Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet

Běžný účet

ZADAT NOVÝ DOTAZ
KT

Ráda bych se Vás zeptala, zda je u nás v ČR banka, která má lepší podmínky pro vedení devizového účtu v CHF. Příklad z ČSOB: příjem 300 CHF z toho poplatky korespondenčním bankám 10 CHF a 25 CHF dále za vedení účtu 4,49 CHF a ještě poplatek za zahraniční úhradu. Tzn. čistý příjem 254 CHF. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Banka Creditas nabízí vedení běžného účtu v CHF zdarma a za příchozí CHF platbu si účtuje pouze 50 Kč. Máte-li ze Švýcarska pouze příjem v CHF a žijete-li v ČR (máte výdaje v CZK), pak asi nemá smysl mít účet v CHF a bylo by lepší platby přijímat rovnou na korunový účet.

H

Dobry den, jde o dotaz tykajici se vyberu hotovosti (CZ koruny) v bankomatu v CR pri pouziti platebni karty vydane v zahr. (EU). Pred par tydny jsem se dotazovala Vas a doporucili jste mi vyber vzdy bez konverze jakozto vyhodnejsi. Mam jeden dotaz, zda pri volbe bez konverze se mi operace nezrusi? Dekuji.

Dobrý den,

operaci výběr z bankomatu s volbou bez konverze není důvod rušit. Kdyby taková transakce nebyla možná, bankomat by Vám ji nenabízel. Jedná se o zcela standardní situaci, kdy se Vás provozovatel bankomatu dotazuje, zda chcete využít jeho kurzy nebo kurzy své banky (které bývají výhodnější).

OV

Dobrý den, musím přijít na pobočku UniCredit Bank osobně, když chci dostávat výpis elektronicky? Zatím jej mám v papírové podobě.

Dobrý den,

tento požadavek je nejlépe řešit osobně na nejbližší pobočce vaší banky. Změnu z papírového výpisu na elektronický vřele doporučuji, ušetříte nemalé peníze na poplatcích, hrozí menší riziko zneužití citlivých údajů (např. při ztrátě dopisu) a elektronický výpis má stejnou platnost jako papírový.

BJŠ

Pokračování dotazu č. 8490: Děkuji za odpověď, ale přesto bych rád zjistil, kde vybrat € kartou Spar Kasse, mám účet v Německu a kartu užívám k běžným transakcím v obchodech, ale občas bych potřeboval vybrat € v hotovosti, kartou Spar Kasse například v Brně. Bydlím u Boskovic a jezdit pro výběr do SRN není ekonomické. Euronet mi dá € ale pouze kartou české banky. Děkuji

Dobrý den,

bankomaty Euronet standardně fungují pro všechny platební karty (vydané v ČR i v zahraničí). Nefunguje-li Vám zde karta německé Spar Kasse, jedná se o omezení na straně banky. Další možností jak vybrat eura hotově v ČR je převod peněz z Německa na běžný účet banky Creditas a následný výběr valut na pobočce (vše bez poplatků). Jiné bankomaty pro výběr eur v ČR nenajdete, neb tuto službu téměř nikdo nepotřebuje a nevyužívá (i z turistů málokdo potřebuje v ČR vybrat eura, když se zde platí korunami).

JT

Mám nějaké eura a rád bych je uložil na spořící účet ve slovenském bankovním domě. Poraďte jak to udělat.

Dobrý den,

eura vložte na běžný účet v bance Creditas (vedení účtu i vklad eur zdarma) a následně je převeďte na slovenský účet (taktéž bez poplatků).

M

Zdravím, měl bych dotaz ohledně německé banky Postbank. Vypršela mi platnost karty a potřeboval jsem zaslat novou. Byl jsem na pobočce Postbank a tam mi řekli, že mi ji nemůžou vydat a že musím jet na pobočku, kde jsem si zakládal účet. Což je 500 km daleko. Dříve jsem tam pracoval, teď jsem se vrátil zpět do ČR. Jaký mám možnosti na získání karty? Děkuji

Dobrý den,

možností moc nemáte, neboť pravidla pro výměnu expirovaných karet určuje vaše banka (přestože požadavek na návštěvu vzdálené pobočky je absurdní, dnes banky zasílají platební karty poštou). Doporučil bych tak spíše změnu banky. 

H

F obrý den, mám-li účet u spořitelny a dostanu-li novou kartu, obdržím PIN poštou doporučeně na moje jméno? Děkuji

Dobrý den,

při obnově platební karty (výměna staré karty za novou) je zachován stejný PIN, jak jste měla u staré karty. PIN si případně můžete změnit přes internetbanking. PIN je velmi citlivý údaj, který banky nikdy nezasílají poštou (ani doporučeně). Kdokoliv kdo by otevřel obálku s kartou a PINem by pak byl schopen Vám vybrat všechny peníze z účtu.

L

Dobrý den, mám 6 000 liber v českých bankach, nelze vymenit za koruny. Musím do Bank of England nebo si vyřídit v UK účet a na něj vložit tyto libry? Děkuji za radu i odpověď.

Dobrý den,

není třeba si zřizovat účet v UK, libry si můžete vybrat i na pobočkách bank, které poskytují směnárenské služby. Žijete-li trvale v ČR (máte-li výdaje v korunách), pak Vám lépe poslouží koruny než libry.

AB

Dne 1.1. v pozdějších odpoledních hodinách cca v 18:00 thajského času (GMT +7h) jsem si vybíral z bankomatu banky TMB na ostrově Koh Lanta v Thajsku. Při prvním pokusu o výběr jsem zadal částku 15 000 bathů + 220 bathů poplatek za výběr, potvrdil a pozorně jsem sledoval část bankomatu, ze které vyjíždí peníze. Po necelé minutě mi ale vyjela pouze karta a peníze ne. Při druhém pokusu jsem opakoval celý postup a penize mi bankomat vydal správně. Skutečnost dvojitého odečtení jsem zjistil 4.1. 13:40 thajského času v mobilní aplikaci moji banky a ihned jsem kontaktoval moji banku. V pondělí to začne řešit reklamní oddělení. Mám Českou spořitelnu. Prosím je nějaká šance na vracení peněz? Jedná se o 12 000 Kč a to jsou pro mě velké peníze. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

právě pro tyto případy (když něco nedopadne jak má) máme institut reklamace, kterého jste správně využil. Banka nyní vše prošetří a jestliže Vám výběr byl zaúčtován dvakrát a peníze vydány jednou, připíše Vám chybně odečtené peníze zpět.

Dobrý den, je možné mít na jedno jméno dva účty a dva internetbankingy? Aby byly účty dostupné odděleně. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to jo možné, ale každý běžný účet a internetbanking by musel být u jiné banky. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

účet pro dospělé a seniory, dětský účet, studentský účet, která banka nabízí nejlepší běžný účet bez poplatků a podmínek?Rychlé odkazy

Banky v ČR