Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČS (Česká spořitelna)

ČS (Česká spořitelna)

  Web: www.csas.cz Internetbanking: bezpecnost.csas.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 
  Klientské centrum: csas@csas.cz
  Ombudsman: ombudsman@csas.cz
  Bezplatná nonstop linka: 800 207 207
  George (pro klienty): 956 777 438
  Servis 24 (pro klienty): 956 777 956
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. ČS v posledních letech dokazuje, že ani velká banka nemusí být konzervativní a zkostnatělou institucí. Jako jedna z prvních implementovala mnoho technických novinek (vkladomaty, okamžité platby, Bankovní IDentitu, nový internetbankig George), digitalizovala back office procesy a postupně obléká své pobočky do nového a moderního kabátu.

  O bance ČS (Česká spořitelna)

  Historie České spořitelny se začala psát již v dobách Rakouska-Uherska. V roce 1825 zahájila činnost Spořitelna česká, která pod různými názvy pokračovala v činnosti i po pádu mocnářství, během první republiky, protektorátu a následné okupace Sovětským svazem. Po sametové revoluci dochází v roce 1992 k transformaci na akciovou společnost. Na prahu milénia se ČS stává členem rakouské Erste Group. 

  Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě (Česká republika, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

  Česká spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet, vkladní knížka a stavební spoření.

  Flash news o ČS (Česká spořitelna)

  20.10.2020

  Spořitelna se chystá v Česku převzít pobočky Waldviertler Sparkasse
  WSPK působí v ČR 25 let a má sedm poboček v jižních Čechách, na Vysočině a na jižní Moravě. Malá banka funguje v Česku jen formou odštěpného závodu rakouské centrály. Sehnat úspory od občanů na termínované vklady a vkladní knížky je snad stále jednoduché. Ale umístit dobře úvěrové zdroje v obrovské konkurenci velkých bank a vydělat na provoz stále méně navštěvovaných poboček už může být problém. Asi proto na Úřadu pro hospodářkou soutěž leží žádost České spořitelny o schválení převzetí WSPK ČR. Banky spolu již podepsaly Smlouvu, kde ČS chce odkoupit fungující celek - tedy klienty, smlouvy, pobočky i zaměstnance. Rakouská regionální banka WSPK je součástí SparkassenGruppe. Českou spořitelnu vlastní rakouská Erste Bank. Banky tak k sobě mají vývojově blízko a sloučení je logické.

  1.10.2018

  Servis24.cz s 1,5 miliony klientů končí! Budou teď s Georgem?
  Česká spořitelna zahájila jednu z největších akcí v historii novodobého českého bankovnictví. Zřejmě fakt chce do konce roku 2018 urychleně přesunout půldruhého milionu klientů do nového internetového bankovnictví George. Pro konzervativní klienty je až brutální, že prostě dostanou výzvu k přechodové akci s termínem 3 týdnů, získají možnosti přechodu na internetu, asistenci call centra či pobočky, ale pak se jim jejich Servis24.cz znepřístupní. Spořitelna věří že 95% klientů po starém internetovém bankovnictví příští rok ani nevzdychne a všechny včetně seniorů donutí aby měli dokonalý přehled nad svými výdaji. Myslíte, že je to reálné?

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČS (Česká spořitelna)

  HM

  #15151, Běžný účet a email, Běžný účet, 24.8.2021

  Dobrý den, setkala jsem se s tím, že pracovnice na pobočce banky požadovala k založení běžného účtu e-mail. Bez něj prý u nich účet založit nejde. Chtěla bych se zeptat, jestli je to problém jen v té jedné bance (Fio) nebo to funguje úplně stejně ve všech bankách. Lidé, kteří si chtěli účet založit, nepracují s počítačem, e-mail nikdy neměli a nechtějí se to učit, nemají ani nikoho blízkého, jehož e-mail by uvedli. Předem moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  většina poskytovatelů služeb (banky, pojišťovny, dodavatelé energií a mobilních služeb) vyžadují email a číslo na mobilní telefon z důvodu snazší komunikace a možné autorizace pokynů na dálku (např. přes smartbanking). Nechcete-li si zakládat email, můžete o běžný účet zkusit požádat v jiné bance (např. Česká spořitelna se snaží seniorům vycházet vstříc - mají obsluhu účtu na pobočkách zdarma). 

  IM

  #15140, Zřízení účtu na dálku, Běžný účet, 23.8.2021

  Dobrý den, rád bych se zeptal na možnost založení účtu na dálku. Pracuji v Kanadě a potřeboval bych otevřít nový osobní účet u některé z českých bank. K tomu bych potřeboval otevřít podúčet k tomuto účtu v kanadských dolarech. Jeden osobní korunový účet v Čechách mám. Tuto banku bych však nepreferoval. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  máte-li platné dva doklady totožnosti (OP a pas nebo řidičský průkaz) a aktivní běžný účet u jiné banky v ČR, který byl založen na pobočce, lze založit účet na dálku i z Kanady (bance pošlete kopie 2 dokladů totožnosti, výpis ze svého účtu v ČR a vše stvrdíte platbou 1 Kč z existujícího účtu). Vedení účtu v CZK nabízí všechny banka, ale devizový účet v CAD získáte jen u několika málo bank (např. Česká spořitelna).

  MM

  #14986, České banky, Banka, 4.8.2021

  Dobrý den, máme nějaké banky bez zahraničního vlastníka?

  Dobrý den,

  přijde na to, co přesně myslíte "zahraničním vlastníkem". Např. Air Bank je vlastněná skupinou PPF, která je sice registrována v Nizozemí, ale měla českého vlastníka (Petr Kellner). Česká spořitelna je vlastněná rakouskou skupinou Erste, ale akcie skupiny Erste se obchodují i na pražské burze a akcionáři jsou i mnozí čeští občané a firmy. Moneta Money Bank má mnoho akcionářů, např. 30% vlastní společnost Tanemo, která spadá pod PPF (viz výše). Další akcie vlastní české i zahraniční subjekty. Akcie Komerční banky si na pražské burze může koupit Čech žijící v zahraničí stejně jako cizinec žijící v ČR. V dnešním globalizovaném světě není vůbec podstatné, kdo co formálně vlastní (často to nelze ani přesně určit, viz předchozí příklady). 

  JJ

  #14877, Změna čísla účtu pro zasílání důchodu ze zahraničí, Platba, 21.7.2021

  Dobrý den, mám dotaz, co mám všechno doložit, když musím ohlásit změnu účtu pro vyplacení důchodu z Rakouska, když Česká spořitelna ruší vkladové účty a já nechci u České spořitelny nový účet založit. Je nutné žádost odeslat písemně nebo stačí elektronicky? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  plátci důchodu (rakouská správa sociálního zabezpečení) je třeba oznámit nové číslo účtu. Oznámení musí být dostatečně autorizováno (aby bylo jasné, že jste o změnu požádala skutečně Vy).

  D

  #14814, Výpis z účtu emailem zdarma, Běžný účet, 14.7.2021

  Dobrý den, mám účet u Poštovní spořitelny a od července 2021 odmítají posílat měsíční výpis z účtu na email. Přešli prý na nový systém. Můžete mi prosím poradit, zda existuje nějaká banka, která má vedení účtu zdarma a zároveň zdarma zasílání výpisu z účtu (jakoukoli formou)? Nechápu, že zasílání výpisu na email je tak strašně složitá a namáhavá práce.

  Dobrý den,

  bezplatné vedení běžného účtu bez podmínek a výpisy zasílané na email zdarma nabízí např. Česká spořitelna (Standard účet). Doporučuji náš srovnávač běžných účtů.

  Články o ČS (Česká spořitelna)

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  1.9.2021, Běžný účet

  …avedení nové služby mělo smysl, jepotřeba, aby se do systému zapojilo co nejvíc bank. Už nyní hlásily zájem oslužbu například tyto instituce: Česká spořitelna, Československá obchodní banka, Komerční banka, Air Bank, UniCredit Bank nebo Moneta Money Bank. Bez zapojení co největšího…

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  9.8.2021, Půjčka

  …tností 30 dnů, kterou si třikrát o měsícprodloužíte, byly u této firmy 164 korun. 5 poskytovatelů s nejnižšími náklady na půjčkuEssox: 164 Kč Česká spořitelna: 564 Kč Home Credit: 784 Kč Creditea: 1 600 Kč Kamali: 1 800 Kč Na druhé straně žebříčku se pak umístilaspolečnost CreditPort…

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  4.8.2021, Banka

  …venské obchodní bance, které vedou pomyslný žebříček bank v Českérepublice. Vyplývá to z posledních dat, které finanční instituce zveřejnily. Česká spořitelna se chlubí největším počtemklientů. Celkem jich má víc než 4,5 milionu. Alespoň toto číslo hlásila bankana konci letošního bře…

  Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

  Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

  23.6.2021, Banka

  …osáhly potřebné většiny Přesvědčit odpůrce celé transakce(v čele sfondem Petrus Adviser). Rok 2021 je zatím ve znamená fúzí a akvizic. NejprveČeská spořitelna koupila banku Sparkasse, následoval prodej Equa bank do rukou Raiffeisenbanka vše bylo prozatím dovršeno oznámením ING Bank o…

  Půjčka pro studenty – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

  Půjčka pro studenty – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

  18.6.2021, Půjčka

  …o jako studentská půjčka do Anglie). Vrámci režimu splácení až po ukončení studia si ale student může vzít max. 150000 Kč. Studentská půjčka Česká spořitelnaLidé často hledají půjčku pro studenty sminimálním příjmem i na stránkách České spořitelny a bývají zklamáni, že jinenašli. Ov…  Banky v ČR