Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBKCZPP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  PP

  #8588, Úmrtí klienta a dědictví, Banka, 17.1.2020

  DOBRÝ DEN, NEDÁVNO JSEM ČETL, ŽE NĚKTERÝM BANKÁM V PŘÍPADĚ ÚMRTÍ MAJITELE ÚČTU VEŠKERÉ FINANCE PROPADNOU. NEVÍTE KTERÉ TO JSOU A JAK PRO TAKOVÝ PŘÍPAD SE POJISTIT? STAČÍ MÍT SI MYSLÍM INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ, KE KTERÉMU MÁME NAVZÁJEM PŘÍSTUP, NEBO DOPORUČUJETE JEŠTĚ V BANCE UVÉST NAVZÁJEM SEBE JAKO MANŽELÉ PRÁVO S ÚČTEM DISPONOVAT? MÁME KONKRÉTNĚ OBA EQUA BANKU, S BĚŽNÝM A SPOŘÍCÍM ÚČTEM. MŮŽE BÝT PRÁVNĚ POSTIŽITELNÉ, KDYŽ JEDEN Z MANŽELŮ V PŘÍPADĚ TĚŽKÉ NEMOCI TOHO DRUHÉHO PŘEVEDE FINANCE NA SVŮJ ÚČET, A TEN PAK NÁSLEDNĚ ZEMŘE? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.

  Dobrý den,

  není to pravda, majetek zemřelého se vždy stává předmětem dědického řízení, které řeší notář. Nesepsal-li zůstavitel závěť, pak se majetek dělí mezi zákonné dědice (manžel a děti). Nemá-li zůstavitel děti ani manžela, následují sourozenci a další příbuzní (po dětech přebírají práva vnuci). Teprve pokud by se nikdo nenašel, propadá majetek státu (ale rozhodně nezůstává bance).

  MB

  #8440, Půjčka a pracovní smlouva na dobu určitou, Půjčka, 6.1.2020

  Dobrý den, chtěl bych si půjčit peníze (bezúčelová půjčka - půjčka na cokoliv). Chci si totiž koupit auto cca do 50 000 Kč, ale bankovní instituce mi nepůjčí. Zkoušel jsem to u Equa bank a podmínkou bylo, aby žadatel byl po zkušební době a měl smlouvu na dobu neurčitou. Ale já mám na dobu určitou (1 rok). Chci se tedy zeptat, jestli mám nárok půjčit si u některých z bankovních institucí. Děkuji.

  Dobrý den,

  banky vyžadují pracovní smlouvu na dobu neurčitou nebo je nutné půjčku doplatit do konce trvání pracovní smlouvy. Máte-li např. pracovní smlouvu na rok s pevným koncem 31/12/2020, pak Vám banky půjčí max. tolik, abyste to byl schopen splatit v 11 splátkách do prosince letošního roku (což může být klidně i 50 000 Kč s dostatečným příjmem). 

  Počítejte s tím, že mimo kupní ceny vozu Vás čekají další nemalé výdaje, které budete muset uhradit neprodleně po koupi. Převod vozidla a evidenční kontrola (1 200 Kč), ekologická daň u vozů EURO 0-2 (3 000 - 10 000 Kč), povinné ručení (3 000 - 10 000 Kč/rok), výměna oleje a filtrů (1 500 Kč), možná baterie, svíčky a kola. Navíc u aut v této cenové relaci počítejte s investicí do oprav dalších min. 15 000 Kč. 

  Na účtu byste měl mít rezervu ve výši 3-6 násobku svých měsíční výdajů (třeba 45 - 90 000 Kč). Nemít na účtu tuto rezervu a půjčovat si dalších 50 000 Kč na auto, za které dáte po koupi další desítky tisíc není dobrý nápad (nepotřebujete-li auto nutně k výkonu svého povolání).

  ZS

  #8362, Založení účtu ze zahraničí, Běžný účet, 27.12.2019

  Dobry den, ziji trvale v zamori a chtela bych si zalozit ucet u ceske banky online. Zkousela jsem to u Air Bank a Equa bank, ale pozaduji po mne stavajici ucet u ceske banky, ktery bohuzel nemam. Do CR se v nejblizsi dobe nechystam. Je nejaka jina cesta?

  Dobrý den,

  založení účtu plně online jinak než bez scanu platného OP, druhého dokladu totožnosti a jiného účtu u české banky (který nebyl založen online) bohužel možné není. Ještě je možné založení účtu korespondenčně, kde místo zaslané koruny z jiného českého účtu banka vyšle za klientem kurýra s podpisem smlouvy. Nicméně tuto metodu nabízí banky výhradně pro ČR a výjimečně okolní státy. Do zámoří za Vámi pravděpodobně žádná banka nebude ochotna vyslat kurýra.

  DZ

  #8313, Dluh za bankovní poplatky, Banka, 18.12.2019

  Synovi prisel dopis, aby co nejdrive zaplatil dluh 426 Kc, jelikoz mu na kartu nechodi zadne penize. Staci kdyz mu na jeho ucet poslu ty penize a banka si je veme z jeho uctu? Syn je totiz nezamestnany a bez penez. Dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  ano, stačí synovi na účet zaslat dlužnou částku. Dále bych doporučil převést běžný účet k bance, která nabízí vedení účtu a karty bez poplatků (např. Equa bank). 

  #8298, Úvěr na rekonstrukci RD, Hypoteční poradna, 16.12.2019

  Dobrý den, před půlrokem jsem si vzal úvěr ze stavebního spoření ve výší 500 000 s úrokem 4,99% s fixací na celou dobu splácení půjčky (7 let). Splátka tohoto úvěru činí nějakých 6,5 tis. Kč. tento úvěr jsem použil na rekonstrukci RD. Po půlroční práci zjišťuji že budu potřebovat na dokončení rekonstrukce ještě zhruba 100 000 Kč. Můj Bankovní "rádce" mi tvrdí, že jedinou možnosti je vzít si další úvěr ve výše zmíněné výši. Vzhledem k tomu že vím, že ze sjednání další půjčky bude mít další provizi, nezdá se mi jeho úsudek úplně objektivní. Proto bych se rád zeptal, jakým bankovním produktem byť od jiné než stávající společnosti je možné onu potřebu (navýšení úvěru) pokrýt ? Díky za odpověď

  Dobrý den,

  můžete-li nemovitostí bance ručit, pak bylo lepší si vzít na rekonstrukci hypotéku s úrokem 2,5% (na úrocích byste polovinu ušetřila). V opačném případě (bez ručení nemovitostí) bych doporučil půjčku od Equa bank s úrokem 4,91%. Neznám podmínky Vaší úvěrové smlouvy, ale můžete-li úvěr kdykoliv bez sankcí splatit, doporučil bych vše (včetně navýšení 100 000 Kč) refinancovat hypotékou.

  Články o Equa bank

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  3.1.2020, Běžný účet

  …m prosince umožní klientům okamžité platby přijímat azačátkem ledna odesílat. V nejbližší době se k těmto poskytovatelům chtějí přidattaké: mBank Equa bank Hello bank a Expobank A do konce roku plánují tuto službu zprovoznit také vUniCredit Bank a Sberbank. Ceny se bát nemusíteVětšina posky…

  Úroky termínovaných vkladů klesají. Podívejte se, které účty se nejvíc vyplatí

  Úroky termínovaných vkladů klesají. Podívejte se, které účty se nejvíc vyplatí

  20.12.2019, Spoření

  …žela první místodíky sazbě 1,8%. Jenže po prosincových změnách o něj přišla. Z bank nově vyššízhodnocení poskytuje také Sberbank s úrokem 1,55% a Equa bank s úrokovou sazbou1,5%. Banka Creditas aktuálně nabízí jen 1,3%. A pokud bychom počítali i účty s minimálnímvkladem alespoň 500 000 koru…

  Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

  Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

  4.12.2019, Pojištění

  …lpách. Pojištění na lyže vám dokáže zachránitspoustu peněz v zahraničí i v České republice. Jak nedávno ukázal průzkum, který si nechalazpracovat Equa bank, jen letos se na zimní dovolenou chystá třetina obyvatelČeska. A rozhodně se přitom nemůžou spoléhat jen na kartičku pojištěnce a úrazo…

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  …řevést inkaso atrvalé platby ze stávajícího účtu Kromě UniCredit Bank v současnosti získátefinanční bonus také u: Moneta Money Bank (1 000 korun) Equa bank (500 korun) a ČSOB (500 korun) Ve všech případech na něj mají nárok jen novíklienti a vždy po splnění podmínek předepsaných danou banko…

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  30.9.2019, Běžný účet

  … Některé bankynavíc k běžnému účtu přidávají možnost založit si zdarma spořicí účet. Takovoumožnost nabízí například už zmíněná Česká spořitelna, Equa bank neboRaiffeisenbank. Kromě tohoposkytovatelé lákají i na další služby, které k běžnému účtu nabízí. Jsou tonapříklad: bezplatnévýběry z …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR