Banky.cz Kódy bank Kód banky 8060

Produkty banky Stavební spořitelna České spořitelny

Přehled banky Stavební spořitelna České spořitelny

Adresa:
Antala Staška 1292/32, Praha 4, PSČ 140 00
60197609
SWIFT
GIBACZPX
E-mail
burinka@burinka.cz
Telefon
+420 800 120 120
Na českém trhu
22.6.1994

Pobočky a bankomaty Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny)

REKLAMA

O bance Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny)

Buřinka pomáhá financovat lepší bydlení pro děti i dospělé. Stavební spořitelna České Spořitelny se snaží dělat pro klienty jednoduché a srozumitelné produkty. Není to tak složité, produktem je vlastně jen úvěr na rekonstrukci bydlení a stavební spoření s příspěvkem státu. 

Obchodní činnosti ČS stavební spořitelna zahájila v roce 1994, vyrostla od té doby v renomovanou společnost a zaujala přední pozice na trhu. Stavební spořitelna České spořitelny patří do jednoho z kapitálově nejsilnějších seskupení na tuzemském trhu – finanční skupiny České spořitelny. Buřinka tak může využívat celé sítě poboček České spořitelny a navíc sítě poradců. Chcete-li hledat či filtrovat v přehledu poboček Buřinka - stavební spořitelny ČS, stačí přes tlačítko v profilu instituce přejít do sekce pobočky.

Nahlásit chybu


Kód banky 8060 patří bance Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny). Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny) je bankou působící v České republice, která má SWIFT kód GIBACZPX a sídlí na adrese Antala Staška 1292/32, Praha 4, PSČ 140 00.

Banka s kódem 8060

Kód banky 8060

Pro český platební styk potřebujete znát vždy číslo účtu, jehož důležitou součástí je kód banky. Pokud posíláte peníze na účet v bance Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny), je nutné použít bankovní kód 8060. Kód banky je v Česku jednotlivým bankám přidělován Českou národní bankou. V přidělených kódech bohužel nelze vysledovat jednoduchý systém pro zapamatování. Server Banky.cz Vám proto nabízí kompletní přehled bankovních kódů všech bankovních institucí působících na území České republiky. Můžete si tak jednoduše a rychle ověřit do jaké banky posíláte své peníze či zjistit kód banky v případě, že znáte pouze název banky.

Banka, která má kód banky 8060

Pro mezinárodní platby je potřeba použít IBAN číslo účtu spolu se SWIFT kódem. SWIFT kód (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) nebo také BIC kód (Bank Identifier Code = bankovní identifikační kód) slouží s IBAN číslem účtu a jménem účtu zejména k mezinárodnímu platebnímu styku.

Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny) má SWIFT kód GIBACZPX

Co je kód banky?

Kód banky je přesně čtyřmístné číslo pro přímou identifikaci bankovní instituce. Čtyřmístný kód banky se používá pro vnitrostátní bezhotovostní platební styk. Pro platby do Evropy či jinam do světa se nepoužívá kód banky, ale IBAN, který si můžete vygenerovat zde.

Na této stránce najdete seznam bank dle kódů, ale rovněž i seznam kódů všech bank.
Nejčastěji jsou hledané tyto kódy bank:

Jak používat stránku Kódy bank

Banky a jejich kódy jsou seřazené dle nejhledanějších bank a dále dle abecedy. Druhá tabulka obsahuje bankovní kódy pro technické realizace, tedy takové, na které se nedá platit a můžete na ně narazit jen ve výjimečných případech.

Pokud kliknete na řádek s bankou a kódem banky, získáte více informací o bance. Při kliknutí přímo na kód banky se dozvíte více o kódu samotném.

Více o kódech bank se dozvíte ve článcích a bankovní poradně. Případně můžete vyhledat v poli v záhlaví webu "kód banky".

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena