Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

  POVINNÉ
  Váš telefon

  94% klientů najdeme
  výhodnější pojištění

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Zvýhodněné hypotéky pro mladé

  Zvýhodněné hypotéky pro mladé

  16.4.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

  Mladí do 36 let by si mohli půjčovat s menším příjmem více. Tak zní kompromisní návrh novely zákona, na kterém se dohodlo Ministerstvo financí s ČNB. Jak vysoké budou úlevy pro LTV, DTI a DSTI?

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Očekáváte příchod nového potomka a zároveň přemýšlíte nad novým bydlením na hypotéku? Jaká je aktuální výše příjmu na mateřské dovolené? A kolik z takového příjmu Vám banky při žádosti o hypotéku uznají? Je vůbec reálné, aby Vám hypotéka byla schválena? 

  Český startup umožňuje automatické investování

  Český startup umožňuje automatické investování

  8.4.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

  Portu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  IH

  #6445, Refinancování americké hypotéky, Hypoteční poradna, 20.4.2019

  Dobrý den, máme s manželem bezúčelovou hypotéku 200 000 Kč u KB od 2/19. Nyní jsme zjistili, že budeme na rekonstrukci potřebovat ještě asi 100 000 Kč. Je možné zrušit bezúčelovou hypotéku po 4 měsících u KB a přejít k jiné bance, kde si tuto bezúčelovou hypotéku převedeme a navýšíme na 300 tis.? Máte, prosím nějaké typy bank, které poskytují bezúčelovou hypotéku? Děkuji

  Dobrý den, americkou hypotéku můžete kdykoliv refinancovat u konkurence (včetně navýšení), ale KB po Vás bude pravděpodobně vyžadovat nemalé penále za předčasně ukončený úvěr. Nebylo by lepší navýšit čerpaný úvěr přímo u KB?

  J

  #6444, Nesplatitelné dluhy a dětský účet, Exekuce a insolvence, 20.4.2019

  Pokračování k dotazu č. 6439: Dobrý den, děkuji za odpověď, leč odpověděl jste mi, že má ex-partnerka má přístup k účtu nezletilé dcery, což je mi jedno, ať ho klidně má, ale především to nebylo předmětem dotazu. Dále jste mi odpověděl, že mi v exekuci zbývá minimum a že je dobré své dluhy splatit. Na to jsem se už vůbec neptal, peníze z podnikání mi zůstávají všechny, dluhy jsou nesplatitelné a, při vší úctě, je to moje věc, nezlobte se. Jediné, na co jste mi neodpověděl, bylo to jediné, na co jsem se ve skutečnosti ptal, a to jestli k účtu dcery mají přístup exekutoři řešící mé dluhy. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den, pokud exekutor vyhodnotí Vaše jednání jako odklánění peněz před věřiteli, pak zablokuje účet i Vaší dceři. Je to vysoce pravděpodobné, neboť lidé v exekuci nemají peníze na spoření dětem. Nesplatitelné dluhy lze řešit osobním bankrotem, kde byste 5 let splácel to samé co nyní v exekuci, a pak byste byl od zbylých dluhů očištěn. 

  M

  #6443, Sleva na děti v insolvenci, Exekuce a insolvence, 20.4.2019

  Dobrý den, chceme s manželem požádat o insolvenci. Naše dluhy dělají něco okolo 180 000 Kč. Vyplati se nám to? Další dotaz je na daňové přiznání. Máme tři děti o slevu na dani žádáme jednou za rok, takže se nám vrací částka kolem 58 000. Co s tím? Slyšela jsem, že se to musí odevzdat na tu insolvenci, ale dluh zůstává stejný a musí se i tak 5 let dodržet splátky. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den, daňová vratka za slevu na děti je mimořádným příjmem, který se odevzdává insolvenčnímu správci (peníze jsou použity na umoření Vašich dluhů). V rámci insolvence se snažíte splatit až 100% svých dluhů během 5 let. Pokud to za 5 let nezvládnete, ale splatíte min. 30%, bere se to tak, že jste se snažili a zbytek je Vám prominut.  Výše vašich příjmů musí být dostatečná pro splacení min. 30% dluhů (60 000 Kč). Každý měsíc navíc platíte odměnu insolvenčnímu správci (cca 1 100 Kč). Přinejmenším tak za 5 let zaplatíte 120 000 Kč a všechny potenciální daňové vratky (ročně 58 000 Kč) budete taktéž odevzdávat na umoření dluhů. Teoreticky byste tak měli být schopni v insolvenci uhradit celý dluh (180 000 Kč) nejpozději do 3 let.  Nebylo by lepší své dluhy vyrovnat dobrovolně bez insolvence? Za sepsání návrhu na oddlužení zaplatíte 7 200 Kč, budete mít negativní záznamy v registrech dlužníků (nikdo Vám dalších 4-5 let nepůjčí), exekutor Vám pravděpodobně zablokuje účty (budete vyloučeni z bezhotovostního platebního styku) a ještě budete měsíčně platit odměnu ins. správci (1 100 Kč). Použijte celou letošní dubnovou daňovou vratku na umoření dluhů a zbude Vám jen 122 000 Kč.

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 6400 přehledně členěných dotazů


  Rychlé odkazy

  Banky v ČR