Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBK CZ PP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  RV

  #13691, Výše poplatku za předčasné splacení hypotéky, Hypoteční poradna, 29.3.2021

  Dobrý den, budeme refinancovat stávající hypotéku od Equa bank. Smlouva byla uzavřena v únoru 2019, fixace nám končí v lednu 2022. Smlouvu s novou bankou budeme podepisovat v průběhu měsíce. Pokud se nemýlím, na konci fixace můžeme refinancování provést bez poplatku. Na dotaz Equa bance ohledně výše poplatku za refinancování v době fixace (tedy pokud bychom nečekali) jsem byl odkázán na formulář "Oznámení o úmyslu provést mimořádnou splátku". Pokud tento dokument odevzdám bance, bude pro mě závazné stávající hypotéku splatit v termínu na něm uvedeném či nikoli? Rozdíl na měsíční splátce činí cca 3 000 Kč a rád bych posoudil, zda se mi vyplatí refinancovat již nyní, či počkat. Případně zda má banka povinnost mi sdělit výši nákladů na splacení během době fixace před tím, než se "upíši" k úkonu splacení. Děkuji.

  Dobrý den,

  banka by Vás o výši poplatku za předčasné splacení hypotečního úvěru měla informovat předem. Kontaktujte Equa bank a vše si ověřte.

  M

  #13535, Zahraniční platba, Platba, 18.3.2021

  Dobry den, kamarád chtěl poslat peníze na Kubu. Nejde mi zadat platbu z účtu u Equa bank. Co mám dělat prosím?

  Dobrý den,

  Kuba je zemí s mnoha restrikcemi. Příjemce zahraniční platby na Kubě musí mít speciální účet a povolení. Doporučuji vše konzultovat s příjemcem platby.

  A

  #13263, Dluhy a insolvence, Exekuce a insolvence, 4.3.2021

  Pokračování dotazu č. 13237: A jak tomu předejit? Jsou prihlaseni v insolvenci (Equa bank). Jedine si asi zalozit ucet jinde? Takze ani nepomuze kdyz necham v Equa bank zrusit ucet.

  Dobrý den,

  zrušením účtu u Equa bank se dluhu vůči Equa bank nezřeknete. U jiné banky si běžný účet založit můžete.

  KK

  #13246, Převod účtu do jiné banky, Běžný účet, 3.3.2021

  Dobrý den, jak převést účet k bance Creditas od Equa bank?

  Dobrý den,

  založte si nový účet u banky Creditas, převeďte si na něj peníze (a případně nastavte trvalé platby, souhlasy s inkasy, atd.) a nakonec zrušte starý účet u Equa bank.

  M

  #13242, Poplatky za výpis z účtu, Běžný účet, 3.3.2021

  Zdravím, měsíčně mi byl zasílán výpis z účtu. Na radu fin. poradce jsem požádal o zasílání výpisu emailem a mohu si jej tak vytisknout. Měsíčně jsem za zasílání poštou zaplatil 30 Kč (ročně 360 Kč). Nyní platím ročně za vedení účtu 600 Kč. V čem je tedy výhoda? Myslel jsem, že změna bude pro mne úsporou. Nebo NE??!! Děkuji.

  Dobrý den,

  o jaký běžný účet u jaké banky se jedná? Zrušení papírových výpisů je jistě krok správným směrem (ročně ušetříte stokoruny na poplatcích). Doporučoval by však též změnit banku a vybrat si takovou, která Vám za vedení účtu nebude účtovat žádné poplatky. Doporučuji Equa bank.

  Články o Equa bank

  Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

  Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

  24.3.2021, Spoření

  … Avklady nad 150 000 korun se úročily jen sazbou 0,3 %. Ani tuto nabídku už navíc na trhu nenajdete. Třetí místo pak ve zmíněné kategorii obsadilaEqua bank. Stejně jako Hello Bank! se celý minulý rok držela mezi trojicíchnejlépe úročených spořicích účtů. Koncem minulého roku nabízela úrok 0…

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  15.3.2021, Spoření

  …i sníženíúrokových sazeb tři poskytovatelé, kteří dosud nabízeli nejlepší úročení.Alespoň u spořicích účtů bez složitých podmínek. Kteří to jsou? Equa bank, Hello bank! a mBank. Equa bank vypadne z TOP 3Jako první přišla se snížením úroků Equa bank,která koncem ledna oznámila pokles úrokové…

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  15.2.2021, Spoření

  …0 000 korun. Cokolivnad tuto částku už banka neúročí. Ostatní banky ale nedosáhnou ani na 1%hranici. Další v pořadí mBank nabízí nanejvýš 0,9 % a Equa bank maximálně 0,7%. Ani u těchto poskytovatelů se navíc nevyhnetelimitům na vloženou částku. U mBank je to 100 000 korun pro každý spořicí …

  Úroky nad 1 % končí. Spořicí účty zpřísňují podmínky

  Úroky nad 1 % končí. Spořicí účty zpřísňují podmínky

  7.12.2020, Spoření

  … peníze ještě úročí. Přesně takové novinky přinesly alespoň banky,které dosud poskytovaly nejvýhodnější spořicí účty na českém trhu. Tedy: mBank, Equa bank a Hello Bank! mBank opouští pozici číslo 1Nejnověji oznámila změny mBank. Tato bankadosud nabízela spořicí účet s nejvýhodnějším úročen…

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  19.10.2020, Hypotéka

  …ižují i největší poskytovateléŽe mají banky prostor k dalšímu zlevnění seprojevilo už v první půlce podzimu. Jen v září zlevnily hypoteční úvěry: Equa bank, Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Začátkem října se pak pro snížení sazebrozhodla i ČSOB. Spolu s ní zlevnila také Hypoteční banka, …  Banky v ČR