Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBK CZ PP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  T

  #11854, Jak dlouho trvá SEPA platba?, Platba, 20.11.2020

  Dobrý den, ze Slovenska mi mají poslat 5 690 EUR na můj běžný účet u Equa bank, který je v CZK. Jak dlouho to cca trvá?

  Dobrý den,

  euro platba ze Slovenska do ČR trvá 1 pracovní den. Equa bank připisuje platby obratem, není zde žádné zpoždění. 

  RS

  #11833, Získám půjčku po insolvenci?, Půjčka, 18.11.2020

  Dobrý den, na internetu jsem narazil na vás jako finančního poradce. Neznám nikoho na koho bych se mohl obrátit. Osobně jsem po insolvenci 4,5 roku (duben 2021 to bude 5 let). Chtěl bych prosím radu, zdali mám šanci získat půjčku v bankovním sektoru. A pokud ano, co proto musím udělat. Děkuji předem za odpověď.

  Dobrý den,

  získat půjčku 4,5 roku po úspěšně ukončené insolvenci není nemožné. Banky budou jako v případech jiných úvěrů posuzovat vaše příjmy, výdaje a prohledávat registry dlužníků. 

  Co pro získání půjčky po insolvenci tedy musíte udělat?

  Dodržovat dobrou finanční morálku. Velmi důležité je, jestli jste za dobu od skončení insolvence hradil včas účty za telefon, energie, či nevykázal jiné dluhy po splatnosti? Pokud jste 4,5 roku "čistý" a máte solidní zaměstnání a příjem, tak jste vlastně pro banku dobrý klient. 

  Nezačínat online půjčkou u nebankovní společnosti! Získal byste malé peníze za vysokou úrokovou sazbu desítek, či stovek procent. Mezi bankami můžete klidně zkusit požádat o půjčku on-line u EQUA Bank. Tato banka zachovává poměrně racionální hodnocení rizika a nenavyšuje zbytečně rizikovými přirážkami úrokovou sazbu. Důležité je, že posouzení žádosti i následné změny půjčky jsou bez poplatků.

  Žádat rozumnou částku úvěru. Mít plán na co prostředky použijete a být schopen na dotaz bance prokázat, že váš plán je rozumný a počítáte se splacením jistiny i příslušenství. Resp. být si jistý, že vaše příjmy přesahují s rezervou výši splátek půjčky. Pokud požádáte o příliš vysokou částku, může vás scoringový proces hned vyřadit a vaše žádost bude bez detailního zkoumání zamítnuta.

  V případě zamítnutí žádosti hned nezkoušet další žádosti u jiných bank. Je nutno upozornit, že žádosti o půjčky jsou včetně jejich výsledků vedeny v bankovním registru informací. Pokud byste žádal opakovaně a banka by vaši žádost zamítla třeba jen kvůli krátké době od insolvence, budou se vaše zamítnuté žádosti hromadit v registru. Další banka může předchozí zamítnutí půjčky bez znalosti důvodu hodnotit jako negativní a kvůli tomu rovněž žádost zamítnout. Naopak pro vás pozitivní by mohlo být, kdybyste písemně trval na novém posouzení původní žádosti a bance prokázal váš čistý záměr.

  Je nutné podotknout, že každá banka přistupuje k úvěrování klientů po insolvenci jinak. Většinou můžete počítat s tím, že při méně než 4 letech po insolvenci není šance půjčku či hypotéku získat. Naopak po více jak 5 letech od insolvence je již ve většině bankovních systémů váš "přestupek zahlazen".

  Záleží samozřejmě na tom jak vysoký máte příjem, jaké máte rodinné výdaje a kolik a na jak dlouho si chcete půjčit? Banky také posuzují v jakém oboru pracujete, jaká je vaše rodinná, majetková a finanční situace, atd. Vyšší šanci získat půjčku mají vždy bonitnější klienti a pracující v pandemií nepostižených odvětvích. 

  A

  #11817, Poplatky a vedení účtu v insolvenci, Běžný účet, 18.11.2020

  Dobrý den, zajímá mě, když je někdo v insolvenci, jestli si Česká spořitelna účtuje poplatky za vedení účtu, i když účet není používán? Nebo po skončení insolvence bude muset dotyčný zaplatit za 5 let poplatky za vedení účtu?

  Dobrý den,

  účtuje-li Vám banka poplatky za vedení účtu, pak se tyto poplatky platí za každý měsíc (nehledě na aktivitu na účtu). Při exekuci/insolvenci mohou banky navíc účtovat další poplatky, např. za nucenou spolupráci s exekutorem. Doporučuji mít běžný účet u takové banky, která nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek - např. Equa bank

  J

  #11805, Kde spořit?, Spoření, 16.11.2020

  Dobrý den, kdo nabízí nejvyšší úroky na spoření?

  Dobrý den,

  přijde na to, kolik peněz a na jak dlouho budete ukládat. Pro krátkodobé uložení nižších částek dobře poslouží spořicí účet (např. Equa bank 1% do 200 000 Kč). Pro uložení vyšších částek na delší dobu bude lepší termínovaný vklad (např. J&T Banka 1,8% na 2 roky). 

  ZK

  #11803, Mám dát peníze do slamníku?, Spoření, 16.11.2020

  Dobrý den, mám v Equa bank běžný a spořící účet HIT. Na spořícím účtu 209 000 Kč. Mám je vybrat a dát do slamníku nebo je ještě šance na jejich zhodnocení? Mám investovat např. na 1 - 2 roky? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  peníze do slamníku určitě nedávejte, tato varianta má samé nevýhody:

  Spořicí účet u Equa bank

  • peníze úročeny 1% do 200 000 Kč (málo, ale lepší než nic)
  • vklad je pojištěn na 100% hodnoty do ekvivalentu 100 000 EUR (cca 2,6 mil. Kč)
  • peníze Vám z banky nikdo neukradne ani nemůže dojít k jejich poškození, např. vlivem živelné události
  Slamník

  • peníze nejsou úročeny (nedostanete ani 1% jako v Equa)
  • hrozí riziko krádeže nebo poškození bankovek např. požárem či vodou
  Investovat peníze může být zajímavé, ale musíte si správně ohodnotit rizika a velmi dobře rozmyslet, proč, kolik a do čeho budete investovat. Určitě nemá smysl investovat tzv. natruc z důvodu nízkých úroků.

  Články o Equa bank

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  19.10.2020, Hypotéka

  …ižují i největší poskytovateléŽe mají banky prostor k dalšímu zlevnění seprojevilo už v první půlce podzimu. Jen v září zlevnily hypoteční úvěry: Equa bank, Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Začátkem října se pak pro snížení sazebrozhodla i ČSOB. Spolu s ní zlevnila také Hypoteční banka, …

  Spoření s úrokem 3 % i pro současné klienty? Nabídka skončila po 3 týdnech

  Spoření s úrokem 3 % i pro současné klienty? Nabídka skončila po 3 týdnech

  7.10.2020, Spoření

  …propadů úrokových sazeb Českénárodní banky se totiž zhodnocení spořicích účtů obvykle pohybuje maximálněokolo 1 %. Například: mBank nabízí 1,2 %, Equa bank nabízí 1 % a Hello bank! nabízí také 1 %. Ostatní poskytovatelé se už pohybují pod 1%hranicí. Jedinou výjimkou je družstevní záložna Ar…

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  30.9.2020, Běžný účet

  Přestože je začátek letošního školního rokukvůli koronavirové pandemii dost specifický, jedno se nemění – bankypřichystaly řadu speciálních akcí pro studenty. Za založení účtu tak můžouzískat až 1 500 korun. A k tomu další výhody studentských účtů. Zatímco některé akce platí jen do konce zá…

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …o i další bankyČeská spořitelna se tak zařadila po bokdalších poskytovatelů, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatňuje některénadstandardní …

  Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

  Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

  15.7.2020, Spoření

  …y jasně zvítězil nad zvyšováním. Creditas snížila úroky o víc než polovinuPokles sazeb u spořicích účtů oznámily včervnu 4 banky: Banka Creditas, Equa bank, Expobank, a Komerční banka. Největší změny přichystala Banka Creditas.Zrušila totiž 1% úročení, které se týkalo všech vkladů bez ohled…  Banky v ČR