Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod

Podvod

ZADAT NOVÝ DOTAZ
FP

Dobrý den, potřebuji poslat občance Ruské federace eura na moskevský účet u Sberbank. Je možné složit odpovídající hotovost v Kč nebo EUR na pobočce nebo si musím založit účet, aby se vůbec daly peníze poslat? Prosím, kolik to přibližně stojí a za jak dlouho by měla peníze v Moskvě? Děkuji.

Dobrý den,

nejedná se o podvod? Poslední dobou se množí případy, kdy se občané Ruska vydávají za přítelkyně zejména postarších českých můžu, kteří jim pak posílají peníze. Seznámení přes internet, mnoho prosebných a slibujících emailů a čeští senioři platí jak mourovatí. Své peníze již nikdy více neuvidí stejně jako domnělou ruskou přítelkyni.

JK

Zaslala jsem na účet č. 2001544172/2010 peníze. Chci urgovat zboží a nevím co je to za společnost. Prosím poraďte, děkuji,

Dobrý den,

tento účet patří eshopu levne-hracky-eshop.cz. Mimo to, že prodává padělky Lega se na něj v posledních měsících množí negativní reference zákazníků (zaplaceno, zboží nedodáno, nekomunikují). Doporučuji případné navrácení peněz vymáhat soudní cestou.

VH

CHCI ZASLAT PENÍZE DO RUSKA PŘÍTELKYNI NA DOVOLENOU. JAK MÁM POSTUPOVAT A KOLIK ZA POSLÁNÍ ZAPLATÍM? DĚKUJI

Dobrý den,

nejedná se o podvod? Mnoho lidí v ČR bylo osloveno podvodníky z Ruska, kteří si hrají na jejich přítelkyně a jen z nich tahají peníze (na dovolenou, na cestu do ČR, atd.).

N

Dobrý den, jak zjistím, co a kde někdo na mne mohl uzavřít za pomoci pasu? Dal jsem plnou moc jedné osobě.

Dobrý den,

samotný pas nestačí pro sjednání bankovního produktu či půjčky. U občanů ČR je vždy vyžadován OP a při sjednání produktů online i druhý doklad totožnosti (např. pas nebo řidičský průkaz). Doporučuji však preventivně zkontrolovat registry dlužníků (BRKI, NRKI, Solus), nemáte-li zde na Vaše jméno vedené úvěry. 

V

Dobrý den, prodával jsem zásilku. Ozval se pan ze Švédska, který za ní odeslal peníze. Kontaktovala mne banka (Origin Bank), že chce zaslat účtenku z pošty. Vše bylo důvěryhodné, tak jsem tak provedl, poté chtěli zaplatit nějaký poplatek za převod, též do Švédska a nyní po mně chtějí zaplatit asi 223€ někam do Nigérie. Jak už jsem se dozvěděl, je to podvod, ale co mam prosím dělat? Když jsem jim napsal, že nic už nezaplatím, napsali, že to mám zaplatit, jinak budu mít problémy s FBI a můžu mít problémy s rodinou, co teď?

Dobrý den,

samozřejmě nic neplaťte, celou dobu Vás tahá za nos podvodník z Nigérie, který zfalšoval i komunikaci s bankou. Odvolávat se na FBI je stejně komické jako hrozit přistáním marťanů. Nikdy nemůžete odeslat prodávané zboží dříve než obdržíte peníze na účet. Banky žádné platby nepozastavují, nezkoumají účtenky z pošty ani jinak nevstupují mezi prodávajícího a kupujícího, celé je to naprostý nesmysl. Požadavek "napřed mi pošlete nějaké peníze a já Vám pak zpět pošlu víc" - to snad nemůže brát nikdo vážně.

J

Dobrý den, žádal jsem cizí lidi o větší půjčku, jelikož mi banky nechtěly půjčit. Pán mi napsal, že by mi půjčil až 100 tisíc, ale chtěl na email zaslat můj rodný list a občanský průkaz. Já jsem mu to poslal na email, ale poté už mi nikdo nenapsal a na FB si mě zablokoval.. Co tedka s tím? Jak dál to řešit? Nerad bych pak někde platil miliony. Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

právě jste někomu cizímu a neznámému předal velmi citlivé dokumenty, se kterými si podvodník na Vás může sjednat úvěr.  Asi nejlepší by bylo nahlásit OP jako ztracený, čímž dojde k jeho blokaci. Zároveň si ověřte registry dlužníků, zdali si Vás podvodník již nevzal úvěr a případně podejte trestní oznámení. 

Pokud Vám banky nechtějí půjčit, dělají to pro Vaše dobro (předem ví, že byste pravděpodobně měl problém se splácením a nechtějí Vás dostat do exekucí a osobního bankrotu). Nesnažte se peníze sehnat jinde tímto způsobem, koledujete si o velmi vážné problémy. Nikdo Vám 100 000 Kč nepůjčí a spíše se stanete obětí podvodu.

MT

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s poplatky za převod peněz ze zahraničí. Konkrétně se jedná o to, že mi jistá paní z Chorvatska chce poslat určitou částku peněz ale tvrdí, že musím já jako příjemce zaplatit poplatek, aby mi peníze připsali na účet.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy z Vás podvodník pod různými záminkami bude jen tahat peníze.

EN

Dobry den, přišla mi platební karta s Toga, kterou jsem bohužel musela dvakrát vyplácet z vazby kvůli praní špinavých peněz a kvůli červené kartě jak mi psali. Tak mi teď přišla, ale banka po mne chce zálohu 5 000 EUR, aby mohla aktivovat kartu. Je to podvod? A jak z toho ven? Děkuji

Dobrý den,

jedná se o podvod, který můžete nahlásit Policii ČR, ale je to bez šance na dopadení pachatele na navrácení již zaplacených peněz. Velmi se těším na den, kdy lidé přestanou věřit na zázračné zbohatnutí a nebudou již dále posílat peníze neznámým cizincům, kteří je kontaktovali náhodně přes email.

BF

Dobrý den, objednala jsem si zboží přes internet a povolila platbu kartou s tím, že mám aktivováno 3D ověření. Byla mi stržena větší částka než v potvrzovacím emailu objednávky a to bez zaslání ověřovacího kódu SMS na mobil a to do do banky v Pekingu. Následně prodejce (ačkoliv se tváří jako česká firma) absolutně nereaguje a navíc je požadována další suma za poštovné formou PAYPAL. Vše nasvědčuje tomu, že jde o klamavou reklamu a falešné webové zahraniční stránky. Stránky jsem již nahlásila na Českou obchodní inspekci. Mohu-li vůbec a jak dostat své peníze zpět? Děkuji.

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o podvod a falešný eshop, podejte trestí oznámení na Policii ČR. 

AT

Telefonem mě stále někdo vyzývá o vyplnění aktivačního kódu, jinak mi prý nebude platit internetové bankovnictví. Co to má znamenat? Jsem odhodlána jít na policii. Mám účet u Era. Děkuji.

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o podvod, doporučuji vše nahlásit Policii ČR.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

nekalé obchodní praktiky na hranicí zákona, podomní prodej, prodej po telefonu, MLM (multi-level marketing), předváděcí akce, šmejdi, nedodané zboží, internetové bazary, tajemná dědictví v zahraničí, jak z nás podvodníci tahají peníze?Rychlé odkazy

Banky v ČR