Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka

Půjčka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
DM

Dobrý den, mám dotaz, nedávno mi byl odcizen dokument, kde bylo uvedené rodné číslo, datum narození, bydliště a na dokumentu byl ověřen můj podpis s doložkou a s číslem OP. Jak mám postupovat, aby nedošlo k zneužití mých údajů? Mám obavy, aby si někdo nevzal s těmito údaji na mě půjčku atd. Problém vidím zejména u rychlých soukromých internetových půjček. Tyto půjčky musí být také v registru dlužníků? Kde zjistím, zda si někdo na mě (mé osobní údaje) nevzal půjčku? Děkuji

Dobrý den,

i pro sjednání nebankovní půjčky musí žadatel předložit minimálně kopii OP a druhého dokladu totožnosti. Bez těchto dokladů půjčku sjednat nelze.

G

Dobry den, chci se zeptat, jak je to s refinancováním půjčky. Konsolidovala jsem si své půjčky, celkem 600 000 Kč. Nyní celkem za 10 let zaplatím 1 120 000 Kč. Pokud chci půjčku refinancovat, počítá se cela částka nebo jen ta původní (600 tisíc)?

Dobrý den,

částka 1 120 000 Kč přestavuje hypotetickou hodnotu, kolik byste bance za 10 let celkem zaplatila, kdybyste po celou dobu úvěr splácela u současné banky dle dohodnutých podmínek (úrok, výše měsíční splátky, atd.). Při refinancování půjčky byste bance jednorázově uhradila pouze aktuálně dlužnou částku (kolik dlužíte přesně k datu refinancování), což bude méně než 600 000 Kč (to byl Váš původní dluh, ze kterého každý měsíc část splácíte).

MN

Dobrý den, nevím jak získat e-pin ke své kreditní kartě, abych mohla platit i online, když nemám chytrý telefon. Děkuji

Dobrý den,

doporučuji vše konzultovat s vaší bankou, u které máte vedenou kreditní kartu

PD

Dobrý den, mám dotaz, jsem necelý rok po ukončené insolvenci. Půjčí mi některá banka na vybavení bytu? Děkuji

Dobrý den,

toto bohužel možné není, banky vám půjčku neposkytnou 3-5 let od ukončené insolvence (spodní hranice platí pro bonitnější klienty). 

VK

Dobrý den, mám dotaz ohledně zneužití kopie občanského průkazu. Je možné zneužít kopii první strany OP se začerněným podpisem ke sjednání půjčky či obdobných věcí? Mám raději nahlásit zcizení a zařídit výměnu OP, i když si nejsem jistá, zda údaje budou zneužity? Předem děkuji.

Dobrý den,

pro sjednání půjčky jsou třeba 2 neupravené doklady totožnosti. Obáváte-li se zneužití (Váš doklad se dostal do rukou nedůvěryhodné osoby), je lepší nechat OP zablokovat.

R

Dobrý den, může si někdo otevřít účet na mé jméno s pomocí mého starého občanského průkazu, pokud už mám nový?

Dobrý den,

na starý neplatný OP půjčku sjednat nelze (banky kontrolují platnost OP v databázi Ministerstva financí).

NK

Dobrý den, mám dotaz, jsem maminka na rodičovské dovolené a chtěla bych si požádat o půjčku na cokoliv. Může mi ručit mamka, když byla 5 let v insolvenci, kterou již v březnu doplatila a už je čistá a má na to papír? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nechcete-li dopadnout jako vaše matka (strávit 5 let v insolvenci o chlebu a vodě), půjčku si během mateřské ani rodičovské určitě neberte. Neměla byste z čeho úvěr splácet. Proto Vám banka nechce půjčit a vyžaduje ručitele. Vaše matka s Vámi o půjčku žádat nemůže (banka ji peníze nepůjčí ještě dalších 5 let od momentu ukončení inosolvence).

Dobry den ,byla mi nabidnuta pujcka od me banky, ale po vyplnění dotazníku mi to bylo zamitnuto z duvodu, ze ma zaznam v BRKI. Ale ja mam všs zaplaceno uz davno, takze by to melo byt vymazano. Mozna jsem v Solusu, ale v BRKI ne. Jak to zjistim, ze jsem v Solusu a v BRKI respektive jestli nekomu dluzim?

Dobrý den,

požádejte o výpisy z BRKI, NRKI a SOLUS (3 registry, do kterých banky při poskytování půjček obvykle nahlížejí). Banky přihlížejí až k 5 let starým záznamům, tedy pokud jste např. v minulosti půjčku doplatil pozdě, máte sice vše zaplaceno, ale BRKI o Vás vede negativní záznam (což by mohlo být důvodem pro zamítnutí současné žádosti o půjčku).

JJ

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jestli je možné dostat konsolidaci i v případě, že z mého účtu odcházely peníze např. na sázení na sport, protože moje banka mi řekla, že to možné není, že jsem rizikový klient. Ale já s tím nesouhlasím, protože mám vždy vše zaplacené, jak má být a co s mými penězi dělám, si myslím, že je jen moje věc. Můj měsíční čistý příjem je cca 33 tis, závazky platím v hodnotě cca 17 tis. Ráda bych to vše konsolidovala. Prosím o info. Děkuji moc.

Dobrý den,

máte samozřejmě pravdu v tom, že je čistě vaše věc, jak se svými penězi nakládáte a nikomu nic není do vašeho sázení. Banka ale nemá povinnost Vám peníze půjčit a své klienty (komu peníze půjčí) si může pečlivě vybrat dle vlastního uvážení. Statisticky jsou lidé věnující se hazardu méně zodpovědní (hrozí vyšší riziko nesplácení), a proto jim banky půjčují méně ochotně (vůbec nebo jen s vyšším úrokem). U Vás je přitěžující okolností, že jste již v současné době předlužena (na splácení svých závazků dáváte více než 45-50% svých příjmů). 

H

Dobrý den, prosím vás, dali byste nebankovní půjčku osobě, která nemá opravdu žádný příjem a bez ručení čehokoliv? Myslím osobu bez práce, důchodu, mateřské, podpory...prostě bez jakéhokoliv příjmu? Děkuji

Dobrý den,

dle Zákona o spotřebitelském úvěru musí každý poskytovatel bankovní i nebankovní půjčky ověřit bonitu žadatele o úvěr a přesvědčit se, zdali bude dlužník schopen splácet. Dlužník bez jakéhokoliv příjmu by neměl z čeho dluh splácet a půjčku tak získat nemůže (pro své vlastní dobro). 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

spotřebitelský úvěr, půjčka, mikro-půjčka, konsolidace, refinancování, úvěry na spotřebu, leasing, bonita žadatele o úvěru, záznam v registrech dlužníků, mám šanci získat půjčku?Banky v ČR