Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet

Běžný účet

ZADAT NOVÝ DOTAZ
I

Dobrý den, jak zjišťuje banky notář při dědickém řízení?

Dobrý den,

notář se na všechny informace nejprve vyptá pozůstalých a následně osloví vytipované banky s žádostí o informace o majetku zůstavitele. 

E

Dobrý den, mám novou kartu a nevím jak ji aktivovat.

Dobrý den,

postupujte dle instrukcí přiložených k platební kartě. Obvykle se platební karty aktivují přes internetbanking. 

L

Dobrý deň, ako zistím IBAN a BIC kód účtu 2900610145/2010? Ďakujem

Dobrý den,

IBAN a BIC si ověříte snadno a rychle v naší IBAN kalkulačce: 

 • IBAN: CZ73 2010 0000 0029 0061 0145
 • BIC: FIOBCZPP
 • M

  Dobrý den, rodiče zdědili dům a je na něm zástavní právo smluvní. Bratr mé matky který jsi půjčil peníze od firmy a dal do zástavy dům rodičů nemá žádné potvrzení, že peníze firmě splatil a ani neví přes kterou banku peníze posílal před 20 lety. Jsou nějaké možnosti jak zjistit a dohledat platbu, přes kterou to bylo zaplaceno ? Děkuji

  Dobrý den,

  banky jsou ze zákona povinny archivovat data pouze 10 let zpětně, ale můžete zkusit poptat starší výpis z účtu u banky, ze které byla splátka dluhu hrazena. 

  OM

  Dobry den, nejde mi dohledat vypisy z uctu zpetne treba za 6 mesicu, pouze za 100 dnu. Jak je mohu v internetovem bankovnictvi dohledat? Mam CSOB. Dekuji predem za odpoved.

  Dobrý den,

  v této záležitosti doporučuji kontaktovat technickou podporu ČSOB, která Vám s nalezením starších výpisů pomocí internetbankingu poradí.

  BD

  Dobrý den, jaký je maximální výběr v hotovosti?

  Dobrý den,

  na hotovostních pobočkách většiny bank Vám bez předchozího oznámení vyplatí hotově max. 100 000 Kč (větší výběry je obvykle třeba hlásit 2 pracovní dny předem jako nadlimitní). 

  JM

  Dobrý den, lze do vkladomatů vkládat bankovky i na účet jiné banky? Například karta i účet je ČSOB a vkladomat je Česká spořitelna? Děkuji

  Dobrý den,

  každá banka má podmínky vkladů na cizí účty pomocí vkladomatů upraveny trochu jinak. Česká spořitelna umožňuje svým klientům vkládat hotovost pomocí vkladomatů na své i cizí účty u ČS i ostatních bank. Komerční banka umožňuje vkládat hotovost pouze na své účty vedené u KB. Coby klient ČSOB tak nebude moci využít služeb vkladomatů ČS. 

  V

  Dobrý den, potřebuji si zřídit běžný účet u polské banky. Prosím o informaci, kde je nejblíže od Ostravy nějaká banka a zda se platí poplatky při zřízení účtu. Děkuji

  Dobrý den,

  v Polsku doporučuji běžný účet od mBank, která nabízí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek.

  Dobrý den, kolik korun lze vložit do vkladomatu nebo na účet bez zdůvodnění? Lze vložit např. 100 000 Kč?

  Dobrý den,

  při vkládání peněz na běžný účet přes vkladomat se žádný důvod vkladu neuvádí, nicméně v souvislosti s platnou AML legislativou se banka může u nestandardní či podezřelé transakce dotázat klienta na původ peněz. Charakteristiky nestandardnosti jsou u každého klienta jiné v závislosti na jeho běžném obratu a transakcích na účtu. 

  RZ

  Dobrý den, chci se zeptat, mám devizový dolarový a eurový účet v bance, často posílám peníze na Ukrajinu. Moje česká banka mi za příkazy do zahraničí strhává jen směšný poplatek, ale na ukrajinské straně si vždy strhnou úplně neuvěřitelnou částku. Mohli byste mi poradit na jakou banku na Ukrajině se obrátit a založit si u nich účet takový, aby jejich poplatky byli snesitelné? Nebo aspoň kde bych našel seznam ukrajinských bank, abych je mohl oslovit s dotazem na možnost otevření vhodného účtu? Předem děkuji.

  Dobrý den,

  seznam ukrajinský bank naleznete na stránkách ukrajinské centrální banky. S volbou banky na Ukrajině Vám bohužel nepomohu, neb tamější bankovní trh neznám. 

  Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
  Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

  Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

  Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

  účet pro dospělé a seniory, dětský účet, studentský účet, která banka nabízí nejlepší běžný účet bez poplatků a podmínek?  Banky v ČR