Banky.cz Pojišťovny Komerční pojišťovna

Komerční pojišťovna

  Adresa: Danube House, Karolinská 1/650, 186 00 Praha 8, CZ 
  IČ:  
  Na českém trhu:  

  Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

  POVINNÉ
  Váš telefon

  94% klientů najdeme
  výhodnější pojištění

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.

  O pojišťovně Komerční pojišťovna

  Univerzální pojišťovnou, která se zaměřuje zejména na životní pojištění je Komerční pojišťovna a.s. Tato společnost je v podstatě jakousi bankopojišťovnou, jelikož je součástí velké skupiny kolem Komerční banky. Nabízí velkou pojišťovací síť, která nabízí kromě klasických druhů pojištění i mnoho dalších doplňkových bankovních služeb. Jsou jimi například obsluha účtů a využití bankovního poradenství. Ostatně pobočky Komerční pojišťovny se nacházejí přímo na pobočkách Komerční banky.
  Komerční pojišťovna je vlastněna pojišťovnou SOGCAP, a to z 51 %, druhým vlastníkem, který má v rukou minoritní podíl společnosti Komerční pojišťovna je Komerční banka. Díky tomu může přímo využívat služeb Komerční pojišťovny a obohatit svou nabídku o několik jejich zajímavých produktů a služeb. Celé know-how Komerční pojišťovny je tedy v podstatě poskytováno této bankovní instituci.
  Komerční banka patří mezi úplně nejsilnější společnosti, které se nachází v bankovním sektoru v České republice. Jejich služeb v současnosti využívá přibližně 1,58 milionu lidí. Komerční banka, a tedy i Komerční pojišťovna disponuje v České republice přibližně 386 pobočkami a 35 speciálními business centry. Za Komerční bankou a ostatně i za Komerční pojišťovnou několika dalšími společnostmi stojí obrovská finanční skupina Societé Génerale, která je schopna pokrýt všechna rizika spojená s činnostmi těchto společností. Societé Génerale působí v celkem 82 zemích celého světa a mezi její zaměstnance se řadí přibližně 151 000 lidí. V České republice pro Sociéte Génerale pracuje zhruba 9 000 osob.
  Komerční pojišťovna nabízí mnoho různých pojišťovacích produktů, jejichž základem je zejména životní pojištění v několika různých variantách. Nejznámějším produktem je investiční životní pojištění Vital Invest, které kromě životního pojištění umožňuje také možnost investic a zvýšení svých vkladů. Z dalších produktů jmenujme například pojištění Merlin, které chrání klienty proti zneužití platebních karet anebo úrazové pojištění s názvem Patron. To je schopno zachovat životní úroveň vašich blízkých v případě, že se vám něco stane. Zajímavým produktem je také pojištění schopnosti splácet u Komerční banky. Jestliže si vezmete hypotéku anebo nějaký vyšší typ úvěru, jistě vám tento typ pojištění přijde vhod. Podobným produktem je i Rizikové pojištění k úvěru Modré pyramidy.

  Dotazy v poradně k

  KB

  #17644, Exekuce, Exekuce a insolvence, 16.4.2022

  Dobrý den, mám exekuci od Komerční pojišťovny. Přitom Komerční bance jsme zaplatili přes 50 000 Kč za exekutora po dražbě nemovitosti, kdy nebyly včas předány peníze KB exekutorem z dražby. Měla banka právo mě pokutovat, i když jim KB peníze přiklepla? Má pravo mě dat k exekuci Komerční pojišťovna, když úvěr a s ním pojištění, byl sepsán v Komerční bance, kdy jsme bankovního poradce KB požádali po dražbě nemovitosti, zda je nějaký dluh, kdy poradce zaslal jen častku přes 50 000 Kč a nechěli po naší urgenci ve výpise vykazovat zůstatek? Dluh je již splacen, ale najednou mám exekuci od Komerční pojišťovny. Není to protiprávní, že mě dali k exekuci, i když poradce tvrdil, že častkou uvedenou výšše za exekutora je dluh splacen? Myslím si, že banka mě neměla pokutovat. Nemohla jsem ovlivnit předání peněz exekutorem a ten stejný exekutor, kerý KB včas nedal peníze, byl pověřen Komerční pojišťovnou. Co s tím? Díky za odpověď.

  Dobrý den,

  jestli jsem váš případ pochopil správně, pak jste si u KB sjednala půjčku a současně prostřednictvím KB pojištění od Komerční pojišťovny? Přestože jste si oba produkty sjednala na jednom obchodním místě (KB), uzavřela jste smluvní vztah se dvěma entitami (KB a KP). Uhrazením dluhu u KB nemusel tak nutně zaniknout dluh u KP.

  MV

  #3468, Komerční banka, Běžný účet, 20.3.2017

  Dobrý den, zaujala mě Vaše nabídka účtů zdarma včetně cestovního pojištění u KB. Jsem dlouholetý klient KB (účet G2), proto jsem se chtěl zeptat, jestli je možné tyto podmínky nastavit u stávajícího účtu, popř. jestli lze přejít na nový účet se stejným číslem. Dále bych se rád informoval, jestli jsou skutečně veškeré náklady 0 Kč a to po nelimitovanou dobu. Děkuji za informace.

  Dobrý den,

  podmínky samozřejmě platí i pro stávající klienty. Studentský účet G2 lze převést se zachováním stejného čísla účtu na "MůjÚčet". Poplatek 0 Kč za vedení účtu je platný pro každý měsíc, ve kterém dojde ke splnění aspoň jedné z podmínek níže (nejsnazší je asi splnit první podmínku příjmu zasílaného na účet). Při nesplnění podmínky je účtován standardní poplatek 68 Kč/měsíc.

  • došlá platba na účet měsíčně např. výplata, mateřská/rodičovský příspěvek, důchod apod.
  • vlastnictví kreditní karty, úvěru či hypotéky od KB a/nebo společnosti Modrá pyramida stavební spořitelna
  • objem prostředků uložených u KB a/nebo u společností Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. a/nebo Komerční pojišťovna, a.s. a/nebo KB Penzijní společnost, a.s. a/nebo Investiční kapitálová společnost KB, a.s. ≥ 100 000 Kč
  • pravidelná měsíční úložka v libovolné výši u KB (termínované a spořicí účty) a/nebo v rámci produktů společností Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. a/nebo Komerční pojišťovna, a.s. a/nebo KB Penzijní společnost, a.s. a/nebo Investiční kapitálová Společnost KB, a.s.
  O

  #1281, Dotaz v bankovní poradně, , 5.3.2014

  Dobrý den, chci v pobočce KB založit investiční životní pojištění Vital Invest DUO (jednorázový vklad), kdy poskytovatelem tohoto produktu je Komerční pojišťovna. Vztahuje se na tyto vklady pojištění na 100% hodnoty jako na peníze uložené v bance? Jaká rizika zde mohou nastat? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  nikoliv, životní pojištění není předmětem pojištění vkladů. Krachu životního pojištění KB bych se neobával, nicméně důrazně nedoporučuji si jakýkoliv produkt životního pojištění/investičního životního pojištění/kapitálového životního pojištění sjednávat - jedná se o zcela nejhorší produkty na trhu, které jsou v podstatě zcela neprodejné a sjednané je má jen minimum lidí, kterým to bohužel natlačili finanční poradci (z takto špatného produktu mají gigantické provize, proto Vám zrovna tento produkt směle doporučí každý finanční poradce). ČNB dokonce zakázala prezentaci tohoto produktu jako vhodného pro spoření/uložení peněz. 

  Reálně se po provedení vkladu strhnou velké provize a poplatky (to Vám nikdo otevřeně nepřizná) a na nulu se dostanete po 5-10 letech. Až od této chvíle může (ale nemusí) nastat nějaké malé zhodnocení. 

  Petr JermářBanky.cz

  Pojištěné vklady

  • Běžné účty v české nebo cizí měně fyzických a právnických osob
  • Spořicí účty v české nebo cizí měně fyzických a právnických osob
  • Termínované účty v české nebo cizí měně fyzických a právnických osob
  • Vkladové účty v české nebo cizí měně fyzických a právnických osob
  • Vkladní knížky v české nebo cizí měně fyzických a právnických osob

  Nepojištěné vklady

  • Směnky a cenné papíry (např. akcie, dluhopisy, podílové listy)
  • Vklady bank (mezibankovní vklady), finančních institucí (např. investičních společností, penzijních fondů, podílových fondů, pojišťoven), zdravotních pojišťoven a státních fondů. Pojištění vkladů se tedy nevztahuje na důchodové spoření, doplňkové penzijní spoření, životní pojištění a kapitálové pojištění.
  • Podřízené dluhy (vklady, které je pojištěná instituce oprávněna zčásti zahrnout do svého kapitálu)

  Články o

  Pojištění proti válce? U majetku ho nenajdete a u životního pojištění jen někde

  16.5.2022, Pojištění, Autor: Jan Klusák

  … kvůli válce (nebo jiné extrémní události) zaplatit v součtu víc než půl miliardy korun, dostane každý pojištěný maximálně 2 000 000 korun. Komerční pojišťovna – mezi výlukami je aktivní účast ve válečném konfliktu. U cestovního pojištění pak pojišťovna nehradí škody, které utrpí…