Web: www.fio.cz Internetbanking: ib.fio.cz/ib/login
  Adresa: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1 
  IČ: 61858374 
  SWIFT: FIOBCZPP 
  Kód banky: 2010 
  Na českém trhu:  
  Infomail: fio@fio.cz
  Infolinka: +420 224 346 800 (po - pá 9:00 - 17:00)
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Fio banka

  Fíííjo, kozy kam se podíváš a dříve kontokorentiéři – taky si pamatujete neotřelé televizní reklamy na služby FIO Banky? A není to jen reklama co je na FIO dobré – banka dlouhodobě nabízí běžný účet bez poplatků, má výborné podmínky pro platby na Slovensko, v hypotékách nabízí unikátní možnost dočasné splátky jistiny, jen spořící účet trpí bohužel posledními roky zbytečně nízkou úrokovou sazbou. Síť poboček a bankomatů je solidně široká a banka má i přehledný web, kde lze o většinu produktů požádat online.
  Banka je největším českým zprostředkovatelem obchodů s cennými papíry pro občany. Cesta nejen k akciím nikdy nebyla snadnější – vše si řídíte zcela sami přes online aplikaci připomínající internetbanking, žádní dotěrní rádoby poradci nutící Vás do nesmyslných obchodů.
  Využívání služeb FIO Banky je bezpečné a pohodlné, proto je rádi doporučujeme.

  O bance Fio banka

  FIO je ryze česká banka zaměřená na poskytování služeb bez poplatků a zprostředkování investic do cenných papírů. Banka je s téměř milionem klientů již pátou největší na trhu, kde podniká od roku 2010, resp. navazuje na podnikání skupiny FIO od roku 1993. V roce 2006 FIO koupilo mimoburzovní trh RM Systém, který disponoval pobočkami po celém Česku a k zákazníkům přivedlo FIO Družstevní záložnu, předchůdce FIO Banky.
  Banka má vlastní informační systém, což jí snižuje provozní náklady a umožňuje flexibilní změny produktů. Tradičně silná je v internetovém bankovnictví a v poskytování služeb mezi Českem a Slovenskem.

  FIO Banka nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad. Kromě toho poskytuje úvěry na nákup cenných papírů a další služby podnikatelům a neziskovkám, jako jsou půjčky, transparentní účty.

  Flash news o Fio banka

  20.2.2021

  FIO po 10 letech na bankovním trhu s bilanční sumou 200 miliard
  Banka rok 2020 uzavřela s více než jedním milionem klientů. To je úctyhodné číslo, když před 10 lety zahajovala přeměnou z družstevní záložny s 50 tisíci klienty. Objem vkladů překročil vloni 175 miliard a FIO Banka tak poslední roky vykazuje slušný růst bilance kolem 25%. FIO si drží pozici internetové nízkonákladové instituce, ale přesto udržuje a rozvíjí i síť malých poboček. 

  11.5.2020

  FIO banka má konečně první 3 vkladomaty
  Banka v první fázi plánuje celkem 19 takových přístrojů na vybraných pobočkách. Recyklační vkladomaty FIO budou umístěny ve vestibulech poboček, nebo před nimi. Do vnitřních prostor banky se klient dostane po přiložení karty. Služba bez kontaktu s pokladníkem umožňuje mj. i noční vklady a výběry. Denní limit vkladů dosahuje 250.000 Kč. FIO tím vlastně zefektivní i svůj provoz, když nebude nutné tyto speciální bankomaty dotovat hotovostí.

  2.4.2020

  FIO banka má 1 milion klientů
  Banka vstupovala na trh v květnu 2010 s 50 tisíci klienty konsolidovanými ze skupiny FIO působící na kapitálovém trhu od roku 1993. V březnu 2020 banka přivítala klienta s číslem 1.000.000. To znamená, že ročně banka musela akvizovat úctyhodných 100.000 klientů. V době, kdy bylo normální platit poplatky za běžný účet to měla vlastně jednoduché. Stačily investiční služby (bývalý RM-Systém), účet zdarma a levné platby na Slovensko. Dnes už FIO banka o klienty bojuje i půjčkami a hypotékami. V posledním roce pak zavedla i technologické vychytávky - umožňuje platit mobilem (Apple pay i Google pay) a uvedla novou mobilní aplikaci Smartbanking. Banka chystá i platby chytrými hodinkami - Garmin a Fitbit.

  Recenze banky Fio banka

  V našem porovnání běžných účtů se Fio banka Osobní účet umístil v první třetině z téměř čtyřiceti produktů dalších bank na českém trhu.

  VÝHODY

  • Zdarma zřízení, vedení, příchozí a odchozí platby i europlatby, internetové bankovnictví
  • 2 platební karty
  • Spořící účet k běžnému účtu
  • Zdarma 10 výběrů z Fio banky s dobrou sítí bankomatů ve velkých městech
  • Účet lze založit v 15 měnách

  NEVÝHODY

  • Minimální zůstatek 100 Kč

  Dotazy v poradně k

  LK

  #16220, Účet a platby v GBP, Běžný účet, 30.12.2021

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká banka má nejlepší podmínky na zaslání měny UK libra tady u nás v ČR. Nechci převádět na české koruny. Děkuji za vaši odpověď.

  Dobrý den,

  bezplatné vedené běžného účtu v GBP nabízí Fio banka, která si účtuje za příchozí zahraniční platby mimo SEPA jen 100 Kč. 

  T

  #15746, Podnikatelský účet a zahraniční platba, Platba, 31.10.2021

  Dobry den, vracim se po mnoha letech ze zahranici a byl bych rad za vasi radu. Momentalne podnikam a mam prijmy jak v EUR tak v USD. Hledam banku, ve ktere bych si mohl zalozit podnikatelsky devizovy ucet, ktery by podporoval obe meny. Casto prijmy v USD jsou investovany zpet a zajimalo by me, ktere banky u nas maji nejnizsi poplatky. Diky

  Dobrý den,

  účet zdarma v CZK, EUR a USD nabízí mnoho bank. Rozdíl bude zejména v poplatcích za odchozí zahraniční platby mimo SEPA (v EUR v rámci EU jsou platby u všech bank zdarma). Nejlevnější odchozí zahraniční platby nabízí Air Bank (100 Kč) a Creditas (150 Kč), ale tyto banky nenabízejí explicitně podnikatelský účet (v nabídce mají jen běžný účet pro FO). Na druhou stranu, pokud nebudete realizovat stovky plateb, velmi pravděpodobně se do definice retailového kliente vejdete. Následuje Fio banka s poplatkem 200 Kč, která již nabízí oficiálně účty i podnikatelům. 

  FR

  #15610, Nejlepší účet v EUR, Běžný účet, 15.10.2021

  Dobrý den, hledám ideální bankovní účet v EUR, CZK účet nemusí být součástí. Hlavním parametrem je pro mě co nejnižší/žádný poplatek za platby po EU/zbytek světa, nepotřebuji na účtě směnu na jiné měny ani výběr hotovosti. Dalším parametrem je vedení účtu zdarma, i bez limitu, pokud by byl jen jediný účet bez poplatků za platby s poplatkem za vedení účtu, provedu zhruba 50-100 plateb měsíčně. Předem děkuji za tip a přeji hezký den.

  Dobrý den,

  SEPA platby (v EUR v rámci EU) jsou vždy zdarma téměř u všech bank (stejně jako tuzemské platby). Nejlevnější ostatní zahraniční platby (mimo EU) nabízí Air Bank (100 Kč), Creditas (150 Kč) a Fio banka (200 Kč). Všechny tyto 3 banky nabízejí vedení účtu zdarma a bez podmínek. Doporučuji náš srovnávač běžných účtů.

  MJ

  #15526, Převod peněz z USA, Platba, 7.10.2021

  Dobry den, s manželem žijeme v USA, Los Angels, kde jsme prodali náš dům. Plánujme stěhovaní do ČR do Prahy a nákup nové nemovitosti. Pokud budeme posílat uložené peníze z prodeje nemovitosti tady v USA a další nastřádané peníze na český účet (Fio Banka), je lepší mít další účet v USD či je lepší to rovnou převést na CZK podle kurzu? A druhá část dotazu je, je tento převod velkého obnosu našich vlastních prostředků zatížen nějakou daní na české straně? Není to prodej nemovitosti, příjem, výhra... pouze převod peněz ze zahraničí. Moc děkuji.

  Dobrý den,

  prostý převod peněz ze zahraničí není v ČR zatížen žádnou daní. V ČR budete mít výdaje v korunách, tedy pokud neplánujete opětovný návrat do USA (či jiné výdaje v USD), postačí Vám korunový účet, na který směřujte platbu ze zahraničí (dojde k přepočtu USD na koruny kurzem banky ze dne připsání platby).

  HK

  #15511, Spoření pro SVJ, Spoření, 6.10.2021

  Dobrý den, nabízí banky nějaký účet pro SVJ? Jedná se mi o účet pro uložení části peněz, tedy ne běžný účet. Děkuji.

  Dobrý den,

  banky žádné speciální spořicí účty pro SVJ nenabízí (pouze bezplatné běžné účty, např. Fio banka).

  Články o

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  9.8.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

  …o úvěrováníPoskytovatelé se 4 hvězdičkami               Air Bank Kamali Home Credit Česká spořitelna Cofidis ČSOB ESSOX Equa bank Komerční banka Fio banka UniCredit Bank Moneta Money Bank Poskytovatelé bez hvězdičky Sim půjčka Tando půjčky CreditOn CreditStar ExpressCredit CreditAir Oberba…

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  4.8.2021, Banka, Autor: Jan Budín

  …romě třech zmíněných institucí jsou v Českérepublice už jen dvě banky, které mají více než 1 milion klientů. Konkrétně toje: Moneta Money Bank a Fio banka. První zmiňovaná naposledy hlásila 1,4 milionuklientů. Fio banka jich má lehce přes milion. Na víc než milion klientů útočí i další ba…

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  9.6.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  …zšiřovat svou síťvkladomatů. Podobně postupují i další poskytovatelé.Vkladomaty tak aktuálně nabízí: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, a UniCredit Bank. U všech jsou přitom vklady …

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  28.4.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  …ky u řadyposkytovatelů. Od začátku března zvýšila sazby například: Air Bank, a to o 0,2 procentního bodu, Equa bank, také o 0,2 procentního bodu, Fio banka, opět o 0,2 procentního bodu, Komerční banka o 0,1–0,3 procentního bodu, mBank o 0,1 procentního bodu či Sberbank o 0,1–0,2 procentního…

  Nebezpečné hypotéky. Vysoký zájem může přinést problémy

  7.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  …ližší době se žádný razantní pokles čekat nedá. Nasvědčuje tomu i chování bank z minulýchměsíců. V červenci totiž zlevnila pouze Banka Creditas a Fio banka a v srpnusnížila sazby jen Sberbank. Proto je lepší sáhnout po nové hypotéce conejdřív. Nezapomeňte si ale ověřit podmínky u jednotlivý…