Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba

Platba

ZADAT NOVÝ DOTAZ
JS

Prosím vás, zadal jsem platbu z Neterapay účtu na svůj bankovní. Za lomitkem mám mít /0600 ale když mně přišel ověřovací mail, tak tam byl účet zobrazen /600 - přijdou ty peníze? Nebo je to problém když tam chyby ta nula? Ale bylo tam jinak že platba proběhla úspěšně. Žel na účet nic nepřišlo. Mockrát vám děkuji.

Dobrý den,

chybně zadaný kód banky je bohužel značným problémem - je vysoká pravděpodobnost, že platba do cíle nedorazí. Upřímně se divím, že tato platební služba nemá zabudovanou kontrolu správnosti bankovních kódů (dnes standard).

BP

Dobrý den, jak mám postupovat při reklamaci platby? Děkuji.

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku vaší banky a sepište reklamaci.

DM

Pokračování dotazu č. 8959: Děkuji za odpověď, zkontaktovat se s příjemcem jsem se snažil, ale zatím několik dní bez odpovědi. Není lepší zadat SEPA platbu přes svoji banku, vše řádně vyplnit, tím pokutu řádně vyřešit a doufat, že první nekorektní platbu odešlou zpět na můj účet? Jde o 170€, tudíž jsem z této situace nesvůj. Jde o moji první mezinárodní platbu. Děkuji za reakci.

Dobrý den,

druhou platbou s řádně vyplněným identifikátorem pokutu vyřešíte, ale pro navrácení původní platby bude stále třeba kontaktovat příjemce a domluvit se s ním. Automaticky zpět se vrací jen platby, kde bylo zadáno chybné číslo neexistujícího účtu (platbu není kam doručit). Ale doručenou platbu Vám málokdo vrátí zpět. Pokutu platíte pravděpodobně rakouské obci, která má denně na účtu stovky transakcí.

DM

Dobrý den, potřebuji zaplatit pokutu z Rakouska, ale v platbě přes aplikaci Revolut jsem zadal špatně název instituce, IBAN a BIC kód jsem zadal správně, akorát nemám vyplněné identifikační číslo pokuty. Platba odešla a žádné peníze se zatím nevrátily. Psal jsem na uvedený email info o těchto mých nesrovnalostech a doplnil identifikační číslo, odpověď zatím žádná a zbývá mi týden na úhradu pokuty v daném termínu 4 týdnů. Co teď prosím mohu dělat? Děkuji.

Dobrý den,

platba pravděpodobně dorazila v pořádku do cíle, jen díky chybějícímu identifikátoru příjemce platby neví, kterou pokutu kdo zaplatil. Doporučuji vše vykomunikovat s příjemcem platby.

MB

Vo Raiffeisen banke na Slovensku chcem poslať z mojho učtu v eurach platbu na učet klientovi Českej sporitelny do Českej republiky aby obdržal platbu vo vyške 250 Kč. V akej vyške mam zaplatiť Českej sporitelne poplatok za prevod z eur na česke koruny?

Dobrý den,

SEPA platby (v EUR v rámci EU) jsou od prosince 2019 bez poplatků. Banky si taktéž nic neúčtují za konverzi příchozích euro plateb na koruny. Ke konverzi dochází automaticky dle kurzu přijímací banky ze dne připsání platby, takže při odeslání peněz v EUR nikdy netrefíte přesně částku v CZK (nevíte, jaký přesně bude kurz zítra). Proto se s příjemce platby doporučuji domluvit na fixní částce v EUR. Pokud byste chtěl trefit přesně 250 Kč, musel byste zadat platbu v CZK (nikoliv v EUR), nicméně taková platba díky velmi vysokým poplatkům nedává smysl (ČS si účtuje min. 100 Kč a další poplatky by naúčtovala vaše banka Vám).

M

Rád bych převedl 50 000 dolarů (moje úspory) z finanční instituce "Fidelity Investments" v USA do některé banky v Plzni. Zatím nevím jakou cestou tuto transakci provést a na které banky se obrátit. Nevím jaké jsou možnosti. Mám šekovou knížku "Fidelity Investments" a mohu vypsat šek na uvedenou částku. Prosím o radu, jaké možnosti jsou k dispozici. Za Vaše poradenství předem děkuji.

Dobrý den,

pro převod peněz z USA doporučuji klasickou bankovní platbu (šeky v Evropě akceptuje málokterá banka a když už, tak šeky proplácí pouze svým klientům a za tučný poplatek). Equa bank si za příchozí zahraniční platbu ze zemí mimo EU účtuje jen 29 Kč.

JV

Dobrý den, z mého účtu odchází trvalým příkazem 300 Kč měsíčně na pro mne neznámý účet. V trvalém příkazu má zadaný jen účet kam to posílám. Čislo účtu je 662266-9500016245/2700. Prosím o pomoc a zjištění, kam posílám peníze. Děkuji.

Dobrý den,

bohužel nemůžeme vědět, komu patří tento účet (komu platíme). 300 Kč by odpovídalo minimální platbě za doplňkové penzijní spoření. Nebo by se mohlo jednat o jiné spoření, investice, fondy či pojištění.

S

Dobrý den, budu posílat bývalému zaměstnanci na Slovensko poslední výplatu v korunách do slovenské ČSOB. Číslo účtu 4027785918/7500. Nemám IBAN ani SWIFT. Prosím poradíte? Děkuji

Dobrý den,

IBAN pro Vámi uvedené číslo účtu je SK34 7500 0000 0040 2778 5918, SWIFT CEKOSKBX.

MZ

Potrebuji ze zahranici poslat na ucet Hello Bank penize. Cislo uctu mam, ale neznam IBAN.

Dobrý den,

IBAN zjistíte snadno a rychle pomocí našeho IBAN kalkulátoru - stačí zadat číslo účtu v českém formátu. 

B

Dobrý den, jak dlouho trvá platba z České spořitelny do Air Bank? Děkuji

Dobrý den,

obě tyto banky mají implementované okamžité platby, tedy převod peněz zabere pouze pár vteřin a funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnů.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

tuzemský a mezinárodní platební styk, IBAN, SWIFT/BIC, SEPA, poplatky, které banky mají nabízejí nejlevnější platby?Rychlé odkazy

Banky v ČR