Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČS (Česká spořitelna)

ČS (Česká spořitelna)

  Web: www.csas.cz Internetbanking: www.servis24.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 
  Klientské centrum: csas@csas.cz
  Servis 24: servis24@csas.cz
  Bezplatná nonstop linka: 800 207 207
  George (pro klienty): 956 777 438
  Servis 24 (pro klienty): 956 777 956
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. Zákaznické pocity jsou rozporuplné. Banka nenabízí nikterak oslnivé produkty, které by vynikaly cenou (nízkou nákladovostí) či úroky, přesto má však stále bezkonkurenčně nejvíce klientů, což jasně potvrzuje ideu velmi neflexibilního a konzervativního chování většiny lidí v ČR, minimálně co se bankovnictví týče. Pakliže jsou tedy zákazníci spokojeni se současným stavem a nevadí jim výpis proložený magickým „poplatek za položku“, není důvod ke zlevňování – to lze pochopit a ukazuje to naopak na vysoce racionální chování banky. Rovněž v refinancování úvěrů spořitelna drží původní vyšší sazby a zlevňuje až pod tlakem konkurenční nabídky. Z toho plyne, že je lépe být akcionářem než samotným klientem ČS. Jako jediná banka v ČR jde proti trendu permanentního zlevňování bankovních služeb, a naopak letos zvýšila poplatky za odchozí platby. Jestli i toto banka ustojí, klobouk dolů a hned si jdu přikoupit akcie Erste.

  O bance ČS (Česká spořitelna)

  Historie České spořitelny se začala psát již v dobách Rakouska-Uherska. V roce 1825 zahájila činnost Spořitelna česká, která pod různými názvy pokračovala v činnosti i po pádu mocnářství, během první republiky, protektorátu a následné okupace Sovětským svazem. Po sametové revoluci dochází v roce 1992 k transformaci na akciovou společnost. Na prahu milénia se ČS stává členem rakouské Erste Group. 

  Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě (Česká republika, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

  Česká spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet, vkladní knížka a stavební spoření.

  Flash news o ČS (Česká spořitelna)

  1.10.2018

  Servis24.cz s 1,5 miliony klientů končí! Budou teď s Georgem?
  Česká spořitelna zahájila jednu z největších akcí v historii novodobého českého bankovnictví. Zřejmě fakt chce do konce roku 2018 urychleně přesunout půldruhého milionu klientů do nového internetového bankovnictví George. Pro konzervativní klienty je až brutální, že prostě dostanou výzvu k přechodové akci s termínem 3 týdnů, získají možnosti přechodu na internetu, asistenci call centra či pobočky, ale pak se jim jejich Servis24.cz znepřístupní. Spořitelna věří že 95% klientů po starém internetovém bankovnictví příští rok ani nevzdychne a všechny včetně seniorů donutí aby měli dokonalý přehled nad svými výdaji. Myslíte, že je to reálné?

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČS (Česká spořitelna)

  AM

  #9847, Chci ukončit podílový fond, Akcie a investice, 23.4.2020

  Dobrý den, mám otevřený podílový fond Optimum. Z rodinných a finančních důvodů jej chci zrušit. Jak mám postupovat? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  navštivte nejbližší pobočku vaší banky která Vám fond prodala (Česká spořitelna) a požádejte o odkoupení podílových listů. Mějte však na paměti, že hodnota vašeho fondu je nyní vlivem krize koronaviru výrazně snížena. Lepší by bylo vyčkat na konec krize a prodávat až pak. 

  E

  Dobrý den,

  Česká spořitelna má GIBACZPX. Kompletní přehled všech bank naleznete v sekci kódy bank.

  M

  #9688, Banka mi zablokovala účet, Banka, 11.4.2020

  Dobry den, mam problem, Ceska sporitelna mi zablokovala ucet, protoze mi na nej prislo 45 000 Kc ze Slovenska na zaplaceni transakce u Paypal, ktery pozadoval penize zaslat pres webovou stranku na kod penezenky. Penize mi poslal kupujici, ktery pozadal sestrenici, aby mi poslala penize na dokonceni transakce po odeslani penez. Pres web mi do tydne byl zablokovan ucet kvuli velkemu obratu penez a ja nevim co mam ted delat. Ma ucet mi prisla vyplata a ja si ji nemohu vybrat. Ani zatim nevim co bude dal. Vubec jsem netusila, ze to muze byt problem.

  Dobrý den,

  banka pravděpodobně vyhodnotila transakci jako podezřelou z hlediska AML legislativy (proti praní špinavých peněz a financování terorismu) a nahlásila ji Finančně analytickému útvaru MF, který účet dočasně zablokoval (než transakci posoudí). Je třeba vyčkat na odblokování účtu.

  MB

  #9622, Platba přes bankomat, Platba, 7.4.2020

  Mohu kartou VISA zaplatit v bankomatu obecní poplatek za odpady?

  Dobrý den,

  jste-li klientem banky, jejíž bankomaty platby pomocí karet umožňují (např. Česká spořitelna), pak je možné realizovat prostřednictvím bankomatu libovolnou platbu (včetně úhrady poplatku obci za odpad). 

  MK

  #9157, Zahraniční platba, Platba, 4.3.2020

  Dobrý den jak převést peníze z USA z účtu na účet České spořitelny? Děkuji

  Dobrý den,

  doporučuji klasickou bankovní zahraniční IBAN platbu. Nicméně Česká spořitelna by Vám za tento úkon naúčtovala poplatek až 1 000 Kč - proto zvažte přestup k jiné bance, např. Creditas, která nabízí vedení účtu zdarma a za příchozí platby z USA účtuje jen 50 Kč.

  Články o ČS (Česká spořitelna)

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  4.4.2020, Osobní a rodinné finance

  …může být považováno za úvěrový podvod s trestně právními důsledky. Všechny banky umožní odklady splátek. Většinou omezují dostupnost půjček! Česká spořitelnaČS umožňuje žádost o odklad splátek půjček a hypoték přes formulář na svém webu. Žádost má klient možnost podat jen jednou a d…

  Půjčky v době koronavirové: banky odkládají splátky a připravují speciální úvěry

  Půjčky v době koronavirové: banky odkládají splátky a připravují speciální úvěry

  1.4.2020, Půjčka

  … selhání. Informacese sice v registrech objeví, ale nebudou v jejich negativní části. Minulý týdento potvrdilo sdružení SOLUS. Potvrzuje to i Česká spořitelna. Její klienti,kteří řádně splácejí a splátku před podáním žádosti poslali včas, se zápisu donegativní části registru bát nemu…

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  27.3.2020, Běžný účet

  …ne každá banka zřízenítransparentního účtu umožňuje. Aktuálně je v České republice pouze 7poskytovatelů, kteří tuto službu nabízejí. Jsou to: Česká spořitelna Československá obchodní banka(ČSOB) Fio banka Komerční banka Moneta Money Bank Raiffeisenbank a Sberbank U většiny z nich můž…

  Úroky na spořicích účtech stoupají. Díky České národní bance

  Úroky na spořicích účtech stoupají. Díky České národní bance

  6.3.2020, Spoření

  … minimální obrat. Případně kombinace těchto podmínek. S nejvyšším skokem přišla spořitelnaNejvyšší navýšení úroků na spořicích účtechohlásila Česká spořitelna, a to z 0,2% na 1%. Platit však začne až od dubna.V jejím případě byl totiž růst úroků dlouhodobě plánovaný a s postojemcentr…

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  10.1.2020, Spoření

  …výšení úrokových sazeb na spořicích účtech byurčitě přivítala většina bankovních klientů. Podle nedávného průzkumu, který sinechala zpracovat Česká spořitelna, pravidelně spoří 95% obyvatel Českérepubliky. Většina z nich si měsíčně ukládá přes 1 000 korun. Spořicíúčet jako bezpečná r…  Banky v ČR