Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Fio banka
Fio banka
  Web: www.fio.cz Internetbanking: ib.fio.cz/ib/login
  Adresa: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1 
  IČ: 61858374 
  SWIFT: FIOBCZPP 
  Kód banky: 2010 
  Na českém trhu:  
  Infomail: fio@fio.cz
  Infolinka: +420 224 346 800 (po - pá 9:00 - 17:00)
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Fio banka

  Fíííjo, kozy kam se podíváš a dříve kontokorentiéři – taky si pamatujete neotřelé televizní reklamy na služby FIO Banky? A není to jen reklama co je na FIO dobré – banka dlouhodobě nabízí běžný účet bez poplatků, má výborné podmínky pro platby na Slovensko, v hypotékách nabízí unikátní možnost dočasné splátky jistiny, jen spořící účet trpí bohužel posledními roky zbytečně nízkou úrokovou sazbou. Síť poboček a bankomatů je solidně široká a banka má i přehledný web, kde lze o většinu produktů požádat online.
  Banka je největším českým zprostředkovatelem obchodů s cennými papíry pro občany. Cesta nejen k akciím nikdy nebyla snadnější – vše si řídíte zcela sami přes online aplikaci připomínající internetbanking, žádní dotěrní rádoby poradci nutící Vás do nesmyslných obchodů.
  Využívání služeb FIO Banky je bezpečné a pohodlné, proto je rádi doporučujeme.

  O bance Fio banka

  FIO je ryze česká banka zaměřená na poskytování služeb bez poplatků a zprostředkování investic do cenných papírů. Banka je s téměř milionem klientů již pátou největší na trhu, kde podniká od roku 2010, resp. navazuje na podnikání skupiny FIO od roku 1993. V roce 2006 FIO koupilo mimoburzovní trh RM Systém, který disponoval pobočkami po celém Česku a k zákazníkům přivedlo FIO Družstevní záložnu, předchůdce FIO Banky.
  Banka má vlastní informační systém, což jí snižuje provozní náklady a umožňuje flexibilní změny produktů. Tradičně silná je v internetovém bankovnictví a v poskytování služeb mezi Českem a Slovenskem.

  FIO Banka nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad. Kromě toho poskytuje úvěry na nákup cenných papírů a další služby podnikatelům a neziskovkám, jako jsou půjčky, transparentní účty.

  Flash news o Fio banka

  20.2.2021

  FIO po 10 letech na bankovním trhu s bilanční sumou 200 miliard
  Banka rok 2020 uzavřela s více než jedním milionem klientů. To je úctyhodné číslo, když před 10 lety zahajovala přeměnou z družstevní záložny s 50 tisíci klienty. Objem vkladů překročil vloni 175 miliard a FIO Banka tak poslední roky vykazuje slušný růst bilance kolem 25%. FIO si drží pozici internetové nízkonákladové instituce, ale přesto udržuje a rozvíjí i síť malých poboček. 

  11.5.2020

  FIO banka má konečně první 3 vkladomaty
  Banka v první fázi plánuje celkem 19 takových přístrojů na vybraných pobočkách. Recyklační vkladomaty FIO budou umístěny ve vestibulech poboček, nebo před nimi. Do vnitřních prostor banky se klient dostane po přiložení karty. Služba bez kontaktu s pokladníkem umožňuje mj. i noční vklady a výběry. Denní limit vkladů dosahuje 250.000 Kč. FIO tím vlastně zefektivní i svůj provoz, když nebude nutné tyto speciální bankomaty dotovat hotovostí.

  2.4.2020

  FIO banka má 1 milion klientů
  Banka vstupovala na trh v květnu 2010 s 50 tisíci klienty konsolidovanými ze skupiny FIO působící na kapitálovém trhu od roku 1993. V březnu 2020 banka přivítala klienta s číslem 1.000.000. To znamená, že ročně banka musela akvizovat úctyhodných 100.000 klientů. V době, kdy bylo normální platit poplatky za běžný účet to měla vlastně jednoduché. Stačily investiční služby (bývalý RM-Systém), účet zdarma a levné platby na Slovensko. Dnes už FIO banka o klienty bojuje i půjčkami a hypotékami. V posledním roce pak zavedla i technologické vychytávky - umožňuje platit mobilem (Apple pay i Google pay) a uvedla novou mobilní aplikaci Smartbanking. Banka chystá i platby chytrými hodinkami - Garmin a Fitbit.

