Banky.cz Banky v ČR ČSOB Stavební spořitelna

ČSOB spořitelna (ČSOB Stavební spořitelna)

  Adresa: Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10 
  IČ: 49241397 
  SWIFT: CEKO CZ PP 
  Kód banky: 7960 
  Na českém trhu: Udělení licence: 25.8.1993
  Zahájení činnosti: 8.9.1993 
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky ČSOB Stavební spořitelna

  Spoření s liškou je již natolik zažitým sloganem, že by se asi jen těžko hledal někdo, kdo o něm nic neslyšel. Jde o základní produkt ČSOB Stavební spořitelny, dříve známé pod názvem Českomoravská stavební spořitelna

  Zajímavostí jsou speciální úvěry určené pro bytová družstva a společenství vlastníků, který je na úrocích malinko dražší. Ale i tak je tento produkt často jedinou cestou, jak vůbec realizovat společně s ostatním družstevníky/vlastníky opravu bytového domu v případě nedostatku vlastních prostředků. 

  V posledním roce stavební spořitelna začala více nabízet i produkty Poštovní spořitelny, bankovního člena skupiny ČSOB, což by mohl být klíčový faktor přežití v momentě, kdyby stát dále omezil či zcela ukončil podporu stavebního spoření.

  O bance ČSOB spořitelna (ČSOB Stavební spořitelna)

  Stavební spořitelna ČSOB, nebo dříve také Liška či Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS), je dnes nejsilnější stavební spořitelnou na českém trhu. Od svého založení v roce 1993 uzavřela ČSOB stavební spořitelna už přes 8 milionů smluv o stavebním spoření a poskytla přes 1 milion úvěrů na bydlení. U Lišky mohou klienti spořit, spořit pro děti, nebo si vzít hypotéku, ale také dočasný překlenovací úvěr. 

  U ČSOB Stavební spořitelny lze také uzavírat jakékoliv produkty mateřské banky ČSOB. Lze sjednat  a čerpat různé spotřebitelské úvěry anebo si založit postžirové konto. Klienti mohou také využít široké nabídky penzijního připojištění. Zapomenout nelze ani na životní pojištění a rizikové životní pojištění. ČSOB stavební spořitelna nemá vlastní SWIFT-ovou adresu. Klientům se doporučuje provádět přeshraniční platby prostřednictvím mateřské ČSOB banky.

  Recenze banky ČSOB Stavební spořitelna

  Historie ČSOB stavební spořitelny

  Tato finanční instituce si za dobu své existence stihla vydobýt jednu z velmi silných pozic na českém finančním trhu. V České republice působí ČSOB Stavební spořitelna již od roku 1993. V této době se ostatně začaly prosazovat i ostatní velké stavební spořitelny. 

  Na úplném počátku při vzniku společnosti se staly hlavními akcionáři Investiční poštovní banka, která získala 55 % Českomoravské stavební spořitelny a Bausparkasse Schwaebisch Hall, na kterou zbylo 45%. Obzvláště kapitál společnosti Bausparkasse Schwaebisch Hall, značené ve světě jako BSH, představoval pro Českomoravskou stavební spořitelnu opravdu stabilní prostředí. 

  Do roku 2019 byl poměr akcionářů Českomoravské stavební spořitelny totožný jako na počátku, nicméně Investiční poštovní banka byla nahrazena Československou obchodní bankou. V čele Českomoravské stavební spořitelny se nachází čtyřčlenné představenstvo a dozorčí rada, ve které je celkem stejný počet členů. 

  Základní jmění celé společnosti činí 1,5 miliardy korun. Hlavní sídlo bylo vybudováno v Praze na Vinohradské 3218/169. Pobočky Českomoravské stavební spořitelny se nacházejí prakticky na všech terminálech České pošty, takže spoření si lze založit prakticky v každé větší obci. Úplně nejznámějším a v podstatě i základním produktem Českomoravské stavební spořitelny se stalo stavební spoření. 

  V roce 2019 vyplatila ČSOB minoritní akcionáře a stala se tak jediným vlastníkem Českomoravské stavební spořitelny, kterou v roce 2021 přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu.

  Dotazy v poradně k

  TK

  #14662, Úvěr ze stavebního spoření a konsolidace do hypotéky, Hypoteční poradna, 28.6.2021

  Dobrý den, sjednal jsem překlenovací úvěr u ČMSS v roce 2017 po 2 letém stavebním spoření. Platí fixace na 6 let? Ve smlouvě ji totiž nemohu nikde najít. Chci koupit byt 3+1 a tento úvěr refinancovat do jedné hypotéky. Budu platit případně 5% z cílové částky původního překlenovacího úvěru? Děkuji moc.

  Dobrý den,

  doporučuji prostudovat podmínky vaší úvěrové smlouvy a případné nejasnosti (chybějící info o fixaci) řešit přímo u vaší stavební spořitelny (ČMSS se přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelna).

  M

  #13457, Nestihnu načerpat hypotéku, Hypoteční poradna, 14.3.2021

  Dobrý den, máme podepsanou hypotéku u ČMSS, kterou musíme začít čerpat do 26.6. 2021. Chtěli jsme stavět RD, máme i pozemek, ale vzhledem ke korona situaci začínáme řešit plány až nyní. Prý by šlo požádat o prodloužení. Četla jsem ale, že moc často prodloužení neschvalují. Nevíte, co je potřeba k prodloužení doložit, prosím? Do června budeme mít sotva plány. Budou chtít znovu dokládat i přijmy? Nevím, jestli má cenu řešit plány, kdyby nám hypotéku měli zrušit. Děkuji. M.

  Dobrý den,

  požádejte ČMSS (nově ČSOB Stavební spořitelna) o prodloužení lhůty pro čerpání a uvidíte. Za nenačerpání hypotéky v řádné termínu se účtuje smluvní pokuta 2-5% z nevyčerpané částky. 

  Články o

  Stavební spoření nabízí úrok 2,5 %. Nejvíc za posledních 10 let

  2.5.2022, Spoření, Autor: Jan Budín

  … Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) nabízí zhodnocení 3,96 %, Modrá pyramida 3,94 %, Raiffeisen stavební spořitelna 3,94 % ČSOB Stavební spořitelna 3,85 % Přijde konkurenční boj? Je otázkou, jak ostatní hráči na trhu na takto razantní krok Moneta Stavební spoř…

  Stavební spořitelny hlásí rekordy. Objem úvěrů loni meziročně stoupl o 68 %

  4.4.2022, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  …rhu nabízí stavební spoření pět poskytovatelů, kteří mají poměrně stabilní pozice. Podle počtu nových smluv je jejich pořadí následující: ČSOB Stavební spořitelna (31 %), Modrá pyramida (22 %), Buřinka (Stavební spořitelna České spořitelny) (19 %), Raiffeisen stavební spoř…

  Úroky u stavebního spoření dál rostou. Výnosy dosahují až 4,5 %

  13.12.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …íte minimálně dohodnutou částku. Celkové zúročení 1,5 % tak získátepoměrně snadno. Se zvýšením úroků zatím otálí jen jedinýposkytovatel – ČSOB Stavební spořitelna. Nabízí základní sazbu 0,4 % sbonusem0,6 %. Celkově 1 %, což jesazba, která byla ještě donedávna standardem natrh…

  Hypotéky výrazně zdražují. Úroky míří k 5 %

  6.12.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  …s úrokem 3,89 %. K podobnému kroku přistoupila také skupinaČeskoslovenské obchodní banky, kam patří například: ČSOB, Hypoteční banka nebo ČSOB Stavební spořitelna. U nejčastěji využívané hypotéky s fixací na 5let nově dosáhnete na úrok 4,19 %. Tedy o 0,6 procentního bodu více…

  První spořitelna zvedla úroky. Moneta nabízí 1,3 %

  15.11.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …buje prémii 1 000 korun, když uzavřete a aktivně používáte běžnýúčet u ČSOB. Bonus získáte také v případě, že si založíte stavebkoonline. ČSOB Stavební spořitelna vám dá poukaz na 500 korun do obchodu mall.cz. Díky zmíněným prémiím tak zhodnocení stoupne i na zhruba 3,6%. Ko…