Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #3850, Vkladní knížka výherní a anonymní

Vkladní knížka výherní a anonymní, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
19.9.2017 Spoření

Dobrý den, mám výherní vkladní knížku, kde vypsané jméno, adresa a číslo vkladového účtu. Na knížce je nějaký zůstatek. Byla jsem v České spořitelně a tam mi bylo řečeno, že je to anonymní vkladní knížka a ty údaje jsem i tam mohla sama dopsat. A vklad poslali na dobročinnost. Děkuji moc za radu

Dobrý den,

zatímco anonymní vkladní knížky (tzv. na doručitele) již skutečně nejsou přes 10 let platné (nevyzvednuté vklady propadly bankám, které je věnovaly na charitu), výherní vkladní knížky stále platné jsou a peníze je možné z nich kdykoliv vybrat. Je ovšem možné, že Vaše výherní vkladní knížka byla zároveň vedena jako anonymní a platná již tak není. V tom případě by ale na knížce nemělo být uvedeno Vaše jméno ani adresa.