Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Fio banka
Fio banka

  Web: www.fio.cz Internetbanking: ib.fio.cz/ib/login
  Adresa: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1 
  IČ: 61858374 
  SWIFT: FIOBCZPP 
  Kód banky: 2010 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Fio banka

  Fíííjo, kozy kam se podíváš a dříve kontokorentiéři – taky si pamatujete neotřelé televizní reklamy na služby FIO Banky? A není to jen reklama co je na FIO dobré – banka dlouhodobě nabízí běžný účet bez poplatků, má výborné podmínky pro platby na Slovensko, v hypotékách nabízí unikátní možnost dočasné splátky jistiny, jen spořící účet trpí bohužel posledními roky zbytečně nízkou úrokovou sazbou. Síť poboček a bankomatů je solidně široká a banka má i přehledný web, kde lze o většinu produktů požádat online.
  Banka je největším českým zprostředkovatelem obchodů s cennými papíry pro občany. Cesta nejen k akciím nikdy nebyla snadnější – vše si řídíte zcela sami přes online aplikaci připomínající internetbanking, žádní dotěrní rádoby poradci nutící Vás do nesmyslných obchodů.
  Využívání služeb FIO Banky je bezpečné a pohodlné, proto je rádi doporučujeme.

  O bance Fio banka

  FIO je ryze česká banka zaměřená na poskytování služeb bez poplatků a zprostředkování investic do cenných papírů. Banka je s téměř milionem klientů již pátou největší na trhu, kde podniká od roku 2010, resp. navazuje na podnikání skupiny FIO od roku 1993. V roce 2006 FIO koupilo mimoburzovní trh RM Systém, který disponoval pobočkami po celém Česku a k zákazníkům přivedlo FIO Družstevní záložnu, předchůdce FIO Banky.
  Banka má vlastní informační systém, což jí snižuje provozní náklady a umožňuje flexibilní změny produktů. Tradičně silná je v internetovém bankovnictví a v poskytování služeb mezi Českem a Slovenskem.

  FIO Banka nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad. Kromě toho poskytuje úvěry na nákup cenných papírů a další služby podnikatelům a neziskovkám, jako jsou půjčky, transparentní účty.

  Dotazy v poradně k Fio banka

  SH

  #5411, Fio banka a platba ze Slovenska, Platba, 9.11.2018

  Dobrý den, bydlím na Moravě a pobírám ze Slovenska starobní důchod v eurech, který mi chodí do nejmenované banky v Česku a je vyplácen v českých korunách. Za tuto finanční operaci platím poplatky. Existuje nějaká banka, např. Fio Banka či jiná, kde bych nemusel platit z mého starobního důchodu při výběru v českých korunách poplatky? Děkuji.

  Dobrý den,

  založte si korunový běžný účet u Fio banky, která mimo vedení účtu zdarma nabízí i bezplatný platební styk se Slovenskem. Příchozí eura se automaticky přepočtou na koruny kurzem ze dne připsání platby (zdarma) a peníze vyberete na přepážce či kartou z bankomatu taktéž bezplatně.  

  EJ

  #5347, Zrušení účtu a plná moc, Banka, 26.10.2018

  Dobrý den, otec má u Moneta Money Bank běžný účet, na kterém nic neměl, jen dluh za vedení účtu. Podle výpisu asi 4 500 Kč. V červenci měl mozkovou příhodu a je na úrovni dvouletého dítěte, ochrnutý a neschopen jakékoliv komunikace. Dluh jsem vyrovnala, ale účet zrušit nechtějí. Jak opatřit plnou moc? A proč notář?

  Dobrý den,

  stačilo zvolit banku, která nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek (Equa bank, Air Bank, Fio banka, Creditas, atd.), a nebylo by těchto starostí. Chcete-li oficiálně vykonávat právní akty za jiné, musíme mít k tomu jejich plnou moc. Jak má banka bez plné moci vědět, že Váš pan otec chce svůj účet skutečně zrušit? Banka nevidí do hlavy klientům a nemůže si říct "tenhle měl mozkovou příhodu, asi už účet nebude potřebovat". Plná moc musí mít úředně ověřený podpis (Czech Point/Notář), jinak banka nemá jak poznat, že dokument skutečně podepsal Váš otec. Plnou moc si můžete sepsat sama (nebo použít formulář banky, má-li Moneta nějaký) a následně ji musí podepsat Váš otec na Czech Pointu či před notářem. Notář pak přidá na dokument své razítko, čímž stvrdí platnost podpisu.

  M

  #5289, Výběr EUR z českého účtu, Běžný účet, 16.10.2018

  Dobrý deň, chcem sa spýtať, chcem zrušit účet v českej banke, na ktorom ešte mám finančné prostriedky. Je podľa Vás lepšie peniaze CZK poslať na účet na SR v EUR alebo peniaze vybrať a zameniť kurzom v banke prip. je vyhodnejší kurz v zmenárni? Je ešte možnosť poslať ich v rámci rovnakej banky na iný účet v CZK a vybrať ich z bankomatu na SR v EUR je to výhodnejšie? Ďakujem za odpoveď

  Dobrý den,

  každá banka má jiné kurzy a poplatky pro výše uvedené úkony. Záleží, u které české banky máte vedený účet. Fio banka má zdarma převody na slovenské účty (zde bych volil převod do vaší slovenské banky), Equa bank má za 9 Kč výběry z bankomatu v zahraničí (zde bych doporučil vybrat EUR ze slovenského bankomatu), jiné banky za tyto úkony účtují i stokoruny či mají horší kurzy, atd. 

  LK

  #5126, Výplata dividend, Akcie a investice, 5.9.2018

  Dobrý den, mám u KB portfoliový účet, kam mi chodí dividendy z akcií z kupónové privatizace. Nyní jsem požádala o převod peněz do jiné banky a KB mi můj požadavek zamítla s odůvodněním, že si musím k tomuto účelu založit u nich běžný účet. Má na to KB právo, aby si kladla takovou podmínku? Mám běžný účet v jiné bance a další účet nepotřebuji. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  banka na toto právo určitě má, stejně jako Vy máte právo kdykoliv banku změnit, nelíbí-li se Vám kladené podmínky. Vaše akcie jsou uloženy v Centrální depozitáři cenných papírů (CDCP). KB Vám coby účastník CDCP pouze zprostředkovává přístup k Vašim akciím. Stejnou službu Vám mohou poskytnout i jiné banky (např. Fio banka) či nebankovní účastníci CDCP. 

  Účet pro výplatu dividend je veden přímo v evidenci CDCP. Ten můžete změnit kdykoliv na účet vedený u jakékoliv banky. V současné chvíli se necháváte dividendy vyplácet na portfoliový účet u KB a z něj teprve chcete peníze převádět na svůj běžný účet (u jiné banky). Nebylo by jednodušší dividendy nechat zasílat přímo na běžný účet u jiné banky?

  EK

  #5099, Důchod mi chodí na účet manžela, Osobní a rodinné finance, 28.8.2018

  Dobrý den, manžel má v bance zařízený účet, kam mu chodí důchod. Můj důchod přichází také na jeho účet. V případě úmrtí bude účet celý zablokovaný i s mým důchodem, nebo se k němu ještě dostanu a budu moci vybrat? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  v případě manželova úmrtí by byl účet zablokován a Vy byste se ke svým penězům dostala až po skončení dědického řízení (nejdříve za několik měsíců). Proto doporučuji si založit svůj účet, nechat si na něj zasílat důchod a případně sem převést polovinu úspor. Mnoho bank nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek (Fio banka, Equa bank, Air Bank).

  Články o Fio banka

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  18.10.2018, Hypotéka

  …dát bance do zástavy i jinou než kupovanou nemovitost). Pod 3% nabízejíhypotéky s90% LTV pouze Wüstenrot, Equa bank a mBank. Některé banky(např. Fio banka a Air Bank) vysokoprocentní hypotéky vůbec nenabízejí a končíu 80-85% a jiné (Česká spořitelna) posuzují každý případ individuálně a př…

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  … října další omezení. Hypoteční kalkulačka- snadno a rychle si spočítejte svoji hypotéku! Hypotékydo 70% LTV Do čela žebříčku se po pauza vrátila Fio banka.U druhé UniCredit Bank je třeba věnovat pozornost úrokové přirážce +0,4% zanesjednání pojištění k úvěru. Následuje skupina ČSOB (Hypoté…

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …. Dnesse tak prodá téměř cokoliv, za jakoukoliv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula na…

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  9.4.2018, Běžný účet

  …235a1024a747] Equa bank nabízí neomezené výběryz bankomatů všech bank. Air Bank má nejlevnější platby do zahraničí(EU/mimo EU za 25 Kč/100 Kč). A Fio banka má platební styk se Slovenskemzdarma. Dětské účty Pro děti do 15 let je nabídka bankovních účtůvelmi omezená. Dětské účty nabízí pouze …

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  …ratná. Dnešních 2,4% má daleko kpředkrizovýmhodnotám 2007-2008, kdy úroky dosahovaly 5-6%. Hypotéky70% LTV Posledním mohykánem snabídkou pod 2% jeFio banka, které smírným odstupem dýchána zádaSberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, vtěsném …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR