Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #4669, Spoření

Spoření, Exekuce a insolvence

P

Dobrý den, mohu mít při Insolvenci spořící účet a na něj si šetřit nějaké peníze? Nebo mi to vše vezmou? Předem Vám moc děkuji za odpověď a přeji Vám hezký zbytek dne Patrik.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pokud zvládnete z dohodnutého životního minima ještě spořit, je to jistě hodné obdivu a peníze jsou Vaše (jinak všechny mimořádné příjmy je třeba odvést insolvenčnímu správci). Účty Vám nadále může blokovat exekutor. Nemůže sice ty peníze zabavit, ale účet Vám může blokovat až do skončení insolvence. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Na refinancování má letos nárok 130 tisíc lidí. Můžou si tak výrazně zkrátit splácení

Na refinancování má letos nárok 130 tisíc lidí. Můžou si tak výrazně zkrátit splácení

20.1.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Zhruba 130 tisíc. Takový je počet lidí, kterým letos končí fixace hypotéky a můžou požádat o refinancování. U něj zpravidla dostanou lepší úrok, než jaký jim nabídne jejich stávající poskytovatel. Za rok díky tomu ušetří tisíce korun.

Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

17.1.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Jedny z nejzajímavějších úroků u termínovaných vkladů dlouhodobě nabízí družstevní záložny neboli kampeličky. Jejich sazby zpravidla přesahují hodnoty, které slibují banky. Snaží se tím vyvážit své mínusy.

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

15.1.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Škody způsobené mrazem, silným větrem i zloději. Také to přináší každoročně zima chatařům a chalupářům. S řešením podobných problémů jim pomůže správné pojištění chaty či chalupy. Podívejte se, co v něm nesmí chybět a jak postupovat, aby vám pojišťovna vyplatila plnění v maximální výši.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

V

#8620, Dluhy, manželství a insolvence, Osobní a rodinné finance, 19.1.2020

Pokračování dotazu č. 8615: Jde o to, ze ja bankrot mam, jiz zacal bezet za svobodna a manzelka bankrot nema, ale zavazky jiz nezvladame splacet. Auto nemame, nekourime nepijeme a obleceni mame to nejlevnejsi. Tudiz na tyto splatky, ktere mame opravdu nedosahneme. Chtel bych se zeptat, pokud bychom do insolvence vstoupili spolu (i kdyz mne uz samotnemu insolvence bezi), je tam nejaky problem s veriteli, kteri jsou v aktualnim bankrotu? Nenavysi se ty zavazky? Nebo jak se postupuje? A kolik je prosim nutny prijem manzelu pri podani insolvence? Dekuji.

Dobrý den, v manželství ručíte za své dluhy společně a nerozlučně, tedy je-li v insolvenci pouze jeden z manželů, exekutoři mohou jeho dluhy vymáhat po druhém z manželů. A naopak po Vašem oddlužení by exekutoři mohli vymáhat po Vás dluhy manželky. Proto je dobré: 1) se v insolvenci neženit 2) jako manželé žádat o insolvenci vždy společně. Jakýkoliv jiný postup Vám život velmi zkomplikuje.  Neznám přesně Vaši situaci (celkové příjmy, dluhy, rodinné a majetkové poměry, jak dlouho jste v insolvenci, kolik máte splaceno, kolik ještě dlužíte), ale doporučil bych si vše pečlivě spočítat a případně vyhledat odbornou právní pomoc. 

B

#8619, Prodejce nezaslal zboží, Podvod, 19.1.2020

Dobry den, je mozne ziskat penize zpet, kdyz jsem poslala penize za zbozi pres inzerat, ale nic mi nebylo poslano? Inzerujici se penezi obohatila, ale zbozi neodeslala. Jednalo se o cca 2 500 Kc. Dekuji

Dobrý den, podejte trestní oznámení na Policii ČR, která vše prošetří. Banka sama od sebe nemůže platbu stornovat nebo komukoliv brát peníze z účtu.

JD

#8618, Mám nárok na slevu na dani za děti?, Daně, 19.1.2020

Dobrý večer, chtěla jsem se optat, jestli mi bude vyplacena úleva na daních za dítě. V 8. měsíci 2018 jsem nastoupila do zaměstnání a byla mi ukončená pracovní smlouva k 30.10.2019. Podle mých propočtů bych měla nárok na vyplácení a to od Finačního úřadu tomhle roce v březnu, ale jak to je, když mi ukončili pracovní smlouvu. Děkuji za zpětnou vazbu.

Dobrý den, slevu na dani za děti může uplatnit každý. Na daňový bonus (vyplacení nevyčerpané části slevy) je nárok pouze v případě, kdy dotyčný měl v daném kalendářním roce příjem ve výši min. šestinásobku minimální mzdy (pro rok 2019 to je 80 100 Kč).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR