Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČSAS (Česká spořitelna)

ČSAS (Česká spořitelna)

  Web: www.csas.cz Internetbanking: www.servis24.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. Zákaznické pocity jsou rozporuplné. Banka nenabízí nikterak oslnivé produkty, které by vynikaly cenou (nízkou nákladovostí) či úroky, přesto má však stále bezkonkurenčně nejvíce klientů, což jasně potvrzuje ideu velmi neflexibilního a konzervativního chování většiny lidí v ČR, minimálně co se bankovnictví týče. Pakliže jsou tedy zákazníci spokojeni se současným stavem a nevadí jim výpis proložený magickým „poplatek za položku“, není důvod ke zlevňování – to lze pochopit a ukazuje to naopak na vysoce racionální chování banky. Rovněž v refinancování úvěrů spořitelna drží původní vyšší sazby a zlevňuje až pod tlakem konkurenční nabídky. Z toho plyne, že je lépe být akcionářem než samotným klientem ČS. Jako jediná banka v ČR jde proti trendu permanentního zlevňování bankovních služeb, a naopak letos zvýšila poplatky za odchozí platby. Jestli i toto banka ustojí, klobouk dolů a hned si jdu přikoupit akcie Erste.

  O bance ČSAS (Česká spořitelna)

  Historie České spořitelny se začala psát již v dobách Rakouska-Uherska. V roce 1825 zahájila činnost Spořitelna česká, která pod různými názvy pokračovala v činnosti i po pádu mocnářství, během první republiky, protektorátu a následné okupace Sovětským svazem. Po sametové revoluci dochází v roce 1992 k transformaci na akciovou společnost. Na prahu milénia se ČS stává členem rakouské Erste Group. 

  Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě (Česká republika, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

  Česká spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet, vkladní knížka a stavební spoření.

  Flash news o ČSAS (Česká spořitelna)

  1.10.2018

  Servis24.cz s 1,5 miliony klientů končí! Budou teď s Georgem?
  Česká spořitelna zahájila jednu z největších akcí v historii novodobého českého bankovnictví. Zřejmě fakt chce do konce roku 2018 urychleně přesunout půldruhého milionu klientů do nového internetového bankovnictví George. Pro konzervativní klienty je až brutální, že prostě dostanou výzvu k přechodové akci s termínem 3 týdnů, získají možnosti přechodu na internetu, asistenci call centra či pobočky, ale pak se jim jejich Servis24.cz znepřístupní. Spořitelna věří že 95% klientů po starém internetovém bankovnictví příští rok ani nevzdychne a všechny včetně seniorů donutí aby měli dokonalý přehled nad svými výdaji. Myslíte, že je to reálné?

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČSAS (Česká spořitelna)

  Z

  #5668, Založení účtu a doklady totožnosti, Běžný účet, 2.1.2019

  Dobrý den, chci odejít od nevyhovující banky. Ale jak si založím nové konto, když mám jen jeden průkaz totožnosti (OP)? Musím si kvůli tomu pořídit například cestovní pas? Díky.

  Dobrý den,

  dva doklady totožnosti jsou vyžadovány pouze při založení nového účtu online (na dálku), aby se minimalizovaly podvody se zakládáním nových účtů na odcizené OP. Při osobní návštěvě pobočky postačí předložit jen OP (určitě si kvůli tomu nemusíte zřizovat pas). 

  Většina bank pro založení účtu online (na dálku) akceptuje jako druhý doklad totožnosti rodný list (ale např. Česká spořitelna nikoliv a vyžaduje pouze doklad s fotkou). Také lze použít řidičský průkaz, zbrojní pas či průkaz vůdce malého plavidla (jakýkoliv doklad s fotkou vydaný "státní autoritou").

  L

  #5647, Kolik přeplatím na kontokorentu u ČS?, Půjčka, 27.12.2018

  Dobrý den, mám účet u České spořitelny a chtěla bych sjednat kontokorent. Když bych si půjčila 2 000 Kč a vrátila je během dvou týdnů, kolik bych musela přeplatit?

  Dobrý den,

  Česká spořitelna účtuje u kontokorentu úrok 18,9%. Se Základním účtem zaplatíte za vedení kontokorentu měsíčně 25 Kč, jinak zdarma. Za 2 000 Kč takto půjčených na 1 rok byste zaplatila na úrocích 378 Kč, tedy zhruba korunu denně. Za dva týdny tak kontokorent přeplatíte o 14,50 Kč. To se nezdá být příliš, ale pokud jste nucena financovat běžné výdaje kontokorentem, jste na tom co se finančního zdraví týče velmi špatně. Na běžném účtu byste měla mít rezervu pro nečekané události (nemoc, ztráta výdělku, porouchaná pračka, atd.) ve výši 3-6 násobku Vašich pravidelných měsíčních výdajů. Jestliže měsíčně utratíte např. 15 000 Kč, pak by to mělo být 45-90 000 Kč. Bez této rezervy velmi riskujete - doporučuji omezit veškeré zbytné výdaje na minimum a neutrácet až do doby než naspoříte tuto částku.

  K

  #5645, Lhůty pro platební styk na konci roku, Platba, 27.12.2018

  Včera jsem z běžného účtu České spořitelny platil 2x stavební spoření (Česká spořitelna), ale ještě nenaběhly. Dnes, tj. 27.12. večer jsem platil ještě 1x stavební spoření. Přijde to ještě na účet do konce roku? Děkuji

  Dobrý den,

  tyto platby budou na účty stavebního spoření připsány ještě letos, nicméně v internetbankingu (George) budou vidět s mírným zpožděním. Podobným "neduhem" trpí platby v rámci celé skupiny ČS (mimo stavebního spoření i např. penzijní fondy). Je to způsobeno tím, že se jedná o rozdílné společnosti (Česká spořitelna, Stavební spořitelna ČS, Penzijní fond ČS) a jejich vzájemná výměna informací není tak rychlá jako v rámci jedné banky.

  LB

  #5453, Založení účtu pro cizince, Běžný účet, 16.11.2018

  Dobry den, nasla jsem na webu banky.cz dotaz ohledne zalozeni uctu pro cizince z Iranu, pokud by se chtel stat podnikatelem a vy jste odpovidal, ze nejspise zadna banka mu bezny ucet nezaloze. My mame novou zamestnankyni, ktera ma pracovni vizum na 2 roky a chtela by si otevrit bankovni ucet, aby ji chodila vyplata v CZK. Ma dva zahranicni ucty v UK a v Nizozemi, ale je pro ni trosku nesmyslne aby ji vyplata chodila do UK a tady si vybirala penize v hotovosti atd. Vsichni nasi zamestnanci z ciziny nikdy zadny problem se zakladanim uctu nemeli napr. ze Syrie a pod. Byli jsme v ruznych bankach jako Ceska sporitelna, Komercni banka, CSOB a pod. Chci se Vas zeptat a poprosit, zda by jste mi nemohl doporucit nejakou banku nebo poradit jak postupovat v tomto pripade. Moc dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  pro občany EU není problém si zřídit běžný účet v jakékoliv členské zemi (Vy si můžete otevřít účet ve Francii, Španěl v ČR, atd.). Pro cizince ze zemí mimo EU je otevření účtu komplikovanější a hlavně není nárokové (banky takové klienty obsloužit nemusí). Írán může být velmi problematický, neboť je na sankčním seznamu US. Obvykle bývají shovívavější právě větší banky jako KB, ČS, ČSOB atd. Pokud jste zde neuspěla, Vaše šanci u ostatních bank jsou bohužel spíše nižší.

  Dle AML legislativy (proti praní špinavých peněz a financování terorismu) musí banky prověřovat podezřelé transakce a hlásit je Finančně analytickému útvaru MF. U klientů ze zemí Blízkého východu je bohužel počet těchto transakcí nezvykle vysoký. Banky pak nejsou ochotny poskytovat služby takto potenciálně problematickým klientům (možné komplikace jim za to nestojí).

  J

  #5384, Friends24, Platba, 2.11.2018

  Dobrý den všem, chtěl jsem se zeptat někoho kdo má přehled o kompletní nabídce všech bank, které z nich nabízí něco jako Česká spořitelna Friends24, tzn. možnost poslat peníze komukoli odkazem, tzn. i když neznám jeho číslo účtu, např. odkazem, emailem, SMS apod. Bohužel velice často by se mi přesně toto hodilo, ale bohužel mám účet vedený u KB, která nic takového nemá. Přemýšlel jsem i nad PayPalem, že bych vyplnil email dotyčného, ale na nějakém fóru jsem se dočetl, že pokud zadáte email, který není spárovaný s PayPalem tak se peníze už nevrátí a nedostane je ani dotyčný. (nevím, co je na tom pravdy). Každopádně žádný jiný způsob, jak poslat pár stovek přes email mě bohužel nenapadá až na výše zmíněné Frends24 od ČS, ještě mBanka něco podobného má a pak už nevím. Tak jsem se chtěl zeptat na možnosti jaké aktuálně jsou ohledně poslání malých sum emailem, popřípadě jaké banky ještě něco podobného nabízí. Děkuji

  Dobrý den,

  osobně tyto platby považuji za slepou vývojovou větev. Klasické platby z účtu na účet jsou stejně pohodlné (číslo účtu příjemce máte uloženo v adresáři stejně jako mobil či email v kontaktech). Navíc tyto mikroplatby mají velmi nízký strop (Friends24 max. 10 000 Kč) a mimo zaslání odkazu k výběru platby ještě musíte příjemci jiným kanálem sdělit heslo (nepraktické). Proto většina bank toto nenabízí. 

  PayPal je fajn pro rychlé platby fyzickým osobám do zahraničí, v tuzemsku se kvůli poplatkům nevyplatí (klasické bankovní platby jsou vždy zdarma). Ostatní platby mimo fyzických osob (např. eshop) řešíte kartou (opět bez poplatků). 

  Jedinou výhodou mikroplateb oproti klasickým platbám v tuzemsku je rychlost. Nicméně i to bude brzy minulostí, neboť ČNB právě spouští platformu okamžitých plateb (čeká se na implementaci/zapojení do systému ze strany bank).

  Články o ČSAS (Česká spořitelna)

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …Bank aUniCredit Bank. Sberbank, Equa bank a refinancování od Wüstenrot jsou těsně po3%. S mírným odstupem následuje Air Bank, Komerční banka, Česká spořitelna, Sparkassea skupina ČSOB (Hypotéční banka, Era a Liška) za 3,19%. Dražší je Raiffeisenbanka Moneta Money Bank (na jaře bude f…

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  18.10.2018, Hypotéka

  …uze Wüstenrot, Equa bank a mBank. Některé banky(např. Fio banka a Air Bank) vysokoprocentní hypotéky vůbec nenabízejí a končíu 80-85% a jiné (Česká spořitelna) posuzují každý případ individuálně a předemani nezveřejňují úrokové sazby. [comparison c=23 d=2018-10-18 id=533a705a1119a99…

  Penzijní fondy – výnosy 2017

  Penzijní fondy – výnosy 2017

  15.5.2018, Spoření

  … po 15 letech spoření. Přestup doúčastnických fondů je možný bez poplatku kdykoliv. Česká pojišťovna: 0,84% AXA: 0,76% NN: 0,69% ČSOB: 0,63% Česká spořitelna: 0,51% Komerční banka: 0,49% Allianz: 0,41% Conseq: 0,16% ÚčastnickéfondyDoplňkové penzijní spoření se sjednává od roku2013, …

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …u růstu ekonomiky a reálných mezd nemá většinaklientů problém snašetřením 10-20% kupní ceny nemovitosti. Odhad TOP tržních pozic v roce 2018 Česká spořitelna: Bankabude cílit na post hypoteční jedničky. Vloni zůstala těsně na druhé pozici,letos by mohla skupinu ČSOB zprvního místa p…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …ém systému, tedy pro rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna (ERA), Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nab…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR