Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet

Běžný účet

ZADAT NOVÝ DOTAZ
MV

Dobry den, chcel by som zrusit ucet v Post bank v Nemecku, ale potrebujem formular na vypisanie a neviem ho nikde najst. Vedeli by ste mi pomoct?

Dobrý den,

nenajdete-li formulář na webu dané banky, zkuste si o něj napsat na infomail. Nicméně účet by Vám měli zrušit i bez vyplněného formuláře.

EM

Proč mám každý den na účtu jiný zůstatek a přitom neproběhla žádná transakce?

Dobrý den,

pokud neprobíhají žádné transakce, není možné mít každý den na účtu jiný zůstatek. Výjimkou je konec měsíce, kdy jsou i bez Vašeho přičinění automaticky zaúčtovány úroky, daň z úroků (15%) a poplatky.

IP

Dobrý den, pobíráme důchod se zahraničí. Uvažujeme o založení bankovního konta v ČR, na které by nám byl důchod v eurech zasílán. Nevíme jak je to s poplatky a náklady na takové konto. U které banky bychom si měli konto otevřít? Kde je to vzhledem k výši nákladů optimální? Můžete nám poradit?

Dobrý den,

doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte vedení účtu zdarma a bez podmínek. Příchozí SEPA platba (v EUR v rámci EU) jen za 9 Kč a od prosince zdarma (díky regulaci EU, která zakazuje účtovat za SEPA platby více než za tuzemské).

M

Dobrý den, chtěl jsem si zřídit nový účet na platby na internetu v ČR a zahraničí a celkově pro platby na internetu jako např. Paypal, Aliexpress, ps store atd. tj. účet pokud by někdo nějak zneužil, tak by na něm bylo omezené množství prostředků a můj hlavní účet by zůstal nedotčen. Můžete mi doporučit 3-4 nejvhodnější banky (účty) zaměřené na online bankovnictví? Informací je přehršel a už se v tom ztrácím. Děkuji

Dobrý den,

od poloviny letošního roku musí být každá online platba kartou autorizována (např. potvrzením SMS). Není tak již možné zneužití karty jako v minulosti jen na základě znalosti čísla karty, data expirace a CVV/CVC kódu. Jinak lze samozřejmě doporučit Equa bank, Air Bank, Creditas a další banky, které nabízejí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek.

E

Dobrý den, je možné si u jakékoliv banky zřídit účet, aniž bych nepobírala zatím žádný příjem? Děkuji

Dobrý den,

samozřejmě toto možné je, absence vlastního příjmu není překážkou pro založení účtu. Doporučuji Equa bank, která nabízí běžný účet zcela zdarma a bez podmínek.

M

Dobrý den, mám dotaz ohledně výpočtu mzdy. Manželka pobírá rodičovský příspěvek, má brigádu na dohodu o pracovní činnosti (DPČ), podepsaný růžový formulář na daně. Slevu na dítě uplatňují já u svého zaměstnavatele. Při hrubé mzdě z brigády 12 500 Kč by ji kolik měl dělat čistý příjem? Děkuji

Dobrý den,

při hrubé mzdě 12 500 Kč a uplatňované daňové slevě na poplatníka činí čistá mzda 10 683 Kč. Máte-li na výplatnici méně, bude chyba ve zdravotním pojištění, které zaměstnavatelé u žen na rodičovské často chybně odvádějí ve výši zákonného minima (a ne pouze 4,5% z hrubé mzdy). 

Je možné uvést k běžnému/spořicímu účtu disponenta?

Dobrý den,

ano, k účtu můžete nechat komukoliv zapsat dispoziční právo (a stanovit rozsah dispozic - co všechno může disponent s účtem dělat). Majitelem účtu vždy zůstáváte v plném rozsahu Vy (např. v případě úmrtí a dědického řízení).

P

Dobrý den, zdědila jsem peníze v euro a chtěla bych si založit běžný účet u Equa bank. Chtěla bych také peníze převést na koruny. Budu něco platit na poplatcích? Je to vhodná banka.

Dobrý den,

Equa bank nabízí běžný účet bez poplatků a podmínek, tuto banku lze určitě doporučit. Zděděná eura stačí zaslat klasickým bankovním převodem na nově otevřený korunový účet u Equa (eura se přepočtou automaticky kurzem banky ze dne připsání platby, za konverzi se neplatí žádný poplatek).

AH

Dobrý den, jsem cizinka z Ukrajiny a chci založit pro děti (15 a 16 let) studentský účet. Na to potřebuji rodný list. V mém případě je to překlad úředně ověřené kopie rodného listu z ukrajinštiny na češtinu. Ale ani to bance ne stačí. Jak mám řešit tenhle problém?

Dobrý den,

na poskytnutí bankovních služeb není právní nárok. Pokud Vás jedna banka odmítla, můžete zkusit jinou, které třeba rodný list bude stačit. Ale obvykle je vždy vyžadován doklad vydaný státní autoritou s fotkou (u cizinců cestovní pas).

VK

Prosím o informaci - mohu mít u Equa Bank 2 běžné účty? Děkuji

Dobrý den,

většina bank umožňuje klientům mít pod svým jménem pouze jeden korunový běžný účet. Výjimkou jsou samozřejmě účty v cizích měnách (můžete mít v bance jeden účet v každé měně).

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

účet pro dospělé a seniory, dětský účet, studentský účet, která banka nabízí nejlepší běžný účet bez poplatků a podmínek?Rychlé odkazy

Banky v ČR