Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank

  • Založit online Běžný účet

   Za běžné služby nic neplatíte. Proč byste také měli?
   V Equa bank nemusíte platit poplatky za otevření ani za vedení účtu. K běžnému účtu v korunách si můžete zdarma otevřít také účet v EUR a USD.

  • Minutová půjčka

   U nás žádné skryté poplatky a podmínky nečíhají.

  • RePůjčka - konsolidace

   Konsolidace - vyměňte všechny splátky za jednu.

Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
IČ: 47116102 
SWIFT: EQBKCZPP 
Kód banky: 6100 
Na českém trhu:  
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Equa bank

Moderní nízkonákladová banka, která nabízí při splnění velmi nenáročných podmínek vedení účtu kompletně zdarma (i včetně výběrů z bankomatů), velmi slušně úročený spořící účet, jednu z nejlepších hypoték na trhu (nejnižší úrok, nulové poplatky) a stejně vynikající spotřebitelský úvěr (opět nízký úrok pod 10% a nulové poplatky). S úvěry banka aktivně cílí na klienty konkurence a nabízí bezkonkurenční podmínky pro refinancování. -

O bance Equa bank

Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořicí účty s možností vedení zdarma, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry.

Flash news o Equa bank

18.8.2017

EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

Dotazy v poradně k Equa bank

Z

#4605, Volba banky, Běžný účet, 20.4.2018

Dobrý den, zvažuji změnu běžného účtu. V současné době máme společný účet u ČS. Jenže je tam pořád nějaké ale. Nebráním se ani poplatku za vedení účtu, ale následně bych chtěl "vstřícné služby" za aktivní využívání. Určitě dvě platební karty, internetové bankovnictví, výběr hotovosti nejlépe ze všech bankomatů zdarma popř. rozumný poplatek (ne cenu za zahraniční výběr nad 100 Kč, popř. ještě procenta z vybírané částky).  Děkuji předem za radu .

Dobrý den,

doporučuji běžný účet od Equa bank, který splňuje všechny Vaše požadavky (mimo dvou platebních karet - Equa zatím bohužel nevydává druhou kartu ani za poplatek) a je navíc zcela zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Bez poplatku a podmínek je vedení účtu, karta, internetbanking, neomezené výběry z bankomatů všech bank v tuzemsku a veškerý tuzemský platební styk. Platíte jen za výběry z bankomatu v zahraničí (9 Kč) a zahraniční platby. Účet je možno otevřít online, veškerá správa účtu je taktéž online přes internetbanking. Na pobočku tak chodit nemusíte. 

Společný účet nedoporučuji - má mnohá právní úskalí v případě nečekaných životních událostí (úmrtí, exekuce). Mnohem lepší je mít každý svůj účet (zejména, když to nic nestojí).

PK

#4584, Poslala jsem peníze dceři v exekuci, Exekuce a insolvence, 14.4.2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, poslala jsem si výplatu na dceřin účet aniž bych věděla, že má dluh u banky. Banka ji sebrala i mojí výplatu. Jsou to všechno mé peníze. Jak mám peníze dostat zpět? Děkuji

Dobrý den,

toto je poměrně častý nešvar, kterému upřímně vůbec nerozumím. Proč by si měl kdokoliv nechat zasílat výplatu na cizí účet? Pak se lidé diví, že se ke svým penězům nedostanou. Má-li dcera dluhy/je-li v exekuci, banka nebo exekutor není schopen rozlišit, komu peníze na účtu patří (předpokládají, že majiteli účtu). Svých peněz se tak nyní budete muset složitě domáhat vylučovací žalobou. 

Doporučuji si co nejdříve zřídit vlastní účet. Nic to nestojí a máte jistotu, že se ke svým penězům vždy dostanete. Běžný účet Equa bank nabízí vše zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Alternativě volte Air Bank, Fio banku či Banku Creditas.

J

#4583, Změna banky, Běžný účet, 14.4.2018

Mám účet u Poštovní spořitelny, kam mi chodí důchod. Chtěl bych přejít do Equa bank. Co mám pro to udělat?

Dobrý den,

postupujte následovně:

1) zřiďte si nový běžný účet u Equa bank

2) nahlaste ČSSZ číslo nového účtu pro zasílání důchodu

3) nastavte si na novém účtu trvalé příkazy, SIPO a souhlasy s inkasem (vše, co jste měl na starém účtu) - platíte-li energie, mobil či další služby inkasem (dodavatel si strhává peníze sám z Vašeho účtu), nahlaste dodavatelům nové číslo účtu (u SIPO netřeba)

4) vyčkejte zhruba 1 měsíc - jakmile uvidíte, že vše na novém účtu funguje (přichází důchod, odchází pravidelné platby za energie a další), zrušte starý účet u Poštovní spořitelny

ŠM

#4575, Vkladní knížka, Spoření, 12.4.2018

11.4. 2018 jsem zažila velice nepříjemnou situaci. Chtěla jsem vybrat z vkladní knížky Poštovní spořitelny 5 000 Kč. Litoměřice. Neuměli. Poslali mne na poštu. To je normální?

Dobrý den,

toto v pořádku samozřejmě není. Sama zvažte, nakolik chcete být klientem banky, která Vám neumí vyplatit Vaše peníze. Na trhu je přes 30 dalších bank, určitě je z čeho vybírat. Tak jako tak doporučuji vkladní knížku zrušit a peníze mít uložené na účtu. S penězi na účtu lze disponovat mnohem pohodlněji. Můžete si je vybrat z bankomatu, převést je online na jiný účet či platit kartou v obchodech. Doporučuji Equa bank, kde máte vše zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank).

PP

#4559, Záznam v registrech, Banka, 9.4.2018

Dobrý den, mám prosbu. Jak jsem si zřizoval další účet u Poštovní spořitelny, tak mi tam řekli, že jsem v databázi Cetelem pořád. Chtěl bych to odstranit. Je to možné? Děkuji.

Dobrý den,

záznamy z bankovních a nebankovních registrů (BRKI, NRKI, Solus) vymazat nelze, ale banky k záznamům starším 4-5 let nepřihlížejí. Doporučuji zrušit účty u Poštovní spořitelny (kde neustále platíte za všechno poplatky) a zřídit si běžný účet u Equa bank, kde máte vše zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběry z bankomatů všech bank).

Články o Equa bank

Velké porovnání hypoték – duben 2018

Velké porovnání hypoték – duben 2018

18.4.2018, Hypotéka

…n c=23 d=2018-04-19 id=1159a1161a321a707a1058a1119a997a1009] Hypotékydo 90% LTV Do 3% seženeme hypotéku na samé hranicimaximálního LTV uWüstenrot,Equa bank, Sberbank a mBank. Banky mohou mít vportofliujen 15% hypoték sLTV 80-90%. Přesto se nenaplnily černé scénáře nedostupnostihypoték pro k…

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

9.4.2018, Běžný účet

…rma bez jakýchkoliv podmínek příjmu zasílaného na účet či minimální útraty kartou? [comparison c=21 d=2018-04-08  id=164a1182a1144a1235a1024a747] Equa bank nabízí neomezené výběryz bankomatů všech bank. Air Bank má nejlevnější platby do zahraničí(EU/mimo EU za 25 Kč/100 Kč). A Fio banka má …

Velké porovnání hypoték – leden 2018

Velké porovnání hypoték – leden 2018

22.1.2018, Hypotéka

… Posledním mohykánem s nabídkou pod 2% jeFio banka, které s mírným odstupem dýchá na záda Sberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, v těsném závěsuWüstenrot (2,34%). Air Bank konečně splnila slib zavedení nových hypoték, kterénabízí za 2,49% …

Termínované vklady – úroky rostou

Termínované vklady – úroky rostou

7.12.2017, Spoření

…t o 0,25%) již výraznějizahýbal hypotékami. Následně několik prvních bank ohlásilo růst úroků utermínovaných vkladů.  TermínovanévkladyJ&T Banka, Equa bank a Sberbank zvedly v posledních týdnech plošněvšechny úrokové sazby pro termíny 1-5 let. NEY spořitelní družstvo zavedlobonus pro termín…

Kolik stojí výběr z bankomatu?

Kolik stojí výběr z bankomatu?

19.9.2017, Běžný účet

…í, ale stále mohou být i zdarma. Bankytotiž mimo provozních nákladů bankomatů musí hradit i poplatek cizí bance. Bezkonkurečněnejlepší nabídku má Equa bank, která nabízí dlouhodobě neomezené výběry zcelazdarma a bez jakýchkoliv podmínek. Stále zdarma byť s jistými omezeními čipodmínkami je …Rychlé odkazy

Banky v ČR