Banky.cz Banky v ČR Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelnaBanka Českomoravská stavební spořitelna se dne 12.3.2021 přejmenovala na ČSOB spořitelna (ČSOB Stavební spořitelna)

  Adresa: Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10 
  IČ: 49241397 
  SWIFT: CEKO CZ PP 
  Kód banky: 7960 
  Na českém trhu: Udělení licence: 25.8.1993
  Zahájení činnosti: 8.9.1993 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Českomoravská stavební spořitelna

  Spoření s liškou je již natolik zažitým sloganem, že by se asi jen těžko hledal někdo, kdo o něm nic neslyšel. Jde o základní produkt Českomoravské stavební spořitelny, jejíž budoucí název je ČSOB stavební spořitelna

  Zajímavostí jsou speciální úvěry určené pro bytová družstva a společenství vlastníků, který je na úrocích malinko dražší. Ale i tak je tento produkt často jedinou cestou, jak vůbec realizovat společně s ostatním družstevníky/vlastníky opravu bytového domu v případě nedostatku vlastních prostředků. 

  V posledním roce stavební spořitelna začala více nabízet i produkty Poštovní spořitelny, bankovního člena skupiny ĆSOB, což by mohl být klíčový faktor přežití v momentě, kdyby stát dále omezil či zcela ukončil podporu stavebního spoření.

  O bance Českomoravská stavební spořitelna

  Stavební spořitelna ČSOB, nebo dříve také Liška, je dnes nejsilnější stavební spořitelnou na českém trhu. Od svého založení v roce 1993 ČMSS uzavřela už přes 8 milionů smluv o stavební spoření a poskytla přes 1 milion úvěrů na bydlení. U Lišky klienti mohou spořit, spořit pro děti, nebo si vzít hypotéku, ale také dočasný překlenovací úvěr. 

  U Českomoravské stavební spořitelny lze také uzavírat jakékoliv produkty mateřské banky ČSOB. Lze sjednat  a čerpat různé spotřebitelské úvěry anebo si založit postžirové konto. Klienti mohou také využít široké nabídky penzijního připojištění. Zapomenout nelze ani na životní pojištění a rizikové životní pojištění. Českomoravská stavební spořitelna nemá vlastní SWIFT-ovou adresu. Klientům se doporučuje provádět přeshraniční platby prostřednictvím mateřské ČSOB banky.

  Recenze banky Českomoravská stavební spořitelna

  Historie Českomoravské stavební spořitelny

  Tato finanční instituce si za dobu své existence stihla vydobýt jednu z velmi silných pozic na českém finančním trhu. 

  V České republice působí Českomoravská stavební spořitelna již od roku 1993. V této době se ostatně začaly prosazovat i ostatní stavební spořitelny. Za Českomoravskou stavební spořitelnou stojí hned několik velmi silných společností. 

  Na úplném počátku při vzniku společnosti se staly hlavními akcionáři Investiční poštovní banka, která získala 55 % Českomoravské stavební spořitelny a Bausparkasse Schwaebisch Hall, na kterou zbylo 45%. Obzvláště kapitál společnosti Bausparkasse Schwaebisch Hall, značené ve světě jako BSH, představoval pro Českomoravskou stavební spořitelnu opravdu stabilní prostředí. 

  V současnosti je poměr akcionářů Českomoravské stavební spořitelny totožný jako na počátku, nicméně Investiční poštovní banka byla nahrazena Československou obchodní bankou. V čele Českomoravské stavební spořitelny se nachází čtyřčlenné představenstvo a dozorčí rada, ve které je celkem stejný počet členů. 

  Základní jmění celé společnosti činí 1,5 miliardy korun. Hlavní sídlo bylo vybudováno v Praze na Vinohradské 3218/169. Pobočky Českomoravské stavební spořitelny se nacházejí prakticky na všech terminálech České pošty, takže spoření si lze založit prakticky v každé větší obci. Úplně nejznámějším a v podstatě i základním produktem Českomoravské stavební spořitelny se stalo stavební spoření. 

  Dotazy v poradně k

  PG

  #9211, Úvěr pro SVJ na rekonstrukci, Hypoteční poradna, 10.3.2020

  Dobrý den, pro klienta naší společnosti poptávám úvěr pro SVJ na rekonstrukci domu. Můžete mi, prosím, poradit, doporučit bankovní ústav a produkt? Děkuji

  Dobrý den,

  úvěry pro SVJ na rekonstrukci bez zástavy majetku nabízejí obvykle pouze stavební spořitelny (Wüstenrot, Buřinka, Českomoravská stavební spořitelna, Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna)

  T

  #2842, Stavební spořitelna ČS - Buřinka, Spoření, 14.6.2016

  Dobrý den, prohlédla jsem si seznam stavebních spořitelen a nabyla jsem dojmu, že existuje Stavební spoření od České spořitelny a Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka. Je tomu opravdu tak, že Česká spořitelna má jak vlastní spoření tak Buřinku? To samé by potom měla i ČSOB její Modrá pyramida? Děkuji.

  H

  #2076, Kam uložit peníze, Spoření, 22.7.2015

  Dobrý den, manželovi Českomoravská stavební spořitelna samo od sebe zrušila účet, převedla na nějaký bezúročný. Jedná se o částku 220 tis. a bylo to úročeno 2 %. Manžel je v čerstvě v důchodu a zatím si přividělává, peníze nutně nepotřebuje, účet má u FIO, kam a jak ty peníze dobře uložit.

  Dobrý den,

  doporučuji Sberbank (1,63% do 300 000 Kč) nebo Air Bank (1,1% do 250 000 Kč) - oboje spořící účty bez výpovědní lhůty a bez podmínek. Kompletní přehled spořících účtu k dispozici zde.

  VR

  #2022, Dotaz na spoření, Spoření, 26.6.2015

  dobry den chtel bych se zeptat jestli mam u stavebni sporitelny liska stavebni sporeni

  Dobrý den,

  tento dotaz Vám nebude schopen zodpovědět nikdo jiný než přímo Českomoravská stavební spořitelna (Liška). Na základě zachování bankovního tajemství nikdo jiný k těmto údajům přístup nemá.

  O

  #1822, Dotaz na spoření, Spoření, 9.3.2015

  Pokračování dotazu č. 1821: Dobrý den, děkuji Vám za odpověď pane Jermáři. Jednalo by se o částku 100 tis. Kč, cílová částka by mohla být až 160 tis. Kč. Který spořící, případně roční termínovaný účet vklad byste mi mohl doporučit? Kterou spolehlivou banku bych měla vybrat? Děkuji. O.H.

  Děkuji za doplnění.

  Pokud peníze skutečně a za žádných okolností nebudou příštích 6 let potřeba, zkuste stavební spoření - sjednejte ho online u České spořitelny, kde se za online sjednání platí poplatek pouze 495 Kč (jinde by to bylo 1% z cílové částky, což by bylo přes 1 000 Kč, spíše 1 500 Kč). Úrok 1%, roční poplatek za vedení 310 Kč, tedy za 6 let 1 860Kč. Alternativně Českomoravská stavební spořitelna (poplatek za sjednání 1% z cílové částky, roční poplatek za vedení 330 Kč, tedy za 6 let 1 980 Kč, ale úrok 1,3%, což při jednorázovém uložení 100 000 Kč udělá za 6 let rozdíl zhruba 1 500 Kč). 

  Pakliže je šance, že peníze budou potřeba dříve než za 6 let, uložte je na spořicí účet bez výpovědní lhůty u Sberbank (úrok 1,63%) nebo na jednoletý termínovaný vklad u ANO SD (úrok 2,25%).

  Články o

  Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

  23.6.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

  …okončit fúzi Monety sAir Bank,zaniklo by během pouhých dvou let celkem 5 bank. Mimo fúzí a akvizic dochází i ke sjednocováníbrandů. Českomoravská stavební spořitelna změnila název na ČSOB Stavebníspořitelnu a Wüstenrot Stavební spořitelna oblékla dres Monety. Možná…

  Z ČMSS bude ČSOB Stavební spořitelna, Liška ale zůstane

  9.9.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

  …nezměnila,“ vysvětlildůvody růstu zájmu místopředseda představenstva ČMSS Jochen Maier. Kromě úvěrů rostl i zájem o stavební spoření.Českomoravská stavební spořitelna v 1. pololetí sjednala 93 576 smluv, což jemeziročně o 3,4 % více. „Za celý rok ale zřejmě stavební…

  Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

  22.1.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

  … navýhodnější úrok. Podobné akce se na trhu objevují i letos.Finanční bonus aktuálně nabízí například Raiffeisen stavební spořitelna aČeskomoravská stavební spořitelna. Druhá z nich klientům slibuje dokonce až 4500 korun navíc. Jenže pouze za podmínky, že si spolu se…

  Stavební spoření bez poplatků? Aktuálně jej nabízí téměř všechny spořitelny

  27.11.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

  …íl na tom mají už zmíněné bonusy,které stavební spořitelny v posledních měsících nabídly. V současnosti nabízínásledující zvýhodnění: Českomoravská stavební spořitelna100% sleva na poplatek za uzavřenísmlouvy, a to až do výše 1 500 korun + obratový bonus k úroku ve v…

  Spotřebitelské úvěry – půjčky a mikro-půjčky

  14.8.2016, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

  …aci. Stavební spořitelna ČS půjčuje na bydlení/rekonstrukci za RPSN 8,20%, Era/Poštovní spořitelna láká na konsolidaci za RPSN 8,20%, Českomoravská stavební spořitelna spolu sEra/Poštovní spořitelnou nabízejí bydlení/rekonstrukci shodně za RPSN 8,30%, Komerční banka …