Banky.cz Úrazové pojištění

Úrazové pojištění

Zapomeňte na situace, kdy se zraníte a zůstanete odkázaní na státní nemocenské dávky. Úrazové pojištění dětí i dospělých vám zajistí, že v takových případech budete mít dostatek peněz i nadále. Stačí správně vybírat.

Naštěstí je to jednoduché – využijte naši kalkulačku úrazového pojištění. Zadejte potřebné parametry a kalkulačka vám připraví srovnání nabídek. A vy už jen zvolíte tu nejvýhodnější.

Správné pojištění je důležité už proto, že úrazům se občas nevyhnou ani ti nejopatrnější z nás. Stačí podklouznutí na namrzlých schodech, špatné došlápnutí na výletě nebo nepozorný řidič, který jede proti vám.

Díky úrazovému pojištění dostanete v takových případech od pojišťovny odškodné. A i když skončíte třeba na tři měsíce na neschopence, nemusíte se bát, že zůstanete bez peněz.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

89% klientům najdeme
výhodnější pojištění
POVINNÉ
Váš telefon


Varianty úrazového pojištění

Úrazové pojištění si sjednáte samostatně nebo spolu s životním či cestovním pojištěním.

Pokud ho sjednáte k cestovnímu pojištění, obě pojistky platí stejnou dobu. Pojištění pak kryje úrazy, které se vám stanou na cestách. Pojistné ale dostanete až po návratu do České republiky.

Když máte běžné úrazové pojištění a další si sjednáte spolu s cestovním, dostanete peníze z obou pojistek.

Úrazové pojištění můžete rozdělit také podle délky trvání.

 • Dlouhodobé úrazové pojištění sjednáte na řadu let dopředu. Může platit třeba až do důchodu. Pojistné hradíte každoročně a kryje všechny běžné úrazy. Ať už se vám přihodí doma, v práci nebo při sportu. Můžete ho sjednat jako úrazové pojištění dětí i dospělých.
 • Krátkodobé úrazové pojištění využijete na cestách nebo pokud se chystáte například na turnaj ve volejbale. Kryje vám rizika spojená právě s cestováním nebo se sportem. Obvykle platí několik dní až měsíců a pojistné platíte jednorázově.

Pamatujte přitom, že úrazové pojištění se nevztahuje na úrazy, které:

 • si způsobíte úmyslně,
 • si přivodíte při nějakém trestném činu,
 • se vám stanou pod vlivem alkoholu nebo drog.

Na co se vztahuje úrazové pojištění

Online sjednání pojistky je rychlé a nabízí vám stejné krytí, jaké získáte při návštěvě jakékoliv pojišťovny. Výhodou je, že pomocí kalkulačky získáte srovnání úrazového pojištění a snadno si vyberete nejvýhodnější nabídku. Stačí jen nastavit parametry, které má pojistka splňovat.

Pojištění vám pak pomůže řešit následující případy:

 • Smrt následkem úrazu – tato pojistka zajistí, že vaše rodina nezůstane bez peněz ani když následkem úrazu zemřete. Pojišťovna jí v takovém případě vyplatí dojednanou částku. Sami přitom stanovíte, kdo má peníze dostat. Typicky to bývají děti nebo druhý z partnerů. Vztahuje se i na případy, kdy následkem úrazu nezemřete okamžitě ale až po několika měsících (zpravidla do 1 roku od úrazu).

Nezapomeňte si však zkontrolovat, jaké případy pojistka řeší. Některé pojišťovny totiž mají speciální pojištění pro případ autonehody.

Na rozdíl od životního pojištění navíc nemyslí na situace, kdy zemřete následkem nemoci.

 • Invaliditu způsobenou úrazem – pokud zůstanete po úrazu invalidní, pojišťovna vám vyplatí určité plnění. Jeho výše závisí na stupni invalidity. Podle poklesu pracovní schopnosti se rozlišují 3 úrovně:
  • Invalidita 1. stupně – pokles pracovní schopnosti o 35–49 %.
  • Invalidita 2. stupně – pokles pracovní schopnosti o 50–69 %.
  • Invalidita 3. stupně – pokles pracovní schopnosti o nejméně 70 %.

Je jen na vás, jestli se pojistíte na všechny tři stupně nebo si vyberete jen ty vyšší.

 • Trvalých následků – v tomto případě je důležitá míra trvalých následků. Pojišťovny ji určují v procentech podle lékařské diagnózy a od její velikosti se odvíjí výše pojistného plnění. Když například při nehodě přijdete o ruku v zápěstí, pojišťovna to ohodnotí jako 60 % poškození a vyplatí vám pojistné, které takové míře poranění odpovídá.

Poskytovatelé navíc obvykle využívají takzvanou progresi, která znásobuje plnění podle závažnosti trvalých následků. Čím vážnější trvalé následky jsou, tím vyšší pojistné plnění dostanete. Můžete tak získat i několikanásobek pojistné částky. Pamatujte ale, že o vyplacení pojistného musíte zpravidla požádat do 1 roku od úrazu.

Do trvalých následků často spadají například i jizvy a další stopy, které zůstanou na povrchu těla. V takovém případě vám pojišťovna proplatí i kosmetickou operaci nebo alespoň její část. Podle toho, jak vysoko jste pro takové případy nastavili pojistnou částku. Operaci musíte obvykle podstoupit do 3 let od úrazu.

 • Léčbu úrazu – pojišťovna vám vyplatí denní plnění za každý den léčby. Celková vyplacená částka bývá u jednotlivých zranění omezená maximální dobou léčení, kterou si stanovuje každá pojišťovna. Pokud tedy pojišťovna tuto dobu určí například 30 dní a vy se léčíte dva měsíce, dostanete peníze jen za 30 dní.
 • Hospitalizaci v nemocnici – pokud jste kvůli úrazu hospitalizovaní v nemocnici, pojišťovna vám vyplatí určité plnění za každý den, který tam strávíte. Před uzavřením smlouvy si ale dobře prostudujte pojistné podmínky. Některé pojišťovny vám totiž pošlou plnění pouze v případě, že v nemocnici strávíte určitý počet dní. Pokud vás tedy kvůli zlomenině ruky hospitalizují na tři dny, může se stát, že žádné peníze nedostanete.

Kromě toho pojišťovny můžou zaplatit i náklady na vaši záchranu, pokud si například zlomíte nohu v nepřístupném terénu. Někteří poskytovatelé nabízejí také zprostředkování a zaplacení právní konzultace, kde získáte rady, o jaké dávky od státu můžete žádat a jakým způsobem.

Cena úrazového pojištění

Cena úrazového pojištění se odvíjí od několika faktorů. Jsou to zejména:

 • Pojistná částka. Čím je vyšší, tím víc za pojistku zaplatíte. V případě úrazu ale dostanete víc peněz.
 • Povolání. Některá povolání pojišťovny vyhodnocují jako riziková. Jsou například hasič nebo policista. Poskytovatelé zpravidla pracují s několika rizikovými skupinami. Výše pojistného se odvíjí od toho, v jaké skupině jste. Podobná pravidla platí i v případě, že rádi sportujete. V tom případě záleží na tom, jakému sportu se věnujete a na jaké úrovni.
 • Zdravotní stav. Před uzavřením pojistky poskytovatel vždy prozkoumá pomocí dotazníku váš zdravotní stav. Jeho výsledky poté ovlivní výši pojistného.

Při výběru pojistky pamatujte, že nejlepší úrazové pojištění nemusí být vždy zrovna to nejlevnější. Záleží na tom jaká rizika a v jaké výši kryje.

Jak si sjednat úrazové pojištění online

Nejjednodušší způsob, jak si sjednat pojistku, je pomocí kalkulačky úrazového pojištění. Zadejte, jaké podmínky má pojistka splňovat, a formulář pošlete. Kalkulačka pak podle nastavených parametrů vybere vhodné nabídky a připraví srovnání úrazového pojištění.

Úrazové pojištění si tak sjednáte rychle, pohodlně a přímo z domu.

FAQ

 • Jak můžu získat úrazové pojištění dětí?

  Stejně jako běžné úrazové pojištění. Zvládnete to klidně i online. Stačí jen v kalkulačce zadat věk pojištěnce a získáte odpovídající nabídky.

 • Proč si sjednat úrazové pojištění online?

  Důvodů je víc. Například nemusíte chodit do pojišťovny a čekat, až na vás přijde řada. Online si pojištění sjednáte za pár desítek vteřin a ušetříte tak spoustu času. Navíc to zvládnete z pohodlí domova a klidně i o půlnoci. Nejste tedy nijak limitovaní otvírací dobou pojišťovny. Hlavní výhodou ale je, že můžete využít kalkulačku úrazového pojištění. Jednoduše zadáte potřebné parametry, odešlete formulář a za moment najdete ve své e-mailové schránce srovnání jednotlivých nabídek. A pak už jen stačí vybrat tu nejvhodnější.

 • Jaké je nejlepší úrazové pojištění?

  Bohužel to nejde jednoznačně říct. Záleží vždy na tom, proti jakým rizikům chcete pojistit a jak vysoké plnění požadujete. A pokud sportujete, je také důležité, jakému sportu se věnujete a na jaké úrovni. Zatímco pro některé pojišťovny mohou vaše sportování vnímat jako rizikové, další jej klidně zahrnou do běžných sportů.

 • Může pojišťovna odmítnout výplatu pojistného plnění?

  V určitých případech ano. Například pokud si zranění způsobíte pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Stejně tak peníze nedostanete, když se zraníte úmyslně. Pojišťovna vám také nemusí poslat peníze, když jste členem speciálního útvaru některé z ozbrojených složek a zraníte se při plnění služebních povinností. A výluky se obvykle vztahují také vybrané sporty, které daná pojišťovna vnímá jako nepojistitelné.

Články o pojištění v pojišťovacím magazínu

Bonus k životnímu pojištění? Až půl milionu navíc za trvalé následky

1.11.2021, Autor: Jan Klusák

Lepší podmínky zaručující vyšší odškodnění a přitom za stejnou cenu. S takovou nabídkou životního pojištění přišly v minulých týdnech dvě pojišťovny. Jejich klienti tak mohou získat statisíce korun navíc.

Číst článek

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Číst článek

Pojišťovny už vyplatily 1 miliardu za škody po tornádu

16.8.2021, Autor: Jan Klusák

Pojišťovny už vyřídily přes 45 % škod po silných bouřkách a řádění tornáda na jižní Moravě. Zatím vyplatily 1,1 miliardy korun. Celkově ale počítají s tím, že lidem zaplatí zhruba 5x tolik.

Číst článek
Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Dotazy k pojištění v naší poradně

Ukončení životního pojištění

18.1.2022

Dobrý den, dne 15.3. 2022 mi končí AXA investiční životní pojištění. Jak mám dále postupovat?Výpovědní lhůta apod. a kam se obrátit? Hezký den

Odpoveď našeho experta

Dobrý den, doporučuji kontaktovat přímo Axa pojišťovnu, požádat o ukončení životního pojištění a domluvit se na formě výplaty. 

Číst článek

Mohu sama vypovědět životní pojištění?

17.1.2022

Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné sama vypovědět smlouvu životního pojištění, která je sjednána prostřednictvím finančního poradce. S poradcem si moc nerozumíme a není ochotný mi smlouvy zrušit. Mohu tak zajít na pobočku dané pojišťovny a zrušit smlouvu sama? Jednalo by se o zrušení do 2 měsíců od uzavření smlouvy. Moc děkuji

Odpoveď našeho experta

Dobrý den, smlouvu můžete zrušit sama a kdykoliv. Finanční poradce Vám smlouvu zrušit nechce, protože z vás má tučnou provizi, o kterou by přišel. Velmi pravděpodobně však přijdete o již vložené částky (což může být stále výhodnější než si spořit v takto nevýhodném produktu). Životní pojištění je dobré pro krytí rizik (úmrtí, úraz), ale zcela nevhodné ke spoření.

Číst článek

Pojišťovna mě nechce pojistit

12.1.2022

Dobrý den, jsem v insolvenci a Česká pojišťovna mi zrušila pojistku na podnikání, i když jsem jí řádně platil a neměl jsem žádné škodní události. Je na českém trhu pojišťovna, jenž by mne na podnikání jenž mám soudem povolené a je mým jediným příjmem pojistila? Jak se bránit proti vypovězené pojistce ze strany České pojišťovny?

Odpoveď našeho experta

Dobrý den, Česká pojišťovna nemá povinnost vás pojistit. Proti vypovězení pojistky se tak bránit nelze (pokud tak bylo učiněno v souladu se smluvními podmínkami). Vyplňte prosím poptávku v sekci pojištění - pokusíme se Vám pojišťovnu najít.

Číst článek
Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 2000 přehledně členěných dotazů