Stavební spoření - Spořící tarif
banky Česká spořitelna

Sjednání spořeníjednorázový poplatek za sjednání stavebního spoření 1,00 %
Vedení spořeníroční poplatek za vedení stavebního spoření 325 Kč
Internetbankingstavební spoření je možné sledovat přes internetbanking Ano
Úrok spořeníúroková sazba p.a. pro spoření 1,00 %
Sjednání úvěrujednorázový poplatek za sjednání úvěru ze stavebního spoření
-
Vedení úvěruroční poplatek za vedení úvěru ze stavebního spoření
-
Mimořádná splátkabezplatná mimořádná splátka Ne
Úrok úvěrúroková sazba p.a. pro úvěr ze stavebního spoření
-
Splatnost úvěrumax. doba splácení úvěru ze stavebního spoření
-
Přeprodejprodukt je touto institucí pouze přeprodáván a je původně nabízen jinou finanční institucí Stavební spořitelna České spořitelny
Ostatnídalší informace o produktu
-

Expertní hodnocení Stavební spoření

Česká spořitelna přeprodává ve své síti poboček produkt dceřiné Stavební spořitelny ČS (Buřinky). V akci jej můžete mít výhodněji, než za běžných podmínek. Například můžete získat slevu z poplatku za uzavření smlouvy, nebo nějaký pěkný bonus. Chcete-li najít nejvýhodnější stavební spoření, kontrolujte naše aktualizované přehledy a porovnání.

Jaké jsou silné a slabé stránky tohoto stavebního spoření u ČS?

  • Stavební spoření České spořitelny je jedním z dlouhodobě nejvýnosnějších stavebních spoření na trhu. Zhodnocení vkladů se státní podporou dosahuje až 3,4 % ročně.
  • Spoříte ročně - je jedno jestli každý měsíc, kvartálně, či jen jednou těsně před koncem roku.
  • Našetřenou částku i s úroky a státní podporou lze využít na cokoliv (nejen na bydlení).
  • Pojištění vkladu ze zákona až na 2 600 000 korun.
  • Minimální doba spoření je 6 let. Po celou dobu nesmíte na peníze sáhnout
  • Pokud využijete peníze dříve, přicházíte o státní podporu
  • Výnos ze stavebního spoření aktuálně jen stěží pokrývá inflaci

Popis produktu Stavební spoření

Stavební spoření je bezpečné spoření s vysokým zhodnocením, které navíc otevírá cestu k atraktivnímu úvěru ze stavebního spoření.

Stavební spoření České Spořitelny je ideální k dlouhodobému ukládání a šetření peněz. Patří tradičně mezi nejoblíbenější produkty mezi Čechy. Pomocí něj se dá spořit nejen na koupi nového bydlení, nebo rekonstrukci stávajícího, ale i vlastní stavbu. Dává možnost poměrně výhodného úvěru, který lze využít nemovitosti, nebo koupi nového bytu či domu. Využít se dá ale téměř na cokoliv.

Úroky se splátek se dají odečíst z daní. Za zákona je možné klasický úvěr čerpat až po dvou letech spoření, do té doby je možné využít úvěr překlenovací. 

Pokud založíte stavební spoření České spořitelny svým dětem, můžete tak učinit již po narození. 

Produkt stavebního spoření, který nabízí Česká spořitelna využívají všechny generace. Pokud naspoříte dětem, peníze jim usnadní start do života. Úspory ze stavebka se často využívají na svatbu a založení vlastního bydlení nebo výbavu. Někdo za ně cestuje.

Lidé v produktivním věku si naspoří s atraktivním výnosem nebo si díky výhodnému úvěru vylepší bydlení. Pro seniory přináší výhodné a bezpečné spoření pro zajištěné a klidnější stáří.

Cílovou částku si stanovíte sami před uzavřením smlouvy. Minimální délka stavebního spoření je 6 let. Jedinečným bonusem je státní příspěvek. Takto se snaží motivovat lidi, aby si spořili na své bydlení. Maximální roční příspěvek je 2000 korun, tedy pokud dokážete ušetřit za rok minimálně 20 000 korun. Při vyšší částce spoření se státní příspěvek nenavyšuje.

Pokud byste vypověděli smlouvu o stavebním spoření Buřinka dříve, musíte vrátit celou státní podporu, kterou jste mezitím získali.