Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Fio banka
Fio banka

  Web: www.fio.cz Internetbanking: www.fio.cz/ib2/login
  Adresa: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1 
  IČ: 61858374 
  SWIFT: FIOBCZPP 
  Kód banky: 2010 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Fio banka

  Chcete být kontokorentiérem? Fio Banka úspěšně láká zájemce o půjčky touto neotřelou reklamou. Dlouhodobě nabízený běžný účet bez poplatků se srozumitelným sazebníkem by mohl být vzorem ostatním bankám. Ve Fio Bance využijte řadu výhod při platbách na Slovensko. Spořící účet trpí bohužel posledními roky zbytečně nízkou úrokovou sazbou, která byla před lety mnohem veselejší a držela krok s „lepší konkurencí“. Nově je v nabídce i dlouho očekávaná hypotéka s velmi rozumnými parametry. 

  Zajímavé jsou ovšem na Fio Bance i nabízené služby obchodníka s cennými papíry, které jsou komplexní, uživatelsky přívětivé a bezkonkurenčně nejlevnější. Chcete-li objevovat burzovní svět, objevujte ho s Fio Bankou. Cesta nejen k akciím nikdy nebyla snadnější – vše si řídíte zcela sami přes online aplikaci připomínající internetbanking, žádní dotěrní rádoby poradci nutící Vás do nesmyslných obchodů. Nejen v tomto ohledu jde o skutečný unikát na trhu. Dříve úspěšná záložna, nyní ještě úspěšnější banka, jako jediná v ČR vlastněna 100% českými majiteli.

  O bance Fio banka

  Fio banka, a.s. je novou českou bankou, která navazuje na úspěšnou sedmnáctiletou historii Finanční skupiny Fio. Je ryze českým subjektem s českými majiteli a své služby poskytuje na více než sedmdesáti pobočkách po celé České republice. Nabízí širokou škálu produktů pro řešení osobních i firemních financí, které lze rozdělit na dvě hlavní oblasti:

  • poskytování tradičních bankovních služeb
  • zprostředkování obchodů s cennými papíry

  Mezi typické bankovní služby patří například zřizování běžných, spořících nebo termínovaných účtů, provádění platebního styku, vydávání platebních karet nebo poskytování úvěrů. Fio banka přitom zastává strategii nulových poplatků za standardní služby pro všechny bez podmínek a plně individuální přístup při úvěrování menších a středních podniků.

  Dalším oborem činnosti jsou investice - Fio banka je největším českým obchodníkem s cennými papíry zaměřeným na drobnou klientelu. V obchodování s akciemi přes internet má jednoznačně dominantní postavení na českém trhu. Fio banka, a.s. je akcionářem a jedním z nejvýznamnějších členů Burzy cenných papírů Praha. Na burze RM-SYSTÉM zprostředkovává značnou část všech obchodů s akciemi. V popředí je rovněž svým podílem na trhu zprostředkování obchodů českých klientů na amerických akciových trzích nebo v Německu.

  Fio banka vlastní společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze se obchoduje s akciemi nejvýznamnějších českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory.

  Dotazy v poradně k Fio banka

  DK

  #4008, Poplatek za příchozí SEPA platbu, Platba, 9.11.2017

  Dobrý den, pobírám starobní důchod ze Slovenské republiky, každý měsíc podle aktuálního kurzu. Po roce vstupu SR do EU mi Česká spořitelna vykazuje minus 100 Kč za převod Eura na Českou korunu. Je to krácení důchodu, nikdo mi to za celé roky nevysvětlil, poslední odpověď ze Sociální pojišťovny v Bratislavě byla, že za to může banka. Existuje jiný převod než SEPA? Děkuji za odpověď, D.

  Dobrý den,

  SEPA označuje mezinárodní platbu v EUR v rámci EU. Převod eur na koruny je vždy bezplatný, resp. za něj bance platíte kurzovou marží (rozdíl středového a Vám účtovaného kurzu). Oněch 100 Kč si Česká spořitelna účtuje za každou příchozí SEPA platbu. Je to stejný poplatek jako např. za vedení účtu, odchozí tuzemskou platbu, výběr z bankomatu jiné banky, atd. 

  Otázka tedy zní: "Existuje levnější banka, která si za SEPA platby účtuje méně?"

  Ano, levnější SEPA platby než ČS má hned 6 bank (Equa bank 9 Kč, Creditas 15 Kč, Fio banka 20 Kč, Air Bank a mBank 25 Kč, Expobank 49 Kč). 

  Doporučuji běžný účet od Fio banky, která má navíc platební styk ČR-SR zcela zdarma (zde nebude platit ani výše zmíněných 20 Kč za SEPA platby z ostatních zemí EU mimo SR). Vedení účtu je zcela zdarma a bez podmínek. Dejte sbohem všem bankovním poplatkům.

  AA

  #3983, Vysoké poplatky, Běžný účet, 31.10.2017

  Dobrý večer, mám účet, kde mně bylo slíbeno, že nic nebudu platit. A zatím platím za vše. Nevím jak zrušit kartu. Děkuji

  Dobrý den,

  o jakou banku se jedná? Skutečně bezplatný běžný účet bez podmínek a skrytých triků nabízejí Equa bank, Air Bank, Fio banka a Creditas. Doporučuji zrušit běžný účet a platební kartu u vaší současné banky (osobní návštěvou na pobočce - nechte si vystavit potvrzení o zrušení účtu) a otevřít si nový účet u jedné ze 4 bank jmenovaných výše.

  MV

  #3959, SEPA platba z Německa, Platba, 27.10.2017

  Dobrý den, od března příštího roku má manžel pobírat důchod z Německa. Můžete nám sdělit, jaké máte podmínky? Chtěli bychom využít služeb vaší banky. Děkuji, pěkný den!

  Dobrý den,

  nejlevnějších příchozí platby z Německa má Equa bank (9 Kč), Fio banka (20 Kč) a Air Bank (25 Kč). Všechny 3 banky nabízejí vedení účtu a tuzemské transakce zdarma a bez podmínek. Porovnání poplatků všech bank v našem článku Jak na zahraniční platby? (SEPA platba příchozí)

  SD

  #3948, Z Rakouska do Čech, Platba, 25.10.2017

  Dobrý den, jak dlouho trvá převod peněz (EUR) z Rakouska (RB) do Čech (ČS)? Děkuji

  Dobrý den,

  SEPA platba (v EUR) z Rakouska do Čech trvá obvykle 2-3 pracovní dny. Česká spořitelna si za tuto příchozí platbu účtuje 100 Kč. Doporučil bych proto zvážit změnu banky. Equa bank si za stejnou platbu účtuje jen 9 Kč, Fio banka 20 Kč a Air Bank 25 Kč. Všechny tyto banky mají vedení účtu včetně tuzemských plateb zdarma a bez podmínek.

  KO

  #3941, Dědictví akcií, Akcie a investice, 23.10.2017

  Dobrý den, obracím se na Váš poradenský portál po více než roce (naposledy 26. 9. 2016), kdy jsem potřebovala poradit ohledně dědictví po mém tatínkovi. Ten zemřel v září 2015 a největší část jeho jméní byla v akciích. Po dvou letech jsme se konečně úspěšně dopátrali toho, že tatínek měl nejvíce akcií Volkswagenu a nechali jsme s paní notářkou sepsat nové usnesení o majetku dodatečně najevo vyšlém. Ve Fio bance v Uh. Hradišti jsme se domluvili na dalším postupu s vyřízením dědictví, mimochodem s velmi nepříjemnou slečnou za počítačem, která se ani nijak zvlášť nesnažila skrýt, jak moc ji obtěžuje naše přítomnost. Co se však snažila maskovat - marně, bylo to, že dané problematice ani trochu nerozumí. Nechápeme, jak některé instituce mohou zaměstnávat takové "odborníky". Nakonec nám ale poslala e-mailem informace, jakým způsobem se naše věc vyřídí. Co nás ale zarazilo, je to, že se to jen hemží poplatky. Připojuji část textu z Fio banky a ptám se Vás: mají na všechny poplatky nárok, i když jde o vyřízení dědictví? Je jejich odpověď v pořádku? Ještě chci doplnit, že dědičkami je moje matka, sestra a já, a domluvily jsme se, že peníze za akcie + dividendy se převedou na mamku a následně se dále rozdělí. Je to tak rozumné? Předem velké díky za odpověď. Karin O. Text z Fio: Zasílám soupis poplatků, které by Vaše matka hradila za vyřízení dědictví ve Fio bance: - převod titulů z Centrálního depozitáře cenných papírů (CDCP): 400,- Kč (realizace dědictví) + 60,- Kč (za zjištění čísla účtu zesnulého v CDCP, pokud nenaleznete modrý papírek ze SCP, kde bude číslo uvedeno) + 290,- Kč / ISIN ... tedy celkem 1.620,- Kč (ČKD DUKLA a.s., TUZEX PRAHA a.s., Svit a.s., IP Exit, a.s.) - převod titulů v rámci Fio banky: 370,- Kč / ISIN ... tedy celkem 740,- Kč (Komerční banka, Philip Morris ČR) - a pokud by nastala situace, že u RMS budou vedeny akcie Volkswagenu, pak by činil poplatek za jejich převod: 139,- Kč Ještě bych Vás ráda informovala, že na rodné číslo Vaší matky je veden majetkový účet v CDCP, na kterém mohou být vedeny akcie ještě z kuponové privatizace. Tyto akcie by se daly bezplatně převést pod Fio banku, pokud by paní doma našla modrý papírek ze SCP, kde je uvedené číslo daného účtu. Díky tomuto převodu by ušetřila poplatek 40,- Kč za registraci v CDCP při zřizování obchodního účtu. V případě nenalezení modrého papírku by zjištění čísla účtu v CDCP stálo 60,- Kč. Založení, vedení a také případné zrušení obchodního účtu, který by měla zřízený u nás pro převod akcií jak z důvodu dědictví, tak i z důvodu převodu z tzv. nezařazené evidence z CDCP, je následně zdarma. Vzhledem k tomu, že akciové tituly, které Vaše matka zdědila z CDCP jsou v současnosti neobchodovatelné, není proto nutné tento kontrétní převod realizovat, pokud si vyloženě sama nebude přát najít nějakého kupce těchto titulů. Ušetřila by tím první položku poplatků ve výši 1.620,- Kč.

  Dobrý den,

  obchodování s akciemi není bohužel levnou záležitostí. Fio banka je naopak jedním z nejlevnějších prostředníků mezi Vámi a kapitálovým trhem. Většina poplatků výše není účtována Fio bankou, ale Centrálním depozitářem cenných papírů (CDCP). Fio banka Vás pouze zastupuje na kapitálovém trhu coby prostředník a tyto poplatky za Vás musí uhradit CDCP. Přímo Fio bance jde pouze poplatek za převod titulů v rámci Fio (370 Kč/ISIN). Výše poplatků (ať už je účtována CDCP nebo Fio) je také nezávislá na počtu akcií či jejich hodnotě - platí se fixně dle množství akciových titulů. Zjednodušeně řečeno, dražší bude převod 3 ks akcií 3 různých firem v hodnotě 1 000 Kč než převod 10 000 ks akcií jedné firmy v hodnotě několika milionů korun. Odpověď Fio banky výše je určitě 100% korektní.

  Zatímco akcie Komerční banky, Philip Morris a VW mají hodnotu a jejich převod na Vás se určitě vyplatí, akcie ČKD DUKLA, TUZEX PRAHA, Svit a IP Exit jsou zcela bezcenné - jejich převod na Vás nedoporučuji (zaplatila byste více na poplatcích). Ohledně dělení akcií mezi Vás a ostatní rodinné příslušníky. O kolik akcií v jaké hodnotě se celkem jedná? Pokud je celková hodnota všech akcií nižší než např. 1 mil. Kč, doporučuji všechny akcie převést na jednoho z Vás, prodat a peníze si rozdělit. 

  Články o Fio banka

  Nejčastější finanční hříchy

  Nejčastější finanční hříchy

  4.10.2017, Osobní a rodinné finance

  …bočky České pošty. Vedení běžného účtu zdarma (a bezpodmínek) včetně bezplatného tuzemského platebního styku nabízejí např. Equabank, Air Bank či Fio banka. Nic to nestojí a zadávat platby přesinternetbanking zpohodlí domova je velmi komfortní. Naproti tomu úhradasloženky přes poštu vyjde n…

  Porovnání offsetových hypoték

  Porovnání offsetových hypoték

  27.9.2017, Hypotéka

  …před lety na trh mBank, která jej aleposléze stáhla zdůvodu přílišné výhodnosti pro bonitní segment klientů.Aktuálně nabízejí offsetovou hypotéku Fio banka, Moneta Money Bank aRaiffeisenbank. Jedná se prakticky o spojení klasického účelového hypotečníhoúvěru a spoření, tzv. hypotéka se zápo…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …u volbou. Hotovostních poboček neustále ubývá(některé banky je neprovozují vůbec), poplatky za výběry na pobočkách jsouvysoké (čest výjimkám jako Fio banka) a navíc je třeba si vždy vystát frontu.Oproti tomu jsou bankomaty dostupnější. Je jich více a mají otevřeno 24 hodindenně. Sběžným účt…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …le přísnějšíoceňování nemovitostí tak dělá zvysokoprocentních úvěrů horké zboží, nakteré kvůli jeho ceně ne každý dosáhne. Hypotékysúrokem pod 2% Fio banka, mBank, Sparkasse, Raiffeisenstavební spořitelna, Air Bank, Wüstenrot, Equa bank a Česká spořitelna. 8šampionů, u kterých je stále možn…

  Bankovní poradna

  Bankovní poradna

  9.8.2017, Banka

  ….Přehled SWIFT/BIC kódů tuzemských bank je knalezenízde. Nejnižší poplatky za mezinárodníplatební styk (SEPA/ostatní) majíAir Bank(25 Kč/100 Kč) aFio banka(20 Kč/100 Kč). Samotný poplatek za příchozí SEPA platbu mánejvýhodnějšíEqua bank(9 Kč). Napálilmě podvodník při koupi zboží přes intern…

  Banky v ČR