Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBKCZPP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  #11216, Jak spořit dětem?, Spoření, 12.9.2020

  Pokračování dotazu č. 11205: Dobrý den, reaguji na Vaši odpověď ohledně spořeni pro dítě. Můžete mi prosím doporučit nejlepší stavební spoření pro dítě? Jsou nějaké zásadní rozdíly ve spoření pro dospělého a spořeni pro dítě? Své bydlení mám. Mám také mikro byt na investici. Využívám Hit účet od Equa bank s 1% úrokovou sazbou. Přesto stále přemýšlím, kde bych mohla investovat peníze, samozřejmě bez rizika. Důchodové a Stavební spoření mám. Uvažuji o částce cca 8 000 Kč měsíčně jako investici s tím, že min na 5 let bych peníze nepotřebovala a spořila si pro dítě a na tzv horší časy. Děkuji Vám předem za Váš čas

  Dobrý den,

  děkuji za doplnění a chválím vaši současnou finanční situaci (byt, druhý byt na investici, stavební spoření, doplňkové penzijní spoření, spořící účet). Přehled produktu stavební spoření pro děti naleznete v našem srovnávači. Podmínky všech 5 stavebních spořitelen jsou velmi podobné, za nejlepší považuji ČS (neplatíte zde poplatky za sjednání spoření jako u RB a ČMSS, ale zároveň zde ani nemáte podmínku pravidelného spoření jako u Modré pyramidy a mají velmi dobrý internetbanking - na rozdíl od Monety). Rozdíly mezi stavebním spořením pro děti a dospělé nejsou (u dětských pouze některé spořitelny nabízejí odpuštění poplatku za sjednání).

  RB s úrokem 3% do 150 000 Kč na 6 měsíců Vaši otázku neřeší. Spořící účet nabídne momentálně dlouhodobě nejvíce 1% (Equa a Hello, případně 1,1% J&T Banka při fixaci na 3 měsíce pro vklady od 0,5 mil. Kč výše). Inflaci máme stále nad 3% (aktuálně 3,3%), tedy pokud byste měla své peníze uložené tzv. bezrizikově na spořícím účtu po dobu 5 let, ročně bystě tratila min. 2% - za 5 let byste si za své úspory koupila o 10% méně než dnes. 

  Spořit dětem peníze, které jim chcete předat za 10 a více let, obecně nemá moc smysl, neboť by došlo k velké ztrátě na hodnotě (i 20% a více). Kdo nemůže spořit více než pár stovek měsíčně, nemá samozřejmě na výběr a musí se spokojit se stavebním spoření, které aspoň pokryje inflaci. Kdo ale může spořit měsíčně např. 8 000 Kč, mohl by uvažovat např. o dalším investičním bytu na hypotéku. Za takovouto měsíční splátku byste získala hypotéku cca 2,3 mil. Kč s úrokem 1,79% a se splatností 30 let. To na menší byt v krajském městě či v okolí Prahy stačí. Nebude Vás trápit vysoká inflace, nebudete řešit která banka dává aktuálně na spořícím účtu o desetinu procenta méně nebo více. Hodnota nemovitostí poroste min. o inflaci a není vůbec špatný pocit mít peníze půjčené za 1,79% při inflaci 3,3 %. 

  #11205, Jak spořit?, Spoření, 12.9.2020

  Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně spořícího účty s 3% úrokem u Raiffeisenbank. Je to tak, že během půl roku mi dají 3% až do 150 000 Kč? Doporučujete tenhle účet? Ráda bych si spořila. Stavební i doplňkové penzijní spoření již mám. Měsíčně mohu tak spořit 8 000 Kč. Můžete mi něco doporučit? Mám dítě. Mám mu také založit stavební spoření? Děkuji

  Dobrý den,

  přijde na to, jaké máte životní plány (čeho byste chtěla dosáhnout za rok, za 5 let, jak máte řešené bydlení, kdy budete peníze potřebovat, atd.). Nejlepší je peníze investovat do vlastního bydlení (např. nákup nemovitosti na hypotéku). Stavební spoření pro děti dává smysl, ukládejte přesně 1 700 Kč měsíčně a dosáhnete na průměrné zhodnocení 3,6%. 

  RB skutečně nabízí úrok 3% do 150 000 Kč, ale pouze na prvních 6 měsíců a jen při splnění podmínek (aktivní užívání účtu). Jestli se to vyplatí zvažte sama. Při úložce celých 150 000 Kč dostanete za 6 měsíců úrok 1 912,50 Kč a pak sazba klesá na 0,6%. Equa bank a Hello bank nabízejí úrok 1% do 200 000 - 300 000 Kč bez časového omezení (rozdíl oproti RB za prvních 6 měsíců činí 1 275 Kč). 

  #11159, Běžný účet pro studenta, Běžný účet, 7.9.2020

  Dobrý deň, je prosím možné pre slovenského študenta založiť si v banke účet, pokiaľ už má slovenský účet, ale tento rok začína študovať v Českej republike? Ďakujem veľmi pekne.

  Dobrý den,

  určitě - doporučuji běžný účet od Equa bank, který je zcela zdarma a bez podmínek pro všechny (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank. Nemusíte ani dokládat potvrzení o studiu. 

  IS

  #11138, Výhodné spoření, Spoření, 3.9.2020

  Dobrý den, je mi 58 let a chtěla bych si zařídit nějaké výhodné spoření. Poradíte mi prosím? Děkuji a hezký den.

  Dobrý den,

  kolik peněz a na jak dlouho byste chtěla uložit? Potřebujete mít k uloženým penězům přístup (možnost je kdykoliv vybrat) či nikoliv? Máte již založené stavební spoření a doplňkové penzijní spoření? Dobrý spořící účet s úrokem 1% do 200 000 Kč nabízí Equa bank (stačí měsíčně zaplatit 3x kartou libovolnou částku). Ke spořícímu účtu je tak záhodno si u stejné banky otevřít i bezplatný běžný účet.

  EH

  #11096, Vydá mi bankomat kuny?, Běžný účet, 1.9.2020

  Dobrý den, potřebovala bych vědět, když mám běžný účet u ČS, jestli si mohu vybrat z bankomatu kuny a eura. Nebo na pobočce. Potřebuji-li 700 kun a 30 euro, kolik korun potřebuji včetně poplatků? Děkuji

  Dobrý den,

  tuzemský bankomat Vám kuny ani eura nevydá (bankomaty v ČR vydávají pouze koruny). Zahraniční měny můžete vybírat z bankomatů v zahraničí. Nejjednodušší je mít běžný účet u banky, která nabízí výběry z bankomatů v zahraničí zdarma (např. Equa bank) - stačí pak po přicestování do Chorvatska kuny vybrat bez poplatků z jakéhokoliv bankomatu. Na pobočce je možné o výběr valut žádat pouze tehdy, když daná pobočka nabízí hotovostní a směnárenské služby. 

  Články o Equa bank

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …o i další bankyČeská spořitelna se tak zařadila po bokdalších poskytovatelů, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatňuje některénadstandardní …

  Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

  Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

  15.7.2020, Spoření

  …y jasně zvítězil nad zvyšováním. Creditas snížila úroky o víc než polovinuPokles sazeb u spořicích účtů oznámily včervnu 4 banky: Banka Creditas, Equa bank, Expobank, a Komerční banka. Největší změny přichystala Banka Creditas.Zrušila totiž 1% úročení, které se týkalo všech vkladů bez ohled…

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  8.7.2020, Běžný účet

  Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízív roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimempoplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení.Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70finančních spol…

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  29.6.2020, Hypotéka

  Od roku 2011 přinesl každý květen minimálně 6 300 novýchhypoték. Až do letoška. Koronavirová pandemie změnila zaběhlé pořádky a vkvětnu poprvé výrazně srazila počet nových hypotečních úvěrů. Banky jichrozdaly pouze 6 203. O téměř 550 méně než v dubnu. A zaznamenaly tak nejslabšíkvěten za po…

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  17.6.2020, Spoření

  …e 0,01%. Úrok 1% nyní nabízí pouze 4 bankyU dalších poskytovatelů končí spořicí účtymaximálně na 1% úroku. Najdete ho například u: Banky Creditas Equa bank Hello bank! Počítejte ale s tím, že také u těchtoposkytovatelů narazíte na limity úspor, pro které zmíněný úrok platí. U Equabank je to…  Banky v ČR