Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Fio banka
Fio banka

  Web: www.fio.cz Internetbanking: www.fio.cz/ib2/login
  Adresa: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1 
  IČ: 61858374 
  SWIFT: FIOBCZPP 
  Kód banky: 2010 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Fio banka

  Chcete být kontokorentiérem? Fio Banka úspěšně láká zájemce o půjčky touto neotřelou reklamou. Dlouhodobě nabízený běžný účet bez poplatků se srozumitelným sazebníkem by mohl být vzorem ostatním bankám. Ve Fio Bance využijte řadu výhod při platbách na Slovensko. Spořící účet trpí bohužel posledními roky zbytečně nízkou úrokovou sazbou, která byla před lety mnohem veselejší a držela krok s „lepší konkurencí“. Nově je v nabídce i dlouho očekávaná hypotéka s velmi rozumnými parametry. 

  Zajímavé jsou ovšem na Fio Bance i nabízené služby obchodníka s cennými papíry, které jsou komplexní, uživatelsky přívětivé a bezkonkurenčně nejlevnější. Chcete-li objevovat burzovní svět, objevujte ho s Fio Bankou. Cesta nejen k akciím nikdy nebyla snadnější – vše si řídíte zcela sami přes online aplikaci připomínající internetbanking, žádní dotěrní rádoby poradci nutící Vás do nesmyslných obchodů. Nejen v tomto ohledu jde o skutečný unikát na trhu. Dříve úspěšná záložna, nyní ještě úspěšnější banka, jako jediná v ČR vlastněna 100% českými majiteli.

  O bance Fio banka

  Fio banka, a.s. je novou českou bankou, která navazuje na úspěšnou sedmnáctiletou historii Finanční skupiny Fio. Je ryze českým subjektem s českými majiteli a své služby poskytuje na více než sedmdesáti pobočkách po celé České republice. Nabízí širokou škálu produktů pro řešení osobních i firemních financí, které lze rozdělit na dvě hlavní oblasti:

  • poskytování tradičních bankovních služeb
  • zprostředkování obchodů s cennými papíry

  Mezi typické bankovní služby patří například zřizování běžných, spořících nebo termínovaných účtů, provádění platebního styku, vydávání platebních karet nebo poskytování úvěrů. Fio banka přitom zastává strategii nulových poplatků za standardní služby pro všechny bez podmínek a plně individuální přístup při úvěrování menších a středních podniků.

  Dalším oborem činnosti jsou investice - Fio banka je největším českým obchodníkem s cennými papíry zaměřeným na drobnou klientelu. V obchodování s akciemi přes internet má jednoznačně dominantní postavení na českém trhu. Fio banka, a.s. je akcionářem a jedním z nejvýznamnějších členů Burzy cenných papírů Praha. Na burze RM-SYSTÉM zprostředkovává značnou část všech obchodů s akciemi. V popředí je rovněž svým podílem na trhu zprostředkování obchodů českých klientů na amerických akciových trzích nebo v Německu.

  Fio banka vlastní společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze se obchoduje s akciemi nejvýznamnějších českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory.

  Dotazy v poradně k Fio banka

  VM

  #4581, Ze Slovenska, Platba, 12.4.2018

  Dobrý deň, potrebujem previesť zo slovenskej sporiteľne eurá do českej FIO banky v českých korunách. Koľko českých korún je poplatok za tento prevod vo FIO banke v Čechách. Akým spôsobom by bol tento prevod najlacnejší?

  Dobrý den,

  Fio banka nabízí platební styk ČR-SR zdarma, tedy za příchozí platbu ze Slovenska ve Fio platit nebudete. Na Slovensku doporučuji zrušit účet u Slovenské spořitelny a založit si nový u Fio banky, kde máte vedení účtu zdarma a bez podmínek. 

  RC

  #4494, Malá platba do USA, Platba, 23.3.2018

  Jak nejlépe převést 30$ do USA? Účet mám u Fio a Air Banky. A jak by fungovala peněžní poukázka (money order)?

  Dobrý den,

  doporučuji zadat mezinárodní platbu u Air Bank, která si za ni účtuje jen 100 Kč (Fio banka 200 Kč). Peněžní poukázky by vyšly dráže a jsou méně komfortní. 

  V posledních dnech se nám v poradně množí dotazy na mezinárodní platby, za kterými jsme odhalili mnoho pokusů o podvod (neznámý cizinec slibuje přes email zbohatnutí v několik scénářích a tahá z lidí pod různými záminkami peníze). Doporučuji maximální obezřetnost.

  JL

  #4464, Účet pro seniora, Běžný účet, 16.3.2018

  Dobrý den, mám účet u České spořitelny společný s dcerou, jehož součástí je i Šikovné spoření (spoří na něj dcera). Příští měsíc budu mít nárok na důchod. Můj dotaz je, zda si mohu u ČS založit důchodový účet s výhody pro seniora a druhý si ponechat, nebo převést celý na dceru? Děkuji Vám a zdravím! Jiřina

  Dobrý den,

  v prvé řadě důrazně nedoporučuji mít společné účty. Každý by měl mít svůj běžný účet. V případě nečekaných komplikací (exekuce, úmrtí, nebo pouhé zhoršení vztahů v rodině) končí lidé bez peněz. Za druhé nejsem zcela přesvědčen o výhodnosti účtů ČS. Musíte plnit podmínky vedení účtu zdarma, jinak platíte poplatky, výběry z bankomatů cizích bank jsou zpoplatněné a ne málo (40 Kč), v zahraničí jsou poplatky extrémně vysoké (125 Kč). Na trhu máme přes 30 bank. Proč nemít účet u banky, která Vám dá vše zdarma a bez podmínek? Volte Equa bank (vše zdarma a bez podmínek, včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) nebo Banku Creditas (to samé, jen bezplatné výběry z bankomatů všech bank jsou limitovány na 3 měsíčně). Velmi dobré nabídky mají i Air Bank či Fio banka (opět vše zdarma a bez podmínek, neomezené bezplatné výběry z bankomatů ale jen z vlastní sítě). 

  V důchodu se Vám bude hodit každá ušetřená koruna. Neutrácejte zbytečně za bankovní poplatky. Můžete mít účet zdarma se všemi službami bez nutnosti plnit jakékoliv podmínky.

  ET

  #4450, Firemní účet pro platby na Slovensko, Běžný účet, 13.3.2018

  Dobrý den, jsme česká firma podnikající v Čechách, ale máme zákazníky i na Slovensku a potřebovali bychom si zřídit euro účet na Slovensku, tak aby byl pro zákazníky, kteří nám na něj budou platit zdarma. U jaké banky je to možné?

  Dobrý den,

  volte běžný účet od Fio banky, která nabízí firmám vše zdarma a bez podmínek, včetně platebního styku ČR-SR. Fio banka působí v ČR i na Slovensku, takže je možné si zřídit i slovenský euro účet na Slovensku tak, aby zákazníci ze Slovenska měli jednodušší platby. 

  P

  #4422, Firemní účet, Běžný účet, 8.3.2018

  Dobrý deň, chcel by som sa informovať, ktorá banka je najviac vhodná pre a.s. spoločnosť? Aké sú poplatky, možnosti financovania, prípadne či je možné nájsť finančných poradcov pre účty, poistenie. Za skorú odpoveď ďakujem.

  Dobrý den,

  přijde na to, jaké služby konkrétně potřebujete. Samotný běžný účet bez financování a pojištění má nejlepší Fio banka, která poskytuje vedení účtu (a všechny běžné transakce) firmám zdarma. Pokročilé firemní bankovnictví zahrnující např. cash pooling hledejte u Komerční banky.

  Články o Fio banka

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …. Dnesse tak prodá téměř cokoliv, za jakoukoliv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula na…

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  9.4.2018, Běžný účet

  …235a1024a747] Equa bank nabízí neomezené výběryz bankomatů všech bank. Air Bank má nejlevnější platby do zahraničí(EU/mimo EU za 25 Kč/100 Kč). A Fio banka má platební styk se Slovenskemzdarma. Dětské účty Pro děti do 15 let je nabídka bankovních účtůvelmi omezená. Dětské účty nabízí pouze …

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  …ná. Dnešních 2,4% má daleko k předkrizovýmhodnotám 2007-2008, kdy úroky dosahovaly 5-6%.  Hypotéky70% LTV Posledním mohykánem s nabídkou pod 2% jeFio banka, které s mírným odstupem dýchá na záda Sberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, v těs…

  Nejčastější finanční hříchy

  Nejčastější finanční hříchy

  4.10.2017, Osobní a rodinné finance

  …bočky České pošty. Vedení běžného účtu zdarma (a bezpodmínek) včetně bezplatného tuzemského platebního styku nabízejí např. Equabank, Air Bank či Fio banka. Nic to nestojí a zadávat platby přesinternetbanking zpohodlí domova je velmi komfortní. Naproti tomu úhradasloženky přes poštu vyjde n…

  Porovnání offsetových hypoték

  Porovnání offsetových hypoték

  27.9.2017, Hypotéka

  …řed lety na trh mBank, která jej aleposléze stáhla z důvodu přílišné výhodnosti pro bonitní segment klientů.Aktuálně nabízejí offsetovou hypotéku Fio banka, Moneta Money Bank aRaiffeisenbank. Jedná se prakticky o spojení klasického účelového hypotečníhoúvěru a spoření, tzv. hypotéka se zápo…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR