Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
J

Dobrý den, prosím vás, co mám dělat, když mi správce strhává z plati víc peněz než by měl? Děkuji

Dobrý den,

srážky ze mzdy počítá mzdová účetní zaměstnavatele, nicméně ať už pochybil kdokoliv, vždy máte nárok na nezabavitelné minimum (které je závislé na výši příjmu a počtu vyživovaných osob). Žádejte po mzdové účetní (nebo insolvenčním správci) nápravu.

K

Pokračování dotazu č. 8656: A myslíte, že je možnost ještě před insolvencí se domluvit v bance, že by to hned převzal spolužadatel tu půjčku a splácel dál?

Dobrý den,

bude-li spolužadatel sám bez Vás dostatečně bonitní pro převzetí celé půjčky, nebudete s tím problém. Určitě si vyplatí s bankou o problému se splácením proaktivně jednat.

K

Pokračování dotazu č. 8656: A prosim vas, ten spoluzadatel bude pokracovat ve splaceni v bance ve splatkach nebo po nem budou vymahat celou castku najednou? Dekuji

Dobrý den,

záleží na rozhodnutí banky. Vstupem do insolvence jste porušil smluvní podmínky úvěru a banka má možnost úvěr zesplatnit (požadovat navrácení celé částky naráz). Nebo také může nechat druhého spolužadatele řádně splácet.

L

Dobrý den, mám insolvenci a mám tam vyhlášku o zprávě o přezkumu žádosti. Volala jsem na soud a paní mi řekla, že není důvod mi insolvenci neschvalit, že už zbývá jen povolení od soudce, který to musí připravit. Není třeba možné, že mi insolvenci neschvalí? Mám hrozný strach, děkuji.

Dobrý den,

jste-li schopna měsíčně splácet min. 2 200 Kč po dobu následujících 5 let a není-li Vaše žádost o oddlužení nepoctivým záměrem (jak se např. zbavit dluhů z úvěrového podvodu), pak není třeba mít obavy. Soud valné většině žádosti o osobní bankrot vyhoví.

M

Pokračování dotazu č. 8654: Děkuji. A kdy přijde zaměstnavateli exekuční příkaz? Příkaz o zahájení exekuce jsem obdržela před cca 5 dny. Nebo se posíla až po té 30 denní lhůtě?

Dobrý den,

záleží na rychlosti soudu resp. přesném stádiu exekučního řízení.

P

Dobrý den, syn si v letech 2015-2016 pořídil více nebankovních půjček. V roce 2016 změnil bydliště na obecní úřad. Ve svém původním bydlišti nebydlí ani není vlastníkem nemovitosti. Bydlí někde na ubytovnách pro pracující. Pokud vím, má už 3 exekuce na plat. Můžu očekávat exekutora, když některé půjčky byly s adresou původního bydliště? Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

nikoliv, exekutor může obstavit majetek pouze na místech, kde se dlužník momentálně zdržuje (není rozhodující, jaké měl bydliště v minulosti).

J

Pokračování dotazu č. 8653: Děkuji za odpověď. Jde mi spíš o to, jestli má banka právo mi peníze zadržovat.

Dobrý den,

banka má právo peníze blokovat za podmínek stanovených v obchodních podmínkách (např. když jí něco dlužíte) nebo vyžaduje-li to zákon (např. na pokyn exekutora nebo Finančně analytického útvaru MF). Pokud Vám banka účet zrušila, výplata na zrušený účet dorazit nemohla - banka Vám je nezadržuje.

K

Dobrý den, lze jít do insolvence, když mám u jedné půjčky spolužadatele? A když ano, tak ten spolužadatel bude místo mě pokračovat v splacení půjčky, nebo to taky půjde do insolvence? Tím pádem by spolužadatel už nesplácel nic?

Dobrý den,

spolužadatelé ručí za půjčené peníze společně a nerozlučně. Banka pravděpodobně přihlásí pohledávku do insolvence a peníze bude též vymáhat po druhém spolužadateli.

M

Dobrý den, chci jít do insolvence a mám docela strach, že jak budu mít splátky 30 dní po splatnosti, tak budou domů zvonit inkasní/vymahačské společnosti. Není tedy lepší věřitele informovat po telefonu, že jdu do insolvence, že mi právník řekl, že nesmím splácet, tudíž je zbytečné dávat pohledávky na vymahače a posílat je ke mě domů. Stejně jim nic nesmím dávat. Právník mi řekl, ať je ignoruju. Prosím pomozte.

Dobrý den,

následujte rad vašeho právníka a snahy a o vymáhání dluhů mimo insolvenční řízení ignorujte.

M

Pokračování dotazu č. 8652: Děkuji za odpověď. A jak by to bylo? Něco mně bude strzeno z důchodu a něco z vyplaty? Nebo se nějak dohodnou mezi sebou?

Dobrý den,

exekutor se dohodne s ČSSZ a s vaším zaměstnavatelem na přesném schématu srážek.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR