Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank

  • Běžný účet

   Za běžné služby nic neplatíte. Proč byste také měli?
   V Equa bank nemusíte platit poplatky za otevření ani za vedení účtu. K běžnému účtu v korunách si můžete zdarma otevřít také účet v EUR a USD.

  • Minutová půjčka

   U nás žádné skryté poplatky a podmínky nečíhají.

  • RePůjčka - konsolidace

   Konsolidace - vyměňte všechny splátky za jednu.

Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
IČ: 47116102 
SWIFT: EQBKCZPP 
Kód banky: 6100 
Na českém trhu:  
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Equa bank

Moderní nízkonákladová banka, která nabízí při splnění velmi nenáročných podmínek vedení účtu kompletně zdarma (i včetně výběrů z bankomatů), velmi slušně úročený spořící účet, jednu z nejlepších hypoték na trhu (nejnižší úrok, nulové poplatky) a stejně vynikající spotřebitelský úvěr (opět nízký úrok pod 10% a nulové poplatky). S úvěry banka aktivně cílí na klienty konkurence a nabízí bezkonkurenční podmínky pro refinancování. -

O bance Equa bank

Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořicí účty s možností vedení zdarma, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry.

Flash news o Equa bank

18.8.2017

EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

Dotazy v poradně k Equa bank

KO

#4031, Zdanění prodeje akcií, Daně, 16.11.2017

Zdravím Vás a navazuji na svůj dotaz č. 3945. K akciím jako dědictví po mém tatínkovi jsme se po více než dvou letech úspěšně "probojovali", nechali jsme je přepsat na mou maminku a při návštěvě Fio banky jsme je i rovnou prodali. Teď jsou peníze za ně na obchodním účtě maminky u Fio a odtud si je chceme převést na maminčin běžný účet u Poštovní spořitelny. Ta má ale obavu, že když je částka peněz vyšší než půl milionu, jestli to nebude muset hlásit na finančním úřadě kvůli zdanění. Platí se z tohoto nějaká daň? Děkuji.

Dobrý den,

příjmy z prodeje akcií podléhají 15% dani z příjmu, přičemž se daní jen čistý výnos z prodeje (rozdíl prodejní a nákupní ceny). Ve Vašem případě dědictví je nákupní cenou ohodnocení akcií notářem. Příklad: Byla-li hodnota akcií v Rozhodnutí o vypořádání dědictví stanovena na 450 000 Kč a Vy jste prodejem získal 500 000 Kč, pak zaplatíte daň 15% z 50 000 Kč, tedy 7 500 Kč. Zisk z prodeje akcií ke zdanění (50 000 Kč) se uvádí v řádném Přiznání k dani z příjmu (za rok 2017 budete podávat přiznání FÚ v termínu leden-březen 2018).

Běžný účet u Poštovní spořitelny zrušte (nulový úrok, vysoké poplatky) a raději peníze ponechte na běžném účtu ve Fio bance (nulový úrok, nulové poplatky). Nebo ještě lépe si zřiďte spořící účet ING, který nabízí úrok 0,5% do 300 000 Kč. Platíte-li aspoň 5x měsíčně kartou, pak se vyplatí běžný a spořící účet od Air Bank (nulové poplatky, úrok 1% do 350 000 Kč). Chodí-li Vám na účet výplata/důchod, pak volte kombinaci běžného a spořícího účtu od Equa bank (nulové poplatky, úrok 0,8% do 200 000 Kč). Poštovní přepážka není optimálním místem pro správu 0,5 mil. Kč.

P

#4025, Blokace účtu, Exekuce a insolvence, 14.11.2017

Dobrý den, mám už měsíc soudem schváleno oddlužení a mám stále zablokovaný účet. V bance mi řekli že je to blokované stále kvůli exekuci a odblokuji ho až po rozhodnutí, jak budu věřitelům splácet. Je to tak?

Dobrý den,

během insolvence jsou exekuce pozastavené (resp. jejich vykonavatelnost), tedy by exekutor měl banku požádat o odblokování účtu. Pokud Vám exekutor účet nenechá odblokovat, založte si nový běžný účet u jiné banky (doporučuji Equa bank, Air Bank či Fio banku, které mají vedení účtu zdarma a bez podmínek). 

L

#4012, Mohu mít více účtů?, Běžný účet, 10.11.2017

Dobry den,, chtela bych se zeptat, mam jeden ucet u banky. Chtela jsem si zalozit druhy ucet u mBank, ale rekli mi, ze to nejde mit druhy ucet. Co je to za blbost? Ludmila

Dobrý den,

můžete mít zcela libovolný počet běžný účtů u různých bank. Některé banky Vám však více než jeden běžný účet neposkytnou (jiné ano). Máte-li již jeden existující účet u mBank, je možné, že Vám další účet mBank neposkytne (jiné banky samozřejmě ano). 

Doporučuji běžný účet od Equa bank, která nabízí to samé co mBank (vše zdarma), jen je to bez podmínky min. útraty kartou (kterou si klade mBank).

DK

#4008, Poplatek za příchozí SEPA platbu, Platba, 9.11.2017

Dobrý den, pobírám starobní důchod ze Slovenské republiky, každý měsíc podle aktuálního kurzu. Po roce vstupu SR do EU mi Česká spořitelna vykazuje minus 100 Kč za převod Eura na Českou korunu. Je to krácení důchodu, nikdo mi to za celé roky nevysvětlil, poslední odpověď ze Sociální pojišťovny v Bratislavě byla, že za to může banka. Existuje jiný převod než SEPA? Děkuji za odpověď, D.

Dobrý den,

SEPA označuje mezinárodní platbu v EUR v rámci EU. Převod eur na koruny je vždy bezplatný, resp. za něj bance platíte kurzovou marží (rozdíl středového a Vám účtovaného kurzu). Oněch 100 Kč si Česká spořitelna účtuje za každou příchozí SEPA platbu. Je to stejný poplatek jako např. za vedení účtu, odchozí tuzemskou platbu, výběr z bankomatu jiné banky, atd. 

Otázka tedy zní: "Existuje levnější banka, která si za SEPA platby účtuje méně?"

Ano, levnější SEPA platby než ČS má hned 6 bank (Equa bank 9 Kč, Creditas 15 Kč, Fio banka 20 Kč, Air Bank a mBank 25 Kč, Expobank 49 Kč). 

Doporučuji běžný účet od Fio banky, která má navíc platební styk ČR-SR zcela zdarma (zde nebude platit ani výše zmíněných 20 Kč za SEPA platby z ostatních zemí EU mimo SR). Vedení účtu je zcela zdarma a bez podmínek. Dejte sbohem všem bankovním poplatkům.

M

#4000, Z Kuby do ČR, Platba, 6.11.2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda neznáte podmínky ohledně poslání peněz z Kuby na český účet? Děkuji Marie

Dobrý den,

na straně příjemce platby platíte své české bance poplatek za příchozí zahraniční platbu, kterou má nejlevnější Equa bank (29 Kč), Creditas (50 Kč) a Air Bank s Fio bankou (100 Kč). Vedení účtu a tuzemské transakce jsou u všech těchto bank zdarma a bez podmínek. 

U dotazů na platby z exotických zemí raději vždy preventivně upozorňuji na možné podvody (někdo Vám napíše na email a slibuje zázračné zbohatnutí, před zasláním peněz ale začne naopak chtít drobné částky po Vás na úhradu poplatků, atd. - učebnicový scénář podvodu).

Články o Equa bank

Kolik stojí výběr z bankomatu?

Kolik stojí výběr z bankomatu?

19.9.2017, Běžný účet

…í, ale stále mohou být i zdarma. Bankytotiž mimo provozních nákladů bankomatů musí hradit i poplatek cizí bance. Bezkonkurečněnejlepší nabídku má Equa bank, která nabízí dlouhodobě neomezené výběry zcelazdarma a bez jakýchkoliv podmínek. Stále zdarma byť sjistými omezeními čipodmínkami je m…

Velké porovnání hypoték – září 2017

Velké porovnání hypoték – září 2017

5.9.2017, Hypotéka

…nakteré kvůli jeho ceně ne každý dosáhne. Hypotékysúrokem pod 2% Fio banka, mBank, Sparkasse, Raiffeisenstavební spořitelna, Air Bank, Wüstenrot, Equa bank a Česká spořitelna. 8šampionů, u kterých je stále možné sehnat pětiletý fix pod 2%. Dlouhodoběnejlepší sazby drží Fio banka (1,58%/1,68…

Velké porovnání spoření – srpen 2017

Velké porovnání spoření – srpen 2017

28.8.2017, Spoření

…nezměnilo. Kdo jeochoten plnit podmínky útraty kartou či min. příjmu zasílaného na běžný účet,ten sáhne po spořícím účtu od Air Bank, Sberbank či Equa bank a bude odměněnnejvyšším možným úrokem 0,80-1,00%. Naopak bez jakýchkoliv podmínek je možnépeníze nechat úročit u ING Bank či J&T Ba…

Bankovní poradna

Bankovní poradna

9.8.2017, Banka

…inárodníplatební styk (SEPA/ostatní) majíAir Bank(25 Kč/100 Kč) aFio banka(20 Kč/100 Kč). Samotný poplatek za příchozí SEPA platbu mánejvýhodnějšíEqua bank(9 Kč). Napálilmě podvodník při koupi zboží přes internet. Může mi banka vrátit peníze?Klasický případ nepoctivců na internetovýchbazare…

Jak na zahraniční platby?

Jak na zahraniční platby?

25.4.2017, Banka

…/příchozíplatba se přepočte kurzem banky ze dne provedení transakce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank…

Banky v ČR