Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

  POVINNÉ
  Váš telefon

  94% klientů najdeme
  výhodnější pojištění

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Hypotéky v roce 2021: čekejte rostoucí úroky i tvrdší postup bank

  Hypotéky v roce 2021: čekejte rostoucí úroky i tvrdší postup bank

  25.1.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  Hypoteční poskytovatelé mají za sebou výjimečný rok. I přes koronavirovou krizi a spoustu omezení si lidé vzali největší objem hypoték v historii a průměrný úrok postupně klesl až na 1,96 %. Jak to ale bude v roce 2021? Podle analytiků letos s tak výhodnými podmínkami počítat nemůžete.

  Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

  Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

  22.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

  Wüstenrot hypoteční banka se k 1/1/2021 sloučila s Moneta Money Bank. Co se mění pro klienty Wüstenrot?

  Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

  Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

  18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  OK

  #12622, Mohu si změnit výdajový paušál?, Daně, 24.1.2021

  Dobrý den, jsem OSVČ, uplatňuji zdanění pomocí 80 % výdajového paušálu. Mohu tento rok přejít na 60 % paušál z důvodu zvýšení bonity?

  Dobrý den, výše výdajových paušálů (30-80%) je fixně stanovená dle typů činností. Musíte si zvolit přesně takový paušál, který odpovídá vaší výdělečné činnosti (nemůžete si ze své vůle vybrat nižší nebo vyšší paušál). 

  #12621, Mohu vést jednoduché účetnictví?, Daně, 24.1.2021

  Dobrý den, chci organizovat sportovní tábory pro děti jako zapsaný spolek. Za tímto účelem si budu muset sehnat další lektory a zdravotníka. Je možné zahrnout do výdajů tábora také odměnu lektorovi a zdravotníkovi a náklady na jejich dopravu? Mohu pak vést jednoduché účetnictví, když lektory budu najímat pouze nárazově, v případě potřeby, nechci zaměstnance? Musejí oni pak někde svůj příležitostný příjem uvádět? Mohu si například od majitele kajaků pronajmout vybavení a dát to pak do nákladů? Stačí na to nějaká jednoduchá smlouva? Pokud to majitel pronajme třeba jenom jednou ročně (neživí se tím), musí to uvádět někde ve svých příjmech? Moc děkuji za upřesnění.

  Dobrý den, coby spolek můžete vést jednoduché účetnictví až do celkových příjmů 3 mil. Kč (strop pro majetek je též 3 mil. Kč a nesmíte být plátcem DPH). Odměny lektorům včetně režie (doprava, pronájem vybavení) lze zahrnout do nákladů. Příležitostné příjmy do 30 000 Kč/rok se nedaní (lektoři, pronájmy kajaků, atd.).

  JP

  #12620, Mám podávat daňové přiznání?, Daně, 24.1.2021

  Dobrý den, v roce 2019 (v listopadu) jsem v práci dostala výpověď kvůli neschopence týkající se těhotenství a na neschopence jsem zůstala až do konce června 2020. Pak jsem šla rovnou na rodičovskou dovolenou. Na podporu v mateřství a ani porodné jsem neměla nárok. Vyplatí se mi podávat daně nebo to nemá cenu?

  Dobrý den, pokud jste v roce 2020 neměla žádné zdanitelné příjmy (nemocenská, mateřská ani rodičovská nejsou zdanitelnými příjmy), pak daňové přiznání nepodáváte (nemá smysl podávat prázdné přiznání plné nul). 

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 12 600 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR