Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Fio banka
Fio banka

  Web: www.fio.cz Internetbanking: www.fio.cz/ib2/login
  Adresa: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1 
  IČ: 61858374 
  SWIFT: FIOBCZPP 
  Kód banky: 2010 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky Fio banka

  Chcete být kontokorentiérem? Fio Banka úspěšně láká zájemce o půjčky touto neotřelou reklamou. Dlouhodobě nabízený běžný účet bez poplatků se srozumitelným sazebníkem by mohl být vzorem ostatním bankám. Ve Fio Bance využijte řadu výhod při platbách na Slovensko. Spořící účet trpí bohužel posledními roky zbytečně nízkou úrokovou sazbou, která byla před lety mnohem veselejší a držela krok s „lepší konkurencí“. Nově je v nabídce i dlouho očekávaná hypotéka s velmi rozumnými parametry. 

  Zajímavé jsou ovšem na Fio Bance i nabízené služby obchodníka s cennými papíry, které jsou komplexní, uživatelsky přívětivé a bezkonkurenčně nejlevnější. Chcete-li objevovat burzovní svět, objevujte ho s Fio Bankou. Cesta nejen k akciím nikdy nebyla snadnější – vše si řídíte zcela sami přes online aplikaci připomínající internetbanking, žádní dotěrní rádoby poradci nutící Vás do nesmyslných obchodů. Nejen v tomto ohledu jde o skutečný unikát na trhu. Dříve úspěšná záložna, nyní ještě úspěšnější banka, jako jediná v ČR vlastněna 100% českými majiteli.

  O bance Fio banka

  Fio banka, a.s. je novou českou bankou, která navazuje na úspěšnou sedmnáctiletou historii Finanční skupiny Fio. Je ryze českým subjektem s českými majiteli a své služby poskytuje na více než sedmdesáti pobočkách po celé České republice. Nabízí širokou škálu produktů pro řešení osobních i firemních financí, které lze rozdělit na dvě hlavní oblasti:

  • poskytování tradičních bankovních služeb
  • zprostředkování obchodů s cennými papíry

  Mezi typické bankovní služby patří například zřizování běžných, spořících nebo termínovaných účtů, provádění platebního styku, vydávání platebních karet nebo poskytování úvěrů. Fio banka přitom zastává strategii nulových poplatků za standardní služby pro všechny bez podmínek a plně individuální přístup při úvěrování menších a středních podniků.

  Dalším oborem činnosti jsou investice - Fio banka je největším českým obchodníkem s cennými papíry zaměřeným na drobnou klientelu. V obchodování s akciemi přes internet má jednoznačně dominantní postavení na českém trhu. Fio banka, a.s. je akcionářem a jedním z nejvýznamnějších členů Burzy cenných papírů Praha. Na burze RM-SYSTÉM zprostředkovává značnou část všech obchodů s akciemi. V popředí je rovněž svým podílem na trhu zprostředkování obchodů českých klientů na amerických akciových trzích nebo v Německu.

  Fio banka vlastní společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze se obchoduje s akciemi nejvýznamnějších českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory.

  Dotazy v poradně k Fio banka

  #3844, Účet bez poplatků, Běžný účet, 18.9.2017

  Dobry den, hledam bankovni ucet, ktery by byl bez poplatku. Ziji dlouhodobe v cizine, ale momentalne mam ucet u Ceske sporitelny, kde platim za vedeni uctu 69 korun a za kazdou prichozi a odchozi platbu. Mesicne mi na tento cesky ucet chodi vic nez 15 tis. korun, mam jednu trvalou platbu mesicne a minimalni zustatek na uctu vzdy minimalne 30tis. Problem je, ze platebni kartu nebo vyber z bankomatu pouziji max. jednou za rok a potreboval bych, aby cislo uctu s prechodem do jine banky zustalo stejne. Za odpoved dekuji.

  Dobrý den,,

  s účtem bez poplatků a jakýchkoliv podmínek je to jednoduché, nabízí ho několik bank (Equa bank, Air Bank, Fio banka) a lze ho otevřít plně online (u Air Bank dokonce bez podpisu smlouvy, autorizaci provedete zasláním 1 Kč z Vašeho stávajícího účtu u ČS). Nicméně číslo účtu bohužel zachovat nelze, neboť má každá banka svůj unikátní kód, který je součástí čísla účtu (poslední čtyři číslice za lomítkem). Nepomůže tak ani možnost volby čísla účtu na přání od Fio banky (poslední čtyři číslice za lomítkem by byly stejně jiné).   

  #3838, Dobití předplacené karty, Platba, 15.9.2017

  Dobrý den, jde u COOLKARTy zjistit, kdo provedl tzv. dobití karty? Číslo účtu, nebo alespoň peněžní ústav, z kterého byla částka poslaná? Za odpověď velmi děkuji. Ludmila

  Dobrý den,

  toto bohužel není možné. Zatímco u běžného účtu vždy víte, kdo Vám peníze poslal, u předplacených karet to nezjistíte. Doporučuji vyměnit nedokonalé předplacené karty za standardní běžný účetEqua bankAir BankFio banka a další nabízejí vedení účtu, platební kartu a všechny tuzemské transakce zdarma a bez podmínek. 

  #3837, Předplacená karta Coolkarta, Běžný účet, 14.9.2017

  Dobrý den, dcera vlastní dobíjecí kartu "COOLKARTA". Před nedávnem jsem reklamovala nějaké zboží a jako účet kam mají poslat finance jsem uvedla dobíjecí účet 1616161616/0300 a jako variabilní číslo jsem je požádala, aby uvedli číslo karty. Dnes mě informovali o zaslání financí na účet uvedený výše, ale variabilní číslo uvedli svoje a ne mnou požadované. Tudíž poslali peníze na kartu někomu druhému. Jak mám postupovat. Za odpověď předem děkuji. Ludmila

  Dobrý den,

  předplacené platební karty (Blesk peněženka, Coolkarta, a další) mají stejně jako platební styk přes Českou poštu jednu zásadní nevýhodu. Řešení jakéhokoliv problému je velmi zdlouhavé a nepříjemné, neboť účastníkem platebního styku nejste Vy osobně, ale instituce, která kartu vydala (ČSOB, Česká pošta, atd.). Nemáte svůj vlastní účet, takže chybně zaslaná platba se nemá kam vrátit. 

  Jako první zamíříte do obchodu, který při vratce peněz uvedl jiný variabilní symbol (VS). Oni Vám ale vysvětlí, že není jejich povinností uvádět u vratek peněz jakýkoliv VS (navíc obchody pro platby používají vlastní VS, aby si všechny platby byly schopny identifikovat na své straně). Pak zamíříte do ČSOB, ale nebude mít jak prokázat, že daná platba skutečně patří Vám. Po dlouhém vysvětlování na obou stranách se ke svým penězům určitě dostanete.

  Nebylo by lepší místo těchto nedokonalých náhražek používat běžný účet s platební kartou? Equa bank, Air Bank, Fio banka a další nabízejí vedení účtu, karty a všechny tuzemské transakce zdarma a bez podmínek (jen vydání Coolkarty Vás přišlo na 99 Kč). 

  #3821, Zahraniční důchod, Osobní a rodinné finance, 9.9.2017

  Dobrý den, mám nárok na poměrný důchod ze SRN (ohromující částka asi EUR 80 ,-/měs). Musím do Berlína na sociálku sdělit číslo účtu, na které bych si měl nechat peníze posílat. Bohužel nyní mám konto u RB jako zůstatek po ZUNO bance. Tam ovšem za příchozí zahraniční platbu berou asi 200 Kč, jak jsem si zjišťovat dtto i ČSOB či ČS. Jaká banka by byla nejvhodnější z hlediska transferu peněz (preferoval bych měnu konta v EUR, výběr jednou či 2x do roka) a poplatků za správu? Můj dojem že EQUA, je to správně? Děkuji za odpověď předem. S pozdravem Kamil

  Dobrý den,

  máte pravdu, nejlevnější příchozí SEPA platby má Equa bank (9 Kč). Dále např. Creditas (15 Kč), Fio banka (20 Kč) a Air Bank (25 Kč). Equa bank nemá hotovostní pobočky, ale i tak by byl výběr hotovosti v eurech zbytečně nákladný, neboť si za to banky účtují nemalé poplatky. Vedení účtu v EUR poskytují sice tyto banky zdarma, ale celkově by možná bylo pohodlnější si eura nechat zasílat na korunový účet (kde se Vám automaticky příchozí platba v EUR přepočte na koruny kurzem banky ze dne připsání platby -Equa má slušné kurzy). 

  #3781, Společný účet, dědictví, Osobní a rodinné finance, 28.8.2017

  Chceme si s přítelkyni zřídit společný účet se stejnými dispozičnimi právy, aby až jeden z nás zemře, mohl ho nadále ten druhý uživat a nemusel se rušit nebo jít do dědického řízení. Děkuji!

  Dobrý den,

  společný účet s stejnými právy pro oba majitele (ne jeden majitel,druhý disponent) nabízí pouze 2 banky (mBank, UniCredit Bank) z celkovým více než 30 bank. Problémem jsou právě ony právní komplikace v případě úmrtí jednoho z majitelů účtu, kdy se druhý z majitelů nemusí ke svým penězům během dědického řízení dostat. 

  To nejlepší, co pro svoje "rodinné finance" můžete udělat je, že budete mít s přítelkyní každý svůj účet a sepsanou závěť u notáře (když se jednomu něco stane, dědí druhý 100%). Vedení účtu včetně všech transakcí a bez podmínek dnes nabízí mnoho bank, nic to nestojí. Equa bank, Air Bank, Fio banka.

  Články o Fio banka

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …u volbou. Hotovostních poboček neustále ubývá(některé banky je neprovozují vůbec), poplatky za výběry na pobočkách jsouvysoké (čest výjimkám jako Fio banka) a navíc je třeba si vždy vystát frontu.Oproti tomu jsou bankomaty dostupnější. Je jich více a mají otevřeno 24 hodindenně. Sběžným účt…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …le přísnějšíoceňování nemovitostí tak dělá zvysokoprocentních úvěrů horké zboží, nakteré kvůli jeho ceně ne každý dosáhne. Hypotékysúrokem pod 2% Fio banka, mBank, Sparkasse, Raiffeisenstavební spořitelna, Air Bank, Wüstenrot, Equa bank a Česká spořitelna. 8šampionů, u kterých je stále možn…

  Bankovní poradna

  Bankovní poradna

  9.8.2017, Banka

  ….Přehled SWIFT/BIC kódů tuzemských bank je knalezenízde. Nejnižší poplatky za mezinárodníplatební styk (SEPA/ostatní) majíAir Bank(25 Kč/100 Kč) aFio banka(20 Kč/100 Kč). Samotný poplatek za příchozí SEPA platbu mánejvýhodnějšíEqua bank(9 Kč). Napálilmě podvodník při koupi zboží přes intern…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  3.7.2017, Hypotéka

  …vitosti. I bez životního pojištění lzezískat sazbu sfixací na 5 let pod 2%. Několik bank během května zlevnilohypotéky o 0,1% (Air Bank, ČS, RB). Fio banka: refinancování 1,58%, nové úvěry 1,68%, bez pojištění +0,20% mBank: refinancování i nové úvěry 1,74%, bez pojištění +0,25% UniCreditBan…

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …ch (stejně jakov ostatních cizích měnách) lze použít korunový účet – odchozí/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční…

  Banky v ČR