Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence

Exekuce a insolvence

ZADAT NOVÝ DOTAZ
J

Dobrý den, můžu podat žádost o insolvenci když mam exekuci o náhradu škody? Poškozeným bych zaplatil 100% dané výše dluhu.

Dobrý den,

o insolvenci požádat můžete, jen v rámci osobního bankrotu nelze prominout dluhy za škody způsobené na zdraví.

MD

Dobrý den, jsem živnostník, podal jsem návrh na insolvenci. Už je to na soudě. Chci se vás zeptat, jestli mi mohou dát exekuci na částku, kterou mně má zaplatit zákazník za veřejnou zakázku. Tu si exekutor najde v registru smluv. Z advokátní kanceláře která mě zastupuje v insolvenčním řízení mi řekli že nemůže, ale přesto se vás na to ptám jak on ví, že jsem v insolvenci. A kdy by se tak stalo, tak jak se můžu bránit? Dále se vás chci zeptat, mám nebankovní úvěr, který pravidelně splácím. Mám ho přestat platit? Co mám napsat té nebankovní společnosti?

Dobrý den,

od momentu podání žádosti o oddlužení jste chráněn před výkonem exekuce (pokud by Vám exekutor cokoliv zabavil, musel by to po schválení oddlužení vydat ins. správci). Pokud by byla poškozena vaše práva, můžete se bránit právní cestou (žaloba či opravný prostředek podaný k soudu). Dnem vstupu do insolvence nesmíte dále splácet úvěry, neb by se jednalo o zvýhodňování vybraného věřitele. Nebankovní společnost si musí pohledávku přihlásit do ins. řízení.

J

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, jestli můžu požádat o osobní bankrot (insolvenci), když jsem vyšel z výkonu trestu a mám udělenou exekuci na náhradu škody. Děkuji

Dobrý den,

o insolvenci požádat můžete, ale v rámci osobního bankrotu nelze prominout dluhy za náhrady škod na zdraví. 

NT

Dobrý den, může exekutor zajistit a zablokovat účet, ke kterému mám jen dispoziční právo (ale není můj)?

Dobrý den,

exekutor může nechat zablokovat i cizí účet, na kterém se nacházejí vaše peníze.

M

Dobrý den, jsem v insolvenci asi rok a půl a nedávno mi přišel dopis z brigády, kde po mně chtějí peníze za poničené auto cca 5 000 Kč. Chci se zeptat, jestli to mám zaplatit nebo se to dá započítat do insolvence. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tuto škodu je třeba zaplatit. Insolvence řeší pouze vaše dluhy vzniklé před vyhlášením osobního bankrotu. Závazky vzniklé po tomto datu je třeba řádně hradit a nelze je po skončení insolvence prominout.

Š

Dobry den, chci se zeptat, jestli u exekucnich srazek u zamestnavatele je rozhodující poradi podle exekucnich prikazu nebo podle nabyti pravni moci.

Dobrý den,

rozhoduje pořadí, ve kterém zaměstnavatel obdržel žádosti o provádění srážek.

J

Dobrý den, ještě mně chybi cca rok do splacení insolvence. Můžu si nechat zřídit internet, aniž bych musel zaplatit předem zálohu ve výši 10 000 Kč? jsem z okolí Poličky na Svitavsku, děkuji.

Dobrý den,

podmínky pro poskytování služeb (např. připojení k internetu) si určují poskytovatelé těchto služeb. Pokud Vámi vybraný poskytovatel služeb požaduje u klientů v insolvenci zálohu 10 000 Kč, zkuste si vybrat jiného poskytovatele služeb.

PF

Pokračování dotazu č. 10279: Dobrý den, takže na deponovány účet mi zaměstnavatel může při částce 16 500 Kč čistého strhnout 5 200 Kč?

Dobrý den,

záleží na typu pohledávek (přednostní/nepřednostní) a počtu vyživovaných osob.

P

Dobrý den, jakou částku nebo kolik procent z výplaty mi může zaměstnavatel strhnout na depozitní účet?

Dobrý den,

máte-li na mysli deponování mzdy zaměstnavatelem na žádost exekutora do momentu rozhodnutí soudu o osobním bankrotu, pak je tato výše srážek rovna exekučním srážkám (ty se počítají z výše příjmu dle počtu vyživovaných osob a typu pohledávek - přednostní/nepřednostní).

PM

Dobrý den, dva roky před zažádáním si o insolvenci jsem přepsal na dceru svoji nemovitost, ale v té době jsem o insolvenci ještě neuvažoval, jen jsem nemocný a chtěl jsem dceři za to, že se o mě stará a pomáhá darovat nemovitost, o kterou se stejně již několik sama stará. Insolvenční správce to pokládá za neúčinný právní úkon a podal na ni žalobu o navrácení nemovitosti nebo peněžitou náhradu. Dcera mezitím dům prodala a pomáhá mi splácet insolvenci, teď v průběhu koronaviru ztratila zaměstnání. Kdyby soud prohrála, spadne do exekuce, může si zažádat o insolvenci? Ještě chci podotknout, že nemovitost v době přepsání na dceru měla hodnotu 100 000 Kč, dcera ji zhodnotila úpravami na 500 000 Kč. O tuto částku ji nyní insolvenční správce žaluje. Děkuji. Celkové dluhy mám z podnikání

Dobrý den,

darovat rodině nemovitost a následně vstoupit do insolvence - za tímto postupem je obvykle viděna snaha uchránit majetek před věřiteli, což se nesetkává s pochopením insolvenčních správců. Pokud dcera soud prohraje, otázka jejího vstupu do insolvence resp. možnosti dluhy v rámci insolvence prominout bude záviset na klasifikaci dluhů a závěru soudního jednání (insolvencí nesmí být sledován nepoctivý záměr).

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

exekuce, insolvence, osobní bankrot, oddlužení, zablokovaný účet a jiné nepříjemné životní situace, jak se zbavit dluhů?Banky v ČR