Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

  POVINNÉ
  Váš telefon

  94% klientů najdeme
  výhodnější pojištění

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

  Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

  18.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

  Banky i nebankovní společnosti rády půjčují lidem v produktivním věku, tedy těm, co mají práci, úspěšně podnikají, případně jsou na rodičovské dovolené, ale předpokládá se, že se hned po ní úspěšně vrátí k výdělečné činnosti. Zákon sice dovoluje zadlužení lidem od 18 let, jenže v tomto věku zdaleka ne všichni ukončili vzdělávání, tudíž ani nemívají pravidelný příjem. Jak je to s půjčkami pro mladé, jak se k nim poskytovatelé stavějí a mají tyto úvěry nějaké zvláštnosti či kategorie?

  Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

  Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

  17.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

  Půjčky pro OSVČ jsou speciální kategorií půjček spadající do tzv. úvěrů podnikatelských. Ty nejsou nijak propojeny s podmínkami a zákonnou úpravou spotřebitelských úvěrů, v podstatě s nimi nemají nic společného – snad jen to, že jde o půjčku peněz. 

  Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

  Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

  16.6.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  Zhruba 4,5 milionu. Tolik lidí si na konci prvního čtvrtletí střádalo na důchod prostřednictvím doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Těšit se přitom mohli i ze zhodnocení přes 7 %. Stačilo jen využít správnou strategii.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  #14587, Insolvence, Exekuce a insolvence, 19.6.2021

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, můj ins. správce mi sdělil, že mi vyplatil omylem v posledních měsících postupně o 8 000 Kč více a teď je po mně požaduje zpět. A nebo že mi nebude nic vyplácet, dokud si on těch osm tisíc neumaže. Je tento způsob oprávněný? Nebo jak v tomto správně postupovat prosím? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den, došlo-li vlivem chyby k bezdůvodné výplatě peněz (bezdůvodné obohacení se), je třeba peníze vrátit. Nelze argumentovat "špatně jste si to spočítal, peníze Vám nevrátím".

  P

  #14586, Zahraniční platba, Platba, 19.6.2021

  Dobrý den, chci se zeptat na identifikační údaje korespondenční banky pro převod peněz ze zahraničního kapitálového účtu, konkrétně Interactive Brokers. Při pokusu o transfer na můj účet u ČSOB mě IB odkazuje na výběr correspondent bank for CSOB. Děkuji.

  Dobrý den, každá banka využívá mnoho korespondenčních bank pro zajištění celosvětového platebního styku. Přijde na to, ze které země a ze které banky chcete peníze převádět. Případně doporučuji toto konzultovat přímo s ČSOB.

  OP

  #14585, Hypotéka na domek, Hypoteční poradna, 18.6.2021

  Dobrý den, chtěl jsem se optat, s přítelkyní si chceme koupit domeček, nejsme svoji, máme svůj vlastní pozemek a nemáme čím ručit. Jsem v registru dlužníků, zbývá splatit 5 tisíc. Je možné si vzít hypotéku nebo nějakou větší půjčku? Cena domu je do 950 000 Kč. 

  Dobrý den, za hypotéku na stavbu byste ručili pozemkem, tedy čím ručit máte. Problémem budou spíše negativní záznamy v registrech dlužníků. Přijde na to, o jak velké prohřešky se jedná. Jedno opoždění u menší splátky staršího data překážkou pravděpodobně nebude. Banky přihlížejí k záznamům mladším 5 let. Prostudujte podmínky získání hypotéky.

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR