Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka

Půjčka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
MS

Pokračování dotazu č. 8 056: Zdravím vás - no a mám nějaké možnosti tuto situaci napravit? Myslím, že v mém případě není pozdě, ale nevím jak a kde by mi mohli s mým případem pomoci.

Dobrý den,

bez negativního záznamu v registrech byste si na splacení nebankovní půjčky mohl půjčit u banky za standardních podmínek (úrok 5-7%, splatnost až 10 let). Ve Vaší situaci se ale budete muset spolehnout jen na sebe. Snižte výdaje na nezbytné minimum (žijte o "chlebu a vodě") a zvyšte své příjmy směnami navíc či brigádami. V tomto režimu pokračujte do doby, než splatíte nebankovní půjčku (16 000 Kč) a dokud si neuděláte na účtu pohotovostní rezervu min. 50 000 Kč. Dále doplaťte co nejdříve i bankovní půjčky (110 000 Kč) a navyšte rezervu na 100 000 Kč. 

MS

Dobrý den, mám dvě půjčky u KB v celkové výši 110 000 Kč, a měsíční splátkou 2 100 Kč a bohužel také krátkodobou půjčku od Zaplo ve výši 16 000 Kč, která je splatná do konce týdne, ale nemám prostředky, jak ji splatit. Můj příjem je 24 000 Kč a náklady na bydlení 4 000 Kč. Bohužel jak jsem dnes zjistil, minulý měsíc jsem zaplatil 66 Kč po splatnosti, jsem vedený v registru dlužníků a jak mi řekla paní v bance, bankovní úvěr již nedostanu. Jaké mám možnosti, abych nespadl do dluhové pasti?

Dobrý den,

s takto čerstvým negativním záznam v registrech dlužníků Vám nikdo další peníze na refinancování nebankovní půjčky nepůjčí. Celková zadluženost 126 000 Kč ještě není s příjmem 24 000 Kč kritická, nicméně Váš problém je pravděpodobně v tom, že běžné neinvestiční výdaje financujete spotřebitelskými úvěry, což není ideální. Na účtu byste měl mít rezervu ve výši 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů. Tyto drobné úvěry (tu a tam pár desítek tisíc korun) zejména od nebankovních společností jsou cestou do pekel.

K

Dobrý den, koupil jsem auto u AAA na úvěr od Home Credit, před 2 měsíci a nevyužiji ho jak jsem myslel-Lze tenhle úvěr přepsat na někoho jiného? Samozřejmě pokud by splňoval podmínky k získání úvěru. Při zpětném prodeji bych toho moc nevyřešil, stejně bych musel doplatit úvěr a pochybuji,  že by si někdo bral úvěr na částku, kterou je daný úvěr. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

úvěr můžete přepsat na někoho jiného pouze se souhlasem poskytovatele úvěru. Taktéž se můžete pokusit úvěr předčasně splatit.

M

Dobrý den, jak moje řádné splácení ovlivní případnou budoucí půjčku u banky? Mám pár nebankovních úvěrů, které řádně splácím s předstihem. Bude na to banka brát ohled jako menší riziko a nebo kvůli tomu že už nějaký záznam o půjčce mám, byť jen pozitivní, tak budu mít menší šanci na půjčku? Konkrétně se jedná o Komerčku, kde jsem i klientem.

Dobrý den,

pozitivní úvěrová historie Vám zvyšuje bonitu, tedy řádně splácené úvěry za poslední 4 roky zvyšují šanci na získání další půjčky. Nebankovní úvěry však mohou být problematické a kontraproduktivní - přijde na to, o jakou společnost se jedná (lidé žádající o peníze u pochybných nebankovek s RPSN ve výši tisíců procent příliš bonitní nebývají). 

SS

Dobrý den, jsem pracující a chci si vzít půjčku na dluh na dopravním podniku Ostrava a 20 000 Kč na byt. Práci mám, výplatní pásky také (4), teď přijde další kolem 15-20. listopadu.

Dobrý den,

na půjčku v řádu desítek tisíc korun byste měl s průměrným ostravským platem bez problémů dosáhnout. Banky vyžadují čistý rejstřík dlužníků, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě a pracovní smlouvu ideálně na dobu neurčitou.

P

Pokračování dotazu č. 7940: Dobrý den, banka mi předtím schválila peníze navíc, ale nevím, zda by mi doschválili ještě těch 110 000 Kč. Navíc můj příjem je 29 000 a splátka je nyní 9 600 Kč i s pojištěním. Myslíte, že to mám zkusit abych se vyplatil z těchto krátkodobých půjček?

Dobrý den,

refinancování nebankovních půjček určitě zkuste, přinejhorším Vás banky odmítnou. Do limitu DSTI se s příjmem 29 000 Kč vejdete, ale obecně mít spotřebitelské úvěry za skoro milion korun je velmi rizikové. Při skóringu bude záležet na mnoha detailech.

P

Dobrý den, konsolidoval jsem úvěry na hodnotu 808 000 Kč. Momentálně jsem potřeboval další peníze a tak jsem vzal peníze od nebankovních společností, většinou první půjčka zdarma. Nyní mám půjčky u nebankovních společností v hodnotě 102 000 Kč. Myslíte, že v bance by bylo možné ještě tyto nebankovní úvěry zkonsolidovat? Děkuji

Dobrý den,

nebankovní půjčky je možné konsolidovat bankovním úvěrem, nicméně musíte splnit podmínky DTI/DSTI (na splátky všech úvěrů můžete vynakládat max. 45% svého příjmu). Pokud Vás banky již jednou odmítly z důvodu nedostatečného příjmu a v mezičase se Vám příjem nezvýšil, pak Vám banky pravděpodobně opět peníze navíc (konsolidaci) neposkytnou.

S

Dobrý den, na konsolidaci půjček bych si chtěla půjčit peníze, jednalo by se o celkovou částku 855 000 Kč, měsíčně bych splácela 10 304 Kč 10 let, můj průměrný plat je 24 400 Kč. Bylo by to možné?

Dobrý den,

tato výše splátky je velmi blízko hranice DSTI (max. můžete ze svého příjmu dávat na splátky úvěrů 45%). O konsolidaci požádejte a doufejte, že banka žádost schválí (při skóringu bere banka v potaz mnoho dalších parametrů, typ bydlení - ve vlastním/v nájmu, dosažené vzdělání, úvěrovou historii, atd.).

T

Dobrý den, koupil jsem si fototaparát na splátky a mojí blbostí mi místo splátek byla udělána kreditní karta. Na kartě byl limit 45 tisíc s tím, že od této částky byla odečtena hodnota fotoaparátu. Ovšem ale v internetovém bankovnictví mi tato společnost stále strhává splátky každý měsíc. Ve výsledku tedy místo úroků ho zaplatím dvakrát. Je toto normální?

Dobrý den,

kreditní karty mají velmi vysoké úroky (20-25%) a jsou zcela nevhodné pro půjčování peněz, které nezvládnete vrátit v rámci bezúročného období (max. do 55 dnů od půjčení). Proto je možné, že koupené zboží draze přeplatíte. Elektroniku a jiné spotřební zboží byste nikdy neměl kupovat na úvěr (finančně gramotný člověk si peníze půjčuje jen na investice - např. hypotéka na byt, úvěr na rozjezd podnikání, atd. - něco, co Vám bude generovat příjem nebo šetřit náklady). 

Pokud přesto na nákupu elektroniky na úvěr trváte, sjednejte si v bance spotřebitelský úvěr s úrokem cca 7% a dluh na kreditní kartě jednorázově doplaťte (a následně kartu zrušte).

ZM

Dobrý den, byla jsem velmi hloupá, splácím současně 3 úvěry, celkem je to 130 000 Kč. Nemám problémy se splácením, splácím pravidelně, nicméně bych ráda ulehčila rodinnému rozpočtu. Zajímá mě, zda jako maminka na rodičovské mám nějakou šanci úvěry konsolidovat a snížit splátku. Děkuji

Dobrý den,

mamince na rodičovské s průměrným příjmem (11 500 Kč) nikdo peníze nepůjčí (ani neposkytne konsolidaci půjček), protože v tuto chvíli nemá dostatečnou bonitu (z příjmu 11 500 Kč sotva uživíte dítě a sebe).

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

spotřebitelský úvěr, půjčka, mikro-půjčka, konsolidace, refinancování, úvěry na spotřebu, leasing, bonita žadatele o úvěru, záznam v registrech dlužníků, mám šanci získat půjčku?Rychlé odkazy

Banky v ČR