Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka

Půjčka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
M

Dobry den, nutne potrebuju cca do 10 dni pujcit 800 000 Kc. Plat v hrubem je 30 000 Kc, vydaje na domacnost cca 5 000 Kc. Myslite, ze mi nejaka banka pujci takovy obnos? A navic ze to schvali v tak kratkem obdobi? Moc dekuji za odpoved.

Dobrý den,

výše splátek všech úvěrů nemůže překročit 45% Vašeho příjmu. Při splatnosti 8 let a RPSN 5% by měsíční splátka byla 10 500 Kč. Z hrubé mzdy 30 000 Kč odhaduji Váš čistý příjem na cca 23 000 Kč (limit 45% činí 10 350 Kč). Je to tedy velmi na hraně. 

Schválit půjčku do 10 dní není problém, ale banka bude chtít písemné potvrzení zaměstnavatele o výši Vašeho příjmu. Bude tedy záležet i na rychlosti mzdové účtárny vašeho zaměstnavatele. 

M

Dobrý den, píšu ještě jednou ohledně žádosti o úvěr. Měsíční příjem 15.000, jeden úvěr ve výši 300.000 splacim (splátka 4.300). U banky jsem si zažádal o nový ve výši opět 300.000. Předběžně je schválen, banka čeká na dodání příjmu. Je tedy možné ze úvěr dostanu, i když nesplňuje podmínku 45%? Do žádosti jsem veškeré splátky uvedl. Děkuji

Dobrý den,

toto bohužel možné není, banka by tím porušila zákon o spotřebitelském úvěru. Splátky všech Vašich úvěrů nemohou překročit 45% Vašeho čistého měsíčního příjmu.

J

Dobrý den, mám půjčku v celkové hodnotě cca 650 000 Kč a platím dohromady 13 000 Kč. Chtěl byh se zeptat, co můžu udělat, abych snížit tu vysokou splátku aspoň na 8 000 Kč. Průměrný plat mám 31 000 Kč. Děkuji z odpověď.

Dobrý den,

jak vysoký platíte úrok (RPSN) a jakou máte splatnost úvěru? S úrokem 6% a splatností 8 let vychází splátka půjčky 650 000 Kč na cca 8 500 Kč. Platíte-li vyšší úrok, doporučuji úvěr refinancovat u konkurence, např. Equa bank či Air Bank.

M

Dobrý den, kvůli rekonstrukci domu jsem si vzal v lednu spotřebitelský úvěr 300 000 Kč (splátka 4 300 Kč). Potřeboval bych si půjčit dalších 300 000 Kč. Čistý příjem mám 15 000 Kč, dosáhnu na úvěr?

Dobrý den,

dle nařízení ČNB nemůže být splátka všech Vašich úvěrů vyšší než 45% příjmu. Z čistého měsíčního příjmu 15 000 Kč tak můžete splácet max. 6 750 Kč, což pro celkový úvěr ve výši 600 000 Kč stačit nebude. Dobře si spočítejte, kolik činí Vaše pravidelné měsíční výdaje. Již dnes musíte vyžít z pouhých 11 700 Kč. To je méně než činí průměrný důchod a je to na samotné hranici chudoby. Více než nyní splácet nedoporučuji.

5

Dobrý den, potřebuji půjčit 400 000 Kč. Už třetí banka mě odmítla s tím, že max 100 tis, víc ne! Na běžný účet. mi chodí mzda 15 000 Kč. Protože pracuji jako řidič MKD, Dostávám ještě 13 000 Kč na ruku za diety. Bohužel na ruku ne na výplatní pásku. Na stavebku mám 100 000 Kč. Na účtu u banky 200 000 Kč. Bydlím ve svém rodinném domu. Vlastním zbraně, auta, pozemky. Nikdy jsem půjčku neměl. Jsem čistý v registrech. Jsem svobodný. Nekouřím a nepiji. Moje celkové výdaje za měsíc 7 000 Kč. Tudíž mi 20 000 Kč zbude každý měsíc. Co má teda dělat, když si chci splnit sen a koupit si pořádný auto za 600 tis.?

Dobrý den,

toto je bohužel riziko práce na černo, kdy část peněz (diety nebo část mzdy) dostáváte neoficiálně tzv. na ruku. Nejedná se o oficiální příjem, který by banka mohla zahrnout do Vašeho skóringu. Pro banku tak máte měsíční příjem pouze 15 000 Kč, na který je Vám ochotna půjčit max. 100 000 Kč. Kdybyste měl vše legální a nic nedostával na ruku, banka by Vám s příjmem 28 000 Kč půjčila bez problémů celých 400 000 Kč. Stejným problém trpí pracovníci v pohostinství, kde je taktéž většina zaměstnána pouze za minimální mzdu a zbytek dostávají na ruku. 

Určitě si nepůjčujte u nebankovních společností. Tyto firmy podnikající na hraně zákona se mnohdy specializují právě na majitele nemovitost, o které je dokáží připravit velmi rychle (dokonalým systémem smluvních pokut za nesplnitelné podmínky či úrokem/RPSN v řádu tisíců procent).

LV

Mal som pôžiču z AB. Pôžičku som uhradil, ale AB vynkuláciu na RD nezrušila. Ako mám postupovať?

Dobrý den,

požádejte poskytovatele úvěru o okamžitý výmaz zástavního práva z katastru. Pokud ani přes urgence výmaz proveden nebude, můžete se svých práv domáhat soudní cestou.

P

Dobrý den, Air Bank mi neposkytla půjčku, důvod: interní věc. Jak je možné dostat od nich odpověď z jakého důvodu půjčku zamítla? Nechtějí mi to vysvětlit. Díky za odpověď

Dobrý den,

to máte stejné jako s odmítnutím uchazeče o zaměstnání. Zaměstnavatelé (stejně jako banky u půjček) raději neuvedou důvod, aby v tom náhodou někdo nehledal diskriminaci. 

V

Dobry den, mam pujcku u sve banky. S urokovou sazbou 10,9%. Banka mi obcas nabidne lepsi akcni urokovou sazbu 4,9%. Rikam si, zda si nepolepsim, kdyz bych si pujcil o tisíc korun vice, ale s touto urokovou sazbou. Ovsem jiz neuvadi RPSN. Muj dotaz jako laika zni. Polepsim si nizsií urokovou sazbou a muze byt u lepsi urokove sazby horsi RPSN? Predem dekuji za odpoved

Dobrý den,

RPSN = úrok a poplatky. Zůstávají-li poplatky stejné a úrok klesá, pak bude i výsledná RPSN nižší. Nicméně zvažte, nakolik potřebujete dodatečnou půjčku (za pouhých 1 000 Kč navíc asi tak výrazná úroková sleva nebude). 

M

Dobrý den, mám tarif od Vodafonu (bez závazku). jenže se mi faktura za služby celkem vyšplhala na bezmála 88 000 Kč a jsem 3 měsíce po splatnosti, takže budu mít nejspíše záznam v registru SOLUS. Tak bych se zeptal, zdali mám šanci získat úvěr od UniCredit Bank (jsem jejich klient) 4.4. mi bude 18 let a mám sirotčí důchod a jsem student. Moc vám děkuji za vaši případnou radu.

Dobrý den,

za těchto okolností Vám bohužel nikdo žádné peníze nepůjčí. Nejste schopen splatit ani svůj dluh u Vodafone (88 000 Kč). Z čeho byste splácel půjčku? Počítejte s tím, že dluh po Vás velmi brzy začne vymáhat exekutor.

S

Dobrý den, chtěla bych konsolidaci půjček asi 100 000 Kč, ale mám záznam v registrech. Můžu mít ručitele. Děkuji

Dobrý den,

přijde na to, jak velký prohřešek v registrech máte. Malá splátka uhrazená se zpožděním před 3 lety bude spíše tolerována. U větších prohřešků Vám nikdo nepůjčí ani s ručitelem. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance


Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

spotřebitelský úvěr, půjčka, mikro-půjčka, konsolidace, refinancování, úvěry na spotřebu, leasing, bonita žadatele o úvěru, záznam v registrech dlužníků, mám šanci získat půjčku?Rychlé odkazy

Banky v ČR