Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank

  • Založit online Běžný účet

   Za běžné služby nic neplatíte. Proč byste také měli?
   V Equa bank nemusíte platit poplatky za otevření ani za vedení účtu. K běžnému účtu v korunách si můžete zdarma otevřít také účet v EUR a USD.

  • Minutová půjčka

   U nás žádné skryté poplatky a podmínky nečíhají.

  • RePůjčka - konsolidace

   Konsolidace - vyměňte všechny splátky za jednu.

Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
IČ: 47116102 
SWIFT: EQBKCZPP 
Kód banky: 6100 
Na českém trhu:  
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Equa bank

Moderní nízkonákladová banka, která nabízí při splnění velmi nenáročných podmínek vedení účtu kompletně zdarma (i včetně výběrů z bankomatů), velmi slušně úročený spořící účet, jednu z nejlepších hypoték na trhu (nejnižší úrok, nulové poplatky) a stejně vynikající spotřebitelský úvěr (opět nízký úrok pod 10% a nulové poplatky). S úvěry banka aktivně cílí na klienty konkurence a nabízí bezkonkurenční podmínky pro refinancování. -

O bance Equa bank

Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořicí účty s možností vedení zdarma, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry.

Flash news o Equa bank

18.8.2017

EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

Dotazy v poradně k Equa bank

M

#4190, Dlouhodobé spoření, Spoření, 10.1.2018

Dobrý den, dlouhodobě spořím pro svého synovce. Peníze mám u spořícího účtu banky Creditas, kde mám základní úrok 0,50 % + bonusový úrok 0,10 %. Měsíčně posílám na účet 1 000 Kč, žádné peníze nevybírám. Předpokládám, že spoření bude ještě trvat 14 let. Osobní účet mám u Equa bank, kde mám pro sebe spořící účet Hit. Pro synovce jsem chtěla zvolit odlišnou banku s dobrým úrokem. Cílem je pouze dlouhodobé dobré spoření. Doporučujete mi nějakou jinou - vhodnější banku (ne družstevní záložnu) nebo jiný typ spoření pro tento můj cíl?

Dobrý den,

Creditas na spořícím účtu nabízí úrok aktuálně jen 0,1% + bonus 0,2% (dohromady 0,3%). Inflace je nyní cca 2,5%, tedy na takto uložených penězích tratíte ročně 2,2%. Lepší úrok nabízí ING Bank (0,5%), Equa bank (0,8%) či Air Bank (1%), ale spořící účet není obecně vhodný pro dlouhodobé spoření. Lépe jsou na tom termínované vklady, ale ty jsou vhodné pro jednorázové složení vyšší částky (ne pro pravidelné spoření).

Co zkusit stavební spoření? Úrok 1% a státní podpora 10% z ročního vkladu (při měsíční úložce 1 000 Kč bude roční podpora 1 200 Kč - lepší by ale bylo ročně vkládat 20 000 Kč pro dosažení max. státní podpory 2 000 Kč). Stavební spořitelna ČS si za založení spoření online účtuje poplatek jen 495 Kč.

Bude-li Vám za 14 let min. 60 let, pak doporučuji penzijní spoření (dříve zváno penzijní připojištění). Na každých uložených 1 000 Kč Vám stát přidá 230 Kč a v 60 letech lze vše vybrat. 

MM

#4171, Nemám účet - jak zaplatit?, Platba, 5.1.2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, potřebuji poslat splátku na účet Raiffeisenbank. U nás v Orlové RB není a nemam ani účet. Přes kterou banku by to šlo poslat? Děkuji.

Dobrý den,

nemáte-li účet u žádné banky, pak Vám zbývají jen 2 možnosti:

1) vložit hotovost na splátkový účet na pobočce Raiffeisenbank (za toto si banky účtují nemalý poplatek, tzv. za vklad provedený třetí osobou, obvykle 70-100 Kč)

2) poslat peníze složenkou přes Českou poštu (za toto opět zaplatíte nemalý poplatek)

Nebylo by jednodušší si zřídit běžný účet u banky? Equa bank, Fio banka a Air Bank nabízejí vedení účtu a všechny platby zcela zdarma a bez podmínek. Účet lze otevřít online bez návštěvy pobočky.

T

#4168, Eura nebo koruny?, Spoření, 4.1.2018

Dobrý den, chtěla bych založit spořící účet v eurech nebo korunách. Jakou budu mít roční úrokovou sazbu? Předem děkuji.

Dobrý den,

nemáte-li velmi dobrý důvod pro spoření v eurech (např. časté příjmy a výdaje v EUR), doporučuji korunu. V jaké měně dostáváte výplatu? Koruna bude vůči euru i nadále posilovat, takže by se vám úspory v eurech znehodnocovaly. Kompletní přehled CZK i EUR úroků zde. ING Bank nabízí bez podmínek 0,5% do 300 000 Kč. Air Bank a Equa bank při splnění velmi jednoduchých podmínek 0,8-1% do 200-350 000 Kč.

L

#4163, Komu platím pojistné?, Pojištění, 4.1.2018

Dobrý den, prosím o pomoc, měla jsem úraz a platím si úrazovou pojistku. Nejsem doma a dlouho nebudu a potřebuji zjistit podle čísla účtu komu platím úrazovou pojistku. Na příslušné bance toho účtu mi nechtěli sdělit, komu účet patří, a moje banka Equa bank taktéž ne. Děkuji Lenka

Dobrý den,

žádná banka Vám nemůže poskytnout jakékoliv informace o majiteli účtu v rámci zachování bankovního tajemství. Zkuste číslo účtu zadat to vyhledávače (Google, Seznam) - pojišťovny čísla účtů pro platby pojistného zveřejňují na svých webech a nemělo být problém pojišťovnu identifikovat. 

PN

#4155, Neomezené výběry z bankomatů všech bank, Běžný účet, 31.12.2017

Dobrý den, nemohu se u nikoho dopátrat (sama banka ani zákazníci mi neodpověděli), zda zpráva od Air Bank (informace o zůstatku) se vejde do délky dvou SMS zpráv (2x 160 znaků). Používám SMS-e-mail pro č. u mob. operátora. Toto v Equa bank funguje skvěle. Totéž má zápornou odpověď u Raiffeisenbank, ale na druhé straně je u nich možné neomezeně v ČR vybírat z bankomatu jakéhokoliv banky zdarma (ne jen u účtu v Equabank, jak bylo dne 1.12. 2017 v odpovědi uvedeno). Navíc jsou výběry zdarma i v jiných bankomatech možné i u UniCredit Bank. Děkuji.

Dobrý den,

bezplatné výběry z bankomatů všech bank nenabízí pouze Equa bank, ale i mnoho dalších bank (mBank, UniCredit Bank, Raiffeisenbank, atd.). Nicméně jediná Equa bank toto nabízí zcela bez podmínek a jakýchkoliv vedlejších poplatků. U ostatních bank musíte plnit podmínky útraty kartou či obratu na účtu. Jinak platíte nemalé poplatky za vedení účtu či karty. 

Ohledně přesného počtu znaků v SMS zprávě o zůstatku na účtu u Air Bank Vám bohužel taktéž neporadím. Není lepší čas od času zkontrolovat zůstatek a historii účtu přes internetbanking? Neustále pípající mobil po každé změně zůstatku na účtu příliš komfortu neposkytuje. 

Články o Equa bank

Velké porovnání hypoték – leden 2018

Velké porovnání hypoték – leden 2018

22.1.2018, Hypotéka

…TV Posledním mohykánem snabídkou pod 2% jeFio banka, které smírným odstupem na záda dýchá Sberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, vtěsném závěsuWüstenrot (2,34%). Air Bank konečně splnila slib zavedení nových hypoték, kterénabízí za 2,49% s…

Termínované vklady – úroky rostou

Termínované vklady – úroky rostou

7.12.2017, Spoření

…o 0,25%) již výraznějizahýbalhypotékami. Následně několik prvních bank ohlásilo růst úroků utermínovaných vkladů. TermínovanévkladyJ&T Banka, Equa bank a Sberbankzvedly vposledních týdnech plošněvšechny úrokové sazby pro termíny 1-5 let. NEY spořitelní družstvo zavedlobonus pro termín n…

Kolik stojí výběr z bankomatu?

Kolik stojí výběr z bankomatu?

19.9.2017, Běžný účet

…í, ale stále mohou být i zdarma. Bankytotiž mimo provozních nákladů bankomatů musí hradit i poplatek cizí bance. Bezkonkurečněnejlepší nabídku má Equa bank, která nabízí dlouhodobě neomezené výběry zcelazdarma a bez jakýchkoliv podmínek. Stále zdarma byť sjistými omezeními čipodmínkami je m…

Velké porovnání hypoték – září 2017

Velké porovnání hypoték – září 2017

5.9.2017, Hypotéka

…nakteré kvůli jeho ceně ne každý dosáhne. Hypotékysúrokem pod 2% Fio banka, mBank, Sparkasse, Raiffeisenstavební spořitelna, Air Bank, Wüstenrot, Equa bank a Česká spořitelna. 8šampionů, u kterých je stále možné sehnat pětiletý fix pod 2%. Dlouhodoběnejlepší sazby drží Fio banka (1,58%/1,68…

Velké porovnání spoření – srpen 2017

Velké porovnání spoření – srpen 2017

28.8.2017, Spoření

…nezměnilo. Kdo jeochoten plnit podmínky útraty kartou či min. příjmu zasílaného na běžný účet,ten sáhne po spořícím účtu od Air Bank, Sberbank či Equa bank a bude odměněnnejvyšším možným úrokem 0,80-1,00%. Naopak bez jakýchkoliv podmínek je možnépeníze nechat úročit u ING Bank či J&T Ba…Rychlé odkazy

Banky v ČR