Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBK CZ PP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  B

  #15406, Zahraniční platba, Platba, 22.9.2021

  Dobrý den, prosím, jak nejlevněji poslat z ČR peníze na účet na Srilance? Příjemce bude vybírat Srilanskou Rupii. Mohu odeslat buď z Fio, Equa nebo Moneta. Moc děkuji za radu, nedokáži to posoudit.

  Dobrý den,

  Fio Vám za odchozí zahraniční platbu mimo EU naúčtuje 200 Kč, Equa bank 299 Kč a Moneta 1% (min. 220 Kč). Zvažte též kurzy bank (dle měny, ve které budete platbu zadávat).

  F

  #15312, Předčasné splacení půjčky, Půjčka, 11.9.2021

  Dobrý den, chtěl bych předčasně splatit půjčku u Equa bank a není mi jasné, proč se jistina liší od aktualního zůstatku jistiny (včetně úroků a poplatků) o deset tisíc Kč, když ve smlouvě mám uvedeno, že předčasné splacení půjčky je zdarma. Děkuji

  Dobrý den,

  požádejte o vyčíslení zůstatku půjčky k datu předčasného splacení úvěru. Máte-li sjednané předčasné splacení zdarma, bude Vám vyčíslena jen aktuálně dlužná částka. 

  MP

  #15307, Studentský účet Equa bank, Běžný účet, 11.9.2021

  Dobrý den, Equa Bank nabízí běžný účet od 15 let a při jeho zakládání nevyžaduje žádné údaje zákonného zástupce. Posledním krokem tvorby účtu je podepsání rámcové smlouvy - podepisuje tuto smlouvu zákonný zástupce nebo neplnoletý klient?

  Dobrý den,

  některé banky (např. Equa bank) umožňují založení běžného účtu od 15 let bez souhlasu zákonného zástupce (smlouvu podepisuje dítě, nikoliv rodič). 

  DK

  #15292, U které banky refinancovat půjčky?, Půjčka, 9.9.2021

  Dobrý den, chci změnit banku. Mám nebankovní půjčku, ne moc vysokou, ale za to s šílenými úroky a potřebuji konsolidaci půjček. Můžete mi doporučit, která banka má docela normální úrok? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  doporučuji refinancování půjčky od Equa bank či mBank. Bonitní klient s dostatečným příjmem dosáhne na úrok 4-5%.

  MM

  #15245, Běžný účet pro studenta ze Slovenska, Běžný účet, 4.9.2021

  Dobrý deň, sme zo Slovenska a dcéra ide študovať na VŠ do Čiech. Musí mať založený český účet. Prosím Vás, akú banku by ste nám poradili? Ďakujem

  Dobrý den,

  dobrý běžný účet bez poplatků a podmínek nabízí Equa bank a mBank

  Články o Equa bank

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  9.8.2021, Půjčka

  …lé podleIndexu odpovědného úvěrováníPoskytovatelé se 4 hvězdičkami               Air Bank Kamali Home Credit Česká spořitelna Cofidis ČSOB ESSOX Equa bank Komerční banka Fio banka UniCredit Bank Moneta Money Bank Poskytovatelé bez hvězdičky Sim půjčka Tando půjčky CreditOn CreditStar Expre…

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  4.8.2021, Banka

  …semohou brzy dostat i další finanční instituce. Letos v únoru totiž oznámily spojení dvěvýznamné banky na českém trhu, konkrétně Raiffeisenbank a Equa bank. 1.července 2021 pak Raiffeisenbank zaplatila sjednanou kupní cenu a stala se takjediným akcionářem Equa bank. K fúzi má podle poslední…

  Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

  Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

  23.6.2021, Banka

  …e(v čele sfondem Petrus Adviser). Rok 2021 je zatím ve znamená fúzí a akvizic. NejprveČeská spořitelna koupila banku Sparkasse, následoval prodej Equa bank do rukou Raiffeisenbanka vše bylo prozatím dovršeno oznámením ING Bank o ukončení retailových služeb apřevodu klientů do RB. Již loni d…

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  9.6.2021, Běžný účet

  …e chystá rozšiřovat svou síťvkladomatů. Podobně postupují i další poskytovatelé.Vkladomaty tak aktuálně nabízí: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, a UniCredit Bank. U všech jsou při…

  Spojení Raiffeisenbank s Equa bank má zelenou. Letos se ale zřejmě nestihne

  Spojení Raiffeisenbank s Equa bank má zelenou. Letos se ale zřejmě nestihne

  12.5.2021, Banka

  Bez námitek. Takové je stanovisko Úřadu proochranu hospodářské soutěže k chystanému spojení Raiffeisenbank s Equa bank.Banky ho oznámily už v únoru a chtěly vše dokončit do konce letošního června.Vše ale nasvědčuje tomu, že se obchod protáhne. Klienti Equa bank se tak zatímnemusí bát žádnýc…  Banky v ČR