Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka

Půjčka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
V

Dobrý den, poskytne mi nějaká banka úvěr 70 000 Kč po řádně ukončené insolvenci před rokem a půl s platem 30 000 Kč čistého? Děkuji

Dobrý den,

takto brzy po skončení insolvence Vám bohužel nikdo půjčku neposkytne. O půjčku budete moci žádat nejdříve za 3-5 let od momentu ukončení insolvence.

MP

Dobrý den, jak nejspolehlivěji zjistím, zda nejsem nikde dlužníkem? Dnes mi přišel exekuční příkaz. Nemám tušení za co. A celkem pravidelně jsem si nechávala vyjet výpis ze Solusu apod. Moc děkuji.

Dobrý den,

na exekučním příkazu musí být uvedeni účastníci řízení a za co/ve prospěch koho byla exekuce nařízena. Pokud tato informace na exekučním příkazu chybí, obraťte se na exekutora nebo soud, který výkon exekuce schválil.

M

Dobrý den, dnešním dnem mi byla schválena insolvence, ale ráno mi zablokovali účet, kam mi přišel sirotčí důchod na dítě (9 000 Kč). Jelikož mám kontokorent v mínusu, okamžitě mi to blokovali. Po zdlouhavém jednání v bance mi to v podvečer vrátili zpět, nicméně paní bankéřka mi říkala, že si mám okamžitě účet zrušit a založit účet na dítě, který mi blokovat nemůžou. Že se může stát, že příští měsíc jak mi přijde výplata mi to vše zablokují. Je to pravda? Nechci ať mi výplata chodí na účet syna nebo ať platím nájem z účtu syna. Opravdu je to pravda, že mi můžou zablokovat celou mzdu? Nerada bych příští měsíc řešila, že mi vše bloknou a já nebudu mít na nájem ani jídlo. Děkuji za info

Dobrý den,

v obchodních podmínkách banky najdete ustanovení, podle kterého si banka může započítat zůstatek na vašem účtu oproti dluhu, který u banky máte. Dlužíte-li bance na kontokorentu, může banka tento dluh pokrýt zůstatkem na účtu (z příchozí výplaty). Sirotčí důchod je příjmem Vašeho dítěte (nikoliv Váš), a proto Vám banka tyto peníze vrátila zpět. Nicméně v případě výplaty by to možné nebylo. 

J

Dobrý den, jsem 27 měsíců po skončené insolvenci, kterou jsem zaplatil o rok dříve. Můžu někde zažádat o vymazání z registrů dříve jak za 5 let? Nebo jak mam postupovat, když chi mít čisté rejstříky. Jestli někde zažádat o výmaz nebo podobné. Děkuji

Dobrý den,

cílem registrů dlužníků (BRKI, NRKI, SOLUS) je informovat potenciální věřitele o vaší úvěrové historii. Záznamy budou časem smazány nebo k nim banky přestanou přihlížet, ale o výmaz nyní požádat nelze (ještě další 2-3 roky Vám banky peníze nepůjčí). 

RB

Dobrý den, mám takzvanou "rychlopůjčku" od společnosti Zaplo.cz, která se musí splatit celá najednou a nebo se dá prodloužit termín splatnosti o různou dobu, což jsem musel už několikrát učinit, ale bohužel už nemá finanční prostředky ani na jakékoliv prodloužení z důvodu nastalé situace. Samozřejmě jsem s nimi komunikoval a psal jsem, jestli je nějaká možnost, abych to mohl nějakým způsobem splatit. Jsem invalidní důchodce ve 3. stupni (důchod 6 621 Kč) a prakticky jsem si mohl půjčit jen díky chozením na brigády, jenž se ale zrušily a já nemám možnost celou částku dát dohromady. 31 000 Kč je dlužná částka. Přečetl jsem si celou smlouvu, ale neumím věštit budoucnost a nemohl jsem předvídat nastalou situaci. Je nějaká možnost, co by se s tím dalo dělat? Děkuji.

Dobrý den,

jistě Vám není nutné zdůrazňovat, že si coby invalidní důchodce s důchodem 6 621 Kč nemáte půjčovat peníze, že si nemáte nikdy a za žádných okolností půjčovat na spotřebu a už vůbec ne u nebankovních poskytovatelů úvěrů. 

Co se s tím dá dělat? Z důchodu 6 621 Kč lze těžko vyžít, natož splácet půjčku (byť zatím v rozumné výši jen 31 000 Kč). O osobní bankrot požádat nemůžete, neb pro schválení insolvence byste musel být schopen měsíčně splácet min. 2 200 Kč. Vaším jediným štěstím je, že z příjmu 6 621 Kč nelze exekučně nic srážet. Jste-li nemajetný, pak Vám exekutor nebude schopen ani zpeněžit majetek. Dluh Vám nicméně bude neustále narůstat o penále, úroky z prodlení a náklady vymáhání. Což na Vás plně dolehne v budoucnu, až se Vám opět zvýší příjem (např. brigádami). Pak bude nejlepší požádat o osobní bankrot (invalidní důchodci ve 2-3. stupni mohou jednou za život požádat o kratší oddlužení na 3 roky místo standardních 5 let). Má to smysl si nebankovními půjčkami pro 31 000 Kč takto zničit život?

PP

Dobrý den, potřebuji všechny své půjčky sloučit do jedné, refinancovat. Banky mě ale odmítají. U půjček si platím i pojištění neschopnosti splácet. Jelikož už mám závazků více, využívám možnost odkladu splátek u některých půjček. Může to být důvodem, proč mě jiné banky odmítají refinancování? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro získání půjčky (refinancování, konsolidace) je třeba mít dostatečný příjem, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nemít negativní záznamy v registrech a nyní v době krize koronaviru nepracovat v rizikovém odvětví (turismus, gastro, atd.). Máte-li v registrech záznamy o odkladech splátek, budou toto banky brát negativně a další úvěr Vám neposkytnou, neboť jste pravděpodobně již předlužena. 

P

Dobrý den, před dvěma roky jsem doplatila řádně insolvenci. Chci se zeptat, zda mám nyní šanci na úvěr (konkrétně na plynový kotel). Děkuji

Dobrý den,

koupě plynového kotle je jistě smysluplná investice do vlastního bydlení, nicméně pouhé 2 roky od ukončení insolvence Vám půjčku bohužel nikdo neposkytne.

R

Dobry den, pujci bud banka ci nebankovni spolecnost,  kdyz ma clovek exekuci do 80 000 Kc?

Dobrý den,

v exekuci ani insolvenci Vám nikdo půjčku poskytnout nemůže. Nepřímo to zakazuje zákon o spotřebitelském úvěru. 

Z

Pokračován dotazu č. 11461: Tak to pro mne znamená, že nemám počítat s tím, že by mi banka výplatu vrátila? Tudíž nebudu mít do další výplaty za co žít?

Dobrý den,

banka Vám peníze nevrátí, použila je na umoření vašich dluhů. S trochou nadsázky je to stejné jako kdybyste půjčila peníze sousedovi, on Vám je nevrátil a zapomněl si u Vás peněženku. Také byste jeho peníze použila na umazaní dluhu a nereflektovala argumenty, že nemá na nájem či živobytí, protože to zkrátka není Vaše starost živit souseda. 

Z

Pokračování dotazu č. 11460: Dobrý den, banka mi zabavila výplatu, ale neměli by mi ze zákona nechat životní minimum? Já takhle jinak nemám na nájem. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Banka Vám technicky nezabavila výplatu ale pouze použila zůstatek na vašem účtu k umazání dluhů, které vůči bance máte (dle svých obchodních podmínek, se kterými jste při sjednávání účtu souhlasila). 

Pokud byste měla exekuci na plat, pak by Vám samozřejmě exekutor musel ze mzdy vždy ponechat nezabavitelné minimum. Taktéž pokud by Vám exekutor nechal zablokovat běžný účet, mohla byste si z něj vybrat jednorázově dvojnásobek životního minima na pokrytí akutních výdajů. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

spotřebitelský úvěr, půjčka, mikro-půjčka, konsolidace, refinancování, úvěry na spotřebu, leasing, bonita žadatele o úvěru, záznam v registrech dlužníků, mám šanci získat půjčku?Banky v ČR