Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Fio banka
Fio banka

  Web: www.fio.cz Internetbanking: www.fio.cz/ib2/login
  Adresa: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1 
  IČ: 61858374 
  SWIFT: FIOBCZPP 
  Kód banky: 2010 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Fio banka

  Chcete být kontokorentiérem? Fio Banka úspěšně láká zájemce o půjčky touto neotřelou reklamou. Dlouhodobě nabízený běžný účet bez poplatků se srozumitelným sazebníkem by mohl být vzorem ostatním bankám. Ve Fio Bance využijte řadu výhod při platbách na Slovensko. Spořící účet trpí bohužel posledními roky zbytečně nízkou úrokovou sazbou, která byla před lety mnohem veselejší a držela krok s „lepší konkurencí“. Nově je v nabídce i dlouho očekávaná hypotéka s velmi rozumnými parametry. 

  Zajímavé jsou ovšem na Fio Bance i nabízené služby obchodníka s cennými papíry, které jsou komplexní, uživatelsky přívětivé a bezkonkurenčně nejlevnější. Chcete-li objevovat burzovní svět, objevujte ho s Fio Bankou. Cesta nejen k akciím nikdy nebyla snadnější – vše si řídíte zcela sami přes online aplikaci připomínající internetbanking, žádní dotěrní rádoby poradci nutící Vás do nesmyslných obchodů. Nejen v tomto ohledu jde o skutečný unikát na trhu. Dříve úspěšná záložna, nyní ještě úspěšnější banka, jako jediná v ČR vlastněna 100% českými majiteli.

  O bance Fio banka

  Fio banka, a.s. je novou českou bankou, která navazuje na úspěšnou sedmnáctiletou historii Finanční skupiny Fio. Je ryze českým subjektem s českými majiteli a své služby poskytuje na více než sedmdesáti pobočkách po celé České republice. Nabízí širokou škálu produktů pro řešení osobních i firemních financí, které lze rozdělit na dvě hlavní oblasti:

  • poskytování tradičních bankovních služeb
  • zprostředkování obchodů s cennými papíry

  Mezi typické bankovní služby patří například zřizování běžných, spořících nebo termínovaných účtů, provádění platebního styku, vydávání platebních karet nebo poskytování úvěrů. Fio banka přitom zastává strategii nulových poplatků za standardní služby pro všechny bez podmínek a plně individuální přístup při úvěrování menších a středních podniků.

  Dalším oborem činnosti jsou investice - Fio banka je největším českým obchodníkem s cennými papíry zaměřeným na drobnou klientelu. V obchodování s akciemi přes internet má jednoznačně dominantní postavení na českém trhu. Fio banka, a.s. je akcionářem a jedním z nejvýznamnějších členů Burzy cenných papírů Praha. Na burze RM-SYSTÉM zprostředkovává značnou část všech obchodů s akciemi. V popředí je rovněž svým podílem na trhu zprostředkování obchodů českých klientů na amerických akciových trzích nebo v Německu.

  Fio banka vlastní společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze se obchoduje s akciemi nejvýznamnějších českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory.

  Dotazy v poradně k Fio banka

  J

  #5059, SEPA platba ze Slovenska, Platba, 17.8.2018

  Dobrý den, jaký je poplatek za SEPA platbu ze Slovenska?

  Dobrý den,

  nejlevnější platební styk ČR-SR nabízí Fio banka (zdarma) a Equa bank (9 Kč). Kompletní přehled poplatků všech bank v našem článku Jak na zahraniční platby?

  J

  #4737, Dluh za vedení účtu, Exekuce a insolvence, 3.6.2018

  Dobrý den, jsem po úspěšné insolvenci, banky své pohledávky přihlásily, ale co se děje s účty? Ty nadále běží (to asi ne)? Když banky věděly, že jsem v insolvenci, tak účty zrušily? Vůbec by mě nenapadlo, že je musím zrušit já, ale domů mi už nic od bank nepřišlo a jsem 2 roky po insolvenci. Teď se bojím, aby tam nebyly pokuty, pokud já nezrušila účet. Moc děkuji.

  Dobrý den,

  doporučuji oslovit všechny banky u kterých jste měla účet a zeptat se, zda-li jsou účty stále aktivní a nedlužíte-li něco za jejich vedení. Dále doporučuji mít účty pouze u bank, které nabízejí základní bankovní služby zdarma a bez podmínek (Equa bank, Air Bank, Fio banka, Creditas). 

  M

  #4725, Založení účtu pro odborovou organizaci, Běžný účet, 30.5.2018

  Pokračování dotazu č. 4679: Dobrý den, 14.5.2018 jsem se tu informovala, co je potřeba k založení účtu pro odborovou organizaci u Fio banky. Psali jste mi, že je potřeba originál stanov s razítkem Ministerstva vnitra a výpis z registru osob. Ministerstvo vnitra mi na moji žádost odpovědělo, že agenda odborových organizací byla v roce 2014 předána jednotlivým rejstříkovým soudům a tuto agendu nevykonává a v minulosti vyhotovovalo pouze potvrzení o evidenci odbor. organizace. Stanovy, na rozdíl od občanských sdružení, nikdy NEBYLY OPATŘENY RAZÍTKEM MINISTERSTVA VNITRA, protože nevznikaly na základě registrace MV, ale pouhé evidence. tato evidence se převzala i do současné právní úpravy. Můžete mi tedy říci, kde mám vzít potřebné doklady, když nejsou vydávány? 5 měsíců běhám po bankách v Brně a nejsem schopna založit účet. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  ptala jste se nás, které dokumenty vyžaduje Fio banka pro založení účtu. Přesně tyto informace jsme Vám poskytli (citovali jsme požadavky z webu Fio banky). Pokud Fio banka požaduje dokument, který již 4 roky Ministerstvo vnitra nevydává, doporučuji kontaktovat přímo Fio banku a domluvit se s ní na dalším postupu. 

  D

  #4716, Polské banky, Banka, 24.5.2018

  Dobrý den, věděl by prosím někdo, za nějaká banka v Polsku umí komunikaci přes API tokeny např. jako česká Fio banka? Díky moc

  Dobrý den,

  s tímto Vám bohužel nepomůžeme, detailní znalost polského bankovního trhu nemáme. 

  D

  #4701, Phishing, Podvod, 22.5.2018

  Už 2x mi přišel e-mail s tímto textem. Předpokládám, že se jedná o podvod, který přišel i jiným zákazníkům. Myslím, že byste o tom měli vědět. 

  FIO banka Náš systém vás informuje, že máte problém s vaším účtem. Informace byly požadovány z tohoto důvodu: Toto je poslední připomenutí přihlášení do vašeho účtu a potvrzení vašich informací Přihlaste se k účtu Neodpovídáte-li na tuto zprávu, nebudete muset odpovědět. Použijte naši sekci "Kontakt" na našich webových stránkách. upřímně

  Dobrý den,

  máte samozřejmě pravdu, jedná se o podvod, kdy se z Vás podvodníci snaží vylákat přihlašovací údaje k Vašemu účtu. Rozpoznávacím znakem většinu podvodů je špatná čeština (podvodníci jsou ze zahraničí a texty překládají do všech světových jazyků strojově). 

  Články o Fio banka

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  …současných žadatelů o úvěr. Více info v našem článku Hypotéky čekáod října další omezení. Hypotékydo 70% LTV Do čela žebříčku se po pauza vrátila Fio banka.U druhé UniCredit Bank je třeba věnovat pozornost úrokové přirážce +0,4% zanesjednání pojištění k úvěru. Následuje skupina ČSOB (Hypoté…

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …. Dnesse tak prodá téměř cokoliv, za jakoukoliv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula na…

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  9.4.2018, Běžný účet

  …235a1024a747] Equa bank nabízí neomezené výběryz bankomatů všech bank. Air Bank má nejlevnější platby do zahraničí(EU/mimo EU za 25 Kč/100 Kč). A Fio banka má platební styk se Slovenskemzdarma. Dětské účty Pro děti do 15 let je nabídka bankovních účtůvelmi omezená. Dětské účty nabízí pouze …

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  …ná. Dnešních 2,4% má daleko k předkrizovýmhodnotám 2007-2008, kdy úroky dosahovaly 5-6%.  Hypotéky70% LTV Posledním mohykánem s nabídkou pod 2% jeFio banka, které s mírným odstupem dýchá na záda Sberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, v těs…

  Nejčastější finanční hříchy

  Nejčastější finanční hříchy

  4.10.2017, Osobní a rodinné finance

  …bočky České pošty. Vedení běžného účtu zdarma (a bezpodmínek) včetně bezplatného tuzemského platebního styku nabízejí např. Equabank, Air Bank či Fio banka. Nic to nestojí a zadávat platby přesinternetbanking zpohodlí domova je velmi komfortní. Naproti tomu úhradasloženky přes poštu vyjde n…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR