Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČS (Česká spořitelna)

ČS (Česká spořitelna)

  Web: www.csas.cz Internetbanking: www.servis24.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. Zákaznické pocity jsou rozporuplné. Banka nenabízí nikterak oslnivé produkty, které by vynikaly cenou (nízkou nákladovostí) či úroky, přesto má však stále bezkonkurenčně nejvíce klientů, což jasně potvrzuje ideu velmi neflexibilního a konzervativního chování většiny lidí v ČR, minimálně co se bankovnictví týče. Pakliže jsou tedy zákazníci spokojeni se současným stavem a nevadí jim výpis proložený magickým „poplatek za položku“, není důvod ke zlevňování – to lze pochopit a ukazuje to naopak na vysoce racionální chování banky. Rovněž v refinancování úvěrů spořitelna drží původní vyšší sazby a zlevňuje až pod tlakem konkurenční nabídky. Z toho plyne, že je lépe být akcionářem než samotným klientem ČS. Jako jediná banka v ČR jde proti trendu permanentního zlevňování bankovních služeb, a naopak letos zvýšila poplatky za odchozí platby. Jestli i toto banka ustojí, klobouk dolů a hned si jdu přikoupit akcie Erste.

  O bance ČS (Česká spořitelna)

  Historie České spořitelny se začala psát již v dobách Rakouska-Uherska. V roce 1825 zahájila činnost Spořitelna česká, která pod různými názvy pokračovala v činnosti i po pádu mocnářství, během první republiky, protektorátu a následné okupace Sovětským svazem. Po sametové revoluci dochází v roce 1992 k transformaci na akciovou společnost. Na prahu milénia se ČS stává členem rakouské Erste Group. 

  Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě (Česká republika, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

  Česká spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet, vkladní knížka a stavební spoření.

  Flash news o ČS (Česká spořitelna)

  1.10.2018

  Servis24.cz s 1,5 miliony klientů končí! Budou teď s Georgem?
  Česká spořitelna zahájila jednu z největších akcí v historii novodobého českého bankovnictví. Zřejmě fakt chce do konce roku 2018 urychleně přesunout půldruhého milionu klientů do nového internetového bankovnictví George. Pro konzervativní klienty je až brutální, že prostě dostanou výzvu k přechodové akci s termínem 3 týdnů, získají možnosti přechodu na internetu, asistenci call centra či pobočky, ale pak se jim jejich Servis24.cz znepřístupní. Spořitelna věří že 95% klientů po starém internetovém bankovnictví příští rok ani nevzdychne a všechny včetně seniorů donutí aby měli dokonalý přehled nad svými výdaji. Myslíte, že je to reálné?

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČS (Česká spořitelna)

  MH

  #7713, Manželství, exekuce a insolvence, Osobní a rodinné finance, 12.10.2019

  Dobrý den, bývalý manžel platí insolvenci od roku 2015, kam se mu přihlásila Česká spořitelna s dluhem 258 000 Kč. Insolvenci platí řádně, já jsem jeho ručitel v insolvenci. Pokud se přihlásí spořitelna o svůj dluh a dluh se jí splácí, měla by být exekuce a nárůst úroků zastavena. Nedávno mi došel dopis od exekutora a požaduje od té same spol. Česká sporitelna už dluh 360 000 Kč i s urokama. Prosím o radu, jak to tedy je. Já si myslím, pokud je v insolvenci dluh přihlášen a sama spořitelna se přihlásila, tak po mně nemůže exekutor nic chtít. Co mám dělat a kam se obratit? Vím že jako ručitel budu muset za něj splácet, ale ne takovou částku. Děkuji vám za odpověď.

  Dobrý den,

  manželé ručí za dluhy společně a nerozlučně - proto vždy vstupují od insolvence společně (jinak by exekutor nadále dluhy vymáhal po druhém z manželů, který nevstoupil do insolvence). Vy můžete být ručitelem za konkrétní půjčku (např. úvěr od ČS), ale nemůžete někomu ručit za insolvenci.

  Pokud jste v úvěrové smlouvě u ČS zapsána jako ručitel, pak jste povinna dostát svým povinnostem na žádost věřitele (v momentě kdy dlužník přestane splácet). Rozvod Vás této povinnosti nezbavuje. Úroky/penále neustále narůstají až do momentu plného splacení dluhu (nebo jeho prominutí v rámci úspěšně ukončené insolvence). Manželův dluh za který ručíte tak po Vás věřitel může vymáhat i exekučně, neboť na rozdíl od Vašeho ex-manžela nejste chráněna insolvencí. Musíte tak nyní jako ručitel splatit aktuálně dlužnou částku včetně příslušenství (úroků a penále) - samozřejmě poníženou o již zaplacenou část v insolvenci manželem.

  KS

  #7473, Účet na Erasmus, Běžný účet, 8.9.2019

  Dobrý den, vyrážím na jeden semestr Erasmu do Polska. Rád bych jednoduše a levně platil ve zlotých. Moje dosavadní banka je Česká Spořitelna. Mohli byste mi poradit, která banka by pro mě v tuto chvíli mohla být výhodná? Děkuji a přeji pěkný den.

  Dobrý den,

  doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte vedení účtu a všechny tuzemské transakce zdarma a výběry z bankomatu v zahraničí jen za 9 Kč.

  LS

  #7274, Telefonní číslo pro ověřovací SMS, Banka, 8.8.2019

  Dobrý den, potřebuje každá banka české telefonní číslo na ověřovací SMS? Případně, existuje banka, která na potvrzování používá jiný způsob ověřování než SMS? Děkuji.

  Dobrý den,

  např. Česká spořitelna používá k ověřování volitelně mobilní aplikaci George Klíč, kde potvrzujete všechny operace otiskem prstu či PINem. 

  PK

  #7150, Státní půjčka na bydlení, Hypoteční poradna, 24.7.2019

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost kombinace úvěru od Státního fondu rozvoje bydlení s hypotékou. SFRB vyžaduje zástavu 1. v pořadí. Kupní cena (asi i tržní hodnota) domu je 2,9 mil. Kč. Rádi bychom si vzali úvěr z Programu pro mladé SFRB na pořízení domu. Na základě zjištěné ceny dle oceňovací vyhlášky (2 mil.) dostaneme úvěr max. 1,6 mil. Kč. Rádi bychom si půjčili formou hypotéky ještě 700 000 Kč na dofinancování a rekonstrukci. Z vlastních peněz na koupi půjde 900 000 Kč a 500 000 Kč necháváme stranou na rekonstrukci, čistý příjem za poslední 3 měsíce máme dohromady s manželem měsíčně 58 000 Kč, je nám 25 a 36 let. Hypoteční banka a Česká spořitelna nám za těchto podmínek (že bude v zástavě 2.v pořadí) hypotéku odmítá poskytnout. Moc to ale nechápu. Pokud dobře počítám, tržní cena nemovitosti, naše úspory a příjmy jsou tak vysoké, že v případě nesnází by byly pohledávky u SFRB i u banky přece bez problémů zajištěny. Existuje možnost, že nám jiná banka hypotéku poskytne? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  všechny banky vyžadují první pořadí u zápisu zástavního práva na katastru. Problémem Státní půjčky na bydlení je, že si při dnešních cenách a limitech SFRB za státní peníze reálně nic nekoupíte. Doporučuji koupi nemovitosti financovat plně hypotékou.

  J

  #6954, Vypořádání dědictví, Osobní a rodinné finance, 3.7.2019

  Dobrý den, zemřel mi otec a po nabytí právní moci usnesení o dědickém řízení jsem zašla do České spořitelny, aby mi vyplatili zůstatky na účtech po otci. Poskytla jsem jim fotokopii usnesení, kde jsou začerněné částky. Nechtěla jsem, aby byla vidět hodnota dědictví a podíly, které mám vyplatit dalším dědicům. Česká spořitelna mi odmítla vyplatit zůstatky, že si naskenují originál. Upozornila jsem je, že v "Žádosti o vypořádání dědictví", kterou požadují podepsat, nejsou uvedeny žádné informace o ochraně osobních údajů a že se mi nechce jim sdělovat osobní údaje a údaje dalších členů rodiny. Doporučili mi, aby mi notářka zhotovila zkrácenou verzi usnesení, kde nebudou uvedeny částky. Asistentka notářky mi sdělila, že nic takového nevystavují. Existuje možnost získat dědictví od České spořitelny, aniž bych jim musela poskytnout veškeré údaje o dědickém řízení? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  banky dodržují nejvyšší možné standardy ochrany osobních údajů, určitě bych se nebál jim svěřit kopii originálu notářského rozhodnutí. V opačném případě bude třeba bance doložit zkrácenou verzi notářského usnesení bez osobních údajů ostatních účastníků řízení. Banky v takto citlivých záležitost příliš neakceptují proškrtané dokumenty (pokud by na základě neúplného dokumentu udělaly špatné rozhodnutí, musely by hradit škodu). 

  Články o ČS (Česká spořitelna)

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  30.9.2019, Běžný účet

  …o trendu přizpůsobila většina bank na trhu. Výsledkem je, že jich úročeníběžného účtu nabízí stále méně. Naposledy se ktomuto kroku odhodlala Česká spořitelna. Od listopadu klientům ruší Osobníkonto a převádí je ke službě s názvem Moje zdravé finance. Tato služba sicenabízí vedení dv…

  Hypotéky s dlouhou fixací jsou stále levnější. A zájem o ně roste

  Hypotéky s dlouhou fixací jsou stále levnější. A zájem o ně roste

  16.9.2019, Hypotéka

  …k. Zatímco některé banky snižují úrokovou sazbuplošně u všech nabízených hypotečních úvěrů, jiné rozlišují právě podle délkyfixace. Například Česká spořitelna v září snížila úroky pětiletých a osmiletýchfixací na 2,44%. A levnější hypotéky aktuálně nenabízí. Výraznou roli vrostoucí p…

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …ro Vás ta nejvýhodnějšía zdali vůbec na hypotéku dosáhnete. Zajistěte si tak předem výhodnou sazbu, vbrzké době se očekává zvýšení sazeb ČNB. Česká spořitelna Doplňkový příjemneakceptovatelný samostatně: akceptovatelnýpouze pokud je doplňkem k některému z hlavních příjmů (příjem ze z…

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …Bank aUniCredit Bank. Sberbank, Equa bank a refinancování od Wüstenrot jsou těsně po3%. S mírným odstupem následuje Air Bank, Komerční banka, Česká spořitelna, Sparkassea skupina ČSOB (Hypotéční banka, Era a Liška) za 3,19%. Dražší je Raiffeisenbanka Moneta Money Bank (na jaře bude f…

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  18.10.2018, Hypotéka

  …uze Wüstenrot, Equa bank a mBank. Některé banky(např. Fio banka a Air Bank) vysokoprocentní hypotéky vůbec nenabízejí a končíu 80-85% a jiné (Česká spořitelna) posuzují každý případ individuálně a předemani nezveřejňují úrokové sazby. [comparison c=23 d=2018-10-18 id=533a705a1119a99…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR