Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Českomoravská stavební spořitelna
Liška (Českomoravská stavební spořitelna)

Liška (Českomoravská stavební spořitelna)

  Adresa: Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10 
  IČ: 49241397 
  SWIFT:  
  Kód banky: 7960 
  Na českém trhu: Udělení licence: 25.8.1993
  Zahájení činnosti: 8.9.1993 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Českomoravská stavební spořitelna

  Stavební spořitelna ČSOB nebo také Liška. Zajímavostí jsou speciální úvěry určené pro bytová družstva a společenství vlastníků, neboť i přes malinko vyšší nákladovost je tento produkt často jedinou cestou, jak vůbec realizovat společně s ostatním družstevníky/vlastníky opravu bytového domu v případě nedostatku vlastních prostředků. V posledním roce stavební spořitelna začala více nabízet i produkty Poštovní spořitelny, bankovního člena skupiny ĆSOB, což by mohl být klíčový faktor přežití v momentě, kdy stát dále omezí či zcela ukončí podporu stavebního spoření.

  O bance Liška (Českomoravská stavební spořitelna)

  Spoření s liškou je již natolik zažitým sloganem, že by se asi jen těžko hledal někdo, kdo o něm nic neslyšel. Jde o základní produkt Českomoravské stavební spořitelny. Tato finanční instituce si za dobu své existence stihla vydobýt jednu z velmi silných pozic na českém finančním trhu. V České republice působí Českomoravská stavební spořitelna již od roku 1993. V této době se ostatně začaly prosazovat i ostatní stavební spořitelny. Za Českomoravskou stavební spořitelnou stojí hned několik velmi silných společností. Na úplném počátku při vzniku společnosti se staly hlavními akcionáři Investiční poštovní banka, která získala 55 % Českomoravské stavební spořitelny a Bausparkasse Schwaebisch Hall, na kterou zbylo 45%. Obzvláště kapitál společnosti Bausparkasse Schwaebisch Hall, značené ve světě jako BSH, představoval pro Českomoravskou stavební spořitelnu opravdu stabilní prostředí. V současnosti je poměr akcionářů Českomoravské stavební spořitelny totožný jako na počátku, nicméně Investiční poštovní banka byla nahrazena Československou obchodní bankou. V čele Českomoravské stavební spořitelny se nachází čtyřčlenné představenstvo a dozorčí rada, ve které je celkem stejný počet členů. Základní jmění celé společnosti činí 1,5 miliardy korun. Hlavní sídlo bylo vybudováno v Praze na Vinohradské 3218/169. Pobočky Českomoravské stavební spořitelny se nacházejí prakticky na všech terminálech České pošty, takže spoření si lze založit prakticky v každé větší obci. Úplně nejznámějším a v podstatě i základním produktem Českomoravské stavební spořitelny se stalo stavební spoření. Od data svého založení byla Českomoravská stavební spořitelna schopna uzavřít celkem 4,9 milionů smluv o stavební spoření. V souvislosti se stavební spořením je v repertoáru této společnosti také několik možností financování bydlení. U Lišky si mohou klienti vzít jednak hypotéku a jednak také klasický překlenovací úvěr. U Českomoravské stavební spořitelny lze také čerpat různé spotřebitelské úvěry anebo si založit postžirové konto. Klienti mohou také využít široké nabídky penzijního připojištění. Zapomenout nelze ani na životní pojištění a rizikové životní pojištění.

  Dotazy v poradně k Liška (Českomoravská stavební spořitelna)

  T

  #2842, Stavební spořitelna ČS - Buřinka, Spoření, 14.6.2016

  Dobrý den, prohlédla jsem si seznam stavebních spořitelen a nabyla jsem dojmu, že existuje Stavební spoření od České spořitelny a Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka. Je tomu opravdu tak, že Česká spořitelna má jak vlastní spoření tak Buřinku? To samé by potom měla i ČSOB její Modrá pyramida? Děkuji.

  H

  #2076, Kam uložit peníze, Spoření, 22.7.2015

  Dobrý den, manželovi Českomoravská stavební spořitelna samo od sebe zrušila účet, převedla na nějaký bezúročný. Jedná se o částku 220 tis. a bylo to úročeno 2 %. Manžel je v čerstvě v důchodu a zatím si přividělává, peníze nutně nepotřebuje, účet má u FIO, kam a jak ty peníze dobře uložit.

  Dobrý den,

  doporučuji Sberbank (1,63% do 300 000 Kč) nebo Air Bank (1,1% do 250 000 Kč) - oboje spořící účty bez výpovědní lhůty a bez podmínek. Kompletní přehled spořících účtu k dispozici zde.

  VR

  #2022, Dotaz na spoření, Spoření, 26.6.2015

  dobry den chtel bych se zeptat jestli mam u stavebni sporitelny liska stavebni sporeni

  Dobrý den,

  tento dotaz Vám nebude schopen zodpovědět nikdo jiný než přímo Českomoravská stavební spořitelna (Liška). Na základě zachování bankovního tajemství nikdo jiný k těmto údajům přístup nemá.

  O

  #1822, Dotaz na spoření, Spoření, 9.3.2015

  Pokračování dotazu č. 1821: Dobrý den, děkuji Vám za odpověď pane Jermáři. Jednalo by se o částku 100 tis. Kč, cílová částka by mohla být až 160 tis. Kč. Který spořící, případně roční termínovaný účet vklad byste mi mohl doporučit? Kterou spolehlivou banku bych měla vybrat? Děkuji. O.H.

  Děkuji za doplnění.

  Pokud peníze skutečně a za žádných okolností nebudou příštích 6 let potřeba, zkuste stavební spoření - sjednejte ho online u České spořitelny, kde se za online sjednání platí poplatek pouze 495 Kč (jinde by to bylo 1% z cílové částky, což by bylo přes 1 000 Kč, spíše 1 500 Kč). Úrok 1%, roční poplatek za vedení 310 Kč, tedy za 6 let 1 860Kč. Alternativně Českomoravská stavební spořitelna (poplatek za sjednání 1% z cílové částky, roční poplatek za vedení 330 Kč, tedy za 6 let 1 980 Kč, ale úrok 1,3%, což při jednorázovém uložení 100 000 Kč udělá za 6 let rozdíl zhruba 1 500 Kč). 

  Pakliže je šance, že peníze budou potřeba dříve než za 6 let, uložte je na spořicí účet bez výpovědní lhůty u Sberbank (úrok 1,63%) nebo na jednoletý termínovaný vklad u ANO SD (úrok 2,25%).

  K

  #1375, Dotaz v bankovní poradně, , 3.5.2014

  Dobrý den, právě mi končí smlouva na stavební spoření u "Raiffeisen stavební spořitelna", kde jsem si spořila 500 Kč/měsíčně. Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaký typ na stránky, kde bych si mohla porovnat všechny stav.spořitelny. Jde mi hlavně o porovnání úroku (zhodnocení vkladu), poplatku za vedení účtu, poplatek za zřízení nové smlouvy. Ráda bych ve spoření dále pokračovala, ale nevím, zda "Raiffka" je úplně vhodná (poplatek za vedení účtu 360Kč, poplatek při zřízení nové smlouvy cca 2000Kč). Přijde mi, že si na poplatcích berou hodně. děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  porovnání je k dipozici zde, kde si můžete nechat všechny nabízené produkty seřadit dle Vámi vybraného parametru (úrok, poplatek za vedení, poplatek na zřízení produktu).

  Na trhu působí 5 stavebních spořitelen: Stavební spořitelna ČS - Buřinka, Wüstenrot, Českomoravská stavební spořitelna - Liška, Modrá pyramida a Raiffeisen stavební spořitelna. Produkty nabízené jinými institucemi jsou jen přeprodeje těchto stavebních spořitelen.

  Nejnižší poplatek za zřízení má Buřinka (495 Kč při sjednání online, nezávislé na cílové částce).

  Nejnižší poplatek za vedení spoření má Modrá pyramida (300 Kč/rok).

  Nejvyšší úrok na spoření nabízí Wüstenrot (2%).

  Teď to bude chtít vzít kalkulačku a propočítat, kde je to pro Vaši výši vkladu nejvýhodnější. Raiffeisen stavební spořitelna je obecně méně výhodná, nižší úrok/vyšší poplatky za zřízení a vedení produktu.

  Petr JermářBanky.cz

  Články o Liška (Českomoravská stavební spořitelna)

  Spotřebitelské úvěry – půjčky a mikro-půjčky

  Spotřebitelské úvěry – půjčky a mikro-půjčky

  14.8.2016, Půjčka

  …aci. Stavební spořitelna ČS půjčuje na bydlení/rekonstrukci za RPSN 8,20%, Era/Poštovní spořitelna láká na konsolidaci za RPSN 8,20%, Českomoravská stavební spořitelna spolu sEra/Poštovní spořitelnou nabízejí bydlení/rekonstrukci shodně za RPSN 8,30%, Komerční banka …

  Velké porovnání spoření – únor 2016

  Velké porovnání spoření – únor 2016

  21.2.2016, Spoření

  … Česká spořitelna (Buřinka):poplatek za sjednání online 495 Kč (jinak 1% zcílové částky), roční poplatek za vedení 310 Kč, úrok 1% Českomoravská stavební spořitelna (Liška):poplatek za sjednání 1% zcílové částky, roční poplatek za vedení 330 Kč, úrok 1,3% Wüste…

  Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 1. díl

  Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 1. díl

  9.9.2014, Aktuálně

  …eb, a naopak letos zvýšila poplatky za odchozí platby. Jestli i toto banka ustojí, klobouk dolů a hned si jdu přikoupit akcie Erste. Českomoravská stavební spořitelna Stavební spořitelna ČSOB nebo také Liška. Zajímavostí jsou speciální úvěry určené pro bytová družst…

  Využijte výhod stavebního spoření pro děti

  Využijte výhod stavebního spoření pro děti

  26.6.2013, Komerční sdělení

  …mavá částka, která bude navýšena o státní podporu a úroky. Nezanedbatelná je i možnost získání výhodného úvěru ze stavebního spoření. Českomoravská stavební spořitelna, známá jako Liška, nabízí včasově omezených akcích výhody kuzavření smlouvy o stavebním spoření pro…

  Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen

  Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen

  6.4.2012, Aktuálně

  …ny KBC. Mimo spousty dalších dceřiných společností banka provozuje tyto nejznámější instituce: Hypoteční banka, Poštovní spořitelna a Českomoravská stavební spořitelna. Tyto instituce si navzájem nelozí moc do zelí a každá entita se specializuje na trošku jiný segmen…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR