Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet

Běžný účet

ZADAT NOVÝ DOTAZ
K

Dobrý den, chystám se na půl roku na Erasmus do Španělska a potřebovala bych poradit s výběrem eurového účtu. Na účet mi bude chodit stipendium jako příchozí zahraniční platba v eurech a z účtu budu potřebovat v zahraničí hlavně několikrát do měsíce vybírat z bankomatu. SEPA platby nejspíše odesílat nebudu. Zatím mi nejvýhodněji vychází eKonto STUDENT PREMIUM od Raiffeisenbank, které by mělo mít vše co potřebuji bez poplatku, ale bojím se, aby po skončení pobytu v zahraničí nebyly nějaké komplikace se zrušením účtu. Případně ještě uvažuji o běžném účtu u Equa bank, kde by snad zrušení mělo být bezproblémové, ale zase si za služby co potřebuji účtují poplatky. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zrušení účtu u obou bank je bezproblémové. Jestli splníte všechny podmínky studentského konta u Raiffeisenbank (obrat, max. 1 SEPA platba), volte tuto banku. V opačném případě bude lepší Equa bank, která Vám bez jakýchkoliv podmínek nabízí všechny příchozí SEPA platby a výběry za bankomatů v zahraničí za 9 Kč (U RB máte druhou SEPA platbu již za 200 Kč a při neplnění podmínek měsíční poplatek za vedení účtu 49 Kč).

K

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co znamená když mám disponibilní zůstatek 2 050 Kč a z toho debet 2 000 Kč. A můj běžný zůstatek činí -2 251 Kč. Jestli to znamená, že musím vložit částku, která je v běžném zůstatku. Banka KB. Děkuji

Dobrý den,

disponibilní zůstatek vyjadřuje množství peněz, se kterým můžete na účtu nakládat. Zahrnuje Vaše peníze a povolený kontokorent. Doporučuji neprodleně vložit min. 2 251 Kč a dostat běžný zůstatek zpět na nulu (kontokorent je extrémně nákladná záležitost).

GV

Dobrý den, potřebovala bych info o cenách a službách euro účtu. Máme účet u banky a poplatky jsou velké, tak hledáme jinou banku, kde budou lepší podmínky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

velmi dobré podmínky pro vedení účtu v EUR nabízí banka Creditas a Air Bank (dobré kurzy, nízké poplatky za SEPA platby). Kompletní přehled poplatků všech bank v našem článku Jak na zahraniční platby.

ZS

Dobry den, pred chvili jsem zapomnel penize v bankomatu, bylo to v Lidlu Pruhonice. Pry je nektere bankomaty nekterych bank zatahuji nazpatek. Je to prosim tak i v pripade zmineneho bankomatu v Lidlu Pruhonice? Dejte prosim vedet, dekuji.

Dobrý den,

ano, v případě zapomenutí hotovosti při výběru bankomat peníze uschová zpět. Podejte si reklamaci a banka Vám peníze připíše zpět na běžný účet.

N

Když si chci založit on-line účet u Air Bank a je mi 17 let, půjde mi to založit i bez rodiče?

Dobrý den,

nepůjde, neboť za své jednání nejste plně právně odpovědná. U nezletilých (do 18 let) je vždy vyžadován souhlas zákonného zástupce. 

I

Dobrý den, v jaké bance je nejvýhodnější si založit běžný účet? Výběry v zahraničí!

Dobrý den,

doporučuji běžný účet od Equa bank, která mimo vedení účtu zdarma a bez podmínek nabízí velmi levné výběry z bankomatu v zahraničí (celosvětově jen 9 Kč/výběr).

EB

Z běžného účtu Air Bank mohu vybírat pouze v bankomatech Air Bank? Děkuji

Dobrý den,

ať už máte účet vedený u jakékoliv banky, své peníze si můžete vybrat ze zcela libovolného bankomatu (nikoliv pouze z bankomatů vaší banky). Některé banky nabízejí zdarma výběry z bankomatů všech bank, jiné pouze ze své sítě. Air Bank má zdarma pouze výběry ze své sítě, za ostatní bankomaty si účtuje 25 Kč.

JBP

Dobrý den, mám osobní účet u Poštovní spořitelny bez poplatků a nyní mi bylo odečteno 20 Kč. Jak to? Děkuji

Dobrý den,

Poštovní spořitelna odpouští poplatek za vedení účtu ve výši 69 Kč při splnění podmínek (obrat na účtu 5 000-10 000 Kč). Jedná se ovšem pouze o měsíční poplatek za vedení účtu. Dále si banka účtuje mnoho dalších poplatků za různé operace (např. výběr z bankomatu cizí banky, atd.). 

Skutečně bezplatný běžný účet nabízí jiné banky, např. Equa bank (vše zdarma a bez podmínek).

JZ

Dobry den, je mozne u otevrit konto ci bezny ucet, kdyz jsem cesky obcan ale v Cechach neziji? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

ano, to je možné. Pro založení účtu není podmínkou žít trvale v ČR. Doporučuji běžný účet od Equa bank (vše zdarma a bez podmínek).

Dobrý den, můj muž má běžný účet u České spořitelny, se kterou není spokojený. Chtěl by založit účet u jiné banky. Je ale starší člověk a nemá přístup k elektronickému bankovnictví, ani by to s tím neuměl. Můžete mi poradit nějakou solidní banku, která ještě posílá papírové měsíční výpisy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

papírové výpisy z účtu má v nabídce většina bank, ovšem za úplatu (obvykle cca 30-50 Kč měsíčně). Doporučuji Fio banku, která má poměrně širokou pobočkovou síť a hotovostní pobočky. Vedení účtu je zdarma a bez podmínek.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

účet pro dospělé a seniory, dětský účet, studentský účet, která banka nabízí nejlepší běžný účet bez poplatků a podmínek?Rychlé odkazy

Banky v ČR