Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Fio banka
Fio banka
  Web: www.fio.cz Internetbanking: ib.fio.cz/ib/login
  Adresa: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1 
  IČ: 61858374 
  SWIFT: FIOBCZPP 
  Kód banky: 2010 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Fio banka

  Fíííjo, kozy kam se podíváš a dříve kontokorentiéři – taky si pamatujete neotřelé televizní reklamy na služby FIO Banky? A není to jen reklama co je na FIO dobré – banka dlouhodobě nabízí běžný účet bez poplatků, má výborné podmínky pro platby na Slovensko, v hypotékách nabízí unikátní možnost dočasné splátky jistiny, jen spořící účet trpí bohužel posledními roky zbytečně nízkou úrokovou sazbou. Síť poboček a bankomatů je solidně široká a banka má i přehledný web, kde lze o většinu produktů požádat online.
  Banka je největším českým zprostředkovatelem obchodů s cennými papíry pro občany. Cesta nejen k akciím nikdy nebyla snadnější – vše si řídíte zcela sami přes online aplikaci připomínající internetbanking, žádní dotěrní rádoby poradci nutící Vás do nesmyslných obchodů.
  Využívání služeb FIO Banky je bezpečné a pohodlné, proto je rádi doporučujeme.

  O bance Fio banka

  FIO je ryze česká banka zaměřená na poskytování služeb bez poplatků a zprostředkování investic do cenných papírů. Banka je s téměř milionem klientů již pátou největší na trhu, kde podniká od roku 2010, resp. navazuje na podnikání skupiny FIO od roku 1993. V roce 2006 FIO koupilo mimoburzovní trh RM Systém, který disponoval pobočkami po celém Česku a k zákazníkům přivedlo FIO Družstevní záložnu, předchůdce FIO Banky.
  Banka má vlastní informační systém, což jí snižuje provozní náklady a umožňuje flexibilní změny produktů. Tradičně silná je v internetovém bankovnictví a v poskytování služeb mezi Českem a Slovenskem.

  FIO Banka nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad. Kromě toho poskytuje úvěry na nákup cenných papírů a další služby podnikatelům a neziskovkám, jako jsou půjčky, transparentní účty.

  Dotazy v poradně k Fio banka

  J

  #5672, Euro účet, Běžný účet, 2.1.2019

  Dobrý den, když platím objednávky ze zahraničních shopů (měna euro), samozřejmě si banka předvede měny podle svého, drahého (Air Bank) kurzu. Jelikož mám eura svá, chtěl bych si pořídit eurový účet, ze kterého bych pak platby prováděl (platba kartou přes internet). Ovšem nedaří se mi najít společnost, u níž bych neplatil velké peníze za vedení účtu a také za obyčejný vklad eura na účet. Prosím, poraďte mi takovou společnost, případně i jiný způsob, jak objednávky platit. Děkuji Jan

  Dobrý den,

  Air Bank má jeden z lepších kurzů, mrkněte na kurzy ostatních bank (kurzový lístek je obvykle k nalezení na webu banky v patičce). Navíc má Air Bank nejnižší poplatky za odchozí zahraniční platby, přehled všech bank v našem článku Jak na zahraniční platby. Běžný účet v EUR bez poplatků za vedení nabízí Air Bank, Equa Bank, Fio banka a další. Nicméně všechny banky v tuzemsku si účtují nemalý poplatek za vložení valut na účet (% z vkládané částky). Spočtěte si, co je pro Vás výhodnější (platit poplatky za vklad EUR na účet nebo strpět kurz banky). 

  MS

  #5629, Bezplatné doplacení hypotéky, Hypotéka, 20.12.2018

  Dobrý den, prosím o informaci, zda je možné doplatit hypotéku jednorázově bez poplatků, pokud je již hypotéka z poloviny splacena. Děkuji

  Dobrý den,

  většina bank toto neumožňuje (čest výjimkám - např. Air Bank, Fio banka). Ze zákona je možné splatit každoročně bez poplatku pouze 25% (platí pro hypotéky sjednané či refinancované po 12/2016). 

  P

  #5623, Poplatek za příchozí platbu ze Slovenska, Platba, 18.12.2018

  Dobrý den, pokud mi někdo ze Slovenska pošle částku v eurech na můj účet u ČSOB, bude banka účtovat poplatek za příjem platby ze zahraničí? To je 150 Kč! Díky za odpověď.

