Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČSAS (Česká spořitelna)

ČSAS (Česká spořitelna)


  Web: www.csas.cz Internetbanking: www.servis24.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. Zákaznické pocity jsou rozporuplné. Banka nenabízí nikterak oslnivé produkty, které by vynikaly cenou (nízkou nákladovostí) či úroky, přesto má však stále bezkonkurenčně nejvíce klientů, což jasně potvrzuje ideu velmi neflexibilního a konzervativního chování většiny lidí v ČR, minimálně co se bankovnictví týče. Pakliže jsou tedy zákazníci spokojeni se současným stavem a nevadí jim výpis proložený magickým „poplatek za položku“, není důvod ke zlevňování – to lze pochopit a ukazuje to naopak na vysoce racionální chování banky. Rovněž v refinancování úvěrů spořitelna drží původní vyšší sazby a zlevňuje až pod tlakem konkurenční nabídky. Z toho plyne, že je lépe být akcionářem než samotným klientem ČS. Jako jediná banka v ČR jde proti trendu permanentního zlevňování bankovních služeb, a naopak letos zvýšila poplatky za odchozí platby. Jestli i toto banka ustojí, klobouk dolů a hned si jdu přikoupit akcie Erste.

  O bance ČSAS (Česká spořitelna)

  Kořeny České spořitelny sahají až do roku 1825, kdy zahájila činnost Spořitelna česká, nejstarší právní předchůdce České spořitelny. Na tradici českého a později československého spořitelnictví navázala v roce 1992 Česká spořitelna jako akciová společnost. 5,2 milionu klientů, které dnes Česká spořitelna má, hovoří zcela jasně o jejím pevném postavení na českém trhu.

  V roce 2000 se Česká spořitelna stala členem Erste Group, která byla založena jako první rakouská spořitelna v roce 1819. Od roku 1997 se Erste Group vyvinula v jednoho z největších poskytovatelů finančních služeb ve východní části Evropské unie. Téměř 46 000 zaměstnanců poskytuje služby 16 milionům klientů ve 2 800 pobočkách v 7 zemích (Rakousku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku, Chorvatsku a Srbsku).

  Flash news o ČSAS (Česká spořitelna)

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČSAS (Česká spořitelna)

  M

  #4532, SEPA platba na Slovensko, Platba, 5.4.2018

  Dobrý den, mám dotaz ohledně platby z ČR na Slovensko. Mám běžný účet u České spořitelny, která mi v rámci aplikace Servis24 umožňuje provést SEPA platbu. Jenže ta je vedená přímo v EUR a já bych chtěl zadat platbu v korunách na účet u Fio banky. Slovenský partner očekává platbu (nákup na portále Aukro) - a tak se chci zeptat, jestli není možné vložit peníze na české pobočce Fio banky s patřičnými údaji? K platbě mám IBAN a další potřebné identifikátory, takže bych rád zjistil, jestli to lze řešit i takhle? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  SEPA platba je platba v EUR v rámci EU za zvýhodněných podmínek (nižší poplatek, rychlejší zpracování platby). Česká spořitelna si za ni účtuje 220 Kč. Peníze můžete poslat na Slovensko i v korunách, ale to by pak bylo klasifikováno jako klasická mezinárodní platba (za kterou si ČS účtuje 1% z platby, min. 220 Kč, max. 1 500 Kč). 

  Peníze na Slovensko doporučuji určitě poslat v EUR, neboť:

  1) bude to klasifikováno jako levnější SEPA platba

  2) příjemce na Slovensku má účet v EUR, tedy příchozí platba v korunách by se mu stejně přepočítala automaticky na eura (koruny by mu nebyly k ničemu dobré)

  3) platbu v EUR můžete odeslat i z korunového účtu (platba se Vám strhne v korunách dle kurzu CZK/EUR ze dne provedení platby)

  Ještě lepší by bylo si otevřít běžný účet u Fio banky (vedení zdarma), neboť ta nabízí platby na Slovensko zdarma (oproti ČS ušetříte 220 Kč). Bez běžného účtu Vám žádná banka platbu neodešle. 

  N

  #4495, Omezování služeb na pobočce, Banka, 23.3.2018

  Dobrý den, proč Česká spořitelna ruší příkaz k úhradě na pobočce? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Banky obecně zeštíhlují své pobočkové sítě a omezují (nebo výrazně zdražují) služby, které lze vyřídit z pohodlí domova (např. zadaní platby online přes internetbanking). Stejně tak je dnes pro většinu lidí nemyslitelné chodit telefonovat na poštu či do telefonního automatu. Každý má doma mobilní telefon, neboť je to levnější a pohodlnější. 

  M

  #4378, Refinancování, Půjčka, 26.2.2018

  Pokračování dotazu č. 4377: Air bank sem chtěla, ale oni mi neudělají refinancování, jelikož tu půjčku mám krátce.

  Dobrý den,

  kdy přesně byla půjčka sjednána? Mimo Air Bank zkuste určitě i Equa bank či další banky z přehledu půjček. Zdá se téměř neuvěřitelné, že jste si v posledních měsících byla schopna půjčit za 16,08%. Ani Česká spořitelna takto vysoké sazby již roky nenabízí. Nemáte záznamy v registrech dlužníků či jinak sníženou bonitu, kvůli které Vám bylo půjčeno s takto vysokým úrokem?

  M

  #4376, Splácím hodně, Půjčka, 26.2.2018

  Dobrý den, chtěla sem se zeptat, mám půjčku u Český spořitelny, ale přijde mi, že platím strašně vysoké splátky. Mám půjčeno 284 000 Kč a splácím 6 000 Kč měsíčně.

  Dobrý den,

  jak vysoký máte úrok/RPSN a jak dlouhou splatnost půjčky? Bez těchto údajů Vám bohužel nejsem schopen poradit, zda-li byste jinde neušetřila. Česká spořitelna ale obecně nepatří k nejlevnějším bankám. Dnes půjčuje za 7%, což je průměr. Část konkurence je dražší (8-10%). Ale najdou se i banky, které jsou výrazně levnější (5-6%). Kompletní přehled zde.

  M

  #4294, Doplňkové penzijní spoření, Spoření, 3.2.2018

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaké podstatné rozdíly v Doplňkovém penzijním spoření, které nabízí Česká spořitelna (to nyní mám 2. rokem, měsíčně vkládám 1 500 Kč, letos budu mít 41 let), společnost Conseq a společnost Allianz. Po roce jsem si změnila strategii na dynamický fond a paní na pobočce byla překvapena a vypadalo to, že mě chce od toho odradit. Dotazník, který jim prozradí, co je pro mě nejlepší (při založení jsem ho online vyplnila), jsem odmítla vyplnit. A pokud bych se rozhodla pro změnu společnosti (odejít z ČS), mohu tak učinit i písemně nebo je nutná osobní návštěva v pobočce?

  Dobrý den,

  každá penzijní společnost (ČS, Allianz, Conseq a další) nabízí 3 fondy (konzervativní, vyvážený, dynamický), které se liší mírou rizika a očekávaného výnosu. Poplatky za správu peněz ve fondech jsou regulovány zákonem, tedy jsou u všech penzijních společností stejné. Penzijní společnosti se tak liší pouze výnosem (někomu se daří lépe, někomu hůře). Doporučuji náš článek Penzijní fondy - výnosy 2016.

  Změnu penzijní společnosti lze vyřídit i korespondenčně, ale jistější je vždy osobní návštěva pobočky, kde si písemně necháte potvrdit ukončení produktu. Investiční strategie lze měnit zdarma 1x ročně. Investiční dotazník je formalita, resp. je v určitých případech vyžadován zákonem na ochranu spotřebitele (aby Vám finanční poradce nemohl sjednat produkt, který neodpovídá Vašemu rizikovému profilu - někdo chce riskovat více, někdo méně).

  Články o ČSAS (Česká spořitelna)

  Penzijní fondy – výnosy 2017

  Penzijní fondy – výnosy 2017

  15.5.2018, Spoření

  … po 15 letech spoření. Přestup doúčastnických fondů je možný bez poplatku kdykoliv. Česká pojišťovna: 0,84% AXA: 0,76% NN: 0,69% ČSOB: 0,63% Česká spořitelna: 0,51% Komerční banka: 0,49% Allianz: 0,41% Conseq: 0,16% ÚčastnickéfondyDoplňkové penzijní spoření se sjednává od roku2013, …

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  … růstu ekonomiky a reálných mezd nemá většinaklientů problém s našetřením 10-20% kupní ceny nemovitosti. Odhad TOP tržních pozic v roce 2018 Česká spořitelna: Bankabude cílit na post hypoteční jedničky. Vloni zůstala těsně na druhé pozici,letos by mohla skupinu ČSOB z prvního místa …

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …ém systému, tedy pro rychlé zbohatnutí nestačí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna (ERA), Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nab…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …es nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstevní záložny Peněžnídům a Artesa. Komerční banka při ned…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  … ceně ne každý dosáhne.  Hypotékys úrokem pod 2% Fio banka, mBank, Sparkasse, Raiffeisenstavební spořitelna, Air Bank, Wüstenrot, Equa bank a Česká spořitelna. 8šampionů, u kterých je stále možné sehnat pětiletý fix pod 2%. Dlouhodoběnejlepší sazby drží Fio banka (1,58%/1,68%). Air B…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR