Banky.cz Družstevní záložny NEY spořitelní družstvo

NEY SD (NEY spořitelní družstvo)

  Web: www.ney.cz Internetbanking: ib.ney.cz
  Adresa: ROHAN BUSINESS CENTRE, Rohanské nábřeží 671/15, 186 00 Praha 8 - Karlín 
  IČ: 26137755 
  Na českém trhu: 14.12.1999 

  Expertní hodnocení družstevní záložny NEY spořitelní družstvo

  Nejmladší družstevní záložna na trhu, která dlouhodobě nabízí nejlepší úrokové sazby mezi záložnami i bankami u terminovaných vkladů všech termínů. Občanům také NEY družstvo poskytuje úvěry na bydlení. Nejde typicky o levnou a dlouhodobou hypotéku, ale NEY dokáže přizpůsobit svůj produkt možnostem klienta a zejména řešit krizové situace.

  NEY spořitelní dále poskytuje členům družstva převážně z řad podnikatelů i účelové či neúčelové půjčky a úvěry. NEY provozuje přehledný web s kvalitními informacemi, kalkulačkami a možností založení členství i produktů on-line. Internet banking spořitelního družstva funguje spíše v základní podobě, která neumí soupeřit s nejkvalitnějšími internet bankingy. Samotné družstvo je ale přímým členem zúčtovacího systému ČNB, tedy platební služby NEY jsou rychlé a kvalitní a lze je jen doporučit.

  O družstevní záložně NEY SD (NEY spořitelní družstvo)

  NEY spořitelní družstvo je dnes silná a spolehlivá středně velká družstevní záložna, nebo-li kampelička, s několikamiliardovou bilancí, která poskytuje služby výhradně svým členům z řad občanů, živnostníků i firem. Členství v záložně NEY je vlastně formalitou a lze jej jednoduše získat oproti základnímu členskému vkladu jeden tisíc korun.

  NEY družstvo poskytuje úvěry až do výše 30 mil. korun (aktuální maximum ze zákona) a vklady můžete uložit v libovolné výši. Přitom platí zákonná povinnost vložit jednu desetinu z úročených vkladů jako další členský vklad. Tuto nevýhodu oproti bankám NEY spořitelní družstvo kompenzuje klientům vyššími úrokovými sazbami z vkladů, které jsou ze zákona do výše sto tisíc EUR plnohodnotně pojištěny.

  Společnost navazuje na rozsáhlou tradici družstevních záložen v českých zemích od minulého století a je jedním z nejsilnějších propagátorů světové organizace záložen World Council of Credit Union, za kterou stojí 57 tisíc družstevních záložen a přes 200 milionů družstevníků.

  Od 3.10. 2011 do 22.10. 2017 působila společnost pod hlavičkou ANO spořitelní družstvo. Od 14.12.1999 působilo spořitelní družstvo na trhu pod názvem ROYAL CAPITAL družstevní záložna.

  Flash news o NEY SD (NEY spořitelní družstvo)

  2.7.2018

  Bilance NEY spořitelní družstvo již přes 2,5 miliardy.
  Na konci úspěšného roku 2017 spořitelní družstvo zaznamenalo růst ve většině ukazatelů okolo 40%. Počet aktivních členů zakončil na 2,6 tisících, základní kapitál narostl na 306 mil.Kč; poskytnuté úvěry narostly z 1,4 mld na téměř 2,2 mld. korun, téměř stejně se navýšily vklady členů u družstva. Gratulujeme!

  5.5.2017

  Nový bankovní kód 2260 pro NEY spořitelní družstvo. Záložna NEY SD začíná přijímat platby klientů přímo ve zúčtovacího systému ČNB. Dojde tak ke zrychlení převodu do kterékoliv banky v ČR na 1 den a platby budou v internetovém bankovnictví lépe identifikovány. Připojení do clearingu ČNB umožní další rozvoj produktů záložny dosud známé především garancí termínovaného vkladu s nejvyšším zhodnocením na trhu. 

  Dotazy v poradně k

  PL

  #4081, Peníze stranou ČS, Běžný účet, 1.12.2017

  Mám zavedený účet Peníze stranou u ČS. Jak postupovat při vkladu na tento účet a opětovném převodu na účet běžný? Děkuji

  Dobrý den,

  převody lze uskutečnit online přes internetbanking. Nebylo by ale lepší nechat peníze úročit na spořícím účtu? Měl byste je také kdykoliv k dispozici. ING Bank nabízí bez podmínek 0,5% do 300 000 Kč. Equa bank 0,8% do 200 000 Kč a Air Bank 1% do 350 000 Kč. Úrokové sazby u spořících a termínovaných vkladů již rostou a s růstem výkonnosti ekonomiky a rovněž s růstem inflace je téměř jisté, že ke zvyšování sazeb se přidají i ostatní banky - např. aktuálně sazby zvyšovala Sberbank, EQUA a NEY spořitelní družstvo dává prémiový úrok na delší vklady.

  J

  #4059, Bez podmínky aktivního užívání, Běžný účet, 27.11.2017

  Dobry den, prosim Vas, u jake banky si mohu otevrit ucet, ktery nebudu vyuzivat, jen bych chtela prevest jistou financni castku na tento ucet, jelikoz prodavam nemovitost. Zadny ucet v CR nemam, protoze bydlim v UK. Mam zajem o terminovany ucet. Nejakou castku bych si chtela prevest na ucet v UK a nejakou castku si sporit. Velice dekuji, s vrelym pozdravem Julie

  Dobrý den,

  bezplatný běžný účet, který není třeba aktivně využívat, nabízejí Equa bank, Air Bank, Fio banka a Creditas. Běžný účet slouží k platebnímu styku, např. k příjmu peněz z prodeje nemovitosti, není úročen. Pro spoření a dlouhodobé uložení peněz volte termínovaný vklad. Z bank lze doporučit J&T Banku (při termínu 1-5 let úrok 0,65-1,10%). Termínované vklady nabízejí též družstevní záložny (např. NEY Spořitelní družstvo s úrokem 1,2-3%), ale zde je třeba investovat 10% z vkladu do nepojištěného základního kapitálu kampeličky. Kompletní přehled vkladů zde.

  A

  #3996, Kam uložit 600 000 Kč na 3 roky, Spoření, 4.11.2017

  Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat. Mám k dispozici 600 000 Kč, které chci zhodnocovat po 3 roky. Možná však budu 400 000 Kč potřebovat již za dva roky na něco jiného. Můžete mně prosím dopodoručit vhodné produkty nebo jejich kombinaci pro zhodnocení? Určitě mne zajímá výnos, náklady na zajištění likvidity ve 2. roce a zhodnocení rizika Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  volte kombinaci spořícího účtu a termínovaného vkladu. Na spořícím účtu získáte u Air Bank 1% do 350 000 Kč (při platbě 5x kartou k bezplatnému běžnému účtu), u Equa bank 0,8% do 200 000 (při platbě 3x kartou k bezplatnému běžnému účtu) a u ING 0,5% do 300 000 Kč bez podmínek. Peníze jsou kdykoliv k dispozici. 

  Termínované vklady lze dělit na bankovní (bez rizika) a od družstevních záložen (riziko ztráty 10% vkladu při krachu kampeličky). Z bank u termínu na 3 roky nabízí Creditas a J&T Banka 0,9% (J&T Banka má podmínku min. vkladu 0,5 mil. Kč). Z družstevních záložen pak NEY spořitelní družstvo a ČS úvěrní družstvo 3%. 

  Články o

  Úrok nad 4 % na spořicím účtu nabízí stále víc bank. Ale pozor na podmínky

  13.6.2022, Spoření, Autor: Jan Budín

  …mínkami nebo omezeními. Nejčastěji musíte: kromě spoření také investovat určitou částku nebo souhlasit s delší výpovědní lhůtou. Například NEY spořitelní družstvo nabízí sazbu 5 % pro neomezenou výši vkladu. Abyste na ni dosáhli, musíte splnit tyto podmínky:  vložit na účet mi…

  Úroky na spořicích účtech jsou kolem 3 % – 6x výš než před dvěma lety

  21.3.2022, Spoření, Autor: Jan Budín

  …. Podobnou kombinaci produktů, díky které dosáhnete na vyšší úroky, nabízí například i ČSOB. Setkáte se ale i jinými podmínkami. Například NEY spořitelní družstvo nabízí úrok 4 % – jeho produkty ale můžete využívat, jen pokud se stanete členem družstva. V praxi to znamená, že …

  Úroky na spořících účtech explodují po rozhodnutí ČNB

  5.11.2021, Osobní a rodinné finance, Autor: Petr Jermář

  …klady jsou doménou družstevních záložen a jen pár bank: JT Banka sazby zvýší od 10. listopadu. Její J&T Termínovaný vklad nabídne až 3,3%. NEY Spořitelní družstvo se svým NEY Pro zhodnocení vám při ročním vkladu poskytne 2,1%. Spořitelní družstvo si dlouhodobě drží pozici nejv…

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  4.4.2020, Osobní a rodinné finance, Autor: Pavel Strašák

  … dispoziční lhůty - česky řečeno úročí vklady i po výpovědní době a umožní prodloužení nebo výběr vkladů po skončení mimořádných opatření. Ney spořitelní družstvoJedna z největších záložen zavřela od 17.3. v zájmu ochrany zaměstnanců všechny pobočky a deklaruje, že bude poskyt…

  Termínované vklady loni nevydělávaly. Jejich obliba přesto roste

  14.2.2020, Spoření, Autor: Pavel Strašák

  …noty 3,2%,termínované vklady se přiblížily pouze ke 3%. A ani to nebylo zdalekapravidlem. Například v prosinci takový úrok nabízely pouze: Ney spořitelní družstvo a J&T Banka V obou případech bylo 3% úročení podmíněné vkladem na 10let. A u J&T Banky také minimálním vkl…