Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence

Exekuce a insolvence

ZADAT NOVÝ DOTAZ
K

Pokračování dotazu č. 9074: Když odejdu z práce a nebudu mít tedy příjem, z čeho mi budou insolvenci strhávat?

Dobrý den,

srážky lze provádět z mateřské i rodičovské, nicméně pokud byste nebyla schopna plnit podmínky insolvence, byl by Vám osobní bankrot neúspěšně ukončen (pro insolvenční řízení zahájená před 6/2019 - je třeba během 5 let splatit min. 30% dluhů, pro novější řízení - je třeba splácet měsíčně min. 2 200 Kč).

L

Dobrý den, od 27. ledna mám Krajským soudem v Plzni přiděleného ins. správce. Do dnešní doby se mi ještě neozval. Mám čekat já až se ozve nebo se mám ozvat já? Nyní se přihlašují věřitele. Nechci nic podcenit. Děkuji

Dobrý den,

máte-li jakékoliv pochyby o průběhu insolvence, kontaktujte svého insolvenčního správce (to je osoba, která pro Vás pracuje - za úplatu řídí Váš osobní bankrot).

K

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s insolvencí, když ji máme s manželem dohromady jako manželé, ale chtěli bychom se rozvést. Já budu mít syna u sebe a tím pádem musím odejít z práce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rozvod manželů nemá na probíhající insolvenci žádný vliv, oba splácejí stejně jako doposud (jen rozvod nahlaste insolvenčnímu správci). 

D

Dobrý den, když jsem šel do insolvence, měl jsem na splátky auto a další půjčky. Nyní jsem v insolvenci už rok a Home Credit dostal částku pouze z prodeje auta a že na zbytek nemá nárok. Tudíž do insolvence nebyl zahrnut a tak se chci zeptat, když bych insolvenci skončil a chtěl bych si vše proplatit normálně, jak by to bylo s tím Home Creditem děkuji za info.

Dobrý den,

pokud Home Credit přihlásit do insolvence pohledávku, která byla částečně ins. správcem odmítnuta jako neopodstatněná (nebo se jednalo o příslušenství vyšší než 100% jistiny, na které se pohlíží jako na podřízenou pohledávku, která bývá v insolvenci uspokojována až jako poslední), budou i tyto dluhy po úspěšně ukončené insolvenci prominuty a nebude možné je dále po Vás vymáhat.

P

Chtěla bych se zeptat, jestli hrozí nějaké nebezpečí popřípadě jaké, pokud jsem v insolvenci. Mám soudně danou částku, kterou každý měsíc pravidelně platím a to co mi zůstává si občas pošlu na účet, kde si vsadím Tipsport, výhry jsou minimální, pouze k možnosti sázet. Nikdy jsem výhru nevybrala ani neposlala na účet, prostředky jsou pouze na herním účtu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výhry jsou mimořádným příjmem, který byste měla odevzdávat insolvenčnímu správci. Záleží na přístupu správce - drobné výhry v řádu stokorun spíše řešit nebude, vyšší výhry ano. Sázet v insolvenci nedává příliš smysl, protože nemůžete vyhrát (buď vsazené peníze prohrajete, nebo výhru odevzdáte na umoření Vašich dluhů). 

J

Dobrý den, když půjdu do oddlužení, můžu mít už založený účet? Můžou mi na něho sáhnout? Protože mi nemá kam chodit mzda, všude chtějí účet a jak mám platit, když mi ho bloknou? Tím pádem mi nemá kam chodit mzda, to je šílená situace, děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v ČR bohužel chybí institut chráněného účtu, který by dlužníky nevylučoval z bezhotovostního platebního styku. Apelujte na naše zákonodárce. Exekutor Vám v insolvenci může účet blokovat, ale nemůže z něj strhnout peníze.

ES

Dobrý den, v jakém termínu bych měla dostat informaci o ukončení insolvence? Děkuji

Dobrý den,

v termínu přiměřeném momentálnímu vytížení soudu (není stanovena žádná fixní lhůta, např. 30 dní).

V říjnu roku 2019 jsem ukončila insolvenci. Dostanu od soudu nějaké info, že insolvence byla řádně ukončena? Děkuji

Dobrý den,

ano, o každém soudním rozhodnutí jsou účastníci řízení informování písemně či elektronicky do datové schránky. Pokud jste žádné info doposud nedostala, doporučuji překontrolovat adresu, na kterou Vám soud zasílá písemnosti.

J

Dobrý den, mám exekuce a nastupuji do práce, kde je potřeba bankovní účet, který bohužel mít nemůžu, protože by ho hned blokli. Když si koupím úplně čisté s.r.o. a na něj založím účet, můžou mi bloknout ten firemní účet a nebo to s.r.o. zabavit? Jde mi jen o to, aby mi měla kam chodit výplata. Děkuji pěkně za odpověď.

Dobrý den,

firmu bych kvůli tomu určitě nezakládal ani nekupoval, zablokovali by Vám i firemní účet. V ČR bohužel chybí institut chráněného účtu, který by lidi v exekucích nevykazoval z bezhotovostního platebního styku. Vaše situace tak nemá dokonalé řešení, i při zasílání peněz na cizí účet bude stále hrozit blokace.

MM

Dobrý den, můžeme si v insolvenci za ušetřené peníze koupit starší auto do 15 tisíc, nebude to problém? Děkuji

Dobrý den,

auto s takto nízkou hodnotou by Vám nikdo v insolvenci neměl mít potřebu zabavovat, neboť náklady na zpeněžení by byly blízké prodejní hodnotě.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

exekuce, insolvence, osobní bankrot, oddlužení, zablokovaný účet a jiné nepříjemné životní situace, jak se zbavit dluhů?Rychlé odkazy

Banky v ČR