Banky.cz Banky v ČR Československá obchodní banka Vázaný účet

Vázaný účet ČSOB (Československá obchodní banka)

ČSOB byla založena státem za dob Československa již v roce 1964. Řadí se mezi čtyři největší banky na tuzemském trhu, člen bankopojišťovací skupiny KBC. Mimo spousty dalších dceřiných společností banka provozuje tyto nejznámější instituce: Hypoteční bankaEra (dříve Poštovní spořitelna) a Českomoravská stavební spořitelna.

Nejlevnější hypotéka online

Vlastnosti produktu Vázaný účet ČSOB (Československá obchodní banka)

Vypořádání obchodu
0,1%, min. 7 500 Kč
Úrok 1 mil. Kč
N/A
Úrok 3 mil. Kč
N/A
Měna účtu
CZK
Ostatní
prodej produktu pozastaven

Experti hodnotí Vázaný účet ČSOB (Československá obchodní banka)

REKLAMA

Popis produktu Vázaný účet ČSOB (Československá obchodní banka)

Jistotní účet ČSOB funguje jako tzv. vázaný účet podobně jako notářská nebo advokátní úschova.

Smysl spočívá v tom, aby byly peníze určené k určitému obchodu uloženy na bezpečném místě do doby, než kupující či prodávající strana splní podmínky k tomu, aby mohly být vyplacené.

Jistotní účet má funkci vypořádání obchodu mezi dvěma stranami, obvykle k prodeji nebo nákupu nemovitosti. Kupující zaplatí na jistotní účet ČSOB smluvenou částku za nemovitost, vypořádání převodu podílu v bytovém družstvu, automobil, cennosti nebo cokoli jiného s vyšší hodnotou a ta zůstává uschovaná pro prodávajícího do doby, než doloží převod nemovitosti nebo jiné věci.

Je to jistota pro prodávajícího, že kupující tuto částku opravdu má, a naopak pro kupujícího, že si prodávající nenechá peníze a dům nebo byt by na něj nepřevedl. Je to obdobné jako notářská nebo advokátní úschovna, s tím rozdílem, že prostředníkem výměny/ obchodu je banka.

Za tuto službu si ČSOB účtuje poplatek nebo procento z částky, která má být a účtu uložena.

Nahlásit chybu

Další jistotní účet

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena