Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBKCZPP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  ZG

  #9568, Mohu získat zaplacené úroky z půjčky zpět?, Půjčka, 3.4.2020

  Dobry den, minuly rok jsem predcasne zaplatila pujcky u Equa bank. Jednu asi o 20 mesicu a druhou asi o 13 mesicu drive a stejnak mi bylo receno, ze musim zaplatit celou castku jak kdybych to platila az do konce. Je moznost ty uroky co jsem preplatila dostat po te dobe zpet? Dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  vy jste před rokem doplatila půjčku a v souladu s podmínkami své úvěrové smlouvy zaplatila penále za předčasné splacení. Proč byste nyní po roce měla mít nárok na vrácení zaplacených úroků? To je jako kdybyste před rokem poobědvala v restauraci a o 365 dní později nárokovala vrácení platby za oběd s tím, že Vám možná nechutnalo.

  ZK

  #9275, Výběry z bankomatů cizích bank, Běžný účet, 17.3.2020

  Prosím o informaci, zda je v městě Zbiroh bankomat ČSOB, v případě, že je to bankomat Čes. spořitelny, tak zdali je bankomat v Mirošově. Děkuji.

  Dobrý den,

  ve Zbirohu je bankomat České spořitelny a Komerční banky, v Mirošově bankomat ČSOB není. Nebylo by jednodušší si zřídit běžný účet u banky, která nabízí výběry z bankomatů všech bank bez poplatku a podmínek? Equa bank, Creditas, Expobank a další. Buďte náročná a chtějte od své banky více!

  L

  #9145, Půjčí mi banka?, Půjčka, 3.3.2020

  Krásný den, jsem 23letá mamka, pracovní poměr mám na dobu neurčitou. Můj čistý plat je cca 19-20k měsíčně a mé výdaje cca 3k. Do toho jsem nepočítala alimenty, ani pravidelnou brigádu. Školu jsem ukončila, tudíž dosažené vzdělání je jen základní. Ve vlastnictví nic nemám a žiji ve společné domácnosti s partnerem, kde nejsem vedená. Úvěrovou historii doposud žádnou nemám a chtěla bych si převzít podnik ve kterém x let pracuji. Zkoušela jsem zažádat o úvěr u Equa Bank a žádost mi zamítli. Chtěla bych se zeptat, zda je nějaká možnost, že mi částku 300k banka půjčí?

  Dobrý den,

  svobodná mladá matka se základním vzděláním a bez vlastního bydlení žádající o úvěr na převzetí podniku - to je poměrně riziková kombinace. Proto Vám většina bank pravděpodobně nebude ochotna půjčit. Nejde o to, že máte reálné výdaje jen 3k (a zbytek za Vás pravděpodobně hradí někdo jiný a máte bydlení zdarma). Banka musí vycházet z toho, jaké průměrné náklady na živobytí má svobodná matka s dětmi a ty se blíží Vašemu čistému příjmu (za méně sebe a děti se započtením všech reálných výdajů neuživíte). 

  Úplně jiná situace by byla, kdybyste byla vdaná, měla oficiálně zajištěné bydlení a mohla např. s manželem žádat o úvěr dohromady. Manžel by měl vůči Vám a dětem vyživovací povinnost, na všechno byste byli dva. 

  AK

  #9133, Vklad hotovosti Equa bank, Běžný účet, 2.3.2020

  Dobrý den, jde přes bankomat jiné banky (KB) vložit peníze? Dočetla jsem se, že vkládat peníze do Equa bank jde jen přes Českou poštu se složenkou A, za kterou si samozřejmě pošta účtuje poplatek. Hezký den.

  Dobrý den,

  hotovost na běžný účet vedený u Equa bank lze vložit pomocí vkladomatů Equa bank nebo na pobočkách České pošty.

  TG

  #9123, Běžný účet bez poplatků, Běžný účet, 1.3.2020

  Pokračování dotazu č. 9120: Dobrý den, ještě ohledně Curve karty. Nechci si vydělat 150 Kč. Jde mi jen o to, že hledám něco takového, abych měl kartu s účtem zdarma přesně jak účet Curve. Ale nejde mi do hlavy, když dostanu 150 Kč, tak proč pak to nejde dobít. Kde tedy bude těch 150 Kč?

  Dobrý den,

  běžný účet s platební kartou bez poplatků a podmínek dnes nabízí každá druhá banka, např. ExpobankEqua bankCreditas, Air Bank, Fio Banka, mBank a další. Curve není klasickým běžným účtem (jedná se pouze o kartu a aplikaci, na kterou si můžete namapovat jiné karty). Hledáte běžný účet bez poplatků? Výborně, volte produkt od české banky, kterému rozumíte (a kde máte plnou podporu, telefonicky, na pobočkách), a naopak se vyhněte zahraniční fintechové aplikaci, které nerozumíte. Ta aplikace nemusí být špatná, jen není pro každého. 

  Články o Equa bank

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  2.4.2020, Osobní a rodinné finance

  …odeslat e-mailem na adresu hypotecni@creditas.cz, nebo se kontaktovat s bankou přes webový formulář https://www.creditas.cz/kontakty#zeptejte-se. EQUA BankEQUA doporučuje klientům o případných finančních problémech otevřeně komunikovat. Banku mají kontaktovat e-mailem, žádný on-line formulá…

  Úroky na spořicích účtech stoupají. Díky České národní bance

  Úroky na spořicích účtech stoupají. Díky České národní bance

  6.3.2020, Spoření

  … 250 000korun Na nejvyšší úročení tak dosáhnou pouze nejbohatšístřadatelé. Počítejte s limity na vklady i platbySe zajímavým zvýšením přišla také Equa bank. Vjejím případě vyrostlo úročení spořicího účtu Hit z 1,3% na 1,6%. Opět alemusíte splnit několik podmínek: vklad nesmí přesáhnout 300 …

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  28.2.2020, Běžný účet

  …aným měsíčním obratem na účtu. Bezplatné vedení účtu není všechnoV současnosti tak účet zdarma nejjednodušejizískáte u: Banky Creditas Expobank a Equa Bank Hlavním rozdíl mezi těmito poskytovateli je vrozsahu služeb. U některých narazíte na problémy s malým počtem poboček (a tedyi s vložení…

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  3.1.2020, Běžný účet

  …m prosince umožní klientům okamžité platby přijímat azačátkem ledna odesílat. V nejbližší době se k těmto poskytovatelům chtějí přidattaké: mBank Equa bank Hello bank a Expobank A do konce roku plánují tuto službu zprovoznit také vUniCredit Bank a Sberbank. Ceny se bát nemusíteVětšina posky…

  Úroky termínovaných vkladů klesají. Podívejte se, které účty se nejvíc vyplatí

  Úroky termínovaných vkladů klesají. Podívejte se, které účty se nejvíc vyplatí

  20.12.2019, Spoření

  …žela první místodíky sazbě 1,8%. Jenže po prosincových změnách o něj přišla. Z bank nově vyššízhodnocení poskytuje také Sberbank s úrokem 1,55% a Equa bank s úrokovou sazbou1,5%. Banka Creditas aktuálně nabízí jen 1,3%. A pokud bychom počítali i účty s minimálnímvkladem alespoň 500 000 koru…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR