Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČSAS (Česká spořitelna)

ČSAS (Česká spořitelna)


  Web: www.csas.cz Internetbanking: www.servis24.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. Zákaznické pocity jsou rozporuplné. Banka nenabízí nikterak oslnivé produkty, které by vynikaly cenou (nízkou nákladovostí) či úroky, přesto má však stále bezkonkurenčně nejvíce klientů, což jasně potvrzuje ideu velmi neflexibilního a konzervativního chování většiny lidí v ČR, minimálně co se bankovnictví týče. Pakliže jsou tedy zákazníci spokojeni se současným stavem a nevadí jim výpis proložený magickým „poplatek za položku“, není důvod ke zlevňování – to lze pochopit a ukazuje to naopak na vysoce racionální chování banky. Rovněž v refinancování úvěrů spořitelna drží původní vyšší sazby a zlevňuje až pod tlakem konkurenční nabídky. Z toho plyne, že je lépe být akcionářem než samotným klientem ČS. Jako jediná banka v ČR jde proti trendu permanentního zlevňování bankovních služeb, a naopak letos zvýšila poplatky za odchozí platby. Jestli i toto banka ustojí, klobouk dolů a hned si jdu přikoupit akcie Erste.

  O bance ČSAS (Česká spořitelna)

  Historie České spořitelny se začala psát již v dobách Rakouska-Uherska. V roce 1825 zahájila činnost Spořitelna česká, která pod různými názvy pokračovala v činnosti i po pádu mocnářství, během první republiky, protektorátu a následné okupace Sovětským svazem. Po sametové revoluci dochází v roce 1992 k transformaci na akciovou společnost. Na prahu milénia se ČS stává členem rakouské Erste Group. 

  Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě (Česká republika, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

  Česká spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet, vkladní knížka a stavební spoření.

  Flash news o ČSAS (Česká spořitelna)

  1.10.2018

  Servis24.cz s 1,5 miliony klientů končí! Budou teď s Georgem?
  Česká spořitelna zahájila jednu z největších akcí v historii novodobého českého bankovnictví. Zřejmě fakt chce do konce roku 2018 urychleně přesunout půldruhého milionu klientů do nového internetového bankovnictví George. Pro konzervativní klienty je až brutální, že prostě dostanou výzvu k přechodové akci s termínem 3 týdnů, získají možnosti přechodu na internetu, asistenci call centra či pobočky, ale pak se jim jejich Servis24.cz znepřístupní. Spořitelna věří že 95% klientů po starém internetovém bankovnictví příští rok ani nevzdychne a všechny včetně seniorů donutí aby měli dokonalý přehled nad svými výdaji. Myslíte, že je to reálné?

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČSAS (Česká spořitelna)

  J

  #5384, Friends24, Platba, 2.11.2018

  Dobrý den všem, chtěl jsem se zeptat někoho kdo má přehled o kompletní nabídce všech bank, které z nich nabízí něco jako Česká spořitelna Friends24, tzn. možnost poslat peníze komukoli odkazem, tzn. i když neznám jeho číslo účtu, např. odkazem, emailem, SMS apod. Bohužel velice často by se mi přesně toto hodilo, ale bohužel mám účet vedený u KB, která nic takového nemá. Přemýšlel jsem i nad PayPalem, že bych vyplnil email dotyčného, ale na nějakém fóru jsem se dočetl, že pokud zadáte email, který není spárovaný s PayPalem tak se peníze už nevrátí a nedostane je ani dotyčný. (nevím, co je na tom pravdy). Každopádně žádný jiný způsob, jak poslat pár stovek přes email mě bohužel nenapadá až na výše zmíněné Frends24 od ČS, ještě mBanka něco podobného má a pak už nevím. Tak jsem se chtěl zeptat na možnosti jaké aktuálně jsou ohledně poslání malých sum emailem, popřípadě jaké banky ještě něco podobného nabízí. Děkuji

  Dobrý den,

  osobně tyto platby považuji za slepou vývojovou větev. Klasické platby z účtu na účet jsou stejně pohodlné (číslo účtu příjemce máte uloženo v adresáři stejně jako mobil či email v kontaktech). Navíc tyto mikroplatby mají velmi nízký strop (Friends24 max. 10 000 Kč) a mimo zaslání odkazu k výběru platby ještě musíte příjemci jiným kanálem sdělit heslo (nepraktické). Proto většina bank toto nenabízí. 

  PayPal je fajn pro rychlé platby fyzickým osobám do zahraničí, v tuzemsku se kvůli poplatkům nevyplatí (klasické bankovní platby jsou vždy zdarma). Ostatní platby mimo fyzických osob (např. eshop) řešíte kartou (opět bez poplatků). 

  Jedinou výhodou mikroplateb oproti klasickým platbám v tuzemsku je rychlost. Nicméně i to bude brzy minulostí, neboť ČNB právě spouští platformu okamžitých plateb (čeká se na implementaci/zapojení do systému ze strany bank).

  M

  #5310, Dědictví a dispozice k účtu, Osobní a rodinné finance, 20.10.2018

  Dobrý den, měla bych následující dotaz. Jestliže jsem uvedena jako další osoba, která může disponovat s účtem majitele (např. jako dcera u účtu mojí maminky, jako neteř u účtu mojí tety), jak je to v případě úmrtí majitele účtu? Jsou tyto účty ihned zablokovány a já se k nim nedostanu (nejde internetové bankovnictví, nemohu vybírat peníze z bankomatu)? Nebo musím dodat úmrtní list do banky a poté je účet pozastaven a čeká se na dědické řízení? Jedná se o banky Poštovní spořitelna a Česká spořitelna. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  v případě úmrtí majitele účtu banka jeho účet zablokuje ihned po obdržení úmrtního listu. Až do momentu dodání úmrtního listu bance účet blokován není. Přestože v tomto období s účtem nakládat technicky můžete (stále se dostanete do internetbankingu, vyberete peníze z bankomatu, atd.), z právního hlediska byste tak již činit neměla, protože peníze momentem úmrtí spadají do dědického řízení. V dědickém řízení se rozděluje majetek přesně k datu úmrtí (ne k datu blokace účtu). Pokud byste tedy v mezidobí z účtu vybrala nějaké peníze a ty zdědil někdo jiný, mohl by je po Vás vymáhat.

  A

  #5084, Telefonní bankovnictví, Banka, 24.8.2018

  Dobry den, chystam se na pobocku Moneta Money Bank ve svem meste, abych si zaridila ucet TOM. Doted jsem mela ucet u Ceske Sporitelny. Chtela bych se zeptat, zda ma Moneta take sluzbu po telefonu-neco jako ma sporitelna Servis 24, (nemam chytry mobil, nezvladla bych to s nim). Jde mi o to, abych mohla zadavat jednorazove prikazy k platbe po telefonu primo s operatorem. Eletronicke bankovnictvi je pro me slozite a casto mame vypadek internetu. Dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  Moneta Money Bank nabízí stejně jako Česká spořitelna telefonní bankovnictví. Již nyní nabízí telefonní bankovnictví pouze posledních 10 bank a do budoucna čeká tuto službu další omezení (či úplné zrušení). Doporučuji co nejdříve přejít na internetbanking. Volat někam kvůli každé platbě je velmi nepohodlné a navíc je zde nemalé riziko chyby (špatně zadané číslo účtu operátorem z důvodu přeslechnutí). Internetbanking není o nic složitější než zadání dotazu do naší poradny.

  KB

  #5079, Dědictví a vkladní knížka, Osobní a rodinné finance, 22.8.2018

  Moje maminka zemřela. V pozůstalosti jsem nalezla její vkladní knížku na její jméno. Poraďte mi, jak mám dále postupovat. Nejedná se mi o výplatu peněz (je na ní cca 20 Kč), ale o její definitivní likvidaci, aby toto číslo vkladní knížky nemuselo být u České spořitelny dále evidováno.

  Dobrý den,

  bance (Česká spořitelna) je třeba předložit úmrtní list, na základě kterého provede blokaci vkladní knížky. Následně bance předložíte notářské usnesení o vypořádání dědictví (ve kterém je zmíněno, kdo peníze z vkladní knížky dědí) a banka dědici převede peníze a zruší vkladní knížku. Jiný postup možný není. 

  Pokud již dědické řízení proběhlo (a knížku jste objevila až nyní), doporučuji věc neřešit. Stálo by Vás to spousta času a papírování a nic byste z toho neměla.

  K

  #5046, Dědictví, Daně, 15.8.2018

  Dobrý den, dědila jsem po matce, která měla účet u České spořitelny. Je možné, aby všechny peníze, které mně Česká spořitelna převedla na můj účet byly zdaněny? Nechápu, protože u Air Bank kde měla matka také účet nic zdaněno nebylo. Děkuji

  Dobrý den,

  v rámci rodiny (matka - dcera) se z dědictví žádné daně neplatí. I kdyby se daň platila, jde to zcela mimo banku (Vy podáváte daňové přiznání a peníze platíte finančnímu úřadu). Česká spořitelna Vám peníze určitě nezdanila - musí Vám vyplatit celý zůstatek účtu.

  Články o ČSAS (Česká spořitelna)

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  18.10.2018, Hypotéka

  …uze Wüstenrot, Equa bank a mBank. Některé banky(např. Fio banka a Air Bank) vysokoprocentní hypotéky vůbec nenabízejí a končíu 80-85% a jiné (Česká spořitelna) posuzují každý případ individuálně a předemani nezveřejňují úrokové sazby. [comparison c=23 d=2018-10-18 id=533a705a1119a99…

  Penzijní fondy – výnosy 2017

  Penzijní fondy – výnosy 2017

  15.5.2018, Spoření

  … po 15 letech spoření. Přestup doúčastnických fondů je možný bez poplatku kdykoliv. Česká pojišťovna: 0,84% AXA: 0,76% NN: 0,69% ČSOB: 0,63% Česká spořitelna: 0,51% Komerční banka: 0,49% Allianz: 0,41% Conseq: 0,16% ÚčastnickéfondyDoplňkové penzijní spoření se sjednává od roku2013, …

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …u růstu ekonomiky a reálných mezd nemá většinaklientů problém snašetřením 10-20% kupní ceny nemovitosti. Odhad TOP tržních pozic v roce 2018 Česká spořitelna: Bankabude cílit na post hypoteční jedničky. Vloni zůstala těsně na druhé pozici,letos by mohla skupinu ČSOB zprvního místa p…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …ém systému, tedy pro rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna (ERA), Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nab…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …es nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstevní záložny Peněžnídům a Artesa. Komerční banka při ned…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR