Banky.cz Banky.cz Pojišťovny

Pojišťovny

  Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

  POVINNÉ
  Váš telefon

  94% klientů najdeme
  výhodnější pojištění

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Na refinancování má letos nárok 130 tisíc lidí. Můžou si tak výrazně zkrátit splácení

  Na refinancování má letos nárok 130 tisíc lidí. Můžou si tak výrazně zkrátit splácení

  20.1.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Zhruba 130 tisíc. Takový je počet lidí, kterým letos končí fixace hypotéky a můžou požádat o refinancování. U něj zpravidla dostanou lepší úrok, než jaký jim nabídne jejich stávající poskytovatel. Za rok díky tomu ušetří tisíce korun.

  Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

  Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

  17.1.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

  Jedny z nejzajímavějších úroků u termínovaných vkladů dlouhodobě nabízí družstevní záložny neboli kampeličky. Jejich sazby zpravidla přesahují hodnoty, které slibují banky. Snaží se tím vyvážit své mínusy.

  Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

  Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

  15.1.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

  Škody způsobené mrazem, silným větrem i zloději. Také to přináší každoročně zima chatařům a chalupářům. S řešením podobných problémů jim pomůže správné pojištění chaty či chalupy. Podívejte se, co v něm nesmí chybět a jak postupovat, aby vám pojišťovna vyplatila plnění v maximální výši.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  V

  #8620, Dluhy, manželství a insolvence, Osobní a rodinné finance, 19.1.2020

  Pokračování dotazu č. 8615: Jde o to, ze ja bankrot mam, jiz zacal bezet za svobodna a manzelka bankrot nema, ale zavazky jiz nezvladame splacet. Auto nemame, nekourime nepijeme a obleceni mame to nejlevnejsi. Tudiz na tyto splatky, ktere mame opravdu nedosahneme. Chtel bych se zeptat, pokud bychom do insolvence vstoupili spolu (i kdyz mne uz samotnemu insolvence bezi), je tam nejaky problem s veriteli, kteri jsou v aktualnim bankrotu? Nenavysi se ty zavazky? Nebo jak se postupuje? A kolik je prosim nutny prijem manzelu pri podani insolvence? Dekuji.

  Dobrý den, v manželství ručíte za své dluhy společně a nerozlučně, tedy je-li v insolvenci pouze jeden z manželů, exekutoři mohou jeho dluhy vymáhat po druhém z manželů. A naopak po Vašem oddlužení by exekutoři mohli vymáhat po Vás dluhy manželky. Proto je dobré: 1) se v insolvenci neženit 2) jako manželé žádat o insolvenci vždy společně. Jakýkoliv jiný postup Vám život velmi zkomplikuje.  Neznám přesně Vaši situaci (celkové příjmy, dluhy, rodinné a majetkové poměry, jak dlouho jste v insolvenci, kolik máte splaceno, kolik ještě dlužíte), ale doporučil bych si vše pečlivě spočítat a případně vyhledat odbornou právní pomoc. 

  B

  #8619, Prodejce nezaslal zboží, Podvod, 19.1.2020

  Dobry den, je mozne ziskat penize zpet, kdyz jsem poslala penize za zbozi pres inzerat, ale nic mi nebylo poslano? Inzerujici se penezi obohatila, ale zbozi neodeslala. Jednalo se o cca 2 500 Kc. Dekuji

  Dobrý den, podejte trestní oznámení na Policii ČR, která vše prošetří. Banka sama od sebe nemůže platbu stornovat nebo komukoliv brát peníze z účtu.

  JD

  #8618, Mám nárok na slevu na dani za děti?, Daně, 19.1.2020

  Dobrý večer, chtěla jsem se optat, jestli mi bude vyplacena úleva na daních za dítě. V 8. měsíci 2018 jsem nastoupila do zaměstnání a byla mi ukončená pracovní smlouva k 30.10.2019. Podle mých propočtů bych měla nárok na vyplácení a to od Finačního úřadu tomhle roce v březnu, ale jak to je, když mi ukončili pracovní smlouvu. Děkuji za zpětnou vazbu.

  Dobrý den, slevu na dani za děti může uplatnit každý. Na daňový bonus (vyplacení nevyčerpané části slevy) je nárok pouze v případě, kdy dotyčný měl v daném kalendářním roce příjem ve výši min. šestinásobku minimální mzdy (pro rok 2019 to je 80 100 Kč).

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 8600 přehledně členěných dotazů


  Rychlé odkazy

  Banky v ČR