Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet

Běžný účet

ZADAT NOVÝ DOTAZ
MT

Pokračování dotazu č. 9476: Dobrý den, již jednou jsem se ptal na založení Euroúčtu. Dnes jsem byl u Equa bank. Tam mi ale řekli, že není možné na přepážce vybírat bezplatně eura. Dostávám důchod v Německu, platba mi chodí na Postbank Berlin. Řešil jsem to jízdou do Německa a příležitostně jsem si nakoupil. Eura jsem měnil v Praze v eXschanz. Mají tam nejlepší kurzy bez poplatků. Chi založit účet zde, kam si nechám posílat eura, ale rád bych je příležitostně vyzvedl a vyměnil tam, kde je dobrý kurz. V bankách si počítají stále nějaké poplatky, výběr v eurech je zde téměř nemožný. Také bych rád aby manželka měla k účtu přístup. Děkuji za radu.

Dobrý den,

již minule jsme radili pro výběr hotovosti v EUR zřídit běžný účet u Banky Creditas (nikoliv Equa bank, která provozuje pouze bezhotovostní pobočky - tato banka řeší výběry hotovosti pomocí bankomatů, kde klientům nabízí neomezené bezplatné výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí - ovšem v ČR z nich nevyberete eura). 

M

Dobry den, je mozne si bankovni ucet zalozit na cestovni pas? Nemam trvale bydliste v CR, ale casto sem jezdim a nekdy i brigadne pracuji a tak bych chtela mit cesky ucet. Obcanstvi mam ceske, ale ziji v Brazilii. Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den,

zatímco u cizinců stačí pas, u občanů ČR je při zakládání účtu vyžadován platný OP.

PV

Dobry den, momentalne mam bezny ucet u Komercni banky, sporici take. Mohu si zalozit bezny ucet u Equa Bank s tim, ze ostatni sporici ucty a stavebko zustanou u Komercni banky? Jsem ted na rodicovske dovolene. Nejsem spokojena s poplatky za polozky, ktere platim za prevod z uctu na ucet. Za kveten mi Komercni banka nauctovala 66 Kc poplatek za polozky. U Equa je to zdarma? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

u Equa bank máte vedení účtu a všechny služby zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Platí se pouze za zahraniční platby do zemí mimo EU. Převod účtu z KB do Equa se zachování spoření u KB je možný. Zatímco se se stavebním spořením nic nenaděláte (nesmíte vybrat před uplynutím 6 let, abyste nepřišla o státní příspěvek), peníze ze spořícího účtu doporučuji převést taktéž do Equa, která nabízí na spořícím účtu úrok 1% do 200 000 Kč při 3x platbě kartou měsíčně. Běžný účet od Equa bank si navíc můžete sjednat plně online.

A

Dobrý den, je možné otevřít bankovní účet držiteli kyperského (evropského) pasu, který nemá trvalý pobyt nebo firmu v ČR? Děkuji

Dobrý den,

v takovýchto případech banky detailně zkoumají, k čemu cizinec nemající k ČR žádný vztah (nebydlí zde, nestuduje ani nepracuje) účet potřebuje.

J

Dobrý deň, som Slovák a chcel by som si založiť účet v Česku. Dá sa to aj online? Aké sú podmienky čo odporúčate? Je potrebná adresa v ČR keďže som dosť často v ČR ale nemám ani prechodnú ani trvalú adresu v ČR (chodím služobné zvyčajne hotel). Ďakujem

Dobrý den,

plně online jde založit běžný účet jen v případě, kdy již máte v ČR jiný existující účet, který byl založen na pobočce (jinak je třeba fyzické ověření totožnosti - možno např. i pracovníkem banky, kterého za Vámi banka vyšle na smluvené místo k podpisu smlouvy). Banky obvykle min. korespondenční adresu v ČR vyžadují.

P

Dobrý den, mám problém s převedením účtu k jiné bance anebo alespoň s vyřízením internetového bankovnictví. Jedná se o účet pro moji babičku. Od soudu mám vyřízenou plnou moc, takže jsem její opatrovník. Mám i dokument, který mne opravňuje k užívání jejího účtu (Poštovní spořitelna). Problém je, že babička má pokročilou demenci, takže v podstatě vůbec neví o ničem. Nedokáže se podepsat, neví jak jmenuje, ani co je za den. A k tomu je upoutána na lůžko. U Poštovní spořitelny jsem chtěla požádat o internetové bankovnictví, ale bylo mi řečeno, že musím s babičkou přijít na pobočku a musí se tam podepsat. Když jsem chtěla převést účet k Air Bank nebo Sberbank, tak mi bylo řečeno, že to nepůjde. Můžete mi prosím poradit, co mám v této situaci dělat? Děkuji.

Dobrý den,

zřiďte babičce běžný účet u Air Bank nebo Equa bank na dálku, kdy stačí naskenovat 2 doklady totožnosti a místo podpisu smlouvy poslat 1 Kč ze stávajícího účtu. Vše z pohodlí domova bez nutnosti s babičkou kamkoliv chodit.

ČH

Dobrý den, mám běžný účet u UniCredit Bank který nevyužívám a chci ho zrušit. Co mám udělat? Děkuji

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku UniCredit Bank a požádejte o zrušení běžného účtu.

JA

Dobrý den, prosím o informaci, jak zrušit účet u Hello Bank. Předem díky.

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku Hello Bank a požádejte o zrušení běžného účtu.

ZC

Dobry den, muzete mi doporucit nejakou ceskou banku, ktera mi otevre ucet v britkych librach bez navstevy banky (jsem v UK) a omozni online prevod na ceske koruny? Dekuji

Dobrý den,

založení běžného účtu v GBP plně na dálku žádná česká banka nenabízí.

M

Dobrý den, nNevíte o nějaké bance, která bude ochotna otevřít běžný účet občance Moldávie bez trvalého a přechodného pobytu? V ČR tráví 5-6 měsíců v roce, ale oficiální pobyt je prakticky nemožné získat.

Dobrý den,

bez oficiálního povolení pobytu v ČR bohužel nebude možné zřídit cizincům ze zemí mimo EU běžný účet

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

účet pro dospělé a seniory, dětský účet, studentský účet, která banka nabízí nejlepší běžný účet bez poplatků a podmínek?Banky v ČR