Banky.cz Banky v ČR Českomoravská stavební spořitelna

Banka Českomoravská stavební spořitelna se dne 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB spořitelna (ČSOB Stavební spořitelna)

Přehled banky Českomoravská stavební spořitelna

Web
Adresa:
Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10
49241397
SWIFT
CEKO CZ PP
E-mail
Telefon
Na českém trhu
Udělení licence: 25.8.1993
Zahájení činnosti: 8.9.1993

Pobočky a bankomaty Českomoravská stavební spořitelna

REKLAMA

O bance Českomoravská stavební spořitelna

Stavební spořitelna ČSOB, nebo dříve také Liška, je dnes nejsilnější stavební spořitelnou na českém trhu. Od svého založení v roce 1993 ČMSS uzavřela už přes 8 milionů smluv o stavební spoření a poskytla přes 1 milion úvěrů na bydlení. U Lišky klienti mohou spořit, spořit pro děti, nebo si vzít hypotéku, ale také dočasný překlenovací úvěr. 

U Českomoravské stavební spořitelny lze také uzavírat jakékoliv produkty mateřské banky ČSOB. Lze sjednat  a čerpat různé spotřebitelské úvěry anebo si založit postžirové konto. Klienti mohou také využít široké nabídky penzijního připojištění. Zapomenout nelze ani na životní pojištění a rizikové životní pojištění. Českomoravská stavební spořitelna nemá vlastní SWIFT-ovou adresu. Klientům se doporučuje provádět přeshraniční platby prostřednictvím mateřské ČSOB banky.

Nahlásit chybu
REKLAMA

Expertní hodnocení banky Českomoravská stavební spořitelna

Spoření s liškou je již natolik zažitým sloganem, že by se asi jen těžko hledal někdo, kdo o něm nic neslyšel. Jde o základní produkt Českomoravské stavební spořitelny, jejíž budoucí název je ČSOB stavební spořitelna

Zajímavostí jsou speciální úvěry určené pro bytová družstva a společenství vlastníků, který je na úrocích malinko dražší. Ale i tak je tento produkt často jedinou cestou, jak vůbec realizovat společně s ostatním družstevníky/vlastníky opravu bytového domu v případě nedostatku vlastních prostředků. 

V posledním roce stavební spořitelna začala více nabízet i produkty Poštovní spořitelny, bankovního člena skupiny ĆSOB, což by mohl být klíčový faktor přežití v momentě, kdyby stát dále omezil či zcela ukončil podporu stavebního spoření.

Nahlásit chybu

Recenze banky Českomoravská stavební spořitelna

Historie Českomoravské stavební spořitelny

Tato finanční instituce si za dobu své existence stihla vydobýt jednu z velmi silných pozic na českém finančním trhu. 

V České republice působí Českomoravská stavební spořitelna již od roku 1993. V této době se ostatně začaly prosazovat i ostatní stavební spořitelny. Za Českomoravskou stavební spořitelnou stojí hned několik velmi silných společností. 

Na úplném počátku při vzniku společnosti se staly hlavními akcionáři Investiční poštovní banka, která získala 55 % Českomoravské stavební spořitelny a Bausparkasse Schwaebisch Hall, na kterou zbylo 45%. Obzvláště kapitál společnosti Bausparkasse Schwaebisch Hall, značené ve světě jako BSH, představoval pro Českomoravskou stavební spořitelnu opravdu stabilní prostředí. 

V současnosti je poměr akcionářů Českomoravské stavební spořitelny totožný jako na počátku, nicméně Investiční poštovní banka byla nahrazena Československou obchodní bankou. V čele Českomoravské stavební spořitelny se nachází čtyřčlenné představenstvo a dozorčí rada, ve které je celkem stejný počet členů. 

Základní jmění celé společnosti činí 1,5 miliardy korun. Hlavní sídlo bylo vybudováno v Praze na Vinohradské 3218/169. Pobočky Českomoravské stavební spořitelny se nacházejí prakticky na všech terminálech České pošty, takže spoření si lze založit prakticky v každé větší obci. Úplně nejznámějším a v podstatě i základním produktem Českomoravské stavební spořitelny se stalo stavební spoření. 

Dotazy v poradně k Českomoravská stavební spořitelna

Články o Českomoravská stavební spořitelna

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena