Banky.cz Banky.cz Štítky spoření

spoření

Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

Chcete spořicí účet s úrokem alespoň 2%? V tom případě nesmíte moc váhat. Banky, které v létě takové zúročení slibovaly, už úroky snížily nebo se na to chystají. A návrat zpět ke 2% se v blízké době čekat nedá.

Ani nejvýhodnější termínovaný účet na inflaci nestačí. Přesto nemá na trhu konkurenci

Termínované vklady lidé dlouho vnímali jako ochranu peněz před inflací. Jenže zatímco inflace roste, úroky se drží při zemi. Ani nejvýhodnější termínovaný vklad si s ní už neporadí. Přesto byste na ně neměli zapomínat – stále totiž nabízí bezpečné uložení peněz se zajímavým úrokem.

Velké porovnání spoření – září 2019

Je libo spořící účet s úrokem 2%? Neváhejte, nabídka platí jen do konce září. I tak dnes mnohé banky lákají nové klienty na časově omezené nabídky. Přinášíme Vám přehledné porovnání úroků všech bank

Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

Stále výš se v posledních měsících šplhají úroky spořicích účtů. Zatímco ještě před rokem bylo u řady bank maximem 1%, nyní najdete na trhu spořicí účty, které slibují úrok 2% a víc. Ovšem jen za určitých podmínek.

Velké porovnání spoření – červenec 2019

Už 2 banky nabízejí úrok na spořícím účtu 2% bez podmínek a to pro vklady až do 1-1,5 mil. Kč. Nenechte své peníze zbytečně znehodnocovat na špatně úročených vkladech!

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

2T Repo dosáhla poprvé od roku 2008 úrovně 2%. Dobrá zpráva pro střadatele, horší pro zájemce o úvěr. Jak se bude dále vyvíjet cena peněz? A jakou fixaci zvolit u hypotéky?

Velké porovnání spoření – duben 2019

Úroky na spořících účtech stagnují, hypotéky dokonce zlevňují. ČNB letos zvyšuje hodnotu peněz výrazně pomaleji, než se čekalo. Jaké banky a družstevní záložny nabízejí nejvyšší úroky na termínovaných vkladech?

Další zvýšení sazeb na březnové radě ČNB?

Překvapivě vysoká lednová inflace (2,5%) a pozitivnější odhad loňského růstu HDP (3%) povedou pravděpodobně na březnovém zasedání rady ČNB k dalšímu navýšení základních úrokových sazeb. O kolik zdraží hypotéky a jak si polepší střadatelé?

Velké porovnání spoření – únor 2019

Úroky u spořících produktů dále rostou. V lednu přidávaly nejvíce družstevní záložny na termínovaných vkladech. Kde Vám zhodnotí peníze co nejvýhodněji? Prozradíme i název nové banky. 

Dluhopis Republiky: Proč se nevyplatí?

Ministerstvo financí nabízí od 3/12/2018 prostřednictvím ČSOB Dluhopis Republiky. Proč se toto státní spoření na 6 let s úrokem 2% nevyplatí?

Velké porovnání spoření – listopad 2018

Cena peněz roste. Již 6 bank nabízí spořící účet s úrokem 1% a vyšším. Nejlepší nabídka na trhu Vám peníze zúročí 1,5%. Které banky nabízejí nejvyšší úroky?

Velké porovnání spoření – srpen 2018

ČNB opět nezůstala jen u slovních intervencí a základní úroková sazba vzrostla na 1,25%. Banka Creditas a J&T Banka zvýšily úroky na spoření, ostatní banky nikoliv. Vytrestají klienti neflexibilní banky nebo se i nadále spokojí s úroky blízkými nule? Poradíme, kam uložit peníze za rozumných podmínek.

Velké porovnání spoření – červen 2018

Přestože by úroky měly spíše růst, dvě družstevní záložny snížily své sazby u spoření. Banky tak prvně v historii nabízejí více než kampeličky. Vyplatí se více spořící účet, termínovaný vklad nebo stavební spoření?

Velké porovnání spoření – únor 2018

ČNB opět zvýšila základní úrokové sazby, 2T Repo nyní dosahuje 0,75%. Dočkají se střadatelé vyšších sazeb u spořících produktů? Které banky nabízejí nejvyšší úroky na spořících účtech a termínovaných vkladech?

Termínované vklady – úroky rostou

Které banky zvýšily sazby u termínovaných vkladů? A jak jsou na tom s úroky družstevní záložny? Poradíme, jaký očekávat vývoj na poli spoření v roce 2018.

Vkladní knížka a stavební spoření

Mimo spořících účtů a termínovaných vkladů lze peníze ukládat taktéž na vkladní knížky a stavební spoření. Které banky nabízejí nejvýhodnější podmínky?

Velké porovnání spoření – srpen 2017

Které banky nabízejí nejvyšší úroky na spořících účtech a termínovaných vkladech? Co očekávat od růstu sazeb ČNB? A jaký vliv bude mít konec tzv. přechodného období na sektor družstevních záložen?

Bankovní poradna

Kam uložit peníze? Kde si půjčit? Která banka nabízí nejvýhodnější běžný účet? Co je to IBAN? Jak probíhá exekuce a insolvence? Portál Banky.cz provozuje bezplatnou finanční poradnu již od roku 2012. Na co se ptáte nejčastěji?

Velké porovnání spoření – duben 2017

Spořící účet, termínovaný vklad, stavební spoření a vkladní knížka. 4 klasické způsoby bankovního spoření. Které banky, družstevní záložny a stavební spořitelny nabízejí nejvyšší úroky?

Finanční manuál pro seniory

I s průměrným důchodem 11 700 Kč lze v penzi rozumně vyžít. Klíčem k úspěchu jsou optimalizované rodinné finance, úspory a vlastní bydlení. Jak platit složenky a kterých produktů se raději vyvarovat?

Daň z příjmu za rok 2016

Rok se s rokem sešel a je opět čas na přiznání k dani z příjmu. Kdo, kdy a kam je povinen přiznání podat a za koho tak může učinit zaměstnavatel? Jaké jsou slevy na dani pro rok 2016 a kterými chybami se nejčastěji studenti připravují o peníze?

Velké porovnání spoření – leden 2017

Zatímco rok 2016 byl ve znamení neustálého snižování úroků u spořících produktů, leden 2017 začíná slibným růstem, o který se zasloužila nová banka Creditas. Peníze je opět možné nechat úročit více než 1%.

Air Bank roste, ale klesá jí zisk

Po loňském veleúspěšném roce a zisku přes 0,5 mld. Kč očekává letos Air Bank propad o 45%. Přesto banka dál expanduje, letos o 100 tisíc nových klientů. Dohnaly banku nízké úrokové sazby nebo je to cena za růst tržního podílu?

Banka ZUNO končí

Po několika neúspěšných letech fungování a následném nepovedeném prodeji banky ZUNO definitivně končí. Kmen klientů bude převeden na mateřskou Raiffeisenbank (na Slovensku na Tatra banku).

Velké porovnání spoření – říjen 2016

S podzimním poklesem venkovních teplot dochází bohužel k opětovnému snižování úroků napříč celým trhem. Již pouze dvě banky jsou ochotny peníze klientům úročit 1%. Kdo chce více, musí se poohlédnout u družstevních záložen, kde stále není problém získat i 3%.

Rada nad zlato

Mezi velké hráče na poli finančního poradenství se řadí OVB Allfinanz, Partners, Fincentrum, Zfp Akademie a Broker Consulting. Studentský dokument Rada nad zlato poodhaluje zákulisí prvně jmenované firmy. Posuďte sami, jak moudré je svěřovat své peníze do rukou tzv. finančních poradců.

Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (září 2016)

Rekordně levné peníze a zlepšující se ekonomická situace domácností přejí nákupům nemovitostí. Hypotéku nad 1 mil. Kč s fixací 3-10 let je možné pořídit už za 1,29% (efektivně po odečtení úroků od základu daně 1,1%).

Bankovní slovník

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti bankovnictví nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší kompletní bankovní slovník. V následujících týdnech přidáme i pojišťovnický slovník.

Sdílená ekonomika

Uber, AirBnB a car sharing všeho druhu – taxi služby, ubytování v soukromí či spolujízda a půjčování aut. Má efektivnější využívání zdrojů v podobě sdílené ekonomiky budoucnost nebo se jedná o nekalou konkurenci licencovaným podnikatelům a krácení daní?

Velké porovnání spoření – červenec 2016

Dlouhé období nízkých úrokových sazeb nepřeje spoření. Přesto lze mezi bankami a družstevními záložnami nalézt velké rozdíly. I dnes je stále možné si nechat peníze úročit 1% na spořícím účtu bez výpovědní lhůty. Kde spořit a kterým bankám se naopak vyhnout?

Stavební spoření zpátky ve hře?

Zatímco úrokové sazby spořících účtů pomalu padají pod 1%, státem dotované stavební spoření opět nabývá na atraktivitě. Kolik se dá na stavebním spoření vydělat? A nesníží spořitelny v brzké době úroky také blíže k 0%?

Velké porovnání spoření – duben 2016

Po omezení činnosti ERB Bank došlo k výraznému poklesu sazeb u spořících produktů napříč celým trhem. Nejvíce to pocítily termínované vklady, kde došlo k propadu nejlepších sazeb až o 50%. Propad úroků na spořících účtech byl zmírněn zdravou konkurenční rivalitou bank, zejména mezi Air Bank a Equa bank.

GE Money Bank chce vstoupit na pražskou burzu

V loňském roce čítala nabídka bank na prodej 3 kusy: ZUNO, retailovou část Citibank a GE Money Bank. Zatímco retail Citi si koupila Raiffeisenbank a ZUNO Rusové přes nizozemský holding, GE Money Bank doposud svého kupce nenašla. Koncern GE proto volí plán B s úpisem akcií na pražské burze.

Velké porovnání spoření – únor 2016

Letošní začátek roku s sebou přinesl mimo tradičního lednového poklesu burzy i únorový propad úroků na spořících účtech. Kde se vyplatí spořit a kterým bankám se raději vyhnout? Udrží termínované vklady současné sazby nebo budou kopírovat trend spořících účtů?

Stavební spoření zakládáme v prosinci

Zatímco většinu spořících produktů je možno v bance založit stejně výhodně kdykoliv, stavební spoření má svou hlavní sezónu v prosinci. Státní podpora se totiž vyplácí za každý započatý kalendářní rok, tedy 2 000 Kč lze získat i za 20 000 Kč složených 31/12.

Velké porovnání spoření – listopad 2015

Kam uložit 150 000 Kč, které potřebuji mít kdykoliv k dispozici? Kde nejlépe zhodnotím 0,5 mil. Kč, které mohu postrádat po další dva roky? Banky.cz vám přinášejí velké listopadové porovnání spořících účtů a termínovaných vkladů.

Penzijní připojištění – další zvýhodnění?

ČSSD přišla v uplynulých dnech s návrhy na další zatraktivnění penzijního připojištění. Chce zvýšit slevu na dani z příjmu a nezdanitelný limit pro příspěvek zaměstnavatele. Pomůžou skutečně tato opatření nízko a středně-příjmové třídě?

Důchodová reforma 2015 – za děti sleva na pojistném

Na obzoru jsou dva další dílčí návrhy důchodové reformy na úpravu penzijního systému. Po neúspěšném druhém pilíři přichází slevy na sociálním pojištění pro rodiny s dětmi a zpřístupnění třetího pilíře dětem.

Banky na prodej

Chcete koupit banku? Rok 2015 bude z pohledu nabídky velmi pestrý. K mání bude banka malá i velká, ztrátová i zisková či jen samotný kmen klientů. Jen si vybrat…a zaplatit - ceny začínají lehce nad 0,5 mld. Kč.

Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?

4 066 684 kusů. Tolik bylo aktivních smluv ve fázi spoření ke konci roku 2013. I přes změny, které proběhly v uplynulých letech, je stavební spoření oblíbený produkt. Je tu nejdéle a lidem zajišťuje „garanci a jistotu“. Jak moc je ale tato garance výhodná?

Kreditní karty - velké porovnání

Půjčit si peníze přes kreditní kartu je možné s úrokem pod 15% stejně tak jako s úrokem převyšujícím 25%. Rozdíl v úrokových sazbách přes 10% by nás měl dostatečně motivovat k pečlivému výběru konkrétního produktu. Které banky nabízí nejlepší podmínky?

Který termínovaný vklad nabízí nejvyšší úrok?

Úrokové sazby na spořicích účtech se pohybují lehce na 1%. Kdo chce vyšší výnos, musí se poohlédnout po jiném produktu – terminovaném vkladu, kde lze dosáhnout na vyšší úrok. Které banky a družstevní záložny nabízejí nejlepší podmínky?

Hypotéka za 1,99% - realita nebo fikce?

Cena peněz se stále drží rekordně nízko a na trhu pomalu přibývají banky nabízející hypotéku s pětiletou fixací za 1,99%. Je skutečně možné si půjčit takto levně, nebo to má nějaký háček či skryté poplatky?

Jak porozumět účtům pro dospívající

Každý člověk, který se chystá vstoupit do pracovního procesu ať už na brigádu jako kurýr nebo jako cokoliv do prvního stálého zaměstnání, bude potřebovat někam dávat své peníze. Matrace ani ponožka se dlouhodobě neosvědčily, a to je důvod, proč bude každý dříve či později potřebovat bankovní účet. Výběr takového správného typu účtu se může jevit jako vůbec první poněkud frustrující povinnost. Tento průvodce bankovními produkty vysvětluje vlastnosti různých typů účtů, které banky nabízejí a odpovídá na některé obecné otázky, které se nabízejí:

Mizím z mBank

Před sedmi lety přišla mBank na český trh a přinesla s sebou první téměř bezpoplatkový běžný účet. Nyní roli leadra na poli bankovních inovací definitivně převzala Equa Bank, která nabídla zcela bezpoplatkový běžný účet bez podmínek.

Kam pro spořicí účet

Spoření zažívá těžké časy, úrokové sazby se již přes rok nacházejí na naprostém minimu. I tak jsou na trhu mezi bankami velké rozdíly. Není problém nechat peníze úročit jedním procentem stejně jako pouhou desetinou procenta. Které banky nabízí nejlepší podmínky?

Nejčastější příčinou domácích sporů je bydlení

Omnibusové šetření IBRS OBSERVER provedené v srpnu 2014 ukázalo, že nejčastější příčinou domácích sporů je investování finančních prostředků do bydlení. Mezi třemi hlavními důvody vzniku hádek mezi partnery to uvedlo 55 % dotázaných.

Vláda chce zrušit druhý pilíř důchodové reformy

Vláda Bohuslava Sobotky se chystá zrušit druhý pilíř důchodové reformy zavedený teprve před rokem a půl (přesně 1/1/2013). Přestože tento pilíř příliš populární není a účastní se ho zatím méně než 100 000 lidí, jeho rušení s sebou pravděpodobně přinese jisté komplikace.

Půjčka ProBydlení do 500 tisíc korun bez zajištění

Nová Půjčka ProBydlení od Wüstenrotu přijde vhod při větší rekonstrukci bydlení i při dodělávkách na míru. Do konce roku je poskytována bez poplatků. Klient může navíc získat státní podporu stavebního spoření až 2000 korun ročně.

Velké porovnání bankovních půjček - zpravodaj září 2014

Pořizujete si vlastní bydlení a hledáte nejlepší možnou hypotéku? Nebo jen splácíte spotřebitelský úvěr za letní dovolenou a chtěli byste lepší podmínky? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání hypoték, spotřebitelských úvěrů a kreditních karet.

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 1. díl

Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, první díl A až J.

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, druhý díl K až Z.

Velké porovnání spoření - srpen 2014

Hledáte spořicí účet s nejlepším úrokem? Nebo třeba jen běžný účet bez poplatků či levný platební styk se zahraničím? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání běžných účtů spořicích účtů, terminovaných vkladů, vkladních knížek a stavebního spoření.

Historie českého bankovnictví - zpravodaj červenec 2014

Léto je v plném proudu, bankéři na dovolené a nic zásadního se během července na poli bankovnictví neděje. Proto máme prostor věnovat jedno číslo našeho měsíčního zpravodaje Banky.cz historii českého bankovnictví. Podíváme se na vývoj systému pojištění vkladů a zrekapitulujme krachy bank od rozpadu Československa. 

Reklamní triky s úroky, jak převést účet z banky do banky - zpravodaj květen 2014

Úroky u spořicích produktů dál nezadržitelně padají, a když už banky nesahají přímo ke snížení úrokové sazby, kterou se chlubí v reklamě, zavádějí aspoň pásmové úročení či požadují splnění podmínek (útrata kartou), aby vůbec k nějakému úročení došlo. Dá se dnes ještě vůbec někde rozumně spořit? A na co si dávat pozor? Uvažujeme o změně banky a chceme si zajistit naprosto hladký přesun trvalých plateb na nový účet? Těmto dvěma tématům se věnuje květnové vydání našeho zpravodaje banky.cz.

Družstevní záložna WPB Capital přišla o licenci

Dne 7.4.2014 oznámila ČNB odebrání licence družstevní záložně WPB Capital. Rozhodnutí centrální banky není v tuto chvíli ještě pravomocné a záložna se proti němu s největší pravděpodobností odvolá. Ztráta licence by totiž pro záložnu znamenala definitivní ukončení její již nyní velmi omezené činnosti a okamžitý úpadek. Nechce se již ČNB nadále dohlížet na oproti bankám rizikovější sektor družstevních záložen a začíná cíleně eliminovat slabší články, či se ve WPB Capital dělo něco skutečně nekalého? A jak postupovat v případě, že máme u WPB uložené peníze?

Jak pokračují soudní pře o bankovní poplatky? Zpravodaj březen 2014

Hlavním tématem březnového vydání našeho pravidelného zpravodaje banky.cz jsou pokračující soudní spory ohledně bankovních poplatků za hypoteční úvěry. Pře za sebou mají první rok a soudy zatím rozhodují vcelku jednomyslně ve prospěch bank. „Vést si účet raději v korunách či v eurech? A v jaké měně spořit“, ptají se nejčastěji Češi pracující v zahraničí. I na toto odpoví náš březnový zpravodaj.

Jak na daňové přiznání

Jako každý rok je přelom února a března optimálním obdobím pro podání přiznání k dani z příjmu za rok předchozí. Proč zrovna tento přelom měsíce? V lednu a začátkem února ještě zpravidla nemáme veškeré podklady od všech institucí potřebné pro vyplnění daňového přiznání a koncem března se na finančních úřadech (i v podatelnách) tvoří nepříjemně dlouhé fronty. Jsem-li nepodnikající fyzická osoba, která pouze souběžně pracuje u více zaměstnavatelů, je vyplnění čtyřech listů daňového přiznání otázkou pěti minut. Je tedy škoda platit průměrně 1 500 Kč daňovému poradci za takovouto fušku. Jak na to snadno a rychle?

Další pokles úroků u spořicích produktů - zpravodaj únor 2014

Po krachu MSD se na trh dostaly miliardy nové likvidity. Jak si s tím banky poradily? Ustály nápor nových klientů nebo byly nuceny sáhnout k další redukci úrokových sazeb u spořicích produktů? Vyplatí se mít kreditní kartu s bonusovým programem? Nejen na tato dvě témata se blíže podíváme v rámci únorového zpravodaje banky.cz.

Orientujte se v pojištění 2

Obáváte se zlomené nohy v zahraničí, vykradeného auta či požáru svého obydlí? Obáváte se zcela správně. Zcela nesprávně však většina populace kryje tato rizika paušálně komerčním pojištěním. Je to sice jedno z možných řešení krytí nejen výše zmíněných rizik, ale rozhodně nejde o řešení optimální z důvodu přílišné nákladnosti, resp. neadekvátně vysokému pojistnému a dalším transakčním nákladům ku možnému pojistnému plnění.

Kam uložit peníze před koncem roku? Zpravodaj prosinec 2013

V prosincovém vydání našeho pravidelného bankovního zpravodaje se blíže podíváme na stavební spoření a penzijní připojištění, resp. na „last minute vklady“, které by bylo žádoucí provést do konce kalendářního roku pro dosažení maximální státní podpory či daňového bonusu v podobě snížení základu daně z příjmu u fyzických osob. Neboť do konce roku zbývá pouze několik málo pracovních dní, kdy je možné převod peněz/vklad uskutečnit, vyplatí se příliš neotálet.

ČNB stále blokuje družstevní záložny - zpravodaj listopad 2013

Listopad uplynul jako voda a máme tu další vydání našeho bankovního zpravodaje. Tentokráte se podíváme na vývoj úrokových sazeb u spořicích účtů, situaci kolem družstevních záložen blokovaných ČNB a stavební spoření. V samotném závěru ještě přiblížíme aktuální vývoj situace ohledně vymáhání bankovních poplatků za hypoteční úvěry.

Velké porovnání bankovních půjček - zpravodaj říjen 2013

V minulém díle našeho pravidelného měsíčního zpravodaje Banky.cz jsme se blíže podívali na běžné účty a spořicí produkty (spořicí účet, terminovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření). Tento měsíc podrobně prozkoumáme úvěrové produkty a to konkrétně kreditní karty, spotřebitelské úvěry a hypotéky. Zaměříme se především na úroky a poplatky s úvěry spojené.

Ideální banka a její produkty

Na českém retailovém bankovním trhu je přes 30 institucí, které nabízejí různě široká portfolia produktů. Od úzce specializovaných bank nabízející pouze spořicí účty či hypoteční úvěry až po banky s kompletním portfoliem, kde nechybí ani jistotní účty pro bezpečné vypořádání transakcí.

Jak se vyznat v úrocích a bankovních poplatcích

Jak se bezpečně orientovat v bankovních sazebnících? Redakce Banky.cz Vám přináší kompletní přehled klíčových bankovních pojmů.

Státní banka pana Haška

S nástupem pana Zemana na prezidentský stolec došlo otevřeně k rozštěpení ČSSD na dvě frakce (dříve tyto frakce sice také existovaly, ale navenek strana vystupovala jednotně) – Sobotkovské a Haškovské, které mají trochu jiný pohled na řešení problémů a volební sliby. 

Velké porovnání spoření - září 2013

Počínaje novým školním rokem Vám bude portál banky.cz každý měsíc přinášet aktualizovaný seznam nejoptimálnějších řešení pro Vaše bankovní potřeby. Hledáte běžný účet bez poplatků, levný platební styk se zahraničím, spořicí účet s nejvyšším úrokem nebo naopak spotřebitelský či hypoteční úvěr s co nejnižší úrokovou sazbou? Neváhejte a prostudujte naše shrnutí za září 2013, kde se blíže podíváme na běžné účty a spořicí produkty. Na přehled úvěrových produktů se můžete těšit v našem příštím říjnovém zpravodaji.

Levné půjčky na studenty

S neustále rostoucí chutí lidí si půjčovat přicházejí i nové nápady, jak si půjčit co nejlevněji. Hypoteční úvěr v řádu milionů korun je i přes svůj hrozivý absolutní objem vcelku levnou záležitostí, na úrocích nezaplatíme obvykle více než 2,5-4%. Půjčit si řádově desetitisíce až statisíce přes klasický spotřebitelský úvěr je výrazně dražší, úroky činí zpravidla 15-20%. Studentům však banky dávají rády výrazné slevy a tzv. úvěr na výdaje se studiem spojené je možné pořídit za 8-10%. Vychytralí rodinní příslušníci si tedy začínají půjčovat na své potřeby pomocí studenta v rodině a dosahují tak na nižší úrok. Je to moudré?

Češi se nejvíce bojí onemocnění, ztráty příjmu a úrazů, proto se pojišťují

V loňském roce provedla agentura NMS market research mezi občany České republiky průzkum zabývající se otázkou pojištění u nás. Mezi nejčastěji uzavíraná pojištění patří penzijní připojištění, cestovní a životní pojištění. Ve srovnání s vyspělými evropskými zeměmi však do pojištění stále investujeme poměrně málo.

Využijte výhod stavebního spoření pro děti

Vstup do dospělého života a osamostatňování se od rodičů přináší mnohá úskalí. Mladý člověk musí během pár let zvládnout několik životně důležitých úkolů – vystudovat a připravit se na svou profesi, najít vhodné zaměstnání a nastartovat kariéru, najít si partnera, založit rodinu, pořídit si vlastní bydlení. To vše jsou finančně náročné situace, na které je možné se alespoň částečně dopředu připravit.

Bankovní poplatky a problematika jejich vracení

Nejprve přišla dlouho očekávaná vlna bezpoplatkových bankovních produktů (vše od běžných účtů až po hypotéky). Za touto první módní vlnou ovšem dorazila ještě druhá, která rozhodně očekávána nebyla, a ta sebou přinesla v duchu lidového přísloví „s jídlem roste chuť“ přání klientů získat své již zaplacené poplatky od bank zpět – tentokráte za hypotéky. A německý soud tomuto přání vyhověl, ať už z důvodu úctyhodné obratnosti právníků na straně žalujících, či pouze laciného populismu. Češi nechtějí zůstat pozadu a nejméně tři instituce (právní kanceláře) již houfují nespokojené klienty na zteč proti bankám v podobě snahy vyvinout tlak na mimosoudní vyrovnání či přímo iniciovat soudní řízení. Bude tažení stejně úspěšné jako v Německu?

Letos je nejlepší doba na refinancování hypoték či úvěrů ze stavebního spoření. Úrok je již 2,29%!

Nový web lepsihypo.cz poradí, jak získat úrok 2,29% a bonus 5400 Kč.  Refinancování hypoték nebo refinancování úvěru ze stavebního spoření není složité, sníží vám měsíční splátky hypotéky a ušetříte na celkově zaplacených úrocích.

Porovnání bankovních produktů

Hledáte spořicí účet s nejvyšším úrokem, běžný účet bez poplatků či spotřebitelský úvěr s nejnižším RPSN? Portál Banky.cz Vám přináší zdarma přístup do největší české databáze bankovních produktů. Pojďme se blíže podívat, jak s databází pracovat a jak si najít pro sebe co nejvýhodnější bankovní produkt.

Vybrané zákony z českého legislativního prostředí

Tato sekce obsahuje znění vybraných zákonů týkajících se bankovního sektoru, kapitálového trhu, nebo jinak souvisejících s oblastí finanční problematiky. Zde uváděné zákony a jiné předpisy měly především sloužit k získání rámcové orientace v problematice, doporučujeme proto, aby pro účely citování nebo podrobnější práce se zákonnými předpisy zájemce vždy pracoval především s textem uvedeným ve Sbírce zákonů.

Penzijní reforma se blíží. Co přinese?

Dlouho připravovaná reforma penzijního systému v ČR již brzy vejde v platnost. Mezi odborníky a veřejnými činiteli má jak své příznivce, tak odpůrce. Co vlastně přinese?

Bankovní produkty

Potřebujete půjčit a nevíte, zda je lepší peníze čerpat ze spotřebitelského úvěru, kontokorentu, hypotéky či kreditní karty? Nebo naopak chcete spořit a přemýšlíte, kde peníze nejlépe zúročit za co nejpříznivějších podmínek? K mání je termínovaný vklad, spořící účet, vkladní knížka i stavební spoření. Bankovních produktů je celá řada a my se dnes seznámíme s těmi nejpoužívanějšími.

Bankovní kodex

Banky sdružené v České bankovní asociaci považují péči o klienta a jeho spokojenost za jeden z důležitých pilířů své obchodní strategie. Snaha o dosažení vztahu důvěry a spolupráce mezi bankou a jejím klientem je ústředním motivem aktivit, které banky činí.

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen 2

Druhý díl našeho poznávacího výletu po českých bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách, ve kterém tentokráte objevíme převážně méně známé banky a záložny, o kterých je mnohdy škoda nevědět, neboť nabízené podmínky můžou být velmi zajímavé. Budete mile překvapeni.

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen

Redakční tým banky.cz pro vás připravil krátké komentáře k tuzemským bankám, družstevním záložnám a stavebním spořitelnám. Nejedná se o vyčerpávající hodnocení veškerých produktů nabízených oněmi finančními ústavy, ale jde zde spíš o vystižení podstaty těchto institucí a našeho pocitu z nich. Někdo jedná s klienty férově, jiný méně, další se tváří jako noblesní banka pro vybrané prémiové klienty a ve skutečnosti nabízí jen předražené podprůměrné produkty. Doufáme, že naše poznatky Vám pomohou ve volbě pro Vás optimálního bankovního ústavu.

Zrušit podporu stavebního spoření – ihned!

Stavební spoření lze dnes bezesporu prohlásit za jeden z největších podvodů na lidech (podobně jako kapitálové či investiční životní pojištění, spořící produkty pro kojence, etc., ale o tom jindy). Ze všech stran neustále slýcháme, že se jedná o nejvýhodnější spořící produkt na trhu. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou a lidé tomu po dvaceti letech bohužel i skutečně věří. Jenže on to zas tak výhodný produkt není.

Stručné hodnocení webových prezentací bankovních institucí

Měsíc co měsíc poctivě navštěvujeme níže uvedené weby a čerpáme z nich nejaktuálnější informace pro naši databázi. Článek primárně hodnotí, jak dobře se nám s weby pracuje (kvalita a dostupnost informací, přehlednost a spousta dalších poznámek).

Spoření v GBP

Dobrý den, nacházím se aktuálně v ČR a mám několik set liber k dispozici. Jaka je jejich nejvhodnější investice? Spoření, výměna za jinou měnu? Děkuji za odpověď.

Spoření pro vnoučata

Dobrý den, chci založit vnoučatům (2 roky a 1 rok) účet a měsíčně posílat platbu. Až budou starší, aby měli něco naspořeno. Můžete mi prosím poradit, kde je nejlepší založit takovýto účet? Děkuji

Jak si našetřit?

Dobrý den, prosím pěkně o radu. Jsem třetím rokem po insolvenci a vůbec neumím šetřit. Jak začít, abych si mohla například koupit nový nábytek? Moc děkuji za Vaší odpověď.

Spoření s bonusem od Trinity Bank

Dobrý den, mám dotaz na nový produkt od Trinity Bank - spořící účet Výhoda+ (akční úrok 1,58%). V ceníku se dočítám o dispoziční lhůtě 7 dní a poplatek, pokud chci vypovědět mimo ní 5% ze zůstatku účtu. Chtěla jsem se zeptat, co je dispoziční lhůta? Něco jako vázací lhůta, která je u termínovaného vkladu? Vztahuje se tato lhůta i na bankovní převod nebo pouze na výběr v hotovosti u přepážky banky či z bankomatu? Pokud se jedná o vázací lhůtu obdobnou termínovanému vkladu, znamená to tedy, že když dám přes internetbanking příkaz k úhradě, tak se peníze na požadovaný účet převedou za 7 dní? S tímto jsem se totiž u žádného spořícího účtu zatím nesetkala, tak proto se ptám. Zároveň se chci zeptat, kdybych vybrala veškeré peníze, tak mi účet automaticky zanikne (v ceníku a sazebníku se totiž hovoří o vypovězení, nikoli o převodu). Předem děkuji.

Termínovaný vklad u Creditas a JT Banky

Dobrý den, chtěla bych si založit termínovaný vklad u banky J&T či Creditas. Je založení a vedení účtu zdarma či zpoplatněno? Děkuji.

Duo profit od ČSOB

Dobrý den, chci se zeptat na produkt Duo Profit. V podmínkách se píše, že úroky budou připsány na účet podílového fondu. Nikde se však nepíše, jak dlouho musím setrvat v podílovém fondu, když spořící účet na 2% končí po jednom roce. Jak, kdy a za jakých podmínek mohu ukončit podílový fond?

Ztratil jsem vkladní knížku

Chtela jsem se zeptat na otazku ohledne vkladni knizky. Mam u banky zalozenou vkladni knizku. Bohuzel jsem ji pri stehovani nekam zalozila a nemuzu ji momentalne najit. Potrebovala bych z te vkladni knizky vybrat hotovost. Je nejake reseni?

Jaké spoření pro seniory?

Pokračování dotazu č. 6432: Dobrý večer, děkuji za odpověď. Skončilo mi stavební spoření, ale nyní nemám uzavřené žádné, šest let na pravidelné úložky se mi zdá již dlouho. Mám spořící účet, kam ukládám nepravidelně. Mohla bych spořit asi 1 500 Kč měsíčně. Navíc uvažuji na rok vložit asi sto až dvě stě tisíc na termínovaný vklad do záložny, trochu se obávám, zda to není právě v záložně riskantní. Děkuji za radu.

Peníze na vkladní knížce

Dobrý den, když mám peníze na vkladní knížce (dnes již zastaralý způsob spoření), jaká je nevhodnější varianta na převod peněz z knížky ? Kromě bankovního učtu. Děkuji

Růst úrokových sazeb u spoření

Dobrý den, dočetla jsem se, že by letos měla růst úroková sazba u spořících účtů. Je to pravda? Děkuji Kučerová

Kam uložit peníze na rok?

Dobrý den, kam nejlépe uložit 4,5 mil. Kč bez rizika ztráty? Peníze nejbližších 12 měsíců nebudu potřebovat.

Zlato jako spoření na důchod?

Dobrý den, zaujal mě produkt Spoření do zlata přes Českou mincovnu. Myslíte si, že je to dobrá volba v případě spoření 5 let, 2 000 Kč měsíčně? Mincovna nabízí po pěti letech i odkup zlata. Jen si nejsem jistá, jestli se to vyplatí (podle vývoje zlata na trhu). Společností, které se zabývají právě zlatem je na trhu hodně, vyznat se v nich není pro laika jednoduché. Dívám se po možnostech spoření s určitou vidinou konce (ne čekat na důchodový věk) a možného zisku (5 let s možnou obnovou je pro mě přijatelné). Nejvhodnější je pro mě měsíční pravidelné ukládání, ne jednorázový vklad na více let. Děkuji za odpověď.

Spoření sjednané na cizí jméno

Dobrý den, chtěl bych uzavřít spořící účet na přítelkyni, ale budu na něj spořit já. Jak se dá smluvně toto ošetřit, aby v případě např. odloučení, smrti a pod. o peníze nepřišel? Je-li vůbec taková možnost. Jen mě tak napadlo. Děkuji za odpověď.

Termínovaný vklad - volba banky

Dobrý den, šetřím si peníze na bydlení, než zakoupím nemovitost, ráda bych ještě 1,5 roku zhodnotila své úspory a hledám dobrý produkt. Vzhledem k inflaci přicházím asi o 2 % úspor každý rok. Zvažujeme s přáteli zhodnotit peníze u WSPK prostřednictvím novinky "kapitálový vklad". Peníze se dle informací připisují každých 6M a úročí se. Volala jsem do banky a dle informací se první vklad úročí asi 0,5%, poté se připisují úroky k naspořené částce, vychází to během období 1,5 roku asi na 1,5 % průměrem, na konci jsou 3%, takže v průměru by to mělo být ze 100 000 Kč před zdaněním 15 procenty úroku CZK 1 500, což je slušné. Doporučil by jste mi nyní zajímavější produkt? Toto úroční je prý fixní na celý 1,5 roku, takže se mi to nyní zdá velice výhodné, protože chci uložit částku ve výši několik set tisíc. Děkuji za informaci a přeji hezký den.

Stavební spoření

Dobrý den, ptám se za syna, protože mě pověřil, ať mu svěřené peníze zasílám na stavební spoření každý rok (je zaneprázdněn). 27.4.2018 si založil Stavební spoření - Buřinka přes internet v České spořitelně. Dne 10.10. 2012 měl uzavřenou smlouvu na stavební spoření u Wüstenrotu, kterou vypověděl tento měsíc. Proto se ptám, 1) kdy má poslat první splátku do nově založené Buřinky. Dle mého názoru, až v lednu 2019 až do roku 1924. 2) Výpověď smlouvy by proto měl dát cca v březnu 2024? Moc vám děkuji za odpověď. Lydie

Banka mi dává nízký úrok

Jsem senior 79 let a jsem Vaším letitým klientem se spořícím účtem, který se mi zdá v poslední době dost úrokově nízký. Vy jako bankovní gigant dáváte 0,50 % a česká banka Creditas 0,80% a při úložce nad 750 tisíc 1,10 %. Já ve svých letech nemohu investovat peníze do podílových fondů, dluhopisů atd. Začíná to být u Vás pro mne nevýhodné.

Termínovaný vklad Creditas

Dobrý den, uvažuji o založení termínovaného vkladu na 3 roky. Jen mi je divné, že tato banka nabízí slušný úrok a konkurence má téměř nulu. Nerad bych o peníze přišel. Považujete to za dobrý nápad uložit je do této instituce? Děkuji za radu 

Spoření

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když jsem zahájila insolvenci, mohu mít spořící účet? Už se tady na to někdo ptal a Vy jste odpověděl ano, ale z mých informací mi bylo sděleno, že mi vše vezmou. Takže když mám nějakou určitou splátku měsíčně a budu si odkládat ještě na spořící účet pod mým jménem, nevezmou mi to? Nebo si to mám založit na někoho jiného? Nedokážu odložit moc, ale za pět let to nějakou částku udělá. To samé, když mi na účtu zůstanou nějaké peníze, mohou je použít? Bylo mi řečeno, že vše radši v hotovosti, ale chci mít odloženo, kdyby náhodou. Děkuji za odpověď. Tereza

Výběr peněz

Dobrý den, chci se zeptat, když mám na obyčejném spoření 38 000 Kč a vyberu 30 000 Kč a zbude mi tam 8 000 Kč, tak jestli můžu spořit dál a nebo musím vše vybrat a spoření zrušit. Děkuji

Moneta Money Bank

Dobrý den, ještě mám dotaz. Když mám běžný účet u Moneta Money Bank a chtěla bych si tam založit nějaké spoření, co je nejvýhodnější u této banky? Děkuji

Termínovaný vklad na 3 roky

Dobrý den, chtěla bych online sjednat termínovaný vklad na 3 roky u Creditas. Děkuji

Vkladní knížka

Dobrý den, měl jsem od narození spořící knížku, ale babička mi umřela a nevím jak to dohledat, když jsem nenašel od toho doklady. Děkuji za pomoc

Kam uložit stovky milionů korun?

Dobry den, chtěl bych jsem se zeptat na spořící účet. Jaký je podle Vás nejvýhodnější nebo jakou cestou byste doporučil se postarat o částku stovek mil. korun? Orientujete se i v bankovnictví v UK nebo znal byste někoho, kdo by to mohl vědět ? Děkuji

Spořící účet

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak nejlépe naložit s financemi (dejme tomu třeba 320 000 Kč) s tím, že nechci uzavírat stavební spoření, protože chci mít finance k dispozici. Připadá v úvahu spořící účet, ale při takové částce nabízí už poměrně malé úroky. Jak by jste to tedy řešili? Děkuji za odpověď.

Termínovaný vklad

Dobry den, prosim o informaciu, kde sa da najlepsie zamenit ceska koruna na euro a ktora ceska banka ponuka najlepsi urok na terminovom vklade v ceskych korunach. Dakujem

Vkladní knížka - výběr hotovosti

Dobry den, moje matka mi po mem narozeni zalozila vkladni knizku a pravidelne na ni vkladala penize. Za chvilku mi bude 18 a chtela bych penize z vkladni knizky vybrat. Kvuli spatnym vztahum to nejde za asistence moji matky. Jenze tedy nemam tu vkladni knizku a ani nevim,u jake pobocky mi ji nechala zalozit. Co se da tedy v takovem pripade delat? Dekuji

Kam uložit 600 000 Kč?

Dostaneme darem vyšší částku peněz, cca 600 tisíc. Poradíte kam s nimi? Dejme tomu na pět let. Děkuji za odpověď. Eva

Spoření

Dobrý den, mohu mít při Insolvenci spořící účet a na něj si šetřit nějaké peníze? Nebo mi to vše vezmou? Předem Vám moc děkuji za odpověď a přeji Vám hezký zbytek dne Patrik.

Kam uložit 600 000 Kč?

Dobrý den, matka mi převede ze svého účtu na můj u České spořitelny 600 000 Kč. Prosím o radu, jak je zhruba asi tak na 5 let u stejné banky nejlépe investovat, uložit, s možným předčasným výběrem. Předčasný výběr uvádím v dotazu jako možnost, nepreferuji. Bylo mi doporučeno od známých stavební spoření, tak bych se rád zeptal, jaký je Váš názor. Děkuji

Rada

Potřebují poradit.

Termínovaný vklad

Dobrý den, uvažuji o dlouhodobějším uložení peněz a našel jsem termínovaný vklad na 5 let za 1,1 % p.a. Teď nevím, zda nemám ještě počkat a peníze uložit zatím na spořící účet. Je pravděpodobné, že úrokové sazby v dohledné době do 2 let ještě porostou? Za odpověď předem děkuji.

Equa bank - spořící účet HIT

Dobrý den, chci se zeptat, mohu mít dva spořící účty HIT na jedno jméno? Jedná se o větší finanční částku, tak bych to rozložila na dva spořící účty Hit. Je to možné? Děkuji za odpověď.

Stavební spoření pro neteř

Dobrý den, má neteř oslaví v květnu 15. narozeniny. Jako dar jí chci založit stavební spoření, bohužel její rodiče (otec) má exekuci. Může exekutor v tomto případě na její účet, i když peníze vkládám já z pozice tety? Může jí exekutor jít na její účet v případě, že si jej založí, aby měla kam zasílat peníze z brigád, na které se chce po narozeninách přihlásit? Děkuji za zprávu.

Spořící účet v EUR

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na spořící účet vedený v EUR, který by byl bez poplatků, šlo by provádět platby v EUR bez poplatků (stačí pár za rok) a navíc kdyby šlo vkládat eura na účet v hotovosti bez poplatků, karta k němu by taky nebyla potřeba. Umí tohle nějaká česká banka? Díky za odpověď

Vkladní knížka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vkladní knížku, kde byl poslední výběr v roce 1994 a zůstalo tam 100 Kč, jestli je stále aktivní a jestli bych tam znovu mohla vkládat peníze? Děkuji za odpověď.

Vnoučata

Dobrý den, potřebuji poradit, kterou banku zvolit pro pravidelné ukládání peněz pro vnoučka (9 let), aby nebyla tato vkladní knížka nebo konto zahrnuty do dědictví. Je mi 75 roků. Děkuji babička

Eura nebo koruny?

Dobrý den, chtěla bych založit spořící účet v eurech nebo korunách. Jakou budu mít roční úrokovou sazbu? Předem děkuji.

Změna majitele spořícího účtu

Dobrý den, mám u ING Bank spořící konto už asi tři roky. Lze změnit jméno majitele tohoto konta? Chtěl bych jej přenechat své dceři, které je již 15 let.

Půjčka nebo spoření?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Teď mám dostat smlouvu na neurčito. Můj měsíční čistý příjem mám ve smlouvě 15 000 Kč, ale ve skutečnosti mám 15 000 Kč čistého + 6 000 Kč prémie, to dělá 21 000 Kč čistého. Moje finanční výdaje jsou takové, že bydlime s rodiči na baráku a všichni 3 pracujeme. A já dávam mamce 3 500 Kč. Toto jsou moje jediné výdaje, ale z toho si třeba 6 000 Kč utratím za věci, jídlo, pití atd. Chtěl bych se zeptat, jestli mám nárok na půjčku ve výši 300 000 Kč? Je to možné? Poskytne mi to banka? Podotýkám, že nejsem v exekuci ani nemám jiné finanční zatížení (dluhy, jiné půjčky). Děkuji moc.

Air Bank TOP3 Garance

Pokračování dotazu č. 3777: Dotaz k Air Bank - TOP3 garance. Šlo mně právě o ten slib TOP3 garance napořád. Bylo to jasně v reklamách řečeno, TOP3 garance neměla být zrušená. Dnešní úrok 1% je relativně dobrý, ale je potřeba splnit další podmínky, s TOP3 garancí to nebylo potřeba. 

Dětský účet

Dobrý den, měla jsem zmeškaný hovor, chtěla jsem online založit dětský účet...poradíte? Děkuji za informaci. Monika Kabelakova

Refinancování úvěru úro SVJ

Pokračování dotazu č. 3470: Dobrý den, už několik let řeším stejný problém, tak bych vaši odpověď upřesnil. Ve smlouvě s WSS se klient zavazuje, že do doby přidělení cílové částky smlouvu o úvěru nevypoví, takže je refinancování PÚ prakticky nemožné, a i kdyby na to WSS přistoupila, penále by bylo likvidační, neboť se jeho výše už několik let počítá z doby, která zbývá do úplného splacení úvěru. Tohle byl první podraz od WSS, dříve bylo penále jen 3% z cílové částky, což byla vzhledem k velkým úsporám díky nižšímu úroku akceptovatelná částka. Jediným řešením by byl mimořádný vklad v takové výši, aby se PÚ co nejrychleji překlopil a zároveň i zcela splatil, v našem případě by to dle simulace dělalo zhruba 15 měsíců, tak dlouho by trvalo, než se OHČ vyšplhá na těch požadovaných 600. Bohužel jsme ale nesehnali banku, která by nám na ten mimořádný vklad půjčila. Těch SVJ či BD, které jsou na tom stejně jako my, je údajně velké množství a objem úvěrů se zcela jistě počítá v miliardách, takže nechápu, proč tento segment žádná banka nepokrývá nějakým typem úvěru. No v každém případě už je zřejmě vymalováno. Tato varianta od 1.3.2017 také padla, neboť WSS drasticky omezila výši mimořádných splátek, takže teď zřejmě nezbývá už nic jiného než trpělivě počkat až do překlopení. Můžeme se jen dohadovat, že se konkurence přece jen rozhoupala a začala chystat nějaké řešení předčasného splacení PÚ, takže WSS tyto snahy pro jistotu tímto opatřením hned na začátku utnula. S pozdravem Pavel Hejl

Kam uložit 200 000 Kč?

Dobrý den, krátký dotaz: mám cca 200 000,- Kč, které nebudu zhruba 2 roky potřebovat, ale potřebuji je mít v horizontu několika dnů dostupné, pokud nastane v rodině nějaká mimořádnost. Mám tuto částku v Air Bank na spořícím účtu, kde využívám jejich výhody (5x platba v měsíci z běžného účtu, vyšší úročení). Je nějaký lepší způsob, jak peníze uložit? Děkuji.

Equa bank a Creditas

Dobrý den, mám běžný účet a spořící účet Hit u Equa banky. Equa banka má úrok do 200 000,- 0,8 % a nad tuto částku jen 0,2%. Chci se zeptat na spořící účet banky Creditas. Je výhodné něco nechat u Equa banky a pak založit spořící účet u Creditas, kde je úročení 1,1% podmíněno, že ve čtvrtletí nebudou z účtu vybrány žádné peníze? Při výběru platím 20,- Kč? Nedočetla jsem se pokud ve čtvtletí něco vyberu, jak to je pak z úroky? Jak to je u této banky s kreditní kartou? Děkuji za odpověď Kučerová

Kam investovat úspory?

Dobrý den! V první řadě bych chtěl Váš server, jako jeho dlouholetý čtenář, velice pochválit. Před zhruba třemi lety jsem začal pracovat v bankovním sektoru a našel jsem na těchto stránkách mnoho skvělých a hlavně lehce pochopitelných rad i zajímavostí a aktualit. Upřímně řečeno, rad ohledně bankovnictví není v ČR nikdy dost proto palec nahoru pro Váš server :). Každopádně bych se nyní na Vás rád obrátil s prosbou o radu. Po třech letech v bankovní branži se mi nahromadily nějaké peníze a rád bych je co možná nejrozumněji investoval (samozřejmě s co možná nejzajímavějším výnosem a nejnižším rizikem). Mám už dva spořící účty, stavební spoření, na důchodové si posílám maximální částku, a v poslední době se začínám zajímat o pole investičních fondů a případně i dluhopisů. Zde právě bych rád položil svoji otázku. Myslíte si, že je zajímavější investovat do investičních fondů (aktuálně zvažuji u ING) a rovněž jsem na Vašich stránkách zahlédl i inzerci investování do dluhopisů nemovitostí přes CEE Real Estate. Mohl bych Vás požádat, o radu, čemu nebo komu se na tomto ošemetném poli vyhnout a nebo naopak kde zapojit své prostředky? Předem velmi děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne.

Volba banky

Chtěl bych si vzít na dluh 1 600 000 Kč s tím, že hodlám koupit byt, který v odhadu bude mít hodnotu 1 900 000+ Kč. Jsem zaměstnán pouze 6 měsíců a průměrný příjem mam 20 000 Kč. Kupní smlouvu s majitelem mam domluvenou 1 500 000 Kč. Co byste mi doporučil za nejvhodnější řešeni? (hypotéka u které banky, nebo popř. stavební spoření)

Penzijní připojištění - státní příspěvek

Dobrý den, mám dotaz na důchodové připojištění. Kolik je státní podpora při úložce 500,- Kč? Nyní spořím 300,- Kč. Děkuji.

Vrácená platba

Dne 27.12.2016 jsem poslal na Lišku manželky 20.000 Kč a druhý den mi byly peníze vráceny na účet zpět. Tím přišla o státní příspěvek 2.000Kč. Všechny číslice účtu byla správná. Je to normální? Dřív jsem takhle peníze posílal a v pořádku došly!

Stavební spoření

Dobrý den. Vzhledem k tomu, že se syn rozvedl, tak bych chtěl vědět, jak to je se stavebním spořením mé vnučky u vás. Do loňského roku jsme na tento účet zasílali peníze jen my děda s babičkou. Nikdo jiný tam peníze neposílá. Teď jsme chtěli poslat peníze znovu, ale syn mně řekl, že účet je veden na jeho bývalou manželku a ne na vnučku. VS je opravdu na jeho bývalku. Ona tvrdí že stavebko je na vnučku a ona jen spravuje účet. Na druhém účtu co má druhá vnučka, tak je VS na vnučku. Tak nevím jak to je. Může tento účet bývalá manželka syna vybrat bez jeho vědomí. Děkuji poraďte. č.ú je u Stavební pojišťovna ČS 51-XXX/8060 František

Propadlá státní podpora

Dobrý den, v roce 2014 jsem si u ČS založila stavební spoření. Paní úřednice při sepisování smlouvy zaškrtla, že nežádám o státní podporu. Já jsem si toho nevšimla a smlouvu jsem podepsala. Dnes jsem si kontrolovala smlouvu a všimla jsem si chyby. Přišla jsem za dva roky díky paní úřednici o státní podporu ve výši 4 000 Kč. Je možné dostat zpětně státní podporu za 2 roky?Děkuji za odpověď.

Creditas

Dobrý den, chci si založit spořící účet s jednorázovým vkladem 70.000 Kč. Uvažuji o Creditas bance. Jaký by byl úrok při této částce a jaké jsou podmínky založení účtu? Nebo byste mně doporučili jinou banku? Běžný účet mám u ČS. Děkuji mnohokrát.

Volba banky

Dobrý den. Mám účet ZUNO plus, ovšem tato banka končí. Potřebuji tedy zřídit nový účet. Chci, aby jeho vedení bylo zdarma, klidně i za podmínky nějakého minimálního pohybu na něm nebo minimální měsíční platby kartou, jako je to u ZUNO plus. Chci zdarma všechny platby z a na účet, inkasa atd., výběry z bankomatů všech bank i v zahraničí (klidně od určité výše), dvě debetní karty pro sebe a manželku k účtu s tím, že alespoň jedna musí být embosovaná, jednu kreditní kartu (kterou nyní mám), možnost online bankingu a nedostávat žádné papíry a nemuset nikdy na žádnou pobočku. Velkou výhodou by byla i možnost spořícího účtu. Existuje něco takového? Díky.

Co všechno může exekutor zabavit?

Dobrý den, může napadnout exukutor mé úspory?

Stavební spoření

Dobry den, dnes jsem se dozvedela, ze mi v listopadu napadl exekutor (nevim odkud) ucet stavebniho sporeni a vybrali mi 11 000 Kc. Ja mam jedinnou pujcku u PROVIDENTU a urcite ne 11 tisic. Navic jsem nedostala zadne vyrozumeni ani z jedne strany. Co mam delat? Jinak se chci zeptat, muze-li nebankovni spolecnost bez meho vedomi vybrat penize z meho sporeni, kdyz mam i normalni ucet? Dekuji

Air Bank

Dobrý den, musím mít ke spořícímu účtu Air Bank i běžný účet abych mohla splnit platbu 5x za měsíc? Kolik stojí platba za kartu a vedení spoř. účtu? Děkuji

Pro vnuky

Chtěla bych založit nezletilým vnučkám spor. knížku, jsem jejích babičkou. Že prý je to možné s právem používání. Nechci žádné fondy ani stav, neb penzijní spoření. Děkují předem za kladnou odpověď.

Změna úroku

Pokračování dotazu č. 3310: Mně nešlo ani tak jen o vinkulaci, ale o změnu úrokové sazby ze strany banky, kdy byla slíbena spořitelnou nějaká výnosnost, kterou později spořitelna změní bez vědomí toho, kdo má pro tento účel DKV vytvořenu. Připadá mi to, jako nedodržení smlouvy, lidsky podvod na klienta. Navíc mi pracovník na pobočce po telefonátu na centrálu řekl, že vinkulaci na DVK spořitelna zrušila. Pokud je tomu tak, pak je divné, že s penězi rodič může nakládat a investovat je pouze se souhlasem soudu, ale banka si může defakto dělat se soukromými financemi cokoli. To je nesouměrné. A jinak, pokud nebudou peníze na děti napsané, riskuje dospělý, že tyto může sebrat například exekutor, pokud se náhodou dospělý do nějaké situace dostane. Děkuji za reakci

Dětské spoření

Dobrý den, jde mi o souvislosti s produktem Poštovní spořitelny - Dětská vkladní knížka. Dětem jsme tento produkt uzavřeli z důvodu tehdy rozumných výnosů (3 děti). Při uzavírání u nejstarší dcery v roce 2010, kdy jí bylo 0,5 roku, jsem provedl u této vkladní knížky vinkulaci. V roce 2011, kdy jsem uzavíral právě narozené dceři stejný produkt, bylo mi pracovníkem na přepážce sděleno, že Poštovní spořitelna vinkulace DKV zrušila a tedy dcera první vinkulaci má neplatnou. Bohužel mi tato pracovnice vinkulaci napsanou v kladní knížce nezrušila (neškrtla mi slovo Vinkulace). Dnes jsem v situaci, kdy jsem zjistil, že Poštovní spořitelna o dost snížila úrokovou sazbu, aniž by nám to nějakým způsobem oznámila, a tím změnila podstatu toho, proč má mít dítě takový typ spoření. Paní na pobočce tvrdí, že je na DVK vinkulace, navíc nebyly dětem připsány prémiové procenta za spoření tak, jak banka píše v informacích a požadují od nás, aby o zrušení vinkulace rozhodl soud. Dle mého názoru banka porušila podmínku, kvůli které jsme se pro daný produkt rozhodli, ovšem potřebuji poradit alespoň obecně, jak se ze spoření vyvázat? Děkuji velice a s pozdravem Laubr

Jak spořit

Pokračování k dotazu č. 3306: Děkuji za odpověď. Stavební spoření mám teprve od toho měsíce (u ČS) s cílovou částkou na 300 000, měsíčně si na něj budu ukládat 2 000,-. Myslíte si, že by bylo vhodnější tam uložit dosavadní peníze pro synovce (tj. cca 68 000,-) nebo je raději dát do již zmíněné Creditas na spořící účet? Kde by bylo lepší zhodnocení? Mohu po 6 letech určité peníze ze stavebního spoření vybrat, i když nebude dosažena cílová částka? Equa bank vynechávám, tam mám spoření pro sebe.

Jak spořit

Dobrý den, spořím peníze (měsíčně 1 000,-) pro svého synovce. Peníze zatím dávám na spořící účet u Equa bank (Spořící účet HIT mám pro sebe). Pokud vše bude dobře probíhat, spořit budu ještě 13 let. Bylo by vhodnější převést spoření jinam, např. do nově vzniklé banky Creditas? Spořící účet nebo raději termínovaný vklad? Nejlepší by jistě bylo stavební spoření, ale to mohou založit pouze rodiče (těm o spoření říkat nechci). Nebo jsou i jiné možnosti? Děkuji za pomoc.

Stavební spoření nebo termínovaný vklad?

Dobrý den, ráda bych investovala. Je lepší termínovaný vklad nebo stavební spoření? Původně jsem uvažovala o 2letém časovém období. V každém případě se 100% garancí státu. Poradíte mi, prosím?

Pro vnuka do 15 let věku

Dobrý den, prosím o sdělení, zda může babička založit DĚTSKÉ KONTO v UniCredit Bank vlastnímu vnukovi, kterému bude letos 14 let. Pokud ano, jaké jsou nutné doklady. Děkuji za odpověď.

Banka Creditas

Dobry den, prodala jsem nemovitost a chtela bych koupit nemovitost jinou, nez ale neco sezenu co se mi bude libit, chtela bych si penize na nejakou neurcitou dobu ulozit. Ted jsem se dozvedela o licenci Credit bank a jejim sporicim uctu, dnes s nejlepsim urokem mezi bankami. Doporucil byste mi tuto banku na ulozeni vetsi casti penez? Mockrat dekuji za odpoved.

Vkladní knížka Foresbank

Dobry den. Maminka nasla vkladni knizku, kterou mela u Foresbank. Nevim, zda je nejaka moznost dopatrat se, jestli penizky nekde nejsou ulozeny nebo byly vyplaceny, maminka si to uz nepamatuje. Posledni pohyb na knizce byl v r.2002. Dekuji, Blanka

Stavební spoření - úvěr

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak často aktualizujete své stránky, protože jsem si včera sjednal stavební spoření na doporučení Vašich stránek s výběrem České spořitelny, kde je úrokový úvěr 2,99%, ale při vyplnění všech dokumentů na pobočce spořitelny mi bylo místo 2,99% přiděleno 3,99%. Zajímalo by mne tedy, zda se dá na Vaše podklady na webových stránkách spoléhat či nikoliv. Děkuji za odpověď. Petr

Stará vkladní knížka

Dobrý den, při rekonstrukci domu jsem nalezl knihu Volksbank s poslednim výběrem z roku 1945. Prosím, jak mám postupovat? Děkuji mnohokrát.

Penzijní připojištění a stavební spoření

Pokračování dotazu č. 3267: Pokud bych uvažovala o stavebním spoření i o penzijním připojištění, které banky mi doporučujete? Určitě bych vše raději vyřizovala osobně na pobočce než formou online. Lze od ledna očekávat v těchto dvou produktech nějaké výrazné změny? Hypotéka by byla pro mě velká zátěž, naspořeno zatím mnoho nemám (cca 100 000 Kč). Bydlím v rodinném domě a v budoucnu budu určitě vlastnit jeho polovinu.

Penzijní připojištění a stavební spoření

Dobrý den, vyplatí se v dnešní době a pro mě osobně mít penzijní připojištění nebo stavební spoření? Dříve jsem měla obojí, pak ale přišly rodinné problémy, takže jsem vše zrušila. Nyní přemýšlím, jestli si mám něco znova založit, jestli se mi to vyplatí, jestliže: mám 39 let (jsem svobodná, děti nemám, na vlastní bydlení nemám dostatek financí a do zadlužení jít nechci), mám trvalé zaměstnání, běžný a spořící účet mám u Equa bank, kde si měsíčně ukládám několik tisíc. Děkuji za odpověď.

Stavební spoření a internetbanking

Dobrý den, je možné spravovat a kontrolovat účet stavebního spoření online? Děkuji

Kam ukládají peníze bohatí?

Pokračování dotazu č. 3261: Děkuji za odpověď. Ještě mám jeden dotaz. Kam dávají peníze lidé. Jako je třeba Gott atd, nebo výherci miliónů? Do jaké banky? Děkuji

Kam uložit 5 mil. Kč

Dobrý den, prosím, do jaké banky vložit 5 000 000 Kč, aby šly co největší úroky? A do kolika korun ručí banka za vklad, abych o ně nepřišla?

Kam uložit peníze na 10 let

Dobrý den, momentálně řeším, kam uložit 1,7 mil, zatím je mám nevybrané u ERB v likvidaci na TV, který měl být min. 2 letý. Jedná se o mou důchodovou rezervu k čerpání za 10 let.

Penzijní připojištění

Mám dotaz, maminka v říjnu doplatila důchodové spoření a bohužel do dneška se výplaty peněz nedočkala. Chtěla by vědět, co má dále v této věci podniknout. Je postižená, proto se obrací na mne, zda bych ji nepomohla. Já byla ve spořitelně, ale pro listovní tajemství mi nic neřekli. Jedná se o důchodové spoření. Děkuji

Pro děti

Dobrý den, potřebovala bych zřídit dětské konto na které budu moci 1-2x ročně uložit peníze, které děti dostanou od babiček. Nepředpokládám výběry ani odchozí a příchozí platby. Prosím můžete mi doporučit nějakou banku, kde je vše zadarmo a nejlépe ještě děti při zřízení obdrží plyšovou hračku? děkuji

Více spořících účtů

dobry den, lze vyuzivat jednou osobou sporicich uctu u ruznych bank? Jde mne o to, ze v pripade rozdeleni cca 400 tis. Kč na dva ucty bych mel vetsi urok nez v pripade vlozeni teto castky jen na jeden ucet. Diky za odpoved. Petr

Kam uložit peníze

Chtěl by na spořící účet uložit finanční hotovost. Kterou banku mi doporučíte?

Náhrada za ZUNO

Pokračování dotazu č. 3235: Dobrý den, doplňující otázka - důvody proč nepřejít ze ZUNO do mateřské RaiffeisenBank? Equa - OK, dobrý - žádné poplatky, spoření do 200000 0,8%(to by relativně šlo) , nad už jen 0,2% (to je jak když je tam rovnou 0,0% - ani těch 0,8 není žádné terno, jenže tak to dnes bohužel je=>max je dnes asi 1,0%). SMS o pohybech na účtě - nedočetl jsem se. Air-bank - vzhledem k tomu, že opravdu téměř nevybírám z bankomatu, tak by také šla (malý tarif) - sms o pohybech nevidím,.. Spoření opět limit do 250000,- (ale je tam i běžný účet do 100000,- 1% => takže teoreticky limit 350000,- ?? Jak je to s limitem - přesáhnu, tak budu spořit 0,2%, nebo do 250000,- 1% + cokoliv nad 0,2% - sčítá se to? Ohledně RaiffeisenBANK právě nevidím žádný pádný důvod, proč nepřejít tam,.. Vedení zdarma (platím pořád něco-aktivní využívání není problém, ale těch 15000 příchozí je pro běžné klienty docela dost) => Equa pouze 10000,- ,nebo! (zdůrazňuji nebo) 3x platba kartou (beru, že obojí u Equa není pro běžného člověka v ČR problém. U RB je to min 15000,- + 3 výběry, né nebo) Bankomaty zdarma Karta zdarma, nálepka zdarma,.. Spoření 0,70% (eFlexi s výpovědní lhůtou 21dní) až do 750000,- (to se hodí - Equa "pouze" do 200000,-) SMS o pohybech 4,- :-( ..to není pěkné (aspoň že emaily mají za 0,- - ale sms je sms) Jako hlavní vadu tedy vidím těch poměrně vysokých 15000,- jako jednu z podmínek pro vedení účtu zdarma,.. Děkuji, David

Pro děti

Dobrý den, prosím o radu - doporučení, který ze současných finančních produktů by byl nejvhodnější pro mého právě narozeného vnuka. Měsíčně mu chci přispívat částkou 500,- Kč. Děkuji Dušák

Kam uložit peníze

dobrý den, dovolil jsem si Vás oslovit s dotazem, zda byste v jedné větě neporadil. Četl jsem od Vás nějaké články na internetu i od Vašich kolegů. Dotaz směřuje kam a jak investovat například 1 mil korun. Který jsem zdědil po otci. Peníze momentálně nepotřebuji a mužů s nimi pár let disponovat na to, aby mně vydělali na stáří nebo budoucí investice. Úrokové sazby u mé banky jsou směšné a nehezké ( KB ) a do investičních podílových fondu se bojím samozřejmě ukládat. Které mi pracovník banky se snažil vnutit, ale po dlouhodobé studii doma i s kolegy v práci je vidět, že to vždy není ok dobré řešení. A tuto variantu jsem spíše zamítl. Nějaké dluhopisy mně popravdě neoslovili, nerozumím tomu. Hodně let jsem numismatik a tak se chci optat, vyplatí se něco jiného, než například koupit x g AU- Ag (zlato, stříbro). Pokud si najdete na mojí otázku ve Vašem určitě vytíženém čase odpověď, budu rád, pokud ne nevadí a přeji hezky den J Děkuji a s přáním hezkého pracovního dne Tomáš

Dětský účet

Pokračování dotazu č. 3220: Asi před dvěma lety jsem se v bance chtěla informovat na zůstatek dětských kont a bylo mi řečeno, že mé dispoziční právo je zrušeno, ať se obrátím na svou domovskou pobočku. Tam mi poté sdělili, že je to z důvodu mého konkurzu. Otce dětí jsem se tenkrát ptala, ten popřel, že by mé dispoziční právo zrušil, takže zbývá insolvenční správce nebo banka. Děkuji

Dětský účet

Dobrý den, před lety jsme dětem zřídili dětská konta, ke kterým jsem měla dispoziční právo já i otec dětí. Asi před rokem jsem chtěla na těchto účtech učinit transakci a bylo mi sděleno, že mé dispoziční právo je zrušeno z důvodu, že byl na mou osobu prohlášen konkurz. Kdo může na základě této skutečnosti zrušit mé dispoziční právo (banka, druhý zákonný zástupce, insolvenční správce....)? Děkuji za odpověď

Stavební spoření

Ctěl bych poradit se založením stavebního spoření. Hledám nejvyšší úročení, nejnižší sjednávací poplatek a pokud možno roční poplatek za vedení účtu zdarma. Plánuji stavební spoření pouze ke spoření bez možnosti čerpání úvěru. Chci se zeptat zda jde vložit částka na celých 6let dopředu, aby byl zachován max. státní příspěvek...kolik bych musel složit? Jaká je povinnost uzavřít min. cílovou částku? Děkuji za pomoc

Volba spořícího účtu

dobry den, rad bych se zeptal, jake jsou poplatky u spořících učtů, tj.za vedeni učtu, popř. vyběrů či vkladů na učet. Take by me zajimaly případne rozdily mezi temito produkty ruznych bank. dekuji za odpoved

Penzijní připojištění

Spadá spoření do PF do pozůstalosti a můžeme se obrátit na jakoukoliv pojiťovnu v Praze k výběru peněz po pozůstalým?

Komu a za co platím?

Dobrý den, chtěl bych se touto cestou zeptat, mám zavedený trvalý příkaz s číslem účtu 1025184007/2700 s variabilním symbolem 8901235398. Potřeboval bych vědět, jestli to patří a aktivní smlouvě. A popřípadě k jaké, protože mi toto číslo účtu nic neříká. Děkuji za odpověď. S pozdravem David Szturc

Účet a spoření

Dobrý den, chci se zeptat do které banky mám vložit hotovost? Jednalo by se o běžný účet a spořící účet. Tedy která banka by byla nejvhodnější? Děkuji Kučerová

Úvěr ze stavebního spoření

Dobrý den, mám úvěr ze stavebního spoření (na družstevní byt) od ČMSS s úrokem 4,8% a zbývá mi doplatit asi 230 000 Kč. Je možné refinancování, když tímto bytem nemůžu ručit? Předem děkuji za odpověď

Stará vkladní knížka

V dědictví po zemřelém bratrovi jsem našel vkladní knížku banky Foresbank. V žádné bance mi nejsou schopni dát informace, kde se nyní tyto peníze nacházejí.

Vkladní knížka ČS

Maminka spoří u Česká spořitelny na vkladní knížku bez výpovědi. Je u těchto vkladních knížek nějaké časové omezení pro další úspory anebo zde může finanční prostředky ukládat dále? Za odpověď děkuje Cigánková

Stará vkladní knížka

Dobrý den, chci se zeptat ohledně vkladních knížek, našla jsem doma 26 let staré vkladní knížky z dob studia, na jedné je častka 20 kč a na druhé 100 kč, má cenu s tím něco dělat, obě jsou vyherní jedna je na heslo, děkuji za odpověd J Vaníčková

Kam uložit 400 tisíc Kč

dobry den, mel bych dotaz ohledne sporiciho učtu, rad bych ulozil cca 400 tisíc a potreboval bych poradit, od ktere banky bych dostal nejlepsi podminky, vcetne jejich uctovanych poplatku za vedeni uctu. Nemam v planu u tete banky zalozit bezny ucet. dekuji za odpoved.

Unikátní spoření PLUS od UniCredit

Dobry den, prosim o názor na sporici ucet Unikatni sporeni Plus a zda je vedeni uctu zdarma. Dekuji mockrat!

Vkladní knížka - dědictví

Chcel by som sa spytat, aka je vypovedna doba vkladnej knizky zrusenej koli dedicstvu. Knizka je vedena v CSOB. Za odpověď dopředu dakujem. Lukas

Stavební spoření - stará smlouva

Dobrý den, bude mi končit stavební spoření založené za podmínek roku 2003. Musím ho tedy ukončit a peníze vybrat, nebo mohu pokračovat ve spoření - a za jakých podmínek, popř. za jakých sankcí. Děkuji za odpověď.

Nový účet při osobním bankrotu

Dobrý den, je možné si založit ůčet u banky, i když mám schválenou insolvenci? Jsem v důchodu a peníze na insolvenci jsou mně strhávány z důchodu, jinak si ještě přivydělávám. Děkuji za odpověd!

Pro děti

Dobrý den,chtěla bych něco založit své 11 měsíční dceři poradíte prosím co by bylo nejlepší aby z toho v budoucnu také něco měla a neplatila jsem jen bance poplatky,chtěla jsem vkladní knížku nebo něco podobného do 18 let aby se tam nemuselo v případě "nouze" vkládat každý měsíc ale nějak se v tom ztrácím :-)...děkuji za odpověď.

Stará vkladní knížka

Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste dopadl s vkladní knížkou, o které jste psal? Mam ten samý případ, dnes jsem našla vkladní knížku od IPB z roku 98. Díky Katka

Úvěr ze stavebního spoření

Prosím o informaci, co musí dcera udělat, aby od Vás získala údaj - kolik bylo z jejího stavebního spoření použito na koupi bytu včetně překlenovacího úvěru. Jediný údaj který má, je číslo účtu, na které byly zasílány splátky a číslo vlastního sporožirového účtu, ze kterého byly splátky odesílány. Dá se podle těchto čísel zjistit celková naspořená i vypůjčená suma + zaplacené úroky? Předem děkuji za odpověď a přeji příjemné dny.

Pro nerozvedené manžele

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, tchán žije odděleně se svou manželkou už asi 6 let a bohužel není rozvedený a chtěl by si vzít větší úvěr. Je mu 61 let. Má vůbec nějakou šanci na úvěr u bank nebo staveb. spoření mimo nebankovních společností? Děkuji

Kam uložit 0,5 mil. Kč

Dobrý den, hledám možnost jak uložit 500 000 na dobu 3-5 let. Předem díky

Bez nutnosti založit běžný účet

Dobrý den, prosím o radu, do které banky mám dát peníze (50 000) na spořící účet bez nutnosti založit běžný účet a bez výpovědní lhůty. Předem děkuji.

Kde spořit?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je vůbec možné v dnešní době nějak solidně spořit. Mám účty u Equa bank a od října opět dochází k poklesu úroků: Spořicí účet HIT: změna v pásmu do 200 tis. Kč z 1,0 % na 0,8 % p.a. Spořicí účet HIT: změna v pásmu od 200 tis. Kč do 3 mil. Kč z 0,3 % na 0,2 % p.a. Spořicí účet: změna z 0,3 % na 0,2 % p.a. Snižují úrokové sazby i jiné banky? Co jsem přešla k Equa bank, tak snížení proběhlo už několikrát.

Stará vkladní knížka

Dobrý den, prosím o radu: starám se o matku, nar.1919 v Medzilaborcích, má úrokovou vkl.knížku Poštovní spořitelny založenou v Bratislavě s prvním vkladem v r.1946 a posl. pohybem v r.1949. Od roku 1961 žijeme v Kolíně. Prosím, sdělte mi, zda je tato vkl. kn. stále platná. V kolíně mne odkázali na ČNB. Děkuji za odpověď. Šibravová

Společný účet

Dobry den, s pritelkyni chci zalozit spolecny ucet. Potrebujeme 2 platebni karty, vedeni a bezne operace bez poplatku a pokud mozno vybery z bankomatu zdarma. Muzete prosim poradit, ktera banka se teto predstave aspon blizi? Dekuji. Lukas

TOP běžný účet a spoření

Dobrý den, prosím o info týkající se aktuálně nejvýhodnějších běžných a spořících účtů. Děkuji.

Pobočka Pardubice

Pobočka v Pardubicích, a telefonní číslo pro spoření

Investiční centrum ERSTE

Chci zrušit osobní účet u ČS a.s. a přejít k jiné bance. Chtěl bych ale ponechat investice v Investičním centru ERSTE/ ČS a.s., které teď obsluhuji přes Internet banking. Lze po zrušení osobního účtu mít online přístup ke svým investicím u ČS a.s.?? A jak je možné tento přístup zachovat ... Díky za odpověď

Která banka je nejlepší?

Která banka je nejlepší?

Družstevní záložna

Dobrý den, vím, že ze zákona je 90 % vložených prostředků u spořitelního družstva pojištěné FPV (stejně jako u bank). Jak je to však s 1/10 částky, tedy členského vkladu, který se neúročí a který není ze zákona pojištěný - za jakých podmínek a jak ojedinělé je, že spoř. družstvo část tohoto členského vkladu klientovi k jeho nemalému překvapení nevrátí? Jak může klient mít přehled, zdali má právo na vrácení celého členského vkladu nebo o něco ponížené? Se SD nemám zkušenosti, zajímám se o důvěryhodnost 1ročního termín. vkladu u ANO SD. Děkuji

Výpověd služeb bez udání důvodu

dobrý den. jsem klientem jedné banky již 25 let, nikdy jsem neměl úvěr, nikdy jsem se nedostal na účtu do mínusu, nikdy jsem neměl s bankou žádný konflikt, nikdy jsem nebyl trestán, na mém účtu je pohyb v řádech desítek až stovek tisíc měsíčně - bonitní klient ze zcela legálních zdrojů (výplata, inkaso elektřiny aj.běžné věci), nejsem členem žádné politické strany... historicky bonitní a nekonfliktní klient bez závazku k bance a komukoliv, ctihodný občan. přesto mi banka bez udání důvodu najednou vypověděla poskytování služeb, zrušila účet a odmítla zřídit jiný. Naprosto nepochopitelné a skandální chování banky. Důvody tohoto kroku mi odmítla sdělit, nijak se mnou banka nejednala, pouze zaslala písemnou výpověď 2 měsíční. Je nějaká cesta jak zjistit proč se tak stalo? děkuji Adriana P.

Nový účet

prosime zavolejte nebo napiste XXX, novy ucet, jan skliba

Chybějící výpis z účtu

Nejpozději do 6. každého měsíce jsme pravidelně obdrželi výpis z Osobního účtu. Dnes je 14.7, a stále ani v poště, ani přes sjednaný a řádně stvrzený Servis 24...N I C ! Děkuji za informaci. V. Klimeš, Brno

Komu náleží dětské stavební spoření

Dobrý den, otec mi jako malému před několika lety založil stavební spoření, které na začátku tohoto roku skončilo a penize jsem si tedy s jeho souhlasem převedl na můj osobní účet. Ovšem nedávno nastal problém kvůli sporům v rodině - s otcem jsem se nepohodl a tak otec chce nyní po mě peníze zpět. Legálně by peníze měly být moje. Tzn. vracet mu nemusím nic. Pokud by se je nějak pokusil získat zpět má tu možnost nebo jsou peníze opravdu moje? Děkuji

Broker Consulting

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost řešení svého problému. Před 10 lety jsem byla podvedena fin. poradcem renomované firmy Broker Consulting s následkem zmařené investice do firmy Immofinanz. Poradce místo mne vyplňoval dotazník, kam napsal, že jsem zkušený investor, neboť mám prý stav.spoření - byla jsem oklamána tím, že mi investice byla prezentována jako druh spoření na důchod. Byl mi slibován zisk v bezrizikovém produktu atd. Podle informace poradce se může trh zahýbat např. o 10 %, ale v dlouhodobém horizontu vždycky akcie vydělávají. I když jsem zdůrazňovala, že o vložené prostředky nechci přijít, byla jsem uklidňována, že nic podobného nehrozí. Nyní, kdy jsem přišla o téměř celou vloženou částku a ještě jsem musela navíc zaplatit vstupní poplatek a poplatek za vedení účtu to se mnou nikdo nechce řešit. Poradce má prý zakázáno se mnou mluvit, právní oddělení Broker Consulting píše, že má stížnost je nedůvodná a že jsem podepsala dotazník, kde je uvedeno, že hodnota investice se může snížit, tj. ve výkladu poradenské firmy totéž, co ztratit vše. Navíc se ve firmě Immofinanz děly věci, kvůli nimž byla vyšetřována policií. I když jsem kvůli tomu volala svému poradci ve chvíli, kdy začaly akcie prudce klesat, zase jsem byla jen uklidňována, že nic nehrozí a přitom v Rakousku byla na Immofinanz podána akcionáři hromadná žaloba. Můj poradce mne o ničem neinformoval a přerušil se mnou veškerý kontakt. Než se investice (nemám jen jednu) dostaly do ztráty, tak mi poradce pravidelně volal, ale pak ztratil o mne zájem. Obrátila jsem se na ombudsmana, ale ten to neřeší. Ani Česká národní banka mi nepomohla. Myslíte, že by pro mne bylo nějaké řešení ? Nejde mi už o žádné zhodnocení peněz, ale jen o vrácení vložených prostředků. Předem děkuji za radu ! L.K.

Kam investovat 0,5 mil. Kč

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda má smysl nechat ležet peníze, ať už na termínovaném či spořícím účtu, sporobondu či jiném fondu, kde to není žádná výhra a stejně to "sežere" inflace, nebo investovat do nějaké konzervativní a likvidní komodity, jako je například zlato? Jaký je na to Váš názor? Investiční horizont je zhruba 5-10 let, částka do 0,5M Kč. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Vojta

Stavební spořitelna ČS - Buřinka

Dobrý den, prohlédla jsem si seznam stavebních spořitelen a nabyla jsem dojmu, že existuje Stavební spoření od České spořitelny a Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka. Je tomu opravdu tak, že Česká spořitelna má jak vlastní spoření tak Buřinku? To samé by potom měla i ČSOB její Modrá pyramida? Děkuji.

Kam uložit 1 mil. Kč?

Dobrý den, prosím o radu, na jaký spořící učet uložit částku 1 000 000 Kč. Děkuji

Spoření pro dceru (9 let)

Dobrý den, mám dceru 9 let a chtěla bych jí začít spořit bez finančního omezení a datového limitu. Když budu moci, vložím na účet např. 3000 kč jeden měsíc a druhý třeba 300 kč a po dobu jakou budu schopna spořit. Můžu Vás požádat o radu, jaké spoření je pro mě a mojí dceru nejvýhodnější? Děkuji a přeji hezký den. Soňa Bauerová.

Porovnání spoření

Dobrý den, článek Velké porovnání spoření – duben 2016 považuji za naprosto skvělý a ptám se, jestli je možné jej "aktualizovat". Spíše tedy napsat znovu s aktuálními daty, protože od 1.5.2016 se v některých bankách dost parametrů pro spoření změnilo. Děkuji a zdarvím...

Dluhopis

Dobrý den, ráda bych investovala do dluhopisu, ale nevím zda je ze zákona pojištěn. Děkuji za odpověď.

Společná vkladní knížka

Dobrý den, chceme se s svou matkou si založit společnou vkladní knížku. Případě úmrtí jednoho ze dvou je možné si vyzvednout částku z vkladní knížky aniž by blokoval soudní dědické zřízení?

Stavební spoření - banka mě nutí do běžného účtu

Dobrý den pane Jermáři, mám na Vás prosbu o Váš názor. Jsem v prakticky nejspíš stejné situaci jako tazatelka s dotazem č. 2742. Totiž nově přidělený finanční poradce z Modré pyramidy mě kontaktoval s tím, abychom se sešli pro aktivaci on-line náhledu mého stavebního spoření, které mám u Modré pyramidy. Až na místě jsem se postupně dozvídal, že toto obnáší založení si účtu u Komerční banky (včetně třeba toho, že bych tam měl poslat 300 Kč, ze kterých si ale 200 prý můžu po aktivaci nechat zase poslat zpět). Na výběr mi poradce dal účet aktivní a pasivní, z tohoto jsem vybral pasivní (bez platební karty), i u toho jsem se pak ale v cenících na internetu dočetl, že měsíční poplatky obnáší - konkrétně "MůjÚčet" 68 Kč/měsíc, "MojeBanka" 39 Kč/měsíc. Dočetl jsem se pak sice, že vzhledem k tomu, že mám na SS u Modré pyramidy uloženo > 100 tisíc korun, měsíční poplatek bych neplatil. Přesto ale nemám z tohoto postupu dobrý pocit. Ať už proto, že zatím nikde jinde jsem pro on-line přístup k informacím něco takového podstupovat nemusel - ale i tím, že pro mne podstatné informace mně poradce nesdělil předem, ale spíš až dodatečně, po mém doptávání. V pondělí hodlám ještě zavolat na infolinky KB a Modré pyramidy, co mi k tomuto řeknou tam; nicméně pokud byste mi k tomu dal nějaké doporučení Vaše, určitě to uvítám. Zmíněné tazatelce jste doporučil, aby žádost ihned zrušila - na druhou stranu si říkám, jestli s tím nemám zbytečné obavy (když jsem zvolil tu pasivní variantu) - a taky jestli bych toto v budoucnu nemusel absolvovat tak jako tak. Navíc už jsem při té schůzce s poradcem (12. května) popodepisoval lejstra včetně žádosti o tedy "zřízení a vedení účtu" (balíček MůjÚčet, služba MojeBanka) a nevím, jestli to vůbec ještě stornovat můžu (chodit v těchto věcech příliš neumím). Prý bychom se ale měli sejít ještě jednou, abych (po dodání následných tiskovin od KB) ještě nějaké své podpisy doplnil - tak že bych ještě měl možnost z tohoto vycouvat? Ale nehrozily by mi v takovém případně třeba nějaké penále? Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Jak ukončit ING spoření?

Mám spořící účet u ING bank a nevím, jak ho mohu ukončit, je nějaký formulář pro výpověď?

Dědictví

Dobrý den, získala jsem dědictvím stavební spoření, prosím o sdělení postupu děkuji

Dětské konto

Mám dotaz u dětského konta, je stanoveny nějaký limit pro výběr na pobočce?

Nabídka ING bank

Dobrý den, je pravda, že ING Bank nabízí akční úrok 1,5% na tři měsíce až do částky 400 000 Kč? Co proto můžu udělat, abych nabízený úrok dostala?

Kam uložit 100 000 Kč

prababička dala pravnukům 100 000 kam je uložit, aby se mohly v případě potřeby vybrat. Stavební mají od rodičů. Vek 16 a 11 roků

Stavební spoření - nedospoření cílové částky

Dobrý den, dostala jsem výpověď ze stavebního spoření od RSTS. Jedná se o smlouvu z XII/2000. Z cílové částky bylo vždy sraženo 1%, ale nemám ji ještě dospořenou. Mám nárok na vrácení její poměrné části? Děkuji za info.

Volba záložny

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kterou z družstevních záložen byste momentálně pro termínovaný vklad na jeden až dva roky doporučil? Třeba z hlediska dlouhodobého, nejlépe ziskového, hospodaření a pravděpodobnosti, že za rok nepadne.

Pojištění schopnosti splácet

dobry den, mam dva roky od vas hyp.uver na 200 tis, s pojistenim proti neschopnosti splaceni - nemoc,,,prac,urad...Chci toto pojisteni zrusit a to z duvodu, ze jsme marodila vice nez dva mesice, a bylo mi sdeleno, ze mi nebude nic vraceno ponevadz, jsem sla na neschopenku umyslne,,Jsem rozvedena s min. platem, nemam penize nazbyt. .Jde toto zrusit, pripadne vyzadovat zpetne vraceni mnou nasporenou castku? Dekuji za odpoved,,Anna

Stavební spoření a běžný účet

Dobrý den, stavební spořitelna Modrá pyramida mne nutí založit si účet v KB kvůli přístupu do elektronického bankovnictví stavebního spoření. Zdůvodňují to šetřením - nebudou muset posílat papírové výpisy, nemusí vyvíjet samostané elektronické bankovnictví pro SS. Tento postup se mi moc nelíbí, ale žádost o účet ( a internetové bankovnictví) jsem podepsala. Je to obvyklý postup? Nebo mám raději žádost zrušit?

Vklady družstevní záložny

Dobrý den, prosím o info ohledně spořícího účtu u spořitel. družstva ANO, dle zákona je nutné 10% z částky vložené na spořící účet vložit jako členský vklad do majetku družstva, zajímá mne, zda-li je tento členský vklad též pojištěn ekvivalentem 100 000 Eur, a je-li tento spořící účet s ohledem na povinný 10% členský vklad výhodný v porovnání s jinými spořícími účty bez povinného členského vkladu. Děkuji za odpověď. J.Polák

Úroky

Kolik dava banka procent?

Vkladní knížka Poštovní spořitelny

Dobrý den, mám k vám dotaz. Mám poštovní spořitelní knížku s 3 měsíční výpovědí. Chci zrušit 3 měsíční lhůtu a mít pouze 0 výpověd t.j mít přístup okamžitě ke vkladu.Jak mám povtupovat a jak mají postupovat pracovníci na poš.přepážkách.Na každé poště mi to říkají jinak, někde mám za to, že chci zrušit 3 měsíční výpověd zaplatit 60 Kč jinde 20kč a na jiném místě zdarma a čekat 3 měsíce. Jsem s tohoto postupu nespokojená Prosím o radu. K Rottová

Vkladní knížka

Dobrý den, máme s manželem vkladní knížku u poštovní spořitelny. Je na ní asi 120.000 Kč. Nyní bychom chtěli tyto peníze dát na novou vkladní knížku u poštovní spořitelny. Prostě nechceme peníze do ruky, chceme je jen převést z jedné vkladní knížky na druhou. Ta druhá vkladní knížka bude na jméno naší dcery. Jak máme postupovat? Děkuji za odpověď. Naďa Šebestová

Výběr z vkladní knížky se sankcí

Vkladní knížka z výpovědní lhůtou 3 měsíce - jaký je poplatek při nedodržení této lhůty.Děkuji za odpověď Jana ""VK-Poštovní spořitelna"""

Zrušení vkladní knížky

Pokračování dotazu č. 2670: Dobrý den, moc děkuji za radu, mám ještě jeden problém ohledně vkladní knížky mé dcery. Babička co zřizovala vkladní knížku již nežije jak jsem Vám psala, píšete, že mohu do jakékoliv Spořitelny, tudíž i na Kladně?Máme jen dcery občanský průkaz. Bude to stačit? Všechno bylo babičkou znehodnoceno. Děkuji moc za odpověd. Hornová

Vkladní knížka

Dobrý den, před několika lety babička své vnučce zřídila vkladní knížku, dnes je dceři 28 let a celou dobu jsme z knížky nevybírali a ani nevkládali. Babička už nežije. Knížku zřizovali co si pamatuji ve spořitelně NA Floře Vinohrady. Chtěla jsem se zeptat jak pokračovat . Chtěla bych ji zrušit. Děkuji moc za odpověd. S pozdravem Koubková

Termínovaný vklad nebo dluhopisy?

Dobrý den, rád bych zhodnotil úspory výhodněji, než nabízí termínované vklady, nabízí se dluhopisy - např. Efi Palace na 2 roky, můžete mi, prosím, poradit, které jsou aktuálně nejlepší pro investování, a jsou-li rizikovější ve srovnání s termínovaným vkladem u banky, je-li pojištěn vklad atd. Děkuji za info.

Spořící účet pro pohotovostní rezervu

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jaky zvolit sporici ucet. Bude to pouze sporici ucet, zadne transakce, vybery, platby kartou nebudou probíhat. Má jediná podmínka je, abych mel peníze kdykoli k dispozici (krizova situace) a nejlepe neplatil zadne poplatky za vedeni bezneho uctu, který bude "mrtvý" po 99% doby. Hodne se mi libi airbank. Jde o castku cca 150k. Dekuji Dekuji

Jak spořit

Dobrý den, mám dva dotazy. První dotaz se týká stavebního spoření wüstenrot. Mám spořící účet u sberbank, ale kvůli snížení úroku na 0,73% jsem se rozhodl peníze z tohoto účtu(cca 40 000) přelít na mé stavební spoření, kde mám cca 100 000kč s cílovou částkou 200 000kč. Jak mám tento přenos nadávkovat? Mám poslat všechny peníze najednou nebo je lepší je přeposílat měsíčně po určité (jaké?) částce, abych dosáhl státní podpory? Druhý dotaz: mám eura v hotovosti a chci je dát na spořící účet. Existuje banka, který by mi tato eura dovolila na spořící účet v eurech vložit aniž by je nejdříve převedla na koruny a poté zpět na eura ? Děkuji za odpověď

Volba banky

Dobrý deň, čoskoro sa presťahujeme s manželom zo SR do ČR, poraďte nám akú banku vybrať pre bežný účet, na ktorý bude prichádzať pravidelne manželov dôchodok a tiež ešte potrebujeme dostať zo SR cca 30 000 EUR ako je to s kurzom, alebo je lepšie priniesť hotovosť so sebou a zmeniť ju v zmenárni? Ja som za Equa Bank, ale manžel tomu nie je naklonený. Je lepšie mať spoločný účet s dipozičným právom alebo každý zvlášť? Ďakujem za skorú odpoveď

Rizikovost vkladu 0,5 mil. Kč

Vážený pane Jermáři, chtěla bych Vás poprosit o radu v souvislosti s výběrem 5 bank do mého projektu. Jsem studentkou čtvrtého ročníku ekonomického oboru na VUT v Brně a tento semestr řešíme v hodinách "Financial Risk Managementu" jaká rizika mohou nastat při investování peněz (do takřka čehokoliv) - fuzzy logic. Ve svém individuálním projektu se zaměřuji na výběr 5 bank, do kterých chci na spořící účty vložit svých potencionálních 500.000 Kč a porovnat jednotlivé politické, ekonomické, sociální apod. rizika spojená s těmito bankami. A proto bych se chtěla zeptat - dle Vašeho názoru - které banky z českého trhu bych si podle Vás, měla vybrat, aby byly co nejvíce "rozmanité" ve výsledném zobrazení? Přemýšlím o Sberbank, City Bank, Raiffeseinbank, Oberbank AG, Česká spořitelna a pak bych potřebovala alespoň jednu, do které se, co se spořícího účtu týče, opravdu hodí nasypat peníze. Měl byste pro mě tip? :) S pozdravem Anna Náplavová

Podílové fondy

Dobrý den, prosím o radu: je dobré v České spořitelně investovat do nákupu cenných papírů (např. odesílat měsíčně 2.000 Kč) do Erste Asset Management GmbH, pobočka Česká republika, KONZERVATIVNÍ MIX FF - otevřený podílový fond? Když v prvním roce není žádný zisk, ba naopak mažel to má taky a je v mínuse, ale pracovnice ČS mne ujišťovala, že výnosy jsou až tak ve druhém až ve třetím roce a je lepší nevkládat celou částku, ale raději měsíčně posílat. Jak jí mám věřit? Já jsem se nechala přemluvit a taky jsem si to dala. Mám raději toto spoření zrušit (mám to teprve 4 dny od založení) ať za tři roky nejsem v mínuse ještě větším? A kam raději investovat? Děkuji za radu.

Otevření účtu

Dobry den, jsem český občan a žiji od roku 2009 v Chorvatsku....Mužu si ve vaši Česke Bance otevrit bežny učet se sporenim ? Jednou do roka navštevuji ČR. To znači jednou do roka by byl vklad i popripade vyber penez. Dekuju na odpovedi i pozdrav Vama Kveta Piršić

Kam uložit 300 000 Kč

Chtěl bych uložit 300 000,-Kč na dobu několik let s tím, že bych i je mohl kdykoli vybrat. Poradíte mi prosím banku?

Starší vkladní knížka

Dobrý den, našel jsem doma vkladní knížku od České státní spořitelny na moje jméno s fixním úrokem 4% založenou v roce 2002. A chtěl bych se zeptat, jestli jsou tyto knížky pořád platné - tj nejen že můžu peníze vybrat, ale jestli je možné na takovou knížku dál spořit, a peníze se mi budou pořád úročit tím fixním úrokem.

Má smysl spořit v EUR na Slovensku?

Dobrý deň ! Mám 74 rokov. Celý život som pracoval ako učiteľ na strednej škole. Mám ušetrených 20.000 Eur. ,obavam sa že EU sa rozpadne / je to môj názor /. Peniaze mám uložené v Prima banke na osobnom účte . Chcel by som tieto peniaze zameniť za švajčiarské franky, alebo ešte lepšie za nórske koruny. Poradte, ako to urobiť najvýhodnejšie, podľa možnosti bezhotovostným prevodom z Prima banky na inú banku / napíšte ktorú /, tak aby som nemal eurá. Poradte či nie je lepšie peniaze zameniť v zmenárni a takto uložiť v banke,./ v minulosti som chcel aj niečo sprivatizovať, -okrem manželky nič sa nepodarilo - nesplňal som podmienky / Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Mgr. Matajs Ján

Ukončení stavebního spoření

chci ukončit stavební spoření, které jsem měla na 5 let. Tato doba již uplynula. Bylo mi řečeno, že peníze mi budou poukázány až za tři měsíce od výpovědi. Nevím jestli ještě po dobu těchto tří měsíců mám zasílat měsíční platbu nebo již ne.

Předčasný výběr z termínovaného vkladu

Pokračování dotazu č. 2590: konkrétně se jedná o fio banku a potřebujeme si ze svého termínovaného vkladu z finanční nouze vybrat 300.000. Chceme vědět, když termín ukončení je v září 2017, kolik bude penále

Zrušení termínovaného vkladu

Platíte se nějaký poplatek za zrušení teř mít oválného vkladu na tři roky a konče 2017?

Pro děti a na důchod

Dobrý den, loni jsem se zajímala kam uložit nejvýhodněji úspory pro budoucnost (pro důchodový věk). Doporučili jste mě TÚ spíše na kratší dobu v horizontu 1-2 roky, já uvažovala o delší době. Dle Vašeho názoru se blíží doba, kdy se úroková sazba bude zvedat. Nedávno jsem četla článek, že ECB připravuje záporné úrokové sazby, na které naváže ČNB. Otázka je, zda jestále lepší delší nebo kratší horizont úložky a spoření, abych ještě za 10-15 let něco měla. Taky nevím jak nejlépe dnes spořit malým dětem, abych za cca 20 let nezjistila, že jsme si dnes zbytečne "utahovali opasky" a oni z toho neměly nic. Děkuji za Váš názor

Výpověď stavebního spoření

Dobrý den, prosím Vás, když chci předčasně vypovědět nebo ukončit smlouvu o stavebním spoření, která je v platnosti teprve dva roky, jakým způsobem to lze udělat, musí se vždy na pobočku? Nebo je možné vyplnit daný formulář a zaslat poštou? A o jaké částky přijdu? Děkuji za odpověď

Termínovaný vklad v EUR

chtela bych si zalozit terminovany ucet asi 45 000 eur...jak mam postupovat? dekuji

Kam uložit 400 000 Kč

Dobrý den, mám ušetřeno 400.000 Kč na běžném účtu ČS a ráda bych je bez rizika alespoň trochu úročila. Můžete mi poradit ? Děkuji za odpověď. Ing. Wernerová

Výběr peněz rodiči z dětského účtu

Dobrý den, založila jsem svému synovi dětské konto u Raiffeisenbank, kde má něco málo přes 25 000,-. Vyskytla se situace, kdy ty peníze potřebujeme vybrat, ale měsíčně můžu vybrat max. 3 000,-. Musím konto zrušit, abych mohla vybrat celou částku? Jak to probíhá a jak dlouho to trvá, než mi peníze vyplatí? Děkuji. Hezký den

Banka pro seniora

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou banku vybrat pro seniora, který neovládá internet, s příjmem pod 15 000 Kč, šest trvalých příkazů měsíčně a deset výběrů. Potřebuje i kartu. Děkuji moc

Zcizené stavební spoření matkou

Jako dítě jsem byla v poručnické péči. Můj poručník, nevlastní dědeček založil smlouvu o stavebním spoření a do své smrti přispíval. Matka zbavená rodičovské zodpovědnosti předložila pouze návrh rozhodnutí a to ještě se zásadní chybou v označení matky - jiné jméno. Dále smlouvu vypověděla dne 31.1.2002, PM rozhodnutí o navrácení rod.zodpovědnosti je dne 19.2.2002. Potom matka na neúplně vyplněném tiskopise požádala o změnu čísla banky pro výplatu. Stavební spořitelna nyní trvá na to, že rozsudek s jiným jménem v rozsudku i v odůvodnění, s jinou adresou bydliště je pro ně závazný. Dále v původním dopise určují pouze vyplacení částky, oslovují mne jako komunikačního partnera, já byla v ústavní péči a o spoření jsem se dozvěděla nyní. Je jiné jméno a návrh rozsudku před nabytím právní moci a vyznačení doložky o právní moci a novace pouze v čísle k vyplacení možná? zašlu potřebné doklady, včetně opravy jména rozsudku z roku 2016. Děkuji za odpověď Nikola Smějová - z komunikace vyplývá, že budu muset medializovat a žádat o rozhodnutí soud - odmítají svoji argumentaci podpořit zákonným výkladem, pouze nově uvedli v korespondenci, že mají rozhodnutí soudu a výplatu provedli na základě žádosti z března, kdy se původní podmínky nezměnily. Děkuji Nikola Smějová

Jak ukončit stavební spoření

Dobrý den, chci dat výpověd na konec stavebního spoření - co k tomu potřebuji? Děkuji

Kam uložit dočasně 2 mil. Kč

Dobrý den, kam byste doporučil umístit úspory 2 mil CZK, které plánuji využít na následující učely: - náhrada výpadku příjmů manželky po dobu mateřské dovolené - cca 900t, budu potřeboval postupně po dobu 5 let (cca 15t měsíčně) - nenadále výdaje - cca 500t chci mít v každém momentu k dispozici bez vázanosti - možné splacení části hypo po 5letech - asi 1mil taky v závislosti na tom, kolik peněz použijeme během mateřské (celkem hypo 4,8m) Jde mi o doporučení produktového mixu včetně časového rozložení (ideálně taky doporučení kokrétní banky/produktu). Jinak na investice moc nejsem (jsem hodně konzervativní), nicméně rád si nechám případně něco doporučit taky v tomto směru. Předem děkuji a přeji příjemný den, Michal

Účet pro seniora bez internetu

Dobrý den, moje babička by si ráda uložila peníze na nějaký spořící či běžný účet (bez poplatků za vedení), ale jelikož nemá počítač a nechce peníze v případě potřeby přeposílat na účet kohokoliv v rodině, potřebovala by mít možnost výběru peněz i jakékoli změny vždy pouze na pobočce. Existuje něco takového? Předem děkuji za odpověď.

Kam uložit 50 000 Kč?

Dobrý den, s manželem máme přibližně volných 50 000, chtěli bychom je někam uložit abychom z peněz měli co největší zisk, ale nevíme kam. Momentálně je máme na spoření od modré pyramidy, ale přijde nám, že už to není moc výhodné.

Snížený úrok

Dobrý den, dostala jsem od Vás oznámení o nové úrokové sazbě na spořících účtech a stručnou informaci o jiných možnostech. Chci se jen ujistit, zda v případě, že na Váš dopis neodpovím (což předpokládám), bude veden můj účet dále jako dosud i za cenu nižších úroků. Zatím nehodlám nic měnit. Děkuji. M. Svobodová.

Stavební spoření

Dobrý den... Ráda bych uzavřela stavební spoření. Je tam nějaké omezení věku? Je mi 55. Také bych prosila poradit, kdo poskytuje nejlepší podmínky. Děkuji moc Ina

Spoření pro děti 200 Kč měsíčně

Dobrý den, mé starší děti (10 a 8 let) mají již od narození stavební spoření díky švagrové. Spořili jsme měsíčně dříve 100, nyní 200 Kč, tato částka se odvíjí podle stavu našich financí. Cílové částky jsou na 50.000,-. Věříme, že v 18 letech se dětem tyto naspořené peníze budou hodit pro jejich potřeby. Máme i nejmladšího, bude mít 5 let. Ovšem ten spoření nemá žádné. Když se narodil, podmínky spoření se změnily, nebylo nám doporučeno zakládat stav. spoření. Ovšem rádi bychom mu také nějakým způsobem spořili, nejlépe na nějaký účet. Všechny děti mají také dětské konto Beruška u KB, ovšem nejsou nijak využívaná. Máte nějaký tip či radu, jakým způsobem začít spořit i třetímu dítěti? Děkuji.

Termínovaný vklad v RUB 1 rok

Vážený pane Strašáku, osobně se zajímám o TV 1 rok objem 1,35 mil. RUB, bez sankce za předčasné vypovězení, v případě předčasného vypovězení právo na alikvótní částku min. po dvou měs. trvání, bez nákladů na zřízení a vedení. Ano, nabízené úročení je pozoruhodné u ERB Bank. Podmínkou, ale je smluvit osobně v Praze. Souhlas na smlouvě ověřený notářem zaslaný doporučenou poštou neberou. Předčasná výpověď při maximálním úročení vůbec nelze a nebo v jiném případě nižšího úročení lze, ale stane-li se kdykoliv před výpovědní lhůtou pak jistina zpět celá a z úroku ani část. Pomůžete mi, když prověříte jestli na ze shora uvedený parametr TV má ještě někdo podobně zajímavý nebo lepší než ERB Bank a Sberbank.

Jednoduché spoření

Mám zájem uložit peníze na jednoduchý spořící ůčet, v blízkosti mého bydliště, t.j. Lysá n. L. Vím, že v současné době je zájem bank jen půjčovat, nebo akcie. Jsem starý muž a mám zájem, zda existuje nějaká možnost po vzoru mnoha let zpět...".spořitelní knížka ", i když ůroky by byly nízké. Děkuji

Volba banky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, která banka, je dnes nejvýhodnější pro běžný vklad peněz, pokud si u banky také peníze spoříte? Trošku se obávám a nerada bych přišla o své úspory. Děkuji

Kdy zaniká stavební spoření

Dobrý den, chtěl bych vědět, jestli po splacení úvěru u stavební spořitelny automaticky zanikne účet nebo jestli lze na něj dále spořit a využívat všech výhod. Děkuji.

Více spořících účtů u jedné banky

Dobrý den, mám u Vás běžný účet a spořící účet. Je možné zřídit ještě jeden spořící účet? Potřebuji véct různé (hromádky) financí od sebe oddělených. Děkuji.

Úvěr ze stavebního spoření a odpočet úroků

Dobrý den, mám od SS Modrá pyramida přidělený úvěr na rekonstrukci bytového jádra. Obdržela jsem od nich potvrzení o výši zaplacených úroků pro účel odpočtu z daní., ale zaměstnavatel mi to nechce uznat, že není přímo ve smlouvě napsaný účel a místo rekonstrukce, pouze je tam uvedeno, že musím doložit doklady o zaplacení. Doložení čestného prohlášení a faktur mi neuznává, mám si prý podat přiznání sama, ale bude to potom v pořádku?

Nárok na státní podporu

Pokracovani dotazu č. 2423: Dobry den, stale mam problem s Raiffeisen stav. sporitelnou. Mela jsem stav. sporeni (zalozene v dubnu 1999), v roce 2007 jsem se odstehovala do zahranici a ukoncila trvaly pobyt v CR. V rijnu 2015 mi Raiffesen zrusila ucet a odmita vyplatit statni podporu za dobu, kdy jsem trvaly pobyt v CR mela. Odvolavaji se na toto: Zákon o stavebním spoření stanovuje v §4 odst. podmínku, že státní podpora náleží účastníkovi stavebního spoření, pokud je účastník stavebního spoření fyzická osoba s trvalým pobytem na území České republiky a rodným číslem přiděleným příslušným orgánem České republiky, a to po celou dobu trvání smluvního vztahu. Postupuje Raiffeisen spravne? Nekolikrat jsem si stezovala, ale nikam to nevede... Mam s nimi jen problemy (napr. pisemne vyjadreni ke stiznosti bylo zaslano na nespravnou zahranicni adresu i presto, ze o spravne adrese jsem je informovala, me dotazy zaslane e-mailem jsou ignorovany apod.). Takze potrebuji jednoznacnou odpoved, kdo ma pravdu? Mam narok na statni podporu za dobu trvani trvaleho pobytu nebo ne? Dekuji.

Převod peněz z Německa do ČR

Dobrý den, chci se zeptat, když pracuji v Německu a mám tam i bankovní účet, jestli mohu převádět finance v eurech i na klasický účet v ČR nebo z tohoto účtu platit běžné věci jako je elektřina, nájem atd. v ČR jedná se o banku VRbank. Děkuji za Vaši odpověď.

Stížnost na banku

Vážení bankéři, kteří si děláte, co chcete a na zákazníky kašlete. Můžete mi poradit, co mám dělat, když mám složenku s přeplatkem za elektřinu a vy mi ji odmítnete proplatit, protože se vám údajně zhroutil počítačový systém. Ze stejného pofiderního důvodu jste mi odmítli i výběr hotovosti kartou. A to až po dnešním vystání dlouhé fronty. Přitom mám u vás celý důchod a k tomu i menší finanční rezervu, ale sám nemám ani korunu. Co mám teď žrát, vy ničemové a nenažraní bankéři? To si mám peníze nakreslit nebo snad chcípnout hlady? Protože mám potíže s chůzí a bolesti, nemůžu k vám pořád chodit, tak mi laskavě sdělte, až si ten svůj pitomej systém opravíte. Taky byste nemuseli mít stejně blbej systém jako všechny ty státní registry, co věčně nefungují. Na poplatcích vyberete snad dost a v brzké době chystáte ještě zdražení, abyste si mohli pořídit něco lepšího. Doufám, že to do konce týdne opravíte, těch pár dní o hladu snad vydržím. Ani snad nečekám, že mi odpovíte, protože jste arogantní podnik a na zákazníky ser...kašlete, ale aspoň jsem si ulevil ve svém vzteku.

Stavební spoření - stará smlouva

Dobrý den, mám na Vás dotaz týkající se změny stavebního spoření. Jedná se o Raiffeisen stavební spořitelnu. Datum uzavření 28.08. 2003 Tarifní smlouva: od r. 2003 na D01 od r. 2013 na S 041, Cílová částka: od r. 2003 na -200 000,- Kč od r. 2010 na -500 000,- Kč Úroková sazba 2% Vedení účtu:  - od r. 2003 -70,- Kč čtvrtletně  - od r. 2006 -71,- Kč čtvrtletně  - od r. 2007 -72,- Kč čtvrtletně  - od r. 2008 -74,- Kč čtvrtletně  - od r. 2009 -77,- Kč čtvrtletně  - od r. 2010 -79,- Kč čtvrtletně  - od r. 2013 -80,- Kč čtvrtletně  - od r. 2015 -160,- Kč čtvrtletně Stavební spořitelna mění podmínky spoření. Podmínky jsou nevýhodné. 1. možnost Ukončit stávající a založit novou smlouvu - nepožaduji. 2. možnost Při setrvání se sice nebude účtovat za vedení účtu, ale sníží se úročení z 2% na 0,1% ročně. Lze se nějak bránit? Děkuji za odpověď.

Rekonstrukce střechy 600 tisíc Kč

Dobrý den, chci v tomto roce uskutečnit rekonstrukci střechy na rodinném domě, předpokládaná částka 600 000,- doba splácení by byla cca 12 let. V současné době již nemám stavební spoření. Jakou variantu bych měla zvolit. Děkuji za odpověď

Penzijní spoření - zrušení a sankce

Dobrý den, můj dotaz. Mám smlouvu o Doplňkovém penzijním spoření u KB. Jaké budou sankce při jejím zrušení po pěti měsících? Na příspěvkovém účtě nemám dosud žádné prostředky. Může eventuelně smlouva zaniknout při neplacení? Děkuji za odpověd.

Záložna ANO - pojištění vkladů

Dobrý den, jsou pojištěné vklady u Spořitelního družstva ANO stejně jako v bance? S pozdravem, B. Pšeničný

Kam uložit 100 000 Kč

Dobrý den, chtěla bych uložit něco málo přes 100 tis. Můžete mi prosím poradit co nejvýhodnější uložení, kde by byla možnost co nejkratšího výběru, mimimálních poplatků a dobrého zúročení..

Penzijní připojištění

Dobrý den, pane Jermáři, je mi 53 let. Je výhodnější založit si penzijní připojištění nebo spořící účet, a u které banky by to bylo nejvýhodnější, prosím? Děkuji za radu.

Zapomenuté heslo ke vkladní knížce

Dobry den, v roce 1983 jsem odesel do zahranici a v tehdejsi Ceske Statni Sporitelne my zustal sporitelni ucet na heslo. Zpatky do Cech jsem se dostal az za 15 let. To uz jsem si heslo nepamatoval a tak mi v Ceske Sporitelne rekli, ze mi penize nemuzou vydat, protoze to byl ucet na heslo. Zkusil jsem to jeste po nekolika letech, ale bylo my receno to same. Vedel jsem jen mesic a rok, ve kterem jsem delal posledni transakci, a kolik tam priblizne zbylo. To pry nestaci a bez hesla mi to nemuzou vydat. Ani pry si nejsou jisti, zdali mi ten ucet patril. Je nejaka nadeje? Dekuji, Jan.

Kde si založit spořící účet

Dobrý den, mám 27letého vnuka, který je v invalidním důchodu třetího stupně důchodem 9.200,-, chtěl by si založit nějaké spoření, běžný účet má u Fio Banky, ale tam je spořící účet s malým procentem úroků. Je nějaká výhodnější banka, která by byla pro něho vhodná? Děkuji

Vkladní knížka od Poštovní spořitelny

Vkladní knížka - u Poštovní spořitelny, uložená částka cca 850 tisíc Kč, výpovědní lhůta 0. Kolik činil úrok za rok 2015 (12 měsíců)? Děkuji za odpověď. Obdržel jsem úrokovou poukázku na 71.- Kč (zhruba desetina z předchozích let).

Neznámý majitel účtu

Dobry den obracim se na Vas s dotazem, na ucet vedeny u vasi banky byli moji osobou z meho uctu od konkurencni KB zasilani platby na dve cisla uctu a ja bohuzel nevim, ktera pojistovna byla majitelem techto uctu . Vim ze to bylo sporeni mych dcer, ale veskere doklady si ponechala matka. U prichozych plateb je i me jmeno a cislo uctu KB jedna se mi jen o nazev pojistovny. Cisla uctu 2038812118/2600, 2038810403/2600 budu velice rad kdyz mi toto pomuzete odhalit abych se dovedel co se stalo s penezi stalo a mohl diky vam resit vse s majitelem uctu cili pojistovnou. Dekuji Bokr David

Úrazové životní pojištění

Dobrý den, mám ročního vnuka a 30-ti letou dceru v inval. důchodě 1. stupně. Potřebovala bych poradit, kde nejlépe pojistit dceru a zároveň i vnuka, aby to bylo pro ni finančně únosné. Jedná se mi o úrazové pojištění popřípadě i kombinaci s jiným produktem např. spořením. Pojistit jen dítě se mi zdá nerozumné - jde i o zabezpečení vnuka. Je tolik produktů, že se v nich už zamotávám a nechci se unáhlit. Děkuji

Kam podat stížnost na stavební spořitelnu

Pokračování dotazu č. 2423: Dobry den, mam stav. sporeni zalozene v r. 1999, trvaly pobyt v CR zrusen v r. 2007. Ziji v zahranici. Stav. sporitelna mi zrusila ucet a odmita vyplatit statni podporu za dobu, kdy jsem v CR trv. pobyt mela. Podala jsem stiznost, ale stav. sporitelna ji zamitla. Tvrdi mi, ze narok na statni podporu mam je pokud mam trv. pobyt v CR po celou dobu existence uctu. Odmitaji mi vratit stat. podporu za roky 1999-2007. Na koho se mam obratit se stiznosti, kdyz ma stiznost primo stav. sporitelne byla odmitnuta? Je tu nejaky regulator/ombudsman apod., ktery je schopnu pomoci? Potrebovala bych webovou adresu atd, at vim na koho se mam obratit. Dekuji!

Výběr banky

Dobrý den, mám zájem převést své úspory z ČS CHomutov do vaši banky co mám udělat děkuji

Stavební spoření

Pokracovani dotazu #2422: Na odebrani statni podporu za celou dobu existence uctu jsem si pisemne stezovala 9.1., ale stale cekam na odpoved. Zadne poplatky za vedeni atd. toho stav. sporeni neplatim (smlouva byla uzavrena predtim, nez bylo poplatky vznikly). Vim, ze uroky tam nejsou nijak dobre, ale problem je v tom, ze nemam kam ty penize prevest. Zadny jiny ucet v CR nemam a kdyz jsem se v prosinci 2015 informovala o moznosti otevreni uctu u jinych ceskych bank po internetu, vsechny pozadovali cislo, pripadne rovnou kopii obcanskeho prukazu. Ja OP nemam, vratila jsem jej po zruseni trv. pobytu jak narizuje zakon. Zda se ale, ze bez OP mi ucet nikdo neotevre. Takze ted mam celkem vysokou castku ze stav. sporeni, ktera je na nyni zrusenem uctu a nemam ji kam prevest. Do CR pojedu az v rijnu, tak se pak pokusim otevrit nejaky ucet osobne (pokud se nebudou domahat OP), ale poradte mi, co mam do te doby s temi penezmi udelat... Dekuji za odpoved.

Stavební spoření a trvalý pobyt na území ČR

Dobry den, Raffeisen stav. sporitelna mi vypovedela smlouvu a zrusila ucet, protoze nemam trvaly pobyt v CR. Ucet byl otevren v roce 1999, trv. pobyt jsem ukoncila v 2007 (Raiffeisen jsem o tom informovala - odjela jsem do zahranici za praci). V rijnu 2015 mi pisemne oznamili, ze kvuli tomu, ze nemam trv. pobyt v CR, mi ucet byl zrusen a veskera statni podpora za celou dobu trvani mi byla odebrana (i ta za dobu, kdy jsem trv. pobyt v CR mela). Jak se mohu branit odebrani statni podpory za dobu, kdy jsem na ni mela narok (1999-2007) a mohu se nejak branit uzavreni uctu? Pokud vim, tak trvaly pobyt neni podminkou otevreni uctu... Penize z tohoto uctu jsem dosud neobdrzela (ucet uzavren v rijnu 2015). Chtela bych ve sporeni pokracovat (bez statni podpory), pripadne najit jine reseni pro ulozeni cele castky.

Konsolidace či refinancování

Dobrý den, prosím vás, chci se zeptat, zda by bylo výhodné skonsolidovat 2 úvěry /celkem zbývá doplatit 207.000,- Kč splácím měsíčně dohromady 4.100,- kč/ ze stavebního spoření a jeden další úvěr /zbývá ještě asi 150 tisíc, splácím měsíčně 3870,- Kč/, všechny jsou u Raiffeisen stavební spořitelny. Děkuji

Jak spořit dětem

Dobrý den, jsme s manželem důchodci a rádi bychom spořili vnoučatům, vzhledem k tomu, že naše finanční stránka není tak skvělá, rádi bychom spořili tak 300 korun měsíčně s tím, že v případě potřeby s těmi penězi můžeme manipulovat. Napadla nás, jako byla dříve dětská vkladní knížka? Co vy na to? Děkuji za radu a odpověď. S pozdravem Sedláčková

Kdy začíná běžet termínovaný vklad

Kdy začíná vklad na termínovaném účtu, když uložím peníze u Vás 5. dne v měsíci? Ruda

Stavební spoření pro děti

Dobrý den, babička chce založit naší roční dceři stavební spoření. Zarazil mne nízký úrok, přitom vysoké vedení účtu (částka je roční nebo měsíční?). Nějak se nemohu dopočítat, co by bylo nejvýhodnější, když je jí rok, poradíte, prosím?

Kam uložit 100 000 Kč

Dobrý den, mám volných 1oo ooo Kč, chci je uložit, aby vydělávaly. Co mi doporučíte? Děkuji Straka

Stavební spoření - účel

Dobry den, je mozne vybrat penize ze stav. sporeni Wustenrot po jeho ukonceni na jakykoliv ucel, nebo pouze na stavebni a podobne ucely. Dekuji Tomas

Spořící účet v euro

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde si založit účet pro euro kam uložit cizí měnu (euro) do 10tisíc euro tak aby byly co nemenší poplatky ev. bylo přitom i spoření? Velice děkuji za odpověď.Matějková

Vkladní knížky - platnost

Jak dlouho budou platit vkladní knížky?

Vypořádání fondu

Pokračování dotazu č. 2379: Dobrý večer, operátor v bance mi řekl, že je účet již zrušený. Nebyl to klasický účet, byly tam cenné papíry podložené penězi. I tento převod musí být tak zbytečně dlouho trvající? Děkuji Petra

Změna banky

Dobrý den, byl jsem na pobočce České spořitelny Opatov. Mojí matce je 88 let a je téměř nepohyblivá, nejbližší pobočku ČS má 15 km od svého bydliště a má problémy i nastoupit do auta, proto mi dala generální plnou moc pro nakládání s jejími účty. Mimochodem aby ta plná moc byla opravdu generální jsem musel na pobočku spořitelny matku dovézt třikrát, protože při další mé návštěvě vždy něco chybělo - při poslední návštěvě jsem byl ujištěn, že matka už opravdu s ničím osobně nemusí a vše mohu zařizovat já, stačí pouze můj občanský průkaz. Při dnešním pokusu převést dividendy z jejího akciového účtu na její běžný účet mi paní na pobočce čs po konzultaci s jakýmsi "expertem" na telefonu sdělila, že stejně transakci neprovede, jedině když předložím plnou moc. Spořitelna si nejspíš dělá srandu, vždyť tu plnou moc mají uloženou v systému včetně podpisového vzoru. Rád bych matce zrušil všechny účty u tohoto ústavu a založil jí nové u některé banky, která se na rozdíl od ČS bude chovat profesionálně. Potřeboval bych poradit s výběrem banky - potřebuji, aby dokázala spravovat běžný, spořící a akciový účet - ideálně prostřednictvím internetového klienta. Dále by mě zajímalo, zda je možné s nějakou autoritou řešit stížnost na jednání České spořitelny. Děkuji

Pojištění vkladů

J&B - termín účet xxx.xxx 1 rok Má tato banka porovnatelnou existenční záruku jako Čs. Spoř. K.B. ČSOB vzhledem k jejich vazbám na země západní evropy? Není trojspolek Č. Rep. + Sl. Rep+ Chorvatsko zneklidňujícím faktorem pro jistotu ročního vkladu? Je tento pojištěn Státem ze zákona ? Není kumulace pod- miňujících výši vkladů zásadním rizikem ? Děkuji...

Kam uložit 100 000 Kč pro děti

Dobrý den přeji, mám k Vám prosím prosbu ohledně financí. Nevím kam uložit 100 000,- Kč tak, aby se po dobu spoření alespoň trochu zhodnotily. Jsou to peníze mých dcer (13 a 9 let), které bych jim chtěl někam uložit, až je budou v dospělosti na něco potřebovat, počítám kolem dvacátého roku jejich života. Na peníze se po dobu +/- 7 let nebude vůbec sahat. V oblasti financí jsem absolutní laik. Mohl by jste mě prosím dát nějaký konkrétní tip na banku nebo finanční instituci? Děkuji Vám Plavec Jiří

Vkladní knížka

Dobrý den. Mám k Vám dotaz. Maminka má u Poštovní spořitelny založenou vkladní knížku a můj bratr má podpisové právo a má knížku u sebe. Nyní je maminka trvale ubytovaná v zařízení pro seniory a já dcera jsem byla soudem stanovena jejím opatrovníkem v zastupování a jednání s veškerými správními úřady, včetně soudů a peněžních ústavů, při kterých je potřeba jejího podpisu (mohu podepisovat za ni), řádně spravovat její majetek, přebírat její veškerou poštu a vyřizovat běžné záležitosti. Maminka má na knížce odložené peníze, které mají sloužit v případě umístění do zařízení pro seniory (což se stalo) k doplácení pobytu v zařízení a dalších výdajů s tím spojených. Jelikož mi bratr odmítá knížku vydat a já nejsem schopna ze svých peněz hradit všechny výdaje na maminku, mohu tuto knížku zrušit a vybrat celý vklad za maminku, když znám jen číslo knížky?Usnesení soudu s nabytím právní moci mám. Můžete mi poradit? Děkuji Jana V.

Kde spořit

Dobrý den, končí mi termín investičního životního pojištění Vital Invest u KB. Tyto prostředky chci vybrat a vložit mezi "pojištěné vklady". Co mi můžete v současné době doporučit ke zhodnocení xxx.xxx Kč.

Dispoziční právo k účtu

chci aby ma druzka mela dispozicni pravo k det.kontu beruska, ktery jsem zalozil dcerce, ale jsem v moste a ona na morave - da se to udelat na dalku bez ni

Konec druhého pilíře

Dobrý den, vzhledem ke končícímu II. pilíři bych se chtěla informovat, jakým způsobem mám svému zaměstnavateli do konce letošního roku oznámit skutečnost, aby mi již v lednovém vyúčtování mzdy nebyla strhnuta poměrná část mzdy. Obdržím od ČS nějaké oznámení? A kdy? Zaměstnavatel to po mě požaduje. Sám od sebe mi to ze mzdy nevyjme. Děkuji za odpověď

Refinancování překlenovacího úvěru od stavební spořitelny

Dobrý den, prosím o Vaše řešení. Chci se zbavit 2mil. meziúvěru od Lišky 4,2% s 6.letou fixací, která končí 11/2017, na vkladovém účtě cca 140 000,- a vzít hypotéku u Fio banky ve výši 3mil. S tím, že navýšená částka 1.mil. bude sloužit k vyplacení dědického řízení (podíl na nemovitosti). Je možné u Lišky předčasně splatit MÚ bez sankcí? Případně jak postupovat při refinancování 2.mil. překlenovacího úvěru se zástavou nemovitosti u Lišky.Děkuji za řešení Honza.

Druhý pilíř

Dobrý den, vzhledem ke končícímu II. pilíři bych se chtěla informovat, jakým způsobem mám svému zaměstnavateli do konce letošního roku oznámit skutečnost, aby mi již v lednovém vyúčtování mzdy nebyla strhnuta poměrná část mzdy. Obdržím od ČS nějaké oznámení? A kdy? Zaměstnavatel to po mě požaduje. Sám od sebe mi to ze mzdy nevyjme. Děkuji za odpověď

Kam uložit 100 000 Kč

Dobrý den. Právě mi skončilo Stavební spoření s buřinkou. Je to 100tisíc, ale pro mne důchodkyni dost. Během následujících pěti deseti let to budu potřebovat na zuby a péči vůbec. Kam si peníze uložit? Mám jen sporožíro a to mi nepřipadá dobrý nápad. Co je mi divné, že mne vyzvali, abych zrušila trvalý příkaz/ byl 1000,- měsíčně/ , ale peníze mohu vybrat až za rok. Děkuji Černochová

Kam uložit peníze z prodeje nemovitosti

Pokračování dotazu č. 2302: Dobrý den Vážený pane inženýre, děkuji za rychlou odpověď. Obecně máte pravdu, že je lépe si ponechat nemovitost, atd. Také jsem měl od roku 1971 sdružené pojištění pracujících a nyní jsem dostal v tržní hodnotě pakatel. Naskytla se mi možnost prodat zemědělskou půdu o velmi nízké bonitě v chráněné krajinné oblasti a z toho cca polovina pozemků je zátopové oblasti. Stručně řečeno – považuji cenu 20,- Kč/m2 za velmi zajímavou a nabídka se nemusí opakovat. Prodej je spojený s dalšími podmínkami (prodej pozemků a nemovitosti mé sestry), které chci dodržet ale nechci více rozebírat. Motivace kupujícího není pro mne rozhodující – pozemky jsou cca 10 km od krajského města v návaznosti na golfové hřiště. Jedná se rizikovou investici, která se může ukázat jako velmi atraktivní – bydlím daleko a nemám chuť se tím zabývat. Proto bych se chtěl vrátit ke své původní otázce – kam finanční prostředky složit a jak se potom k nim mohou má vnoučata dostat. Děkuji S pozdravem Volek

PS: Zapomněl jsem Vám napsat, že se nyní jedná o XXX XXX,- Kč. To se doufám na vašich stránkách neobjeví.

Kam uložit peníze z prodeje nemovitosti

Dobrý den, prodávám nemovitý majetek, za který dostanu slušnou částku, kterou bych chtěl složit na nějaký vhodný účet a po dovršení věku 18 let bych chtěl celé darovat postupně vnoučatům. Vnoučata jsou ve věku 8 - 17 let, tj. budu potřebovat postupné uvolňování. Bylo by možné i předáním dispozičního práva k účtu ale nyní nechci s vnoučaty jít do banky na ověření podpisu. Kam by bylo vhodné prostředky vložit, tj. část budu potřebovat za 6 měsíců a poslední za 10 let. Je možné rozkládat na každé vnouče samostatně a mám jich 7. Nechci investovat do jiných produktů než na nějaký bankovní účet (investovat neumím a vždy jsem prodělal). Děkuji za odpověď a v případě potřeby jsem schopný upřesnit detaily. S pozdravem Ing. Radomír Volek

Spoření na 3 roky

nejvyšší možné zhodnocení vložených prostředku na 3 roky, a nejvyšší bezpečné zhodnocení vložených prostředku na 3 roky.

Evropsko-ruská banka

dobrý den, myslíte, že v této době je dobré dát větší částku na termínovaný vklad do Evropsko-ruské banky, myslím z důvodu sankcí a oslabování Ruska a zda je vklad pojištěn. Děkuji.

Spoření 1,5 mil. Kč

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co by jste mi navrhl za produkt, kdybych chtěla zhodnotit 1 500 000,- na 5 let. Pokud bych možná potřebovala za rok vybrat 800 000,- na něco jiného. Předem děkuji za odpověď

EUR účet

Pokračování dotazu č. 2254: Dobrý den, na můj dotaz ohledně běžných a spořicích účtů jste odpovídali již 26.10. Ne vše je ovšem správně. Různé zahraniční banky si kladou různé požadavky na klienty, ne vždy tedy stačí pouze doklad totožnosti pro založení účtu. Tím se výběr banky velmi zúží. Také zjišťuji, že např. na Slovensku je úročení vkladů nižší než eurových účtů v ČR a také nulové poplatky za účty a platební karty bývají podmíněny vysokými vklady nebo nějakými jinými aktivitami. Co se týče dočasně uměle upraveného kursu EUR na 27,- Kč, lze jen velmi těžko soudit, jestli se vůbec někdy a kdy opět administrativně vrátí na 25,- Kč. Zatím bankovní rada na požadavky trhu již delší dobu nereaguje a možná se bude kurs EUR a CZK upravovat jen pozvolna a v mnohem delším časovém horizontu. Opravdu se jeví výhodněji mít úspory v CZK než v EUR, ale platit 2x za převod měny je mi také tak nějak proti srsti. Poradíte?

Equa Bank

Pokračování dotazu č. 2249: U Equa bank mám na mysli spořící účet

Optimální spoření pro důchodce

Dobrý den, nedávno jsem se vás ptala na nejlepší spoření pro 75 letého tatínka. On mezitím navštívil ČSOB a tam mu doporučili rozložení financí do 3 produktů - penzijní připojištění, vyvážený fond ČSOB a fond s 90% hraniční jistotou. Zajímal by mě váš názor. Děkuji. Jitka Radimecká

Vkladní knížka IPB

Dobrý den. Našel jsem již mnou zapomenutou vkladní knížku investiční a poštovní banky s prvním vkladem v roce 1997. Vím, že IPB v roce 2001 zanikla. Je stále platná? Já jsem ji nikdy nerušil. Děkuji za odpověď.

Spoření bez internetbankingu

Dobrý den, můj tatínek - 75 let - by si chtěl založit spořící účet. Nechce však internetové bankovnictví, kterým má několik bank podmíněno založení účtu. Poradili byste mi šikovnou banku a účet - případně fond. Děkuji. Jitka Radimecká

Spořící účty Equa Bank

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi spořícím účtem a spořícím účtem HIT u Equa bank? Chtěla jsem si založit běžný účet se spořícím účtem, příjem nad 15.000 Kč. Měsíční transakce jsou 1 výběr z bankomatu, 2-3 platby kartou a 4 trvalé příkazy. Bylo by to vše u Equa bank bez poplatku? Slyšela jsem o spořícím účtu, kdy při každé platbě kartou odchází na spořící účet koruny, které jsou zaokrouhlením příslušné platby do vždy do 100Kč? Která banka tento produkt má a kolik plateb kartou měsíčně je potřeba? Děkuji za informace

Stavební spoření pro děti

DOBRÝ DEN, MÁM NEMANŽELSKÉ DÍTĚ, KTERÉ NEVÍDÁM. NYNÍ MI VOLALA PANÍ ZE STAV. SPOŘITELNY, ŽE MU CHCE JEHO MATKA SPOŘIT A JÁ K TOMU MUSÍM DÁT SOUHLAS, PRÝ NOVÝ ZÁKON. JE TO PRAVDA, ŽE PŘI ZALOŽENÍ STAV. SPOŘENÍ NEZLETILÉMU MUSÍ BÝT SOUHLAS OBOU RODIČŮ? DĚKUJI

Spořící účet HIT Equa Bank

Equa bank Spořící účet HIT - úroková sazba. Mám-lii na účtu HIT uloženo dejme tomu 200000 Kč, počítá se úrok 0.80% z celé částky 200000 Kč, nebo se tak počítá úrok jen z části vkladu, přesahující 100000 a z prvních 100000 se počítá úrok 1.5%? Děkuji za odpověď.

Penzijní připojištění

Dobrý den mám u KB založeno penzijní připojištění již 15 let a uvažuji o výplatu části peněz. Na jakou část mám nárok? A vyplatí se to? Děkuji za odpověď

Vkladní knížka - poplatky

Dobrý den, jaké jsou poplatky ze vedení Dětské vkladní knížky? Děkuji za odpověď. Janíček.

Konsolidace půjček

Dobrý den, potřebuji konsolidaci půjček zhruba 160 000 plus půjčit 140 000 navíc. Příjem mám 11 500 měsíčně. Jsem sama, bezdětná. Mám vedlejší příjem, ale bohužel mi na něj nikdo potvrzení nevydá. V registru záznam nemám. Splácím 1800 úvěr ze stavebního spoření a na 1800 jsem vedena jako ručitel. Mám vůbec nějakou možnost v některé bance projít? Děkuji moc za odpověď. Olga

Kam uložit peníze na 3 roky

Kam ulozit peníze na spořící účet, který nechci vybrat cca 2-3 roky, je lepší částku cca 4oo tisíc rozdělit do dvou bank?Děkuji, Ivana

Vkladní knížka na heslo

Dobrý den, můj dědeček má vkladní knížku na heslo. Nyní je vážně nemocen, tudíž není schopen dojít na pobočku, ale chtěl by peníze vybrat. Jakým způsobem se postupuje. Je možné, aby jeho syn s plnou mocí a heslem peníze vybral? Děkuji za odpověď. Martina

Vkladní knížka

dobrý večer, chtěla bych vnučce založit vkladní knížku, co mi doporučíte děkuji

Změna banky

Dobry den, muzu zmenit banku i kdyz u stavajici mam dve pujcky? Jsem u stavajici 12 let, ale mam oproti novym klientum vysoke uroky. Dekuji za radu

Změna banky

Dobrý den, mám účet u České spořitelny kde mám vedené i stavební spoření. Chtěla bych přejít k jiné bance, ale jak mi bylo řečeno, o způsobu převodu stavebního spoření se musím dohodnout s Českou spořitelnou což si neumím představit. Jak tedy na ně? A jak mám postupovat? Protože současné bance se určitě můj odchod líbit nebude. Děkuji

Ocenění nemovitosti

Dobrý den, chci prodat byt v rodinném domě spoluvlastníkovi. Mám znalecký posudek. Druhá strana bude čerpat hypotéku nakombinovanou se stavebním spořením. Zajímalo by mě, zda je pravda, že znalecké odhady si zadávají banky či stavební spořitelny samy, jak mi tvrdí. Musí přijmout můj posudek? Nemám chuť platit další. Děkuji za informace.

Kde si vzít hypotéku?

Dobrý den, kupujeme nemovitost za 3,5mil. Vybíráme způsob jak ji financovat. 10% máme vlastní zdroje. Ptali jsme se po bankách a nejlepší nabídku máme od Modré pyramidy, jedná se o hypoúvěr. Což by měla být kombinace hypotéky a úveru ze stavebního spoření (úrok 1,89%-splatka cca 10800). Zajímalo by mě zda je na trhu něco výhodnějšího, popř. kde je u této nabídky "zakopaný pes". Jenom dodávám,že jsme oba do 30 let, smlouvy na dobu neurčitou, příjmy dostatečně vysoké. Děkuji za odpověď.

Kde spořit?

Dobrý den, potřebuji převést peníze ze stavebního spoření /ukončení smlouvy/ na nějaký spořící účet a nemohu se rozhodnoput kterou banku zvolit. Můžete mi poradit jak nejvýhodněji uložit tyto penize. Je třeba brát v úvahu i nečekaný výdaj, nebo náhlou platbu.Děkuji J.Wimmer.

Úvěr pro SVJ na rekonstrukci a zateplení

Prosím poskytujete investiční úvěr pro SVJ na zateplení panelového domu, výše úvěru cca 1,3 mil Kč? Jaká je přibližně úroková sazba? Děkuji za odpověď.

Změna banky

Dobrý den, zajímalo by mne, zda si děláte legraci, nebo to myslíte vážně. Jako společenství vlastníků jednotek Horská 605/14 v Liberci máme u Vaši banky léta běžný i spořící účet. Viz poslední výpisy za 7/2015: běžný účet 0,01 procent p.a. spořící účet 0,05 " Takže za vypůjčené peníze téměř zadarmo, vyděláváte na poskytovaných úvěrech nehoráznými sazbami. Očekám urychleně Vaši odpověd´, zda se polepšíte, nebo si máme vyhledat jinou solidní banku. S pozdravem F.M.

Jakou vybrat banku?

Dobrý den, momentálně jsem u Poštovní spořitelny, ale stále snižují úrok a zvedají poplatky. Jakou banku byste mi doporučili? Fio bank (je nejblíže bydlišti), mBank, Equa bank,..

Dobrý den, zvažujeme s manželem přechod z KB na účet u Equa nebo Fio. Zatím máme společný účet. Možná si založíme každý vlastní účet, buď oba u jedné banky nebo jeden u Fio, druhý u Equa. U KB jsme už asi 15 let a trochu hlavně ve mně hlodá pochybnost, zda jsou tyto zmíněné (a i jiné malé banky) dost velkou jistotou na trhu oproti "velkým" bankám? Nejsem ekonom, moc se v takových věcech nevyznám a dovedu si představit, když půjdu rušit účet, že mne někdo bude přesvědčovat a znejišťovat právě např. na téma výše zmíněného. Děkuji za odpověď.

Equa bank spoření

Dobrý den, pokud si založím běžný účet u Equa bank a chtěla bych i spořící účet pro spoření financí na tzv. horší časy (finanční rezerva, pouze CZK), doporučili byste z jejich nabídek spíše spořící účet základní nebo HIT? Děkuji.

Kam uložit peníze

Dobrý den, manželovi Českomoravská stavební spořitelna samo od sebe zrušila účet, převedla na nějaký bezúročný. Jedná se o částku 220 tis. a bylo to úročeno 2 %. Manžel je v čerstvě v důchodu a zatím si přividělává, peníze nutně nepotřebuje, účet má u FIO, kam a jak ty peníze dobře uložit.

Konsolidace úvěrů

Dobrý den, měla bych jen dotaz, u banky a i nebankových společností mám závazky okolo 350 000,- . Bylo by možné tyto závazky u vaší společnosti sloučit a doplnit o spoření na budoucí bydlení? Děkuji Křížová

Dědictví a termínovaný vklad

Dobrý den. Mám dotaz. Zemřela mi teta, která měla u vaší banky několik termínovaných účtů (pobočka v Karlových Varech). Já jako pozůstalý budu vyřizovat pozůstalost a samozřejmě budu muset navštívit vaší pobočku ve Varech. Co všechno je zapotřebí a jak dlouho trvá převod peněz z termínovaných vkladů. Děkuji Kožušník

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, mám běžný účet u KB, platební karty máme oba s manželem. U této banky mají také naše 3 nezletilé děti dětské účty, kde jsou uložené malé částky. Často je ihned vybereme na potřeby dětí. Také mám založený spořící účet u ING, kde se nám také ale nedaří spořit významnější částku. Zvažujeme přechod k jiné bance, samozřejmě bez poplatků. Můžete doporučit, kterou? Nevím, zda zachovat spořící účet, který nám jednu dobu posloužil pro zaslání větší částky peněz, která byla ale ovšem už hned použita. Dále starší děti mají oba založeno stav. spoření ještě za výhodných podmínek státní podpory. Pro nejmladšího nic takového nemáme. Domnívám se, že momentálně není třeba, aby děti měly svůj dětský účet u KB, předpokládám, že ani stavební spoření pro nejmladšího se zatím nevyplatí? Děkuji za odpověď.

Dotaz na pojištění

Dobrý den, můžete mi poradit ohledně zrušení pojištění nemovitosti? Toto pojištění se automaticky obnovuje k 5.7. a já jsem ho chtěl vypovědět již 19.6. ale prý to nešlo protože se o to musí požádat nejméně 6 týdnů předem podle smlouvy. Říkali to i na pobočce kam jsem volal. (Bohužel o tom nemám písemný doklad) Existuje nějaká možnost jak se z toho vyvléknout? Ve smlouvě je dodatek, že je možno to zrušit i podle dalších ustanovení uvedených v zákoně - nevím jaká ustanovení to jsou. Podle nějakých informací se pojištění zruší když nezaplatím, ale až po čtvrt roce, kdy mi zašlou upomínkua pak budu muset zaplatit pokutu plus poměrnou část pojištění. Je takováto šesti týdení výpovědní lhůta standartní? Zdá se mi že dělají zbytečné problémy a chtějí za každou cenu aby nepřišli o pojistné za další rok. Děkuji

Dotaz na spoření

Dobrý den, mám měsíčně 25 000 Kč volných prostředků. Poradíte mně kam je vložit . Děkuji

Dotaz na spoření

Dobrý den, chci uložit v bance na termínovaném vkladu peníze a to na dobu pěti let. Zajímá mě, zda existuje srovnání bank podle rizikovosti. Myslím tím, zda je možno předvídat, že některá banka má větší pravděpodobnost, že v horizontu např. těch pěti let bude mít existenční problémy. Děkuji za odpověď.

Dotaz na běžný bankovní účet

dobry den chci se zeptat jestli je mozne u vas zalozit detsky ucet? Dekuji za odpoved :)

Dotaz na spoření

dobry den chtel bych se zeptat jestli mam u stavebni sporitelny liska stavebni sporeni

Dotaz na spoření

Dobrý den, na začátku května se mi narodil syn, jeho babička mu dala k narození nějaké peníze. Chtěla bych mu proto založit nějaký dětský účet s tím, že peníze mu tam budeme více méně spořit. Na internetových stránkách www.banky.cz jsem porovnávala dětské účty, jako nejlepší mi jednoznačně vyšla ČSOB. Když jsem ale dnes navštívila jednu z poboček, bylo mi řečeno, že Dětské konto Slůně se dá založit pro dítě od 8 let věku, což na zmíněném portálu není uvedeno (nebo jsem to přehlédla). Kvůli těmto drobným nepřesnostem chci poprosit o radu, jaký účet a u které banky by byl nejvýhodnější (KB, Modrou pyramidu a Českou spořitelnu jsem předem kvůli špatným zkušenostem vyřadila). Za odpověď děkuji.

Dotaz na spoření

Dobrý den, prosím o informaci, v které bance bude nejvýhodnější založení spořicího účtu bez výpovědní lhůty, s limitem cca 300 tis. Kč, bez nutnosti mít u této banky běžný účet a s možností vkladů i výběrů také v hotovosti. Děkuji.

Dotaz na spoření

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Po prodeji pozemků obdržím částku okolo 400 000 Kč. Chtěla bych si zařídit nějaký spořící účet. Peníze hned nepotřebuji. Nebo zvolit nějaký termínovaný vklad? Děkuji za odpověď

Dotaz na hypotéku

ČMSS mi vypověděla smlouvu z důvodu, že jsem neplatil stanovenou částku. Peníze jsem si zatím nevybral. Je možné si vzít ještě hypotéku. Částku i délku spoření jsem splnil.

Dotaz na spoření

dobrý den, mám letos narozené dítě, chci mu co nejdříve začít spořit. Jedna z možností je stavební spoření, kterou banku / produkt by jste doporučili? Další možnost jsou investiční fondy, můžte zde něco doporučit? a jaký je váš názor na Fondy životního ciklu?? děkuji za odpověď. MM

Dotaz na spoření

Hezký den, mám výpověd ze stavebního spoření do konce 6/2015,chtěla bych si zřídit účet na termínovaný vklad na 3měs,(možná i na déle,)na částku 300 000kč,nejlépe bez poplatků,můžete mi doporučit pro mě nejvýhodnější banku? mám účet i Fio banky ale je v EUR,jiný účet nemám, děkuji za brzkou odpověď

Dotaz na spoření

Dobrý den, chci se zeptat zda zjistím, že mám vkladní knížku. Mamka mi říkala, že bych měla mít... Že jak jsme se stěhovali, že se po mě někdo ptal ohledně vkladní kknížky, že mi na ni spořil otec, ale s nim nejsem vůbec v kontaktu. Děkuji za odpověd

Dotaz na spoření

dobrý den. chtěl by se zeptat když mi mamka spořila na spořeni a dozvěděl jsem se aš teď poradíte mi. děkuji vam.

Dotaz na spoření

mam u vas stavebni sporeni mam dotaz jesli je mozne predcasne zrusit a za jakych podminek.dekuji za odpoved

Dotaz na spoření

Dobrý den, kdysi jsem u vás založila mé dceři první konto. Bylo mi řečeno, že vedení účtu je zcela zdarma, ale každý měsíc se mi odečítá 20kč za vedení účtu, výpisy a transakce. Ráda bych toto konto zrušila, je to možné a jak? Děkuji za odpověď.

Dotaz na spoření

Pokračování dotazu č. 1901: Spořící účet u Sberbank a běžný účet u české spořitelny

Dotaz na spoření

Dobrý den, rozhodla jsem si zřídit spořící účet u Vaší banky, mám už i návrh smlouvy, pokud pošlu min 100 kč je smlouva uzavřena.mohu disponovat s těmito naspořenými prostředky a převádět na svůj běžný účet?

Dotaz na spoření

Dobrý den, chtěla bych si uložit 70 000 Kč na spořící účet bez výpovědní lhůty. Měsíčně si budu k této částce přidávat další peníze. Kde je v současné době (a s pohledem do budoucna) nejvhodnější spořit? Zatím uvažuju o spořícím účtu HIT u Equa bank (mám v ní běžný účet). Nyní mám své spoření u MPU, ale uvažuju o odchodu. Nové podmínky od 1.7. 2015 se mi nelíbí a navyšovat členský vklad nehodlám. Děkuji za odpověď.

Dotaz na spoření

Prosím,poradíte nám kam investovat úspory, aby se zhodnocovaly - s mim. rizikem a dala se stanovit obmyšlená osoba- časový horizont cca 5 let .Děkuji

Dotaz na spoření

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na možnost spoření pro studenta (18 let). V současné době má naspořeno cca 60 000,- Kč (peníze jsou uloženy na mém běžném účtě). Chtěla bych do Vás poradit možnost založení studentského účtu s možností spoření. Děkuji za Vaši odpověď. Tereza Štorková

Dotaz na spoření

Dobrý den, na můj běžný účet mi mají přijít peníze ze stavebního spoření, chtěla jsem se pouze zeptat, jsem u KB a vůbec netuším jak to funguje pokud bych chtěla vybrat třeba 100 000Kč hned? Za jak dlouho je mi banka povinna vyplatit tyto peníze? Děkuji..

Dotaz na spoření

Dobrý deň, pracujem v banke na Slovensku, v Prahe mám uja, ktorý má v českej sporitelni vkladnú knižku, kde som na podpisovom vzore, medzitým som ale menila občiansky preukaz, ujo je hospitalizovaný, budem chcieť vyberať vyššiu čiastku cca 150 tis czk, je potrebné dopredu nahlasovať vyšší výber peňazi? ak ano, tak nad akú čiastku

Dotaz na spoření

Dobry den, Chtela bych se zeptat,vyprsi mi vypovedni lhuta u vkladni knizky,jestli je mozne si ty penize vybrat v hotovosti rovnou ve sporitelne nebo jestli mi to nejdrive zaslou na ucet?radsi bych je chtela hned cash.dekuji

Dotaz na spoření

Dobrý den chtěla jsem se zeptat když založím 6 měsíčnímu dítěti účet u berušky komerční banky zda když budu každý měsíc vkládat a došla by situace že budu potřebovat peníze zda můžu vybrat z toho účtu a zda když má přítel exekuci zda mu to nemůže exekutor sebrat předem moc děkuji

Dotaz na spoření

Hezký den! Uvažuji o ukončení Stavebního spoření, kde je cca 130 tisíc a nebo penzijního s 30 tisíci. Na obojí účty již delší dobu peníze nedávám! Co zrušit-ponechat vzhledem k připsanému ročnímu výnosu, ale i ztrátám za poplatky z vedení účtů? Jsem důchodkyně a ráda bych zbytečné náklady snížila a upravila na minimum. Mocděkuji za radu! S pozdravem Eva Pavelkova

Dotaz na spoření

Dobrý den, potřeboval bych od Vás poradit jak uložit peníze v České spořitelně. Podmínky:v yzvednutí peněz kdykoliv, zaručit návratnost min. stejné částky, tzn.žádné podílové listy a podnikání a samozřejmě co nejvyšší úrok. Děkuji, Solnička, Brno.

Dotaz na spoření

Dobrý den,prosím o radu.Týká se dcery,která má vkladní knížku u poštovní spořitelny je na její jméno.Je nesvéprávná a já jako matka jsem opatrovníkem.Vkladní knížka byla založena v domově pro osoby se zdravotním postižením,na této knížce je zapsaný i druhý vkladatel,je to sociální pracovnice.Knížka mi byla předána s tím,že jí mam zrušit.Prosím o jak mám dál postupovat v této věci,děkuji.

Dotaz na spoření

Dobrý den Zítra končí termínovaný vklad . Jak peníze převést na vklad z výpovědní lhůtou Děkuji

Dotaz na spoření

Dobrý den, na začátku roku jsem se Vás dotazovla ohledně spoření v euru nebo v korunách. Říkal jste, že je výhodnější eura pevádět na koruny, kurs koruny poroste. Situace a zprávy z posledního měsíce a vývoj koruny nasvědčuje, že ČNB na intervenci trvat do roku 2016 nebude a v nejblížší době se kurz koruny vrátí k 25. Jak Vy vydíte vývoj koruny. děkuji za názor.

Dotaz na spoření

Dobrý den,založil jsem si u Vás PČS Fond garantovavý.Dostal jsem informace,že u garantovaného fondu nemůže nemůže být konečná částka nižší než vkladová.K 31.12.2014 jsem však dostal zprávu,kde je konečná částka nižší o 15.000.-Kč nižší než jsem tam vložil.Co to je za garanci,když výsledek ukazuje úplný opak.Děkuji,Solnička Zdeněk,Brno

Dotaz na spoření

Pokračování dotazu č. 1821: Dobrý den, děkuji Vám za odpověď pane Jermáři. Jednalo by se o částku 100 tis. Kč, cílová částka by mohla být až 160 tis. Kč. Který spořící, případně roční termínovaný účet vklad byste mi mohl doporučit? Kterou spolehlivou banku bych měla vybrat? Děkuji. O.H.

Dotaz na spoření

Dobrý den, chtěla bych vložit dvacetiletému vnoučeti určitou částku na nějaký spořící účet, který by mu nejlépe zhodnotil peníze (bez rizika) za 5-6 let. Jaký produkt a u které spořitelny byste mi mohl doporučit? Přemýšlím o stavebním spoření. Děkuji. O. H.

Dotaz na spoření

Pokračování dotazu č. 1818: K dotazu ohledne Forexu. Velice dekuji za Vase doporuceni, ale do akcii ani derivatu se zatim bohuzel nechystam. Nemel byste doporuceni ohledne opravdu kvalitni Forex platformy? Poplatky a marze me v prvnim kroku prilis netrapi, sjednavam je vzdy individualne v CR i zahranici a bankovni operace rozkladam podle sjednanych podminek. Veskere obchody jsou plne kryte hotovosti. Nevyuzivam ani zadnych pakovych efektu. Vim, ze memu pozadavku nejlepe vyhovuje nektera z brokerskych spolecnosti, ale preci jen jsem celkem konzervativni a preferuji nejlepe vetsi banky s dobrym ratingem. Moc dekuji za odpoved i trpelivost.

Dotaz na akcie a investice

Dobrý den, potřebovala bych uložit na termínovaný vklad peníze na 1 rok. Existuje nějaký produkt fix, který nelze , ani pod sankcí vypovědět ? Dle úroku a relat.bezpečnosti jsem si vytipovala J+T Bank a Fio banku. Co doporučujete ? Děkuji za odpověď. J.Gerová

Dotaz na spoření

Pokračování dotazu č. 1814: prominte rada by jsem jeste vedela kdyz si zalozim ucet u ceske sporitelny budu mit ty penize ze svycarska do hodiny poradte mi jaky ucet si mam udelat

Dotaz na spoření

Která banka má nejvyšší úrokovou sazbu u spořícího účtu ?Děkuji.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je možné získat úvěr či hypotéku od buřinky na nemovitost,která je v prodeji kvůli exekuci.Její cena je 580 000,- kč.Děkuji Irena

Dotaz na spoření

Jaké je číslo,spořitelny V dolním Benešově.A jaké číslo bankovní knížky paní Ludmily Hořínkové.Chci jí totiž vyslat nějaké peníze, a nevím tato čísla. Děkuji předem Miroslav Oliverius.

Dotaz na spoření

Pro našeho vnuka (Michal Campr XXX) máme VKD se SS XXX. XX.2015 mu bude 18 let, ky mu ji slavnostně předáme. Prosím o informaci, jaká konečná částka mu bude k tomuto datu předávána. Děkuji - Ing.Jiří Campr

Dotaz na spoření

Dobrý den, která banka má nejvýhodnější zúročení s 3 měs. výpovědní lhůtou? Připisování úroků je čtvrtletní? Děkuj

Dotaz na spoření

Dobrý den, chci poopravit údaje na stavební spoření své a svých dětí. Po rozvodu jsme se přestěhovaly na novou adresu-týká se to smluv: Petra Smejkalová č.smlouvy XXX Jakub Smejkal č.smlouvy XXX Pavlína Smejkalová ml. č.smlouvy XXX Pavlína Smejkalová ml.č.smlouvy na pojistku XXX Pavlína Smejkalová č. smlouvy XXX Nová adresa je:XXX Předem díky za vyřízení. S práním krásného dne Smejkalová

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, potřebovala bych poradit, u které banky si zařídit běžný účet. Momentálně nejsem student, na účtě bych měla částku do 10 000 CZK. Obecně účet používám málo často, občas kartou platím či nakupuju přes internet, nechodí mi tam měsíčně výplata, spíše sporadicky. Teď je pro mne nejdůležitější, abych mohla vybírat peníze v zahraničí za minimální poplatek, příští dva měsíce strávím v Německu. Poté bych se chtěla zeptat na spoření. Chtěla bych si spořit částku okolo 50 000 CZK, peníze bych tam vkládala nárazově, nepravidelně. Ideální by bylo, kdybych si je mohla vybrat kdykoli. Nepotřebuji s nimi jinak manipulovat, používat na internetové nákupy a podobně. Vychází mi nejlépe asi ceska sporitelna, máte jiné doporučení??:) Děkuji, Zuzana

Dotaz na spoření

V jaké bance dosáhnu nejvyšší zisk při vložení částky 500 tis.Kč nebo 1 milion Kč na 1 rok.

Dotaz na spoření

Pokračování dotazu č.1745: děkuji za odpověď. Já jsem koketovala s myšlenkou, zda by nebylo lepší spořit dlouhodobě v euru, až já budu v důchodu předpokládala jsem, že do té doby nám bude euro vnuceno s vysokým kurzem.Termínovaný vklad jsem plánovala uříditt v Euru u Akcenty a 1,150 Kč jsem chtěla převést na TU 10 let do záložny Creditas. Dle Vašeho názovu to vypadá, že můj plán nebyl nejlepší. Děkuji

Dotaz na spoření

Dobrý den, chci někde na dlouhou dobu uložit 1150 tis. Kč a 30 tis. euro, abych měla dobře uloženou úsporu do důchodu do kterého půjdu cca za 10 let. zdravím a děkuji za radu.

Dotaz na spoření

Dobrý den,kdybych si u Vás založila účet,kam bych vložila min.100 000,- Kč a měsíčně bych posílala min.12000,-Kč, chtěla bych Visa kartu,a případně nějaký trvalý příkaz,placení SIPA ,jaké poplatky bych platila

Dotaz na spoření

Dobrý den mamina Dagmar Hoblová má u stavební spoření od roku 1999 chci se zeptat zda je možné z tohoto spoření odebrat část peněz a spořit potom dál.Jsou tam nějaké poplatky z vybrání popřípadě bude nějaká změna díky tomuto výběru?děkuji Ledvinová

Dotaz na spoření

Pokračování dotazu č. 1720: Před chvílé jsem se vrátila z pobočky ČS a.s. s informací, že se nová úprava státní podpory vztahuje na všechny smlouvy, neboť se jedná o státní podporu schválenou vládou. Přesto jsem si vše ještě ověřovala na info lince a dostala jsem stejnou odpověď. Vaše odpověď by se mi líbila víc, ale mám pochybnosti. Můžete mi napsat z jakého zákona tuto informaci máte? Děkuji.

Dotaz na spoření

Mám uzavřené stavební spoření u ČS, a.s. již od roku 2001, nemám dospořenou cílovou částku, ale teď bych ráda vložila takovou částku, abych získala max. státní podporu. Bude u mě podpora 10% z max. 20000 nebo podle roku založení spoření, tj. 4500 z max. 18000? Děkuji za odpoveď.

Dotaz na půjčku

dobry den chtel bych se zeptat jsem slovak ziju v cz z pritelkyni ale nemam tu prechodni ani trvali bydliste ale pracuji mam smlouvu na neurcito a jsem klient ceske sporitelne a chtel bych pozadat o pujcku ve sporitelne mi nedaj tak sechci zeptat jestly nevite kdo by mi nabidl pujcku dekuji M.Duna

Dotaz na spoření

Mohu pouzit penize ze stavebniho sporeni na cokoliv ?

Dotaz na spoření

Rád bych uložil 20 000,-Kč pro případ nějaké nenadálé události. Rád bych měl k těmto financím přístup. Popřípadě bych využil i tříletou dobu termínovaného vkladu s výhodným úročením.Můžete mi doporučit nějaký produkt bez vedení internetového bankovnictví? Děkuji předem za informace. J.Novák

Dotaz na banku

Dobrý den, ráda bych změnila banku. Chtěla bych najít solidní a ustálenou banku bez poplatků (s platbou za výběr z bankomatu jiné banky počítám) a bez omezených limitů (např. že na účet musí chodit určitá částka a pak vše bude zdarma). Dále bych uvítala, aby tato banka nabízela možnost spoření s "přijatelným" úrokem (měsíčně bych si ukládala určitou částkou do budoucna) a taky možnost spotřebitelského úvěru pro případ nečekané události. Je na trhu banka, která toto vše nabízí? Ještě bych se chtěla zeptat, jestli máte informace o tom, jak pokračuje snaha Moravského peněžního ústavu k přeměně na banku. Vím, že nabízí různé možnosti spoření pro členy družstva, ale přece jenom to není banka a o jejich osobním účtu (jak moc je propracovaný oproti nízkonákladovým bankám) nemám žádné informace. Děkuji za odpověď.

Dotaz na spoření

Dobrý den. Chci se zeptat následně. Mám vkladní knížku, kde jako druhý člen, který může manipulovat s ní je dcera. A nyní dotaz- kdyby se se mnou něco stalo a já umřel, jde vklad na knížce do pozůstalostního řízení? Já tu knížku mám u sebe a dcera o ní jenom ví.Dík za odpověď.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, mám hypotéku o Raiffesenbanky, platim měsíční splátky +povinné spoření, to co naspořim, tak mi po zaplacení hipotéky sice vrátí, ale mě by se hodilo spíše to nemuset platit...Napadlo mě si tedy hip.převést do jinné banky kde bych nemusela mít spoření které nechci. A také jsem vzorný splátce který za 5let nezaplatil ani jednou o den pozdě.Takže bych chtěla určitě do nějaké banky kde vracejí třeba nějakou částku za vzorné splácení. Poradíte mi prosím, kterou si vybrat?? A samozřejmě i nějakou s nízkým úrokem.Děkujié

Dotaz na spoření

Prosim vás o odpověd dcera mi poslala přes svůj účet které má u České Spořitelny v pátek ráno na účet který mám u Poštovní Spořitelny Era peníze elektronicky a ještě mi to nepřišlo jinak ve všední den to trvá jeden den ale tet nevím jak je to přes víkend kdy bych to měl mít na účtě díky

Dotaz na spoření

Dobrý den, máme zdvořilý dotaz zda by jste nám pomohl s výběrem spořícího účtu pro právnické osoby. Naše společnost má volné prostředky, které ale nechceme vázat časově. U naší stávající banky je spořící účet 0,2 % p.a. což se nám zdá málo. Chtěli bychom spořící účet bez výpovědní lhůty, ovládanou přes internetovou aplikaci pokud možno bez vazby na běžný účet u té či oné banky Částka, kterou bychom chtěli převést je v rozpětí 2÷2,5 mil. CZK Máte nějaký TIP ? Předem děkuji a přeji hezký den S pozdravem za BERYL BK, s.r.o. Milan Rybář

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, jsem 34 roků u česká sp a nyní chceme změnit banku . chceme platební karty a vedení účtů bez poplatku a asi v lednu budu ukládat nějakou větší částku. Když jsem po nich chtěla hypotéku, ale jen malou tak nám nevyhov.

Dotaz na spoření

Dobrý den,chtěl bych uložit kolem 300000,při možnosti,kdykoli peníze vybrat.Prosím o radu,kde je to nejvýhodnější na úroky. Děkuji

Dotaz na spoření

Ceska sporitelna nabizi i investovani ..... to akciovy premiovy vklad jak to funguje vim ze tam musiim mit zaklad 10 000 kc a co dal jak se podivam na ten vynos chtel bych to mit pod kontrolou dekuji za odpoved

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobry den daji se u sporitelny odlozit splatky u uveru ze stavebka tzv.splatkove prazdniny diky

Dotaz na spoření

platí se nějaký poplatek za zrušení spořícího učtu s prémií u čsob

Dotaz na spoření

Hezký den přeji, mám dotaz ohledně ČMSS a vkladní knížky. Když dítěti už bylo 17 let a má právo si to zrušit a převést na účet, tak to trvá maximálně 3 měsíce. Jelikož dítě jde na internát, tak to chceme platit z toho, tak nevíte, jak by to šlo urychlit třeba?

Dotaz na spoření

Ještě mám jeden dotaz ke stav. spoř.. Spoření třetího věku s ročním zhtodnocením úspor 4,44 %. Zda je,toto roční zhodnocení každý rok, t.j. po dobu 6 let, nebo jen za určitou naspořenou častku. Ukládám ročně 20000. Předem děkuji Strnadová

Dotaz na spoření

Pokračování dotazu č. 1555: Prosím,ještě mám jeden dotaz státní podpora se dostává každý rok nebo až při naspořené určité částce. Předem děkuji Strnadová

Dotaz na půjčku

Dobrý den, dne 25.8.2014 jsem si založila spoření třetího věku na cílovou častku 200 000. Hned jsem vložila nárazově 20 000 Kč. Prosím o sdělení zda musím ještě něco vložit navíc, aby mi to pokrylo poplatky za vedení účtu atd. Předem děkuji. Strnadová

Poplatky při přechodu do jiné banky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na poplatky, které bych musela uhradit, kdybych u Vás zrušila účet a převedla své finance do jiné banky? Děkuji za informaci Petra R.

Nespokojený klient banky chce přejít

Dobrý den, už dlouhá léta jsem nespokojeným klientem ČS, avšak má trpělivost s touto institucí přetekla a rád bych přešel se svými závazky a účtem do jiné banky. U ČS mám mimo spořícího účtu i stavební spoření a spotřební úvěr, kdy u st.spoření mám nárok na vznik úvěru za dva měsíce. Chtěl bych se tedy zeptat, zda je možné přejít k jiné bankovní instituci alespoň s osobním a spořícím účtem (tzn. zda úvěr ze stavebního a spotřebního úvěru není podmíněn účtem u stejné banky)? Popřípadě, jestli by nebylo vhodnější v této době, tedy v době vzniku nároku na úvěr ze st. spoření refinancovat oba dva úvěry, u jiné banky, do jednoho úvěru? Děkuji za radu. Michal R.

Zájem o spoření

Dobry den, mam zajem o sporeni u Vas. Potrebuji s nekym projednat postup. Muj tel. XXX nebo statni XXX. Jsem ZTP/P a proto dekuji za zavolani, radeji nez pisemne.
Josef

Založení stavebního spoření

Pokračování dotazu č. 1506: A po té si to spoření můžu zase založit ??

Výběr ze stavebního spoření

Chci se zeptat, když mám stavební spoření, jestli si můžu z něho určitou částku vybrat a ve spoření dále pokračovat jde to ? 
Vojtěch

Zrušení výpovědi stavebního spoření

Dobrý den, prosím odpověď na otázku, zda je možné zrušit již podanou výpověď stavebního spoření. Děkuji G

Zpožděná platba na stavební spoření

Dobrý den, mám stavební spoření u Raiffeisen banky a každý měsíc mám do 27 poslat peníze na vklad, ale tenhle měsíc se mi na účtě peníze nemohly odeslat, protože mi je srazili poplatky, takže platba se neuskutečnila a já teď nevím, jaké za to dostanu penále, když přetáhnu den nebo dva dny platby.
Tomáš

Připisování úroků ze spoření

Dobrý den, jak velký je rozdíl v případě připisování úroků ze spoření? Některé banky nabízí měsíční, jiné čtvrtletní a jiné roční připisování. Je např. výhodnější měsíční připisování (nižší úrok) než čtvrtletní připisování (vyšší úrok)?
A ještě jeden dotaz. Lze na vašich stránkách dohledat informace o důchodovém připojištění (rozdíly v pilířích, přechod z jednoho pilíře do druhého, porovnání bank - jejich roční zisk)?
Děkuji za odpověď. Monika

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den mám dotaz. Chtěl bych zrušit stavební spoření. A zajímá mě jak dlouho trvá než mi vaše banka vyplatí peníze? Děkuji za rychlou odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Manželka, nositel účtu zemřela 2.5.2014, elektronicky dál posílám měsíční spoření , spořící účet Šikovné spoření. Z důvodu úmrtí chci spoření a účet zrušit, jaké doklady musím předložit a jak postupovat. Z důvodu nemoci pozůstalost vyřizuje s plnou mocí syn. Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na doporučení nejvýhodnější banky na sprostředkování úvěru či hypotéky na částku 125 000,- za účelem koupi chatky se zahrádkou. Chtěla jsem úvěr ze stavebního spoření, aby byl co nejmenší úrok a ČS mi oznámila, že stavební spoření se nestahuje na koupi chatky :-( a nabídli mi půjčku s 15% úroku, což je hrozný :-(

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, děkuji velice za odpověď na otázku č. 1375. Měla bych na Vás ještě jeden dotaz. Když jsem si na internetu porovnala stavební spoření, tak mi asi nejlépe vychází Wustenrot. Zeptala bych se Vás tedy, když byste si chtěl založit stavebko (cílová částka 100 000 Kč, vstupní kapital 50 000 Kč, měsíční splátka 500 Kč.), u které stavební spořitelny byste si jej založil? Raiffka mi vychází asi nejhůře ze všech. Ještě mám jeden dotaz. V Raiffeisen stavební spořitelně mi bylo sděleno, že úrokovou sazbu 2% mi mohou nabídnout jen do konce dubna, že prý poté bude již všude možné čerpat jen 1 %. Nevíte, jestli toto je pravda? předem děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, právě mi končí smlouva na stavební spoření u "Raiffeisen stavební spořitelna", kde jsem si spořila 500 Kč/měsíčně. Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaký typ na stránky, kde bych si mohla porovnat všechny stav.spořitelny. Jde mi hlavně o porovnání úroku (zhodnocení vkladu), poplatku za vedení účtu, poplatek za zřízení nové smlouvy. Ráda bych ve spoření dále pokračovala, ale nevím, zda "Raiffka" je úplně vhodná (poplatek za vedení účtu 360Kč, poplatek při zřízení nové smlouvy cca 2000Kč). Přijde mi, že si na poplatcích berou hodně. děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na další postup, když jsme měli překlenovací úvěr ze stavebního spoření od Wüstenrot -stavební spořitelny. Nakonec jsme nuceni prodat byt a žádali jsme po bance vyčíslení. Platíme pravidelně již 3roky a nyní nám vyměřili ze 500tis. úvěru poplatek za předčasné splacení 100.000,- Kč. Je možné se někde vůči tomuto poplatku odvolat?Když tak kde? Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, potřebovala bych poradit, u jake banky vest ucet v USD a zda je mozne prvni vklad vlozit cash a v pripade posilani pres banku - tak z jake banky v CR. Dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, dnes mi Modra pyramida usty bankovniho poradce v KB oznamila, ze mi od pristiho mesice snizi urokovou sazbu z vkladu ze 2% na 1%. Sporim od 07/2007 - takze loni v cervenci jsem uz sporil 6 let. Cilovou castku mam na 300 tis, nasporeno cca 160 tis. Smouva by mela trvat do nasporeni cilove castky, mylim se? Tak byla uzavrena... Nebo smlouva byla naplnena sporenim po dobu 6-ti let? Mohou mi takto snizit platnou urokovou sazbu na smlouve? Diky za info... J.Trojan

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ráda bych se tady zde zeptala na účet pro mojí dceru. Chtěla bych Vás požádát o radu chtěla bych pro svojí 3.letou dceru účet a jako její zákonný zástupce abych měla k dispozici platební kartu a internetbanku.Prosím existuje nějaký takový účet?děkuji moc za odpověd Mertová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chci v pobočce KB založit investiční životní pojištění Vital Invest DUO (jednorázový vklad), kdy poskytovatelem tohoto produktu je Komerční pojišťovna. Vztahuje se na tyto vklady pojištění na 100% hodnoty jako na peníze uložené v bance? Jaká rizika zde mohou nastat? Předem děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám k dispozici kolem 500 000Kč a několik let je nebudu nepotřebovat. Chci se poradit, kam je uložit bez rizika s co nejvyšším výnosem. Také mám dotaz na pravidelnou úložku. Uvažovala jsem o J a T bance (termín. vklad ) a Sperbank - (spořicí účet). Děkuji za odpověď. I.P.

Dotaz v bankovní poradně

Prosím, mám Penzijní fond KB, nikdy jsem se o to nezajímala a jenom platím. Chci se nyní, když mám poslední dva roky do důchodu zeptat, jak to potom funguje s čerpáním těch peněz? Nebo se někdo ani důchodu nedožije - dostanou to děti? Jsem v tomto ohledu naprosto nepopsaný list. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,prodala jsem byt za 700 tis,které budu potřebovat na podzim.Mám běžný účet u České spořitelny,tam mi i tyto peníze teprve přijdou.Počítá si banka nějaký poplatek z této částky za příchozí platbu?Jak nejlépe zůročit tyto prostředky,nebo kam je uložit. Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, V roce 2008 jsem si založil stav.spoření u ČS (Buřinka) a v roce 2010 jsem pořeboval 300tis na koupi bytu.Ve spořitelně mně dopuručili překl.úvěr z důvodu nedostatečné částky na st.spoření.Úrok překl.úvěru je 6,35% a st.spoření 4,75%.Při dotazu 7.2.2014 kdy skončí překl.úvěr mi bylo zděleno že v roce 2019.Měsíční splátka je 2850kč která se dělí na pokrytí úroků a část jde na stavební spoření.Chtěl jsem zrušit tento úvěr a vzít si hypotéku od jiné banky s menším úročení ale stávajíci banka mi nechce tento pro mne nevýhodný úvěr přes veškeré moje písemné žádosti zrušit.Nemáte radu jak jinak postupovat. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, moje dcera,která pobírá invalidní důchod uzavřela v pátek 31.1.stavební spoření,a až doma řekla,že má na účtě 37 Kč a to je vše co má,nevím,jak to bude platit,je možné to ještě zrušit? Vím,že byla na poště.Děkuji za odpověď,má platiti 900 Kč nebo zda to půjde snížit.Moc děkuji matka.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, rád bych se zeptal na následující. Pár let mám účet u Mbank - pro podnikání i pro běžné konto. Současně mám účet u KB (déle než u mBank) ale nevyužívám ho, s účtem u KB mám také jejich kreditní kartu - tu občas použiji. Nyní řeším, jestli má nějaké důvody zůstat pouze u KB nebo KB účet kompletně zrušit. Jde mi o jednu věc - kam ukládat / spořit peníze. Mbank je fajn - je rychlá, bez poplatků. Je to ovšem mladá banka a nejsem si úplně jistý, jestliu ní mít větší obnos peněz - jestli je tolik důvěryhodná. KB je stabilní banka, v podstatě se s bankou nemůže nic stát a o peníze nelze přijít. Jejich karty fungují kdekoliv v zahraničí a je důvěryhodnější. Proti hraje fakt, že má vysoké poplatky - proč bych měl platit 5kč za to, že odešlu platební příkaz? Navíc se mi zdá, že doba transakce je několika násobně vyšší než u mbank. Někde jsem také slyšel, že pokud mi chodí výplata ke KB , mám tam své úspory a jsem jí věrný, má to spoustu výhod v budoucnosti až budu chtít třeba hypotéku nebo větší půjčku. Je to pravda? Je rozdíl, pokud zůstanu u Mbank, kde mi bude také chodit výplata a někdy v budoucnu budu například po KB nebo ČS půjču či hypotéku? Prosím tedy o Vaši radu, pro co se rozhodnout. Myslím, že nemá smysl mít účet u KB jen tak, nevyužitý. Buď ho využívat budu, nebo jej zruším. Přemýšlel jsem například také o spořícím účtu u airbank ale v podstatě je to stejné jako u Mbank - je to mladá banka, nemá historii a ani takovou stabilitu. Není jednoduché se rozhodnout, komu svěřit své peníze - jedině v případě, že by to bylo jedno, o čemž pochybuji. Děkuji za radu.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den poslal jsem do Vaší spořitelny omylem dvě platby na shodnou částku 3130,-Kč jednu z GE money bank a druhou z Raifeisen Bank dne 29.1. v dopledních hodinách, spletl jsem si čísla bank místo 7970(Wustenrot) jsem to poslal k Vám na 7990. vše mohu doložit,že peníze měly dorazit na stavební spoření Wustenrot-můžete mi nějak pomoci k mým penězům? děkuji Holšan

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, sjednala jsem si stavební spoření , podepsala smlouvu a ted mám poslat první spořící částku na účet. Vyskytla se mi nepředpokládaná investice a tak chci od smlouvy odstoupit. Je to možné?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, měl jsem 400000 Kč u MSD, teď je vrátí.Je dobré je přidat do Ing banky na Ingkonto, zde je 1% a nabízejí ještě na 5 měs. zvýšení na 1,5%. Nebo je lepší Equa bank,zde je spořící účet 1,4% a zdá se ,že nemusím mít běžný účet, stačí jen ten spořící.Těžko se vyznám v dalších fíglech bank-poplatky a pod. Děkuji J. Hampl

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den, mám uzavřenou životní pojistku-Pojištění mládeže od roku 1995 na svoji dceru. Ta by měla být vyplacena po 23 letech v r.2018. Otázka: je možné tuto smlouvu vypovědět před koncem pojištění? děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chci spořit (co nejvýhodněji) pro svoji dcerku. Nemohu si dovolit ukládat pravidelně určitou částku (spíš občasné vklady v řádu tisíců). Tyto prostředky by měly zároveň sloužit jako "pojistka" pro případ nečekaných, nutných výdajů. Posledním požadavkem je, aby v případě mého umrtí nemohl disponovat naspořenou částkou dceřin otec, který by byl jejím zákonným zástupcem. Mě se nepodařilo vyhledat vhodný produkt. Budu vděčná za každou radu. Děkuji a přeji mnoho úspěchů.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych našetřit peníze svému synovci do dospělosti. Jednalo by se o dlouhodobější spoření, předpokládám, že bych ukládala 1 000 Kč měsíčně. Jaký způsob spoření byste mi doporučili? Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ! Moje žena má u Vás stavební spoření. Dne 27.12.2013 přes mé PC posílala částku 6.000 Kč. Já jsem dnes 06.01.2014 zjistil, že peníze se vrátily zpět na účet. Příčinou bylo chybně uvedené číslo - ZAPOMNĚLA na předčíslí "51". Správné číslo účtu je: 51-1016606079 / 8060. Co by měla nyní udělat ??? Za Vaši odpověď děkuju

Dotaz v bankovní poradně

Prosím o zaslání potřebných údajů při jednorázové platbě pomocí internetového bankovnictví. Jedná se stavební spoření

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, sestra založila dceři stavební spoření a teď ho potřebuje zrušit. Je svobodná matka a otec dcery nemůže podepsat výpověď smlouvy. V OP má stav svobodná. Jakým způsobem může smlouvu vypovědět. Děkuji za odpověď. Nováková

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, někdy v červnu jsem uzavřel smlouvu o stavebním spoření ČS, pak jsem na to zapomněl a tedy jsem neplatil a teď nevím zda je smlouva platná , pokud ano chtěl bych tam poslat peníze, jaký je variabilní symbol. Díky za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,zrusila jsem stavební spoření k 30.10.2013 a chtěla bych vědět kdy mi budou vyplaceny peníze.Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,zrušila jsem předčasně stavební spoření a chtěla bych vědět za jak dlouhou dobu přijdou peníze a zda mi mohou být poslány na adresu složenkou když mám uvedeno že je chci na učet.Na koho se mám obrátit.Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Rušil jsem důchodové připojištění u české spořitelny. Za jak dlouho příjde obnos peněz? Paní mě říkala, že asi za 3 měsíce. Ale nejsem si jistý, jestli jsem jí dobře rozuměl. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Mám účet u České spořitelny Studentský, je mi 19 let. A chtěl bych si uzavřít bud stavební spoření a nebo spořící účet. Chtěl bych se zeptat co je pro mě výhodnější když bych na spoření každý měsíc odváděl (+- 600Kč až 1000Kč). Zda kterou banku bych měl zvolit. Jestli mi poradíte ohledně úroku, poplatků, příspěvků. Děkuji Lukáš

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat pokud chci rušit účet a mám tam spoření jde to bezproblémově zrušit?Děkuji předem za odpověď..

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,zajímalo by mě,zda je možná insolvence u bank a Stavebního spoření s liškou. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Vážené dámy. Vážení páni. Shodou okolností jsem při investování do podílových fondů, odhalil podvod jak Brno v ČSOB - viď http://www.soscsob.cz/. Kvůli zvůli bankéřů jsem se ocitl v tížívé situaci, která vyžaduje, aby jsem prodal hluboko pod cenu dům po předcích, smířil se s nespravedlností, beštialitou a nevymožiteľností práva.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jaká z bank v této době nabízí nejvýhodnější úvěr nebo hypotéku? Chceme kupovat byt a ČMSS nás zklamala, jelikož počítají úroky i z naší naspořené částky. Těch bank je tolik, že už se v tom i docela ztrácíme. :-( Děkuji Vám za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, v nejbližší době očekáváme vypořádání spoluvlastnických podílů na domě - asi budeme dokupovat 1/4 podílu. Máme s manželem stavební spoření u lišky 6 let, naspořeno oba přes polovinu cíl.částky. Budeme oba potřebovat úvěr ze stavebního spoření. dotaz-jak dlouho asi trvá vyřízení tohoto úvěru, aby peníze, pokud dojde k vypořádání podílů, došly na příslušný účet do konce roku? Co je vše nutné k poskytnutí tohoto úvěru ze stavebního spoření? (jedná se o cíl.částky 300 a 200 tis.) děkuji j

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co se děje s financemi na doplaceném stavebním spoření /tedy doba 5 let/, aby jste rozumněl: moji rodiče založili spoření pro mého syna na 5 let, po uplynulé době mi to dali ať buďto spořím dál nebo to použiju, neudělala jsem ani jedno a už uplynulo cca.6 let, já se jen bojím, zda-li to nějak nepropadlo bance nebo prostě jestli o to nepřijdu. Děkuji za případnou odpověď a Váš čas.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, Chtěl jsem se zeptat, když jsem si založil stavební spoření u české spořitelny a pošlu si na něj nějaké peníze a poté si tam nic posílat nebudu, zda mi bude i tak poskytována státní podpora ve výši 4,75% a úroková sazba 2%, nebo si tam musím posílat každý měsíc nějakou částku? Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, ČS - stavební spořitelna mně vypověděla smlouvu o stavebním spoření, která byla úročena ještě ve výši 4%. Prosím o radu, kam nejlépe uspořenou částku převést. Jde mi o největší míru bezpečnosti uložených peněz i případného úročení uložené částky. Děkuji předem za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,chtela bych se zeptat zda je vyhodne koupit byt na hypoteku nebo stavebni sporeni,ktere mam u Lisky druhym rokem.Prijem mam 18tisic+alimenty na dve deti 2500kc a 62euro.Navic uz splacim pujcku 120 000 tis.od cesky sporitelny.Penize navic nemam tak co je vyhodny a kolik mi pujci maximalne?jsem sama bez ruceni dalsimi osobami a uz mi je pres ctyricet praci mam na neurcito.dekuju za odpoved.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla bych se zeptat co by bylo lepší pro má vnoučata,jestli spořící učet nebo stavební spoření.a jestli abych z toho měla i něco já,nějaké bonusy. jsem váš klient .Čápová .napište mi prosím na meila.mám totiž nočnní,tak dlouho spím.děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám u vás stavební spoření pro děti již sedmý rok. Cílová částka je 100000,- naspořeno je cca 60000,- .Děti jsou již dospělé, ale ještě nevydělávají. Chci se zeptat, zda je možné přerušit spoření a začít, až budou mít svoje prostředky, nebo je lepší smlouvu ukončit a znovu si ji založit. Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,máme u ČESKOMORAVSKÉ STAVEBNÍ SPOŘITELNY uzavřené stavební spoření, MŮZEME JEŠTĚ VYUŽÍT BONUSOVÝ VKLAD OD LIŠKY? Díky za odpovědˇ!

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se informovat jak mám postupovat v případě, že ze zdravotních důvodů nejsem schopna dostavit se na pobočku KB, která spravuje moje účty, protože k ní není možné dojet autem. Můj dotaz zní, zda i jiná pobočka KB může zpracovat moje požadavky. Současně prosím o sdělení, zda tímto způsobem lze vyřešit i požadavky k mému stavebnímu spoření "Modrá pyramida".

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, podala jsem žádost o snížení stavebního spoření z částky 550000,-Kč na 350000,-Kč. Přičemž 350000,-Kč je již dospořeno a chtěla bych je poslat na účet. Dotaz je k tomu, zda mi bude i nadále vyplacená státní podpora za rok 2013 v dubnu příštího roku a zbývající úroky, které tam ještě nejsou připsány. Děkuji za odpověď. Baumruková

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám u vás dvě stavební spoření na své jméno vedené na dvou účtech. Je možné spojit tyto dvě spoření na jedno s použitím jednoho účtu? Děkuji za odpověď. Otakar Sládek, Ostrava.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je nějaký formulář na zrušení stavebního spoření, nebo jestli stačí poslat žádost o zrušení. A také jaká je doba pro vyplacení? Četla jsem 3 měsíce, ale tak dlouho nemůžu čekat dá se tato doba nějak zkrátit? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den chtela jsem se zeptat mam kreditni kartu u Unikredit bank ale delsi dobu sem ho nepouzivala(nechodili mi tam zadne penize) a chtela bych se vas zeptat jestli je jeste karta plne funkcni a muzu mi tam prichazet penizky.dekuji za odpoved.

Dotaz v bankovní poradně

Prosím o sdělení, zda má Česká spořitelna - kde mám stavební spoření se 4% úrokem, které sice již skončilo ale vzhledem k tomu, že jsem peníze nepotřebovala nechala jsem je na účtě. Nyní jsem dostala dopis s výpovědí. Musím na toto přistoupit nebo ne? děkuji za odpověď. Poislová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, pokud bych refinancoval úvěry ze stavebního spoření klasickou hypotékou (400tis.) a vzal si americkou hypotéku (300tis.), dali by se pak tyto hypotéky sjednotit (refinancovat)? Nemovitost má vyšší hodnotu než úvěry. U které banky by byly nejvýhodnější tyto produkty? Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěl bych refinancovat 2 úvěry ze stavebního spoření (můj a mojí manželky) v celkové výši cca 400tis. a k tomu ještě bych potřeboval neúčelovou půjčku ve výši 300tis. U úvěrů které mám ručím bytem, který splácím. Jaké jsou možnosti získání úvěru, popř. úvěrů. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý Den Chtěl bych se zeptat, mám založené od roku 2000 stavební spoření u KB. Nyní bych si rád peníze z něj převedl na svůj účet. Prý se to ale převede až za tři měsíce od září takže vlastně za 4. Je možné to urychlit? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak nejlépe vynaložit s pěnězi vydělanými z brigády, jaký účet otevřít. Jsem student a nemám pravidejné odvody. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Obracím se na Vás s problémem, který provedl můj plnoletý syn. Záhadným způsobem podepsal smlouvu o důchodovém spoření tj. II pilíř. chtěli bychom toto zrušit ale poradce nějak nechce spolupracovat. na pobočce Reifeisen bank mi řekli, že musíme napsat písemnou žádost a poradce by to měl odeslat. takto arogantním způsobem by snad jednat neměl. co s tím teď? děkuji za radu.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den mám dotaz.....Mám učet u České Spořitelny nechala jsem tam synovi udělat stavební spoření k mému učtu je totiž nezletilý......Chtěla bych si osobní učet zrušit a přejít k jiné bance tím pádem nevím, co se stane s tím Stavebním spořením bude zrušeno nebo převedeno do té nové banky???Děkuji za odpověd

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám založené od roku 2008 stavební spoření u české spořitelny, tehdy jsem dávala vklad 1500,- od té doby sem na účet nic neposílala z důvodu nízkých financí, chci se zeptat, jestli nehrozí nějaký postih, popř. jesti můžu začít posílat peníze ještě teď...děkuji moc za odpověd

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, měla bych nárok na úvěr ze stavebního spoření, když v červnu nastupuji do nové práce a budu ve zkušební době? Pokud ano, lišilo by se to nějak od toho, kdybych ve zkušební době nebyla?? Díky za odpověď, L.V.

Dotaz v bankovní poradně

dobry den chtela bych se zeptat potrebovala bych zrusit penzijni pojisteni budu neco za to platit...A prosím vas kde v třinci mate pobocku? dekuji za vasi odpoved

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den! Mám 5 let stavební spoření, jehož zůstatek je mínus 122 Kč,můžu toto spoření zrušit? A musím doplatit těch 122 Kč? Děkuji za odpověď! S pozdravem Anna

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, hledáme vhodnou hypotéku pro koupi zavedeného hotelu s restaurací na Lipně, kde budeme bydlet. Prodejní cena je 3.800.000,-- ale tržní je mnohem vyšší. Budeme potřebovat hypotéku na celou částku s 5ti letou fixací na cca 20 let. Za rok nám končí 3 stavební spoření a máme byt a garáž v OV v ČB, které chceme pronajímat. Máte pro nás nabídku?

Dotaz v bankovní poradně

U České spořitelny mám sporožirový účet a z tohoto účtu chci dát vyšší obnos do Poštovní spořitelny na Era spořící účet s výpovědní lhůtou 55dní. 1)Mohu zde pravidelně spořit, že by dala příkaz Česká spořitelna a já pravidelně na Era spořící účet spořila? 2)Pokud poruším u Era spořícího účtu výpovědní lhůtu 55dni, jaká je procentuální finanční sankce u tohoto spoření? Děkuji za odpověď.Jsem starší žadatelka a jsem v této finanční oblasti bezradná.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den potreboval bych poradit co je lepsi, otevřít účet na czk ci euro?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den .

Přečetl sem několik článků o spoření v družstevních záložnách. Dostal sem nápad ,ale nevím jestli je to reálný nebo ne. Chtěl bych se zeptat jestli jsou opravdu ,tak bezpečné a pokud by se přece jen nějaká další "skončila".Přijdu "pouze" o členský vklad nebo budu muset platit i něco víc z vlastní kapsy? Dá se  o nich uvažovat jako o druhu investice např. u WPB nebu MPU.Kdybych  vložil např 20 tisíc kč jako členský vklad .dalších 10 na SU. Jak moc to bude bezpečná investice? Zatím sem spořil jen do stavebka  a na SU u Air bank. Investicím moc nerozumím . 
Děkuji za odpověď . Horáček

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Jak se postupuje v případě ukončení a výplaty finančních prostředků ze stavebního spoření v případě, že je smlouva uzavřena na dítě? Děkuji za odpověd

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den mám u vás penzijní pojištění.Chci se zeptat proč nejsou na mém učtu pohyhy od noveho roku zaznamenány i když předplatné na platbu mám?Aktualizace je k 31.12.2012.Změny nejsou provedeny každý měsíc?Děkuji a přeji pěkný den Kulová.

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č.664:

platim po 300 kc.u kb.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jaké spoření pro děti (od narození) by jste doporučil. Jednalo by se o různé nepravidelné spoření různých částek. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, příští měsíc mi přijdou na běžný účet peníze ze skončeného stavebního spoření. Rád bych je nechal dále "pracovat". Můžete prosím poradit produkt v jakékoliv bance? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, prosím o sdělení - pokud vypovím své stavební spoření letos např. v květnu, a v únoru 2013 vložím ještě na účet vklad, připočte se mně při vypořádání k uspořené částce státní podpora za rok 2013? Děkuji za odpověď M.Nestler

Dotaz v bankovní poradně

Mám stav.staveb.spoření u Buřinky.Dotaz: naplnil jsem finančníčástku spoření - co dál? mohu dále spořit za stejných podnímek?Možnost přespoření ?do kdy zaplatit aby byl nárok na státní podporu?Děkuji Hladík

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, potřebovala bych poradit kam uložit penízeb tak abych k nim měla přístup s minimální výpovědí(cca 2.měsíců) a byl tam slušnější úrok. Měla jsem peníze Č.spoř. na Šikovném spoření a dnes mi přišel dopis,že se snižuje úrok a pokud nesouhlasím mám dát do konce února výpověď jinak mi jí dají sami. Jsem už starší ročník tak tomu vůbec nerozumím, když jsem spoření založila loni v prosinci jednorázovou úložkou a pak každý měsíc spoření. Jak je možné že je to produkt jen na jeden rok_? Děkuji a pokud možno prosím odpověĎ na uvedený e mail Děkuji Němcová

Dotaz v bankovní poradně

Mám Šikovné spoření u České spořitelny. Po dvou letech spoření jsem si chtěla vyzvednout menší částku.Bylo mi ale sdělené, že musím vyzvednout minimálně polovinu naspořených peněz. Je to pravda?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, hledám nejlepší produkt pro spoření či pojištění svého 1,5 ročního syna. Má možnost měsíčního vkladu nebo investice je 1500 Kč. Děkuji Mazura

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jakou formou lzde vybrat respektivě převést finanční částku ze "Šikovného spoření " a zda lze tuto transakci provést i na jiné pobočce,než u které byl účet založen. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám u vás již 10 let stavební spoření,cílovou částku mám 500 000,naspořeno 300 000. Peníze vybírat nechci,poraďte mi prosím jestli mám založit ZLATÝ ÚČET .Děkuji Braunová Věra.

Dotaz v bankovní poradně

dobry den, Byvam v zudzine a chcem sa vratit do Ciech na stare kolena. Nasla som na vasich strankach - velmi dobre mimochodom :) prehlad bank v Cechah, ale kedze nic o ceskych bankach neviem potrebujem vediet , ktore su relativne iste a ktorym sa vyhybat :) Ide tiez o dlhodobe sporenie.Dakujem vam pekne.Prijemny den vam prajem

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den nevím na koho se obrátit,ale mám založene stavební spoření od pyramidy a chtěl jsem ho na pobočce zrušit a vybrat naspořené peníze,ale paní mi je převedla někam jinam a nikdo neví kde jsou.a paní Hanzliková Dana mi od té doby nebere telefon.moje r.č. XXX.....bohužel číslo smlouvy mám jen to nové kam mi měla převest finance a to je XXX....tak se tedy ptam kde jsou moje naspořené peníze?děkuji s pozdravem J.Tesař mob.XXX

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat a poradit jaké mám možnosti.splácím 4 pujčky,celkem za měsíc asi 8000kč. dostanu pracovní smlouvu na poloviční ůvazek a zajímá mě jestli mohu dostat pujčku na shrnutí těch starých do jedné výhodnější.Zároven bych si k této pujčce chtěla založit nějaké spoření .Díky Ajoneseiová.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, měl bych dotaz: během několika měsíců dosáhnu cílové částky u stav. spoření Čs. spořitelny. Smlouvu jsem uzavíral v r. 2007.Je pravdou, že nebude vyplácen stání příspěvek , když nebude naspořená částka použita na bytové účely ?Podotýkám, že jsem v r. 2010,2011 a 2012 prováděl výměnu oken, bytového zařízení a rekonstrukci koupelny- bez poskytnutí úvěru ! Díky za zprávu P. Pokorný

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám u vaší stavební spořitelny,české spořitelny překlenovací úvěr na 400 000 uzavřený v roce 2008,nyní mám na účtu zhruba 60 000.Jestliže nyní vložím 100 000,dostanu již klasický úvěr ve výši úroku 4.75%? Jsou tam jakesi body a s tím jsou zmatky.Děkuji Pavel Faltýnek

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, je možné vložit jednorázově určitou sumu na Spořící účet:Spoření PLUS,bez dalšího spoření na cca 1 rok při úroku 2,50 %? Děkuji za odpověď. Pavlíček.

Dotaz v bankovní poradně

V loňském roce jsme s manželkou ukončili stavební spoření s tím, že jsme zaplatili celou částku spoření za rok 2011. Bylo nám řečeno, že státní podporu za rok 2011 dostaneme vyplacenu v roce letošním. Do dnešního dne žádné peníze na náš účet nepřišly. Tel.: 602 702 214

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda mohu vypovědět stavební spoření u ˇ|Ceské spořitelny na kterékoliv pobočce nebo jednatelství, nebo zda jen tam, kde bylo založeno. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, rodiče mi při narození založili stavební spoření, rádi bychom se podívali, kolik je tam již naspořeno, je možné to přes internet zjistit? Děkuji za odpověď Denisa Palicová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, potřebovala bych změnit kontaktní adresu u synova spoření. jak mám prosím postupovat? Děkuji Rykalová petra

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám dotaz jestli musím po dobu dvouměsíční výpovedi penzijního připojištění jěště platit 200Kč měsíčně

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chci se zeptat na pár věcí, jsem v Dětském domově, pobírám Syrotčí důchod 6900. V domově chci být co nejdýl to půjde takže dokud budu studovat, mám stavební spoření, které bude koncem tohoto roku končit mám tam našetřeno cca 200 000,- Kč, Chtěl jsem si vzít hypotéku na byt a okamžitě ho dát do pronájmu dokud budu v DD. Myslíte že by šlo todle nějak zrealizovat, či nikoli. Životní pojistku mám zřízenou. A ručil bych nemovitosti kterou bych zakoupil. Díky S pozdravem Michal.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda li jde stavební spoření zrušit přes internet.děkuji za odpoved Bálkova Kateřina

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda je možné zrušit stavební spoření,spořím u česke spořitelny od 15.1.2009 děkuji za odpověd.Bálková Kateřina

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám zájem o investování do zajištěných fondů. Chci se proto zeptat, jestli zajištěné fondy nabízíte a za jakých podmínek (poplatky, výnosy, možnost předčasně ukončit, apod.). Případně jakou jinou alternativu investování mi můžete nabídnout. Děkuji Voltrová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat jak to bude vypadat se stavebním spořením a st. podporou od 1.1.2013. V tisku proběhlo, že od 1.1.2013 bude státní podpora pouze účelová, tj. na bydlení. Myslí tím jenom státní podporu za r.2013 např. Kč 2000,-? Rozumím tomu správně, že všechny moje úspory a státní podpory do 31.12.2012 mohu vybrat a koupit si například automobil?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý večer pane Jermář, jsem vdova důchodkyně a s ohledem na své stáří bych si potřebovala uložit či ukládat co nejvýhodněji pro případné onemocnění. A tak nevím, co by bylo vhodnější. Zda každý měsíc nějakou částku ukládat, či uložit naráz celou možnou částku. Děkuji. Musilová Růžena

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda vaše banka poskytuje rovněž úvěry pro SVJ na opravy nemovitostí, v našem případě činžovního domu s 19ti jednotkami ve vlastnictví 8mi vlastníků. Našemu SVJ Donská 10, by se jednalo o úvěr ve výši cca 300-350 tisíc na opravu fasády domu, ale máme zájem výlučně o "půjčku" bez zástavy nemovitosti. Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na spoření na dítě nebo nějaká urazovka co je nejlepší děkuji za radu s pozdravem ilona KučerováRychlé odkazy

Banky v ČR