Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #4669, Spoření

Spoření, Exekuce a insolvence

P

Dobrý den, mohu mít při Insolvenci spořící účet a na něj si šetřit nějaké peníze? Nebo mi to vše vezmou? Předem Vám moc děkuji za odpověď a přeji Vám hezký zbytek dne Patrik.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pokud zvládnete z dohodnutého životního minima ještě spořit, je to jistě hodné obdivu a peníze jsou Vaše (jinak všechny mimořádné příjmy je třeba odvést insolvenčnímu správci). Účty Vám nadále může blokovat exekutor. Nemůže sice ty peníze zabavit, ale účet Vám může blokovat až do skončení insolvence. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Akciové fondy za poslední rok vyrostly o 40 %. Díky koronaviru

Akciové fondy za poslední rok vyrostly o 40 %. Díky koronaviru

21.4.2021, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Vydělat na akciových fondech přes 40 % za rok? Proč ne, stačí jen počkat na tu správnou chvíli. Přesvědčili se o tom lidé, kteří investovali do akcií prostřednictvím fondů loni na jaře. Od loňského března až do konce toho letošního jim akcie ve vyspělých zemích přinesly průměrné zhodnocení 42,4 %.

Bezkontaktní koupě vozu? Žádný problém!

Bezkontaktní koupě vozu? Žádný problém!

20.4.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Plánujete koupi vozu a nouzový stav a další opatření vlády vám tento nákup odložili? Možná máte najednou také větší motivaci si vůz opatřit, přece jen cestování veřejnou dopravou není vždy dostupné a vy máte nyní větší potřebu vyjet do přírody. Nebo se nechcete nechávat omezovat při výběru auta vzdáleností prodejce? Řešení v této situaci nyní nabízí oblíbený prodejce nových i ojetých vozů, Autosalon TUkas. 

Zonky má za sebou rekordní měsíc. Lidé si půjčili přes 600 milionů

Zonky má za sebou rekordní měsíc. Lidé si půjčili přes 600 milionů

19.4.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Míříme do černých čísel! Takovou zprávu nedávno zveřejnila peer to peer platforma Zonky. V březnu zažila rekordní měsíc v historii a minulý rok se jí podařilo meziroční ztrátu snížit o 91 %. Letos by se tak mohlo Zonky poprvé dostat do plusu.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#13992, OSVČ, DPH a paušální daň, Daně, 22.4.2021

Pokračování dotazu č. 13975: Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Ale asi jsem se špatně vyjádřil - mimo plátcovství DPH je jedna z podmínek paušální daně nemít příjem milion korun - s tím samozřejmě souvisí i DPH. DPH bude za 12 po sobě následujících měsíců, ale co potom ta podmínka paušální daně? Je to stejné? Chápu když už nějaký rok podnikám, tak vidím své přijmy, a k paušální dani se přihlásím do 11.1. 2021 (potom zase další rok), ale když budu začínat dejme tomu v 1.5 202. Jak to potom bude s tím milion za paušální daň? Díky moc.

Dobrý den, k paušální dani pro rok 2021 se může přihlásit OSVČ, který neměl v roce 2020 příjmy vyšší než 1 mil. Kč, nebyl plátcem DPH a splnil další podmínky. Zatímco tedy v případě DPH se sleduje posledních 12 kalendářních měsíců, u paušální daně je rozhodným obdobím fiskální rok. 

N

#13991, DPP a OSVČ, Daně, 22.4.2021

Dobrý den, jsem OSVČ a zároveň mám DPP s příjmem do 10 000 Kč (s podepsaným růžovým papírem). Musím tento DPP příjem zahrnout do daňového přiznání? Z DPP mi neodchází žádná srážková daň. Děkuji,

Dobrý den, ano, tento příjem je třeba zahrnout do daňového přiznání, aby nedošlo k chybnému uplatnění slevy na poplatníka. 

KS

#13990, Zahraniční půjčka, Podvod, 22.4.2021

Dobrý den, žádal jsem na internetu o půjčku. Ozvali se mi ze zahraničí, že mi půjčí 23 000 EUR. Vypadalo to velice výhodné, zřídili mi účet v karibské bance, kde jsou tyto finance uloženy. Mám k účtu přístup. Později jsem zaplatil 530€ na účet, údajně jakysi registrační daňový poplatek s tim, že po zaplacení si budu moci peníze převést do ČR. Byl mi zaslán kód pro provedení transakce. Jakmile jsem chtěl potvrdit transakci, vyskočilo na mne okno, že mám provést jakýsi převod proti podvodu 1 250 EUR, a pak že si už peníze mohu přeposlat s dalším kódem. Nechci už posílat další peníze. Jsem stále ujišťován, že nic není podvod, že to jsou vše věci dané mezinárodním převodem. Co si o tom myslíte?

Dobrý den, jedná se o klasický podvod, žádný účet v karibské bance nemáte, celou dobu s Vámi komunikují (i jménem banky) výhradně podvodníci, kteří z Vás budou pouze tahat peníze. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 13 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR