Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka

Půjčka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
M

Pokračování dotazu č. 10244: A smlouva na dobu určitou 1 rok není problém? Případně je možnost, že by mi ji zaměstnavatel mohl změnit na dobu neurčitou bez další zkušební doby?

Dobrý den,

prodloužení zkušební doby je možné jen za souhlasu obou stran (musel byste s tím souhlasit Vy, což po uplynutí této lhůty není ve Vašem zájmu). Pracovní smlouvu z doby určité na dobu neurčitou lze změnit bez nutnosti nové zkušební lhůty, nicméně s tím by zase musel souhlasit Váš zaměstnavatel. Pokud se mu osvědčíte jako dobrý pracovník, určitě s tím nebude mít problém. Se smlouvou na dobu určitou půjčku sjednat lze, ale úvěr je třeba doplatit do momentu ukončení pracovní smlouvy (musel byste vše vrátit do 9 měsíců, což u půjčky 140 000 Kč by pravděpodobně bylo mimo vaše možnosti).

TK

Dobrý den, byl mi zesplatněn úvěr, který od té doby splácím v pravidelných splátkách a nová inkasní společnost která zastupuje nového věřitele pohledávky účtuje neustále vysoké poplatky cca 800 Kč měsíčně za vymáhání. Původní věřitel si nic takového neúčtoval, protože to ve smlouvě není. Rád bych se zeptal, jestli je na místě, aby si nový věřitel účtoval prostřednictvím inkasní společnost takové poplatky. Pro představu jistina je 20 000 Kč a splácím 3 000 Kč/měsíc.

Dobrý den,

neznám detailně Váš případ (kde a za jakých podmínek jste si půjčoval, jak dlouho jste nesplácel, jaké byly a jsou náklady vymáhání), ale obecně bych doporučil na 1-2 měsíce snížit své výdaje na minimum (žít o chlebu a vodě), zvýšit své příjmy brigádami a směnami navíc a dluh 20 000 Kč doplatit (není to tak vysoká částky, tu zvládnete ušetřit/vydělat za 1-2 měsíce).

JH

Dobrý den, mám účet i kreditní kartu u Hello Bank. Když pošlu peníze v rámci této jedné banky z Hello bank účtu na Hello kreditní kartu, převod trvá dva až tři dny. Má banka na takové dlouhé připisování plateb nárok? Např. v Moneta jsou peníze z účtu na kreditní kartu v rámci stejné banky připsány řádově během několika minut. Díky předem za odpověď.

Dobrý den,

lhůta pro zaúčtování splátek je v gesci banky (v závislosti na interních procesech a míře automatizace). Některé banky to umí rychleji, jiné pomaleji. Nejste-li spokojená se službami své banky, poohlédněte se u konkurence. Pro kreditní kartu doporučuji Diners Club s úrokem na první rok pouze 1,9% (dále jen 8,66%).

FC

Dobrý den, mám úvěr na auto zn. Hyundai bez navýšení. Jaká jsou kritéria, kdybych chtěl část půjčky splatit najednou? Děkuji

Dobrý den,

každý poskytovatel úvěru má jiné podmínky pro mimořádné splátky. Doporučuji se informovat u instituce, která Vám peníze půjčila.

BT

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda byste mi mohli nějak poradit s mojí finanční situací. Mám u několika nebankovních společností půjčené peníze. Celková částka činí cca 180 000 tis. Bohužel vysoké splátky mě dohání neustále k tomu, že jsem nucen vyhledávat další společnosti, které mi budou ochotni půjčit, abych splátky byl schopen platit. Mám stále zaměstnání a výplatu okolo 35 000 tis., ale bohužel nemohu uspět v žádné bance, abych dosáhl na půjčku celé částky a mohl dluhy uhradit a nastavil si splácení na nějakou rozumnou částku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jste předlužen a v takovéto situaci Vám žádná banka další peníze nepůjčí. Nezvládáte-li své závazky i z takto slušné výplaty hradit, nezbude Vám než požádat o osobní bankrot (za 3 roky byste mohl splatit min. 60% dluhů a zbytek by Vám byl prominut).

M

Zdravím, mám šanci získat půjčku ve výši 140 000 Kč? Plat ve smlouvě je 16 500 Kč hrubého. Nemám žádné jiné závazky a bydlím s rodiči. Zkušebka mi končí v květnu a smlouvu mám na dobu určitou do 28.2.2021. Děkuji.

Dobrý den,

ve zkušební ani výpovědní lhůtě není možné získat půjčku. Na splátky všech úvěrů můžete dávat měsíčně max. 50% čistého příjmu. Přijde na to, jak dlouho budete chtít půjčku splácet a jak vysoký bude úrok, ale obecně se 140 000 Kč by neměl být problém.

MJ

Dobrý den, potřebovala bych půjčku 200 000 Kč. Kolik musím vydělávat, aby mi byla půjčka schválena? Žádné jiné půjčky nemám.

Dobrý den,

přijde na to, jak vysoký bude úrok a jak dlouho budete chtít půjčku splácet. Z toho Vám vyjde měsíční splátka, která nesmí být vyšší než 50% Vašeho příjmu.

P

Dobrý den, dostali jsme se do nepříjemné situace. Za pět měsíců nám končí insolvence, teď bychom ale nutné potřebovali nějakou vyšší hotovost (cca 20 000 Kč). Máme nějakou šanci získat někde půjčku nebo to ani nezkoušet? Nerada bych abychom udělali něco špatně. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

během insolvence a ještě dalších 3-5 let od úspěšného ukončení insolvence Vám nikdo nepůjčí. V insolvenci navíc ani na sebe nesmíte brát další závazky, kterým byste nebyla schopna dostát. 

BT

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda byste mi mohli nějak poradit s mojí finanční situací. Mám od několika nebankovních společností půjčené peníze. Celková částka činí cca 180 000 tis. Bohužel vysoké splátky mě dohání neustále k tomu, že jsem nucen vyhledávat další společnosti, které mi budou ochotni půjčit, abych splátky byl schopen platit. Mám stále zaměstnání a výplatu okolo 35 000 tis., ale bohužel nemohu uspět v žádné bance, abych dosáhl na půjčku celé částky a mohl dluhy uhradit a nastavil si splácení na nějakou rozumnou částku. Můžete mi prosím poradit, co dělat? Děkuji

Dobrý den,

jste předlužen a v takovéto situaci Vám žádná banka další peníze nepůjčí. Nezvládáte-li své závazky i z takto slušné výplaty hradit, nezbude Vám než požádat o osobní bankrot (za 3 roky byste mohl splatit min. 60% dluhů a zbytek by Vám byl prominut).

PR

Dobrý den, uvažuji o půjčce na auto. Manžel říká, že je lepší vzít si půjčku v lednu než v prosinci - kvůli úročení. Moc tomu nerozumím. Jak to tedy s těmi úroky je?

Dobrý den,

půjčku si můžete vzít kdykoliv, není žádný rozdíl v úročení mezi začátkem půjčky v lednu a v prosinci. Pokud Vám banka nabízí roční úrok např. 5%, pak se Vám aktuálně dlužná částka úročí každý den sazbou 5%/365 dní. Je tedy jedno, kdy si půjčku sjednáte, úročení je stále stejné.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

spotřebitelský úvěr, půjčka, mikro-půjčka, konsolidace, refinancování, úvěry na spotřebu, leasing, bonita žadatele o úvěru, záznam v registrech dlužníků, mám šanci získat půjčku?Banky v ČR