Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna
ČS (Česká spořitelna)

ČS (Česká spořitelna)

  Web: www.csas.cz Internetbanking: www.servis24.cz
  Adresa: Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4 
  IČ: 45244782 
  SWIFT: GIBA CZ PX 
  Kód banky: 0800 
  Na českém trhu: Udělení licence: 1.1.1969 - s.p.ú., 30.12.1991 - a.s.
  Zahájení činnosti: 1.1.1969 - s.p.ú., 1.1.1992 - a.s. 
  Klientské centrum: csas@csas.cz
  Servis 24: servis24@csas.cz
  Bezplatná nonstop linka: 800 207 207
  George (pro klienty): 956 777 438
  Servis 24 (pro klienty): 956 777 956
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Česká spořitelna

  Nejznámější česká banka s bezkonkurenčně nejrozsáhlejší sítí poboček a bankomatů, nejvýkonnější součást rakouské Erste Group Bank. Zákaznické pocity jsou rozporuplné. Banka nenabízí nikterak oslnivé produkty, které by vynikaly cenou (nízkou nákladovostí) či úroky, přesto má však stále bezkonkurenčně nejvíce klientů, což jasně potvrzuje ideu velmi neflexibilního a konzervativního chování většiny lidí v ČR, minimálně co se bankovnictví týče. Pakliže jsou tedy zákazníci spokojeni se současným stavem a nevadí jim výpis proložený magickým „poplatek za položku“, není důvod ke zlevňování – to lze pochopit a ukazuje to naopak na vysoce racionální chování banky. Rovněž v refinancování úvěrů spořitelna drží původní vyšší sazby a zlevňuje až pod tlakem konkurenční nabídky. Z toho plyne, že je lépe být akcionářem než samotným klientem ČS. Jako jediná banka v ČR jde proti trendu permanentního zlevňování bankovních služeb, a naopak letos zvýšila poplatky za odchozí platby. Jestli i toto banka ustojí, klobouk dolů a hned si jdu přikoupit akcie Erste.

  O bance ČS (Česká spořitelna)

  Historie České spořitelny se začala psát již v dobách Rakouska-Uherska. V roce 1825 zahájila činnost Spořitelna česká, která pod různými názvy pokračovala v činnosti i po pádu mocnářství, během první republiky, protektorátu a následné okupace Sovětským svazem. Po sametové revoluci dochází v roce 1992 k transformaci na akciovou společnost. Na prahu milénia se ČS stává členem rakouské Erste Group. 

  Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě (Česká republika, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

  Česká spořitelna nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet, vkladní knížka a stavební spoření.

  Flash news o ČS (Česká spořitelna)

  1.10.2018

  Servis24.cz s 1,5 miliony klientů končí! Budou teď s Georgem?
  Česká spořitelna zahájila jednu z největších akcí v historii novodobého českého bankovnictví. Zřejmě fakt chce do konce roku 2018 urychleně přesunout půldruhého milionu klientů do nového internetového bankovnictví George. Pro konzervativní klienty je až brutální, že prostě dostanou výzvu k přechodové akci s termínem 3 týdnů, získají možnosti přechodu na internetu, asistenci call centra či pobočky, ale pak se jim jejich Servis24.cz znepřístupní. Spořitelna věří že 95% klientů po starém internetovém bankovnictví příští rok ani nevzdychne a všechny včetně seniorů donutí aby měli dokonalý přehled nad svými výdaji. Myslíte, že je to reálné?

  8.2.2017

  Česká spořitelna válčí po 11 letech spolupráce s Fincentrem o klienty i o poradce.
  Síť poradců Fincentrum údajně měla nekale využívat značku České spořitelny Premier a Zdravé finance. ČS tedy vyhlásila přerušení spolupráce s touto sítí a Fincentrum již vesele jedná s Komerční bankou, Hypotéční bankou a Moneta money bank. Kdo dá nejlepší podmínky pro desetitisíce klientů velké poradenské sítě? A komu klient uvěří - svému poradci, nebo bankovnímu úředníkovi?

  2.1.2017

  Promlčeno! Klienti nevyzvedli 1,78 miliardy Kč z 2,5 mil. anonymních vkladních knížek.
  Vkladní knížky na doručitele zrušila legislativa Evropské unie v roce 2002, kdy v jen Česku objem těchto vkladů činil 120 miliard. Masivní kampaň motivovala střadatele k vyzvednutí, přesto po deseti letech České spořitelně zůstaly již nevratné téměř 2 miliardy z rušených vkladních knížek. ČS s těmi to penězi zřídila největší nadaci v zemi s názvem Depozitum Bonum a hodlá podporovat vědu, výzkum a vzdělávání. Máte-li nápad, záměr - můžete si v nadaci ČS zažádat o podporu...

  Dotazy v poradně k ČS (Česká spořitelna)

  MK

  #9157, Zahraniční platba, Platba, 4.3.2020

  Dobrý den jak převést peníze z USA z účtu na účet České spořitelny? Děkuji

  Dobrý den,

  doporučuji klasickou bankovní zahraniční IBAN platbu. Nicméně Česká spořitelna by Vám za tento úkon naúčtovala poplatek až 1 000 Kč - proto zvažte přestup k jiné bance, např. Creditas, která nabízí vedení účtu zdarma a za příchozí platby z USA účtuje jen 50 Kč.

  LK

  #9082, Zapomenuté předčíslí, Platba, 26.2.2020

  Dobrý den, dnes jsem provedla platbu z George Česká spořitelna, nešlo mi zadat 6místné předčíslí, zadala jsem pouze číslo účtu a kód banky. Dojdou peníze na správný účet? Jedná se o předčíslí 670100- 22........../6210. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  bez zadaného předčíslí mBank pravděpodobně vrátí platbu zpět.

  K

  #9075, Výběr valut, Běžný účet, 25.2.2020

  Pokračování dotazu č. 9070: Valuty budu nakupovat u České spořitelny, tam mám i účet, ze které budu směnu platit.

  Dobrý den,

  Česká spořitelna neúčtuje žádný poplatek za výběr z valut z vlastního účtu (při výběru z korunového účtu dojde k přepočtu kurzem "valuty prodej" ze dne výběru).

  M

  #9005, U které banky mám účet?, Běžný účet, 19.2.2020

  Dobrý den, moje maminka je v domově důchodců a zapomněla u které banky má účet. Jak se dá zjistit která banka to je? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  bohužel nezbývá než obejít všechny banky a u všech bank se dotázat, zda-li zde maminka nemá veden účet. Navíc tyto návštěvy bank musí Vaše maminka vykonat osobně (Vám banky informace podat nemohou v rámci zachování bankovního tajemství). Doporučuji začít s největšími bankami jako Česká spořitelna, ČSOB či Komerční banka.

  M

  #8945, Dluhopis Republiky , Akcie a investice, 13.2.2020

  Dobrý den, pane Jermář, státní dluhopis lze sjednat prostřednictvím České spořitelny. Je nezbytně nutné, aby při tomto procesu byla současně uzavřena "Smlouva o investičních službách"? Nejsem klientem České spořitelny a žádné jiné finanční operace ani služby nevyžaduji. Může Česká spořitelna na základě podepsané smlouvy účtovat nějaké další poplatky? Zdůrazňuji, že jde pouze o jednorázové zprostředkování Dluhopisu Republiky. Hezký den

  Dobrý den,

  Dluhopis Republiky si můžete zakoupit na pobočkách ČS nebo ČSOB. V obou případech je třeba s bankou podepsat Smlouvu o investičních službách (komisionářskou smlouvu). Ohledně poplatků - některé úkony jsou zdarma, jiné za poplatek (výše poplatků regulována a všechny podmínky stanoveny Ministerstvem financí). Je třeba zdůraznit, že je to Ministerstvo financí (nikoliv banky), které stanovilo tyto podmínky distribuce dluhopisů (včetně případných poplatků). Banky plní pouze roli prostředníků (byly vybrány MF).

  Články o ČS (Česká spořitelna)

  Půjčky v době koronavirové: banky odkládají splátky a připravují speciální úvěry

  Půjčky v době koronavirové: banky odkládají splátky a připravují speciální úvěry

  1.4.2020, Půjčka

  … selhání. Informacese sice v registrech objeví, ale nebudou v jejich negativní části. Minulý týdento potvrdilo sdružení SOLUS. Potvrzuje to i Česká spořitelna. Její klienti,kteří řádně splácejí a splátku před podáním žádosti poslali včas, se zápisu donegativní části registru bát nemu…

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  27.3.2020, Běžný účet

  …ne každá banka zřízenítransparentního účtu umožňuje. Aktuálně je v České republice pouze 7poskytovatelů, kteří tuto službu nabízejí. Jsou to: Česká spořitelna Československá obchodní banka(ČSOB) Fio banka Komerční banka Moneta Money Bank Raiffeisenbank a Sberbank U většiny z nich můž…

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  22.3.2020, Osobní a rodinné finance

  …ostředkovat a usnadnit adresné doručování státní pomoci firmám a živnostníkům. banky většinou umožní odklady splátek. Omezují ale dostupnost! Česká spořitelnaČS umožňuje žádost o odklad splátek půjček a hypoték přes formulář na svém webu. Žádost má klient možnost podat jen jednou a d…

  Úroky na spořicích účtech stoupají. Díky České národní bance

  Úroky na spořicích účtech stoupají. Díky České národní bance

  6.3.2020, Spoření

  … minimální obrat. Případně kombinace těchto podmínek. S nejvyšším skokem přišla spořitelnaNejvyšší navýšení úroků na spořicích účtechohlásila Česká spořitelna, a to z 0,2% na 1%. Platit však začne až od dubna.V jejím případě byl totiž růst úroků dlouhodobě plánovaný a s postojemcentr…

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  10.1.2020, Spoření

  …výšení úrokových sazeb na spořicích účtech byurčitě přivítala většina bankovních klientů. Podle nedávného průzkumu, který sinechala zpracovat Česká spořitelna, pravidelně spoří 95% obyvatel Českérepubliky. Většina z nich si měsíčně ukládá přes 1 000 korun. Spořicíúčet jako bezpečná r…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR