Banky.cz Porovnání nebankovních půjček

Přehled a porovnání nebankovních půjček
Srovnání podle RPSN 5 000 Kč vzestupně

Na nezávislém porovnávači Banky.cz si můžete rychlé nebankovní půjčky, mikropůjčky a půjčky ihned a bez registrů porovnat a najít nejlepší nebankovní půjčku v roce 2021. Hledáte-li půjčku nad 100 tisíc nebo na více let, prosím přejděte do sekce Půjčka na cokoliv.

Upřesněte výběr
Produkty k porovnání isazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 5 000 Kč na 30 dní RPSN 5 000 Kč isplátka úvěru platná pro půjčku ve výši 5 000 Kč na 30 dní Splátka 5 000 Kč imaximální výše půjčky, není-li stanovena její přesná hranice, je max. výše úvěru závislá na bonitě klienta Max. výše úvěru imaximální doba splatnosti půjčky
Půjčka Kamali 49 % 5 165 Kč 20 000 Kč 1 měsíc
Půjčka Ferratum 97 % 5 510 Kč 80 000 Kč 108 měsíců
SMS Půjčka 864 % 6 100 Kč 60 000 Kč 120 měsíců
Přátelská SMS Půjčka 917 % 6 050 Kč 20 000 Kč 120 dní Sjednat online
Půjčka SOS Credit 1 134 % 6 147 Kč 20 000 Kč 3 měsíce
Půjčka Zaplo 1 141 % 6 150 Kč 30 000 Kč 1 měsíc
Půjčka Cool Credit 2 969 % 6 625 Kč 20 000 Kč 1 měsíc
Reklama

Chci spočítat nejvýhodnější půjčku

Výše půjčky
 
Měsíční splátka
Potřebujete půjčit
 
Úroková sazba p.a.
Celkem zaplatím:

Pozn.: Spočítejte si orientační výši splátky při nejlepší dosažitelné úrokové sazbě na trhu. Kalkulace nezohledňuje individuální podmínky žadatele. Kliknutím na tlačítko můžete přejít do on-line žádosti vybrané banky.

AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE nebankovní půjčka PODLE RPSN 5 000 Kč (vzestupně)

Bankovní produkty kategorie Nebankovní půjčka jsou právě srovnané vzestupně podle RPSN 5 000 Kč. RPSN 5 000 Kč znamená "sazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 5 000 Kč na 30 dní".

Nebankovní půjčka bez registru a doložení příjmu

Každá půjčka má své výhody a nevýhody. V tomto přehledu můžete porovnat jen podmínky malé půjčky (mikropůjčky) nebankovních poskytovatelů, které poskytují se splatností 1-3 měsíce.

Bankovní půjčka (půjčky najdete v horních patrech našeho přehledu bankovních půjček. Tyto s sebou nesou nezbytnou administrativu a prověřování žadatele. Čerpání bankovní půjčky vás pak odmění výrazně nižší úrokovou sazbou. 

Nebankovní půjčky poskytují úvěrové společnosti s licencí České národní banky (vyjma těch nelegálních lichvářských). Hlavní výhodou nebankovní půjčky je rychlé posouzení žádosti, často bez nutnosti nahlížení do registrů a čerpání půjčky ihned. Všechny nebankovní půjčky ale nejsou stejné. 

 • v tomto přehledu uvedené nebankovní půjčky poskytují společnosti v malých částkách a na extrémně krátkou splatnost. Proto je nazýváme mikropůjčky, půjčky ihned, nebo půjčky na ruku.
 • v přehledu půjček na cokoliv jsme spojili půjčky nabízené bankami a nebankovní půjčky nejstabilnějších licencovaných společností. Sami si podle podmínek půjčky vyberete banku, nebo nebankovku.

Nebankovní MIKRO PŮJČKA, JAK Ji POUŽÍT?

Mikropůjčka, nebo půjčka do výplaty, je malý krátkodobý úvěr, většinou do 5.000 korun. Nebankovní mikro půjčka je zpravidla poskytovaná za vyšší procentickou úrokovou sazbu a na omezenou dobu. Proto v našem přehledu můžete porovnat malé nebankovní půjčky dle celkové jednorázové splátky půjčky v korunách za měsíc. 

Malé půjčky v Česku poskytují například Cool Credit, CreditON, Feratum, Kamali, Kredito24, Provident, či Zaplo. Podobně malou půjčku ale získáte  i u bank (například EQUA, či Raiffeisen), nebo vyberete z kreditní karty za mnohem přijatelnější úrok. Obvyklá výše půjčky je 5 tisíc korun, maximálně si půjčíte 80 tisíc korun.

Rychlá půjčka před výplatou. Takové je časté využití mikropůjček. Takto získáte za pár minut úvěr až několik desítek tisíc korun. Snadno tak vyřešíte například opravu pračky, i když zrovna nemáte dost vlastních peněz. Splatit celou půjčku ale musíte už za měsíc.

Mikropůjčky jsou proto velmi oblíbené a nabízí je stále víc poskytovatelů. Jejich podmínky se ale výrazně liší. Při špatném výběru můžete úvěr i několikanásobně přeplatit. Abyste se tomu vyhnuli, mikropůjčky nejdřív důkladně porovnejte. Jen tak vyberete nejlepší rychlou půjčku.

Půjčit si bez registrů, jde to u malé půjčky

Online půjčky využívají nejčastěji klienti, kteří potřebují okamžité řešení finanční situace a nechtějí ztrácet čas čekáním na posouzení žádosti. Mezi hlavní výhody řešení situace mikro půjčkou, nebo malou půjčkou patří nižší požadavky nebankovky i banky na informace o žadateli a méně dokladů. 

Veškerá regulace dle zákona o spotřebitelském úvěru se vztahuje na půjčky nad 5.000 korun. To se týká i nutnosti chtít po žadateli prokázání jeho bonity a platební historie. Nebankovní instituce půjčující  jednomu klientovi maximálně 5.000 korun nemusí prověřovat registry dlužníků. U vyšších částek půjčku bez registrů nezískáte, nebo jen za cenu nedodržení zákona na straně nebankovky.

I když to zní lákavě, musíte si při žádosti a sjednání mikropůjček dávat stejný pozor jako u velkých úvěrů! Rychlost poskytnutí půjčky a požadavek na málo dokladů pro poskytovatele znamená vyšší riziko, které vyvažuje vyšší úrokovou sazbou. Půjčujete si mikro-peníze, ale i při splácení tohoto úvěru (mikro) přeplatíte. Počítejte také s tím, že až na výjimky si nepůjčíte mikro půjčku na vyšší počet měsíců. Můžete být překvapeni jak rychle ten čas běží - půjčili jste si a už po vás chtějí splatit! 

Dávejte si tedy vždy pozor co a za kolik si půjčujete – většina mikro půjček vám umožní získat maximálně desítky tisíc a splácí se za měsíc, popř. dva! Na rozdíl od klasických nebankovních i bankovních půjček na cokoliv, které umožňují splácet až 84 měsíců.

Získat malou rychlou půjčku na účet je opravdu snadné. Stačí vyplnit přes web jednoduchý formulář, přiložit pár dokladů, zvolit částku půjčky a termín splatnosti. Schválení většinou zabere jen pár minut a dozvíte se o něm SMS zprávou. Pak už můžete čerpat na běžný účet uvedený v žádosti.

A co rychlá půjčka na ruku? Zažádat můžete rovněž snadno přes web, ale čekejte, že většina poskytovatelů výplatu půjčky do ruky bere jako rizikovější. Takže bude mikro půjčka v RPSN dražší. Někteří poskytovatelé pracují s partnerskou sítí, díky které máte k výběru půjčky na ruku blíže. Pro čerpání půjčky si potom můžete skočit do obchodu, na benzinku, nebo do trafiky. Nebankovní poskytovatelé mají někdy síť dealerů, kteří vám půjčku přinesou, ale také si potom přijdou vybrat  splátky.

VÝHODY RYCHLÉ PŮJČKY - půjčka i zadarmo

Mikro úvěry nabízí hned několik výhod. Jsou to zejména:

 • Rychlost – peníze máte na účtu za několik minut. Pokud je tedy například začátek měsíce a potřebujete půjčku před výplatou, která vám pomůže s řešením nečekaných výdajů, mikropůjčka vám dokáže pomoci.
 • Snadné vyřízení – vše zvládnete on-line nebo po telefonu. O půjčku tak můžete požádat kdykoliv a nemusíte chodit na žádné pobočky.
 • První bezúročná půjčka – řada poskytovatelů nabízí klientům první mikroúvěr bez úroků. Pokud tedy vrátíte peníze včas, nezaplatíte ani korunu navíc.

NEVÝHODY RYCHLÉ PŮJČKY - vysoký úrok

Zároveň mají mikropůjčky řadu nevýhod. Přestože díky novele zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 zmizela naprostá většina nepoctivých poskytovatelů, stále najdete nebankovní rychlé půjčky, které můžete i několikanásobně přeplatit.
Řada mikropůjček totiž skrývá:
 • Vysoké RPSN – tento údaj v sobě zahrnuje úroky i veškeré poplatky a přesně říká, o kolik půjčku přeplatíte. U některých mikroúvěrů to jsou i tisíce procent!
 • Vysoké pokuty za pozdní splacení – někteří poskytovatelé spoléhají na to, že půjčku před výplatou nestihnete včas vrátit. A v takovém případě vám naúčtují vysoké pokuty. U takových poskytovatelů vás při půlročním nesplácení vyjdou pokuty i na několikanásobek původní částky.
 • První půjčka zdarma ve vás může vybudovat závislost. Máte prostě lehce dostupné peníze a ty snadno utrácíte.

JAK VYBRAT NEJLEPŠÍ RYCHLOU MIKRO PŮJČKU

Samozřejmě platí, že i mezi mikropůjčkami najdete řadu poctivých a slušných poskytovatelů. Většinou jsou mezi bankami, ale najdete také férové nebankovní rychlé půjčky.

Jak tedy poznat nejlepší mikro-půjčky? Soustřeďte se zejména na:

 • Částku, kterou máte nakonec vrátit.
 • Výši úroků a RPSN.
 • Poplatky a pokuty, které jsou ve smlouvě.
 • Dobu splatnosti.

Stačí tyto parametry porovnat v našem přehledu a snadno vyberete tu nejlepší rychlou půjčku.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Nebankovní půjčka

Články o bankovním produktu Nebankovní půjčkaRychlé odkazy