Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBK CZ PP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  J

  #12499, Půjčka a opožděná splátka, Půjčka, 18.1.2021

  Zdravím, mám za sebou 3 splacené úvěry bez prodlení u Equa Bank, u které bych chtěl žádat o úvěr asi 300 tisíc. Nyní mám aktivní úvěr a kvůli měsíční karanténě s komplikacemi jsem byl v prodlení s jednou splátkou a to až 14 dní. I když jsem se s bankou domluvil, že klidně počkají, přesto jsem automaticky v registru. Nechal jsem si poslat výpis z kolikmam.cz ohledně BRKI a nemám žádné pohledávky ani zastavené kontrakty apod. Když mám cca 20-21 000 Kč v čistém a nastavím si splátku 6 tisíc měsíčně, k tomu bydlím u rodičů a mají stále příjmy, tak by opožděná splátka nemusela hned znamenat velký prohřešek a zamítnutí ale spíš jen větší úroky u půjčky?

  Dobrý den,

  jedna opožděná splátka o 14 dní v krizi koronaviru (a jinak čistá úvěrová historie) určitě nebude důvodem pro zamítnutí půjčky. Možná Vám banka napočítá vyšší úroky. Příjem 21 000 Kč je pro měsíční splátku 6 000 Kč dostatečný. 

  MA

  #12285, Nesplácení půjčky a vymáhání dluhů, Půjčka, 4.1.2021

  Pokračování dotazu č. 12281: Děkuji za odpověď. Mám ještě otázku. Jak dlouhá doba obvykle uplyne od první nezaplacené částky k vydaní exekučního příkazu soudem, nikoli k samotné práci exekutora? A jak je to s věřiteli v mimobankovním sektoru jako například Cetelem, Provident apod.? Vím že oni tyto věci předávají přímo vymahatelským firmám. Dokonce to dělají i banky, např. Equa Bank. Co mají tyto vymahatelské firmy společné s exekutory a mají stejná práva? Jak je možné, že exekutor musí čekat na soud a oni ne? Navíc pokud získám peníze v průběhu času, od doby kdy věřitelé (bankovní či nebankovní sektor) věc postoupí do soudního řízení? Mohu dluh znovu začít splácet, či zaplatit celý, nebo již musím počkat jak to vše dopadne? Pokud začnu splácet dluh v období kdy se problémem již zabývá soud, ale nedošlo ještě k rozsudku, může být tento soud zrušen? A poslední otázka, v případě že finančně nejsem schopen splácet své závazky dle smluvních ustanoveních o úvěru, které jsem uzavřel s bankami, ale pravidelně splácím ve výši jež mi umožňují současné finanční možnosti, může i tak banka dát věc k soudu a může soud rozhodnout o exekuci? Děkuji

  Dobrý den,

  porušíte-li podmínky úvěrové smlouvy (např. nesplácíte řádně a včas), může Vám věřitel půjčky zesplatnit a požadovat po dlužníkovi okamžité navrácení celé dlužné částky. Toho dlužník obvykle není schopen a věřitel začíná dluh vymáhat. Část věřitelů vymáhá dluhy interně (obvykle soudní cestou/exekučně) a ostatní tyto tzv. úvěry v selhání odprodávají dalším subjektům (nejčastěji společnostem, které se specializují na vymáhání problematických pohledávek). 

  Příklad: Dlužíte 100 000 Kč, přestanete splácet a banka si vyhodnotí, že je pro ni jednodušší pohledávku prodat jiné společnosti za část ceny (např. 40 000 Kč). Banka inkasuje část peněz hned, nemá s tím žádné další starosti/administrativní náklady a v reportingu sníží množství úvěrů v selhání. Banka se tak může naplno věnovat svému oboru podnikání, což je půjčování peněz (nikoliv vymáhání dluhů). Pohledávku koupí firma, která se specializuje na vymáhání pohledávek. Je to WIN-WIN (každý se věnuje tomu, co umí nejlépe - není to nic proti neplatícím klientům). 

  Exekutor má na rozdíl od vymahatelské firmy více možností, jak dluh vymoci (může obstavit majetek, blokovat účet, zajistit srážky ze mzdy, atd.), ale může konat až po té, co soud nařídí exekuci. Vymahatelská firma se obvykle snaží nejprve domluvit s dlužníky "po dobrém" na splátkovém kalendáři a teprve v případě selhání těchto snah žádá firma soud o povolení exekuce (pak opět nastupuje exekutor). 

  Každý poskytovatel půjček (banky, nebankovní společnosti) postupuje trochu jinak a nelze obecně říci, kdo bude jak ve vašem případě dále jednat (a jak rychle). Vždy je lepší (a pro Vás levnější) problémům předcházet a snažit se s věřiteli domluvit. Dluh se totiž navyšuje nejen o úroky z prodlení a smluvní pokuty, ale též o náklady vymáhání. A ty mohou být značné.

  OS

  #12124, Běžný účet pro Slováka, Běžný účet, 16.12.2020

  Zdravim, moj syn zije v Prahe a ma slovensky ucet, na ktory mu chodia eura. Vybera si CZK z bankomatu a tie su nevyhodne zpoplatnene. Plati kartou ke slovenskemu uctu nakupy, avsak neviem akym kurzom je to preratavane. Poprosil ma at mu zjistim, v ktorej ceskej banke si ma zalozit ucet, aby som mu tam mohla posielat peniaze a mohol by aj vyberat z ceskych bankomatov bez poplatku. Vsimla som si, ze kazda banka ma v ten isty den rozdielny kurz devizy nakup. Neviem ktora je prenho najvyhodnejsia, preto vas chcem poprosit o radu.

  Dobrý den,

  při trvalém pobytu v ČR doporučuji si zřídit běžný účet u české banky. Dobrý účet nabízí Equa bank - vše bez poplatků a podmínek, výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma, dobré kurzy.

  I

  #12101, Zahraniční platba, Platba, 14.12.2020

  Dobry den, potrebuji odeslat platbu ze Skotska v GPB na ucet v Cesku. Jak můzu minimalizovat poplatky? Kdyz budu mit k uctu v CR poducet v GPB, bude si banka v UK uctovat stejne poplatky jako za platby z GPB na CZK? Dekuji

  Dobrý den,

  na měně českého účtu nezáleží, skotská banka Vám bude vždy účtovat poplatek za odeslání zahraniční platby. Na české straně doporučuji vybrat banku s dobrými kurzy a nízkými poplatky za příchozí zahraniční platbu (např. Equa bank, Air Bank).

  F

  #12092, Kam uložit úspory na hypotéku?, Hypoteční poradna, 13.12.2020

  Dobrý den, aktivně hledáme bydlení, které chceme financovat hypotékou. Kvůli tomu máme naspořené nějaké finance, které nechceme vázat na příliš dlouhou dobu, kdybychom v dohledné době narazili na nemovitost, kterou bychom chtěli. Prostředky máme nyní na spořícím účtu (zřízený s bonusovým úrokem na kratší období, které bude končit). Je nějaká jiná možnost, kde prostředky na bydlení spořit a zároveň je nemít blokované příliš dlouho, pokud bychom je potřebovali k financovaní bydlení? Děkuji

  Dobrý den,

  úspory na hypotéku budete potřebovat cca do 30 dní od podpisu rezervační smlouvy (v mezičase budete vyřizovat hypotéku a řešit návrh kupní smlouvy a smlouvy o úschově). Peníze tak je možné uložit pouze na spořicí účet. Hello Bank bude i po novém roce nabízet úrok 1%, ale sníží se limit pro lepší úročení na 200 000 Kč/osoba (dohromady s partnerkou každý na svém účtu takto pokryjete 400 000 Kč). Equa bank bude snižovat úročení na 0,7%. Zbývá tedy J&T Banka s úrokem 0,9% pro neomezenou výši vkladu (nebo 1% při sjednání výpovědní lhůty 33 dní).

  Články o Equa bank

  Úroky nad 1 % končí. Spořicí účty zpřísňují podmínky

  Úroky nad 1 % končí. Spořicí účty zpřísňují podmínky

  7.12.2020, Spoření

  … peníze ještě úročí. Přesně takové novinky přinesly alespoň banky,které dosud poskytovaly nejvýhodnější spořicí účty na českém trhu. Tedy: mBank, Equa bank a Hello Bank! mBank opouští pozici číslo 1Nejnověji oznámila změny mBank. Tato bankadosud nabízela spořicí účet s nejvýhodnějším úročen…

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  19.10.2020, Hypotéka

  …ižují i největší poskytovateléŽe mají banky prostor k dalšímu zlevnění seprojevilo už v první půlce podzimu. Jen v září zlevnily hypoteční úvěry: Equa bank, Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Začátkem října se pak pro snížení sazebrozhodla i ČSOB. Spolu s ní zlevnila také Hypoteční banka, …

  Spoření s úrokem 3 % i pro současné klienty? Nabídka skončila po 3 týdnech

  Spoření s úrokem 3 % i pro současné klienty? Nabídka skončila po 3 týdnech

  7.10.2020, Spoření

  …propadů úrokových sazeb Českénárodní banky se totiž zhodnocení spořicích účtů obvykle pohybuje maximálněokolo 1 %. Například: mBank nabízí 1,2 %, Equa bank nabízí 1 % a Hello bank! nabízí také 1 %. Ostatní poskytovatelé se už pohybují pod 1%hranicí. Jedinou výjimkou je družstevní záložna Ar…

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  30.9.2020, Běžný účet

  Přestože je začátek letošního školního rokukvůli koronavirové pandemii dost specifický, jedno se nemění – bankypřichystaly řadu speciálních akcí pro studenty. Za založení účtu tak můžouzískat až 1 500 korun. A k tomu další výhody studentských účtů. Zatímco některé akce platí jen do konce zá…

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …o i další bankyČeská spořitelna se tak zařadila po bokdalších poskytovatelů, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatňuje některénadstandardní …  Banky v ČR