Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Fio banka
Fio banka
  Web: www.fio.cz Internetbanking: ib.fio.cz/ib/login
  Adresa: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1 
  IČ: 61858374 
  SWIFT: FIOBCZPP 
  Kód banky: 2010 
  Na českém trhu:  
  Infomail: fio@fio.cz
  Infolinka: +420 224 346 800 (po - pá 9:00 - 17:00)
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Fio banka

  Fíííjo, kozy kam se podíváš a dříve kontokorentiéři – taky si pamatujete neotřelé televizní reklamy na služby FIO Banky? A není to jen reklama co je na FIO dobré – banka dlouhodobě nabízí běžný účet bez poplatků, má výborné podmínky pro platby na Slovensko, v hypotékách nabízí unikátní možnost dočasné splátky jistiny, jen spořící účet trpí bohužel posledními roky zbytečně nízkou úrokovou sazbou. Síť poboček a bankomatů je solidně široká a banka má i přehledný web, kde lze o většinu produktů požádat online.
  Banka je největším českým zprostředkovatelem obchodů s cennými papíry pro občany. Cesta nejen k akciím nikdy nebyla snadnější – vše si řídíte zcela sami přes online aplikaci připomínající internetbanking, žádní dotěrní rádoby poradci nutící Vás do nesmyslných obchodů.
  Využívání služeb FIO Banky je bezpečné a pohodlné, proto je rádi doporučujeme.

  O bance Fio banka

  FIO je ryze česká banka zaměřená na poskytování služeb bez poplatků a zprostředkování investic do cenných papírů. Banka je s téměř milionem klientů již pátou největší na trhu, kde podniká od roku 2010, resp. navazuje na podnikání skupiny FIO od roku 1993. V roce 2006 FIO koupilo mimoburzovní trh RM Systém, který disponoval pobočkami po celém Česku a k zákazníkům přivedlo FIO Družstevní záložnu, předchůdce FIO Banky.
  Banka má vlastní informační systém, což jí snižuje provozní náklady a umožňuje flexibilní změny produktů. Tradičně silná je v internetovém bankovnictví a v poskytování služeb mezi Českem a Slovenskem.

  FIO Banka nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad. Kromě toho poskytuje úvěry na nákup cenných papírů a další služby podnikatelům a neziskovkám, jako jsou půjčky, transparentní účty.

  Flash news o Fio banka

  11.5.2020

  FIO banka má konečně první 3 vkladomaty
  Banka v první fázi plánuje celkem 19 takových přístrojů na vybraných pobočkách. Recyklační vkladomaty FIO budou umístěny ve vestibulech poboček, nebo před nimi. Do vnitřních prostor banky se klient dostane po přiložení karty. Služba bez kontaktu s pokladníkem umožňuje mj. i noční vklady a výběry. Denní limit vkladů dosahuje 250.000 Kč. FIO tím vlastně zefektivní i svůj provoz, když nebude nutné tyto speciální bankomaty dotovat hotovostí.

  2.4.2020

  FIO banka po 10ti letech na trhu má 1 milion klientů
  Banka vstupovala na trh v květnu 2010 s 50 tisíci klienty konsolidovanými ze skupiny FIO působící na kapitálovém trhu od roku 1993. V březnu 2020 banka přivítala klienta s číslem 1.000.000. To znamená, že ročně banka musela akvizovat úctyhodných 100.000 klientů. V době, kdy bylo normální platit poplatky za běžný účet to měla vlastně jednoduché. Stačily investiční služby (bývalý RM-Systém), účet zdarma a levné platby na Slovensko. Dnes už FIO banka o klienty bojuje i půjčkami a hypotékami. V posledním roce pak zavedla i technologické vychytávky - umožňuje platit mobilem (Apple pay i Google pay) a uvedla novou mobilní aplikaci Smartbanking. Banka chystá i platby chytrými hodinkami - Garmin a Fitbit.

  Dotazy v poradně k Fio banka

  JD

  #10033, Běžný účet pro partnery, Běžný účet, 12.5.2020

  Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně volby společného účtu partnerů (budoucích manželů). Chtěli bychom společný běžný účet, kde by byl od počátku vyšší příjem než 50 000 Kč/měsíc s možností kombinace s nějakým druhým přidruženým účtem pro odkládání části peněz - pravděpodobně nejlepší by byl asi spořící účet (s dosažením peněz do např. 7 dnů). Rádi bychom v rámci účtu měli 2 karty, pokud možno bezplatné vedení účtu a možnost do budoucna investovat. Jaké jsou pro nás optimální možnosti? 

  Dobrý den,

  společný účet není nejlepším řešením, neboť v případě nečekané události (úmrtí jednoho z partnerů) dochází k blokaci účtu a druhý z partnerů zůstává bez peněz. Právně je společný účet velmi komplikovaný (není jasné, kdo je majitelem jaké části peněz), a proto ho téměř žádné banky nenabízí. Lepší bude, když si každý zřídíte svůj účet, jeden bude platit všechny výdaje za domácnost (např. nájemné, SIPO, atd.) a druhý na tento účet může přispívat. 

  Nejvyšší úrok na spořící účtu nabízí Moneta Money Bank (1,5% do 1 mil. Kč, peníze kdykoliv k dispozici), nejlevnější investice na kapitálových trzích Fio Banka, bezplatné vedení účtu s platební kartou dnes nabízí téměř všechny banky (podmínky se liší např. poplatky za výběr z bankomatu, atd.). Doporučuji běžný účet od Equa bank, která nabízí neomezené výběry z bankomatů všech bank v ČR i v zahraničí. Je lepší mít každý produkt u jiné banky, čímž dosáhnete na nejlepší možné podmínky a netrvat na vedení všech produktů u jediného peněžního ústavu.

  LK

  #9876, Zneužití platební karty, Banka, 26.4.2020

  Dobrý den, došlo ke zneužití mé platební karty. V pátek jsem se snažila intenzivně řešit to, aby neodešly 4 platby , podvodné platby. Fio banka mi vůbec nevyšla vstříc a dohnalo mne to na policii , kde jsem strávila 4 hodiny a ani policie nedonutila banku udělat blokaci plateb. 3 platby v hodnotě 2 tisíc už nechali odejít i přes můj nesouhlas a poslední platba na 8 900 Kč je v blokacích a pravděpodobně dle banky odejde další týden. Příjde mi to celé šílené, protože i policie si je vědoma toho, že peníze zpátky nedostanu i přes reklamaci plateb, neb ten kdo si platby vzal je nedosažitelný, jedná se o země USA, Rusko, Rumunsko. Jsme zoufalá z toho, že nemohu nijak zabránit tomu, aby poslední platba na 8 900 Kč odešla, protože ta zachránit ještě jde. Můžete mi prosím poradit? V pondělí bych ráda zavolala na ČNB, nevím, jak najít kontakt na Mastercard, to bych ráda zkusila také. Budu moc ráda, když mi poradíte, moc děkuji.

  Dobrý den,

  ČNB ani Mastercard Vám s blokací platby nepomohou, je třeba znovu a důrazně požádat Fio banku a zablokování odchozí platby (nebo se případně domáhat náhrady škody soudní cestou).

  KS

  #9788, Uvěr COVID II - Fio banka, Equa, Půjčka, 19.4.2020

  Dobrý den, mám na Vás stručný dotaz ohledně podpůrných úvěrů Covid II. Jako firma máme účet u Fio bank, kde jsme i chtěli zažádat o Covid II, ale překvapil nás velký úrok 9%. Jaký úrok u tohoto úvěru nabízí banka EQUA? A nabízí ho i klientům jiných bank? Díky a hezký den. K.

  Dobrý den,

  Z nedávných informací od Equa máme, za to že banka aktuálně nepřijímá nové úvěrové klienty, má relativně naplněné úvěrové portfolio a hodně práce s odložením splátek v rámci COVID. Je dost pravděpodobné, že ve věci přijímání nových klientů se podobně budou chovat další banky.

  Co se týká státem podporovaných úvěrů COVID, tak většina bank zřejmě také bude úvěrovat své stávající klienty. Vyplývá to už z logiky, kdy COVID úvěr je charakterizovaný jako provozní úvěr na překlenutí výpadku cash-flow podnikatelů a živnostníků (Tedy těch které banky znají před krizí). Rovněž banky na webech uvádí „máte-li zájem kontaktujte svého bankéře“.

  Úroková sazba 9% na nezajištěný provozní úvěr pro malou firmu je podle našeho názoru akceptovatelná. V době krize budete na financování provozu jen těžko shánět levnější zdroje. Možná tedy bude lepší neexperimentovat a akceptovat podmínky vaší banky.

  JG

  #9489, Chybně zadaná zahraniční platba, Platba, 31.3.2020

  Dobrý den, velice nerad obtezuji, ale mam vazny problem. Pred 14ti dny jsem provedl zahranicni platbu "platba zahranicni ci cizomenova" u Fio banky, jedna se o podnikatelsky ucet. Jde o to, ze jsem omylem nevyplnil cislo uctu ve formatu IBAN, nybrz klasicke cislo uctu. Platba po autorizaci probehla uspesne, jedna se o platbu do Portugalska, tudiz evropska zeme. Fio banka v podminkach pise (taktez mi potvrdili emailem), ze platba do zahranici trva maximalne ctrnact dni, ale obyvkle 3-5 pracovnich dni. Zacinam byt nervozni, jelikoz se jedna o nemalou castku. Nikdo mi neni schopny ani ve Fio Bance rict, co se deje, nebo kde penize jsou. Myslite, ze je mozne, aby penize prisly na ucet ciziho prijemce, diky tomu, ze jsem nevyplnil IBAN ale jen cisla bez ibanu? Kod banky i adresy mam spravne. Je mi divne, ze platba prosla i bez IBAN. Moc vas prosim o nazor ci radu. Dekuji mnohokrat

  Dobrý den,

  pokud jste vyplnil chybně číslo účtu příjemce, mohou nastat 2 situace: 

  1) chybně zadané číslo účtu příjemce existovalo a peníze se připsaly na účet cizí osobě

  2) chybně zadané číslo účtu neexistovalo a peníze se Vám automaticky vrátí zpět

  V prvním případě můžete banku požádat, aby oficiálně vyzvala majitele účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze nevrátí, můžete ho žalovat pro bezdůvodné obohacení. 

  E

  #9247, Obchodování na německé burze, Akcie a investice, 15.3.2020

  Dobrý den, nemohu najít žádnou banku nebo brokerskou společnost, kde umožňují obchody s opcemi on-line na frankfurtské burze. Můžete mi poradit? Děkuji

  Dobrý den,

  Fio banka nabízí obchodování na frankfurtské burze (XETRA) s mnoha rozličnými aktivy (včetně futures).

  Články o Fio banka

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  8.7.2020, Běžný účet

  Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízív roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimempoplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení.Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70finančních spol…

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  29.6.2020, Hypotéka

  …onci května totižzlevnila Česká spořitelna a zkraje června oznámila snížení sazeb také Komerčníbanka. Následně se k nim navíc připojily Air Bank, Fio banka a Equabank. Všechny přitom nabídly úrok pod 2 %. Ovšem většinou pouze za předpokladu, že si k hypotécesjednáte i pojištění schopnosti s…

  Zájem o mobilní bankovnictví rychle roste. I díky koronaviru

  Zájem o mobilní bankovnictví rychle roste. I díky koronaviru

  10.6.2020, Běžný účet

  …bankovnictví. Další krok: banky chtějí chatbotyBankovnictví v mobilu je na českém trhu už 9let. V květnu 2011 představila první bankovní aplikaci Fio banka. Postupně sepřidávali i další poskytovatelé a aplikace dostávaly stále nové a nové funkce. Velkým zlomem byla zejména možnost využít kz…

  Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

  Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

  20.5.2020, Hypotéka

  …telům tak kleslynáklady na zajištění peněz na hypotéky. Úrok? Banky slibují i méně než 1,8%K výraznému zlevnění se odhodlaly například: Equa bank Fio banka mBank Oberbank nebo UniCredit Bank Některé z těchto bank přitom snížilyslibovanou úrokovou sazbu i pod 2%. Například UniCredit Bank akt…

  Objem nových hypoték v březnu klesl o čtvrtinu. Kvůli koronaviru

  Objem nových hypoték v březnu klesl o čtvrtinu. Kvůli koronaviru

  4.5.2020, Hypotéka

  …vání úroků pustily. Například u mBank klesly sazby hypoték o 0,5 a u Equa bankdokonce o 0,6 procentního bodu. Hypoteční úvěry navíc zlevnila také Fio banka aAir Bank, která nabízí nižší sazby u refinancování. Aktuálně tak na trhu najdete nové hypotéky s úrokem pod 2%i půjčky na bydlení, kte…  Banky v ČR