Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBKCZPP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  T

  #6430, Založení účtu pro cizince, Běžný účet, 17.4.2019

  Som obcan SR. Nemam ziadny pobyt v CR ani cesky telefon. Chcem si zalozit ucet v CZK u ceskej banky. Air Bank ma poslala do kelu lebo nemam pobyt. Equa lebo nemam cesky telefon. Kdo mi zalozi normalny ucet bez pobytu a telefonu? Poradte. Dakujem

  Dobrý den,

  bez českého mobilního čísla Vám žádná česká banka běžný účet nezaloží. Trvalý nebo přechodný pobyt není podmínkou u všech bank (např. Equa bank Vám účet založí i bez pobytu).

  F

  #6383, Mobilní aplikace, Banka, 9.4.2019

  Mám nový účet u Equa bank a při platbě na jiný účet z mobilní aplikace to po mně chce šestimístný kód. Jaký? Děkuji

  Dobrý den,

  jedná se o unikátní kód, který jste si nastavil pro přihlašování do mobilní aplikace (má 4-8 číslic). Platby můžete potvrzovat nejen tímto kódem, ale např. i otiskem prstu.

  JR

  #6364, Exekutoři mi blokují účet, Exekuce a insolvence, 6.4.2019

  Mé dluhy se pohybují kolem 1 mil. Kč, jsem v invalidním důchodu, na který je vedena doživotní exekuce v částce 1 635 Kč, takže mým jediným zdrojem příjmu je důchod, který po odečtení činí 9 500 Kč. Výplatu mi z bezpečnostních důvodů vyplácí pošta. Jsem rozvedený a bydlím na ubytovně, abych nemusel na poště vyplňovat poštovní složenky pro různé platby jako je kabelová televize IPTV od společnosti O2, kde poplatek za jednu platbu činí 33 Kč. Založil jsem si účet ve Fio bance, na účtě nebyly žádné finanční prostředky a přesto byl zablokován a tato blokace trvá už 4 roky. Tak jsem si založil účet v Equa Bank, který je zablokován, ačkoli ti samí exekutoři za 4 roky od Fio banky neviděli ani halíř. Přesto mi ho zablokovali. Tak jsem si založil účet v mBank a Air Bank a i v těchto bankách exekutoři blokují můj účet. Tak se ptám, jaký to má vůbec smysl to jejich blokování, když ví do předu, že nevymůžou ani halíř. Dělají to záměrně, aby mně co nejvíce otrávili život nebo je vedou k tomu jiné důvody? Fakt nechápu tu jejich aroganci. Pořád přemýšlím jak se jich zbavit a nevím jak tak snad mi někdo poradí. Děkuji předem za případné odpovědi.

  Dobrý den,

  lidé si nezakládají bankovní účty proto, aby na nich měli uloženo 0 Kč. Z tohoto důvodu Vám exekutoři účty blokují (s vidinou, že jednou něco vymohou). Není to vůbec o aroganci exekutorů. Exekutor tak musí činit v rámci zájmu Vašich věřitelů.

  Žádné další účty si již nezakládejte, nemá to smysl (naopak Vám banky mohou účtovat poplatky za tzv. nucenou spolupráci s exekutorem - za blokaci účtu a informování exekutora o Vašem zůstatku). V ČR bohužel chybí institut tzv. chráněného účtu, který by lidem v exekuci neodpíral bezhotovostní platební styk.

  Pokud byste zvládl měsíčně splácet min. 2 178 Kč, mohl byste požádat o osobní bankrot. Po 3 letech splácení byste byl zcela očištěn a ostatní nesplacené dluhy by byly prominuty. Standardně trvá oddlužení 5 let - kratší variantu zavedla pro starobní důchodce novela insolvenčního zákona platná od 1/7/2019 - o oddlužení žádejte po tomto datu. 

  D

  #6323, Mám šanci získat půjčku?, Půjčka, 29.3.2019

  Dobrý den, ještě jsem nikdy neměl žádný bankovní účet, několik let jsem byl na pracovním úřadu a příležitostně si přivydělával na brigádách. Žiji ve společné domácnosti s družkou a jejím synem. Nyní již třetí měsíc pracuji, ale mám smlouvu na dobu určitou. Nutně bych potřeboval půjčku 80 000 Kč na zařízení bytu. Mám šanci u některé banky uspět? Společné příjmy činí v čistém do 30 000 Kč. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  pro získání půjčky je třeba mít dostatečný příjem, pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě a nemít negativní záznamy v registrech dlužníků. U pracovní smlouvy na dobu určitou Vám banka nepovolí splatnost delší než do konce trvání pracovní smlouvy (příklad: máte-li pracovní smlouvu do 31/12/2019, pak bude splatnost úvěru max 8 měsíců, což by při úvěru 80 000 Kč vycházelo na měsíční splátku nad 10 000 Kč). 

  Ať už si půjčku brát budete či nikoliv, doporučuji si co nejdříve zřídit běžný účet a nechat si na něj zasílat výplatu. Běžný účet bez poplatků a podmínek dnes nabízí mnoho bank, např. Equa bank, Air Bank, Hello Bank, Creditas a další. Platit vše v hotovosti je velmi nepohodlné a složenky na poště jsou drahé.

  M

  #6315, Refinancování, Půjčka, 28.3.2019

  Dobrý den, mám půjčku od Zonky a chtěl bych se zeptat, jestli je možné ji refinancovat bankovní společností, napřiklad Airbank, Equabank, aby se mi snížily splátky. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  půjčku od Zonky lze refinancovat u bank. Poptejte refinancování u Air Bank a Equa bank a uvidíte, na kolik Vám dle Vaší bonity spočítají úrok a měsíční splátky.

  Články o Equa bank

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …teprve půjde na rodičovskou dovolenou. Podklady: žepobírá peněžitou pomoc v mateřství nebo čestnéprohlášení, že bude pobírat rodičovský příspěvek Equa bankDoplňkový příjemneakceptovatelný samostatně musíbýt na žádosti příjem ze zaměstnání nebo z podnikání Banka akceptuje upeněžité pomoci v …

  Velké porovnání spoření – únor 2019

  Velké porovnání spoření – únor 2019

  7.2.2019, Spoření

  … očekávají 2-3 zvýšení o 0,25%. Spořící účetPro menší úložkydo 300 000 Kč lze vřele doporučit Hello bank (1,5%), Sberbank (1,03%), Air Bank(1%), Equa bank (1%), Raiffeisenbank (1% a bonusová sazba 3% do 150 000 Kč naprvních 6 měsíců) či Creditas (1%), která nabízí taktéž velmi dobře úročen…

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …tů a v realitních obchodech je flexibilita klíčovýmparametrem. Za 2,89% lze hypotéku s pětiletým fixem pořídit u mBank aUniCredit Bank. Sberbank, Equa bank a refinancování od Wüstenrot jsou těsně po3%. S mírným odstupem následuje Air Bank, Komerční banka, Česká spořitelna, Sparkassea skupin…

  Velké porovnání spoření – listopad 2018

  Velké porovnání spoření – listopad 2018

  19.11.2018, Spoření

  …a to zcela bez podmínek. Druhé místo patříJ&T Bance a Wüstenrot se sazbou 1,1%. Následuje Sberbank (1,03%), které nazáda dýchá duo Air Bank a Equa bank nabízejících shodně rovné procento. AirBank tak prvně za dobu své existence není vTOP 3. [comparison c=4 d=2018-11-19 id=78a1183a884a10…

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  18.10.2018, Hypotéka

  …ště o 0,1%levněji), přičemž ani příplatek za nesjednání volitelného pojištění nenímarkantní (+0,2%). Do 2,6% nabízí pětiletý fix ještě Wüstenrot, Equa bank,mBank a Sparkasse. Zajímavou nabídku představuje Air Bank, která se stále ještě podprůměrnousazbou (2,79%) nevyžaduje jinde povinně vol…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR