Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

  POVINNÉ
  Váš telefon

  94% klientů najdeme
  výhodnější pojištění

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  4 možnosti, jak na prodej domu nebo bytu s hypotékou

  4 možnosti, jak na prodej domu nebo bytu s hypotékou

  4.12.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  Změna práce, rozvod nebo třeba příliš vysoké náklady spojené s bydlením. To jsou některé důvody k prodeji nemovitost. Jenže co když jste si na ni vzali hypoteční úvěr? Nebojte se, prodej domu nebo bytu s hypotékou není v praxi žádný problém. Administrativně je jen o trochu složitější než prodej jakékoliv jiné nemovitosti.

  Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

  Hypotéka na rekonstrukci domu či bytu: jak ji získat a na co si dát pozor

  1.12.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Výměna střechy, nová kuchyň nebo celková oprava domu. To jsou jen některé práce, se kterými vám pomůže hypotéka na rekonstrukci domu nebo bytu. Získáte díky ní dost peněz na potřebné úpravy

  Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

  Nový chráněný účet: bude bez poplatků a ochrání peníze před exekutory

  30.11.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  Zabránit tomu, aby vám exekutoři zabavili i to, na co nemají nárok. Přesně to má za úkol nový chráněný účet. Návrh na jeho vytvoření nedávno schválila poslanecká sněmovna a nyní ji bude řešit senát. Pokud tato novela exekučních předpisů projde, nebudou se už dlužníci bát, že přijdou o nezabavitelné minimum.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  F

  #12004, Stavební spoření, úmrtí a dědictví, Spoření, 4.12.2020

  Dobrý den, jak bude ukončeno stavební spoření, když zemře majitel účtu? Půjde do dědictví? Děkuji za odpověď. Délka spoření je 15 let.

  Dobrý den, zůstatek na účtu stavebního spoření bude předmětem dědického řízení. Doporučuji překontrolovat aktuální podmínky vašeho spoření. Takto staré smlouvy bývají často penalizovány vyššími poplatky za vedení produktu a nižší úrokovou sazbou. Výhodnější tak může být spoření zrušit, peníze uložit na spořicí účet nebo termínovaný vklad a založit si nové stavební spoření.

  HS

  #12003, Mohu splatit cizí hypotéku?, Hypoteční poradna, 4.12.2020

  Dobry den, dcera ma hypoteku u Ceske sporitelny 900 000 Kc. Zbyva doplatit jeste 680 tis. Jsem dcery matka a chtela bych ji pomoci a vlozit ji vetsi castku na zmenseni dluhu. Je to mozne udelat kdykoliv ve sporitelne a zmensit dluh dcery? Dekuji za odpoved.

  Dobrý den, hypotéka je produktem vaší dcery, ona má s ČS domluvené smluvní podmínky (např. kdy může provádět mimořádné splátky bez sankce, atd.) a je za dodržování těchto podmínek odpovědná. Doporučuji Vám vše předem s dcerou probrat a domluvit se na nejlepším možném řešení. Určitě není možné přijít na pobočku a chtít splatit část cizí hypotéky.  Byla-li úvěrová smlouva sjednána po 12/2016, může dcera bez sankce každý rok splatit až 25% k datu výročí fixace. Též je možné doplatit celou hypotéku ke konci fixace úrokové sazby. 

  MS

  #12002, Akcie a dědictví, Akcie a investice, 4.12.2020

  Dobrý den, můj otec zemřel v roce 2001. Dědictví bylo vypořádáno. Teď jsme dostali informaci o otcových akcií u firmy SLÉVÁRNA ROUČKA. Jak máme dále postupovat , když o ty akcie máme zájem? Děkuji

  Dobrý den, je třeba znovu otevřít dědické řízení a určit pro akcie oprávněného dědice. S notářským rozhodnutím pak navštivte emitenta, který Vám akcie převede (tyto akcie nejsou veřejně obchodovatelné na burze). Doporučuji předem zjistit, o kolik akcií se jedná a jakou mají hodnotu.

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 12 000 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR