Banky.cz Banky.cz Banky v ČR ČS (Česká spořitelna) Kreditní karta

Kreditní karta - Kreditní karta
banky ČS (Česká spořitelna)

Vedení kartyměsíční poplatek za vedení kreditní karty 50 Kč
Úrokúroková sazba p.a., kterou se začne úvěr úročit po uplynutí bezúročného období, platná pro platby kartou (ne pro výběry z bankomatů) 24,00 %
Minimální útrataminimální měsíční útrata, při které je vedení kreditní karty bez poplatku 3 000 Kč
Bezúročné obdobíbezúročné období, během kterého je možné úvěr splatit bez navýšení 55 dnů
Bankomat vlastnípoplatek za výběr z bankomatu v ČR z vlastní sítě bankomatů banky 50 Kč
Bankomat cizípoplatek za výběr z bankomatu v ČR ze sítě bankomatů cizích bank 80 Kč
Bankomat zahraničípoplatek za výběr z bankomatu v zahraničí 125 Kč
Max. výše úvěrumaximální výše úvěrového rámce s doloženým příjmem a bez zajištění 200 000 Kč
Splátkaminimální výše splátky úvěru 3 % (min. 200 Kč)
Sjednání onlineprodukt je možné sjednat online bez nutnosti návštěvy pobočky Ano
Přeprodejprodukt je touto institucí pouze přeprodáván a je původně nabízen jinou finanční institucí
-
Odměnyodměny za útraty kreditní kartou 1% z plateb na internetu a v zahraničí (max. 350 Kč/měsíc)
Ostatnídalší informace o produktu čerpání v hotovosti 290 Kč

Expertní hodnocení Kreditní karta

Kreditní karta od ČS je produkt, který kombinuje povinnost hradit fixní měsíční poplatek za vedení, vysoký úrok z čerpaného zůstatku a nutnost minimální útraty. Prostě více než polovina kreditních karet na českém trhu je výhodnější než tento produkt České spořitelny. Pro detailní srovnání můžete navštívit náš přehled všech kreditních karet bank i nebankovních institucí.

Kreditka ČS má své výhody a nevýhody:

  • Bezúročné období 40 až 55 dnů i na výběry z bankomatů. Tedy pokud celý úvěr čerpaný přes kartu splatíte včas, nebudete platit žádné úroky.
  • Slevový program Moneyback – platbou kartou získáváte slevy a peníze zpět na účet. Z každé platby kartou na internetu a v zahraničí dostanete 1 % zpět. Za měsíc až 350 Kč.
  • Novou kartu si můžete objednat i skrze internetové bankovnictví George. Kreditku od ČS využijete i v zahraničí a tam kde neberou debetní (platební) karty. Pro příbuzné získáte až tři další karty zdarma s možností nastavení různých limitů.
  • Když platební kartu ztratíte, lze ji snadno a rychle zablokovat. Pokud ji náhodou najdete, zase ji snadno odblokujete. Vše lze řešit i v bankovnictví ČSAS George.
  • Pokud překročíte 40 až 55 dní pro bezúročné čerpání, začnou vám ihned nabíhat vysoké úroky ze zůstatku kreditní karty. Proto je důležité průběžně sledovat zůstatek čerpání kreditní karty a hlídat si termín splacení.
  • Výběry ze všech bankomatů v zahraničí jsou za poplatek, u bankomatů Erste výhodněji
  • Pokud měsíčně kartou nezaplatíte přes 3000 Kč, nezískáte vedení karty zdarma - banka vám bude účtovat jen za existenci karty poplatek
  • Doručení karty má trvat až 7 dnů od sjednání, někdy je tento termín ještě delší

Popis produktu Kreditní karta

Tato úvěrová karta, kterou nabízí Česká spořitelna, má řadu výhod. Kreditní karta České spořitelny k novému účtu slouží z bezhotovostnímu platebnímu stylu v obchodech nebo online v e-shopech. Můžete ji získat, i když u České spořitelny nemáte běžný bankovní účet. Kreditní kartu ČS může dostat bonitní klient, kterého si Česká spořitelna prověří, jestli dokáže zapůjčené peníze včas splácet nebo vrátit najednou.  Kreditní karta je jediný produkt, kde si půjčíte peníze a neplatíte žádné úroky!

Kreditní karta ČS je také formou spotřebitelského úvěru. Proč se tedy jmenuje „kreditní“? Česká spořitelna skrze kartu poskytuje „kredit“, neboli „úvěrový limit“. Kredit klientovi dává možnost po určitou dobu přímo a bezúročně používat peníze banky.

Platební karty České spořitelny můžete dobře využít v zahraničí. Například při platbách v cizí měně v letadle, nebo mimo EU. Jsou země, kde obchodníci nemusí akceptovat debetní karty, například v USA. Vy pak můžete zůstat daleko od domova bez peněz. Proto se vám kreditní karta ČS může velmi hodit. Potřebovat ji budete také při půjčování auta, kde se bez ní neobejdete.

S kreditní kartou ČS je taky možné získat hotovost z bankomatu v ČR i zahraničí, nebo přímo v supermarketech na pokladně (tzv cashback), pokud to obchodník podporuje. I když si s kreditní kartou ČS vyberete hotovost, máte přesto v daném období kreditní kartu bez úroků.

Pokud překročíte bezúročné období, musíte zaplatit ze zůstatku čerpaného z kreditní karty ČS úrok - podobně jako z půjčky. Zjednodušeně lze říct, že za každých započatých 500Kč čerpání zaplatíte 10 Kč úroku. Případné úroky z prodlení hradíte podle zákonných pravidel.

Kreditní karta ČS, stejně jako kreditní karty jiných bank, není určena pro výběr hotovosti. Pokud to považujete za nutné, zaplatíte základní poplatek při výběru z bankomatu ČS, nebo Erste Bank v zahraničí. Poplatky za výběr u jiných bank v zahraničí (Cash advance) jsou již vyšší. Splácet pak musíte minimálně 200 K4, nebo 3% z hodnoty čerpání karty měsíčně.

Česká spořitelna pořádá každý měsíc soutěž o 100 000 korun. Podmínkou je, abyste zaplatili v obchodě nebo na internetu kreditní kartou alespoň 400 korun. Pravidla fungují tak, že při každé platbě klient obdrží jeden žeton. Maximum nasbíraných žetonů je 20.

Od 1. 1. 2021 podle nové legislativy EU je při platbě kartou v e-shopech třeba jeden bezpečnostní kód navíc. Zjednodušuje to mobilní aplikace George klíč. Platby lze potvrzovat jednoduše a bez zadávání dalších ověřovacích prvků (číslo mobilního telefonu). Stačí tak třeba otisk prstu nebo sken obličeje.Banky v ČR