Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČS (Česká spořitelna)

ČS (Česká spořitelna)

  Web: www.csas.cz Internetbanking: george.csas.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 
  Klientské centrum: csas@csas.cz
  Ombudsman: ombudsman@csas.cz
  Bezplatná nonstop linka: 800 207 207
  George (pro klienty): 956 777 438
  Servis 24 (pro klienty): 956 777 956
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. ČS v posledních letech dokazuje, že ani velká banka nemusí být konzervativní a zkostnatělou institucí. Jako jedna z prvních implementovala mnoho technických novinek (vkladomaty, okamžité platby, Bankovní IDentitu, nový internetbankig George), digitalizovala back office procesy a postupně obléká své pobočky do nového a moderního kabátu.

  O bance ČS (Česká spořitelna)

  Historie České spořitelny se začala psát již v dobách Rakouska-Uherska. V roce 1825 zahájila činnost Spořitelna česká, která pod různými názvy pokračovala v činnosti i po pádu mocnářství, během první republiky, protektorátu a následné okupace Sovětským svazem. Po sametové revoluci dochází v roce 1992 k transformaci na akciovou společnost. Na prahu milénia se ČS stává členem rakouské Erste Group. 

  Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě (Česká republika, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

  Česká spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet, vkladní knížka a stavební spoření.

  Flash news o ČS (Česká spořitelna)

  20.10.2020

  Spořitelna se chystá v Česku převzít pobočky Waldviertler Sparkasse
  WSPK působí v ČR 25 let a má sedm poboček v jižních Čechách, na Vysočině a na jižní Moravě. Malá banka funguje v Česku jen formou odštěpného závodu rakouské centrály. Sehnat úspory od občanů na termínované vklady a vkladní knížky je snad stále jednoduché. Ale umístit dobře úvěrové zdroje v obrovské konkurenci velkých bank a vydělat na provoz stále méně navštěvovaných poboček už může být problém. Asi proto na Úřadu pro hospodářkou soutěž leží žádost České spořitelny o schválení převzetí WSPK ČR. Banky spolu již podepsaly Smlouvu, kde ČS chce odkoupit fungující celek - tedy klienty, smlouvy, pobočky i zaměstnance. Rakouská regionální banka WSPK je součástí SparkassenGruppe. Českou spořitelnu vlastní rakouská Erste Bank. Banky tak k sobě mají vývojově blízko a sloučení je logické.

  1.10.2018

  Servis24.cz s 1,5 miliony klientů končí! Budou teď s Georgem?
  Česká spořitelna zahájila jednu z největších akcí v historii novodobého českého bankovnictví. Zřejmě fakt chce do konce roku 2018 urychleně přesunout půldruhého milionu klientů do nového internetového bankovnictví George. Pro konzervativní klienty je až brutální, že prostě dostanou výzvu k přechodové akci s termínem 3 týdnů, získají možnosti přechodu na internetu, asistenci call centra či pobočky, ale pak se jim jejich Servis24.cz znepřístupní. Spořitelna věří že 95% klientů po starém internetovém bankovnictví příští rok ani nevzdychne a všechny včetně seniorů donutí aby měli dokonalý přehled nad svými výdaji. Myslíte, že je to reálné?

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČS (Česká spořitelna)

  MU

  #13698, ČSOB Phishing, Podvod, 30.3.2021

  Dobrý den, přeposílám mail, který mi byl 26. 3. odeslán na můj mail:

  Váš ČSOB účet byl z bezpečnostních důvodů dočasně zablokován. Náš bezpečnostní systém detekoval podezřelé pokusy o přihlášení z neznámého zařízení. Vaše konto bylo dočasně znepřístupněno. Pro odblokování Vašeho účtu navštivte jakoukoli pobočku ČSOB, nebo pokračujte na ověřovací proces online, kliknutím na tlačítko níže. 

  Nemám povědomí, že bych u ČSOB měla produkt. Je tedy možné, že se jedná o mail podvodný?

  Dobrý den,

  jedná se o podvod, tzv. phishing, kdy se podvodník z klientů ČSOB snaží získat jejich přihlašovací údaje do internetbankingu. Podvodníci tyto emaily rozesílají plošně všem (i neklientům ČSOB - neví, kdo klientem banky skutečně je). Podobných snahám o podvod čelí klienti všech větších bank (RB, Česká spořitelna, atd.). Banky přitom nikdy s klienty takto nekomunikují. Je třeba tyto podvodné emaily ignorovat a neprodleně označovat za spam.

  JH

  #13628, Potvrzení o zaplacených úrocích, Hypoteční poradna, 25.3.2021

  Dobrý den, prosím o radu. Nepřišel mi výpis pro odpočet úroků z hypotéky, kam se obrátit? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  kontaktujte svou banku a požádejte o zaslání potvrzení o zaplacených úrocích. Např. Česká spořitelna toto potvrzení poskytuje v elektronické formě přes internetbanking (poštou Vám nic nepřijde).

  LR

  #13045, Půjčka a záznam v SOLUS, Půjčka, 18.2.2021

  Dobrý den, chci se zeptat, dozvěděl jsem se, že některé banky nezkoumají SOLUS. Např. Sberbank, Hypoteční banka a Česká spořitelna. Pokud mám záznam v SOLUSu od Vodafonu kvůli tomu, že věřitel se nepřihlásil do insolvence a mě to tam teď ukazuje nezaplacenou pohledávku, není lepší pak zkusit tyto banky než ty ostatní, které do SOLUSu nahlížejí? Děkuji

  Dobrý den,

  máte-li záznam v SOLUSu, pak je samozřejmě lepší při žádosti o půjčku či hypotéku preferovat takové banky, které do tohoto registru nenahlížejí.

  ZL

  #12935, Poplatek za výběr hotovosti na pobočce, Spoření, 11.2.2021

  Dobry den, prosim vas, zamestnanec ve sporitelne mi za vyber penez z vkladni knizky strhl 100 Kc s tim, ze je to nejaka nova vyhlaska. Je to pravda?

  Dobrý den,

  Česká spořitelna účtuje za výběr hotovosti na pobočkách poplatek 100 Kč. Doporučuji vkladní knížku zrušit, peníze si převést na běžný nebo spořicí účet a hotovost vybírat zásadně z bankomatů (zdarma). 

  ZM

  #12911, Česká spořitelna koupila WSPK, Banka, 10.2.2021

  Dobrý den, chtěl bych požádat o radu, která souvisí s prodejem mé banky. V podstatě celý život mám své finance svěřené lokální bance Waldviertel Sparkasse, kterou však od Nového roku pohltila Česká spořitelna. U banky mám aktuálně produkt běžného účtu (bez poplatků), hypoteční úvěr (zbývá asi 300 tis.), spořící účet a pár drobných produktů (vkladní knížky dětí apod.). Nyní přišel od České spořitelny dopis, ve kterém vyzývají ke změně VOP: 

  "Na konec čl. 1.2 VOP se doplňuje věta: "Pokud banka změní obchodní název služby, formuláře, provoz obchodních míst, čísla účtů nebo provede jiné změny, které nemají vliv na vzájemná práva a povinnosti banky a klienta, nejedná se o změnu smlouvy nebo obchodních podmínek." Do části 11 VOP se doplňuje nový čl. 11.6 tohoto znění: Smlouvy o účtu nebo platebních službách může banka změnit stejným postupem jako tyto VOP (viz. článek 1.2)". 

  Mohu na tuto změnu přistoupit bez obav? Byl bych nerad, pokud by byly změněny podmínky, zavedeny nesmyslné poplatky apod. Bohužel mám zkušenost (účet neziskové organizace, ve které působím), že u České spořitelny slíbená neplatí a poplatky naskakují i při několikerém slíbení, že tomu tak nebude. Pokud změnu odmítnu, mohu se všemi produkty bezplatně (snad) od ČS odejít. V současné situaci je to zřejmě preferovaná varianta, ale rád si nechám poradit. Co se týče alternativní banky, tak zdaleka nejsem rozhodnut. Moje požadavky jsou takové, že bych měl rád veškeré produkty u jedné banky. Běžný účet bez poplatků s možností vyřešit většinu záležitostí elektronicky (ale fyzická pobočka rozhodně není na škodu.), platby kartou a výběry bez poplatků, rozumná hypotéka, eventuálně možnost spoření. Spotřebitelské úvěry nepotřebuji. Aktuálně je favoritem UniCredit Bank, ale jsem otevřený lecčemu. Děkuji

  Dobrý den,

  tohoto ani jakýchkoliv jiných ustanovení bych se vůbec neobával, nejedná se o nic špatného (je to pouze formalita). Přechodem k ČS si polepšíte, budete mít k dispozici mnohem širší pobočkovou síť a modernější technologie (např. internetbanking George, okamžité platby nebo Bankovní IDentitu). Podmínky vašich současných produktů (úroky, poplatky) zůstávají zachovány. Pokud by v budoucnu došlo ke změně (časem se budou podmínky produktů WSPK určitě unifikovat s produkty ČS) a Vám se tato změna nelíbila, budete moci změnit banku zcela bez sankcí. Poplatků se netřeba obávat, ČS nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek. Pro hypotéku Vám platí stávající úrok až do konce fixace. U UniCredit byste měl po všech stránkách horší podmínky (doposud nemají okamžité platby, což jiné banky implementovaly již před 2 lety), vyšší poplatky nebo více podmínek pro bezplatné vedení účtu, méně poboček a bankomatů, atd. 

  Články o ČS (Česká spořitelna)

  Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

  Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

  22.2.2021, Hypotéka

  …V porovnání s rokem 2019 navíc loni novýchpůjček na bydlení výrazně přibylo – banky jich rozdaly o téměř 22 000 víc. Novou jedničkou se stala Česká spořitelnaNejvětší „žně” zažila Česká spořitelna. Zúdajů ministerstva pro místní rozvoj a z informací, které banka zveřejnila,totiž vypl…

  Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

  Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

  7.1.2021, Banka

  Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českoupobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klientySparkasse? Rakouská regionální banka Waldviertler Sparkasse(WSPK) působila na českém trhu vletech 1994-2020. Menší banka spíše lokálníhovýznamu měla 7 poboček …

  Lidé si letos na Vánoce půjčovali méně. Z opatrnosti i kvůli zavřeným obchodům

  Lidé si letos na Vánoce půjčovali méně. Z opatrnosti i kvůli zavřeným obchodům

  4.1.2021, Půjčka

  …rávěskončené Vánoce výjimečné. V porovnání s rokem 2019 zaznamenaly některé bankypokles krátkodobých úvěrů až o 30 %. Potvrdila to například: Česká spořitelna, ČSOB a Moneta Money Bank. A jak upozornil Home Credit, pokles pocítilitaké nebankovní poskytovatelé. Vánoční půjčku plánoval…

  Česká spořitelna zvyšuje poplatky za předčasné splacení hypotéky. I přes odpor ČNB

  Česká spořitelna zvyšuje poplatky za předčasné splacení hypotéky. I přes odpor ČNB

  8.9.2020, Hypotéka

  …ky vybírat poskytovatelé za předčasné splacení hypotéky. Jenženěkteří to nedodržují a účtují si desetitisícové částky. Nyní se k nim přidávái Česká spořitelna, která se rozhodla poplatky zvýšit. Zatímco ještě před pár lety si banky mohly zapředčasné splacení hypotéky účtovat praktick…

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  2.9.2020, Běžný účet

  Konec. Nové platební nálepky už nevydáváme.Přesně to vzkázaly svým klientům dvě největší banky v České republice – ČSOB aČeská spořitelna. Obě nedávno oznámily, že ukončí vydávání nových platebníchnálepek a nechají pouze „doběhnout” ty stávající. Zcela se tak spolehnou naApple Pay, G…  Banky v ČR