Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBKCZPP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  K

  #7005, Účet pro Erasmus, Běžný účet, 9.7.2019

  Dobrý den, chystám se na půl roku na Erasmus do Španělska a potřebovala bych poradit s výběrem eurového účtu. Na účet mi bude chodit stipendium jako příchozí zahraniční platba v eurech a z účtu budu potřebovat v zahraničí hlavně několikrát do měsíce vybírat z bankomatu. SEPA platby nejspíše odesílat nebudu. Zatím mi nejvýhodněji vychází eKonto STUDENT PREMIUM od Raiffeisenbank, které by mělo mít vše co potřebuji bez poplatku, ale bojím se, aby po skončení pobytu v zahraničí nebyly nějaké komplikace se zrušením účtu. Případně ještě uvažuji o běžném účtu u Equa bank, kde by snad zrušení mělo být bezproblémové, ale zase si za služby co potřebuji účtují poplatky. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  zrušení účtu u obou bank je bezproblémové. Jestli splníte všechny podmínky studentského konta u Raiffeisenbank (obrat, max. 1 SEPA platba), volte tuto banku. V opačném případě bude lepší Equa bank, která Vám bez jakýchkoliv podmínek nabízí všechny příchozí SEPA platby a výběry za bankomatů v zahraničí za 9 Kč (U RB máte druhou SEPA platbu již za 200 Kč a při neplnění podmínek měsíční poplatek za vedení účtu 49 Kč).

  V

  #6983, Která banka má nejlepší kurzy?, Banka, 6.7.2019

  Vážená redakce, obracím se na Vás s dotazem ohledně nejlepšího směnárenského kurzu CZK - EUR na českém trhu. Kdo na českém trhu nabízí nejvýhodnější podmínky? Co jsem se koukal, tak asi nejvýhodnější nabízí banka Creditas. Nevím jak funguje a jaké jsou ohlasy a kurz u nástroje FX Money od Monety.  Event. jestli něco podobného nabízí i jiná česká banka. Obracím se na Vás proto, že jste mi už několikrát pomohli se dobře rozhodnout v bankovních produktech. Určitě nejsem sám, kdo z Čech pracuje v zahraničí a má příjem v EUR a potřebuje poradit. Eventuálně by stálo za to, udělat přehledný článek aby se člověk zorientoval.

  Dobrý den,

  nejlepší kurzy nabízí momentálně Vámi zmíněná banka Creditas, přičemž při směně nad 100 000 Kč lze s Creditas dohodnout ještě lepší podmínky. Dále lze také doporučit Air Bank a Equa bank. Čistě pro platby kartou (mKarta Svět) pak mBank.

  M

  #6801, Důvody pro zamítnutí půjčky, Půjčka, 12.6.2019

  Dobrý den, měl bych dotaz na pana Strašáka. Narazil jsem na vaší odpověď zde. Mám nyní osobní problém, na který bych rád našel odpověď. Byl jsem dlouholetým (ca 20 let) klientem Cetelemu, nyní Hello bank. K minulému měsíci jsem u nich měl půjčku, kterou mi před třemi lety schválili během devíti minut na částku 270 000 Kč za 9 115 Kč měsíčně. Minulý měsíc jsem tuto půjčku doplatil a nyní jsem žádal o 200 000 Kč na sedm let za 2 990 Kč měsíčně. Dnes mi tuto půjčku zamítli, jak popisujete, bez udání důvodu. Musím zdůraznit, že jsem nikdy! nebyl v prodlení splátek, jsem sedm let zaměstnán na stejném místě s příjmem kolem 30 000 Kč čistého. Nechápu, proč nejsou banky ochotny svým dobrým a dlouholetým klientům sdělit důvod, aby například mohli zrušit kontokorent, nebo kreditní kartu pro zvýšení bonity a ještě udělají problém, že uloží do systému neúspěšnou žádost, která tam zůstává několik let. Myslím si, že by každý měl mít právo vědět, za co je souzený a pokud má banka právo tyto informace nesdělovat, tak by ale neměla mít právo poškozovat důvěryhodnost kohokoli u jiné společnosti, pokud nic špatného neudělal. Děkuji

  Dobrý den,

  pro získání půjčky je třeba mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, mít dostatečný příjem, nemít negativní záznamy v registrech dlužníků a být přiměřeného věku (banky méně ochotně půjčují mladým do 21 let a starším nad 55 let). Pokud toto všechno splňujete a Hello bank Vám půjčku neschválila, zkuste ještě jinou banku (např. Equa bank, Air Bank). Třeba s odstupem jednoho měsíce a zkuste požádat o nižší částku s kratší splatností či s nižší měsíční splátkou. 

  Politika nesdělování důvodů pro zamítnutí půjčky, odmítnutí uchazeče o zaměstnání atd. vychází z dnešní super-korektní doby, kdy se každý druhý cítí být diskriminován a má potřebu se odvolávat k ombudsmanovi či rovnou soudit. Pokud např. letecká společnost hledá na pozici letušky mladší a hubenější slečnu, nemůže odmítnutému zájemci sdělit "jste starý a více při těle". Proto ani banky nesdělují klientům důvody zamítnutí půjčky. Bankám by to v ničem nepomohlo a jen by se vystavily riziku žalob. 

  I

  #6795, Levné výběry v zahraničí, Běžný účet, 12.6.2019

  Dobrý den, v jaké bance je nejvýhodnější si založit běžný účet? Výběry v zahraničí!

  Dobrý den,

  doporučuji běžný účet od Equa bank, která mimo vedení účtu zdarma a bez podmínek nabízí velmi levné výběry z bankomatu v zahraničí (celosvětově jen 9 Kč/výběr).

  JBP

  #6662, Za co mi banka účtuje poplatky?, Běžný účet, 29.5.2019

  Dobrý den, mám osobní účet u Poštovní spořitelny bez poplatků a nyní mi bylo odečteno 20 Kč. Jak to? Děkuji

  Dobrý den,

  Poštovní spořitelna odpouští poplatek za vedení účtu ve výši 69 Kč při splnění podmínek (obrat na účtu 5 000-10 000 Kč). Jedná se ovšem pouze o měsíční poplatek za vedení účtu. Dále si banka účtuje mnoho dalších poplatků za různé operace (např. výběr z bankomatu cizí banky, atd.). 

  Skutečně bezplatný běžný účet nabízí jiné banky, např. Equa bank (vše zdarma a bez podmínek).

  Články o Equa bank

  Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

  Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

  15.5.2019, Banka

  …jí radost především střadatelé. Začátkem května došlo po dlouhé době kdalšímurůstu sazeb na spořících účtech (Trinity Bank 1,58%, Air Bank 1,3% a Equa bank1,2%, které doplňují stále skvělou nabídku Hello Bank 1,5%). Krátkodobé termínovanévklady vsoučasné chvíli téměř postrádají smysl, neboť…

  Velké porovnání spoření – duben 2019

  Velké porovnání spoření – duben 2019

  25.4.2019, Spoření

  …již od podzimu 2018 zatím vyrovnala pouze banka Creditas,která nabízí stejný úrok na běžném účtu Richee (taktéž bez podmínek). Druhémísto obsazujíEqua bank (od 1/5/2019: 1,2% do 200 000 Kč při platbě 3x kartou) a MONETA Money Bank (1,2% do 0,5 mil. Kč bez podmínek),následovány vtěsném závěs…

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …teprve půjde na rodičovskou dovolenou. Podklady: žepobírá peněžitou pomoc v mateřství nebo čestnéprohlášení, že bude pobírat rodičovský příspěvek Equa bankDoplňkový příjemneakceptovatelný samostatně musíbýt na žádosti příjem ze zaměstnání nebo z podnikání Banka akceptuje upeněžité pomoci v …

  Velké porovnání spoření – únor 2019

  Velké porovnání spoření – únor 2019

  7.2.2019, Spoření

  … očekávají 2-3 zvýšení o 0,25%. Spořící účetPro menší úložkydo 300 000 Kč lze vřele doporučit Hello bank (1,5%), Sberbank (1,03%), Air Bank(1%), Equa bank (1%), Raiffeisenbank (1% a bonusová sazba 3% do 150 000 Kč naprvních 6 měsíců) či Creditas (1%), která nabízí taktéž velmi dobře úročen…

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …tů a v realitních obchodech je flexibilita klíčovýmparametrem. Za 2,89% lze hypotéku s pětiletým fixem pořídit u mBank aUniCredit Bank. Sberbank, Equa bank a refinancování od Wüstenrot jsou těsně po3%. S mírným odstupem následuje Air Bank, Komerční banka, Česká spořitelna, Sparkassea skupin…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR