Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet

Běžný účet

ZADAT NOVÝ DOTAZ
ST

Pokračování dotazu č. 6599: Dobry den! Idem spat k otazke, ktora banka cize ktory bankomat mi vyda ceske koruny zo slovenskej karty najvyhodnejsie. Banke som pisala a Toto odpisali, tak Teraz neviem: Dobry den, Dakujeme za Vas e-mail. Vyber cudzej meny je 5,50 Eur. Zial to ze kolko dostanete Vam nevieme povedat nakolko ked vyberate z cudzieho bankomatu tak bankomat vydava podla denneho kurzu danej banky.

Dobrý den,

při výběru z bankomatu v zahraničí máte obvykle možnost volby kurzu: 1) dle kurzu Vaší banky 2) dle kurzu provozovatele bankomatu Téměř vždy bývá výhodnější využít kurzů své banky. Prozkoumejte web vaší banky - kurzovní lístek se obvykle nachází dole v patičce.

M

Dobrý den, chtěl bych se zeptat za synovce, který nemá nikde účet, ale dědictvím mu připadne něco přes milión korun, který mu bude poslán jen na účet. Je tedy nutné, aby si účet založil. Ale protože vím, že má rád peníze jisté, že jiné peníze nemá a na účet mu nic nebude přibývat, spíše bude vybírat, chtěl bych požádat o radu, jakou by si měl vybrat banku a účet. Z rodiny mu radí Creditas nebo Equa bank. Nevím jestli banky nepožadují stálé pravidelné platby na účet nebo jestli to jde mít účet i bez pohybu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obě dvě Vámi zmíněné banky (Equa bank a Creditas) jsou dobrou volnou. Nabízejí vedení běžného účtu zcela zdarma a bez jakýchkoliv podmínek (nemusíte mít žádné pravidelné platby, vklady ani obrat). Peníze si nechte zaslat na běžný účet (bez kterého se dnes nikdo stejně neobejde - dostáváte na něj výplatu, platíte většinu nákladů bezhotovostně převody či kartou). Následně popřemýšlejte, kam je uložit. Dobrý spořící účet nabízí např. Trinity Bank (úrok 1,58%). 

ST

Dobry den, potrebujem vybrat peniaze v Prahe v bankomate zo slovenskej karty cize mam eura. Pravdepodobne v eurach sa to asi vybrat neda, cize bude to v ceskych korunach. Ktora banka ma najmensi poplatok za vyber prosim? A ktora banka najvyhodnejsi kurz pri zmene? Cize ktory bankomat odporucate prosim? Dakujem vopred! 

Dobrý den,

české bankomaty Vám vydají pouze koruny. Poplatek za výběr z bankomatu platíte své bance. Stejně tak kurz pro výběr hotovosti se řídí kurzovním lístkem vaší banky. Můžete si tak peníze vybrat ze kteréhokoliv bankomatu a vždy to bude za stejný poplatek a kurz, který se řídí sazebníkem vaší banky.

RH

Dobrý den, chtěl bych si založit účet, ale mám exekuce, které mi strhávají přímo z výplaty. Tak nevím, jestli si můžu založit účet, kde by mi chodil zbytek výplaty. Nevím, jestli by mi exekutor mohl na účet a stáhnout mi to z účtu. Nevím jak postupovat. Poraďte děkuji.

Dobrý den,

v exekuci by Vám nově založený účet velmi brzy zablokoval exekutor a Vám by na blokovaném účtu jen rostly poplatky účtované bankou za nucenou spolupráci s exekutorem. Proto založení účtu nemohu doporučit.

VT

Kolik stojí výběr z bankomatu v zahraničí (Anglii)?

Dobrý den,

nejlevnější výběry z bankomatů v zahraničí nabízí např. banka Creditas (0 Kč) nebo Equa bank (9 Kč). Kompletní přehled všech bank zde v našem srovnávači běžných účtů.

PP

Dobrý den, u studentských bankovních účtů není ve srovnání jasně napsáno, jestli nezletilí mohou používat internetové bankovnictví (např. tedy provádět příkazy k úhradě ). U studentského účtu, který jsem zřídil dceři FIO je uvedeno, že tuzemský příkaz 0 Kč, SEPA platby zpoplatněné. Ve skutečnosti vím, že moje dcera jako nezletilá může pouze platit kartou a vybírat z bankomatu. Ještě nevím, zda je možné použít kartu k nákupu např. jízdenek z mobilního telefonu (ČD-Můj Vlak, PID Lítačka apod). To ještě musíme vyzkoušet. Já jako zákonný zástupce mám přístup jen k nahlížení bez oprávnění k jakýmkoliv úkonům. Podle popisu by však některé studentské účty měly umožňovat plnou funkčnost i-bankingu i dětem mezi 15-18 lety. Můžete to prosím v popisech spolehlivě upřesnit? U dětských účtů 12-15 let patrně i-banking plný nebude, že? Bylo by však také dobré uvést přesný popis omezení a co všechno takový účet umožňuje. Děkuji

Dobrý den,

všechny studentské účty od 15 let umožňují aktivní užívání internetbankingu a platební karty bez omezení. Naopak dětské účty do 15 let nabízejí převážně pouze pasivní náhled (nebo velmi omezené aktivní operace). Pokud jste účet Vaší dceři zřídil ve Fio bance před dosažením 15. roku a ona nyní již tuto věkovou hranici překonala, navštivte nejbližší pobočku Fio, kde podepíšete krátký dodatek o aktivním užívání internetbankingu. 

IK

Dobrý den, chtěl bych založit běžný účet bez jakýchkoliv poplatků, ke kterému bych dostal platební kartu. Cílem je předat kartu mému nezletilému synovi (14 let), aby si kartou platil drobné nákupy, vybíral drobné částky nebo platil v internetovém bankovnictví. Měsíčně bych na účet posílal 500 Kč a on by si s penězi sám hospodařil. Současně chci mít kontrolu nad platbami z účtu a zablokovat jakýkoliv výběr z účtu nad zůstatek - abych nebyl třeba nepříjemně překvapen.

Dobrý den,

synovi založte dětský účet - třeba u Fio banky, která nabízí vedení účtu a běžné transakce zdarma.

GR

Dobry den, chtela bych si zalozit v CR bankovni ucet, ale z duvodu ze ziju v cizine, nevlastim OP, jen cestovni pas. Existuje moznost k zalození bankovního uctu bez OP? U jakekoliv banky.

Dobrý den,

u občanů ČR banky vždy vyžadují předložení OP (zatímco cizincům stačí pas). Bez platné občanky to tak bohužel nepůjde (leda byste se zbavila českého občanství).

K

Jak postupovat k náhledu na transparentní účet vedený v bance?

Dobrý den,

stačí navštívit web banky, u které je účet veden a dle čísla účtu či jeho názvu účet vyhledat. Následně si můžete libovolně prohlížet všechny pohyby na účtu.

S

Dobrý den, moje známí Lotyši založily v ČR s.r.o., mají ale trvalý pobyt ve Francii. Setkali se s tím, že banky v republice nechtějí otevřít podnikatelské konto. Chtějí vyplnit dotazník a poslat na schválení, ale jde o to, že v ČSOB a UniCredit už žádost zamítly. Mají ve Fio a Raiffeisenbank ještě žádosti, ale samozřejmě žádná garance není. Můžete s tím pomoct anebo alespoň nějakou radu? Děkuji

Dobrý den,

je třeba dále obcházet banky a přesvědčovat je o poctivém záměru svého podnikání. Banky musí dodržovat velmi přísnou AML legislativu (proti praní špinavých peněz a financování terorismu). Proto v případě cizinců velmi pečlivě zkoumají důvody pro zřízení účtu (zejména pokud se v ČR tito klienti nezdržují). 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

účet pro dospělé a seniory, dětský účet, studentský účet, která banka nabízí nejlepší běžný účet bez poplatků a podmínek?Rychlé odkazy

Banky v ČR