Banky.cz Kódy bank Kód banky 2010

Přehled banky Fio banka

Web
Internetbanking
Adresa:
V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1
61858374
SWIFT
FIOBCZPP
E-mail
fio@fio.cz
Telefon
+420 224 346 800 (Po-Pá, 9:00-17:00)
Na českém trhu

Pobočky a bankomaty Fio banka

REKLAMA

O bance Fio banka

FIO Banka je ryze česká banka zaměřená na poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků a zprostředkování investic do cenných papírů. Banka je s téměř milionem klientů již pátou největší na trhu, kde podniká od roku 2010. Název banky kdysi vznikl jako zkratka pro Finanční Investiční Operace (FIO). 

FIO Banka nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, spořící účet, termínovaný vkladhypotékasplátkové půjčkykreditní karta. Kromě toho poskytuje úvěry na nákup cenných papírů a další služby podnikatelům a neziskovkám, jako jsou transparentní účty.

Banka FIO si vyvíjí vlastní informační systém. To jí snižuje provozní náklady a umožňuje flexibilní změny produktů. Tradičně silná je v internetovém bankovnictví a v poskytování bankovních služeb mezi Českem a Slovenskem

Fio banka a.s. je česká banka aktivní v ČR a SR od roku 2010, se sídlem v Praze. Do té doby fungovala jako Spořitelní a úvěrové družstvo FIO a současně jako Burzovní společnost FIO. V roce 2006 FIO koupilo mimoburzovní trh RM Systém, který disponoval pobočkami po celém Česku a k zákazníkům přivedlo FIO Družstevní záložnu. První společnost skupiny FIO zahájila podnikání od roku 1993, kdy se věnovala obchodům s cennými papíry z kuponové privatizace. 

FIO dnes poskytuje běžné bankovní služby bez poplatků a nabízí půjčky a hypotéky. Banka zprostředkovává zprostředkovává obchody s cennými papíry pro drobné a střední investory na burzách v ČR, USA, Polsku, Maďarsku, Německu a Slovensku. Klienti mohou obchodovat s cennými papíry v online platformě FIO e-Broker, mobilní aplikaci Smartbroker, nebo přes síť bankovních poboček.

Jediná česká banka na tuzemském bankovním trhu je v mnohém jiná, než běžné banky, které skoupili nadnárodní giganti a zahraniční vlastníci. FIO si po po celou dobu od založení v roce 1993 udržela české majitele. Běžné bankovní služby poskytuje FIO bez poplatků, a přichází s různými bankovními inovacemi. Dlouhodobě se jí daří dosahovat mírného zisku.

Fio banka je jak již bylo řečeno výše, 100% česká banka, jejíž identita byla v České republice založena v roce 1993 a i její majitelé jsou Češi, což je na dnešním bankovním trhu "malý zázrak“. 

Od roku 2010 se FIO Bance extrémně dařilo a její obliba rostla. Stále si zachovává bezplatné bankovní služby, i rozšiřuje síť poboček a bankomatů . FIO stále přichází s různými inovacemi pro pohodlí klientů a proto se roky těší rychlému nárůstu počtu klientů.

Nahlásit chybu


Kód banky 2010 patří bance Fio banka. Fio banka je bankou působící v České republice, která má SWIFT kód FIOBCZPP a sídlí na adrese V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1.

Banka s kódem 2010

Kód banky 2010

Pro český platební styk potřebujete znát vždy číslo účtu, jehož důležitou součástí je kód banky. Pokud posíláte peníze na účet v bance Fio banka, je nutné použít bankovní kód 2010. Kód banky je v Česku jednotlivým bankám přidělován Českou národní bankou. V přidělených kódech bohužel nelze vysledovat jednoduchý systém pro zapamatování. Server Banky.cz Vám proto nabízí kompletní přehled bankovních kódů všech bankovních institucí působících na území České republiky. Můžete si tak jednoduše a rychle ověřit do jaké banky posíláte své peníze či zjistit kód banky v případě, že znáte pouze název banky.

Banka, která má kód banky 2010

Pro mezinárodní platby je potřeba použít IBAN číslo účtu spolu se SWIFT kódem. SWIFT kód (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) nebo také BIC kód (Bank Identifier Code = bankovní identifikační kód) slouží s IBAN číslem účtu a jménem účtu zejména k mezinárodnímu platebnímu styku.

Fio banka má SWIFT kód FIOBCZPP

Co je kód banky?

Kód banky je přesně čtyřmístné číslo pro přímou identifikaci bankovní instituce. Čtyřmístný kód banky se používá pro vnitrostátní bezhotovostní platební styk. Pro platby do Evropy či jinam do světa se nepoužívá kód banky, ale IBAN, který si můžete vygenerovat zde.

Na této stránce najdete seznam bank dle kódů, ale rovněž i seznam kódů všech bank.
Nejčastěji jsou hledané tyto kódy bank:

Jak používat stránku Kódy bank

Banky a jejich kódy jsou seřazené dle nejhledanějších bank a dále dle abecedy. Druhá tabulka obsahuje bankovní kódy pro technické realizace, tedy takové, na které se nedá platit a můžete na ně narazit jen ve výjimečných případech.

Pokud kliknete na řádek s bankou a kódem banky, získáte více informací o bance. Při kliknutí přímo na kód banky se dozvíte více o kódu samotném.

Více o kódech bank se dozvíte ve článcích a bankovní poradně. Případně můžete vyhledat v poli v záhlaví webu "kód banky".

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena