Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet

Běžný účet

ZADAT NOVÝ DOTAZ
RM

Dobrý den, přes 10 let si necháváme vyrábět a dovážet zboží z Číny. Nyní v rámci spolupráce první továrna nabídla výhodnější podmínky při platbách za zboží v CNY. Proto hledám banku, kde lze založit firemní účet vedený v CNY a realizovat platby v CNY do Číny a možná i řešit nakup CNY za CZK. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

žádná česká banka nenabízí vedení účtu v CNY, budete muset hledat v zahraničí. 

Dobrý den, jsem opratrovníkem nesvéprávného a chtěla bych mu založit účet bez poplatků a bez podmínek pro nulové poplatky. Můžete mi doporučit takovou banku? Děkuji

Dobrý den,

běžný účet bez poplatků a podmínek nabízí Equa bank. Samozřejmostí jsou bezplatné výběry z bankomatů všech bank. 

V

Dobrý den, chci se zeptat, když se chci přihlásit do internetového bankovnictví, zadám jméno a heslo a odkliknu to a žádná SMS mi nepřijde, co dělat? Děkuji

Dobrý den,

kontaktujte prosím technickou podporu vaší banky.

SH

Přeji pěkný den, chtěl bych se zeptat, mám trvalý pobyt na městském úřadě. Skončila mi platnost platební karty. Je možné si nechat poslat platební kartu na poštu či si ji vyzvednout na pobočce v bance? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

novou platební kartu si můžete nechat zaslat na libovolnou korespondenční adresu.

IF

Dobrý den, prosím, mám momentálně otevřený běžný účet ve Velké Británii z doby kdy jsem tam žil. V současnosti jsem zpátky v ČR a pracuji zde jako OSVČ, zároveň však můžu dělat zakázky i do Británie,  pro které by bylo ideální používat právě britský účet. Je to prosím možné?

Dobrý den,

určitě to možné je. OSVČ může mít libovolné množství účtů doma i v zahraničí. Pro vaše zákazníky bude pravděpodobně pohodlnější, budou-li Vám moci platit na britský účet.

P

Dobry den, mam exekuci a chci se zeptat. Kdyby mi pritel dal pravo k uctu, muze na to sahnout exekutor?Dekuji

Dobrý den,

exekutor může obstavit i cizí účet, na kterém se nacházejí peníze dlužníka.

KV

Dobrý den, chci se zeptat, z dřívější doby je proti mne vedeno několik exekucí. Bohužel na insolvenci nedosáhnu, v současné době jsem začal podnikat, založil si soukromý účet na rodné číslo a samozřejmě mi jej ve velmi krátké době obstavil exekutor. Je možné jako OSVČ si založit podnikatelský účet na IČO aniž by na něj exekutor mohl? Děkuji předem za ochotu.

Dobrý den,

exekutor Vám může obstavit i podnikatelský účet. Na insolvenci dosáhne každý, kdo je po dobu 5 let schopen měsíčně splácet min. 2 200 Kč (podmínka splacení 30% přihlášených pohledávek padla již v roce 2019). Zvažte osobní bankrot.

JH

Dobrý den, chtěl bych si otevřít bankovní účet ve Švýcarsku. Chci se zeptat, jestli je to možné z ČR nebo musím osobně do Švýcarska. Popřípadě jaký je postup při otevření účtu. Díky a hezký den.

Dobrý den,

na dálku účet u švýcarské banky nezaložíte, je třeba se osobně dostavit na pobočku vámi vybrané banky.

KB

Dobrý den, z odpovědí na dotazy podobného typu chápu, že nechat si na svůj účet zasílat peníze (výplatu) někoho kdo je zatížen exekucí není dobrý nápad. I v momentě kdy je mu zasíláno pouze nezabavitelné minimum, protože probíhají srážky z exekuce přímo u zaměstnavatele. Můj dotaz ale zní. Může exekutor blokovat i mé další běžné účty, na které nikdy od dlužníka peníze nepřišly? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

exekutor může blokovat jen takové účty, na kterých se nacházejí peníze dlužníka. Nelze tak blokovat cizí účty, na kterých se peníze dlužníka nenacházejí.

RS

Dobrý den, před půl rokem jsem si ze stavebního spoření u České spořitelny nechal odeslat větší množství peněz na svůj účet, který vedu u zahraniční banky Revolut. K platbě jsme zapomněli připsat referenční kód. Transakce v rámci ČR zajišťují skrze Raiffeisenbank, kde má Revolut zavedený účet. Částku tak nemohli přiřadit k mému účtu, a tudíž jsem ji neobdržel. Na problém jsem je upozornil a vše vysvětlil. Revolutu jsem také zaslal výpis z transakce i dodatečné potvrzení o proběhnuté transakci od ČS. Revolut tvrdil, že takovou transakci nemůže najít. Po půl roce zdlouhavé komunikace se peníze objevily a zaslali mi je. Peníze jsem ale během promarněného půl roku mohl investovat (což jsem měl skutečně v plánu) a přišel jsem tak o značný zisk. Můžu banku žalovat za neoprávněné držení peněz a zdržování transakce? Jak případně postupovat? Děkuji.

Dobrý den,

u klasické banky máte svůj vlastní účet. Revolut používá v ČR jeden sběrný účet pro všechny klienty. Stačí tak zapomenout na identifikaci platby a je zaděláno na problém, neboť Revolut Vám nemá jak přiřadit vaši platbu ze společného účtu. Prvotní pochybení bylo na Vaší straně, za což banku žalovat nelze. Otázkou je, jak rychle měla banka reagovat a po dodání dodatečných podkladů platbu identifikovat. Obecně je složité někoho žalovat o ušlý zisk s argumentem "kdybych měl peníze dříve, mohl jsem je investovat a vydělat". Není jak prokázat, kolik (a jestli vůbec) byste byl schopen investicemi vydělat.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

účet pro dospělé a seniory, dětský účet, studentský účet, která banka nabízí nejlepší běžný účet bez poplatků a podmínek?Banky v ČR