Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka

Půjčka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
RP

Dobry den, chem se zpytat, proc mne nikdo nechce pujcit, jsem z Bulharska (EU), mam trvaly pobyt v CZ, obcanku a pas, vyplata mi chodi do UniCredit, mam dobu neurcitou, jsem zamestanec. Mam zajem, jestli je mozno nejaka banka mi nabidne pujcka 300 000 Kc.

Dobrý den,

bohužel netušíme, proč Vám banky nechtějí půjčit. Pro získání půjčky je třeba mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, mít dostatečný příjem a nemít negativní záznamy v registrech dlužníků. 

H

Zdravím, chtěl bych se zeptat, do jake výše mi muže banka poskytnout půjčku, když pracuji v cizině a vydelavam měsíčně cca 45 000 Kč.

Dobrý den,

při příjmu v jiné měně než CZK se jedná o tzv. cizoměnový úvěr s kurzovým rizikem (úvěr byste čerpal v jiné měně než máte příjem). Každá banka na tyto příjmy ze zahraničí pohlíží jinak (i dle typu úvěrů). Hypotéku na bydlení získáte spíše než neúčelovou půjčku např. na dovolenou. Absolutní strop představuje 9násobek ročních příjmů (tedy 4,86 mil. Kč).

DV

Dobrý den, mám dotaz ohledně půjčky. Rozvádíme se s manželem, ale zatím máme za sebou jen péči o dítě. V rámci vyrovnání jsem zakoupila dům, na jehož rekonstrukci si potřebuji půjčit alespoň 300 tis. korun. Manžel se zcela pochopitelně nechce pod úvěr podepsat. Mám nějaké možnosti? Rozvod může trvat, ač je dohodou a já nutně potřebuji začít s rekonstrukcí, abych se mohla co nejdříve odstěhovat. Děkuji za odpověď. Hezký den

Dobrý den,

jediným řešením je uspíšit rozvod, neboť za dluhy vzniklé v manželství ručí oba manželé (proto se manžel nechce pod úvěrovou smlouvu podepsat). Pokud byste neměli před rozvodem a přesto chtěli omezit vzájemné ručení za úvěry, šlo by sepsat u notáře dohodu o zúžení SJM (nicméně to ve Vašem případě rozvodu už nedává smysl). 

W

Dobrý den, chci se zeptat, rozešla jsem se s přítelem, ale jsem spoludlužníkem na jeho půjčce. Je možné se nějak vymazat z té smlouvy? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

bez souhlasu banky tak učinit nelze a banka s vyvázáním bude souhlasit jen pokud by byl váš ex-přítel sám dostatečně bonitní (což pravděpodobně není, jinak byste nebyla spoludlužníkem na jeho půjčce).

MH

Dobrý den, jsem 20ti letý zaměstnanec na neurčito. Mám účet, ale výplatu přebírám v hotovosti. Nemám dluhy, nejsem v Solusu a nemám ani exekuci. Jediný můj problém je adresa úřadu. Můžete mi prosím poradit, u kterých bankovních i nebankovních společností si lze o půjčku ve výši od 1 000 Kč do 100 00 Kč zažádat? Děkuji

Dobrý den,

s pracovní smlouvou na dobu neurčitou Vám půjčku do 100 000 Kč poskytne každá banka. Trvalé bydliště na obecním úřadě je přitěžující okolností ve skóringu (stejně jako výplata nezasílaná na účet), ale nejde o nepřekonatelnou překážku. Důkladně zvažte, zda půjčku skutečně potřebujete - viz náš článek Finanční  hříchy mladých

D

Dobrý den, v aplikaci internetového bankovnictví v mobilu se mi nabízí od mé banky jako jejich klientovi, že mám možnost sjednání spotřebitelského úvěru ve výši až 290 000,- CZK, mají tam rovnou i kalkulátor, kde jsem si zadala, že bych si půjčila 49 000,- na dobu jednoho roku a k tomu mi kalkulátor vypočítal následující údaje: 1. splátka: 75,27,- czk, 2-11. splátka: 4633,-czk a 12. splátka 4626,45,-czk a parametry úvěru: pevná zápůjční úrok. sazba: 7,90% p.a. a RPSN: 10,05% a poplatky, které jsou do RPSN započítány jsou vedení účtu: 39,-czk na závěr celková částka, kterou zaplatím: 51 460,72,-czk. Možná jsem úplně hloupá, ale pokud si z půjčené částky 49 000,-czk spočítám úrok 7,90%, tak mi vychází 3871,-czk, tak jaktože mi píšou, že celkově zaplatím jen 51 460,72,-czk, když to je rozdíl pouze 2460,72,.- czk? Moc děkuji

Dobrý den,

úrokem 7,9% se úročí pouze aktuálně dlužná částka, takže 3 871 Kč byste platila pouze pokud byste si dnes peníze půjčila a za rok splatila vše naráz. Vy ale budete splácet průběžně každý měsíc, takže se Vám aktuálně dlužná částka bude snižovat. Proto Vám vychází také výrazně nižší odhad placeného úroku.

LK

Dobrý den, můj dotaz se týká doby splatnosti kontokorentu (konkrétně se jedná o společnost Equa bank). V srpnu loňského roku jsem si založila na svém osobním účtu kontokorent. Od té doby jsem částku opakovaně navyšovala, nejedná se o nijak závratnou částku (22 000 Kč), ale vzhledem k mým příjmům se dá říci, že je. Při pročítání smlouvy (je dostupná v mém internetovém bankovnictví a online na stránkách Equa bank) mi není zcela jasné, kdy je stanoveno datum splatnosti. Setkávám se s formulaci jako "Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou.", což se dá interpretovat různě. Na jiných místech smlouvy pak, že mě banka může kdykoliv zažádat o splacení kontokorentu a to s dobou splatnosti do jednoho měsíce ob obdržení této (zatím imaginární) výzvy. Jsem z informací poskytnutých mou bankou značně zmatená. Když jsem kontaktovala zákaznickou linku společnosti, call operátor mi neposkytl relevantní informace, volala jsem na linku tedy opakovaně, ale nikdy se mi nedostalo relevantních informací, vzhledem k zpoplatnění linky jsem své snahy již vzdala. Obracela jsem se prostřednictvím emailu také na klientské centrum, ale nedočkala jsem se odpovědi. Jsem ze situace značně zneklidněná, neboť se nikde nemůžu dopátrat srozumitelné informace - kdy od doby založení kontokorentu u Equa bank je mou povinností dlužnou částku uhradit? Budu Vám velmi vděčná za reakci. 

Dobrý den,

kontokorent je speciálním typem úvěru, který nemá jasně dané datum čerpání, výši čerpání a splátky a datum splacení. Vy můžete čerpat peníze až do výše schváleného úvěrového rámce kdykoliv a splácet taktéž kdykoliv (vše najednou, částečně každý měsíc, atd.). Na výzvu banky ale musíte všechny půjčené peníze vrátit do 1 měsíce. Tak se děje v případě, kdy Vám banka bude chtít kontokorent ukončit (např. pokud byste vstoupila do insolvence, přišla jste o příjem či na Vás byla uvalena exekuce). 

A

Dobrý den, jestliže předčasně splatím celou půjčku, za jak dlouho úplně zmizí, aby mi kvůli ni nezamítli hypotéku? Děkuji

Dobrý den,

informace o splacené půjčce se v registru objeví v řádu dnů/týdnů po doplacení úvěru. Řádně splácená půjčka znamená pozitivní úvěrovou historii, kterou banka při žádosti o hypotéku ocení.

M

Dobrý den, když mám u ČS úvěr na 800 tisíc (tedy maximum co jde), půjčí mi jiná banka menší částku? Třeba 200 tisíc? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

budete-li splňovat podmínky DTI a DSTI, pak není problém získat další půjčku. Celkově můžete na splátky všech úvěrů dávat max. 45% svých příjmů. 

GS

Dobrý den, jestliže jsem v insolvenci, mohu si požádat o malou půjčku? Třeba jen 2 000 Kč, které splatím do 5 dnů?

Dobrý den,

toto možné není, v exekuci ani insolvenci Vám nikdo nepůjčí ani korunu. Jednat to neumožňuje zákon o spotřebitelském úvěru, který zakazuje půjčovat peníze klientům, kteří mají problémy se splácením, a za druhé by peníze byly klasifikovány jako mimořádný příjem, který by putoval insolvenčnímu správci na umoření vašich dluhů.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

spotřebitelský úvěr, půjčka, mikro-půjčka, konsolidace, refinancování, úvěry na spotřebu, leasing, bonita žadatele o úvěru, záznam v registrech dlužníků, mám šanci získat půjčku?Rychlé odkazy

Banky v ČR