Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBKCZPP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  L

  #7753, Zahraniční platba, Platba, 16.10.2019

  Dobrý den, pracuji na Islandu a příjem mám v Islandské koruně (ISK). Rád bych si převedl peníze na český účet. Mám Fio banku. Počítám s převodem částky něco větší než 100 000 Kč (CZK). Počítám také s tím, že banka na Islandě bude mít nějaké poplatky a Fio Banka též. Bohužel s tím nic nenadělám. Island je součástí European Free Trade Association (EFTA), a také součástí European Economic Area (EEA). Island není v EU, ale je součástí Šengenského prostoru. Můj dotaz se týká toho jak jestli je dobré udělat převod pěněz ISK na CZK, nebo když bych si založil Eurový účet v bance, zda bude transakce bez mnoha zbytečných převodů měny. Slyšel jsem, že při převodu peněz z ISK na CZK je v převodu zahrnutý kurz nejprve na z ISK na EUR a poté z EUR na CZK, máte s tím nějakou zkušenost? Pokud bych měl Eurový účet u Fio banky vyhnu se tím dvojímu (vícenásobnému) převodu v transakci? Dále by mě zajímalo, jak by to bylo v případě kdybych měl USD účet? (USD v budoucnu využiji více než-li EUR) Poslední zmíňka Pokud víte cokoli více o této problematice, budu rád za jakoukoli další vaší připomínku, radu nebo informaci, kterou je nutné vědět předem. Nebo za jakoukoli radu. Přeji hezký den a předem děkuji za odpovědi. S pozdravem, Ladislav

  Dobrý den,

  pro příjem zahraničních plateb doporučuji běžný účet od Equa bank, která si za příchozí SEPA platby (v EUR v rámci EU) účtuje jen 9 Kč a za ostatní zahraniční platby (např. ISK z Islandu) pouze 29 Kč. Účet může být veden v CZK, EUR i USD a je vždy zdarma a bez podmínek. Neznám podmínky a kurzy islandských bank, ale možná nejvýhodnějším řešením by bylo z islandského účtu odeslat do ČR rovnou eura či dolary (na účet vedený v EUR/USD). Tím by došlo pouze k jedné konverzi. 

  B

  #7699, Zahraniční platba, Platba, 10.10.2019

  Dobrý den, žiji v zahraničí a brzy budu střídavě žít v ČR/zahraničí. Potřebuji si založit účet u banky, která mi umožní si měsíčně posílat nějaké peníze ze zahraniční karty na českou za minimální poplatky. Také bych ocenila možnost výběru v zahraničí za minimální poplatky. A nutnost internetového bankovnictví :) Předem děkuji za radu.

  Dobrý den,

  kde přesně v zahraničí budete žít (EU/mimo EU) a v jaké měně si budete chtít peníze posílat (EUR/jiná měna)? Od prosince 2019 se díky nařízení EU ruší poplatky za bankovní styk v rámci EU, takže toto bude u všech bank zdarma (SEPA platby - v EUR v rámci EU). Levné výběry z bankomatů nabízí běžný účet Equa bank (v ČR bez poplatků, kdekoliv v zahraničí jen za 9 Kč), vedení účtu a internetbanking zdarma samozřejmostí.

  PC

  #7593, Jakou banku?, Běžný účet, 27.9.2019

  Dobry den, chtěla bych poradit se změnou banky (nyní mám Poštovní spořitelnu, žádné úroky, měsíční poplatky kolem 100 Kč). Mám na spořícím účtu 350 000 Kč. Jakou banku byste mi doporučili?

  Dobrý den,

  běžný účet doporučuji od Equa bank, která nabízí vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a zcela bez podmínek. Spořící účet doporučuji od Banky Creditas, která nabízí úrok 1,8% (opět vše zcela bez poplatků). 

  KS

  #7473, Účet na Erasmus, Běžný účet, 8.9.2019

  Dobrý den, vyrážím na jeden semestr Erasmu do Polska. Rád bych jednoduše a levně platil ve zlotých. Moje dosavadní banka je Česká Spořitelna. Mohli byste mi poradit, která banka by pro mě v tuto chvíli mohla být výhodná? Děkuji a přeji pěkný den.

  Dobrý den,

  doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte vedení účtu a všechny tuzemské transakce zdarma a výběry z bankomatu v zahraničí jen za 9 Kč.

  ZO

  #7436, Studentský účet, Běžný účet, 4.9.2019

  Dobrý den, mám otevřen studentský účet u České spořitelny. Bohužel teď budu dojíždět do školy a v blízkosti není žádný bankomat této banky. Jelikož jsem už plnoletý, napadlo mě si otevřít běžný účet u Equa Bank. Ptám se tedy, jestli je možné mít studentský účet a zároveň běžný účet u jiné banky? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  můžete mít zcela libovolné množství běžných a studentských účtů. Já osobně bych ale spíše doporučil nepoužívaný účet u ČS zrušit a dále pokračovat jen u Equa bank, kde máte vše zdarma, bez podmínek a napořád (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank a lepšího spořícího účtu).

  Články o Equa bank

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  30.9.2019, Běžný účet

  … Některé bankynavíc k běžnému účtu přidávají možnost založit si zdarma spořicí účet. Takovoumožnost nabízí například už zmíněná Česká spořitelna, Equa bank neboRaiffeisenbank. Kromě tohoposkytovatelé lákají i na další služby, které k běžnému účtu nabízí. Jsou tonapříklad: bezplatnévýběry z …

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  25.9.2019, Spoření

  …ná to, že přijde plošný pokles na celémtrhu. Některé banky naopak na přelomu srpna a září úrokové sazby spořicích účtůzvyšovaly. První z nich bylaEqua bank, která zvedla úrok z 1,3% na 1,5%. Má to ale jeden háček – vyššísazba se týká pouze vkladů nad 500 000 korun na Spořicím účtu Max. Poku…

  Velké porovnání spoření – září 2019

  Velké porovnání spoření – září 2019

  18.9.2019, Spoření

  …ací je možné si vyjednat 2%a banka údajně s touto nabídkou vybrané klienty i obvolává. U Wüstenrotu senesmlouvá, všichni dostanou stejných 1,7%. Equa bankpřipravuje novou kampaň pro spořící účty od 30/9/2019. Uvidíme, jestli vylepšístávající nabídku (1,3%). [comparison c=4 d=2019-09-13  i…

  Velké porovnání spoření – červenec 2019

  Velké porovnání spoření – červenec 2019

  28.7.2019, Spoření

  …do 1,5 mil. Kč. Dříve kralující Trinity Bank (1,58%)a Hello bank (1,5%) předběhl i Wüstenrot (1,7%). Skupinu lépe úročených spořícíchúčtů uzavírá Equa bank a Air Bank (1,3%). [comparison c=4 d=2019-07-28  id=974a78a1146a1230a884a1464a1183a715a1068a1108a1028a82] Termínovaný vkladVe světle n…

  Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

  Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

  15.5.2019, Banka

  …jí radost především střadatelé. Začátkem května došlo po dlouhé době kdalšímurůstu sazeb na spořících účtech (Trinity Bank 1,58%, Air Bank 1,3% a Equa bank1,2%, které doplňují stále skvělou nabídku Hello Bank 1,5%). Krátkodobé termínovanévklady vsoučasné chvíli téměř postrádají smysl, neboť…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR