Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod

Podvod

ZADAT NOVÝ DOTAZ
BB

Dobrý den, paní Milerova ze společnosti Bitcoin - profit - soft tel: +447533246337 má mou kopii občanky, platbu SIPO a kopii platebníkarty - obě strany, ale bez CVV, a na přední straně je vidět jen 6 prvních a 4 poslední čísla, tak, jak to chtěla a staženou platbu přes mobil na 250 dolarů. Co mám dělat? Chtějí po mně ještě ať uděláme registraci přes počítač, ale zjistila jsem, že tahle firma neexistuje a tak mám strach pokračovat! Co mám teď udělat? Výměnu dokladů? Karty? Děkuji

Dobrý den,

proč posíláte takto citlivé údaje neznámým cizincům? Malým dětem se neustále zdůrazňuje "nechoďte pryč s cizími lidmi". Pro dospělé by mělo být samozřejmostí, že nebudou na potkání rozdávat citlivé údaje, kopie OP a peníze kdejakému pobudovi, který je osloví s nabídkou kvalitního investičního programu. Podvodníkovi do hlavy nevidíte - nemůžeme tušit, jestli z Vás chtěl jen vytáhnout 250 USD nebo plánuje zneužití kopie OP.

P

Dobrý den, dostal jsem nabídku finančního daru ze zahraničí. Chtěli jen číslo účtu a mé jméno. Mám tento dar přijmout? S pozdravem

Dobrý den,

jedná se o podvod. V žádném případě nemá smysl v konverzaci s podvodníky pokračovat či na jejich nabídku jakkoliv reagovat. Podvodníci by z Vás jen tahali peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky za převod, daně, atd.) a to i jménem banky, notáře a jiných osob. 

M

Dobrý den, jde si vzít pujcku na nezletileho s fotkou a kartickou pojistence a OP matky?

Dobrý den,

nezletilému nelze sjednat půjčku na základě předložení kopie OP matky. Taktéž nelze půjčku sjednat s kartičkou pojištěnce či po předložení fotky. 

M

Dobrý den, jde zneužít fotka kartičky pojišťovny od nezletilého a vzít si na něho půjčku?

Dobrý den,

na kopii kartičky pojištěnce půjčku online sjednat nelze (v takových případech se vyžadují kopie dvou dokladů totožnosti s fotkou vydaných státní autoritou). 

M

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, byl tady pojišťovak z 211 a vyfotil si můj OP a synovu kartičku pojištěnce, ale nic jsem nepodepsala. Bohužel jsem byla v šoku a zapomněla jsem mu říct ať fotky vymaže. OP jsem hned druhý den zablokovala. Otázka zní, může si vzít na mého syna půjčku? A nebo na mě? Jak to zjistím? Děkuji

Dobrý den,

to opravdu nemůžete nechat fotit váš OP každého vagabunda, který Vám zazvoní u dveří. V mnoha obcích je podomní prodej zakázán místní vyhláškou a žádná seriozní firma (pojišťovna, dodavatel energií) ke klientům domů nikoho neposílá. Vždy se jedná o neseriozní podomní prodejce, kteří se Vás snaží přimět ke změně zdravotní pojišťovny, dodavatele energií, mobilního operátora, atd. fintou a pod nátlakem na hranici podvodu. S takovými lidmi se nikdy nedávejte ani do řeči a rovnou na ně volejte Policii. 

Těžko odhadovat, k čemu si tento prodejce/podvodník fotil vaše OP, ale pravděpodobně Vám jen změní zdravotní pojišťovnu. Kontaktujte pojišťovnu 211 (ZP Ministerstva vnitra) a vyslovte nesouhlas s jakoukoliv změnou pojišťovny. Případné půjčky si můžete ověřit v BRKI a NRKI

Š

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda je možné zneužít (vzít si půjčku, hypotéku...) číslo občanky, telefon, jméno příjmení a email. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro sjednání půjčky či hypotéky opravdu nestačí uvést číslo OP, jméno a email. Prostudujte podmínky pro získání hypotéky a podmínky pro získání půjčky.

VS

Dobrý deň, chcem sa opytať, môže mi niekto vykradnuť účet iba za pomocí IBAN? Ďakujem

Dobrý den,

se znalostí vašeho čísla účtu v mezinárodním formátu (IBAN) Vám účet nikdo vykrást nemůže. Stejně tak není možné odcizit automobil na základě znalosti VIN. 

VD

Dobrý den, pán Strašák, viděl jsem na internetu, že odpovídáte na dotazy ohledně banky. Chtěl bych se zeptat, naletěl brokerovi podvodníkovi. Poslal jsem peníze přes blockchain, takže to bylo z karty visa na blockchain a dál transakce Toptrade.group. Výsledek je, že nemůžu vybrat peníze. Oni stále chtějí přidat, ale ani jednou jsem nic ne vyvedl. Dotaz je - mužů požádat o chargeback?

Dobrý den,

můžete zkusit se domáhat navrácení svých peněz pomocí služby chargeback, ale úspěch předem zaručit nelze (zejména v případě podvodníka, který velmi pravděpodobně vaše peníze převedl již na jiný účet nebo jej vybral hotově). Doporučuji velmi pečlivě zvažovat, do čeho a prostřednictvím koho investovat. Vyhýbejte se obloukem neznámým brokerům a pochybným webům.

PH

Dobrý den, toto mi napsali: Vážený pane, Laskavě si přečtěte kopii čestného prohlášení, vaše cena je pojištěna vysokým pojistným dluhopisem. To znamená, že organizace loterie vzala pojistný dluhopis na výhru kvůli vysoké hodnotě, aby vás ušetřila krátkých plateb. Je to děláno pro bezpečnost a zabezpečení vašeho fondu. Když tedy potvrdíte platbu na svém účtu, obdržíte přesnou částku uvedenou ve výherním oznámení. Některé země například účtují až 30 procent ceny jako daně. Tělo loterie se tedy chce vyhnout jakékoli formě krátkých plateb, tedy pojištění ceny. Děkuji. Pozdravy, Colin 

Nevím co je pravda?

Dobrý den,

jedná se o podvod, vše je vymyšlené, podvodníci z Vás budou jen tahat peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky, daně, cla, kurýrní služby) a výhru Vám nikdy nepošlou.

PH

Pokračování dotazu č. 15220: Dobrý den, a dá se vymáhat zpětně 550 GBP (16 500 Kč), když mám potvrzení, že jsem zaplatil přes Western union?

Dobrý den,

jak a po kom byste chtěl zaplacené peníze zpět vymáhat? Poslal jste peníze anonymnímu příjemci do zahraničí (podvodníci žádají platby nejčastěji přes Western Union). Není bohužel jak podvodníka vypátrat a přimět ho vrátit Vám peníze.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

nekalé obchodní praktiky na hranicí zákona, podomní prodej, prodej po telefonu, MLM (multi-level marketing), předváděcí akce, šmejdi, nedodané zboží, internetové bazary, tajemná dědictví v zahraničí, jak z nás podvodníci tahají peníze?Banky v ČR