Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba

Platba

ZADAT NOVÝ DOTAZ
BS

Kam se zapisuje BIC při platbě do zahraničí?

Dobrý den,

záleží na designu a technických možnostech internetbankingu konkrétní banky. Některé banky mají položku "SEPA nebo zahraniční platba", kde se nalézá kolonka BIC/SWIFT. Jiné banky mají jeden formulář na domácí i zahraniční platby a formulář se sám dynamicky přizpůsobuje vyplňovaným datům (ubírá/přidává pole).

TH

Dobrý den, při bankovním převodu jsem napsal špatně kód banky a poslal peníze na účet České spořitelny místo Air Bank a chápu-li správně, Air Bank má desetimístné číslo bězného účtu a Česká spořitelna devítimístné. Je možné že v případě chybné transakce se peníze dostanou zpět ke mně pokud účet neexistuje?

Dobrý den,

ano, pokud cílový chybně zadaný účet neexistuje, peníze se Vám v řádu dnů vrátí zpět. Číslo účtu může mít u všech bank až 10 číslic, přičemž na nuly psané zleva se nebere ohled.

DB

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho trvá bankovní převod z Tunisu, konkrétně z Attijari bank do Sberbank. Jedná se o platbu v EUR. Děkuji

Dobrý den,

mnohé země Afriky mají značná omezení pro provádění zahraniční plateb. Občané Tuniska nemohou do zahraničí bez povolení úřadů převádět vůbec žádné peníze. S patřičnými povoleními pak záleží na rychlost bankovního spojení (zprostředkovatelských bank), třeba 3-6 dnů.

D

Dobrý den, v Rakousku mi nechali za oknem lístek s pokutou za parkování. Nevím, jak pokutu uhradit. Vím kam zadat IBAN a BIC. Ale pak je na pokutě napsáno ještě Verwendungszweck a to je 12 místné číslo. To se také někam zadává? Dále pak, když chci zadat platbu u Air Bank, tak to po mne chce jméno příjemce a adresu příjemce. Na pokutě je jen v poli name napsáno Stadt Wien, MA6-BA32, Strafen. Prosím o radu. Moc děkuji!

Dobrý den,

"Verwendungszweck" zadejte do poznámky pro příjemce, jako příjemce uveďte Stadt Wien a jeho adresu MA6-BA32, Strafen. 

LM

Dobrý den, 1.1.2020 jsem poslal platbu za zboží na zahraniční účet prodejce. Transakce se mi ukázala jako rezervovaná s datem splatnosti do 8.1. 2020. Co se stane, jestliže prodejce platbu nepřijme do data splatnosti? Platba se automaticky zruší a připíše se mi zpět na účet? Nebo se automaticky připíše na účet prodejce? Může platba viset na mém účtu delší dobu jako rezervovaná i po předem určené době splatnosti? Moc děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

po zadání klasické bankovní platby vaše banka peníze ihned odesílá (peníze nikde nečekají, příjemce nemůže platbu odmítnout). Jiné to je v případě platby kartou, kdy se na účtu nejprve provede blokace a peníze jsou odepsány až s několikadenním zpožděním.

VV

Proc nemohu poslat peníze přes inter. bankovnictví z Ukrajiny na pobočku Tipsport?

Dobrý den,

Tipsport pravděpodobně neumožňuje přijímat platby ze zahraničí. Řešením je zaplatit z českého účtu. 

MM

Pro vyplatu duchodu z UK chteji IBAN, BIC, ktere znam, ale take kod banky (branch code nebo routing code). Nemohu to nikde najit, ale vim napriklad, ze kod Komercni banky je 301637. Byva to vetsinou sestimistne cislo. Potrebuji to do dotazniku na vyplaceni duchodu. Dekuji

Dobrý den,

brach/routing code se používá pouze pro domácí platby v UK, pro zahraniční platby stačí uvést IBAN a BIC (české banky tyto kódy nemají).

PH

Lze zaplatit kartou v eurech v ČR, když na kartě jsou koruny? Případně kde? Děkuji

Dobrý den,

ať už máte na kartě peníze v jakékoliv měně, můžete s ní zaplatit téměř kdekoliv na světě libovolnou transakci taktéž v libovolné měně. Poskytovatel karty sám vše přepočte patřičnými kurzy dle svého kurzového lístku.

TM

Jak poslat peníze z ING Bank na český účet a jak správně napsat bankovní účet?

Dobrý den,

české číslo účtu má volitelně předčíslí (až 6 číslic), číslo účtu (až 10 číslic) a kód banky (právě 4 číslice) a zadává se ve formátu "předčíslí-číslo účtu/kód banky". Platby se zadávají online pomocí internetbankingu.

DS

Dobry den, resim problem s mezinarodni platbou IBAN mezi Volksbank (DE) do Revolut banky. Zdrojova banka tvrdi, ze platba byla spravne odeslana a cilova banka tvrdi, ze transakcni cislo k transakci nezna. Co byste mi prosim vas doporucili za dalsi krok? Platba byla odeslana v srpnu. Predpokladam, ze potrebuji provereni transakce, kde bude jasne prokazano kam az transakce dosla a kde skoncila. Predem dekuji.

Dobrý den,

banka odesílatele platbu odeslala přesně tak, jak jste ji zadal přes internetbanking (ať už bylo Vaše zadání správné nebo chybné). Pokud se Vám platba automaticky nevrátila, byla připsána na účet příjemce. Doporučil bych tedy platbu dohledat na straně příjemce (Revolut). 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

tuzemský a mezinárodní platební styk, IBAN, SWIFT/BIC, SEPA, poplatky, které banky mají nabízejí nejlevnější platby?Rychlé odkazy

Banky v ČR