Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #10757, Podvod

Podvod, Podvod

ZL

Dobrý den, lze zjistit pravost certifikátu od ministerstva financí USA? Děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pokud Vám neznámý cizinec přes email slíbil peníze, jedná se o podvod. Tito podvodníci mají obvykle falešné weby státních institucí, bank, notářů, advokátů či přepravních společností a jen z Vás jménem všech těchto institucí tahají peníze. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak vypadal pojistný trh v roce 2020? Rostla výše pojistek i počet podvodů

Jak vypadal pojistný trh v roce 2020? Rostla výše pojistek i počet podvodů

8.3.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Rosteme koronaviru navzdory. Taková byla loni situace v řadě oblastí pojistného trhu. Vyplývá to alespoň z dat, která zveřejnila Česká asociace pojišťoven. Podle jejích údajů se loni zvýšil celkový objem pojistného o 3,6 %.

Úvěry ze stavebního spoření hlásí rekordně nízké úroky. Klesly pod 1,9 %

Úvěry ze stavebního spoření hlásí rekordně nízké úroky. Klesly pod 1,9 %

1.3.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Nejlevnější v historii. To můžou k reklamám na své úvěry připsat stavební spořitelny. Na konci minulého roku totiž klesl průměrný úrok u zajištěných úvěrů ze stavebního spoření na 1,89 %. Níž ještě nikdy nebyl.

Posíláte produkty poštou? Dobré balení vám může zvýšit prodej

Posíláte produkty poštou? Dobré balení vám může zvýšit prodej

1.3.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

V posledních letech, a především měsících rapidně roste celý e-commerce sektor. Kdo neprodává přes e-shop, ten už většinou jen počítá ztráty. Současná situace donutila spoustu firem a živnostníků, kteří svůj byznys dosud stavěli na kamenných prodejnách a kontaktu se zákazníkem, přesunout své podnikání do online prostředí a začít prodávat přes e-shop. Posílání produktů bez přímého kontaktu se zákazníkem ale má svá úskalí. My vám proto poradíme, jak tato úskalí přetvořit ve svou výhodu.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

EV

#13338, Omylem jsem uplatnila slevu na poplatníka u dvou zaměstnavatelů, Daně, 8.3.2021

Dobrý den, loni v říjnu se mi překryl předchozí a nový pracovní poměr. Mám tedy u starého zaměstnavatele podepsané růžové prohlášení do konce října a zároveň u nového od začátku října. Zároveň jsem u obou tudíž omylem uplatnila i slevu na dítě. Jak mám postupovat při zpracování daňového přiznání? Dále se chci zeptat, když dcera středoškolačka pracovala v prosinci na PP a podepsala růžové prohlášení u zaměstnavatele, zda musí také podávat daňové přiznání a zda to má vliv na uplatnění slevy na dítě v mém DP.

Dobrý den, v rámci daňového přiznání se stanoví vaše celková daňová povinnost, odečtou se již uplatněné slevy na dani (kterých jste uplatnila více než na co jste měla nárok) a výsledkem bude pravděpodobně daňový nedoplatek, který uhradíte FÚ.  Pokud měla dcera za rok 2020 příjmy vyšší než 15 000 Kč, pak podává daňové přiznání (které nemá vliv na Vámi uplatňovanou slevu na dítě, pokud se dcera stále soustavně připravuje na výkon budoucího povolání studiem).

#13337, Prodej nemovitosti a podpis zástavní smlouvy, Hypoteční poradna, 8.3.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co znamená podpis zástavní smlouvy. Co se bude dít pro mě coby prodávajícího, když kupující, který si bere barák na hypotéku, přestane platit a já u té banky budu mít podepsanou tu zástavní smlouvu. Myslela jsem, že když se bere hypotéka, tak se barák přepisuje na banku a dokud kupující nebude mít zaplaceno, tak je to banky. Mockrát děkuji.

Dobrý den, kupovanou nemovitost nabývá do osobního vlastnictví kupující (nikoliv banka). Banka má k nemovitosti pouze zapsané zástavní právo. Když dlužník přestane splácet, banka nemovitost prodá. Vy coby prodávající podepisujete zástavní smlouvu proto, že nyní je nemovitost stále ve vašem vlastnictví. Zástavní smlouvu též podepisuje kupující coby budoucí majitel nemovitosti. 

L

#13336, Rodičovská, OSVČ a dovolená, Daně, 8.3.2021

Dobrý den, mám dotaz ohledně podání daňového přiznání a přehledů na rodičovské dovolené. Celý rok 2020 jsem na rodičovské a od zaměstnavatele mám potvrzení ke zúčtování daně za rok 2020 (příjem za proplacenou dovolenou 2020 a odvody). Jsem OSVČ vedlejší pouze část roku 2020. Jak mám postupovat s vyplněním DP a přehledů pro ZP a SSZ. Do přehledů jen příjem z podnikání?

Dobrý den, proplacená dovolená od zaměstnavatele je zdanitelným příjmem, který na základě POZP (Potvrzení o zdanitelných příjmech) zahrnete do daňového přiznání. Do přehledů pro ZP a SSZ uvádíte jen příjmy z podnikání.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 13 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR