Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna

ČS (Česká spořitelna)

Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě. Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

Přehled banky Česká spořitelna

Internetbanking
Adresa:
Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4
45244782
SWIFT
GIBA CZ PX
E-mail
Ombudsman
George (pro klienty)
Na českém trhu
Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s.

Pobočky a bankomaty ČS (Česká spořitelna)

REKLAMA

O bance ČS (Česká spořitelna)

Historie České spořitelny se začala psát již v dobách Rakouska-Uherska. V roce 1825 zahájila činnost Spořitelna česká, která pod různými názvy pokračovala v činnosti i po pádu mocnářství, během první republiky, protektorátu a následné okupace Sovětským svazem. Po sametové revoluci dochází v roce 1992 k transformaci na akciovou společnost. Na prahu milénia se ČS stává členem rakouské Erste Group. 

Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě (Česká republika, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

Česká spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet, vkladní knížka a stavební spoření.

Nahlásit chybu
REKLAMA

Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. ČS v posledních letech dokazuje, že ani velká banka nemusí být konzervativní a zkostnatělou institucí. Jako jedna z prvních implementovala mnoho technických novinek (vkladomaty, okamžité platby, Bankovní IDentitu, nový internetbankig George), digitalizovala back office procesy a postupně obléká své pobočky do nového a moderního kabátu.

Nahlásit chybu

Zprávy o ČS (Česká spořitelna)

20.10.2020

Spořitelna se chystá v Česku převzít pobočky Waldviertler Sparkasse
WSPK působí v ČR 25 let a má sedm poboček v jižních Čechách, na Vysočině a na jižní Moravě. Malá banka funguje v Česku jen formou odštěpného závodu rakouské centrály. Sehnat úspory od občanů na termínované vklady a vkladní knížky je snad stále jednoduché. Ale umístit dobře úvěrové zdroje v obrovské konkurenci velkých bank a vydělat na provoz stále méně navštěvovaných poboček už může být problém. Asi proto na Úřadu pro hospodářkou soutěž leží žádost České spořitelny o schválení převzetí WSPK ČR. Banky spolu již podepsaly Smlouvu, kde ČS chce odkoupit fungující celek - tedy klienty, smlouvy, pobočky i zaměstnance. Rakouská regionální banka WSPK je součástí SparkassenGruppe. Českou spořitelnu vlastní rakouská Erste Bank. Banky tak k sobě mají vývojově blízko a sloučení je logické.

1.10.2018

Servis24.cz s 1,5 miliony klientů končí! Budou teď s Georgem?
Česká spořitelna zahájila jednu z největších akcí v historii novodobého českého bankovnictví. Zřejmě fakt chce do konce roku 2018 urychleně přesunout půldruhého milionu klientů do nového internetového bankovnictví George. Pro konzervativní klienty je až brutální, že prostě dostanou výzvu k přechodové akci s termínem 3 týdnů, získají možnosti přechodu na internetu, asistenci call centra či pobočky, ale pak se jim jejich Servis24.cz znepřístupní. Spořitelna věří že 95% klientů po starém internetovém bankovnictví příští rok ani nevzdychne a všechny včetně seniorů donutí aby měli dokonalý přehled nad svými výdaji. Myslíte, že je to reálné?

8.2.2017

Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

2.1.2017

Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

Dotazy v poradně k Česká spořitelna

Manželka si vzala půjčku bez mého souhlasu

Půjčka 1.12.2022

Dobrý den, jak je možné, že Česká spořitelna poskytla mé, dnes již bývalé, ženě úvěr v celkové výši přes milion bez mého souhlasu? To přece nemůže být v souladu s předpisy! Nebo ano? Celková splatná částka, tj. součet výše poskytovaného úvěru a výše nákladů celkových úvěru 1 mil. Kč. Pro dokreslení situace: Neměli jsme ani byt, protože jsem se nikdy nechtěl zadlužit. Žili jsme poměrně skromě v nájemním bytě. Měla práci a tak to brala jako takové "přilepšení" a peníze podle všecho jen neúčelně utratila za hlouposti. S dluhem však postupně prakticky rezignovala na přispěvky na společnou domácnost. Narodila se nám dcera a celá mateřská šla asi bance, protože jsem hradil vše já. O existenci dluhu jsem se dozvěděl až letos v létě s detaily na začátku září. V den kdy měla dcerka 3 roky a tři měsíce jsem podal žádost o rozvod. Manželce jsem přes práci napůjčoval 34 tis. Kč, většinou před vyúčtováním záloh. Což uznala v dohodě o SJM s tím, že mi to do roka zaplatí. Mohla by se případná exekuce týkat i mě, když jsem o tom nevěděl? Může moje exmanželka požádat o oddlužení aniž by to ovlivnilo mou finanční situaci? Prosím o nějaký návrh, jaké mohou být zavedeny opatření k nápravě. Rozbitou rodinu si naše dcerka nezasloužila. Děkuji!

Dobrý den,

rozpadlou rodinu si dcera jistě nezaslouží (stejně jako 50% dětí, kteří žijí v rozvedených rodinách), ale banka za finančně nezodpovědné chování vaší manželky opravdu nemůže. Manželství je velmi závažný právní akt s mnoha důsledky (máte vůči sobě vyživovací povinnost, ručíte společně za všechny dluhy, atd.). Pokud jste s tímto nesouhlasil, neměl jste se ženit (případně bylo možné upravit majetkové poměry předmanželskou smlouvou, mohli jste zúžit SJM). Doporučuji  bance sepsat prohlášení, že jste o existenci půjčky nevěděl a nesouhlasíte s tím. Třeba to pomůže, třeba ne. O moc více nyní udělat nelze. 

Články o Česká spořitelna

© Banky.cz 2022, všechna práva vyhrazena