Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

  POVINNÉ
  Váš telefon

  94% klientů najdeme
  výhodnější pojištění

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Hypotéka na družstevní byt

  Hypotéka na družstevní byt

  11.6.2019, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  Složitější a složitější. Taková je v posledních letech situace lidí, kteří chtějí vlastní bydlení. Ceny totiž stoupají a podmínky hypoték se zpřísňují. Řešením je nákup družstevního bytu. Jenže i na něj potřebujete dost peněz. Stále víc lidí proto hledá hypotéku na družstevní byt. Možností je několik.

  Jak na daňový odpočet úroků z hypotéky

  Jak na daňový odpočet úroků z hypotéky

  6.6.2019, Daně, Autor: Lukáš Taragel

  Pokud splácíte hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, můžete využít zaplacené úroky jako nezdanitelnou položku a snížit si tak odvod daně. Lze tak učinit po skončení kalendářního roku prostřednictvím daňového přiznání, které si podáte sami, popřípadě prostřednictvím ročního zúčtování daně, které zpracuje zaměstnavatel.

  Změna povinného ručení: 5 případů, kdy můžete dát výpověď a změnit pojišťovnu

  Změna povinného ručení: 5 případů, kdy můžete dát výpověď a změnit pojišťovnu

  31.5.2019, Pojištění, Autor: Lukáš Vaněk

  Stovky korun ročně. A tisíce korun za celou dobu trvání pojištění. Tolik vám dokáže ušetřit změna povinného ručení. Přesto na ni spousta motoristů zapomíná. Stačí přitom jen porovnat nabídky a ve správnou chvíli pojišťovnu změnit.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  A

  #6832, Podřízená pohledávka, Exekuce a insolvence, 16.6.2019

  Pokračování dotazu č. 6829: U všech čtyř dluhů jsou úroky, penále atd. 3-4x vyšší než původní částky. To se údajně považuje za podřízené - jaký to má vliv na schvalování? Děkuji

  Dobrý den, děkuji za doplnění. Příslušenství půjček (úroky, penále, atd.) ve výši nad 100% jistiny je nově považováno za tzv. podřízenou pohledávku. To má 2 dopady: 1) podřízené pohledávky se nepočítají do limitu splacených 60% za 3 roky 2) podřízené pohledávky jsou věřitelům hrazeny až jako poslední (v praxi se tak na ně vůbec nedostane)

  H

  #6831, Poplatek za sepsání návrhu na oddlužení, Exekuce a insolvence, 16.6.2019

  Dobrý den, kdy se platí poplatek za insolvenci? Je zahrnut až do splacení insolvence? A jde dát insolvencí pevná částka ke strhávání? Děkuji

  Dobrý den, poplatek za sepsání návrhu na oddlužení je stanoven zákonem na 4 000 Kč bez DPH (u manželů 6 000 Kč bez DPH) a neplatí se přímo tomu kdo návrh sepsal, ale přihlásí se formou přednostní pohledávky do insolvence. Výše splátek v insolvenci je dána výší nezabavitelného minima (které je závislé na výši Vašich příjmů a počtu vyživovaných osob - může se každý měsíc lišit).

  J

  #6830, Půjčil jsem peníze sestře na ústní dohodu, Osobní a rodinné finance, 16.6.2019

  Dobrý den, přítel půjčil větší obnos peněz své sestře, kdy si vzal na sebe úvěr s tím, že mu to sestra do půl roku splatí. Sestra samozřejmě peníze nevrátila, pouze splácí úvěr, který je psaný na přítele. Mezi sebou mají pouze ústní dohodu, SMS mezi sebou. Lze tyto peníze nějakým způsobem vymáhat nebo s tím jít k soudu?

  Dobrý den, vymáhání půjčených peněz po příbuzných bez jakékoliv smlouvy o půjčce je poměrně komplikované. Za prvé nejsou formálně sepsané smluvní podmínky půjčky - u soudu to bude slovo proti slovu (sestra může tvrdit, že peníze měla vrátit ne za půl roku ale třeba až za 5 let). Za druhé se dle zákona o spotřebitelském úvěru věřitel vždy před poskytnutím půjčky musí přesvědčit o tom, zda bude dlužník schopen splácet. Vyžádal si Váš přítel od sestry potvrzení o příjmech či zkontroloval její záznamy v registrech dlužníků? Pravděpodobně nikoliv. Jinak by ji nemohl půjčit stejně jako banka, u které si vzal úvěr pro sestru na své jméno.

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 6800 přehledně členěných dotazů


  Rychlé odkazy

  Banky v ČR