 
  Na českém trhu: 14.12.1999 

  Expertní hodnocení družstevní záložny NEY spořitelní družstvo

  Nejmladší družstevní záložna na trhu, která dlouhodobě nabízí nejlepší úrokové sazby mezi záložnami i bankami u terminovaných vkladů všech termínů. Občanům také NEY družstvo poskytuje úvěry na bydlení. Nejde typicky o levnou a dlouhodobou hypotéku, ale NEY dokáže přizpůsobit svůj produkt možnostem klienta a zejména řešit krizové situace.

  NEY spořitelní dále poskytuje členům družstva převážně z řad podnikatelů i účelové či neúčelové půjčky a úvěry. NEY provozuje přehledný web s kvalitními informacemi, kalkulačkami a možností založení členství i produktů on-line. Internet banking spořitelního družstva funguje spíše v základní podobě, která neumí soupeřit s nejkvalitnějšími internet bankingy. Samotné družstvo je ale přímým členem zúčtovacího systému ČNB, tedy platební služby NEY jsou rychlé a kvalitní a lze je jen doporučit.

  O družstevní záložně NEY SD (NEY spořitelní družstvo)

  NEY spořitelní družstvo je dnes silná a spolehlivá středně velká družstevní záložna, nebo-li kampelička, s několikamiliardovou bilancí, která poskytuje služby výhradně svým členům z řad občanů, živnostníků i firem. Členství v záložně je vlastně formalitou a lze jej jednoduše získat oproti základnímu členskému vkladu jeden tisíc korun.

  NEY družstvo poskytuje úvěry až do výše 30 mil. korun (aktuální maximum ze zákona) a vklady můžete uložit v libovolné výši. Přitom platí zákonná povinnost vložit jednu desetinu z úročených vkladů jako další členský vklad. Tuto nevýhodu oproti bankám NEY spořitelní družstvo kompenzuje klientům vyššími úrokovými sazbami z vkladů, které jsou ze zákona do výše sto tisíc EUR plnohodnotně pojištěny.

  Společnost navazuje na rozsáhlou tradici družstevních záložen v českých zemích od minulého století a je jedním z nejsilnějších propagátorů světové organizace záložen World Council of Credit Union, za kterou stojí 57 tisíc družstevních záložen a přes 200 milionů družstevníků.

  Od 3.10. 2011 do 22.10. 2017 působila společnost pod hlavičkou ANO spořitelní družstvo. Od 14.12.1999 působilo spořitelní družstvo na trhu pod názvem ROYAL CAPITAL družstevní záložna.

  Flash news o NEY SD (NEY spořitelní družstvo)

  2.7.2018

  Bilance NEY spořitelní družstvo již přes 2,5 miliardy.
  Na konci úspěšného roku 2017 spořitelní družstvo zaznamenalo růst ve většině ukazatelů okolo 40%. Počet aktivních členů zakončil na 2,6 tisících, základní kapitál narostl na 306 mil.Kč; poskytnuté úvěry narostly z 1,4 mld na téměř 2,2 mld. korun, téměř stejně se navýšily vklady členů u družstva. Gratulujeme!

  5.5.2017

  Nový bankovní kód 2260 pro NEY spořitelní družstvo. Záložna NEY SD začíná přijímat platby klientů přímo ve zúčtovacího systému ČNB. Dojde tak ke zrychlení převodu do kterékoliv banky v ČR na 1 den a platby budou v internetovém bankovnictví lépe identifikovány. Připojení do clearingu ČNB umožní další rozvoj produktů záložny dosud známé především garancí termínovaného vkladu s nejvyšším zhodnocením na trhu.   Banky v ČR