Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank
Equa bank
  Adresa: Amazon Court, Karolinská 661/4 186 00 Praha 8 
  IČ: 47116102 
  SWIFT: EQBK CZ PP 
  Kód banky: 6100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Equa bank

  Moderní vstřícná banka, jejímž synonymem je při splnění nenáročných podmínek běžný účet zcela zdarma. Druhým hitem EQUA banky jsou půjčky za výhodných úrokových podmínek - minutová půjčka, kterou lze jednoduše sjednat on-line a repůjčka, kterou banka cílí na všechny klienty, kteří dobře splácejí. Nízké úrokové sazby půjček a rychlou reakci EQUA Bank klientům poskytuje díky automatizaci scoringových a schvalovacích procesů.
  Banka je agilní v televizní a internetové reklamě a díky svým jednoduchým produktům vyhrává u klientů i v soutěžích o nejlepší bankovní produkty a aplikace. Mobilní a internetové bankovnictví je intuitivní a uživatelsky příjemné. Proto využití EQUA bank upřímně doporučujeme.

  O bance Equa bank

  EQUA Bank uzavírá s téměř 400 tisíci klientů první desítku největších bank v Česku. Tato česká banka je od roku 2011 leadrem na trhu jednoduchých, srozumitelných a transparentních bankovních služeb. Banku nyní vlastní britská finanční skupina AnaCap, která ji převzala v roce 2011 od italské Banco Popolare. EQUA Banka byla založena v roce 1993 pod názvem IC Banka. Banka se profiluje jako nízkonákladová, drží počet poboček kolem 50ti, v posledních letech roste dvouciferným tempem a udržuje výsledek v zisku.

  EQUA nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a samozřejmě vydává k účtu i debetní karty.

  Flash news o Equa bank

  18.8.2017

  EQUA Bank je v r.2017 úspěšná - 280tis. klientů (+30%), zisk 115 mil. (+195%).
  Bilanční suma EQUA Bank vzrostla přes 46 miliard, kapitál banky na 3,6 miliardy; bance se k 30.6.2017 meziročně dařilo zvyšovat úvěry o 15%, vklady o 7%.

  Dotazy v poradně k Equa bank

  S

  #14520, Kdy skončí Equa bank?, Banka, 9.6.2021

  Dobrý den, prosím, ke kterému datu pravděpodobně ukončí Equa bank poskytování bankovních služeb?Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Raiffeisenbank ohlásila nákup Equa bank, který ale podléhal ještě souhlasu ÚHOS a ČNB. Transakce je jistě podmíněna i audity - takže reálně začne být procesována až po zaplacení kupní ceny. Tedy podle informace Raiffeisenbank po datu 1.7.2021. Po tomto datu tedy budou stále existovat 2 samostatné banky se svými produkty.

  Pro klienty EQUA Bank se určitě nic nezmění po celý rok 2021. Nejdříve od 1.1.2022 tedy může dojít k fúzi dvou bank a k převodu účtů, úvěrů, hypoték, či jiných produktů. Raiffeisenbank má přes 800 tisíc klientů, EQUA Bank necelých 500 tisíc - takže předpokládá se slučování do Raiffky.

  V dalším roce pravděpodobně zanikne značka Equa a klienti budou převedeni pod RB. Nedojde k ukončení poskytování služeb, pouze se změní značka (klienti Equa budou převedení do RB a zůstanou jim stejné podmínky, jako mají doposud - např. bezplatné vedení účtu, atd.). 

  Zajímavé asi je, že Raiffesisen banka dříve avizovala, že nebude klientům EQUA měnit podmínky a že plánuje nabídnout všem klientům to nejvýhodnější z obou bank. Ale sliby se dávají a až praxe ukáže, jak se s tím bankovní manažeři vypořádají?

  VK

  #14456, Vázaný účet a jistotní účet, Běžný účet, 3.6.2021

  Dobrý den, kde jinde lze tedy nalézt bližší informace k popisu produktu vázaný účet, když není uveden ani na oficiálních stránkách Equa bank? Není důvodem to, že tento produkt není bankou ještě připraven?

  Dobrý den,

  banky obecně produkt vázaný účet příliš nepropagují a nabízejí ho obvykle pouze jako doplňkovou službu k hypotečnímu úvěru. Bližší informace Vám poskytne přímo Equa bank

  J

  #14217, Banka mi účtuje vysoké poplatky, Běžný účet, 12.5.2021

  Dobrý den, mám účet u Poštovní spořitelny. Na účet přišla blokace od exekutora. Po nabytí právní moci exekuce banka strhla účetní zůstatek ve výši asi 104 Kč a odeslala ho na účet exekutora. Vše v pořádku. Ovšem za tuto jednorázovou transakci mi naúčtovala poplatek 2 tisíce Kč. S tím nemohu souhlasit a domnívám se, že je taková částka nepřiměřeně vysoká a možná i protiústavní. S poplatkem souhlasím, ale myslím, že by v tomto případě měl být na úrovni poplatku za bankovní informací, kterou dává banka exekutorovi, tedy v ČR maximálně 200 Kč. Aktuálně mám vedeno 16 účtů u 11 bank v ČR a s takovým poplatkem jsem se zatím nesetkal. Zarážející je také rozdílnost v tom, jak banky konají nebo nekonají když dojde k nabytí právní moci na exekuci. Osobně jsem žádal u České spořitelny s vyjádřením od exekutora, že má banka dokonce ze zákona povinnost uhradit zbývající částku na exekuci, která v tu dobu byla na účetním zůstatku na mém účtu u ČS. Ta však tvrdila, že nemůže takovou operaci provést, zřejmě kvůli blokaci exekutora. Prosím o váš výklad jak je možné tak rozdílné chování, kdy jedna banka si naúčtuje tak vysoký a dle mého názoru nepřiměřeně vysoký poplatek a jiná nekoná vůbec, přestože by podle zákona měla. Jen pro přehled uvádím poplatek, který si banky účtují za vyžádání bankovní informace pro exekutora. Fio banka - 100 Kč Mbank - 0 Kč Airbank - 0 Kč Česká spořitelna - 0 Kč Expobank - 0 Kč Sberbank - 150 Kč Equa bank - 0 Kč Hello! bank - 0 Kč Creditas - 0 Kč UniCredit Bank - 0 Kč.

  Dobrý den,

  každá banka uvádí poplatky ve svém sazebníku. Pokud s výší poplatků nesouhlasíte, nemějte u dané banky běžný účet. Podmínky bankovních produktů se velmi liší. Některé banky účtují nízké poplatky, nabízejí levnější půjčky a hypotéky a klienty odměňují vyššími úrokovými sazbami na spořicích účtech a termínovaných vkladech. A jiné banky to dělají naopak (vyšší poplatky, dražší úvěry, horší spoření). Na trhu máme přes 30 bank a je pouze na Vás, abyste si zvolil přesně takovou banku, která Vám nejvíce  vyhovuje svými podmínkami.

  RV

  #13691, Výše poplatku za předčasné splacení hypotéky, Hypoteční poradna, 29.3.2021

  Dobrý den, budeme refinancovat stávající hypotéku od Equa bank. Smlouva byla uzavřena v únoru 2019, fixace nám končí v lednu 2022. Smlouvu s novou bankou budeme podepisovat v průběhu měsíce. Pokud se nemýlím, na konci fixace můžeme refinancování provést bez poplatku. Na dotaz Equa bance ohledně výše poplatku za refinancování v době fixace (tedy pokud bychom nečekali) jsem byl odkázán na formulář "Oznámení o úmyslu provést mimořádnou splátku". Pokud tento dokument odevzdám bance, bude pro mě závazné stávající hypotéku splatit v termínu na něm uvedeném či nikoli? Rozdíl na měsíční splátce činí cca 3 000 Kč a rád bych posoudil, zda se mi vyplatí refinancovat již nyní, či počkat. Případně zda má banka povinnost mi sdělit výši nákladů na splacení během době fixace před tím, než se "upíši" k úkonu splacení. Děkuji.

  Dobrý den,

  banka by Vás o výši poplatku za předčasné splacení hypotečního úvěru měla informovat předem. Kontaktujte Equa bank a vše si ověřte.

  M

  #13535, Zahraniční platba, Platba, 18.3.2021

  Dobry den, kamarád chtěl poslat peníze na Kubu. Nejde mi zadat platbu z účtu u Equa bank. Co mám dělat prosím?

  Dobrý den,

  Kuba je zemí s mnoha restrikcemi. Příjemce zahraniční platby na Kubě musí mít speciální účet a povolení. Doporučuji vše konzultovat s příjemcem platby.

  Články o Equa bank

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  9.6.2021, Běžný účet

  …e chystá rozšiřovat svou síťvkladomatů. Podobně postupují i další poskytovatelé.Vkladomaty tak aktuálně nabízí: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, a UniCredit Bank. U všech jsou při…

  Spojení Raiffeisenbank s Equa bank má zelenou. Letos se ale zřejmě nestihne

  Spojení Raiffeisenbank s Equa bank má zelenou. Letos se ale zřejmě nestihne

  12.5.2021, Banka

  Bez námitek. Takové je stanovisko Úřadu proochranu hospodářské soutěže k chystanému spojení Raiffeisenbank s Equa bank.Banky ho oznámily už v únoru a chtěly vše dokončit do konce letošního června.Vše ale nasvědčuje tomu, že se obchod protáhne. Klienti Equa bank se tak zatímnemusí bát žádnýc…

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  28.4.2021, Hypotéka

  …posledních týdnech totiž zdražily hypotéky u řadyposkytovatelů. Od začátku března zvýšila sazby například: Air Bank, a to o 0,2 procentního bodu, Equa bank, také o 0,2 procentního bodu, Fio banka, opět o 0,2 procentního bodu, Komerční banka o 0,1–0,3 procentního bodu, mBank o 0,1 procentníh…

  Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

  Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

  24.3.2021, Spoření

  … Avklady nad 150 000 korun se úročily jen sazbou 0,3 %. Ani tuto nabídku už navíc na trhu nenajdete. Třetí místo pak ve zmíněné kategorii obsadilaEqua bank. Stejně jako Hello Bank! se celý minulý rok držela mezi trojicíchnejlépe úročených spořicích účtů. Koncem minulého roku nabízela úrok 0…

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  15.3.2021, Spoření

  …i sníženíúrokových sazeb tři poskytovatelé, kteří dosud nabízeli nejlepší úročení.Alespoň u spořicích účtů bez složitých podmínek. Kteří to jsou? Equa bank, Hello bank! a mBank. Equa bank vypadne z TOP 3Jako první přišla se snížením úroků Equa bank,která koncem ledna oznámila pokles úrokové…  Banky v ČR