Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba

Platba

ZADAT NOVÝ DOTAZ
M

Dobrý den, zadala jsem omylem špatný kód banky. Má banka mě ujistila, že pokud číslo neexistuje, peníze se vrátí zpět. Vzhledem k tomu, že to nebyla tak malá částka, mohu se zeptat, zda ČSOB banka používá předčíslí 115, které bylo u platby zadáno? Děkuji

Dobrý den,

je to přesně tak, jak Vám vaše banka řekla. Buď máte štěstí, chybně zadané číslo účtu neexistuje a peníze se vrátí zpět, nebo máte smůlu a budete muset majitele chybně zadaného účtu prostřednictvím své banky požádat o vrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, bude na Vás ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se. ČSOB plošně předčíslí 115 nepoužívá.

K

Dobry den, pani mi poslala platbu na muj ucet. Vse zkontrolovano. A platba se ji vratila s poznamkou - neexistujici ucet. Zkousela to jiz dvakrat. Kde muze byt pricina? Dekuji

Dobrý den,

chyba bude v zadávaném čísle účtu. Doporučuji vše ještě jednou překontrolovat - číslo účtu, kód banky a případné předčíslí.

HR

Dobrý den, chtěla bych poslat peníze ve zlotých do Polska, ale bez poplatků. Existuje banka, která by po mně nechtěla poplatky? Platila jsem první peníze a poplatek 250 Kč. Proto hledám banku, která nechce za transakci peníze. Děkuji.

Dobrý den,

zdarma nenabízí zahraniční platby mimo SEPA žádná banka. Nejlevněji vychází Air Bank (100 Kč/platba). Přehled poplatků všech bank uvádíme v našem článku Jak na zahraniční platby?

KD

Při převodu z mého učtu na jiný účet je mi oznámeno, že převod neodpovídá formátu. Kde jsem udělal chybu? Před tím jsem se s tím nesetkal. Děkuji.

Dobrý den,

číslo účtu příjemce může mít volitelně 0-6 číslic předčíslí a dále povinně až 10 číslic čísla účtu a právě 4 číslice kódu banky. Zkontrolujte si prosím, zda zadávané číslo účtu příjemce odpovídá tomuto formátu.

VK

Dobrý den, při zahraniční platbě po zadání správného IBAN se mi automaticky zobrazil Swift kód a nevšiml jsem si, že poslední 4 znaky jsou nesprávně. Dojdou peníze na správný zahraniční účet? Po čtyřech pracovních dnech stále nepřipsány. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel Vám nyní nezbývá než čekat. V případě SEPA plateb (v EUR v rámci EU) by již peníze měly být na účtu příjemce. U ostatních zahraničních plateb může být lhůta pro dokončení platby delší. Pokud peníze do cíle nedorazí, vrátí se Vám zpět na účet.

AK

Dobrý den, z jiného EU-státu je mi zasílána penze a samostatně i penzijní připojištění. Obě částky jsou mi měsíčně kráceny bankovním poplatkem. Třetí bankovní poplatek mi 1-krát za rok krátí též mé daňové vyrovnání. Má banka v Česku právo mi krátit v rámci EU tyto tři penzijní příjmy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

každá banka má právo účtovat poplatky za poskytnuté služby a Vy zase máte právo si svobodně zvolit banku, která nabízí bankovní služby zdarma či s co nejnižšími poplatky. Příchozí SEPA platby (v EUR v rámci EU) nabízí zdarma včetně vedení účtu např. Fio banka. Equa bank za 9 Kč, Creditas za 15 Kč. A pak tu je mnoho bank, které si účtuje stokorunové poplatky. Volba je na Vás!

JM

Pěkný den, mám poslat zálohu za pobyt/dovolenou (eura) do ČSOB Dunajská streda z mojí banky 0300. Jaký bude poplatek a jak mám postupovat? Vůbec nemám zkušenost. Děkuji za odpověď a radu.

Dobrý den,

poplatek za odchozí platbu v EUR z ČSOB ČR do ČSOB SR činí 9 Kč. Pro zadání platby je třeba znát IBAN (mezinárodní formát čísla účtu) a BIC (mezinárodní kód banky) příjemce. BIC pro ČSOB SR je CEKOSKBX.

JB

Dobrý den, přišla mi pokuta z Rakouska. Na složence a v textu je pouze IBAN AT 44 0100 0000 0524 0195 a BIC BUNDATWW. Co mám napsat do internetového bankovnictví u Era poštovní spořitelny do kolonky majitel účtu příjemce a název a adresa banky? Identifikační číslo asi napíši do kolonky účel platby? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

IBAN (mezinárodní formát čísla účtu) je číslo účtu příjemce a BIC (mezinárodní kód banky) je kód banky příjemce. Do poznámky pro příjemce napište identifikační číslo pokuty (aby příjemce věděl, že je placena vaše pokuta) a majitelem účtu je ten, kdo Vám pokutu vystavit (např. obec - pak použijte jako adresu lokalitu městského úřadu).

U Era Poštovní spořitelny zaplatíte za odchozí platbu do Rakouska 250 Kč. Fio banka si za to samé účtuje 0 Kč a Air Bank 25 Kč (obě banky nabízejí vedení účtu a tuzemské transakce zdarma a bez podmínek). Zvažte změnu banky.

VV

Zdravím, včera jsem si dobil přes účet peníze na PayPal. Za jak dlouho by to tam mohlo být? (PS: když jsem v předchozí platbě nezadal transfer id, co mám udělat, aby mi peníze vrátili?)

Dobrý den,

připsání peněz na PayPal by nemělo trvat déle než 1 pracovní den. V případě nezadání transfer id PayPal neví, že příchozí platba je od Vás. Kontaktujte technickou podporu PayPal a spolu platbu identifikujte (následně Vám bude připsána na PayPal účet).

KN

Dobrý den, omylem jsem zaslala peníze na špatné číslo účtu. Potřebuji ty peníze zaslat na jiný účet, můžete mi prosím pomoci? Jak můžu najít majitele účtu, aby mi vrátil peníze? Děkuji

Dobrý den,

kontaktujte svou banku, která vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

tuzemský a mezinárodní platební styk, IBAN, SWIFT/BIC, SEPA, poplatky, které banky mají nabízejí nejlevnější platby?Rychlé odkazy

Banky v ČR