Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
MT

Pokračování dotazu č. 9476: Dobrý den, již jednou jsem se ptal na založení Euroúčtu. Dnes jsem byl u Equa bank. Tam mi ale řekli, že není možné na přepážce vybírat bezplatně eura. Dostávám důchod v Německu, platba mi chodí na Postbank Berlin. Řešil jsem to jízdou do Německa a příležitostně jsem si nakoupil. Eura jsem měnil v Praze v eXschanz. Mají tam nejlepší kurzy bez poplatků. Chi založit účet zde, kam si nechám posílat eura, ale rád bych je příležitostně vyzvedl a vyměnil tam, kde je dobrý kurz. V bankách si počítají stále nějaké poplatky, výběr v eurech je zde téměř nemožný. Také bych rád aby manželka měla k účtu přístup. Děkuji za radu.

Dobrý den,

již minule jsme radili pro výběr hotovosti v EUR zřídit běžný účet u Banky Creditas (nikoliv Equa bank, která provozuje pouze bezhotovostní pobočky - tato banka řeší výběry hotovosti pomocí bankomatů, kde klientům nabízí neomezené bezplatné výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí - ovšem v ČR z nich nevyberete eura). 

M

Dobrý den, jsem v insolvenci asi rok a půl a nedávno mi přišel dopis z brigády, kde po mně chtějí peníze za poničené auto cca 5 000 Kč. Chci se zeptat, jestli to mám zaplatit nebo se to dá započítat do insolvence. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tuto škodu je třeba zaplatit. Insolvence řeší pouze vaše dluhy vzniklé před vyhlášením osobního bankrotu. Závazky vzniklé po tomto datu je třeba řádně hradit a nelze je po skončení insolvence prominout.

DN

Dobrý den, mohla by mi sestřenice ručit za hypotéku RD, když začala teď pracovat, ale má smlouvu na dobu neurčitou? Nebo mohl by jít do hypotéky se mnou manžel (jako spolužadatel), když mi v březnu 2020 skončila insolvence? Hypotéka by byla na psána na mě. Děkuji

Dobrý den,

od momentu úspěšného ukončení insolvence Vám nikdo dalších 3-5 let peníze nepůjčí. O hypotéku tak budete moci žádat nejdříve za 3 roky.

JS

Dobrý den, mám zablokovaný účet z důvodů špatného hesla. Jde účet odblokovat třeba když zavolám na infolinku nebo musím někam na pobočku? Děkuji

Dobrý den,

v případě blokace internetbankingu z důvodu chybně zadaného nebo zapomenutého hesla doporučuji navštívit nejbližší pobočku vaší banky, kde Vám heslo vyresetují.

Dobrý den, potřebuji zrušit expresní platbu provedenou před půlhodinou. Na koho se mám obrátit? Děkuji.

Dobrý den,

kontaktujte svou banku, u které máte veden běžný účet a kde jste platbu zadala.

MJ

Dobrý den, naletěl jsem nedávno cizinci. Teď mi údajně píše agent FBI, že mi vrátí peníze, že podvodníka s totožným emailem dopadli. Chce jen po mně mobilní číslo a číslo účtu. Dá se tomu prosím věřit? Máte prosím nějakou zkušenost? Děkuji

Dobrý den,

jedná se o opět o podvod, stále si s Vámi píše stejný podvodník, který se nyní vydává za agenta FBI (opět z Vás bude tahat peníze a pokud nezaplatíte tak vyhrožovat vyšetřováním, což je naprostý nesmysl).

M

Kdy prosím končí státní podpora? Já myslel, že na ni máme ještě nárok. A pokud jo, tak do kdy? Děkuji

Dobrý den,

jakou státní podporu máte na mysli? V souvislostí s krizí koronaviru bylo spuštěno mnoho programů a podpor (některé byly ukončeny, jiné stále běží).

M

Dobry den, je mozne si bankovni ucet zalozit na cestovni pas? Nemam trvale bydliste v CR, ale casto sem jezdim a nekdy i brigadne pracuji a tak bych chtela mit cesky ucet. Obcanstvi mam ceske, ale ziji v Brazilii. Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den,

zatímco u cizinců stačí pas, u občanů ČR je při zakládání účtu vyžadován platný OP.

Š

Dobry den, chci se zeptat, jestli u exekucnich srazek u zamestnavatele je rozhodující poradi podle exekucnich prikazu nebo podle nabyti pravni moci.

Dobrý den,

rozhoduje pořadí, ve kterém zaměstnavatel obdržel žádosti o provádění srážek.

ŠJ

Dobrý den, v roce 2019 jsem pracovala a stále pracuji brigádně při rodičovském příspěvku na Dohodu o provedení práce. Z příjmu odvádím 15% daň. Chtěla bych si zažádat o navrácení této daně zpět. Můžu ještě teď v červnu 2020 podat daňové přiznání nebo už jsem to prošvihla? Děkuji za informaci.

Dobrý den,

díky koronavirové krizi byl termín pro podání daňového přiznání za rok 2020 posunut z 31/3 na 30/6. Stále tak můžete uplatnit svůj nárok na navrácení daňového přeplatku v řádném termínu.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Banky v ČR