  Dobrý den,

  ano, ČSOB skutečně účtuje za příchozí SEPA platbu (v EUR v rámci EU) 150 Kč. Doporučuji zvážit změnu banky (Fio banka má platby ze Slovenska zdarma, Equa bank za 9 Kč, Air Bank za 25 Kč).

  SH

  #5411, Fio banka a platba ze Slovenska, Platba, 9.11.2018

  Dobrý den, bydlím na Moravě a pobírám ze Slovenska starobní důchod v eurech, který mi chodí do nejmenované banky v Česku a je vyplácen v českých korunách. Za tuto finanční operaci platím poplatky. Existuje nějaká banka, např. Fio Banka či jiná, kde bych nemusel platit z mého starobního důchodu při výběru v českých korunách poplatky? Děkuji.

  Dobrý den,

  založte si korunový běžný účet u Fio banky, která mimo vedení účtu zdarma nabízí i bezplatný platební styk se Slovenskem. Příchozí eura se automaticky přepočtou na koruny kurzem ze dne připsání platby (zdarma) a peníze vyberete na přepážce či kartou z bankomatu taktéž bezplatně.  

  EJ

  #5347, Zrušení účtu a plná moc, Banka, 26.10.2018

  Dobrý den, otec má u Moneta Money Bank běžný účet, na kterém nic neměl, jen dluh za vedení účtu. Podle výpisu asi 4 500 Kč. V červenci měl mozkovou příhodu a je na úrovni dvouletého dítěte, ochrnutý a neschopen jakékoliv komunikace. Dluh jsem vyrovnala, ale účet zrušit nechtějí. Jak opatřit plnou moc? A proč notář?

  Dobrý den,

  stačilo zvolit banku, která nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek (Equa bank, Air Bank, Fio banka, Creditas, atd.), a nebylo by těchto starostí. Chcete-li oficiálně vykonávat právní akty za jiné, musíme mít k tomu jejich plnou moc. Jak má banka bez plné moci vědět, že Váš pan otec chce svůj účet skutečně zrušit? Banka nevidí do hlavy klientům a nemůže si říct "tenhle měl mozkovou příhodu, asi už účet nebude potřebovat". Plná moc musí mít úředně ověřený podpis (Czech Point/Notář), jinak banka nemá jak poznat, že dokument skutečně podepsal Váš otec. Plnou moc si můžete sepsat sama (nebo použít formulář banky, má-li Moneta nějaký) a následně ji musí podepsat Váš otec na Czech Pointu či před notářem. Notář pak přidá na dokument své razítko, čímž stvrdí platnost podpisu.

  Články o Fio banka

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …t bylv letošním roce patrný u paneláků, které po revitalizacích nabízejízajímavý poměr cena/výkon. Porovnání hypotékNejnižší úrokynabízí tradičně Fio banka, která by ovšem měla zapracovat na rychlosti schvalováníúvěrů. Průběrná doba vyřízení hypotéky je zde bohužel daleko za očekávánímvětši…

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  18.10.2018, Hypotéka

  …dát bance do zástavy i jinou než kupovanou nemovitost). Pod 3% nabízejíhypotéky s90% LTV pouze Wüstenrot, Equa bank a mBank. Některé banky(např. Fio banka a Air Bank) vysokoprocentní hypotéky vůbec nenabízejí a končíu 80-85% a jiné (Česká spořitelna) posuzují každý případ individuálně a př…

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  … října další omezení. Hypoteční kalkulačka- snadno a rychle si spočítejte svoji hypotéku! Hypotékydo 70% LTV Do čela žebříčku se po pauza vrátila Fio banka.U druhé UniCredit Bank je třeba věnovat pozornost úrokové přirážce +0,4% zanesjednání pojištění k úvěru. Následuje skupina ČSOB (Hypoté…

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …. Dnesse tak prodá téměř cokoliv, za jakoukoliv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula na…

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  9.4.2018, Běžný účet

  …235a1024a747] Equa bank nabízí neomezené výběryz bankomatů všech bank. Air Bank má nejlevnější platby do zahraničí(EU/mimo EU za 25 Kč/100 Kč). A Fio banka má platební styk se Slovenskemzdarma. Dětské účty Pro děti do 15 let je nabídka bankovních účtůvelmi omezená. Dětské účty nabízí pouze …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR