Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Pojištění - nabídka od profesionálů

  Získejte nabídku od profesionálů v oblasti pojištění. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a rychle získáte výhodnou nabídku.

  Typ pojištění

  Udaje o vás

  Typ osoby
  Jméno / název firmy *
  Věk *
  Telefon *
  E-mail *
  Stručný popis pojištění, o které mám zájem:

  (př. chci pojistit rodinný dům proti krupobití, chci zabezpečit rodinu v případě ztráty živitele, chci pojistit automobil proti odcizení, jsem pianista a potřebuji pojistit úraz svých prstů, atd.)

  Co bych měl pojistit a co nikoliv?

  Smyslem pojištění je krýt ztrátu z pojistné události, která by měla značný dopad na životní úroveň domácnosti, např. pojištění nemovitosti proti požáru => ztráta nemovitosti výrazně sníží životní úroveň domácnosti. Naproti tomu nemá smysl uvažovat o pojištění zlomeniny končetin svých dětí, neboť tato byť nepříjemná událost nikterak neohrozí životní úroveň domácnosti.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet, Autor: Pavel Strašák

  Výběr z bankomatu zdarma nebo i za stovky korun. Účtované poplatky se velmi liší. Poradíme, které banky nabízejí nejlevnější výběry doma i v zahraničí. 

  Základní nepodmíněný příjem

  Základní nepodmíněný příjem

  11.9.2017, Peníze, Autor: Jan Budín

  Univerzální celoživotní dávka, na kterou by měl nárok každý. Nahradí důchod i přídavky na děti. Testuje se ve Finsku, Švýcaři naopak tento koncept odmítli v referendu. Šla by zavést v ČR? A kolik by to bylo?

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

  Konec léta s sebou přinesl zdražování hypoték. Průměrná sazba překročila hranici 2% a z 90% úvěrů se pomalu začíná stávat nedostatkové zboží. 8 bank stále nabízí pětiletou fixaci pod 2%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  #3867, Nezadaný variabilní symbol, Platba, 26.9.2017

  Dobrý den, dne 18.9.2017 jsem omylem odeslala 150 Kč na č.ú. 1121014892/5500 a zapomněla zadat var.symbol č. 0019446953. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? Z mého účtu částka odešla, ale k majiteli nedorazila. Děkuji za pomoc.

  Dobrý den, variabilní symbol (VS) není povinným údajem pro zdárné dokončení platby, peníze na účet příjemce dorazí i bez něj. VS slouží pouze k lepší identifikaci platby na straně příjemce. Např. eshopy dle VS párují došlé platby s objednávkami. Doporučuji kontaktovat příjemce platby a spolu došlé peníze na jeho účtu dohledat.

  #3866, Výpis z účtu, Běžný účet, 25.9.2017

  Měl bych k vám prosbu. Od 9.10. mi posílejte výpisy z účtu České spořitelny na novou adresu Praha 4-Nusle. Díky František

  Dobrý den, doporučuji zrušit papírové výpisy, čímž ušetříte měsíčně několik desetikorun na poplatcích. Historii účtu a všechny pohyby na účtu si můžete kontrolovat přes internetbanking z pohodlí domova (kdykoliv a zdarma). Papírový výpis je dnes zcela zbytečný. Je drahý, musíte na něj týdny čekat, hrozí riziko úniku citlivých informací (kdokoliv se dostane k Vašim písemnostem bude vědět, kolik máte na účtu) a nemá větší váhu než náhled na účet přes internetbanking.

  #3865, Z Rakouska do ČR, Platba, 25.9.2017

  Dobry den, potřebuji zaslat z Rakouska do České republiky vyšší částku peněz v eurech. Jakým kurzem se mám řídit? Budou peníze automaticky převedeny na česky účet v korunách? Jaké budou poplatky? Děkuji

  Dobrý den, příchozí platba ze zahraničí v EUR na tuzemský korunový účet se automaticky přepočte na koruny kurzem banky "EUR prodej devizy" ze dne připsání platby. Doporučuji běžný účet od Equa bank, která si účtuje za příchozí EUR platby v rámci EU jen 9 Kč a má velmi dobré kurzy. Vedení účtu je zcela zdarma.

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 3700 přehledně členěných dotazů

  Banky v ČR