  Recenze banky Fio banka

  V našem porovnání běžných účtů se Fio banka Osobní účet umístil v první třetině z téměř čtyřiceti produktů dalších bank na českém trhu.

  VÝHODY

  • Zdarma zřízení, vedení, příchozí a odchozí platby i europlatby, internetové bankovnictví
  • 2 platební karty
  • Spořící účet k běžnému účtu
  • Zdarma 10 výběrů z Fio banky s dobrou sítí bankomatů ve velkých městech
  • Účet lze založit v 15 měnách

  NEVÝHODY

  • Minimální zůstatek 100 Kč

  Dotazy v poradně k Fio banka

  P

  #15303, Platba ze Slovenska do Česka, Platba, 10.9.2021

  Dobrý den, pro Fio účet v EUR pro platbu ze Slovenska mohu použít kód banky 8330 anebo jen 2010? Děkuji.

  Dobrý den,

  posíláte-li platbu ze Slovenska do ČR, je třeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN (nepoužívají se československé kódy bank). Jinak česká Fio banka má kód 2010.

  BJ

  #14971, Zahraniční platba, Platba, 3.8.2021

  Dobry den, chci prevod penez do CZ. Mam problem v bance s routing code. IBAN CZ372010... Je 2010 routing code pro FIO banku? A druhy dotaz, kdyz poslu dolary, dostanou dolary nebo mohu zazadat, aby dostali koruny? Dekuji,

  Dobrý den,

  Fio banka má bankovní kód 2010. Příjemci bude připsána platba v měně jeho účtu (nezávisle na měně, ve které peníze pošlete).

  Příklad: Když pošlete dolary a příjemce má korunový účet, dostane koruny (kdyby měl příjemce dolarový účet, dostal by dolary).

  B

  #14957, Levné zahraniční platby, Běžný účet, 1.8.2021

  Dobrý den, mám několik zákazníků, kteří chtějí provést platbu z Polska do Fio banky. Zatím mám informaci, že Fio banka účtuje poplatek 100 Kč. Umíte mi doporučit banku, která účtuje poplatky nižší nebo žádné? Máte zkušenosti s bankou Revolut?

  Dobrý den,

  nejnižší poplatky za zahraniční příchozí platby (ne SEPA) nabízí běžný účet Equa bank (29 Kč). Revolut pro platby od zákazníků nedoporučuji (používá jeden sběrný účet pro všechny klienty). Stačí aby zákazník chybně vyplnil identifikátor platby a ke svým penězům se dostanete po mnoha interakcích s customer support třeba až za půl roku. 

  JT

  #14282, Převod akcií v dědickém řízení, Akcie a investice, 18.5.2021

  Dobrý den, po zemřele manželce notář zjistil, že má akcie, které jsou neobchodovatelné. Jak se dají převést na mne?

  Dobrý den,

  1) vyberte si brokera, který Vám zprostředkujete kontakt s kapitálovým trhem (např. Fio banka)

  2) pomocí brokera si založte majetkový účet v CDCP

  3) požádejte skrz brokera o převod akcií z majetkového účtu manželky na váš majetkový účet (bude třeba doložit notářské rozhodnutí o vypořádání dědictví)

  Doporučuji předem ověřit, zdali mají akcie manželky vůbec nějakou hodnotu (jestli se Vám vyplatí podstupovat tuto administrativu). 

  J

  #14217, Banka mi účtuje vysoké poplatky, Běžný účet, 12.5.2021

  Dobrý den, mám účet u Poštovní spořitelny. Na účet přišla blokace od exekutora. Po nabytí právní moci exekuce banka strhla účetní zůstatek ve výši asi 104 Kč a odeslala ho na účet exekutora. Vše v pořádku. Ovšem za tuto jednorázovou transakci mi naúčtovala poplatek 2 tisíce Kč. S tím nemohu souhlasit a domnívám se, že je taková částka nepřiměřeně vysoká a možná i protiústavní. S poplatkem souhlasím, ale myslím, že by v tomto případě měl být na úrovni poplatku za bankovní informací, kterou dává banka exekutorovi, tedy v ČR maximálně 200 Kč. Aktuálně mám vedeno 16 účtů u 11 bank v ČR a s takovým poplatkem jsem se zatím nesetkal. Zarážející je také rozdílnost v tom, jak banky konají nebo nekonají když dojde k nabytí právní moci na exekuci. Osobně jsem žádal u České spořitelny s vyjádřením od exekutora, že má banka dokonce ze zákona povinnost uhradit zbývající částku na exekuci, která v tu dobu byla na účetním zůstatku na mém účtu u ČS. Ta však tvrdila, že nemůže takovou operaci provést, zřejmě kvůli blokaci exekutora. Prosím o váš výklad jak je možné tak rozdílné chování, kdy jedna banka si naúčtuje tak vysoký a dle mého názoru nepřiměřeně vysoký poplatek a jiná nekoná vůbec, přestože by podle zákona měla. Jen pro přehled uvádím poplatek, který si banky účtují za vyžádání bankovní informace pro exekutora. Fio banka - 100 Kč Mbank - 0 Kč Airbank - 0 Kč Česká spořitelna - 0 Kč Expobank - 0 Kč Sberbank - 150 Kč Equa bank - 0 Kč Hello! bank - 0 Kč Creditas - 0 Kč UniCredit Bank - 0 Kč.

  Dobrý den,

  každá banka uvádí poplatky ve svém sazebníku. Pokud s výší poplatků nesouhlasíte, nemějte u dané banky běžný účet. Podmínky bankovních produktů se velmi liší. Některé banky účtují nízké poplatky, nabízejí levnější půjčky a hypotéky a klienty odměňují vyššími úrokovými sazbami na spořicích účtech a termínovaných vkladech. A jiné banky to dělají naopak (vyšší poplatky, dražší úvěry, horší spoření). Na trhu máme přes 30 bank a je pouze na Vás, abyste si zvolil přesně takovou banku, která Vám nejvíce  vyhovuje svými podmínkami.

  Články o Fio banka

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  9.8.2021, Půjčka

  …o úvěrováníPoskytovatelé se 4 hvězdičkami               Air Bank Kamali Home Credit Česká spořitelna Cofidis ČSOB ESSOX Equa bank Komerční banka Fio banka UniCredit Bank Moneta Money Bank Poskytovatelé bez hvězdičky Sim půjčka Tando půjčky CreditOn CreditStar ExpressCredit CreditAir Oberba…

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  4.8.2021, Banka

  …romě třech zmíněných institucí jsou v Českérepublice už jen dvě banky, které mají více než 1 milion klientů. Konkrétně toje: Moneta Money Bank a Fio banka. První zmiňovaná naposledy hlásila 1,4 milionuklientů. Fio banka jich má lehce přes milion. Na víc než milion klientů útočí i další ba…

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  9.6.2021, Běžný účet

  …zšiřovat svou síťvkladomatů. Podobně postupují i další poskytovatelé.Vkladomaty tak aktuálně nabízí: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, a UniCredit Bank. U všech jsou přitom vklady …

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  28.4.2021, Hypotéka

  …ky u řadyposkytovatelů. Od začátku března zvýšila sazby například: Air Bank, a to o 0,2 procentního bodu, Equa bank, také o 0,2 procentního bodu, Fio banka, opět o 0,2 procentního bodu, Komerční banka o 0,1–0,3 procentního bodu, mBank o 0,1 procentního bodu či Sberbank o 0,1–0,2 procentního…

  Nebezpečné hypotéky. Vysoký zájem může přinést problémy

  Nebezpečné hypotéky. Vysoký zájem může přinést problémy

  7.9.2020, Hypotéka

  …ližší době se žádný razantní pokles čekat nedá. Nasvědčuje tomu i chování bank z minulýchměsíců. V červenci totiž zlevnila pouze Banka Creditas a Fio banka a v srpnusnížila sazby jen Sberbank. Proto je lepší sáhnout po nové hypotéce conejdřív. Nezapomeňte si ale ověřit podmínky u jednotlivý…  Banky v ČR