Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČS (Česká spořitelna)

ČS (Česká spořitelna)

  Web: www.csas.cz Internetbanking: www.servis24.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. Zákaznické pocity jsou rozporuplné. Banka nenabízí nikterak oslnivé produkty, které by vynikaly cenou (nízkou nákladovostí) či úroky, přesto má však stále bezkonkurenčně nejvíce klientů, což jasně potvrzuje ideu velmi neflexibilního a konzervativního chování většiny lidí v ČR, minimálně co se bankovnictví týče. Pakliže jsou tedy zákazníci spokojeni se současným stavem a nevadí jim výpis proložený magickým „poplatek za položku“, není důvod ke zlevňování – to lze pochopit a ukazuje to naopak na vysoce racionální chování banky. Rovněž v refinancování úvěrů spořitelna drží původní vyšší sazby a zlevňuje až pod tlakem konkurenční nabídky. Z toho plyne, že je lépe být akcionářem než samotným klientem ČS. Jako jediná banka v ČR jde proti trendu permanentního zlevňování bankovních služeb, a naopak letos zvýšila poplatky za odchozí platby. Jestli i toto banka ustojí, klobouk dolů a hned si jdu přikoupit akcie Erste.

  O bance ČS (Česká spořitelna)

  Historie České spořitelny se začala psát již v dobách Rakouska-Uherska. V roce 1825 zahájila činnost Spořitelna česká, která pod různými názvy pokračovala v činnosti i po pádu mocnářství, během první republiky, protektorátu a následné okupace Sovětským svazem. Po sametové revoluci dochází v roce 1992 k transformaci na akciovou společnost. Na prahu milénia se ČS stává členem rakouské Erste Group. 

  Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě (Česká republika, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

  Česká spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet, vkladní knížka a stavební spoření.

  Flash news o ČS (Česká spořitelna)

  1.10.2018

  Servis24.cz s 1,5 miliony klientů končí! Budou teď s Georgem?
  Česká spořitelna zahájila jednu z největších akcí v historii novodobého českého bankovnictví. Zřejmě fakt chce do konce roku 2018 urychleně přesunout půldruhého milionu klientů do nového internetového bankovnictví George. Pro konzervativní klienty je až brutální, že prostě dostanou výzvu k přechodové akci s termínem 3 týdnů, získají možnosti přechodu na internetu, asistenci call centra či pobočky, ale pak se jim jejich Servis24.cz znepřístupní. Spořitelna věří že 95% klientů po starém internetovém bankovnictví příští rok ani nevzdychne a všechny včetně seniorů donutí aby měli dokonalý přehled nad svými výdaji. Myslíte, že je to reálné?

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČS (Česká spořitelna)

  TH

  #8593, Chybné číslo účtu, Platba, 18.1.2020

  Dobrý den, při bankovním převodu jsem napsal špatně kód banky a poslal peníze na účet České spořitelny místo Air Bank a chápu-li správně, Air Bank má desetimístné číslo bězného účtu a Česká spořitelna devítimístné. Je možné že v případě chybné transakce se peníze dostanou zpět ke mně pokud účet neexistuje?

  Dobrý den,

  ano, pokud cílový chybně zadaný účet neexistuje, peníze se Vám v řádu dnů vrátí zpět. Číslo účtu může mít u všech bank až 10 číslic, přičemž na nuly psané zleva se nebere ohled.

  S

  #8327, Potřebuji hypotéku a nemám platný OP, Hypoteční poradna, 19.12.2019

  Dobry den, jsem asi netradicni pripad. Mam prijem 4 200 EUR cisteho, mam pracovni pomer na dobu neurcitou - s maltskou lodni spolecnosti, kde pracuji pres 4 roky. Jsem Cech, ale nemam trvale bydliste v CR, ziji prevazne v Madarsku, ale hodne cestuji zejmena po Evrope. Moje banka kde mam ucet pres 20 let (Ceska sporitelna) a kam mi chodi kazdy mesic ma vyplata mi rekla, ze u nich nemam narok na jakykoliv mozny uver, jelikoz nejsem pendler, ale pracuji primo pro zahranicni spolecnost a nemam OP pouze cesky pas. Nevite jestli to tak je i u jinych bank v CR? Celkem me to prekvapilo.

  Dobrý den,

  bez platného OP si v bance nelze zřídit ani běžný účet, natožpak žádat o hypotéku. Nejprve si tedy budete muset obnovit OP. Je-li příjem v jiné měně než úvěr (ve Vašem případě výplata v EUR, hypotéka v Kč), jedná se o tzv. cizoměnovou hypotéku, která je z hlediska podmínek regulátora trhu (ČNB) komplikovanější. Některé banky takovéto úvěry neposkytují fyzickým osobám vůbec, jiné pouze ve výjimečných případech. 

  L

  #8107, Výběr z bankomatu v zahraničí, Běžný účet, 23.11.2019

  Dobrý den, chci se zeptat, ve kterém bankomatu je nejlepší vybírat v Německu s kartou České spořitelny a jaký je poplatek za výběr.

  Dobrý den,

  Česká spořitelna si za výběr z bankomatu v zahraničí účtuje 125 Kč. Expobank, Hello bank, Banka Creditas a mnohé další banky toto nabízejí bez poplatku stejně jako vedení účtu a všechny ostatní transakce. Navíc úrok 1,5-1,6%. 

  HK

  #8076, Podílové fondy, Akcie a investice, 20.11.2019

  Dobrý den, kde najdu seznam fondů jako Sporobond, Sporotrend a jiné? Děkuji

  Dobrý den,

  tyto fondy nabízí Česká spořitelna - více info Vám poskytnou na nejbližší pobočce ČS (informace jsou též dostupné online na webu ČS).

  SZ

  #8029, Poplatky za SEPA, Platba, 15.11.2019

  Kolik zaplatím poplatků, když pošlu do zahraničí (konkrétně do Španělska) přes Geroge z mého účtu 300 EUR a způsob zpoplatnění bude OUR?

  Dobrý den,

  platby v rámci EU v EUR jsou klasifikovány jako tzv. SEPA platby, u kterých není možné zvolit poplatkovou dispozici OUR (pouze SHA - každý platí poplatky své bance). Česká spořitelna si za odchozí SEPA platbu účtuje 220 Kč. Díky nařízení EU budou od prosince SEPA platby zdarma.

  Články o ČS (Česká spořitelna)

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  10.1.2020, Spoření

  …výšení úrokových sazeb na spořicích účtech byurčitě přivítala většina bankovních klientů. Podle nedávného průzkumu, který sinechala zpracovat Česká spořitelna, pravidelně spoří 95% obyvatel Českérepubliky. Většina z nich si měsíčně ukládá přes 1 000 korun. Spořicíúčet jako bezpečná r…

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  3.1.2020, Běžný účet

  …eníze na účtu do několika vteřin. Ještě před rokem byste přitom tuto funkci na českém trhunenašli. Teprve loni v únoru s ní přišly Air Bank a Česká spořitelna. Aspustily tak vlnu, ke které se postupně snaží přidat všichni poskytovatelé. Čím vícposkytovatelů, tím líp pro klientyPočet …

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  30.9.2019, Běžný účet

  …o trendu přizpůsobila většina bank na trhu. Výsledkem je, že jich úročeníběžného účtu nabízí stále méně. Naposledy se ktomuto kroku odhodlala Česká spořitelna. Od listopadu klientům ruší Osobníkonto a převádí je ke službě s názvem Moje zdravé finance. Tato služba sicenabízí vedení dv…

  Hypotéky s dlouhou fixací jsou stále levnější. A zájem o ně roste

  Hypotéky s dlouhou fixací jsou stále levnější. A zájem o ně roste

  16.9.2019, Hypotéka

  …k. Zatímco některé banky snižují úrokovou sazbuplošně u všech nabízených hypotečních úvěrů, jiné rozlišují právě podle délkyfixace. Například Česká spořitelna v září snížila úroky pětiletých a osmiletýchfixací na 2,44%. A levnější hypotéky aktuálně nenabízí. Výraznou roli vrostoucí p…

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …ro Vás ta nejvýhodnějšía zdali vůbec na hypotéku dosáhnete. Zajistěte si tak předem výhodnou sazbu, vbrzké době se očekává zvýšení sazeb ČNB. Česká spořitelna Doplňkový příjemneakceptovatelný samostatně: akceptovatelnýpouze pokud je doplňkem k některému z hlavních příjmů (příjem ze z…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR