Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet

Běžný účet

ZADAT NOVÝ DOTAZ
VV

Dobrý den, přátelé, řekněte mi, v jaké bance lze otevřít účet pro českou společnost, kde je ředitelem občan Ukrajiny. Děkuji.

Dobrý den,

je třeba postupně obejít všechny banky a doufat, že Vám někde účet otevřou. Na účet není právní nárok a zejména u občanů ze zemí mimo EU musejí banky důsledněji lustrovat žadatele (v rámci legislativy proti praní špinavých peněz). 

AV

Dobrý den, chci se zeptat, jestli pro založení účtu stačí občanský průkaz a rodný list nebo musím mít pas, abych si tam zařídil účet. A ještě jde o to, jestli nevadí, že nemám francouzské občanství pro založení účtu. Ten účet ve Francii potřebují založit kvůli tomu, že mi tam budou odeslány peníze a pak ho budu využívat z České republiky. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

při zakládání účtu v zahraničí pro cizí státní příslušníky je obvykle vyžadován pas a jeden další doklad s fotkou vydaný státní autoritou (např. občanský průkaz nebo řidičák). Francouzská banka pravděpodobně nebude akceptovat rodný list. 

Jestliže ve Francii nebydlíte ani nepracujete, nechte si peníze zaslat rovnou na český účet, je to jednodušší (Equa bank si za příchozí EUR platby z EU účtuje jen 9 Kč).

Dobrý den, s kamarádkou, která je nevidomá, ale velmi akční žena, zakládáme registrovaný spolek, jehož hlavní náplní bude spojování zdravých lidí a lidí s různými handicapy. Nastal čas, kdy se musíme rozhodnout, u které banky založit účet. Sídlo spolku bude v Dobrušce, kde bydlí kamarádka. Já bydlím v Kostelci nad Orlicí. Osobně si myslím, že kromě založení účtu se může vyskytnout jen málo případů, kdy bychom potřebovaly řešit něco na pobočce banky. Co myslíte vy? Jakou banku byste nám doporučili? A je praktické mít pobočku v místě bydliště? Děkuji

Dobrý den,

doporučuji běžný účet od Fio banky, která nabízí vedení účtu spolkům (stejně jako fyzickým osobám i podnikatelům) zdarma a bez podmínek. Nejbližší pobočky naleznete v Náchodě a Hradci. Mimo zřízení účtu není nutné pobočku fyzicky navštěvovat, vše lze vyřídit online přes internetbanking.

K

Dobry den, potrebovala bych disponpvat s otcovym uctem, je na tom velice spatne, je v nemocnici. Potrebovala bych na jeho ucte zmenit platby a nektere zrusit. K notari se bohuzel uz s nim nedostanu. Prosim, jak mohu vyresit tuto velmi spatnou situaci? Dekuji

Dobrý den,

jsou pouze dvě možnosti: 1) plná moc s úředně ověřeným podpisem (podpis stačí ověřit na pobočce Czechpointu - např. na poště, netřeba notář) 2) zbavit otce svéprávnosti a stanovit mu opatrovníka. Jinak není žádná šance se k účtu otce dostat.

B

Chci se zeptat, v minulosti jsem mela nejake uvery (tak cca pred 10 lety). Od te doby zadne uvery nemam. Nemam zrizeny ucet, ale jelikoz jsem nastoupila do zamestnani, potrebuji si zalozit ucet. Jaka je pravdepodobnost meho otevreni uctu? Byl by nejaky problém s overovanim co bylo před 10 lety? Mohly byt nejake uvery smazany? Dekuji za odpověď

Dobrý den,

není-li proti Vám vedena žádná exekuce, pak Vám nikdo účet blokovat nebude a banky Vám ho rády zřídí. Budete mít pravděpodobně negativní záznam v registrech dlužníků (BRKI, NRKI, Solus), nicméně banky přihlížejí pouze k záznamům mladším 4-5 let a navíc pouze v případě žádosti o úvěr (u běžného účtu se úvěrová historie neověřuje). 

Všeobecná promlčecí lhůta činí 3 roky, tedy pokud jste měla dluhy před 10 lety a nikdo je doposud aktivně nevymáhal, bude vše promlčeno. 

V

Dobrý den, jak nejlépe vkládat pravidelně eura na účet? Jedná se o tisíce eur měsíčně a nerad bych platil vysoké poplatky. ČS ani Fio toto nenabízení. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

bohužel všechny banky v tuzemsku mají vklad valut na účet nemálo zpoplatněn (% z vkládané částky). Plánujete-li vkládaná eura utratit v tuzemsku (tedy v korunách), pak je asi nejvýhodnější eura rovnou směnit za koruny a na účet vkládat koruny. 

MA

Pokračování dotazu č. 5682: Prominte, reaguji na odpoved na muj dotaz- zrizeni online uctu a obcansky prukaz. Pokud tomu spravne rozumim, tak kdyz si jako obcan ceske reubliky trvale zijici v cizine zazadam o zrizeni online uctu, tak nepochodim, protoze mam jenom pas a ridicsky prukaz NZ a nemam obcansky prukaz. A kdyz si zazada muj soused, obcan NZ, tak mu online ucet poridite se stejnymi doklady totoznosti, coz je pas a ridicsky prukaz NZ. Prominte, ale nechapu to.

Dobrý den,

ano, takto se věc má. Každý občan ČR má povinnost mít platný OP, jinak se vystavuje možnému postihu ze strany úřadů (pokuta až 10 000 Kč). Tak hovoří zákon. Banky u svých klientů předpokládají dodržování zákonů, a proto u českých občanů vyžaduji k identifikaci předložení OP. Nebylo by lepší si nechat zasílat důchod přímo na účet do zahraničí?

J

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký podnikatelský účet je nejvýhodnější. Nejdůležitější je cena za zahraniční odchozí a příchozí platby a cena za vedení účtu.

Dobrý den,

doporučuji Fio banku, kde máte vedení účtu a tuzemské transakce zdarma. Platí se jen za zahraniční platby. SEPA 20 Kč/20 Kč, ostatní 200 Kč/100 Kč (odchozí/příchozí).

MA

Dobry den, bydlim trvale na Novem Zealandu a potrebuji si zridit online ucet v Ceske republice pro zasilani duchodu. Nemam v Ceske rebublice trvale bydliste a nemam jiz obcansky prukaz. Nyni se mohu prokazat pouze pasem a novozealandskym ridicskym prukazem. Mam sanci zridit si u banky online ucet?

Dobrý den,

máte-li stále české občanství, bez občanského průkazu to bohužel nepůjde. Pokud byste se českého občanství zřekla, postačil by novozélandský pas a řidičák. 

K

Dobrý den, otevřela jsem si účet v Německu u Commerzbank před 6 lety. Jenže po půl roce jsem v Německu skončila, přišly zdravotní problémy atd. A na účet se zapomnělo. Až teď při stěhování jsme narazili na papíry. Poslední výpis dorazil 2014 listopad a od té doby nic, žádné info, žádný dopis. Co teď s tím? Počítám, že tam bude asi hodně velký dluh. Děkuji za rady jak postupovat.

Dobrý den,

některé banky při vzniku dluhu a delší neaktivitě účet ruší, jiné nikoliv. Některé banky dluhy vymáhají, jiné po čase odpouštějí (zejména menší dluhy vzniklé neplacením poplatků za vedení účtu). Doporučuji kontaktovat Commerzbank a zjistit, jak na tom jste (zda-li je účet stále aktivní a máte-li u banky dluh). 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance


Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

účet pro dospělé a seniory, dětský účet, studentský účet, která banka nabízí nejlepší běžný účet bez poplatků a podmínek?Rychlé odkazy

Banky v ČR