Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

  POVINNÉ
  Váš telefon

  94% klientů najdeme
  výhodnější pojištění

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Akciové fondy za poslední rok vyrostly o 40 %. Díky koronaviru

  Akciové fondy za poslední rok vyrostly o 40 %. Díky koronaviru

  21.4.2021, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

  Vydělat na akciových fondech přes 40 % za rok? Proč ne, stačí jen počkat na tu správnou chvíli. Přesvědčili se o tom lidé, kteří investovali do akcií prostřednictvím fondů loni na jaře. Od loňského března až do konce toho letošního jim akcie ve vyspělých zemích přinesly průměrné zhodnocení 42,4 %.

  Bezkontaktní koupě vozu? Žádný problém!

  Bezkontaktní koupě vozu? Žádný problém!

  20.4.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

  Plánujete koupi vozu a nouzový stav a další opatření vlády vám tento nákup odložili? Možná máte najednou také větší motivaci si vůz opatřit, přece jen cestování veřejnou dopravou není vždy dostupné a vy máte nyní větší potřebu vyjet do přírody. Nebo se nechcete nechávat omezovat při výběru auta vzdáleností prodejce? Řešení v této situaci nyní nabízí oblíbený prodejce nových i ojetých vozů, Autosalon TUkas. 

  Zonky má za sebou rekordní měsíc. Lidé si půjčili přes 600 milionů

  Zonky má za sebou rekordní měsíc. Lidé si půjčili přes 600 milionů

  19.4.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

  Míříme do černých čísel! Takovou zprávu nedávno zveřejnila peer to peer platforma Zonky. V březnu zažila rekordní měsíc v historii a minulý rok se jí podařilo meziroční ztrátu snížit o 91 %. Letos by se tak mohlo Zonky poprvé dostat do plusu.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  N

  #13991, DPP a OSVČ, Daně, 22.4.2021

  Dobrý den, jsem OSVČ a zároveň mám DPP s příjmem do 10 000 Kč (s podepsaným růžovým papírem). Musím tento DPP příjem zahrnout do daňového přiznání? Z DPP mi neodchází žádná srážková daň. Děkuji,

  Dobrý den, ano, tento příjem je třeba zahrnout do daňového přiznání, aby nedošlo k chybnému uplatnění slevy na poplatníka. 

  KS

  #13990, Zahraniční půjčka, Podvod, 22.4.2021

  Dobrý den, žádal jsem na internetu o půjčku. Ozvali se mi ze zahraničí, že mi půjčí 23 000 EUR. Vypadalo to velice výhodné, zřídili mi účet v karibské bance, kde jsou tyto finance uloženy. Mám k účtu přístup. Později jsem zaplatil 530€ na účet, údajně jakysi registrační daňový poplatek s tim, že po zaplacení si budu moci peníze převést do ČR. Byl mi zaslán kód pro provedení transakce. Jakmile jsem chtěl potvrdit transakci, vyskočilo na mne okno, že mám provést jakýsi převod proti podvodu 1 250 EUR, a pak že si už peníze mohu přeposlat s dalším kódem. Nechci už posílat další peníze. Jsem stále ujišťován, že nic není podvod, že to jsou vše věci dané mezinárodním převodem. Co si o tom myslíte?

  Dobrý den, jedná se o klasický podvod, žádný účet v karibské bance nemáte, celou dobu s Vámi komunikují (i jménem banky) výhradně podvodníci, kteří z Vás budou pouze tahat peníze. 

  JS

  #13989, Chybné číslo účtu, Platba, 22.4.2021

  Dobry den, prosim, posilala jsem z italske banky z meho uctu penize do Monety v CR na dcerin ucet. Pani u prepazky nicemu nerozumela a poslala penize na spravny IBAN ale spatny kod, takze nakonec vyjelo, ze penize jdou na IBAN Monety, ale na kod Ceske sporitelny. Penize jeste neprisly. Jak se to da resit? Dekuji

  Dobrý den, IBAN označuje mezinárodní formát čísla vašeho účtu, mezinárodní bankovní kód je BIC (SWIFT). Pokud byl správně zadán IBAN, měla by být platba připsána na správný účet. Pokud byla v IBANu chyba, pak mohl peníze obdržet majitel jiného účtu. V takovém případě je třeba kontaktovat svou italskou banku, která by následně vyzvala majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud by on peníze dobrovolně nevrátil, musela byste ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se. 

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 13 900 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR