Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ:  
  SWIFT: EQBK CZ PP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k

  PT

  #15916, Vkladomaty, Běžný účet, 18.11.2021

  Vážení, potřeboval bych vědět, zda vkladomat Equa bank v Českých Budějovicích přijme vklad v eurech. V jaké nominální hodnotě jednotlivých bankovek a v jaké výši. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  všechny bankomaty a vkladomaty (až na velmi ojedinělé výjimky, např. bankomat na pražském letišti) přijímají a vydávají pouze korunové bankovky. 

  KP

  #15891, Zaměstnavatel poslal výplatu na chybný účet, Osobní a rodinné finance, 16.11.2021

  Dobry den, resim problem s nevracenou platbou. Zalozil jsem si ucet u Equa bank a v praci potrebovali nahlasit cislo uctu s tim, ze ucet bude aktivni az od dalsiho mesice a ze vyplatu dostanu na ruku. Jenze ucetni poslala penize na ucet, ktery neni aktivni a penize se doposud na firemni ucet nevratily. Uz je to 8 dni. Jak mam postupovat? Banka mi rekla, ze se penize vrati do 3 dnu od provedene transakce. Dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  pokud jste se se zaměstnavatelem domluvili na výplatě v hotovosti a zaměstnavatel Vám peníze poslal omylem na neexistující účet, je chyba na straně zaměstnavatele. Výplatu požadujte po zaměstnavateli (ne po bance). 

  T

  #15826, Sbírka na maturitní ples, Běžný účet, 9.11.2021

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký bude nejlepší výběr účtu při vybíráni peněz na maturitní ples, děkuji.

  Dobrý den,

  jak dlouho a kolik peněz chcete vybírat? Asi by bylo nejjednodušší založit běžný účet na jednoho z vás a po maturitním plese účet zase zrušit. Doporučuji Equa bank, mBank (vedení účtu zdarma a bez podmínek, založení online).

  VN

  #15812, Úvěr na koupi zahrady, Půjčka, 6.11.2021

  Dobrý den, chci si koupit pozemek (zahradu), který mám několik let v pronájmu. Cena je odhadnuta na 330 tis. Kč. Mám k dispozici 100 tis. Jsou mi ale nabízeny spotřebitelské a americké půjčky. Můžete mi prosím napsat, které a kde jsou v současné době výhodnější s tím, že bych mohla vkládat mimořádné vklady a to bez nějakých vysokých úroků a asi do tří let chci úvěr nebo půjčku splatit. Neustále se vše mění.

  Dobrý den,

  pro takto nízkou částku (kterou chcete navíc splatit během 3 let) se Vám hypotéka (či americká hypotéka) spíše nevyplatí z důvodu vyšších transakčních nákladů (odhad, zástava, pojištění, katastr). Lépe Vám poslouží půjčka (doporučuji Equa bank).

  EB

  #15811, Účet pro příjem německého důchodu, Běžný účet, 6.11.2021

  Dobry den, pobiram nemecky duchod v eurech. Hledam banku v Olomouci s vyhodnym bezplatnym eurouctem a kreditni kartou. Eura bych prevadel pravidelne.

  Dobrý den,

  žijete-li trvale v ČR a máte-li výdaje v korunách, pak by Vám lépe posloužil korunový běžný účet (důchod v eurech byste si zasílal přímo na korunový účet). SEPA platby (v EUR v rámci EU) jsou zdarma u všech bank. Doporučuji běžný účet od Equa bank (pobočka v Olomouci v OC Šantovka). Účet může být veden v CZK i EUR a je bez poplatků a podmínek. Ohledně platební karty - měl jste na mysli kreditní kartu (půjčka) nebo debetní platební kartu navázanou na běžný účet?

  Články o

  Úroky na spořících účtech explodují po rozhodnutí ČNB

  5.11.2021, Osobní a rodinné finance, Autor: Petr Jermář

  …u (zatížený poplatkem). Nicméně, to že tak velká banka znásobí dlouhodobě nízkou sazbu sedmí ukazuje, že na trhu se opravdu něco významného děje! EQUA Bank zareagovala oznámením nové úrokové sazby od 1.12.2021. Úrok u EQUA spořicího účtu HIT se zvýší z 0,4% na 1,5%. Tato úroková sazba je al…

  Úroky na spořicích účtech začaly znovu růst. Víte, kde dosáhnete i na 1%?

  4.10.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …zína běžně dostupných spořicích účtech nejvyšší úroky, se na špici dlouhodobědrží pouze Hello Bank! Loni na podzim se totiž dělila o druhé místo sEqua bank. Výhodnější spoření tehdy nabízela pouze mBank. Aktuálně Hello Bank! nabízí skoro stejnépodmínky jako loni na podzim. Úrok je 1 % a jed…

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  9.8.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

  …lé podleIndexu odpovědného úvěrováníPoskytovatelé se 4 hvězdičkami               Air Bank Kamali Home Credit Česká spořitelna Cofidis ČSOB ESSOX Equa bank Komerční banka Fio banka UniCredit Bank Moneta Money Bank Poskytovatelé bez hvězdičky Sim půjčka Tando půjčky CreditOn CreditStar Expre…

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  4.8.2021, Banka, Autor: Jan Budín

  …semohou brzy dostat i další finanční instituce. Letos v únoru totiž oznámily spojení dvěvýznamné banky na českém trhu, konkrétně Raiffeisenbank a Equa bank. 1.července 2021 pak Raiffeisenbank zaplatila sjednanou kupní cenu a stala se takjediným akcionářem Equa bank. K fúzi má podle poslední…

  Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

  23.6.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

  …e(v čele sfondem Petrus Adviser). Rok 2021 je zatím ve znamená fúzí a akvizic. NejprveČeská spořitelna koupila banku Sparkasse, následoval prodej Equa bank do rukou Raiffeisenbanka vše bylo prozatím dovršeno oznámením ING Bank o ukončení retailových služeb apřevodu klientů do RB. Již loni d…