Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Pojištění - nabídka od profesionálů

  Získejte nabídku od profesionálů v oblasti pojištění. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a rychle získáte výhodnou nabídku.

  Typ pojištění

  Udaje o vás

  Typ osoby
  Jméno / název firmy *
  Věk *
  Telefon *
  E-mail *
  Stručný popis pojištění, o které mám zájem:

  (př. chci pojistit rodinný dům proti krupobití, chci zabezpečit rodinu v případě ztráty živitele, chci pojistit automobil proti odcizení, jsem pianista a potřebuji pojistit úraz svých prstů, atd.)

  Co bych měl pojistit a co nikoliv?

  Smyslem pojištění je krýt ztrátu z pojistné události, která by měla značný dopad na životní úroveň domácnosti, např. pojištění nemovitosti proti požáru => ztráta nemovitosti výrazně sníží životní úroveň domácnosti. Naproti tomu nemá smysl uvažovat o pojištění zlomeniny končetin svých dětí, neboť tato byť nepříjemná událost nikterak neohrozí životní úroveň domácnosti.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Investice do nemovitostí a realitní bublina

  Investice do nemovitostí a realitní bublina

  24.4.2018, Reality, Autor: Adam Sucháček

  Vyplatí se aktuálně investovat do nemovitostí? Nepraskne realitní bublina? Otázky, které si klade mnoho investorů. Jednoznačná odpověď však neexistuje. V následujících řádcích se pokusím vysvětlit, proč tomu tak je.

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

  Průměrná sazba hypoték vzrostla na 2,5% a již není možné sehnat úvěr na bydlení pod 2%. Nicméně i přes všeobecnou vlnu zdražování dvě banky zlevnily. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Byty zdražují nejvíce v Praze a v Brně

  Byty zdražují nejvíce v Praze a v Brně

  13.4.2018, Reality, Autor: Adam Sucháček

  Ceny realit nadále rostou strmým tempem. Nejdráže je v Praze a v Brně. Jak se liší ceny novostaveb a starších bytů? Kolik se v české a moravské metropoli prodává nových bytů? A jak budou nemovitosti zdražovat v roce 2018?

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  RM

  #4615, Z Norska, Platba, 24.4.2018

  Dobrý den, kamarád mi poslal peníze z jeho banky v Norsku na můj účet u mBank. Když mi po 10ti dnech nic nedorazilo, byl se zeptat v jeho norské bance a bylo mu řečeno, že se mu peníze vrátí zpět na účet, protože s mBank nespolupracují. Je to možné nebo mě tahá za nos. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den, nemáte moc dobrého kamaráda, protože Vás tahá za nos. mBank je účastníkem mezinárodního platebního styku a peníze z norské banky na Váš účet dorazit musí. Mezinárodní platby téměř nikdy neputují přímo (např. z Norska do ČR), ale skrz síť zprostředkovatelských bank. Z Norska tak platba putuje nejčastěji do Německa a z německé banky teprve do mBank. Norská banka samozřejmě s mBank přímo nespolupracuje (stejně jako s 99% všech ostatních bank ve světě). Ale právě skrz síť zprostředkovatelských bank platby vždy doputují do cílové banky.  

  LO

  #4614, Refinancování, Půjčka, 24.4.2018

  Dobrý den, mám půjčku v ČS 150 000 Kč s úrokem 10,60%, RPSN 11,62%. Přijde mi to moc. Do jaké banky bych mohla přejít?

  Dobrý den, půjčku ve výši 150 000 Kč lze určitě sehnat za úrok/RPSN 7%. Doporučuji Air Bank nebo Equa bank. Samozřejmostí jsou nulové poplatky za sjednání a vedení úvěru stejně jako bezplatné mimořádné splátky.

  J

  #4613, Osobní bankrot, Exekuce a insolvence, 24.4.2018

  Dobrý den, jsem OSVČ a mám několik exekucí. Žádné půjčky, ale pojištění, sociální a daně. Bohužel to za pár let astronomicky narostlo. Požádal jsem o osobní bankrot, ale byl mi zamítnut, protože se jedná o pohledávky státu (u půjček by to prý bylo bez problémů). Částka ke splácení je tak vysoká, že bych o chlebu a vodě žil do konce života. Je to pro mne bezvýchodná situace a netuším, jak jí řešit. Zatím využívám odklon peněz na kamarádův účet, ale nepůjde to dlouhodobě. Prosím o radu jak to splácet bez navyšování úroků a penále, jak docílit osobního bankrotu a jak situaci skutečně vyřešit. Děkuji.

  Dobrý den, jiné řešení než osobní bankrot není. Musíte věřitele (ČSSZ, finanční úřad) přesvědčit, že jim během příštích 5 let jste schopen splatit min. 30% dluhů a že těchto 30% je více, než by získali doživotními exekucemi. Odklánění peněz na kamarádův účet nedoporučuji - exekutor ho velmi brzy zablokuje (včetně kamarádových peněz). Poškodíte tak kamaráda, který se bude muset navrácení svých peněz složitě domáhat vylučovací žalobou.

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 4600 přehledně členěných dotazů


  Rychlé odkazy

  Banky v ČR