Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Equa bank Vázaný účet

Vázaný účet - Jistotní účet
banky Equa bank

Měna účtuměny, ve kterých je možné vést jistotní účet CZK
Úrok 1 mil. Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 1 mil. Kč
N/A
Úrok 3 mil. Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 3 mil. Kč
N/A
Vypořádání obchodujednorázový poplatek za vypořádání obchodu, % z převáděné částky individuálně
Ostatnídalší informace o produktu
-

Popis produktu Vázaný účet

Jistotní účet Equa Bank funguje jako tzv. vázaný účet , podobně jako notářská nebo advokátní úschova. Jeho smysl spočívá v tom, aby byly peníze určené k určitému obchodu byly uloženy na bezpečném místě do té doby, než kupující či prodávající strana splní podmínky k tomu, aby mohly být vyplacené. Peníze od kupujícího na něm budou uloženy do doby, než bude dokončen převod nemovitosti.

Jistotní účet Equa Bank má funkci vypořádání obchodu mezi dvěma stranami, obvykle k prodeji nebo nákupu nemovitosti. Kupující zaplatí na jistotní účet smluvenou částku za nemovitost, vypořádání převodu podílu v bytovém družstvu, automobil, cennosti nebo cokoli jiného s vyšší hodnotou a ta zůstává uschovaná pro prodávajícího do doby, než doloží převod nemovitosti nebo jiné věci.

Je to jistota pro prodávajícího, že kupující tuto částku opravdu má, a naopak pro kupujícího, že si prodávající nenechá peníze a dům nebo byt by na něj nepřevedl. Je to obdobné jako notářská nebo advokátní úschovna, s tím rozdílem, že prostředníkem výměny/ obchodu je banka.

Díky tomu budou finance zabezpečeny do doby, než dojde ke splnění ve smlouvě dohodnutých podmínek (vklad vlastnického práva kupujícího do katastru nemovitostí apod.). Po splnění všech stanovených podmínek jsou peníze vyplaceny prodávajícímu.

Za tuto službu si Equa Bank účtuje poplatek nebo procento z částky, která má být a účtu uložena.

Jde tedy o zvýšení právní jistoty pro kupujícího i prodávajícího při realizaci obchodu a vyrovnání časového nesouladu mezi datem uzavřením kupní smlouvy, zápisem do katastru nemovitosti a převodem peněz. Výhodou je, že vklady na vázaném (jistotním) účtu jsou pojištěny v souladu se zákonem o bankách.

Equa bank si za tuto službu účtuje jednorázový poplatek podle výše vkladu a složitosti situace.Banky v ČR