Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba

Platba

ZADAT NOVÝ DOTAZ
N

Dobrý den, dne 11.7. 2019 mi byly zaslaný peníze z Turecka (Istanbul) z banky Ojie microfinance bank. Dle potvrzení byla zaslána SEPA platba. Odesílatel psal, že platba bude na účtu 24-48h. Má účet v EUR a zaslal mi přímo už CZK (dle potvrzení odeslána částka a za ní CZK). Peníze ještě nedorazily. Mohu se zeptat, kdy dojdou z Turecka do ČR na účet u Air Bank? Děkuji

Dobrý den,

SEPA platba je pouze v EUR. Pokud Vám byly zaslány přímo koruny, jedná se o běžnou zahraniční platbu (za kterou v Air Bank zaplatíte 100 Kč místo SEPA 25 Kč). Takto zaslané peníze putují déle, i 5 pracovních dnů.

E

Pokračování dotazu č. 6958: Bohužel to po mně chce vyplnit bankovní spojení, které neznám, na složence není uvedeno a samo se do SEPA platby nenatáhlo. Jak ho lze prosím zjistit? Děkuji za pomoc.

Dobrý den,

bankovním spojením se rozumí číslo účtu (v případě SEPA platby pak IBAN - mezinárodní formát čísla účtu).

KR

Dobrý den, potřebovala bych poradit s mylnou platbou zaslanou na účet u jiné banky.

Dobrý den,

chybu je třeba oznámit své bance, která následně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

EH

Dobrý den přeji, mohu Vás poprosit jako odborníka o pomoc při platbě pokuty do Rakouska v rámci internetového bankovnictví u České spořitelny? Na složence, kterou jsem nalezla za stěračem byl IBAN, BIC-BKAUATWW, firma Stadt Wien. Příp. pokud víte kolik činí poplatek jsem moc vděčná za info. Předpokládám, že použiji šablonu pro zahraniční platby a mám zatrhávat smluvní kurz ? Ještě nikdy jsem do zahraniční nic neplatila. Děkuji předem za informaci a přeji hezké odpoledne. 

Dobrý den,

poplatek za zahraniční platbu do Rakouska u ČS činí 220 Kč. Levnější je např. Air Bank (25 Kč). Pro zadání platby stačí uvést IBAN (mezinárodní formát čísla účtu), BIC (mezinárodní kód banky) a do kolonky "zpráva pro příjemce" identifikátor (aby bylo poznat, že je platba od Vás - ten najdete taktéž na složence).

LT

Dobrý den, co dělat a jak se dá řešit situace, když já jsem třetí osoba, které mají peníze dojít a první je druhému odeslal 13.6. (z Fio na ČS) a druhému stále nedošly ani dnes? Poslal nám screen, že peníze poslal, ale je tam jen částka a datum nic víc. Oba byli v bance a tomu prvnímu řekli, že na to mají 6 týdnů, jenže mně se to moc nezdá a nemůžu 6 týdnu čekat. Prosím o radu či co dělat. Mockrát děkuji a přeji Vám pěkný den.

Dobrý den,

převod peněz z účtu na účet trvá max. 2 pracovní dny. Vaši partneři si z Vás dělají legraci, ani cesta kolem světa dnes netrvá 6 týdnů.

MK

Kolik je poplatek za zaslání peněz na Ukrajinu?

Dobrý den,

každá banka si účtuje jinak vysoké poplatky za zahraniční platby. Nejlevnější je Air Bank (100 Kč), nejdražší banky si účtují i trojnásobek. Přehled poplatků všech bank v našem článku Jak na zahraniční platby.

JB

Prosím co znamená platební termín "TT" při platbě ze zahraničí?

Dobrý den,

zkratka TT (telex transfer) značí elektronické zpracování platby. 

D

Dobrý den, potřebuji poslat 12 000 EUR kolegovi na účet. Já mám účet v CZK u ČS a on má účet v eurech u KB. Byl by rád, kdybych to raději rozdělil na dvě poloviny a poslal ve dvou platbách. Jaká je pro mě nejvýhodnější volba? Moc Vám děkuji.

Dobrý den,

máte dvě možnosti: 1) můžete platbu poslat v CZK a na účtu příjemce se koruny převedou automaticky na eura/měnu cílového účtu NEBO 2) pošlete přímo eura (dojde k přepočtu kurzem vaší banky). V prvním případě ušetříte na poplatcích, neboť půjde o tuzemskou korunovou platbu. Ve druhém případě zaplatíte na poplatcích 220 Kč za odchozí SEPA platbu a příjemce 145 Kč za příchozí SEPA platbu. Rozdělovat platbu na dvě poloviny nemá žádný smysl. 

CJ

Dobrý den, udělal jsem si rezervaci od Bookingu na letošní dovolenou ve Skradinu a nyní mi přišla zpráva, že z karty nelze stáhnout požadovanou částku peněz. Na kartě je určitě dostatečná rezerva. Karta je platná do 2/20. Děkuji

Dobrý den,

zkontrolujte si prosím v nastavení karty (přes internetbanking), že máte povolené platby online. 

A

Dobry den, pred vice nez 2 tydny jsem pres platebni branu chtela zaplatit, poprve to neslo, zaplatila jsem to tedy znovu pres odkaz v emailu, ktery mi prisel z internetoveho obchodu. Pri osobnim vyzvednuti tohoto zbozi po mne chteli zaplatit za zbozi, pry zadnou platbu neobdrzeli. Zjistila jsem ze platba je blokovana na mem uctu, tento internetovy obchod se k ni take nemuze dostat - pry byly problemy s platebni branou a mam pockat az se to spravi. Mela bych zajit spise do banky? Penize totiz nemam ja ani obchodnik. Dekuji

Dobrý den,

podejte reklamaci bance, peníze Vám budou připsány zpět. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

tuzemský a mezinárodní platební styk, IBAN, SWIFT/BIC, SEPA, poplatky, které banky mají nabízejí nejlevnější platby?Rychlé odkazy

Banky v ČR