Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #10757, Podvod

Podvod, Podvod

ZL

Dobrý den, lze zjistit pravost certifikátu od ministerstva financí USA? Děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pokud Vám neznámý cizinec přes email slíbil peníze, jedná se o podvod. Tito podvodníci mají obvykle falešné weby státních institucí, bank, notářů, advokátů či přepravních společností a jen z Vás jménem všech těchto institucí tahají peníze. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

4 možnosti, jak na prodej domu nebo bytu s hypotékou

4 možnosti, jak na prodej domu nebo bytu s hypotékou

4.12.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Změna práce, rozvod nebo třeba příliš vysoké náklady spojené s bydlením. To jsou některé důvody k prodeji nemovitost. Jenže co když jste si na ni vzali hypoteční úvěr? Nebojte se, prodej domu nebo bytu s hypotékou není v praxi žádný problém. Administrativně je jen o trochu složitější než prodej jakékoliv jiné nemovitosti.

Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

1.12.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Výměna střechy, nová kuchyň nebo celková oprava domu. To jsou jen některé práce, se kterými vám pomůže hypotéka na rekonstrukci domu nebo bytu. Získáte díky ní dost peněz na potřebné úpravy

Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

30.11.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Zabránit tomu, aby vám exekutoři zabavili i to, na co nemají nárok. Přesně to má za úkol nový chráněný účet. Návrh na jeho vytvoření nedávno schválila poslanecká sněmovna a nyní ji bude řešit senát. Pokud tato novela exekučních předpisů projde, nebudou se už dlužníci bát, že přijdou o nezabavitelné minimum.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

F

#12004, Stavební spoření, úmrtí a dědictví, Spoření, 4.12.2020

Dobrý den, jak bude ukončeno stavební spoření, když zemře majitel účtu? Půjde do dědictví? Děkuji za odpověď. Délka spoření je 15 let.

Dobrý den, zůstatek na účtu stavebního spoření bude předmětem dědického řízení. Doporučuji překontrolovat aktuální podmínky vašeho spoření. Takto staré smlouvy bývají často penalizovány vyššími poplatky za vedení produktu a nižší úrokovou sazbou. Výhodnější tak může být spoření zrušit, peníze uložit na spořicí účet nebo termínovaný vklad a založit si nové stavební spoření.

HS

#12003, Mohu splatit cizí hypotéku?, Hypoteční poradna, 4.12.2020

Dobry den, dcera ma hypoteku u Ceske sporitelny 900 000 Kc. Zbyva doplatit jeste 680 tis. Jsem dcery matka a chtela bych ji pomoci a vlozit ji vetsi castku na zmenseni dluhu. Je to mozne udelat kdykoliv ve sporitelne a zmensit dluh dcery? Dekuji za odpoved.

Dobrý den, hypotéka je produktem vaší dcery, ona má s ČS domluvené smluvní podmínky (např. kdy může provádět mimořádné splátky bez sankce, atd.) a je za dodržování těchto podmínek odpovědná. Doporučuji Vám vše předem s dcerou probrat a domluvit se na nejlepším možném řešení. Určitě není možné přijít na pobočku a chtít splatit část cizí hypotéky.  Byla-li úvěrová smlouva sjednána po 12/2016, může dcera bez sankce každý rok splatit až 25% k datu výročí fixace. Též je možné doplatit celou hypotéku ke konci fixace úrokové sazby. 

MS

#12002, Akcie a dědictví, Akcie a investice, 4.12.2020

Dobrý den, můj otec zemřel v roce 2001. Dědictví bylo vypořádáno. Teď jsme dostali informaci o otcových akcií u firmy SLÉVÁRNA ROUČKA. Jak máme dále postupovat , když o ty akcie máme zájem? Děkuji

Dobrý den, je třeba znovu otevřít dědické řízení a určit pro akcie oprávněného dědice. S notářským rozhodnutím pak navštivte emitenta, který Vám akcie převede (tyto akcie nejsou veřejně obchodovatelné na burze). Doporučuji předem zjistit, o kolik akcií se jedná a jakou mají hodnotu.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 000 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR