Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Pojištění - nabídka od profesionálů

  Získejte nabídku od profesionálů v oblasti pojištění. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a rychle získáte výhodnou nabídku.

  Typ pojištění

  Udaje o vás

  Typ osoby
  Jméno / název firmy *
  Věk *
  Telefon *
  E-mail *
  Stručný popis pojištění, o které mám zájem:

  (př. chci pojistit rodinný dům proti krupobití, chci zabezpečit rodinu v případě ztráty živitele, chci pojistit automobil proti odcizení, jsem pianista a potřebuji pojistit úraz svých prstů, atd.)

  Co bych měl pojistit a co nikoliv?

  Smyslem pojištění je krýt ztrátu z pojistné události, která by měla značný dopad na životní úroveň domácnosti, např. pojištění nemovitosti proti požáru => ztráta nemovitosti výrazně sníží životní úroveň domácnosti. Naproti tomu nemá smysl uvažovat o pojištění zlomeniny končetin svých dětí, neboť tato byť nepříjemná událost nikterak neohrozí životní úroveň domácnosti.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Hypotéky čeká od října další omezení

  Hypotéky čeká od října další omezení

  19.6.2018, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

  Po snížení LTV na 90% zavádí ČNB další zpřísnění pro hypotéky. Od října bude splátka úvěru omezena na max. 45% čistého měsíčního příjmu. Celkové zadlužení nebude moci být vyšší než devítinásobek ročního příjmu.

  Hypotéka a RPSN

  Hypotéka a RPSN

  12.6.2018, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Celková nákladovost hypotéky v sobě nezahrnuje pouze placené úroky, ale taktéž všemožné poplatky za sjednání a vedení úvěru či povinné doplňkové služby (pojištění, vedení běžného účtu). Jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN?

  Velké porovnání spoření – červen 2018

  Velké porovnání spoření – červen 2018

  6.6.2018, Spoření, Autor: Petr Jermář

  Přestože by úroky měly spíše růst, dvě družstevní záložny snížily své sazby u spoření. Banky tak prvně v historii nabízejí více než kampeličky. Vyplatí se více spořící účet, termínovaný vklad nebo stavební spoření?

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  MK

  #4801, Výmaz zástavního práva, Hypotéka, 19.6.2018

  Dobrý den, mám dvě hypotéky na jeden byt. Letos skončila jedna a příští rok končí druhá. Je možné počkat až skončí i ta druhá hypotéka a požádat o výmaz z katastru najednou, abych nemusela platit 2x? Děkuji

  Dobrý den, za zkoušku to určitě stojí (jedná se úsporu 1 000 Kč). Přinejhorším Vás první banka vyzve k podání žádosti o výmaz zástavního práva z katastru (ale obvykle na to banky nespěchají).

  P

  #4800, Dvojnásobek životního minima, Exekuce a insolvence, 19.6.2018

  Dobrý den, mám dvě exekuce. Můžu u banky žádat o vyplacení dvojnásobku životního minima na každou exekuci zvlášť?

  Dobrý den, nikoliv - nárok máte pouze na jedno vyplacení dvojnásobku životního minima. 

  J

  #4799, Exekuci při insolvenci, Exekuce a insolvence, 19.6.2018

  Dobry den, zijem v cechach a som uz 2 roky v insolvencii. Nedavno mi prisel exekucny prikaz zo Slovenska ci na sude ked mi schvalovali insolvenciu tak somsa spytala sudcu ci moze mi dat slovensko exekuciu. Povedal mi ze nie ze jeto ich chyba ze sa neprihlasili ked to bolo zverejnene na internete mohli sa pozriet. Chcem napisat tomu exekutorovi na SK, ze som v insolvencii. Odpustia mi ten dlh? Mali by lebo sa neprihlasili. Ale chcem od vas radu. Dakujem

  Dobrý den, přijde na to, kdy Váš dluh na Slovensku vznikl. Pokud před schválením insolvence, pak měla být tato pohledávka přihlášena do insolvenčního řízení a není ji možné nyní vymáhat exekučně (k prominutí dluhu dochází až po zdárně ukončené insolvenci - do té doby je vykonavatelnost exekuce pouze pozastavena). Jestliže dluh vznikl až v průběhu insolvence, nemohl být přihlášen do insolvečního řízení a lze jej vymáhat exekučně (v tomto případě doporučuji co nejdříve zaplatit, jinak by to mohlo ohrozit probíhající insolvenci).

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 4800 přehledně členěných dotazů


  Rychlé odkazy

  Banky v ČR