Banky.cz Banky.cz Banky v ČR ČSOB Stavební spořitelna
Liška (ČSOB Stavební spořitelna)

Liška (ČSOB Stavební spořitelna)

  Adresa: Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10 
  IČ: 49241397 
  SWIFT: CEKO CZ PP 
  Kód banky: 7960 
  Na českém trhu: Udělení licence: 25.8.1993
  Zahájení činnosti: 8.9.1993 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky ČSOB Stavební spořitelna

  Spoření s liškou je již natolik zažitým sloganem, že by se asi jen těžko hledal někdo, kdo o něm nic neslyšel. Jde o základní produkt ČSOB Stavební spořitelny, dříve známé pod názvem Českomoravská stavební spořitelna

  Zajímavostí jsou speciální úvěry určené pro bytová družstva a společenství vlastníků, který je na úrocích malinko dražší. Ale i tak je tento produkt často jedinou cestou, jak vůbec realizovat společně s ostatním družstevníky/vlastníky opravu bytového domu v případě nedostatku vlastních prostředků. 

  V posledním roce stavební spořitelna začala více nabízet i produkty Poštovní spořitelny, bankovního člena skupiny ČSOB, což by mohl být klíčový faktor přežití v momentě, kdyby stát dále omezil či zcela ukončil podporu stavebního spoření.

  O bance Liška (ČSOB Stavební spořitelna)

  Stavební spořitelna ČSOB, nebo dříve také Liška či Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS), je dnes nejsilnější stavební spořitelnou na českém trhu. Od svého založení v roce 1993 uzavřela ČSOB stavební spořitelna už přes 8 milionů smluv o stavebním spoření a poskytla přes 1 milion úvěrů na bydlení. U Lišky mohou klienti spořit, spořit pro děti, nebo si vzít hypotéku, ale také dočasný překlenovací úvěr. 

  U ČSOB Stavební spořitelny lze také uzavírat jakékoliv produkty mateřské banky ČSOB. Lze sjednat  a čerpat různé spotřebitelské úvěry anebo si založit postžirové konto. Klienti mohou také využít široké nabídky penzijního připojištění. Zapomenout nelze ani na životní pojištění a rizikové životní pojištění. ČSOB stavební spořitelna nemá vlastní SWIFT-ovou adresu. Klientům se doporučuje provádět přeshraniční platby prostřednictvím mateřské ČSOB banky.

  Recenze banky ČSOB Stavební spořitelna

  Historie ČSOB stavební spořitelny

  Tato finanční instituce si za dobu své existence stihla vydobýt jednu z velmi silných pozic na českém finančním trhu. 

  V České republice působí ČSOB Stavební spořitelna již od roku 1993. V této době se ostatně začaly prosazovat i ostatní stavební spořitelny. 

  Na úplném počátku při vzniku společnosti se staly hlavními akcionáři Investiční poštovní banka, která získala 55 % Českomoravské stavební spořitelny a Bausparkasse Schwaebisch Hall, na kterou zbylo 45%. Obzvláště kapitál společnosti Bausparkasse Schwaebisch Hall, značené ve světě jako BSH, představoval pro Českomoravskou stavební spořitelnu opravdu stabilní prostředí. 

  Do roku 2019 byl poměr akcionářů Českomoravské stavební spořitelny totožný jako na počátku, nicméně Investiční poštovní banka byla nahrazena Československou obchodní bankou. V čele Českomoravské stavební spořitelny se nachází čtyřčlenné představenstvo a dozorčí rada, ve které je celkem stejný počet členů. 

  Základní jmění celé společnosti činí 1,5 miliardy korun. Hlavní sídlo bylo vybudováno v Praze na Vinohradské 3218/169. Pobočky Českomoravské stavební spořitelny se nacházejí prakticky na všech terminálech České pošty, takže spoření si lze založit prakticky v každé větší obci. Úplně nejznámějším a v podstatě i základním produktem Českomoravské stavební spořitelny se stalo stavební spoření. 

  V roce 2019 vyplatila ČSOB minoritní akcionáře a stala se tak jediným vlastníkem Českomoravské stavební spořitelny, kterou v roce 2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu.

  Dotazy v poradně k Liška (ČSOB Stavební spořitelna)

  M

  #13457, Nesihnu načerpat hypotéku, Hypoteční poradna, 14.3.2021

  Dobrý den, máme podepsanou hypotéku u ČMSS, kterou musíme začít čerpat do 26.6. 2021. Chtěli jsme stavět RD, máme i pozemek, ale vzhledem ke korona situaci začínáme řešit plány až nyní. Prý by šlo požádat o prodloužení. Četla jsem ale, že moc často prodloužení neschvalují. Nevíte, co je potřeba k prodloužení doložit, prosím? Do června budeme mít sotva plány. Budou chtít znovu dokládat i přijmy? Nevím, jestli má cenu řešit plány, kdyby nám hypotéku měli zrušit. Děkuji.

  Dobrý den,

  požádejte ČMSS (nově ČSOB Stavební spořitelna) o prodloužení lhůty pro čerpání a uvidíte. Za nenačerpání hypotéky v řádné termínu se účtuje smluvní pokuta 2-5% z nevyčerpané částky. 

  Články o Liška (ČSOB Stavební spořitelna)

  Nejvýhodnější stavebko? Najdete ho u Monety a v Modré pyramidě

  Nejvýhodnější stavebko? Najdete ho u Monety a v Modré pyramidě

  3.5.2021, Spoření

  … na bonusový úrok dosáhli. Liška odpustí až 2 500 KčAž 2 500 korun vám u poplatku za zřízenístavebního spoření v současnosti odpustí také ČSOB stavební spořitelna (dřívějšíČMSS) – tedy Liška. Zadarmo tak můžete mít spoření s cílovou částkou až 250 000korun. Na slevu ale dosáh…

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  31.3.2021, Hypotéka

  … Money Bank nebo UniCredit Bank. Zásadní je ale hlavně v březnové zdraženíhypoték u skupiny ČSOB, do které patří: ČSOB, Hypoteční banka a ČSOB stavební spořitelna (dříveČMSS). Všichni tito poskytovatelé tedy v březnuzvýšili úrokové sazby u svých hypoték (případně hypoúvěru u …

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  17.3.2021, Hypotéka

  …r týdny. V březnutotiž zvýšila úroky u hypoték skupina ČSOB. Do této skupiny přitom patří nejensamotná ČSOB, ale také: Hypoteční banka a ČSOB stavební spořitelna (dříveČMSS). V praxi tak najdete vyšší sazby u dvou bank ajedné stavební spořitelny. Úroky přitom vyskočily o 0,1…

  Z ČMSS bude ČSOB Stavební spořitelna, Liška ale zůstane

  Z ČMSS bude ČSOB Stavební spořitelna, Liška ale zůstane

  9.9.2020, Spoření

  Změna názvu, loga a přeměna vzhledu obchodníchmíst čeká příští rok Českomoravskou stavební spořitelnu (ČMSS). K 11. březnu2021 totiž změní název na ČSOB Stavební spořitelnu a završí tak loni započatouintegraci do skupiny ČSOB.  Klienti díky tomu snadněji dosáhnou na vícesluže…  Banky v ČR