Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBKCZPP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  J

  #8187, Která banka nabízí bezplatný účet?, Běžný účet, 3.12.2019

  Dobrý den, nyní mám účet u České spořitelny, ale potřebuji ještě jeden účet s kartou, na kterém budou peníze jen někdy (nebude aktivní celý rok). Chtěla bych se zeptat, co byste mi doporučili za společnost k vedení účtu, pokud nechci platit vůbec žádné poplatky za vedení ani za vlastnictví karty. Předem díky za odpovědi.

  Dobrý den,

  doporučuji běžný účet od Equa bank, která nabízí vedení účtu a všechny transakce zcela zdarma a bez podmínek.

  ES

  #8186, Poskytnuní informací, Banka, 3.12.2019

  Dobrý den, potvrdí mi banka, že přijala částku zaslanou prostřednictvím složenky České pošty? Zda byla částka připsána na konkrétní účet, to už mi bylo sděleno, že tuto informaci od banky nedostanu. Avšak zda banka přijala částku, bych vědět snad mohla, pokud účet končil /0600. Důvodem je chybně vybraný typ složenky u České pošty. Reklamaci u České pošty mohu provést jen v případě pokud banka peníze nepřijme. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  tuto informaci Vám banka neposkytne, neboť pro banku nejste partnerem v obchodním vztahu (tím je Pošta, která pro Vás platbu realizovala). Platit složenkou na Poště je stejné jako místo volání/SMS/emailu posílat telegram - oboje patří dávné minulosti. Zřiďte se běžný účet u banky a platby posílejte přímo ze svého účtu. Mnoho bank nabízí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek (doporučuji Equa bank), včetně všech transakcí zdarma. Nic Vás to nebude stát, bude to pohodlné (platby zadávané z domova přes internetbanking) a budete mít dokonalý přehled o platbách a historii účtu. Každá nedoručená platba se Vám automaticky vrací na účet, takže budete mít taktéž přehled o doručených/nedoručených platbách.

  JK

  #8180, Erasmus a běžný účet, Běžný účet, 1.12.2019

  Dobrý den, jedu příští rok na 2 měsíce na odbornou stáž v rámci programu Erasmus do Estonska. Chtěl jsem se tudíž zeptat, jestli má cenu si zakládat účet v eurech nebo je PlusKonto u ČSOB dostačující pro pobírání stipendia v EUR?

  Dobrý den,

  základní účet u ČSOB máte pravděpodobně veden v korunách. Určitě bych doporučil ještě jeden účet vedený v EUR (u stejné či jiné banky), neboť stipendium i výdaje v Estonsku budou v EUR a při ukládání peněz na korunový účet by tak zbytečně docházelo k dvojí konverzi (kurzové ztrátě). Pro Erasmus by byl vhodnější běžný účet od Equa bank, která nabízí mimo vedení účtu a tuzemských transakcí zdarma výběry v zahraničí jen za 9 Kč (ČSOB si účtuje 100 Kč).

  IP

  #8058, Účet pro příjem důchodu ze zahraničí, Běžný účet, 18.11.2019

  Dobrý den, pobíráme důchod se zahraničí. Uvažujeme o založení bankovního konta v ČR, na které by nám byl důchod v eurech zasílán. Nevíme jak je to s poplatky a náklady na takové konto. U které banky bychom si měli konto otevřít? Kde je to vzhledem k výši nákladů optimální? Můžete nám poradit?

  Dobrý den,

  doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte vedení účtu zdarma a bez podmínek. Příchozí SEPA platba (v EUR v rámci EU) jen za 9 Kč a od prosince zdarma (díky regulaci EU, která zakazuje účtovat za SEPA platby více než za tuzemské).

  M

  #8015, Pro internetové platby, Běžný účet, 13.11.2019

  Dobrý den, chtěl jsem si zřídit nový účet na platby na internetu v ČR a zahraničí a celkově pro platby na internetu jako např. Paypal, Aliexpress, ps store atd. tj. účet pokud by někdo nějak zneužil, tak by na něm bylo omezené množství prostředků a můj hlavní účet by zůstal nedotčen. Můžete mi doporučit 3-4 nejvhodnější banky (účty) zaměřené na online bankovnictví? Informací je přehršel a už se v tom ztrácím. Děkuji

  Dobrý den,

  od poloviny letošního roku musí být každá online platba kartou autorizována (např. potvrzením SMS). Není tak již možné zneužití karty jako v minulosti jen na základě znalosti čísla karty, data expirace a CVV/CVC kódu. Jinak lze samozřejmě doporučit Equa bank, Air Bank, Creditas a další banky, které nabízejí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek.

  Články o Equa bank

  Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

  Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

  4.12.2019, Pojištění

  …lpách. Pojištění na lyže vám dokáže zachránitspoustu peněz v zahraničí i v České republice. Jak nedávno ukázal průzkum, který si nechalazpracovat Equa bank, jen letos se na zimní dovolenou chystá třetina obyvatelČeska. A rozhodně se přitom nemůžou spoléhat jen na kartičku pojištěnce a úrazo…

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  …řevést inkaso atrvalé platby ze stávajícího účtu Kromě UniCredit Bank v současnosti získátefinanční bonus také u: Moneta Money Bank (1 000 korun) Equa bank (500 korun) a ČSOB (500 korun) Ve všech případech na něj mají nárok jen novíklienti a vždy po splnění podmínek předepsaných danou banko…

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  30.9.2019, Běžný účet

  … Některé bankynavíc k běžnému účtu přidávají možnost založit si zdarma spořicí účet. Takovoumožnost nabízí například už zmíněná Česká spořitelna, Equa bank neboRaiffeisenbank. Kromě tohoposkytovatelé lákají i na další služby, které k běžnému účtu nabízí. Jsou tonapříklad: bezplatnévýběry z …

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  25.9.2019, Spoření

  …ná to, že přijde plošný pokles na celémtrhu. Některé banky naopak na přelomu srpna a září úrokové sazby spořicích účtůzvyšovaly. První z nich bylaEqua bank, která zvedla úrok z 1,3% na 1,5%. Má to ale jeden háček – vyššísazba se týká pouze vkladů nad 500 000 korun na Spořicím účtu Max. Poku…

  Velké porovnání spoření – září 2019

  Velké porovnání spoření – září 2019

  18.9.2019, Spoření

  …ací je možné si vyjednat 2%a banka údajně s touto nabídkou vybrané klienty i obvolává. U Wüstenrotu senesmlouvá, všichni dostanou stejných 1,7%. Equa bankpřipravuje novou kampaň pro spořící účty od 30/9/2019. Uvidíme, jestli vylepšístávající nabídku (1,3%). [comparison c=4 d=2019-09-13  i…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR