Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBKCZPP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  Ř

  #10634, Refinancování půjčky, Půjčka, 7.7.2020

  Dobrý den, v roce 2019 jsem potřebovala půjčku na auto ve výši 70 000 Kč. Část jsem měla v hotovosti a část byla hrazena půjčkou. Obrátila jsem se na mojí domovskou banku Poštovní spořitelnu a ta mi ji poskytla. Nyní rok a půl splácím. Ale když jsem se dívala na výpis, zdá se mi stále, že aktuální úroková sazba 10,90% je hodně. Konec mám vypočítán 20.1. 2024. Prosím Vás, není něco s nižším úrokem? Pozor, nejde o to, že nechci splácet nebo něco jiného. Chci to doplatit - splatit zůstatek k dnešku je 53 710,97 Kč. Chci jen menší úrok. Dívám se okolo a všude mají 2-7%. Je nějaká možnost? Já to hradím z důchodu, takže se žádná banka nemusí bát. Předem děkuji.

  Dobrý den,

  úrok 10,9% je skutečně extrémně vysoký, banky půjčují peníze obvykle za 4-7%. Svůj úvěr můžete refinancovat kdekoliv u konkurence, doporučuji např. Equa bank s RPSN 3,87%. Refinancování půjčky je možné sjednat online.

  PL

  #10611, Běžný účet na Erasmus, Běžný účet, 4.7.2020

  Dobrý den, mám dotaz spojený s mým studiem v zahraničí. Konkrétně jde o to, že jedu na Erasmus do Portugalska na 5 měsíců a následně na 5 měsíců do Slovinska. Chtěl bych se zeptat, jaký účet pro mě bude nejvhodnější ohledně plateb v zahraničí, případných výběrů z bankomatů apod. Byl mi doporučen eKonto STUDENT PREMIUM od RB (zdarma výběry v zahraničí, více měn), avšak dál se již neorientuji. Nebo jsem někde četl i o Equa bank. Dokážete mi prosím poradit, nejvhodnější účet Děkuji

  Dobrý den,

  volte běžný účet od Equa bank, kde máte vše zdarma a bez podmínek (včetně výběrů z bankomatů v zahraničí, druhého účtu v EUR, atd.). Zahraniční platby v EUR v rámci EU jsou od 12/2019 dle nařízení EU zdarma u všech bank. Equa bank nabízí na rozdíl od RB takto výhodný účet zdarma všem (ne pouze studentům), tedy u tohoto účtu nebudete muset řešit dokládání potvrzení o studiu a máte ho napořád. 

  Z

  #10609, Jak na platbu z USA?, Platba, 4.7.2020

  Dobry den, budu pobirat duchod z USA v USD. Jak mam penize prevadet, aby byly poplatky co nejmensi?

  Dobrý den,

  bezkonkurenčně nejnižší poplatky za příchozí platby ze zahraničí nabízí Equa bank, jen 29 Kč (vedení účtu je zdarma a bez podmínek).

  M

  #10559, Směnárenské služby, Běžný účet, 26.6.2020

  Dobrý den, snažím se pro člena rodiny zjistit, zdali existuje nějaký produkt, instrument nebo zkrátka obyčejný běžný bankovní účet, který by umožňoval převod EUR do CZK za kurz střed. Člen rodiny pracuje v Německu, kde má účet v EUR, přeposílá si je na český běžný účet vedený v CZK, nicméně vždy je převáděno za kurz deviza-nákup, což oproti středu je leckdy významně odlišný. Existuje nějaká varianta v českém, resp. česko-německém bankovním prostředí, jak výhodněji směnit EUR na CZK? Díky za odpověď.  

  Dobrý den,

  nic takového neexistuje (bylo by to stejné, jako kdybyste poptával rohlíky zdarma). Směnárenské služby jsou postavené na tom, že banky devizy a valuty vykupují za nižší kurz než střed a prodávají je za vyšší než středový kurz. Rozdíl mezi nákupem a prodejem se nazývá marže, ze které banky pokrývají své náklady na směnu a přiměřený zisk.

  Doporučuji mít běžný účet u banky s nejlepšími kurzy, čímž minimalizujete ztráty z měnové konverze. Velmi dobré kurzy nabízí např. Equa bank (vedení účtu zdarma bez podmínek).

  LT

  #10468, Euro účet, Běžný účet, 17.6.2020

  Dobrý den, která banka má nejlevnější vedení účtu v EUR a nejmenší poplatky za výběr? Děkuji

  Dobrý den,

  vedení běžného účtu v EUR nabízí zdarma a bez podmínek mnoho bank, doporučuji např. Equa bank. Budete-li chtít vybírat hotovost v EUR v ČR na pobočkách, doporučuji banku Creditas.

  Články o Equa bank

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  8.7.2020, Běžný účet

  Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízív roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimempoplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení.Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70finančních spol…

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  29.6.2020, Hypotéka

  Od roku 2011 přinesl každý květen minimálně 6 300 novýchhypoték. Až do letoška. Koronavirová pandemie změnila zaběhlé pořádky a vkvětnu poprvé výrazně srazila počet nových hypotečních úvěrů. Banky jichrozdaly pouze 6 203. O téměř 550 méně než v dubnu. A zaznamenaly tak nejslabšíkvěten za po…

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  17.6.2020, Spoření

  …e 0,01%. Úrok 1% nyní nabízí pouze 4 bankyU dalších poskytovatelů končí spořicí účtymaximálně na 1% úroku. Najdete ho například u: Banky Creditas Equa bank Hello bank! Počítejte ale s tím, že také u těchtoposkytovatelů narazíte na limity úspor, pro které zmíněný úrok platí. U Equabank je to…

  Zájem o mobilní bankovnictví rychle roste. I díky koronaviru

  Zájem o mobilní bankovnictví rychle roste. I díky koronaviru

  10.6.2020, Běžný účet

  …ké Komerčníbanka. Zatímco v únoru měla její bankovní aplikace 10,5 milionu přístupů, vdubnu to bylo o milion víc. Tedy 11,5 milionu přihlášení. U Equa bank zase v době koronakrize vzrostl o45% počet běžných účtů otevřených on-line. A počet půjček uzavřených pomocíjejí mobilní banky vyskočil…

  Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

  Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

  20.5.2020, Hypotéka

  … Poskytovatelům tak kleslynáklady na zajištění peněz na hypotéky. Úrok? Banky slibují i méně než 1,8%K výraznému zlevnění se odhodlaly například: Equa bank Fio banka mBank Oberbank nebo UniCredit Bank Některé z těchto bank přitom snížilyslibovanou úrokovou sazbu i pod 2%. Například UniCredi…  Banky v ČR