Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČS (Česká spořitelna)

ČS (Česká spořitelna)

  Web: www.csas.cz Internetbanking: george.csas.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 
  Klientské centrum: csas@csas.cz
  Ombudsman: ombudsman@csas.cz
  Bezplatná nonstop linka: 800 207 207
  George (pro klienty): 956 777 438
  Servis 24 (pro klienty): 956 777 956
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. ČS v posledních letech dokazuje, že ani velká banka nemusí být konzervativní a zkostnatělou institucí. Jako jedna z prvních implementovala mnoho technických novinek (vkladomaty, okamžité platby, Bankovní IDentitu, nový internetbankig George), digitalizovala back office procesy a postupně obléká své pobočky do nového a moderního kabátu.

  O bance ČS (Česká spořitelna)

  Historie České spořitelny se začala psát již v dobách Rakouska-Uherska. V roce 1825 zahájila činnost Spořitelna česká, která pod různými názvy pokračovala v činnosti i po pádu mocnářství, během první republiky, protektorátu a následné okupace Sovětským svazem. Po sametové revoluci dochází v roce 1992 k transformaci na akciovou společnost. Na prahu milénia se ČS stává členem rakouské Erste Group. 

  Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě (Česká republika, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

  Česká spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet, vkladní knížka a stavební spoření.

  Flash news o ČS (Česká spořitelna)

  20.10.2020

  Spořitelna se chystá v Česku převzít pobočky Waldviertler Sparkasse
  WSPK působí v ČR 25 let a má sedm poboček v jižních Čechách, na Vysočině a na jižní Moravě. Malá banka funguje v Česku jen formou odštěpného závodu rakouské centrály. Sehnat úspory od občanů na termínované vklady a vkladní knížky je snad stále jednoduché. Ale umístit dobře úvěrové zdroje v obrovské konkurenci velkých bank a vydělat na provoz stále méně navštěvovaných poboček už může být problém. Asi proto na Úřadu pro hospodářkou soutěž leží žádost České spořitelny o schválení převzetí WSPK ČR. Banky spolu již podepsaly Smlouvu, kde ČS chce odkoupit fungující celek - tedy klienty, smlouvy, pobočky i zaměstnance. Rakouská regionální banka WSPK je součástí SparkassenGruppe. Českou spořitelnu vlastní rakouská Erste Bank. Banky tak k sobě mají vývojově blízko a sloučení je logické.

  1.10.2018

  Servis24.cz s 1,5 miliony klientů končí! Budou teď s Georgem?
  Česká spořitelna zahájila jednu z největších akcí v historii novodobého českého bankovnictví. Zřejmě fakt chce do konce roku 2018 urychleně přesunout půldruhého milionu klientů do nového internetového bankovnictví George. Pro konzervativní klienty je až brutální, že prostě dostanou výzvu k přechodové akci s termínem 3 týdnů, získají možnosti přechodu na internetu, asistenci call centra či pobočky, ale pak se jim jejich Servis24.cz znepřístupní. Spořitelna věří že 95% klientů po starém internetovém bankovnictví příští rok ani nevzdychne a všechny včetně seniorů donutí aby měli dokonalý přehled nad svými výdaji. Myslíte, že je to reálné?

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČS (Česká spořitelna)

  L

  #11844, Hypotéka a starší záznamy v registrech, Hypoteční poradna, 19.11.2020

  Dobrý den, mám dotaz ohledně starých pohledávek z mého rodinného podnikání v roce 2009, kdy jsem odstoupila a přišla tak o větší měsíční příjem. V tomto roce jsem ale měla závazky v bance, kreditní karta, paušály za telefony prodejny, smlouvy o dodávání zboží atd. Rodinný příslušník se kterým jsem vedla podnik mi ale finančně nepomohl, protože chvíli na to zkrachoval a smlouvy se mnou nepřepsal, takže jsem závazky musela zaplatit. Bylo to náročné, protože jsem nebyla schopná tolik měsíčně splácet, ale v roce 2015 jsem zaplatila poslední dluh kreditní karty s dlouhým prodlením. V registru BRKI jsem měla v roce 2016 jediný registrovaný dluh na debetním účtu, který jsem ihned zaplatila a zrušila účet. Žádný jiný záznam BRKI v roce 2016 nebyl, což mě dnes vrtá hlavou, ta kreditní karta. V NRKI jsem v 2016 žádný záznam neměla. Bylo mi ale řečeno, že registry se od té doby změnily a dnes zaznamenávají skoro vše. Je možné, že v těch registrech jsem byla vložena i zpětně, když v té době neměla pohledávky evidované v BRKI a NRKI? Chtěla bych si vzít hypotéku a mám obavy, že mi jí nedají. Dnes mám měsíční příjem cca 50- 60 tis. čistého ve státním podniku. Vím, že nejlepší bude si nechat udělat výpis, ale bojím se nečekaného, když jsem v roce 2016 dle výpisů kromě debetního účtu byla čistá. Česká spořitelna mi jasně řekla, že na registry koukají i 10 let zpět. Jak funguje náhled v na registry v bance, vidí něco jiného než to co já ve výpisu? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  jak sama píšete, je těžké spekulovat ohledně existence záznamů v registrech. Nechte si vyhotovit výpisy z BRKI a NRKI. A hned bude vědět, na čem jste. Každá banka přistupujte ke starším prohřeškům trochu jinak a svět hypoték nekončí u České spořitelny. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení. 

  A

  #11817, Poplatky a vedení účtu v insolvenci, Běžný účet, 18.11.2020

  Dobrý den, zajímá mě, když je někdo v insolvenci, jestli si Česká spořitelna účtuje poplatky za vedení účtu, i když účet není používán? Nebo po skončení insolvence bude muset dotyčný zaplatit za 5 let poplatky za vedení účtu?

  Dobrý den,

  účtuje-li Vám banka poplatky za vedení účtu, pak se tyto poplatky platí za každý měsíc (nehledě na aktivitu na účtu). Při exekuci/insolvenci mohou banky navíc účtovat další poplatky, např. za nucenou spolupráci s exekutorem. Doporučuji mít běžný účet u takové banky, která nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek - např. Equa bank

  V

  #11732, Kontokorent a insolvence, Půjčka, 10.11.2020

  Dobry den, dne 5.11. jsem vstoupila do insolvence, přišel mi i papír od soudu. U České spořitelny jsem měla vyčerpaný kontokorent 25 000 Kč. Dne 10.11 mi přišla výplata a Česká spořitelna to použila na částečně splacení kontokorentu. Ale kontokorent byl přihlášen v celé výši do insolvence. Mají na to právo? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  jedná se o speciální případ, kdy věřitel provedl zápočet dluhu oproti zůstatku na účtu. Tento zápočet umožňují obchodní podmínky ČS, se kterými jste svým podpisem souhlasila. 

  O

  #11712, Která banka mi povede běžný účet v AUD?, Běžný účet, 9.11.2020

  Dobrý den, mám podobný dotaz jako někdo v říjnu loňského roku, ale mnohé se od té doby v bankovnictví změnilo. Která tuzemská banka je schopna v současnosti otevřít a vést běžný účet v australských dolarech (AUD) a zároveň k němu poskytnout tyto základní služby: 1) vklad a výběr AUD v hotovosti na přepážce. 2) Platební debetní kartu nepotřebuji. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  běžný účet v AUD nabízejí největší banky, např. Česká spořitelna. Vklad a výběr hotovosti je pak např. u ČS omezen na vybrané pobočky.

  H

  #11697, Běžný účet PLN, Běžný účet, 7.11.2020

  Dobry den, ktera banka v CR umi ucty v PLN a kolik stoji prevod v PLN do Polska? Dekuji

  Dobrý den,

  běžný účet v PLN nabízí větší banky, např. Česká spořitelna. Odchozí platba v PLN do Polska přijde na 1% ze zasílané částky (min. 220 Kč, max. 1 500 Kč). Převod EUR by byl zdarma. Lepší by tak bylo se s polským příjemce domluvit na platbách v EUR (kterému by se příchozí euro platba automaticky konvertovala na měnu jeho účtu - PLN).

  Články o ČS (Česká spořitelna)

  Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

  Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

  7.1.2021, Banka

  Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českoupobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klientySparkasse? Rakouská regionální banka Waldviertler Sparkasse(WSPK) působila na českém trhu vletech 1994-2020. Menší banka spíše lokálníhovýznamu měla 7 poboček …

  Lidé si letos na Vánoce půjčovali méně. Z opatrnosti i kvůli zavřeným obchodům

  Lidé si letos na Vánoce půjčovali méně. Z opatrnosti i kvůli zavřeným obchodům

  4.1.2021, Půjčka

  …rávěskončené Vánoce výjimečné. V porovnání s rokem 2019 zaznamenaly některé bankypokles krátkodobých úvěrů až o 30 %. Potvrdila to například: Česká spořitelna, ČSOB a Moneta Money Bank. A jak upozornil Home Credit, pokles pocítilitaké nebankovní poskytovatelé. Vánoční půjčku plánoval…

  Česká spořitelna zvyšuje poplatky za předčasné splacení hypotéky. I přes odpor ČNB

  Česká spořitelna zvyšuje poplatky za předčasné splacení hypotéky. I přes odpor ČNB

  8.9.2020, Hypotéka

  …ky vybírat poskytovatelé za předčasné splacení hypotéky. Jenženěkteří to nedodržují a účtují si desetitisícové částky. Nyní se k nim přidávái Česká spořitelna, která se rozhodla poplatky zvýšit. Zatímco ještě před pár lety si banky mohly zapředčasné splacení hypotéky účtovat praktick…

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  2.9.2020, Běžný účet

  Konec. Nové platební nálepky už nevydáváme.Přesně to vzkázaly svým klientům dvě největší banky v České republice – ČSOB aČeská spořitelna. Obě nedávno oznámily, že ukončí vydávání nových platebníchnálepek a nechají pouze „doběhnout” ty stávající. Zcela se tak spolehnou naApple Pay, G…

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …ne ani pomocí mobilní aplikace,jak to stále častěji umožňují ostatní poskytovatelé. Druhým jsou pak poplatky za některé odchozíplatby. I když Česká spořitelna avizuje, že jsouodchozí transakce zdarma, pokud pošlete platbu z pobočky nebo prostřednictvímtelefonního bankéře, nemine vás …  Banky v ČR