Banky.cz Úrazové pojištění

Úrazové pojištění

Zapomeňte na situace, kdy se zraníte a zůstanete odkázaní na státní nemocenské dávky. Úrazové pojištění dětí i dospělých vám zajistí, že v takových případech budete mít dostatek peněz i nadále. Stačí správně vybírat.

Naštěstí je to jednoduché – využijte naši kalkulačku úrazového pojištění. Zadejte potřebné parametry a kalkulačka vám připraví srovnání nabídek. A vy už jen zvolíte tu nejvýhodnější.

Správné pojištění je důležité už proto, že úrazům se občas nevyhnou ani ti nejopatrnější z nás. Stačí podklouznutí na namrzlých schodech, špatné došlápnutí na výletě nebo nepozorný řidič, který jede proti vám.

Díky úrazovému pojištění dostanete v takových případech od pojišťovny odškodné. A i když skončíte třeba na tři měsíce na neschopence, nemusíte se bát, že zůstanete bez peněz.

Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

89% klientům najdeme výhodnější pojištění

Odesláním souhlasíte s obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.

Varianty úrazového pojištění

Úrazové pojištění si sjednáte samostatně nebo spolu s životním či cestovním pojištěním.

Pokud ho sjednáte k cestovnímu pojištění, obě pojistky platí stejnou dobu. Pojištění pak kryje úrazy, které se vám stanou na cestách. Pojistné ale dostanete až po návratu do České republiky.

Když máte běžné úrazové pojištění a další si sjednáte spolu s cestovním, dostanete peníze z obou pojistek.

Úrazové pojištění můžete rozdělit také podle délky trvání.

Pamatujte přitom, že úrazové pojištění se nevztahuje na úrazy, které:

Na co se vztahuje úrazové pojištění

Online sjednání pojistky je rychlé a nabízí vám stejné krytí, jaké získáte při návštěvě jakékoliv pojišťovny. Výhodou je, že pomocí kalkulačky získáte srovnání úrazového pojištění a snadno si vyberete nejvýhodnější nabídku. Stačí jen nastavit parametry, které má pojistka splňovat.

Pojištění vám pak pomůže řešit následující případy:

Nezapomeňte si však zkontrolovat, jaké případy pojistka řeší. Některé pojišťovny totiž mají speciální pojištění pro případ autonehody.

Na rozdíl od životního pojištění navíc nemyslí na situace, kdy zemřete následkem nemoci.

Je jen na vás, jestli se pojistíte na všechny tři stupně nebo si vyberete jen ty vyšší.

Poskytovatelé navíc obvykle využívají takzvanou progresi, která znásobuje plnění podle závažnosti trvalých následků. Čím vážnější trvalé následky jsou, tím vyšší pojistné plnění dostanete. Můžete tak získat i několikanásobek pojistné částky. Pamatujte ale, že o vyplacení pojistného musíte zpravidla požádat do 1 roku od úrazu.

Do trvalých následků často spadají například i jizvy a další stopy, které zůstanou na povrchu těla. V takovém případě vám pojišťovna proplatí i kosmetickou operaci nebo alespoň její část. Podle toho, jak vysoko jste pro takové případy nastavili pojistnou částku. Operaci musíte obvykle podstoupit do 3 let od úrazu.

Kromě toho pojišťovny můžou zaplatit i náklady na vaši záchranu, pokud si například zlomíte nohu v nepřístupném terénu. Někteří poskytovatelé nabízejí také zprostředkování a zaplacení právní konzultace, kde získáte rady, o jaké dávky od státu můžete žádat a jakým způsobem.

Cena úrazového pojištění

Cena úrazového pojištění se odvíjí od několika faktorů. Jsou to zejména:

Při výběru pojistky pamatujte, že nejlepší úrazové pojištění nemusí být vždy zrovna to nejlevnější. Záleží na tom jaká rizika a v jaké výši kryje.

Jak si sjednat úrazové pojištění online

Nejjednodušší způsob, jak si sjednat pojistku, je pomocí kalkulačky úrazového pojištění. Zadejte, jaké podmínky má pojistka splňovat, a formulář pošlete. Kalkulačka pak podle nastavených parametrů vybere vhodné nabídky a připraví srovnání úrazového pojištění.

Úrazové pojištění si tak sjednáte rychle, pohodlně a přímo z domu.

Na co se nejčastěji ptáte u úrazového pojištění

Jak můžu získat úrazové pojištění dětí?

Stejně jako běžné úrazové pojištění. Zvládnete to klidně i online. Stačí jen v kalkulačce zadat věk pojištěnce a získáte odpovídající nabídky.

Proč si sjednat úrazové pojištění online?

Důvodů je víc. Například nemusíte chodit do pojišťovny a čekat, až na vás přijde řada. Online si pojištění sjednáte za pár desítek vteřin a ušetříte tak spoustu času. Navíc to zvládnete z pohodlí domova a klidně i o půlnoci. Nejste tedy nijak limitovaní otvírací dobou pojišťovny. Hlavní výhodou ale je, že můžete využít kalkulačku úrazového pojištění. Jednoduše zadáte potřebné parametry, odešlete formulář a za moment najdete ve své e-mailové schránce srovnání jednotlivých nabídek. A pak už jen stačí vybrat tu nejvhodnější.

Jaké je nejlepší úrazové pojištění?

Bohužel to nejde jednoznačně říct. Záleží vždy na tom, proti jakým rizikům chcete pojistit a jak vysoké plnění požadujete. A pokud sportujete, je také důležité, jakému sportu se věnujete a na jaké úrovni. Zatímco pro některé pojišťovny mohou vaše sportování vnímat jako rizikové, další jej klidně zahrnou do běžných sportů.

Může pojišťovna odmítnout výplatu pojistného plnění?

V určitých případech ano. Například pokud si zranění způsobíte pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Stejně tak peníze nedostanete, když se zraníte úmyslně. Pojišťovna vám také nemusí poslat peníze, když jste členem speciálního útvaru některé z ozbrojených složek a zraníte se při plnění služebních povinností. A výluky se obvykle vztahují také vybrané sporty, které daná pojišťovna vnímá jako nepojistitelné.

Nenašli jste, co jste hledali? Mrkněte do naší poradny, nebo se nás zeptejte.

Články o pojištění

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena