Banky.cz Banky.cz Štítky pojištění

pojištění

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

Škody způsobené mrazem, silným větrem i zloději. Také to přináší každoročně zima chatařům a chalupářům. S řešením podobných problémů jim pomůže správné pojištění chaty či chalupy. Podívejte se, co v něm nesmí chybět a jak postupovat, aby vám pojišťovna vyplatila plnění v maximální výši.

Jedete na zimní dovolenou autem? Nezapomeňte na správné pojištění

Na horách a s lyžemi nebo snowboardem na nohou. Tak podle spousty lidí vypadá ideální zima. Abyste si ji užili bez zbytečného stresu, potřebujete i správnou pojistku. Ne vždy ale stačí jen ta cestovní nebo úrazová. Pokud jedete vlastním vozem, musíte myslet i na pojištění auta na dovolenou. V zimě totiž bývají podmínky na silnicích nejnebezpečnější.

3 druhy pojištění, bez kterých se neobejdete

Stále víc produktů, které slibují stále dokonalejší ochranu. Přesně to nám neustále nabízejí pojišťovny. Jenže zdaleka ne každá pojistka je opravdu nutná. Stejně tak jsou ale i pojištění, bez kterých byste neměli udělat ani krok. Podívejte se s námi, která to jsou.

Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

Dobré oblečení, lyže nebo snowboard a cestovní pojištění na hory. Tři věci, bez kterých se na zimní dovolené rozhodně neobejdete. A není důležité, jestli plánujete jen prodloužený víkend v Krkonoších nebo dva týdny v Alpách. Pojištění na lyže vám dokáže zachránit spoustu peněz v zahraničí i v České republice.

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

Stačí vteřinka nepozornosti. Neposypaný chodník před domem. Chyba v daňovém přiznání, které děláte pro klienta. A před škodou za statisíce nebo dokonce i miliony korun už vás nic nezachrání. Existuje ale jednoduchý způsob, jak se na ni připravit. Jmenuje se pojištění odpovědnosti.

Hlavní sezona dopravních nehod je tu. Připravte se na ně s havarijním pojištěním auta

Míň světla a víc zvěře okolo silnic. To jsou hlavní důvody, proč každoročně na podzim roste počet nehod. I při běžné srážce se zvířetem přitom hrozí škody za statisíce korun. A pokud je nechcete platit ze svého, neobejdete se bez správně nastaveného havarijního pojištění auta.

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

O pojištění dětí někdy přemýšlel snad každý rodič. Jenže s jeho výběrem a správným nastavením mají lidé často problémy. Podívejte se proto, čemu se při sjednávání pojistky vyhnout a na co naopak nesmíte zapomenout.

Životní pojištění má jen polovina Čechů. Podívejte se, proč si ho sjednat a jak ho nastavit

Daleko za zahraničím. Taková je situace v České republice z pohledu životního pojištění. Zatímco například v Německu ho má skoro každý, v Česku je to jen necelá polovina lidí. Správně nastavená pojistka přitom dokáže usnadnit i nejtěžší situace. Podívejte se, kdy životní pojištění sjednat a jak ho nastavit.

Za cestovní pojištění lidé letos platili víc než loni. I kvůli připojištění sportů

Více peněz než loni zaplatili letos v létě za cestovní pojištění lidé, kteří vyrazili na dovolenou do zahraničí. Zatímco loni je pojištění na cesty vyšlo v průměru na 1 817 korun, letos v létě to bylo o 23 korun víc. Spolu s tím přibylo i pojistných událostí, které lidé z dovolené nahlásili.

5 věcí, které nesmí chybět v pojištění nemovitosti

Před několika dny se Českou republikou přehnalo několik přívalových lijáků. Nechaly za sebou vytopené sklepy a vodou a bahnem poničené domy. A škody za stovky tisíc korun. Správně nastavené pojištění nemovitosti vám naštěstí s jejich likvidací výrazně pomůže. Podívejte se proto, na co musí myslet.

Jak na pojištění čelního skla u auta 2: Naučte se sklo pojistit co nejvýhodněji

Za pár set korun ročně ušetřit i desetitisíce, které byste zaplatili v autoservisu. To je hlavní důvod, proč si pořídit pojištění čelního skla. Nedávno jsme si proto vysvětlili, kdy a komu se vyplatí. Nyní je ale před vámi ještě zásadnější otázka: jak správné pojištění skla vybrat. Pomůže vám s tím několik základních tipů.

Jak na pojištění čelního skla u auta 1: Podívejte se, komu se vyplatí

Stačí trocha smůly, kamínek s průměrem sotva 2 milimetry a škoda za 10 000 korun (a klidně i víc) je na světě. I tolik stojí výměna skla u auta. Řešením je pojištění čelního skla. Dokáže vám totiž ušetřit dost peněz. Ne každý ho ale potřebuje. V prvním díle našeho miniseriálu si proto ukážeme, kdy po pojištění skla sáhnout.

7 věcí, na které nesmíte zapomenout u pojištění domácnosti

Krádež, požár nebo třeba povodeň. To jsou jen některé problémy, které vám pomůže vyřešit pojištění domácnosti. A nahradit klidně i milionové škody. Jenže aby vám takové škody skutečně nahradilo, musíte jej správně sjednat a nastavit. Proto jsme připravili několik tipů, které vám s tím pomůžou.

Pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti: jak se liší a na co si musíte dát pozor

Nízké pojistné částky a spousta nepojištěných domů a bytů. Tak to v současnosti vypadá na trhu s pojištěním nemovitostí a domácností. Nepojištěný nebo špatně pojištěný majetek vás přitom může stát miliony. A stačí jen elektrický výboj, zásah blesku nebo návrat z dovolené zakončený pohledem na vypáčené dveře.

Změna povinného ručení: 5 případů, kdy můžete dát výpověď a změnit pojišťovnu

Stovky korun ročně. A tisíce korun za celou dobu trvání pojištění. Tolik vám dokáže ušetřit změna povinného ručení. Přesto na ni spousta motoristů zapomíná. Stačí přitom jen porovnat nabídky a ve správnou chvíli pojišťovnu změnit.

Pojištění schopnosti splácet u hypotéky

Nabízí Vám banka slevu z úrokové sazby za sjednání pojištění schopnosti splácet? Na první pohled lákavá nabídka se nemusí vždy vyplatit. Pojďme se blíže podívat na jednotlivé druhy připojištění.

Koupě nemovitosti: Na které poplatky se připravit?

Vlastní úspory, provize RK, daň z nabytí nemovitosti, hypotéka, odhad zástavní hodnoty či poplatky na katastru. Koupě nemovitosti není levnou záležitostí. Poradíme, na které výdaje se připravit. 

Nejčastější finanční hříchy

Jak efektivně spravovat své osobní a rodinné finance a čeho se naopak vyvarovat? Přinášíme Vám přehled nejčastějších finančních hříchů. 

Finanční manuál pro seniory

I s průměrným důchodem 11 700 Kč lze v penzi rozumně vyžít. Klíčem k úspěchu jsou optimalizované rodinné finance, úspory a vlastní bydlení. Jak platit složenky a kterých produktů se raději vyvarovat?

Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

Průměrné RPSN u spotřebitelských úvěrů letos kleslo k hranici 10%. Za posledních 7 let tak půjčky zlevnily téměř o polovinu. Co stojí za tam výrazným poklesem úroků a poplatků? A jaký trend očekávat do budoucna?

Daňová progrese dle ČSSD

Vyděláváte měsíčně nad 40 000 Kč hrubého? Dle ČSSD elitářství, které by mělo být více zdaněno. Sociálně odpovědná nutnost nebo čirý populismus?

Daň z příjmu za rok 2016

Rok se s rokem sešel a je opět čas na přiznání k dani z příjmu. Kdo, kdy a kam je povinen přiznání podat a za koho tak může učinit zaměstnavatel? Jaké jsou slevy na dani pro rok 2016 a kterými chybami se nejčastěji studenti připravují o peníze?

Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (únor 2017)

Zatímco hypotéky během ledna mírně zdražily na průměrná 2%, spotřebitelské úvěry nadále stagnovaly pod 10%. Poradíme, kde získáte hypotéku už za 1,58% a kterým bankám se naopak raději vyhnout.

Slovník osobních a rodinných financí

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti osobních a rodinných financí nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší slovník základní finanční gramotnosti.

Elektronická evidence tržeb

EET rozděluje společnost podobně jako zákaz kouření v restauracích (zhruba dvě třetiny pro, jedna třetina proti). Jde o narovnání podnikatelského prostředí, omezení šedé ekonomiky a zlepšení výběru daní nebo jen o další zbytečnou zátěž podnikatelů?

Hypotéky mírně zdražují

S účinností nového zákona 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru došlo od 1/12/2016 k výraznému posílení práv klientů bank na poli hypoték. Díky tomu úvěry mírně zdražily. Stále je ovšem možné sehnat fix na 5 let za 1,39%. Které banky nabízejí nejnižší sazby?

Pojišťovnický slovník

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti pojišťovnictví nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší kompletní pojišťovnický slovník. V následujících týdnech přidáme i slovník rodinných financí a investic.

Velká rodinná reforma 1

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) pod taktovkou paní Marksové (ČSSD) navrhuje obsáhlý soubor pro-rodinných opatření. Zvýšení dávek, garantované místo ve školce, zkrácené úvazky či dotované sociální bydlení. Co všechno návrh rodinné reformy obsahuje?

Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

Creditas získala bankovní licenci, Artesa dostala pokutu, Sberbank má zákaz úvěrování komerčních nemovitostí a investiční výstavby a ERB Bank byla pravděpodobně tunelována. Říjen byl na novinky ze světa tuzemského bankovnictví skutečně bohatý.

Banka ZUNO končí

Po několika neúspěšných letech fungování a následném nepovedeném prodeji banky ZUNO definitivně končí. Kmen klientů bude převeden na mateřskou Raiffeisenbank (na Slovensku na Tatra banku).

ERB Bank zkrachovala, náhrady začne vyplácet Fond pojištění vkladů

ČNB dne 11/10/2016 oznámila, že ERB Bank není schopna dostát svým závazkům. Fond pojištění vkladů začne klientům vyplácet náhrady nejpozději 20/10/2016. Banka tímto definitivně končí.

Rada nad zlato

Mezi velké hráče na poli finančního poradenství se řadí OVB Allfinanz, Partners, Fincentrum, Zfp Akademie a Broker Consulting. Studentský dokument Rada nad zlato poodhaluje zákulisí prvně jmenované firmy. Posuďte sami, jak moudré je svěřovat své peníze do rukou tzv. finančních poradců.

Povinné ručení - revoluce přichází

Na tuzemský trh míří dva revoluční koncepty povinného ručení. Nově bude možné platit dle ujetých kilometrů či podle nebezpečnosti stylu řízení. Uspějí tyto novinky u českých pojišťoven, nebo se bude dál sazba pojistného odvíjet hlavně od obsahu motoru?

Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (září 2016)

Rekordně levné peníze a zlepšující se ekonomická situace domácností přejí nákupům nemovitostí. Hypotéku nad 1 mil. Kč s fixací 3-10 let je možné pořídit už za 1,29% (efektivně po odečtení úroků od základu daně 1,1%).

Spotřebitelské úvěry – půjčky a mikro-půjčky

Zatímco nejlepší hypotéka za rok zlevnila z 1,89% na 1,54% (fix 5 let, úvěr nad 1 mil. Kč), nejvýhodnější půjčka se nehnula ani o desetinu procenta a zůstává na RPSN 7,13% (100 000 Kč na 4 roky). Kam zajít pro nejvýhodnější půjčku a mikro-půjčku?

Kolik stojí provoz auta 2 – servis a údržba

V minulém díle Provoz auta 1 naší mini-automobilové série jsme se blíže podívali na výběr samotného auta a pojištění. Nyní budeme pokračovat servisem, údržbou a ostatními režijními náklady (dálniční známka, spotřeba PHM).

Kolik stojí provoz auta 1 – výběr auta a pojištění

Náklady na provoz auta se neskládají pouze z pohonných hmot a dálniční známky, ale i z ostatních režijních položek. Kolik skutečně stojí ujetý kilometr a co vše obnáší provoz auta? V prvním díle se zaměříme na výběr auta a pojištění.

Hypotéky klesají na 1,54%

Zatímco jarní teploty i přes aprílové počasí pomalu stoupají, sazby u hypoték dále padají. Pětiletou fixaci pro refinancování je možné pořídit již za 1,54%, nové úvěry začínají na 1,64%. Přiblíží se hypotéky závěrem letošního roku 1%?

Chudoba a materiální deprivace

Přestože je kvalita života poměrně obtížně měřitelná, statistické úřady mají na chudobu tabulky. Kdo je chudý a kdo materiálně deprivovaný?

Děti a daňové slevy

Daňová sleva na druhé a třetí dítě se letos opět zvýší a s dalším růstem je počítáno i v roce příštím. Na daňové zvýhodnění však stále bohužel nedosáhnou živnostníci, kteří využívají výdajové paušály. Naopak daňový bonus získají snadno podvodem i mnozí nepracující.

Hypotéky dosáhly nového dna 1,69%

Fixaci na 5 let lze pořídit u refinancování již za 1,69%, nové úvěry začínají na 1,79%. Najdou se ale i takové banky, které identické úvěry nabízejí za 2,5% a více. Kam zajít pro dobrou hypotéku a kterým bankám se raději vyhnout?

ERB Bank nesmí přijímat vklady a poskytovat úvěry

Česká národní banka dne 8. března 2016 zakázala ERB Bank přijímat vklady a poskytovat úvěry. ČNB tímto předběžným opatřením činnost banky víceméně pozastavila. Výplaty vkladů nejsou nijak omezeny, ale se zřizováním nových nadprůměrně úročených termínovaných vkladů je na nějakou dobu (možná napořád) konec.

Jak vysoké máme důchody? A měli by živnostníci platit více?

Společností koluje mantra o extrémně nízkých důchodech, ze kterých nejde vyžít. Ministryně Marxová-Tominová přesvědčuje živnostníky o dobrovolných vyšších sociálních odvodech. Je průměrný důchod opravdu tak špatný a vyplatí se OSVČ platit více?

Kam pro nejlevnější půjčku a hypotéku?

Tří až pětiletá fixace pro hypotéku za 1,99% či půjčka pro řádně platící klienty za 9,9% dnes již nikoho nepřekvapí. Air-Bank zašla tento týden ještě dále a začíná nabízet hypotéku za 1,89% a půjčku za 7,13%.

Penzijní připojištění – další zvýhodnění?

ČSSD přišla v uplynulých dnech s návrhy na další zatraktivnění penzijního připojištění. Chce zvýšit slevu na dani z příjmu a nezdanitelný limit pro příspěvek zaměstnavatele. Pomůžou skutečně tato opatření nízko a středně-příjmové třídě?

Regulace spotřebitelských a hypotéčních úvěrů

Již v příštím roce se český finanční trh možná dočká několika zásadních novinek na poli retailového úvěrování: regulace poskytovatelů nebankovních půjček, zákonem daná možnost předčasně splácet hypotéku bez sankcí a konec 100% hypoték.

Konec levné práce v Čechách?

Odborům se nelíbí stále přetrvávající disproporce mezi českou a německou průměrnou mzdou. Jistě, kdo by nechtěl brát více. Nejsou to však mnohdy právě samotní odboráři, kteří svými často nesmyslnými požadavky hází růstu mezd klacky pod nohy?

Rusko-rakouské šachy na českém bankovním trhu

Potvrzeno – přes půlroku nabízenou ztrátovou ZUNO koupí nakonec ruská Alfa Group. Raiffeisenbank naopak získá retailový kment klientů od Citibank, která si v tuzemsku nadále ponechá pouze korporátní bankovnictví.

Reverzní hypotéka aneb šance na důstojné stáří

Senior prodá pojišťovně svou nemovitost, dostane zajímavou doživotní rentu a ve svém obydlí může spokojeně dožít. Na Západě úspěšně fungující produkt se své premiéry v ČR dočká možná již v roce 2016. O co přesně jde?

Ústavní soud: Podpojištění cestovek půjde na vrub pojišťoven

Stejně jako náklady sociálního bydlení nesou skrz regulované nájemné místo státu majitelé nemovitostí, náklady za podpojištění cestovek a nezodpovědnost klientů ponesou nově dle ústavního soudu pojišťovny.

Co nového v bankovnictví – červenec 2015

Letní okurková sezóna dolehla i na bankovnictví, kde většina úrokových sazeb a poplatků zůstala v červenci beze změn. Výjimku tvoří navýšené úroky u Artesy, mírné zdražené hypotéky u UniCredit Bank, zjednodušený sazebník KB a nový web ČSOB.

Evropa a průměrný důchod

V souvislosti s řeckou krizí, která proslavila pojem „luxusní řecké důchody“, se množí otázky, jak mají kde vysoké průměrné důchody a odpovídá-li výše těchto důchodů produktivitě daných ekonomik. Jak jsou na tom Česká Republika a ostatní evropské státy?

Perpetum mobile na peníze

Rekordně nízké úrokové sazby u hypoték a zvýšená potřeba ruských bank po kapitálu vytvořily na trhu malé perpetum mobile na peníze. Stačí vlastnit nemovitost, mít dostatečný příjem a ročně si přilepšíme až o 15 tisíc korun, s garancí na 5 let.

Imigranti – přínos nebo zkáza pro Evropu?

V roce 2014 přišlo do Evropy 0,75 mil. uprchlíků z Afriky a ze zemí Blízkého východu. Odhady pro rok 2015 hovoří o 1-2 milionu imigrantů. Přes 85% Evropanů je proti uprchlíkům, EU je pro, Schengen se hroutí. Budou imigranti pro Evropu přínosem nebo přispějí k rychlému konci výdobytků vyspělé západní civilizace?

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 5

U větších prodejů, případně u pronájmů, půjčování automobilu, pobytu v hotelu a podobně může být od nás předem vyžadována platební karta jako záruka naší solventnosti. Někdy je dokonce požadována určitá částka na kartě jako záloha pro případné poškození věci, čerpání služeb atd. Někdy mohou dokonce požadovat podpis bianko platby imprintérem.

Hypotéky - úroky nerostou, spíše klesají

V minulých dnech proběhla médii poplašná zpráva o růstu úrokových sazeb u hypoték. Spíše než o realitu se ale jednalo pouze o dobře promyšlený marketingových tah bank před nadcházející okurkovou sezónou. Pojďme se společně podívat na fakta.

Zákaz kouření

Vláda jednomyslně schválila zákaz kouření v restauracích. Občan ušetří své zdraví, státní rozpočet náklady na léčbu a ekonomika dostane impuls (co se neutratí za cigarety, utratí se za něco jiného s vyšší přidanou hodnotou). Nebo lobby Philip Morris a British American Tobacco jako obvykle vše zablokuje?

Potřebuje životní pojištění opravdu každý?

Průměrný člověk vydělá za život 12 000 000 Kč. Když skončíte na invalidním vozíku nebo v dlouhodobé pracovní neschopnosti, potřebujete částku, která Vám zajistí poklidný zbytek života. Víte, kde ji vezmete?

Důchodová reforma 2015 – za děti sleva na pojistném

Na obzoru jsou dva další dílčí návrhy důchodové reformy na úpravu penzijního systému. Po neúspěšném druhém pilíři přichází slevy na sociálním pojištění pro rodiny s dětmi a zpřístupnění třetího pilíře dětem.

Jak se zajistit proti výpadku příjmu při ztrátě zaměstnání?

Finanční rezerva neslouží pouze pro jednorázové mimořádné výdaje, ale také pro pravidelné výdaje při výpadku příjmu v domácnosti. Ve finančním plánu nesmíte zapomenout na riziko ztráty zaměstnání. Co to může znamenat pro Váš rozpočet?

Konec družstevních záložen v Čechách?

V prosinci 2014 byla schválena novela Zákona o spořitelních a úvěrních družstvech, která de facto zavádí spoluúčast klientů 10% při krachu záložny. Nová pravidla hry začínají platit 1/7/2015. Budou klienti ochotni snášet toto riziko nebo záložny definitivně skončí?

Ještě nemluví a už platí

Starší heslo ČSSD proti poplatkům ve zdravotnictví lze směle aplikovat i na neetické podsouvání nevýhodných životních pojištění sestřičkami přímo v porodnicích. Kdy už se konečně finanční poradci naučí aspoň základům slušného chování?

Vyplatí se spořit ve stavebním spoření?

4 066 684 kusů. Tolik bylo aktivních smluv ve fázi spoření ke konci roku 2013. I přes změny, které proběhly v uplynulých letech, je stavební spoření oblíbený produkt. Je tu nejdéle a lidem zajišťuje „garanci a jistotu“. Jak moc je ale tato garance výhodná?

Okruhy možných potíží a stížností na Vaši banku

Pokud jsme nespokojeni se službou, kterou nám naše banka poskytla nebo se domníváme, že banka udělala chybu, je nejvyšší čas začít se svou bankou tuto záležitost řešit. Jak si mám stěžovat a co všechno musím udělat, mám–li pocit hraničící s jistotou, že se moje banka vůči mně něčím provinila? 

Hypotéka za 1,99% - realita nebo fikce?

Cena peněz se stále drží rekordně nízko a na trhu pomalu přibývají banky nabízející hypotéku s pětiletou fixací za 1,99%. Je skutečně možné si půjčit takto levně, nebo to má nějaký háček či skryté poplatky?

Sektorová daň nejen pro banky a pojišťovny

Zlepšování výběru daní je jistě během na delší trať, nicméně např. inkaso DPH se za první rok vládnutí středolevé koalice zhoršilo. I proto je stále ve hře zavedení sektorové daně pro banky, pojišťovny, energetiku, telekomunikace a automobilový průmysl.

Řecko má problémy, hrozí run na banky

Po vítězství levice v Řecku následovala silná prohlášení nové tamější vlády o plánu neplatit své dluhy. Voliči tleskají. Věřitelé za těchto okolností odmítají Řecku dále půjčovat a bankám docházejí peníze. Hrozí run na banky a ztráta úspor.

Kam pro spořicí účet

Spoření zažívá těžké časy, úrokové sazby se již přes rok nacházejí na naprostém minimu. I tak jsou na trhu mezi bankami velké rozdíly. Není problém nechat peníze úročit jedním procentem stejně jako pouhou desetinou procenta. Které banky nabízí nejlepší podmínky?

Povinné ručení s úrazovým připojištěním dětí zdarma

Povinné ručení není letos na produktové novinky příliš bohaté. Současným trendem je nabídka různých připojištění, případně vyšších limitů a rozšířených programů asistenčních služeb.

Kurzarbeit schválen

Vláda začátkem listopadu odsouhlasila po vzoru Německa zavedení tzv. kurzarbeitu. Pokud se náš zaměstnavatel dostane do problémů a nebude pro nás mít dostatek práce, budeme moci zůstat doma za 70% mzdy.

Jak se změní daně v roce 2015?

Poslaneckou sněmovnou i senátem byly prohlasovány tři zásadní daňové změny: snížená sazba DPH 10% na léky, knihy a kojeneckou výživu, zvýšení daňové slevy na druhé a každé další dítě a zastropování paušálů živnostníkům na 2 mil. Kč obratu. Vše čeká už jen na podpis pana prezidenta.

Češi spoří, ale špatně. Aneb vybíráme spořicí účet

Češi se v základních finančních produktech orientují lépe, než tomu bylo v minulosti. A finanční gramotnost českých občanů se stále zlepšuje. Avšak ve správě svých úspor nejsou Češi ještě tak znalí. Jak vybrat spořicí čet? K čemu je určen? Kolik peněz byste na něm měli mít uloženo, aby se vám vyplatil? 

Kde se dá ušetřit?

Až dvě třetiny českých domácností neušetří měsíčně více než 3 000 Kč. Přitom by stačilo málo – zrevidovat své pravidelně se opakující výdaje (např. za energie, telefon, bankovní služby, pojištění) a za menší peníze dostat mnohdy stejnou službu. Kde všude by se tedy dalo ušetřit?

Výplata náhrad vkladů za záložnu WPB Capital

Fond pojištění vkladů zahájí výplatu náhrad vkladů za záložnu WPB Capital dne 14. října 2014 prostřednictví poboček České spořitelny. Peníze je možné si vyzvednout kdykoliv po dobu následujících 3 let, tedy nejpozději do 14. října 2017.

Vedení rozpočtu

Ať je váš příjem jakýkoliv, nesmíte utrácet více než vyděláte, abyste zůstali solventní. Pokud vaše účty a další výdaje pravidelně překračují váš příjem, začnou se vám kupit problémy. Tam je jejich počátek. Nepotřebujete být účetní, abyste si sestavili váš vlastní jednoduchý osobní rozpočet. Důvodem vzniku průvodce Banky.cz je snaha pomoci vám naučit se sledovat vaše peněžní prostředky a korigovat vaše finanční potřeby.

Velké porovnání spoření - srpen 2014

Hledáte spořicí účet s nejlepším úrokem? Nebo třeba jen běžný účet bez poplatků či levný platební styk se zahraničím? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání běžných účtů spořicích účtů, terminovaných vkladů, vkladních knížek a stavebního spoření.

Historie českého bankovnictví - zpravodaj červenec 2014

Léto je v plném proudu, bankéři na dovolené a nic zásadního se během července na poli bankovnictví neděje. Proto máme prostor věnovat jedno číslo našeho měsíčního zpravodaje Banky.cz historii českého bankovnictví. Podíváme se na vývoj systému pojištění vkladů a zrekapitulujme krachy bank od rozpadu Československa. 

Podvody WPB, jak na poškozené bankovky - zpravodaj červen 2014

Během posledních šesti měsíců odebrala ČNB licenci již druhé družstevní záložně (po MSD v prosinci nyní i WPB v červnu). Jde o systematický problém sektoru záložen nebo pouze o individuální selhání jednotlivců-manažerů těchto dvou kampeliček? A co přesně znamená nepovolené navyšování vlastního kapitálu (VK)? Vyměnit poškozenou bankovku je snadné v případě český korun. U zahraničních měn (případně již neexistujících měn) může být situace komplikovanější. Jak, kde a za kolik lze poškozené bankovky měnit? Právě vychází červnové vydání zpravodaje banky.cz.

Bankovnictví budoucnosti

Banky dlouho dobu vydělávaly na poplatcích a vysoké úrokové marži (vklady odměňovaly málo a půjčovaly za hodně). Poměry se ale v bankovnictví mění a pod tíhou nemalé konkurence začínají poplatky klesat stejně rychle jako úroková marže. 

Do zahraničí jen s cestovním pojištěním

Cestovní pojištění je ve srovnání s tím, co nás stojí dovolená, korunová záležitost a šetřit na něm se nevyplácí. Navíc, když si jej můžete sjednat snadno a rychle on-line.

Reklamní triky s úroky, jak převést účet z banky do banky - zpravodaj květen 2014

Úroky u spořicích produktů dál nezadržitelně padají, a když už banky nesahají přímo ke snížení úrokové sazby, kterou se chlubí v reklamě, zavádějí aspoň pásmové úročení či požadují splnění podmínek (útrata kartou), aby vůbec k nějakému úročení došlo. Dá se dnes ještě vůbec někde rozumně spořit? A na co si dávat pozor? Uvažujeme o změně banky a chceme si zajistit naprosto hladký přesun trvalých plateb na nový účet? Těmto dvěma tématům se věnuje květnové vydání našeho zpravodaje banky.cz.

Marksová-Tominová: dám všem

Tak smělá prohlášení z ministerstva práce a sociálních věcí nezněla už dlouho. Dáme všem: rodinám s dětmi i bez dětí, mladým do 30 let, starším nad 50 let, ale i těm mezi 30-50 lety. Zní to dobře, skoro každý by si měl polepšit. Otázkou zůstává, kdo si pohorší, aneb kdo to zaplatí.

Družstevní záložna WPB Capital přišla o licenci

Dne 7.4.2014 oznámila ČNB odebrání licence družstevní záložně WPB Capital. Rozhodnutí centrální banky není v tuto chvíli ještě pravomocné a záložna se proti němu s největší pravděpodobností odvolá. Ztráta licence by totiž pro záložnu znamenala definitivní ukončení její již nyní velmi omezené činnosti a okamžitý úpadek. Nechce se již ČNB nadále dohlížet na oproti bankám rizikovější sektor družstevních záložen a začíná cíleně eliminovat slabší články, či se ve WPB Capital dělo něco skutečně nekalého? A jak postupovat v případě, že máme u WPB uložené peníze?

Nejvýhodnější půjčky má Zuno, velké banky propadly

Výrazným propadem velkých bankovních domů skončilo srovnání 18 neúčelových úvěrů ve výši 100 000 Kč s dobou splatnosti 6 let nabízených na českém trhu. Nelichotivé zadní příčky obsadila Česká spořitelna na patnáctém, Komerční banka na šestnáctém a ČSOB na sedmnáctém místě. Srovnání provedl finanční portál Chytryhonza.cz.

Jak na daňové přiznání

Jako každý rok je přelom února a března optimálním obdobím pro podání přiznání k dani z příjmu za rok předchozí. Proč zrovna tento přelom měsíce? V lednu a začátkem února ještě zpravidla nemáme veškeré podklady od všech institucí potřebné pro vyplnění daňového přiznání a koncem března se na finančních úřadech (i v podatelnách) tvoří nepříjemně dlouhé fronty. Jsem-li nepodnikající fyzická osoba, která pouze souběžně pracuje u více zaměstnavatelů, je vyplnění čtyřech listů daňového přiznání otázkou pěti minut. Je tedy škoda platit průměrně 1 500 Kč daňovému poradci za takovouto fušku. Jak na to snadno a rychle?

Banka ZUNO nepotřebuje poplatky ani pobočky, je celá online

Online banka ZUNO je jediná ryze internetová banka v České republice, protože nemá žádné pobočky. Klienti vše vyřídí přes internet. ZUNO nově nabízí zbrusu nový účet Plus, který je zdarma pro všechny a bez poplatků.

Podvody s prodejem produktů po telefonu

Každému z nás ročně zavolá nespočet prodejců kreditních karet, úvěrů, telefonních tarifů, energií či dokonce zdravotního pojištění a nutí nás ke koupi jejich produktu. Techniky prodeje jsou různé. 

Jak správně používat vaše karty

Placení kartou je v dnešní době samozřejmostí, ale vybrat si z z takového množství různých typů karet se může jevit jako nemožné. Tento průvodce vám může být nápomocný při hledání té nejlepší právě pro vás.

Problémy s povinným ručením, rozúčtování topných nákladů - zpravodaj leden 2014

V lednovém zpravodaji banky.cz se blíže podíváme na dvě sice nebankovní, ovšem neméně významná, témata z oblasti rodinných financí. Máte auto či bydlíte v bytovém domě s centrálním vytápěním? Pak by následující řádky neměly uniknout právě Vaší pozornosti.

MSD – krach detailně aneb jak a kde se přihlásit o náhradu

Česká národní banka (ČNB) odejmula dne 18/12/2013 Metropolitnímu spořitelnímu družstvu (MSD) povolení působit jako družstevní záložna. Dle vyjádření ČNB byly důvodem závažné nedostatky v podnikání této družstevní záložny, které poškozovaly zájmy jejích vkladatelů a významným způsobem ohrožovaly její bezpečnost a stabilitu. Jak a kde se přihlásit o náhradu?

Získáte zpět své vklady z kampeliček?

Kampeličky, neboli spořitelní družstva, se v posledních třech letech staly oblíbeným úložištěm volných financí české populace. Při všeobecném poklesu úrokových sazeb z vkladů totiž právě sektor spořitelních a úvěrových družstev dokázal úrokové sazby pro střadatele udržet na pohádkových sazbách 3 – 5% p.a., zaručeně převyšujících míru inflace. Chytří klienti rychle odhalili, že díky garanci Fondu pojištění vkladů o své vklady ani úroky z nich (do 100tis. EUR) nepřijdou. Na druhou stranu reálný vývoj ukázal, že  ani zákonodárce nedokázal odhadnout všechny možnosti vývoje a řadě klientů tak peníze na dlouhé měsíce zamrzly...

Speciální právní ochrana seniorů

Během prosince přišel pan Okamura (Úsvit přímé demokracie) s návrhem na speciální právní ochranu seniorů nad 70 let. V praxi by to znamenalo, že lidé nad 70 let by nebyli za své činy zcela právně odpovědní (nemohli by podepisovat kupní smlouvy či by je šlo kdykoliv anulovat), což by mělo seniory uchránit nejen před tzv. „Šmejdy“ (prodejci kastrolů za desetitisíce), ale i jinými podomními a pouličními prodejci všeho druhu (elektřina, plyn, telefon, zdravotní pojištění, atd.). Čím dál tím častěji totiž dochází k situaci, kdy senioři platí za identický produkt mnohem více než jiní členové populace.

Orientujte se v pojištění 2

Obáváte se zlomené nohy v zahraničí, vykradeného auta či požáru svého obydlí? Obáváte se zcela správně. Zcela nesprávně však většina populace kryje tato rizika paušálně komerčním pojištěním. Je to sice jedno z možných řešení krytí nejen výše zmíněných rizik, ale rozhodně nejde o řešení optimální z důvodu přílišné nákladnosti, resp. neadekvátně vysokému pojistnému a dalším transakčním nákladům ku možnému pojistnému plnění.

Kam uložit peníze před koncem roku? Zpravodaj prosinec 2013

V prosincovém vydání našeho pravidelného bankovního zpravodaje se blíže podíváme na stavební spoření a penzijní připojištění, resp. na „last minute vklady“, které by bylo žádoucí provést do konce kalendářního roku pro dosažení maximální státní podpory či daňového bonusu v podobě snížení základu daně z příjmu u fyzických osob. Neboť do konce roku zbývá pouze několik málo pracovních dní, kdy je možné převod peněz/vklad uskutečnit, vyplatí se příliš neotálet.

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 2

V minulém díle "Cestujeme do zahraničí s platební kartou 1" jsme se seznámili se základními pojmy. Dnes se pokusíme odpovědět na několik otázek, které nás při výběru karty mohou napadnout, případně se nás na ně může banka ptát. Opravdu doporučuji dobře platební kartu promyslet, leckdy na naší kartě záleží, jak celý náš pobyt v zahraničí dopadne. Zda bude vše bezproblémové či zda budeme řešit jeden problém za druhým.

Orientujte se v pojištění 1

Na trhu je dnes k dispozici nepřeberné množství pojistných produktů z téměř všech myslitelných oblastí. Pojistit lze vše od požáru rodinného domu, přes riziko dožití se vysokého věku až po úraz domácího mazlíčka. Vždy je však nutné zvážit, co přesně by bylo vhodné pojistit, za jakou cenu a nešlo-li by pojištění nahradit zcela jiným přístupem k riziku.

ČNB stále blokuje družstevní záložny - zpravodaj listopad 2013

Listopad uplynul jako voda a máme tu další vydání našeho bankovního zpravodaje. Tentokráte se podíváme na vývoj úrokových sazeb u spořicích účtů, situaci kolem družstevních záložen blokovaných ČNB a stavební spoření. V samotném závěru ještě přiblížíme aktuální vývoj situace ohledně vymáhání bankovních poplatků za hypoteční úvěry.

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 1

Platební karta je silným nástrojem a hlavně jakousi finanční jistotou při cestování do zahraničí. Ale jakou kartu zvolit? Platit v zahraničí raději kartou přímo v obchodě anebo raději vybrat peníze v bankomatu? Jaký typ účtu karty při výběru zvolit? Na co si dát v cizině pozor? To jsou jen některé z otázek a problémů, které nám mohou použití naší karty v cizině znepříjemnit. Pokusím se na tyto otázky alespoň trošku odpovědět v následujícím seriálu.

Ideální banka a její produkty

Na českém retailovém bankovním trhu je přes 30 institucí, které nabízejí různě široká portfolia produktů. Od úzce specializovaných bank nabízející pouze spořicí účty či hypoteční úvěry až po banky s kompletním portfoliem, kde nechybí ani jistotní účty pro bezpečné vypořádání transakcí.

Velké porovnání spoření - září 2013

Počínaje novým školním rokem Vám bude portál banky.cz každý měsíc přinášet aktualizovaný seznam nejoptimálnějších řešení pro Vaše bankovní potřeby. Hledáte běžný účet bez poplatků, levný platební styk se zahraničím, spořicí účet s nejvyšším úrokem nebo naopak spotřebitelský či hypoteční úvěr s co nejnižší úrokovou sazbou? Neváhejte a prostudujte naše shrnutí za září 2013, kde se blíže podíváme na běžné účty a spořicí produkty. Na přehled úvěrových produktů se můžete těšit v našem příštím říjnovém zpravodaji.

Oceňování nemovitostí z pohledu bank a pojišťoven

Cílem tohoto článku je přiblížení pohledu bankovních a pojišťovacích ústavů na problematiku oceňování nemovitostí pro účely zástavy a pojištění nemovitosti.

Průvodce: Jak si půjčit od banky

Vypůjčit si od banky může být příjemný způsob, jak srovnat rozdíl mezi vašimi příjmy a výdaji. Můžete také financovat větší nákupy (například automobil nebo dovolenou) a dopřát si tak radosti hned; nečekat, až si nastřádáte.

Češi se nejvíce bojí onemocnění, ztráty příjmu a úrazů, proto se pojišťují

V loňském roce provedla agentura NMS market research mezi občany České republiky průzkum zabývající se otázkou pojištění u nás. Mezi nejčastěji uzavíraná pojištění patří penzijní připojištění, cestovní a životní pojištění. Ve srovnání s vyspělými evropskými zeměmi však do pojištění stále investujeme poměrně málo.

GE Money Bank znovu zlevnila hypotéky

Cesta k vlastnímu bydlení nikdy nebyla jednodušší. Úroky u hypoték výrazně klesly, úvěry na nákup nemovitostí jsou tak nejlevnější v historii. Na podrobnosti jsme se zeptali manažera spotřebitelských a hypotečních úvěrů GE Money Bank Radka Ženky.

Nemoderní česká levice

Ač je do řádných parlamentních voleb poměrně daleko a na mimořádné volby to i přes občasná silnější slova koaličních politiků nevypadá (strany pravice jsou s preferencemi na dně a poslanci středo-pravicového uskupení Napoleona z Malé Strany stejně jako jejich kolegové z odštěpku železné lady z ministerstva obrany se po dalších volbách do parlamentu podívají max. jako návštěva na galerii), parlamentní strany již nyní začínají lákat voliče na svůj staronový program. 

Založení osobního bankovního účtu

Mít účet u banky je nejpraktičtější a nejjednodušší způsob uložení peněz. Platby jsou jednoduché a levnější, i zaměstnavatelé zpravidla vyplácejí mzdy a honoráře raději zasláním na účet. Hledat pro vaše peníze bezpečnější místo, než je banka, nemá patrně smysl.

Je sKarta esem v rukávu?

Ministerstvo práce a sociálních věcí dokončilo malou reformu v konsolidaci a vyplácení sociálních dávek. Cílem této reformy bylo v některých oblastech sloučit několik menších dílčích dávek do jedné větší (zdravotně postižení) a zároveň zefektivnit systém výplaty dávek přesunutím této agendy na externího partnera – banku – a změnou výplaty dávek od její fyzické podoby (poštovní poukázky) k elektronické (výplata na technický účet k platební kartě). Je tento nový systém výplaty výhodný pro všechny zainteresované subjekty (stát, příjemci dávek, banka)?

Pojišťovna AXA nabízí skutečně zajímavé produkty

Ač je AXA pojišťovna na českém trhu teprve od roku 2008, již si právem vybudovala postavení jednoho z lídrů ve svém oboru. Patří do celosvětově největší skupiny pro finanční zabezpečení a disponuje pobočkami v řadě zemí. Především se ale snaží poskytovat svým klientů opravdu kvalitní služby na evropské úrovni.

Penzijní reforma se blíží. Co přinese?

Dlouho připravovaná reforma penzijního systému v ČR již brzy vejde v platnost. Mezi odborníky a veřejnými činiteli má jak své příznivce, tak odpůrce. Co vlastně přinese?

Pojištění odpovědnosti za škody

Objektivní nedokonalost lidské rasy obohacená u subjektivní prvky každého jedince dělá z člověka potenciální hrozbu pro své okolí. Tento fakt částečně potvrzuje i lidové přísloví o neštěstí nechodícím po horách ale po lidech. Každý jedinec by měl být schopen postavit se ke svému jednání čelem a umět nést potenciální následky svých činů. Minimálně z morálního hlediska. Avšak ekonomické důsledky lidské snahy již v současné době nemusí být vždy triviální a řešitelné.

Bankovní produkty

Potřebujete půjčit a nevíte, zda je lepší peníze čerpat ze spotřebitelského úvěru, kontokorentu, hypotéky či kreditní karty? Nebo naopak chcete spořit a přemýšlíte, kde peníze nejlépe zúročit za co nejpříznivějších podmínek? K mání je termínovaný vklad, spořící účet, vkladní knížka i stavební spoření. Bankovních produktů je celá řada a my se dnes seznámíme s těmi nejpoužívanějšími.

Finanční poradenství po Česku

Jak kdysi prohlásil nyní již bývalý čestný předseda ODS, peníze jsou až na prvním místě. Sice není k dispozici seriozní výzkum prokazující prožití šťastnějšího života v případě, že jsme majetní oproti stavu opačnému, nicméně ať se nám to líbí nebo ne, něco na tom asi pravdy bude. O to neuvěřitelnější je současný stav fungování finančního poradenství v Čechách, kdy většina národa je svolná k nakládání s majetkem a finančnímu plánování na základě podivných rad ještě podivnějších lidí, kteří se místy až drze nechávají zvát finančními poradci.

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen 2

Druhý díl našeho poznávacího výletu po českých bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách, ve kterém tentokráte objevíme převážně méně známé banky a záložny, o kterých je mnohdy škoda nevědět, neboť nabízené podmínky můžou být velmi zajímavé. Budete mile překvapeni.

Unibon má problémy, možná přijde o licenci

Česká národní banka zahájila s družstevní záložnou Unibon správní řízení o odebrání licence. Nejedná se o velké překvapení, neboť záložna již delší dobu nedodržuje kapitálovou přiměřenost a téměř polovina úvěrů je nesplácena po více než 90 dnů. Pokud záložna o licenci skutečně přijde, bude to znamenat její faktický zánik.

Komu platím pojištění?

Dobrý den, mám dotaz na účet 2102758049/2700 kde platím nemocenské připojištění ve výši 359 Kč. Mohli byste mi prosím odpovědět, které pojišťovně to platím? Děkuji za odpověď.

Úmrtí, dědictví a zrušení pojistných smluv

Dobrý den, prosím o radu v záležitosti úmrtí klienta – zrušení jeho smluv a uzavření smlouvy nové. Moje matka měla uzavřeny s Českou pojišťovnou dvě pojistné smlouvy. Bohužel zemřela 30.6.2019. Smlouvy nemám k dispozici, a proto nevím, na co konkrétně matka smlouvy uzavřela. Přesto finanční závazky plním za matku. Již jsem kontaktovala telefonicky Vašeho pracovníka z pobočky Vyšehradská Praha 2 krátce po úmrtí matky, který mě informoval, že pokud platím závazky vyplývající z těchto smluv, je pojištění platné a že máme počkat s uzavřením nové smlouvy až proběhne dědické řízení. Dědické řízení proběhlo a já jsem vlastníkem 2/3 nemovitosti a chtěla bych zrušit obě smlouvy na zemřelou matku a uzavřít novou smlouvu o pojištění nemovitosti. Musím se objednat na některou z poboček nebo se mohu kdykoliv dostavit bez objednání a na kterou pobočku v Praze 2 nebo Praze1 ? Předem mnohokrát děkuji za Vaši radu a budu se těšit na vzájemnou spolupráci. Přeji hezký den.

Jak ukončit pojištění prodloužené záruky?

Koupil jsem si mobilní telefon na splátky k tomu bylo sjednáno pojištění prodloužené záruky. Splácení končí. Potřebuji vědět, jak ukončit pojištění prodloužené záruky. Děkuji

Dopravní nehoda a náhrada škody

Dobrý den, jelikož si nejsem jistá, kde bych na internetu sehnala aspon částečnou odpověď na svojí komplikovanou otázku, zkusím se zeptat zde Vás. Snad můj dotaz z příběhu pochopíte. Před rokem a půl se stala dopravní nehoda, za kterou jednoznačně mohl řidič našeho auta, můj tehdejší přítel. Při šetření u policie jsem byla tázána, zda chci, aby se moje zranění řešilo také, nebo zda s ohledem na "příbuzenský" vztah se chci vzdát práva a dělalo se, jakobych u nehody nebyla a žádná zranění jsem neměla. V situaci, která byla, jsem podepsání o neřešení mé osoby podepsala. Upřímně jsem se v tom moc nevyznala (a nechtěla přidělávat starosti, když byla ta legální možnost) a vše pak nějak řešil můj expřítel. Za vážná zranění s doživotními následky, která jsem utrpěla, jsem vlastně od viníka nehody (expřítel), který za to mohl, nic nedostala, nebo respektive od jeho pojištovny/z pojištění auta. Je pravda, že tehdy jsem od něho nic nechtěla, zaslíbil se mi, že mi bude oporou atp. a mně to stačilo, o peníze mi v těch těžkých chvílích nešlo. Každopádně jeho přístup ke mně se změnil, nezajímala jsem ho, moje zranění neřešil a žádná snaha o pomoc nebyla (tím ani "kompenzace"). Ne jen z těchto, ale z mnoha jiných důvodů jsme se po delší době rozešli. Teď je to už dlouhá doba, ale zpětně mě napadlo, zda by nešlo i po takové době ještě požadovat odškodné od jeho pojištovny. Všechny dokumenty o nehodě, od lékařů, policie, ze soudů atd. máme. Ale nejsem si jistá, zda po tom prohlášení u Policie a po více než roční době je možné, abych se snažila uplatnit nárok na odškodnění od viníka, nevím jak je to s promlčecí lhůtou, či uzavřením šetření atd. Předem mockrát děkuji za odpověď a případné rady.

Neplatná smlouva

Dobrý den, dne 28.7.2019 došlo ke škodné události hlášené u ČSOB Pojišťovny. Pojišťovna neustále píše, že škodnou událost řešit nebude, jelikož jsem neměl platnou smlouvu. Platnou smlouvu mám platnou od 23.05 2019 na dobu neurčitou. Co mám prosím dělat?

Nesouhlasím s poplatky pojišťovny

Dobrý den, mám dotaz ohledně pojistného FIX, pojišťovna AXA. Proč mám platit za náklady na pojistnou smlouvu? Sám vyhledám pojišťovnu, poskytnu ji veškeré informace, které pouze doplní do formuláře, který mi může zaslat elektronicky, protože i na doručené formě je okopírovaný podpis. A nechci někomu platit náklady bez kterých by pojišťovna nemohla fungovat! To by mi také mohlo přijít náklady za kávu při zapisování údajů do formuláře. Nenažranost pojišťoven nemá hranic. 

Kopie smlouvy

Dobrý den, mám uzavřeno životní pojištění, částka 90 Kč měsíčně je mi pravidelně strhávána z mého účtu, ale nemohu dohledat doma danou smlouvu, pravděpodobně při stěhování již v minulosti jsem jí někam založil. Prosím, je možné zaslat duplikát dané smlouvy na moji novou adresu?

Potřebuji pojistit

Dobrý den, děláte pojištění i pro těhotné na neschopence? Jestli ano, tak poprosím více informací. Děkuji

Jak zaplatit za pojištění auta?

Dobrý den, chci přes internetové bankovnictví zaplatit autopojištění. Bohužel nikde nenacházím kód banky. Děkuji za odpověď.

Jak ukončit povinné ručení při likvidaci vozidla?

Povinné ručení budu chtít ukončit z důvodu likvidace vozidla v období do 30.11.2019.  Jak mám postupovat? Děkuji za odpověď.

Kde si mám vyzvednout pojistnou smlouvu?

Dostal jsem SMS, že si mám vyzvednout dokument k pojistné smlouvě č.: 4086579250. Bohužel nevím odkud a jak. 

Kopie pojistné smlouvy

Dobrý den, hledám životní pojištění smlouva č. 7008377007,  měla být založená 1.11. 2013 a 2016 zrušena. Mohu se zeptat, kam se mám obrátit ohledně dohledání této smlouvy? Potřebuji to nutně. Děkuji

Jaké pojištění jsem si sjednala u banky?

Pokračování dotazu č. 7448: Vážený pane Jermáři, pěkně děkuji za Vaši odpověď, musím bohužel konstatovat, že jste mi vůbec nepomohl. Nechápu proč má banka na svém portálu odkaz na Vaši "poradnu" a to takovým způsobem, že jste vlastně jediný kontakt na koho se obrátit, pokud chci řešit věc, která mi působí problém a při tom jsem na tento problém pojištěna a každý měsíc platím řádně pojistné. Ó díky za tyto služby. V oblasti financí a služeb s tím spojených jsem pracovala 20 let. Kdybych se ještě jednou narodila, chtěla bych se stát odborníkem na bankovnictví a finance a pracovat ve vaši organizaci. Ještě jednou díky, moc jste mi pomohl, ráda se o tuto zkušenost podělím v UniCredit až půjdu zrušit účet a všechny služby s ním spojené. Díky.

Pojištění k účtu a kartě

Dobrý den, mám u banky UniCredit Bank veden osobní účet. Na tento účet mi chodí pravidelný příjem - důchod. K tomuto účtu mám sjednané pojištění ke kartě. Platím měsíčně 40 Kč. Včera jsem cestovala poměrně složitě domů (se svým 3 letým vnukem), autobusem z Prahy k nám na Vysočinu. Měla jsem více zavazadel než obvykle a zřejmě jsem v některém autobuse zapomněla příruční taštičku, ve které jsem měla osobní věci a hlavně drahé dioptrické brýle. Prosím o informaci, zda mohu uplatnit nějaké plnění a jakou cestou. Bohužel v současné době nejsem s nikým v bance v kontaktu a nikde jsem na stránkách nevypátrala žádný rozumný kontakt, pokud ano, nedovolala jsem se. Účet jsem zakládala v Praze na pobočce Valdek. Zkoušela jsem volat na číslo, které je uvedeno na stránkách u této pobočky, bohužel marně. Pomozte mi, prosím. Předem děkuji 

Výplata pojistného plnění v insolvenci

Dobrý den, jsem rok v insolvenci, platím si úrazové pojištění (pojištění mám uzavřené z doby před insolvencí). Pokud bych měla úraz a pojišťovna by mi vyplatila nějaké peníze za úraz, budu je muset odevzdat insolvenčnímu správci? A ještě jedna otázka - přemýšlím o zrušené té pojistky, to co ušetřím, si raději chci dávat na důchodové spoření, neb je mi již 50 let. Nebude to problém? Děkuji z odpověď.

Jak zrušit pojištění?

Dobrý den, během manželství jsme si u České podnikatelské pojišťovny zařídili v rámci jedné smlouvy Investiční životní pojištění OK1 PLUS pro mě, manžela a obě naše děti. Po rozvodu bych chtěla já tuto pojistku pro mě zrušit (pro manžela i děti pojistku rušit nechceme). Jak to můžu udělat? Děkuji.

Hypotéka a pojištění

Dobrý den, jsem léčen u psychiatra s duševní poruchou, nikoho mé chování neohrožuje. Banka mi přesto hypotéku nechce pojistit. Mohu se obrátit na jiný finanční ústav, který by mi dal hypotéku i s pojištěním? Ručil bych bytem, který chci koupit.

Neproplacení škody

Dobrý večer, měli jsme na autě havárku. Dlouho se to šetřilo a nebyl určen viník. Naše auto pojištěné u Axa, to druhé u Uniqa. Axa proplatila škodu a a Uniqa ne. Co máme dělat? Podle kanceláře obmudsmana české asociace pojišťoven mají platit obě pojišťovny. Děkuji za pomoc

Jak zaplatit pojištění na auto?

Dobrý den, na jaké číslo účtu mám odeslat pojistku za auto? Děkuji

Ztráta smlouvy

Dobrý den, přítel má úrazové pojištění u Aegon pojišťovny. Makléř který nám smlouvy dělal už vůbec nefunguje a jeho (přítelova) smlouva se ztratila. Lze dohledat podklady? Děkuji

Komu platím pojištění?

Dobrý den, platím pojištění na účet č. 2550690703/2600. Můžete mi sdělit, které pojišťovně účet patří? Děkuji

Úraz a pojištění

Dobrý den, dnes si budu dělat nové úrazové pojištění u České pojišťovny a dnes se mi stal úraz nohy. Mám vyšetření od doktora s dnešním datem a můj dotaz zní, zda to můžu dát dodatečně na pojišťovnu. Nebo to neuznají? Děkuji za odpověď.

Pojištění v invalidním důchodu

Dobrý den, mám půjčku u banky a uzavřela jsem připojištění k půjčce. Nyní jsem byla nemocná 2 měsíce a po zaslání dokladů mi bylo řečeno, že nebude probíhat plnění, protože jsem v době uzavření pojištění k úvěru již pobírala invalidní důchod. Nikdo se mne neptal a navíc banka věděla, že mi tam důchod chodí. V tom případě pojištění ztrácí smysl, nehledě na to, že jsem přišla o peníze. Hledala jsem pojišťovnu, která by pojištění k úvěru při pobírání invalidního důchodu byla schopna se mnou uzavřít. Vlastně jsem žádnou nenašla. Ráda bych pro všechny případy pojištění uzavřela, popř. i životní pojištění, aby moje děti půjčku nemusely platit. Prosím, poraďte mi. Děkuji

Pojistná smlouva

Co znamená složka "Pojistné FIX na náklady pojistné smlouvy"? A je povinná?

Pojištění bytového domu

Dobrý den, máme pojištěný náš bytový dům. Nyní (14.2. 2019) při vichřici se uvolnily dvě Bramac tašky a způsobily na mém zaparkovaném voze škodu za 40 tis. korun. Mám jako spolumajitel domu alespoň na částečnou úhradu škody z této smlouvy? Děkuji za odpověď

Srovnávač povinného ručení

Pokračování dotazu č. 5543: Dobrý den, úplně jsme si nerozuměli, upřesňuji dotaz. Já nemám problém zadat osobní údaje typu které uvádíte, ale nechci zadávat kontaktní údaje. Myslím si, že výsledek porovnání by měl být dostupný ihned na webu, nepodmiňovaný kontaktními údaji, které pak jsou zneužívány k marketinkovým účelům, nevyžádaným obchodním sdělením, sdílené s nevím kým atd. Máte nějaký tip nebo ne? Děkuji

Povinné ručení

Dobrý den, prosím o tip na nějaké solidní internetové stránky pro porovnání povinného ručení, kde to nepodmiňují zadáním osobních údajů. Děkuji

Úraz a nemoc

Prosím o vysvětlení rozdílu definic úraz a onemocnění. Děkuji

Platba pojistného

Prosím o zaslání náhradní složenky na povinné ručení auta OPEL Corsa 1.0. Děkuji za vyřízení

Jak vypovědět pojistnou smlouvu?

Pokračování dotazu č. 5073: Můžu po prodání bytu vypovědět pojistku pres email? Žiji totiž trvale v Německu. Děkuji za informaci.

Výpovědní lhůta pojištění

Prodavam byt a proto potrebuji dat vypoved pojistky. Jelikoz mam jen stare doklady, prosim o informaci, jaka je vypovedni lhuta. Mam Pojisteni domacnosti. Za pomocnou informaci jsem dopredu povdecen.

Pojištění prodloužené záruky

Dobrý den, dne 8.6.2016 jsem při koupi sekačky dodavatele HECHT MOTORS s.r.o uzavřela prodloužení záruky-pojistné na období 8.6.2018-7.6.2019. Dne 9.5.2018 jsem dala sekačku k reklamaci s tím, že žádám o odstoupení od kupní smlouvy, jelikož se jednalo o třetí závadu na pojezdu. Jelikož s prodejnou po uplynutí 30-denní lhůty nedošlo ke shodě v mém požadavku, byla jsem nucena řešit záležitost právní cestou. Dnes došlo k naplnění mého požadavku odstoupení od kupní smlouvy a hodnota sekačky mi byla připsána na můj bankovní účet. Chtěla bych nyní vypovědět také Vaši pojistnou smlouvu. Prosím o sdělení, které doklady budete potřebovat zaslat. Děkuji

Pracovní úraz

DOBRY DEN, MANZEL MEL PRACOVNI URAZ A DODAL OD PODNIKU K VAM POJISTKU A VYPLNENE VESKERE PAPIRY. RADA BYCH SE ZEPTALA, ZDA SE S TIM NEJAK POKROCILO. TAKE NA RUCE MA JIZVY PO POREZANI PRI NEHODE. RADA BYCH VEDELA, ZDA JE MOZNE ZADAT TR. NASLEDKY. VYPADA TO NEHEZKY. JE TO UZ DOCELA DOST DLOUHA DOBA A NIC NEVIME DIKY

Výluky z pojištění

Dobrý den, rád bych se zeptal, na jakou nezávislou instituci se mohu obrátit s přezkumem nevyplacení pojistného plnění od pojišťovny. Jedná se o tzv. pojistku na blbost, kde pojišťovna odmítla plnit z důvodu výluky "pojištění se nevztahuje na zanedbání stanovené obsluhy či údržby" Děkuji za radu a pěkný den

Pojištění domácnosti

Hledám pana Jaroslava Ondrejčíka, u kterého mám Pojištění domácnosti. V žádné vaší nabídce ho nemohu najít. Děkuji za informace

Kolik mám pojistek?

Dobrý den, je možné zjistit např. dle rodného čísla, kolik mám pojistek?

Jak zrušit pojištění auta?

Dobrý den, chci se zeptat, jak se nechat vyškrtnout u pojištění auta, kde jsem jako pojistník, ale majitelem (provozovatelem) auta je manželka. Co k tomu potřebuji a musí u toho být i manželka osobně? Nebo stačí když přijdu na pobočku sám? Musím na pobočku kde byla pojistka sepsána nebo můžu jít na kteroukoli pobočku ČPP? Děkuji za odpovědi, Tomáš.

Nemohu najít pojistnou smlouvu

Jsem pojištěn u pojišťovny Alianz, ale nemohu najít pojistnou smlouvu, můžete mi pomoci? Moje r.č. je XXX. Děkuji za odpověď. Miroslav 

Nabídka pojištění po telefonu

V pondělí 29.1.2018 v 11:04 mi volal finanční poradce, který uzavírá životní pojištění pod ČNB pod americkou zahraniční firmou COLONNADE. Stačí kývnout, pošle mi domů smlouvu a za 149 Kč měsíčně budu pojištěná ihned od 1. dne od zaplacení. Pojistku sliboval na pobyt v nemocnici následkem úrazu a to 1500,- Kč od 1. dne v nemocnici. Volal mi z čísla 226510366, ale já mu nemohu zavolat, volat může jen on. Odmítla jsem s tím, že se nejprve musím poradit se svým finančním poradcem. To se mu moc nelíbilo, protože se vydával za poradce také. Má dnes volat. Já pojištění mám a nebudu nic uzavírat. Jen mě zarazila tak vysoká částka plnění. A to nejprve nabízel za 300,- Kč plnění v nemocnici 3.000,- Kč. Když jsem řekla, že to je moc, řekl, že jsem vybraná v mimořádné akci. Co vy na to? Marie 

Nemám na splátky

Dobrý den, ale dá se s pojišťovnou domluvit na splátkách, když nemám najednou jak zaplatit dluh?

Nemám na splátky pojištění

Dobrý den, když platím insolvenci a mám pojištění u České pojišťovny a momentálně nemám na splátky pojištění, může přijít exekutor nebo se půjde domluvit?

Jak zrušit pojištění

Dobrý den, šel jsem zrušit doplňkové pojištění sportovní výbavy (poj. Kooperativa Nymburk), které jak se píše v podmínkách je vázáno na hlavní pojištění (nevím jaké). Jelikož jsem měl pojištěný barák, který jsem rušil na konci roku 2017, bylo mě řečeno, že tímto se ruší i tato doplňková smlouva, což jsem také chtěl. Letos v lednu mně přišlo upozornění, abych jí zaplatil. Což mě překvapilo. Tak jsem jí šel zrušit. Další překvapení - musím platit celý další rok a ještě velké dohady, že jí chci rušit hned, že až 6 týdnů před koncem smlouvy. Celé je mi to divné, proč mám smlouvu, kterou nechci a je mně k ničemu, jelikož ze zdravotních důvodů nesportuji (což jsem uvedl). Kdyby tam byla výpovědní lhůta měsíc, tak bych to bral. Ale tohle se mi zdá divné až neetické. Předem děkuji za radu.

U které pojišťovny mám pojištění?

Pokračování dotazu č. 4163: Jde prosím o číslo 158270297/0300. Volala jsem do příslušné banky a odmítli mi odpovědět a do vyhledávače jsem číslo již zadávala a nic. Děkuji, Lenka

Spoluúčast

Dobrý den, platím si již přes rok pojištění v případě pracovní neschopnosti u BNP Paribas. Od června 2017 jsem byla po operaci 3 měsíce na neschopence, ale zaplaceny mi byly pouze 2. Ve smlouvě je uvedeno, že klienti mají nárok na vyplacení až od 31. dne neschopnosti, což je nehorázné, neboť platí pojištění i za tento měsíc, který není uznán. Kam jdou tyto peníze? Všude jinde ale platí, že jste pojištěn od 1.dne, což je i logické. Takže lidé si platí pojištění (u BNP) a když marodí pouze první měsíc, a to je většina, nedostanou ani korunu? To je přeci protiprávní a podvod. Chci se obrátit na ombudsmanku. Poraďte mi prosím, jak se bránit. Předem moc děkuji za odpověď.

Ohlášení pojistné události

Kde mám nahlásit pojistnou událost na auto, kroupy poškodily karosérii. Na smlouvě není jediný použitelný kontakt.

Komerční banka

Dobrý den, zaujala mě Vaše nabídka účtů zdarma včetně cestovního pojištění u KB. Jsem dlouholetý klient KB (účet G2), proto jsem se chtěl zeptat, jestli je možné tyto podmínky nastavit u stávajícího účtu, popř. jestli lze přejít na nový účet se stejným číslem. Dále bych se rád informoval, jestli jsou skutečně veškeré náklady 0 Kč a to po nelimitovanou dobu. Děkuji za informace.

Přeplatek na pojistném

Vážení, v 11.listopadu 2016 jsem na poště Praha 14, 198 00 uhradil 199,- Kč jako platbu pojistného u AIG pojišťovna. Moje smlouva s pojišťovnou však byla zrušena, neboť jsem byl takřka 2 měsíce v nemocnici - a nemohl reagovat např. na upomínky. V současné době už měsíc pátrám po tom, kde a na jakém účtu skončila má platba 199,-Kč. Pošta mě odkazuje na pojišťovnu, tam mi ale řekli, že dle mého variabilního symbolu 7545005474 dnes již zrušený účet nevykazuje nedoplatek, resp. přeplatek. Vodítkem by mohl být můj omyl, na složence jsem uvedl č.konta 2018550408/2600, přičemž správné číslo konta mělo být 2018500408/2600. Žádám vás tímto o pomoc. Sice jde o titěrnou částku, avšak já se na celou věc začal dívat z principiálních důvodů. Pošta tvrdí, že platbu odeslala, pojišťovna tvrdí, že platbu neobdržela. Předem děkuji za radu či pomoc.

Kam investovat úspory?

Dobrý den! V první řadě bych chtěl Váš server, jako jeho dlouholetý čtenář, velice pochválit. Před zhruba třemi lety jsem začal pracovat v bankovním sektoru a našel jsem na těchto stránkách mnoho skvělých a hlavně lehce pochopitelných rad i zajímavostí a aktualit. Upřímně řečeno, rad ohledně bankovnictví není v ČR nikdy dost proto palec nahoru pro Váš server :). Každopádně bych se nyní na Vás rád obrátil s prosbou o radu. Po třech letech v bankovní branži se mi nahromadily nějaké peníze a rád bych je co možná nejrozumněji investoval (samozřejmě s co možná nejzajímavějším výnosem a nejnižším rizikem). Mám už dva spořící účty, stavební spoření, na důchodové si posílám maximální částku, a v poslední době se začínám zajímat o pole investičních fondů a případně i dluhopisů. Zde právě bych rád položil svoji otázku. Myslíte si, že je zajímavější investovat do investičních fondů (aktuálně zvažuji u ING) a rovněž jsem na Vašich stránkách zahlédl i inzerci investování do dluhopisů nemovitostí přes CEE Real Estate. Mohl bych Vás požádat, o radu, čemu nebo komu se na tomto ošemetném poli vyhnout a nebo naopak kde zapojit své prostředky? Předem velmi děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne.

Penzijní připojištění - státní příspěvek

Dobrý den, mám dotaz na důchodové připojištění. Kolik je státní podpora při úložce 500,- Kč? Nyní spořím 300,- Kč. Děkuji.

Zrušení povinného ručení při prodeji auta

Dobrý den, chci zrušit povinné ručení z důvodu prodeje vozu. Co vše je potřeba zaslat na pojišťovnu a na jakou adresu Allianz? Jsem z Otrokovic. Děkuji

Záznam v registrech

Dobry den, u UB jsme měli hypoteční úvěr na byt ve výši 3 025 309 Kč, datum zahájení od 12.5.2010 a máme stále u banky vedený osobní účet, který jsme připraveni kdykoliv zrušit v případě nevyhnutelnosti okolností. Zároveň jsme dne 12.5.2010 složili u banky zálohu ve výši 93 000 Kč ve prospěch pojištění pro případ neschopnosti splácet hypoteční úvěr Smlouva o zřízení zástavního práva k pohledávce z termínovaného vkladu u banky Tato smlouva nebyla ze strany banky řádně dodržována, zejména čl. VII. Realizace zástavního práva. V roce 2015 byl v zahraničí. Komunikovali jsme s bankou, aby zálohu ve výši 93 000 Kč použila ve prospěch splátek. Ze strany banky nám byla přislíbena čekací doba na splnění zaplacení splátek. V roce 2016 jsme se rozhodli byt prodat a postavit si rodinný dům. Hypoteční úvěr jsme po dohodě s bankou splatili a ukončili dne 25.8.2016. a zápisy v bankovním registru CBCB nedělala (v korespondenci banky je uvedeno, že i v případě, že by banka pro úhradu dlužných splátek použila zastavěný termínovaný vklad, informace o porušení platební morálky by v registrech vykazovala). Úroky z vkladu ve výši 8 400 Kč byly zaslány na účet navrhovatele. Dne 6.9.2016 jsme koupili pozemek na stavbu rodinného domu, nechali zpracovat proekt a začali jsem jednat o novém hypotečním úvěru s bankami. Dne 17.10.2016 obstaral výpis z CBCB. Teprve díky tomuto výpisu z bankovního registru jsem se dozvěděl, že mi vznikly negativní zápisy od roku 2010, zejména v roce 2015 v případě nesplacení čtyř splátek ve výši 46 813 Kč (maximální výše nesplacených splátek v době od 2010 - 2016), kdy navrhovateli banka poskytla čekací dobu a v roce 2016 za zpoždění splátky v období 4/16 ve výši 1 108 Kč, zpoždění 6 dní a splátky v období 6/2016 ve výši 11 288 Kč, zpoždění 4 dny. Bulo podano nikolik reklamace 30.01 podan podmet na ČNB a bankovniho auditora poradte prosim banky pravnika cokoliv co pomuze Dekuji

Dluhy manžela

Pokračování dotazu č. 3385: Dobrý den, dekuji za odpověď. Ale jak to je, když na ucet chodi pouze alimenty pro me dítě, a den po blokaci mi prisly penize z meho penzijniho připojištění, které jsem platila v dome pred manzelstvim? Nic jiného tam nechodi. Do prace teprve nastoupim. A za druhé, banka mi odmitla vyplatit dvojnásobek životního minima, jelikoz je to manzelovo exekuce a i kdyz tam penize jsou, tak mi je nedaji, jelikoz tam přišly až den po blokaci. A ucet mam zatížen celou castkou, kdy by to melo byt jen pulkou. Manžela nepostihla exekuce vubec. Nevlastni ucet. Penize dostává na ruku. Exekutor mi rekl, ze je mu jedno, ze tam jsou jen alimenty a ted výjimečně penize z penzijka. Ze on to nezjistuje. Takze mi prijde nefér, ze exekuce je manzelovo i na nej vedena. Ale exekuce postihla jen me a me dite. Dekuju moc.

Pojištění vkladů

Dobry den, do jake vyse ruci banka za penize na mem uctu? Dekuji za odpoved. S pozdravem Hana Lamingova

Číslo účtu pojišťovny

Dobrý den, mám dotaz na č.ú.2018500408/2600 u Vás platím připojištění hospitalizace 99 Kč. Mohli byste mi prosím odpovědět, které pojišťovně to platím? Děkuji za odpověď. S pozdravem Petr Klykorka.

Pro vnuky

Chtěla bych založit nezletilým vnučkám spor. knížku, jsem jejích babičkou. Že prý je to možné s právem používání. Nechci žádné fondy ani stav, neb penzijní spoření. Děkují předem za kladnou odpověď.

Senior

Od kolika let se bere senior? Všude je to jiné, děkuji za odpoveď.. Fialek

Změna úroku

Pokračování dotazu č. 3310: Mně nešlo ani tak jen o vinkulaci, ale o změnu úrokové sazby ze strany banky, kdy byla slíbena spořitelnou nějaká výnosnost, kterou později spořitelna změní bez vědomí toho, kdo má pro tento účel DKV vytvořenu. Připadá mi to, jako nedodržení smlouvy, lidsky podvod na klienta. Navíc mi pracovník na pobočce po telefonátu na centrálu řekl, že vinkulaci na DVK spořitelna zrušila. Pokud je tomu tak, pak je divné, že s penězi rodič může nakládat a investovat je pouze se souhlasem soudu, ale banka si může defakto dělat se soukromými financemi cokoli. To je nesouměrné. A jinak, pokud nebudou peníze na děti napsané, riskuje dospělý, že tyto může sebrat například exekutor, pokud se náhodou dospělý do nějaké situace dostane. Děkuji za reakci

Kdo hradí škody způsobené zateplením?

Bydlím v paneláku v bytě v osobním vlastnictví. Všichni jsme vlastníci bytů. Bylo provedeno zateplení, ale ne v mezeře mezi sousedícími domy. Začal problém studené stěny, vznikla mezera mezi panelem a zemí v ložnici a stěna byla vlhká a studená. Bylo mi řečeno, že je to můj problém a že si to musím spravit na své náklady. Stěnu a zem jsme pastou k tomu určenou zastříkali. Stěna je do půl místnosti studená asi 1,5m od rohu venkovní místnosti. Bylo mi zdůvodněno, že zateplení nebylo možné provést, aby nebyla poškozena stěna sousedního domu. Opravu mi nabídl předseda, ale s tím, že si opravu mám zaplatit. Jsem senior, vdova, je mi 72 roků - Mám i pojištění bytu - obvodu- můžete mi poradit ? děkuji hezký den

Zvýšení úroků v průběhu fixace

Dobrý den, v průběhu fixace naší hypotéky nám MONETA Money Bank a.s. dopisem oznámila, že nám zvyšuje úrokovou sazbu hypotéky a tím i měsíční splátky. I přes písemný protest sazbu opravdu zvýšila. Je takovéto jednání ze strany banky možné???

Pojištění úvěru

Dobry den, mam uver z banky, za ktery platim aj pojisteni. Da sa znižit alebo zvyšit alebo aj zrušit toto pojisteni? Dakuju A.Bekmatov

Vkladní knížka Foresbank

Dobry den. Maminka nasla vkladni knizku, kterou mela u Foresbank. Nevim, zda je nejaka moznost dopatrat se, jestli penizky nekde nejsou ulozeny nebo byly vyplaceny, maminka si to uz nepamatuje. Posledni pohyb na knizce byl v r.2002. Dekuji, Blanka

Zablokovaný účet

Potřeboval bych vas kontaktovat, jelikož jste mi dali exekuci a diky vam mam konto v minusu. Je až k udivení, jak jednáte, jelikož platim za to, že jsem občan ČR pojištění, ktere jsem jako občan ČR narozenim povinen platit. Pripada mi to jako mafianské praktiky, možná ještě horší, stydim se za to, co se tu děje.

Penzijní připojištění a stavební spoření

Pokračování dotazu č. 3267: Pokud bych uvažovala o stavebním spoření i o penzijním připojištění, které banky mi doporučujete? Určitě bych vše raději vyřizovala osobně na pobočce než formou online. Lze od ledna očekávat v těchto dvou produktech nějaké výrazné změny? Hypotéka by byla pro mě velká zátěž, naspořeno zatím mnoho nemám (cca 100 000 Kč). Bydlím v rodinném domě a v budoucnu budu určitě vlastnit jeho polovinu.

Penzijní připojištění a stavební spoření

Dobrý den, vyplatí se v dnešní době a pro mě osobně mít penzijní připojištění nebo stavební spoření? Dříve jsem měla obojí, pak ale přišly rodinné problémy, takže jsem vše zrušila. Nyní přemýšlím, jestli si mám něco znova založit, jestli se mi to vyplatí, jestliže: mám 39 let (jsem svobodná, děti nemám, na vlastní bydlení nemám dostatek financí a do zadlužení jít nechci), mám trvalé zaměstnání, běžný a spořící účet mám u Equa bank, kde si měsíčně ukládám několik tisíc. Děkuji za odpověď.

Myslivost

Dobrý den, jsem u vaší pojišťovny pojištěn pro výkon práva myslivosti a zajímá mne, zdali pojištění platí i ve státech EU a nebo je nutné se ještě připojistit? Platím 455 Kč. Děkuji za odpověď

Kam uložit 5 mil. Kč

Dobrý den, prosím, do jaké banky vložit 5 000 000 Kč, aby šly co největší úroky? A do kolika korun ručí banka za vklad, abych o ně nepřišla?

Kam uložit peníze na 10 let

Dobrý den, momentálně řeším, kam uložit 1,7 mil, zatím je mám nevybrané u ERB v likvidaci na TV, který měl být min. 2 letý. Jedná se o mou důchodovou rezervu k čerpání za 10 let.

Penzijní připojištění

Mám dotaz, maminka v říjnu doplatila důchodové spoření a bohužel do dneška se výplaty peněz nedočkala. Chtěla by vědět, co má dále v této věci podniknout. Je postižená, proto se obrací na mne, zda bych ji nepomohla. Já byla ve spořitelně, ale pro listovní tajemství mi nic neřekli. Jedná se o důchodové spoření. Děkuji

Jak nahlásit pojistnou událost

Dobrý den, mám u Vašeho ústavu uzavřenou prodlouženou záruku. Č. pojistky 6634059676. Prosím o radu, jak nahlásit pojistnou událost. Děkuji Dr Kunt

Pro děti

Dobrý den, prosím o radu - doporučení, který ze současných finančních produktů by byl nejvhodnější pro mého právě narozeného vnuka. Měsíčně mu chci přispívat částkou 500,- Kč. Děkuji Dušák

Penzijní připojištění

Spadá spoření do PF do pozůstalosti a můžeme se obrátit na jakoukoliv pojiťovnu v Praze k výběru peněz po pozůstalým?

Komu a za co platím?

Dobrý den, chtěl bych se touto cestou zeptat, mám zavedený trvalý příkaz s číslem účtu 1025184007/2700 s variabilním symbolem 8901235398. Potřeboval bych vědět, jestli to patří a aktivní smlouvě. A popřípadě k jaké, protože mi toto číslo účtu nic neříká. Děkuji za odpověď. S pozdravem David Szturc

Komu platím?

Dobrý den, dělal jsem si kontrolu trvalých příkazů a zjistil jsem, že odchází platby z účtu 218448748 na účet 3033/2700 Variabilní symbol 15755961. Datum první platby 05.12.2015 Částka první platby 300,00 CZK. Mohli by jste mi, prosím, sdělit o jaké platby se jedná? Předem moc děkuji

Stará vkladní knížka

V dědictví po zemřelém bratrovi jsem našel vkladní knížku banky Foresbank. V žádné bance mi nejsou schopni dát informace, kde se nyní tyto peníze nacházejí.

Dětské úrazové pojištění

Dobrý den, dne 8.7. jsem uzavřela dceři úrazové pojištění na pobočce v Děčíně a měla mi přijít sada reflexních prvků. Dosud nedorazila. Dcera je Klára, nar. 2016. S pozdravem Jana Havlová

Potvrzení o příjmu

Dobrý den, chci se zeptat. Vyřizuji si hypotéku. Potřebuji od zaměstnavatele potvrzení o výši příjmu. Má zaměstnavatel povinnost podle nějakého zákona nebo předpisů mi toto potvrzení vystavit nebo nemá ? Děkuji Karel

Zaměstnavatel neodváděl pojistné

Dobrej den, delal jsem v nemecku a brali jsme tam rodine pridavky na deti. Ale pak nam prislo, ze je mame vrati, ze muj zamestnavatel za mne neplatil socialni pojisteni. Prej sem nedela...dekuji zaradu

Kde neobtěžují finanční poradci?

Zdravim, mam jednoduchy dotaz. Zcela jiste znate nas bankovni sektor, mam prosbu, existuje na tuzemskem trhu banka, kde by me kazdou chvili neobtezoval nejaky financni poradce, eventualne jiny pracovnik z banky s tim, zda mam zajem o tohle a tamhleto u vedeni meho uctu. Je to otravne, posilam je z fleku do ..., ale nedaj si rici a nedaj si rici, mate radu ?:) Chci proste bankovni sluzbu, kam ulozim penize a je klid, vse si obstaram sam. Dekuji

Air Bank

Je banka Air Bank důvěryhodná? Myslím tedy stabilní. Po krachu ruské banky ERB mám obavy o účet u této banky. Děkuji za odpověď. Honková Marie

Jak zrušit cestovní pojištění?

Dobry den, jsem klientkou CSOB banky, pobocka Lidicka v Trinci. Na pobocku s emailovou adresou info.trinec@csob.cz jsem odesilala mail 18.9.2016 s dotazem, jak je mozne, ze mi uz druhy rok byly odecteny penize za cestovni pripojisteni, ktere mam ke karte, castka cini 1000 kc rocne, ktere jsem pred dvemi lety zrusila, nez jsem odjizdela do zahranici. Vedela jsem, ze se nebudu vracet ze zahranici delsi dobu a tim padem jsem vedela, ze toho nevyuziji. Porad za hranicemi pobyvam a tim padem se moc na cesky ucet nedivam. Teprve nedavno jsem zjistila, ze mi za oba roky byly penize z uctu odecteny, i kdyz jsem pripojisteni ke karte zrusila. Psala jsem na pobocku email, ale nikdo mi bohuzel neodepisuje. Mohl by mi tady prosim nekdo poradit, kde se mam s timhle mym dotazem obratit? Dekuji predem za odpoved. S pozdravem Zvolenska Sarka

Ukončení smlouvy

Dobrý den! Jsem nucen ukončit Vaší pojistnou smlouvu, kdy a jak jí mám formulovat. Děkuji za odpověď JP.

Odpovědnost za škody způsobené zaměstnavateli

Dobrý den, mám prosbu - syn začal jezdit v práci s vysokozd. vozíkem a prý existuje nějaké pojistka "na blbost", kdyby náhodou něco poničil a kolik se zhruba platí. Děkuji moc

Havarijní pojištění

Dobrý den, nabourál jsem téměř nové auto (kup 12/2014), škoda je velká. Auto je pojitěno na Slovensku. Mám auto odtaženo doma v garáži (Olomoucko). Likvidátor nechce přijet, ať mu pošlu fotky auta, prý to bude lepší zlipvidovat a vyplatit zůst. cenu auta, která je v tomto případě neúměrně nízká (až 1 třetina ceny). Pokud bych jej chtěl opravit, mám nárok na prohlídku a vyčíslení sumy,  kterou mi pojištovna musí uhradit za opravu? A pak se podle toho rozhodnu, jestli opravovat nebo likvidovat......děkuji.....Ježek

Registr dlužníků

Dobrý den, bohužel v době podnikání, kdy se mi nedařilo, jsem poctivě neplatila zálohy na sociální pojištění. Dne 4.8.2015 mi byla dána exekuce na účet u KB, dne 5.8.2015 byla hotově uhrazena a asi za 3 dny byl účet odblokován. Od té doby platím vše jak mám a na účet mi chodí pravidelně příjem. Jak dlouho uvidí banka KB záznam o exekuci? Jde to případně doložením bezdlužnosti odstranit? Moc děkuji za odpověď Šabatová

Investiční centrum ERSTE

Chci zrušit osobní účet u ČS a.s. a přejít k jiné bance. Chtěl bych ale ponechat investice v Investičním centru ERSTE/ ČS a.s., které teď obsluhuji přes Internet banking. Lze po zrušení osobního účtu mít online přístup ke svým investicím u ČS a.s.?? A jak je možné tento přístup zachovat ... Díky za odpověď

Povinné ručení a bonus

V r. 2010 jsem uzavřel zákonné pojištění+havarijní poj. Pojistitel mi nezapočítal bezeškodní průběh. Bohužel nevím, u které pojišťovny jsem měl auto pojištěné. Vím jen, že jsem poukázal10 360,- Kč na účet vedený u Raiffeisenbank č.ú. 1111222233/5500. Můžete mi sdělit, kterému pojistiteli tento účet patří, abych zjednal nápravu ? Díky

Formulář pro úraz

Dobrý den, chci se zeptat na formulář úrazu. Děkuji

Pořízení vlastního bydlení

Dobrý den, ráda bych si v budoucnu pořídila pro sebe malý byt (1+1) v menším městě. Je to vůbec reálné, jestliže: mám naspořeno pouze 100 000, můj výdělek činí cca 18 tis. čist., je mi 39 let. Jaké jsou podmínky bank ohledně hypoték? Lze předpokládat, jak se budou hypotéky vyvíjet za 5, 10 let? Děkuji za odpověď.

Sjednaná pojistná smlouva

Dobrý den, prosím prosím o zjištění, jestli nemá p.Jozef Korytko r.č. XXX u vás pojistnou smlouvu. Fěkuji za odpověď Petr Korytko-syn

Záznam v registrech

Dobrý den, mám prosbu a otázku nevím si vůbec rady v jedné situaci. Před týdnem jsem byl v bance žádat o hypotéku, po zadání všech informací a zadaní pro kontrolu v registru na pracovníka v bance vyskočili ve formuláři informace o tom, že poslední zápis je z 31.7. 2012 poté už nic. Řekl mi ať si to prověřím co to vůbec je, že to tam nevidí jestli už je to ok. Píší: Fáze Operace - Předčasně ukončeno / Datum počátku: 11.5.2011 / Datum posl. akt.: 31.7. 2012 / datum posl. platby: 31.7. 2012 / Nejhorší status: D a jeho datum 31.7. 2012 / Datum poslední delikvence? 30.6. 2012. jak to tedy s tím zápisem je? Zmizí za ten cca týden nebo nikoliv? Je vše v pořádku? a můžu jít hned znovu zkusit žádat banku? Díky za odpověď.

Smluvní autoservis pojišťovny

Dobrý den, jsem účastníkem dopravní nehody jako poškozená, plnění škody uplatňuji u pojišťovny povinného (viníka nehody). Po tel. nahlášení pojistné události mi bylo, krom jiného, autoritativně doporučeno, že mám auto dát do smluvní opravny této pojišťovny. Mám škodovku (r.výroby 2004), opravu si přeji v autorizované opravně "škoda", ale bylo mi sděleno, že by mohl nastat problém s proplacením faktury - bez odůvodnění proč - z jakého důvodu. Jsem již v důchodu a opravdu nemám peněz nazbyt... Může mě takto nátlakově pojišťovna nutit k rozhodnutí přistoupit na využití jejich smluvního autoservisu, který ve mě nebudí důvěru? Je pro takové jednání pojišťovny konkrétní opora v zákoně? a ve kterém... Jsem vázána smlouvou uzavřenou mezi pojišťovnou a povinným ? Nejedná se o nekalou praktiku pojišťovny? Jak mohu postupovat v uplatnění svých práv. Děkuji za odpověď.

Výluky z pojištění

Dobrý den, před lety jsem podstoupil operaci kolene a uplatnil jsem u pojištovny trvalé následky, bylo mi vyplaceno několik tisíc korun. Nedávno jsem podstoupil stejnou operaci stejného kolene, bylo mi řečeno, že jsem uplatnil trvalé následky na toto koleno a tím pádem nemám nárok na žádné peníze. Je tomu skutečně tak? Děkuji

Povinné ručení - způsobená škoda

preji si ohlasit skodu zpusobenou mnou na voze jineho majitele na adrese 34 Capicciola, 20144 Ste Lucie de Porto Vecchio. Cislo sve pojistky u Kooperativy nevim. Doklady o mem pojisteni jsou v CR. Na kterou e-mailovou adresu mohu poslat popis situace a fotografie skody + tech. prukaz poskozeneho vozu, pojisteneho taktez u Kooperativy v Praze. Me rodne cislo XXX Zdravi, M. Vanzurova

Kam uložit peníze na 5 let se 100% návratností

Dobrý den, chtěl bych investovat v dlouhodobém horizontu, cca na 5 let, možná i déle. Potřeboval bych jistotu návratnosti min. vkladu a úrok od 3% a víš. Jednoduše, potřebuji uložit peníze, které budu potřebovat za 5 až 10 let a chci je zhodnotit... Děkuji. R.

Prodej vozidla, zrušení pojištění

Dobrý den, prosím o informaci, co vše potřebuji ke zrušení pojištění vozidla vzhledem k tomu, že došlo k prodeji.

Refinancování hypotéky

Dobrý den, v 5/2017 nám končí fixace hypotéky u JPÚ. Chtěla bych se zeptat, jaké podmínky bychom měli při refinancování. Jedná se o rodinný dům, kolaudace 12/2012, zastavěná plocha 150 m2, rarář 40 m2, zahrada cca 700 m2, odhadní cena cca 3,5 mil. Hypotéka na 2 mil. Děkuji za info

Kdo je majitelem účtu?

Dobrý den, prosím o zjištění, jaké pojištovně patří toto číslo učtu 2038812118/2600. Budu velice ráda, když mi toto pomůžete odhalit, abych se dověděla, kam pravidelně posílám peníze. Dekuji moc.

Jak zrušit pojištění?

prosím o sdělení, jak mám postupovat při zrušení pojištění. Děkuji. Lenka Rusnoková

Poplatek za vyčíslení dluhu

Dobrý den, tak jsem se nakonec rozhodla a refinancujeme úvěr, jak jste mi poradili. Byla jsem velice překvapená, že si Buřinka účtuje poplatek ve výši 4650 Kč za stanovení výše zůstatku dluhu. Teď jsme přeúvěrovali k Fio bance, kde budeme mít úrok 1,88 s fixací na 5 let a splatnost je 10 let. Doufám, že to je krok k lepšímu. Jsme těsně před podpisem smlouvy a potřebovala bych poradit co znamená, když je v zástavní smlouvě tato formulace: Zástavní věřitel i Zástavce prohlašují, že na sebe přebírají nebezpečí změny okolností. Zástavní věřitel i Zástavce se tak vzdávají svého práva domáhat se na druhé smluvní straně obnovení jednání o Smlouvě či domáhat se změny svého závazku dle Smlouvy v případě, kdy dojde ke změně okolností tak podstatnému, že změna založí v právech a povinnostech některé ze stran zvlášť hrubý nepoměr. Z důvodů právní jistoty se smluvní strany dohodly, že tímto ustanovením na sebe Zástavní věřitel i Zástavce převzali nebezpečí změny okolností podle § 1765 odst. 2 občanského zákoníku. Vůbec tomu nerozumím a nedokážu si představit, co to znamená v praxi. Budu ráda, když mi poradíte. S pozdravem a velkým díky za radu Dagmar

Pojištění schopnosti splácet

dobry den, mam dva roky od vas hyp.uver na 200 tis, s pojistenim proti neschopnosti splaceni - nemoc,,,prac,urad...Chci toto pojisteni zrusit a to z duvodu, ze jsme marodila vice nez dva mesice, a bylo mi sdeleno, ze mi nebude nic vraceno ponevadz, jsem sla na neschopenku umyslne,,Jsem rozvedena s min. platem, nemam penize nazbyt. .Jde toto zrusit, pripadne vyzadovat zpetne vraceni mnou nasporenou castku? Dekuji za odpoved,,Anna

Za co platím?

Dobrý den. Můžete mi prosim sdělit, za co platím na váš účet částku 1.400,- KS: 3559 VS: 7210513990 Děkuji Vrábel

Zastavení pohledávek z pojistné smlouvy

Dobrý den, máme hypoúvěr od buřinky,platíme řádně již 3 roky a předělávali jsme smlouvu na pojištění nemovitosti. Částka úvěru byla na 461 tisíc. Z Prahy nám zaslali smlouvu o zastavení pohledávek z pojistné smlouvy a v části o zajištění dluhu je odstavec, který říká, že mohou při nedodržení platebních podmínek vyžadovat až dvojnásobek úvěrové částky. Obhajují se novým občanským zákonem platným od 1.1.2015 § 2015 a §1309 ods.1 NOZ, ale tam se nic takového nepíše. Můžete mi, prosím, sdělit, zda je tento postup v pořádku, abych se nenapálila. Děkuji Bundilová

Jaké mám sjednané pojištění?

Jsem po prac. úrazu v r. 2007 a až nyní jsem byl schopen dělat trochu pořádek v účtech. Mám sporožír.účet v ČS, strhává se mi jednou v roce / 15.3./ jako trvalá platba 748 Kč na účet v ČS a.s. čú.50016-1205841369/0800, VS_3950030854. Po dlouhém hledání a když mi na službě ČS - S24 řekli, že je to účet pojišťovny, mně napadlo, že by se mohlo jednat o pojištění bytu. Byl jsem od r.1996 zaměstnancem Živnostenské poj., která, jak jsem se později doslechl, stala dceřinou společností ČS a.s., rúznými převody pojistek asi došlo k tomu, že má platba nemá název protiúčtu. Prosím o pomoc s plnohodnotným zařazením a pro mně srozumitelným názvem protiúčtu mé platby.

ERB Bank - opatření ČNB

Dobrý den, chtěl bych uložit peníze na termínový vklad do ERB. Dočetl jsem se, že ČNB zastavila u této banky vklady. Jaké je riziko u této banky a pokuď by tato banka zbankrotovala, vyplatí mi stát i úroky? Děkuji za odpověď.

Pojištění odpovědnosti

Dobrý den, platím pojištění domu, domácnosti, odpovědnost za psa, občanů TOP 1, při úklidu mně spadl na zem tablet a rozbil se. Bohužel tento tablet ne ní náš a oprava bude dost drahá. Proto se ptám, zda se na to vztahuje naše pojištění. Děkuji Košteynová Helena číslo smlouvy je XXX

Cestovní pojištění k platební kartě

Dobrý den. Jsem klientem mbanky. Platím si cestovní připojištění 35 korun měsíčně. Nemám však žádný doklad. Platím již asi rok. Potřebovala bych nějakou kartičku pro cesty. Moje dcera, která si též platí toto pojištění, má klasickou kartičku. Mohli byste mi jí prosím poslat na mou e-mailovou adresu? Děkuji za odpověď a přeji krásné jarní dny. Blanka Ryšková

Uzavření pojištění po telefonu

Dobrý den, uzavřela jsem po telefonu úrazové pojištění u BNP PARIBAS CARDIF. Je tato pojišťovna poctivá? Zatím jsem dostala jen návrh na uzavření, kde jsem se dočetla, že mohu do 14 dnů bez udání důvodů od smlouvy odstoupit. Jak to mohu udělat? Děkuji za rychlou odpověď.

Podílové fondy na 20 let

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na Váš názor ohledně produktu Conseq horizont invest s dlouhodobou investicí cca na 20 let. píší, že je předpokládané zhodnocení 6%, ale poplatek je např. u mesíční splátky 1000,- na 20 let -6920,- to mě příjde hodně. Jaký máte názor na toto Vy, a po případě jaký produkt, byste mi doporučil pro investování cca na 20 let a více, s měsíční částkou 1tis.Kč ? děkuji!

Rizikovost vkladu 0,5 mil. Kč

Vážený pane Jermáři, chtěla bych Vás poprosit o radu v souvislosti s výběrem 5 bank do mého projektu. Jsem studentkou čtvrtého ročníku ekonomického oboru na VUT v Brně a tento semestr řešíme v hodinách "Financial Risk Managementu" jaká rizika mohou nastat při investování peněz (do takřka čehokoliv) - fuzzy logic. Ve svém individuálním projektu se zaměřuji na výběr 5 bank, do kterých chci na spořící účty vložit svých potencionálních 500.000 Kč a porovnat jednotlivé politické, ekonomické, sociální apod. rizika spojená s těmito bankami. A proto bych se chtěla zeptat - dle Vašeho názoru - které banky z českého trhu bych si podle Vás, měla vybrat, aby byly co nejvíce "rozmanité" ve výsledném zobrazení? Přemýšlím o Sberbank, City Bank, Raiffeseinbank, Oberbank AG, Česká spořitelna a pak bych potřebovala alespoň jednu, do které se, co se spořícího účtu týče, opravdu hodí nasypat peníze. Měl byste pro mě tip? :) S pozdravem Anna Náplavová

Volba banky

Pokračování dotazu č. 2622: Děkuji za Vaši odpověď a prosím ještě o radu. Doporučil jste mi zřídit si běžný účet i spořící účet u jiných bank (např. Egua bank, Air Bank, atd.) místo ČS a chci se zeptat, zda jsou tyto státem garantovány a vklady ze zákona pojištěny u těchto menších bank. Jelikož máme ČS v místě bydliště (jsme s manželem mladší důchodci a máme veškeré úspory celý život právě jen u ČS), tak by jsme to riskli, vše v ČS zrušili (jaké sankce budeme mít za zrušení těchto podílových fondů a za zrušení běžných účtů?) a zřídili by jsme si na Vaši radu vše v některé bance 15 km vzdálené, to by nám tak nevadilo, když výběr je zdarma i v bankomatu ČS v místě bydliště. Ale museli by jsme mít jistotu, aby banka nezkrachovala. A ještě prosím, co říkáte na vklad do Družstevní záložny ANO, která je taky ve městě 15 km od nás? Tuto by jste nám nedoporučil? Děkujeme za Vaši radu.

Účet pro platbu pojistného

Dobrý den, obdržela jsem výzvu k platbě pojištění RD z telefonního čísla 736305667, chci si ověřit, jestli se jedná opravdu o tel. číslo Kooperativy, a tudíž se mohu na uvedené číslo účtu, kam zaslat peníze spolehnout, děkuji Sikorová

Seznam regulovaných subjektů

Kde lze nalézt seznam bankovních subjektů podléhajících českému bankovnímu dohledu, tzn. ČNB? Kde lze nalézt seznam bankovních subjektů, jejichž vklady do hodnoty 100 000 EUR (v kurzovním přepočtu) jsou pojištěny právě v České republice? Musí být tyto seznamy vždy identické, nebo nikoliv? Děkuji za odpověď Ludvík

Životní pojištění

Dobrý den, někdy v minulosti jsem si zřejmě sjednala životní pojištění, které se mi měsíčně strhává, ale vůbec mi nechodí výpisy ani jiná sdělení ohledné mého pojištění. Bojím se, abych nebyla obětí nějakého podvodněho jednání. Děkuji Ivana Poláková

Mezinárodně známá banka pro firmu

Dobrý den, chtěli bychom změnit banku a potřebujeme poradit, kde by byli pro nás nejlepší podmínky. V současné době využíváme Raiffeisenbank a to kontokorent + běžný účet, Podnikatelské eKontoKomplet CZK+EUR, přímé bankovnictví, pojištění asis. služby, debetní karta. Pan jednatel má zájem o mezinárodně známou banku, je totiž cizinec a naše firma hodně podniká v zahraničí, proto tedy preferujeme mezinárodně známou baku, která má dobré jméno. U které banky dostaneme nejlepší podmínky hlavně u kontokorentu? Děkuji za odpověď předem.

Pojištění vážné nemoci

Dobry den.mam 8 letou vnucku a chtela bych ji dat pojistit proti nemoci kterou este nemame potvrzenou jedna se o crohnovou nemoc je to mozne prosim?a jestli ano tak kde u ktere pojistovny .dekuji.

Neuskutečněný zájezd a náhrada škody

Cestovní kancelář DIAMOND travel neuskutečnila náš zájezd, který jsme objednávali v minulém roce. Je možné se obrátit na vaši pobočku v Sokolovské ulici na Praze 8. Co je potřeba k vyřízení pohledávky. Děkuji H. Čermák

Volba banky

Dobrý den, chtěli bychom změnit banku a potřebujeme poradit, kde by byli pro nás nejlepší podmínky. V současné době využíváme kontokorent + běžný účet, Podnikatelské eKontoKomplet CZK+EUR, přímé bankovnictví, pojištění asis. služby, debetní karta. Děkuji

Úhrada škody z povinného ručení

Dobrý den, zjistila jsem, že řidička auta Renault Twingo - SPZ XXX, které je u Vás pojištěné, mi dnes 11,50 h. na parkovišti u Flošny, dle svědecké výpovědi, poškodila pravé přední dveře osobního auto Peugeot 207 SW - SPZ. XXX. Poraďte mi, jak mám postupovat. Děkuji za odpověď! Nekolová

Jakou mám pojistku?

Dobrý den, kde bych prosím Vás zjistila podle čísla účtu a variabilního symbolu, o jakou "pojistku" se jedná. Mám zadáno trvalým příkazem ale nemohu dohledat žádnou smlouvu. Moje finanční poradkyně mi ji taky nemá a já jsem bezradná co ted??? děkuji

Pojištění odpovědnosti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda Vaše pojišťovna hradí z pojistky na blbost, výjezd security. Při odchodů z práce jsem zavřela okno, ale nezajistila prý dostatečně okno, v noci byl velký vítr, že se okno otevřelo a vyvolalo poplach, zaměstnavatel mi to chce dat uhradit výjezd. děkuji za brzkou odpověď

Pojišťovna odmítá zrušit životní pojištění

Rušila jsem životní pojištění posláním písemné výpovědi. Pojišťovna MetLife pojistku nezrušila, protože ve výpovědi nebyl uveden důvod zrušení. Podle mne existuje výpověď bez udání důvodu.

Transformace záložny na banku

Prosím o informaci, co znamená pro klienta záložny, konkrétně CREDITAS, jestliže se tato přetransformuje na banku. V záložně mám členský podíl rovnající se 1/10 uložených peněz, na něž se údajně nevztahuje zákonné pojištění vkladů. Jakou mám záruku, že o tento členský podíl nepřijdu? Je nějak zajištěno, že nová banka převezme všechny peníze jako pojištěný vklad? Je už stanoven termín, kdy v tomto případě dojde k této transformaci? Děkuji za rychlou odpověď. Ing. J. Kalný

Podílové fondy a investiční pojištění

Dobry den? Mam dotaz, znamy u ČPP investoval 50 000 Kč, po 3 letech rekl, ze vypovedni lhuta je 1 ROK ! A procentualni navyseni za 3 roky pry byli jen 3 000Kč s tim, ze rekl, ze 6% bude navic coz nesouhlasi. Proto se ptam je tohle mozne??Ani nechce rict kam tyto penize investoval do jake firmy Dekuji za odpoved Alena K.

Pojištění právní ochrany

Dobrý den, platím ze svého účtu u České spořitelny pojištění právní ochrany, ale ještě nikdy jsem ho nevyužila, jsem v důchodu a chtěla bych ho zrušit. Můžete mi poradit jak, bylo sjednáno po telefonu a nic jsem nepodepsala. Děkuji

Falešně sjednaný produkt

Dobrý den, v České spořitelně mi byl doporučen program Za důvěru. Bylo sděleno, že si budu spořit měsíčně nějakou částku, kterou můžu kdykoli vybrat. Až doma jsem si smlouvu řádně přečetla a zjistila jsem, že jsem podepsala smlouvu o invest. službách. Nebyla jsem seznámená s žádným nákupem cenných papírů. Je to moje chyba, že jsem si papíry celé vklidu nepřečetla, ale chci se zeptat, co tato smlouva přesně obnáší. Děkuji za odpověď. Magda

Záložna ANO - pojištění vkladů

Dobrý den, jsou pojištěné vklady u Spořitelního družstva ANO stejně jako v bance? S pozdravem, B. Pšeničný

Co je pojištěno - Flexi

Dobrý den, mám u vás uzavřené Flexi pojištění a chci se zeptat, jsem v pracovní neschopností už od 1.9 2015 doposud z důvodu rizikového těhotenství, tak se chci zeptat jestli se pojištění vztahuje i na toto děkují za odpověd s pozdravem Růžičková Petra

Ohlášení pojistné události

Dobry den, chtěla bych se jen informovat, měli jsme nahlašenou pojistnou udalost kvuli vytopeni bytu, dodnes se nam nikdo neozval, císlo škodní udalosti je 2153013025 děkuji za odpoved Janouskova

Penzijní připojištění

Dobrý den, pane Jermáři, je mi 53 let. Je výhodnější založit si penzijní připojištění nebo spořící účet, a u které banky by to bylo nejvýhodnější, prosím? Děkuji za radu.

Účet pro PO podnikatele

Dobrý den, chtěli bychom změnit banku a potřebujeme poradit, kde by byli pro nás nejlepší podmínky. V současné době využíváme kontokorent + běžný účet, Podnikatelské eKontoKomplet CZK+EUR, přímé bankovnictví, pojištění asis.služby, debetní karta. Děkuji

Neznámý majitel účtu

Dobry den obracim se na Vas s dotazem, na ucet vedeny u vasi banky byli moji osobou z meho uctu od konkurencni KB zasilani platby na dve cisla uctu a ja bohuzel nevim, ktera pojistovna byla majitelem techto uctu . Vim ze to bylo sporeni mych dcer, ale veskere doklady si ponechala matka. U prichozych plateb je i me jmeno a cislo uctu KB jedna se mi jen o nazev pojistovny. Cisla uctu 2038812118/2600, 2038810403/2600 budu velice rad kdyz mi toto pomuzete odhalit abych se dovedel co se stalo s penezi stalo a mohl diky vam resit vse s majitelem uctu cili pojistovnou. Dekuji Bokr David

Předdůchod z penzijního připojištění

Dobrý den. Prosím o poskytni informací ohledně předdůchodu. V červnu 2016 budu mít 60 roků. Od konce prosince 2016 to budou 3 roky odchodu do starobního důchodu. Chtěl bych si v tu dobu vyřídit všechny formality týkající se předdůchodu. Můžete mně, prosím, napsat, co všechno budu potřebovat k vyřízení? Děkuji. S pozdravem J. Forejtník

Úrazové životní pojištění

Dobrý den, mám ročního vnuka a 30-ti letou dceru v inval. důchodě 1. stupně. Potřebovala bych poradit, kde nejlépe pojistit dceru a zároveň i vnuka, aby to bylo pro ni finančně únosné. Jedná se mi o úrazové pojištění popřípadě i kombinaci s jiným produktem např. spořením. Pojistit jen dítě se mi zdá nerozumné - jde i o zabezpečení vnuka. Je tolik produktů, že se v nich už zamotávám a nechci se unáhlit. Děkuji

Převod peněz ze zahraničí

Dobrý den. Mám dotaz. Rád bych věděl zda mi zdejší banky jsou schopny pomoci z převodem financí ze zahraničí do ČR. Finance mám v Londýně. Bean Estate International Provozovanou Baclays Bank. Žádal jsem o převod financí do ČR, ale Financial Intelligence Unit převod stopla. Nyní se mám dostavit na tento úřad osobně pro převzetí všelijakých dokumentů a karty k účtu atd osobně. Nebo my to pošlou prostřednictvím doručovací služby DHL. Ale to musím zaplatit pojištění a tak dál. Což je dražší než cesta tam. Rád bych věděl zda mi toto pomůže vyřešit Některá ze zdejších bank tak abych nemusel nikam jezdit a podobně. Děkuji

Pojištění vkladů

Dobrý den. Chtěla bych si založit běžný účet u Fio banky, a proto bych se chtěla zeptat, jestli je a jak banka (mé peníze na účtu) chráněny proti úpadku. A také jak je zabezpečeno internetové bankovnictví. Děkuji za odpovědˇ Hrabalová

Jak zrušit pojištění právní ochrany

Potřebovala bych poradit, jak mám zrušit pojištění právní ochrany k osobnímu účtu. Děkuji za pomoc Čiková

Změna osobních údajů

Dobry den, Potreboval bych upravit, detaili v pojistne smlouve, bydlim ted v okoli Trutnova, Babi 94, trutnov 54101 Mate v tomto miste sve zastoupeni? dekuji Ladislav zurek

Pojištění vkladů

J&B - termín účet xxx.xxx 1 rok Má tato banka porovnatelnou existenční záruku jako Čs. Spoř. K.B. ČSOB vzhledem k jejich vazbám na země západní evropy? Není trojspolek Č. Rep. + Sl. Rep+ Chorvatsko zneklidňujícím faktorem pro jistotu ročního vkladu? Je tento pojištěn Státem ze zákona ? Není kumulace pod- miňujících výši vkladů zásadním rizikem ? Děkuji...

Kde spořit

Dobrý den, končí mi termín investičního životního pojištění Vital Invest u KB. Tyto prostředky chci vybrat a vložit mezi "pojištěné vklady". Co mi můžete v současné době doporučit ke zhodnocení xxx.xxx Kč.

Pojištění odpovědnosti provozu

Dobrý den, vyhrála jsem výběrové řízení v jedné fabrice na provoz kantýny s kuchyní, kde je ve smlouvě podmínka, zřídit si pojištění Odpovědnost za škody způsobené činností, ale ve výši 50 000 000. Na tak obrovskou sumu kolik se orientačně pohybuje roční pojistné a u jaké pojišťovny je to nejlepší. Zda se mi to vůbec vyplatí. Děkuji

Zrušení pojistky

Zrušila jsem auto, jak mám zrušit u vás pojistku? V.N.

Bonita žadatele

Dobrý den, mám zažádáno o hypotéku na dům a pracuji u firmy s.r.o. a ted jsem zjistil, že za mně firma neodvedla sociální a zdravotní za 2 měsíce. Jinak firma platí vždy a nejsou s ní problémy, tvrdí že se to stalo nedopatřením. Otázka zní může to banka zjistit při schvalování a tím mi nemusí dát hypotéku ? Děkuji a s pozdravem Novotný

Životní pojištění - ukončení

Dobry den, chci se zeptat co mam delat když mně 12.12.2015 konci zivotni pojisteni a chci toto pojisteni ukoncit. Dekuji.

Kam uložit peníze z prodeje nemovitosti

Pokračování dotazu č. 2302: Dobrý den Vážený pane inženýre, děkuji za rychlou odpověď. Obecně máte pravdu, že je lépe si ponechat nemovitost, atd. Také jsem měl od roku 1971 sdružené pojištění pracujících a nyní jsem dostal v tržní hodnotě pakatel. Naskytla se mi možnost prodat zemědělskou půdu o velmi nízké bonitě v chráněné krajinné oblasti a z toho cca polovina pozemků je zátopové oblasti. Stručně řečeno – považuji cenu 20,- Kč/m2 za velmi zajímavou a nabídka se nemusí opakovat. Prodej je spojený s dalšími podmínkami (prodej pozemků a nemovitosti mé sestry), které chci dodržet ale nechci více rozebírat. Motivace kupujícího není pro mne rozhodující – pozemky jsou cca 10 km od krajského města v návaznosti na golfové hřiště. Jedná se rizikovou investici, která se může ukázat jako velmi atraktivní – bydlím daleko a nemám chuť se tím zabývat. Proto bych se chtěl vrátit ke své původní otázce – kam finanční prostředky složit a jak se potom k nim mohou má vnoučata dostat. Děkuji S pozdravem Volek

PS: Zapomněl jsem Vám napsat, že se nyní jedná o XXX XXX,- Kč. To se doufám na vašich stránkách neobjeví.

Helvetia Apotheke

Dobrý den. Řeším záhadu. Už mi jde víc o princip, než o peníze. Odkývla jsem v červenci t.r. na telefon. nabídku Helvetia Apotheke a nechala si poslat jeden jejich produkt. Za ten jsem obratem zaplatila. Použila jsem automat /poprvé/tak za asistence pracovnice ČS, se kterou jsme číslo společně kontrolovaly, odešlo z mého účtu 79,- na úč.č. 1503110441/5500. Tři měsíce nic. Pak mi najednou přišla výzva od Helvetia Apotheke, že mám okamžitě uhradit nedoplatek 79,-na jejich účet u Fio banky. Ohradila jsem se, že mám zaplaceno. Když jsem jim napsala ć.účtu, kam jsem 22.7.2015 poslala oněch 79,-, tak mi odpověděli, že jsem udělala chybu , že jejich číslo je 5031104411/5500. A teď mám několik otázek: Je možné, že ač jsme číslice kontrolovaly, došlo nějak k posunu poslední cifry na první pozici?? Tím se totiž č. účtů liší. Existuje nebo existoval účet toho čísla, na které jsem to poslala? / začínající 150.../. Nebyl zrušen po 30.7.2015? Nebyl to jejich účet? Firma Helvetia Ap. mne varuje, že bude navyšovat požadavky, já ale z principu nechci platit znova. Dívala jsem se na další výpisy z účtů. Nikde není, že by se mi těch 79,-vrátilo. Snad jsem to napsala pochopitelně. Co mi radíte? Poslat znova? Děkuji Müllerová, Jeseník

Univerzální poskytovatel služeb

Dobrý den, můžete nabídnout jako banka svým klientům něco zcela převratného a vám i jim peníze šetřícího i přinášejícího: Univerzální transakční službu -má se jednat o službu nabízející zprostředkování jakékoliv transakce v nejbližším i nejširším okolí. Dnes existuje mnoho serverů poskytujících vždy jednotlivě zaměřené typy transakcí - tu je speciál na aukce a prodeje, nákupy, tu je specialista na výměnný obchod, tu máme zaměření na darování, tu na půjčování, na spolujízdu....je toho mnoho. Síla a praktičnost však ubývá právě tím rozdělením a dalšími věcmi. Chtělo by to tedy změnu mnohostrannou - všechno spojit na jedno místu netu, kde by se podle místa,ulice...čehokoliv lokalizujícího dalo najít to co chci a podle řady filtrů. Služba by měla sílu synergií a efektivity, protože by šlo najednou udělat všechny transakce. Navíc by mělo jít o poskytování zdarma, čímž by se vytvořil magnet na pozornost naprosto nevídaný.Taková služba by byla dobrá jako doprovodná pro banku nebo pro poštovní službu,jako právě pro jejich klienty zdarma, zatímco jiné placeně.Tím by si zvyšovali příjmy a navíc by se dalo těžit i z reklamy... S pozdravem Erik Konečný

Povinné ručení

Pokračování dotazu č. 2275: Zdravím Vás, děkuji za odpověď, jde mi o info povinného ručení u vašeho ústavu. Že se všeobecně toto pojištění zdražuje, je mi známo a plně s ním souhlasím, ale co se mi nelíbí, je důvod navíc u mé - dosud - pojišťovny a to : - stáří vozidla 1987 - věk 70 - bydlím ve městě. Protože mi to zdražili o 57% z těchto důvodů,na 1 494.-Kč, chci se informovat u vás na výši event. mého pojistného. Samozřejmě nejnižšího, bez asistencí. Na silnici se pohybuji jak moto, tak auto od r. 1966, nikdy jsem nebyl účastníkem nehody a STK i zdr. prohlídkou procházím na 1. pokus. Děkuji Vám předem za nabídku a jsem s pozdravem, Vl.Procházka.

Povinné ručení

Známá mi vás doporučila ohledně povinného ručení vozidel. Můžete mi to, prosím, specifikovat? Děkuji, Vl.Procházka

JT Banka

Dobrý den, mohu jen vědět zda JT banka není nějaký podvod ? Je to spolehlivá banka ? Díky moc za info IR

Životní pojištění

dobry mela sem u vas pojisteni pro pripad smrti nebo doziti ktere bylo prevedeno do splaceneho stavu a tedy asi zrusno byla uvedeno ze hodnota jednotek cini 5580kč a odkaz na hodnotu odkupneho .znamena to ze mam narok na vyplaceni nejake castky a ak o toto pozadat c. pojistne smlouvy je 3300171617 dekui za odpoved pilatova irina

Pojištění storna zájezdu

Dobrý den ! Obracím se na Vás s velkou prosbou o radu. Pracovníci Student Agency mi poradili, požádat Vás o doplacení storno poplatku. Jedná se o pojistnou smlouvu č. 632826110. Samozřejmě mám i lékařské vyjádření, proč se nemohl prof. Pištora plánované cesty do Kanady zúčastnit. Můžete mi, prosím, poradit, jak postupovat dál , S poděkování. H. Janušová

Optimální spoření pro důchodce

Dobrý den, nedávno jsem se vás ptala na nejlepší spoření pro 75 letého tatínka. On mezitím navštívil ČSOB a tam mu doporučili rozložení financí do 3 produktů - penzijní připojištění, vyvážený fond ČSOB a fond s 90% hraniční jistotou. Zajímal by mě váš názor. Děkuji. Jitka Radimecká

Vkladní knížka IPB

Dobrý den. Našel jsem již mnou zapomenutou vkladní knížku investiční a poštovní banky s prvním vkladem v roce 1997. Vím, že IPB v roce 2001 zanikla. Je stále platná? Já jsem ji nikdy nerušil. Děkuji za odpověď.

Jak splatit dluh

Pokračování dotazu č. 2237: Dobrý den reaguji na vaši odpověď. Ano na účtě je - 89 000. Na učtu nemám zřízený žádný kontokorent, je na něm nyní - 89 000, a když se podívám do nezaučtovaných transakcí je tam napsané exekuce. Bylo mi oznámeno, že exekutor si to vzal od banky a mám to splácet bance, ale nevím co na tom je. Exekutor si snad nemužu vzít penize, to by banky zkrachovaly. Dle mého je to tak, že exekutor dal podmět bance, která zablokovala učet. Dle toho co jsme si na forech přečetla, mám 6 měsícu na to ,abych penize na účet dostala nějak. Proč není vhodné peníze posílat na blokovaný účet ? Myslela jsem si že když peníze na učet postupně pošlu až to bude na 0, že banka sama peníze exekutorovi pošle. Dluh vznikl z neplacení zdravotního pojištění u živnostníka. Děkuji za odpověď

Jak splácet dluh?

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně exekuce. Při neplacení pojištění došlo k dluhu kolem 90 000 Kč. Na mém účtě v bance jsem v mínuse - 89000, jelikož nějakou tisícovku jsem tam měla. Zajímalo by mě, jestli exekutor může dostat peníze hned co jsem dlužná, nebo je dostane až poté co je splatím. Druhá otázka se týka splácení. Peníze mi chodí na přítelův učet a měsíčně chci na muj zablokovaný účet posílat kolem 15 000, do té doby než se v něm dostanu na 0. Je to možné? Bude moci banka i přes tento zablokovaný účet peníze exekutorovi poslat? Nebo kam jinam platit peníze, pokud ne na účet. Děkuji za odpověď

Spořící účty Equa Bank

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi spořícím účtem a spořícím účtem HIT u Equa bank? Chtěla jsem si založit běžný účet se spořícím účtem, příjem nad 15.000 Kč. Měsíční transakce jsou 1 výběr z bankomatu, 2-3 platby kartou a 4 trvalé příkazy. Bylo by to vše u Equa bank bez poplatku? Slyšela jsem o spořícím účtu, kdy při každé platbě kartou odchází na spořící účet koruny, které jsou zaokrouhlením příslušné platby do vždy do 100Kč? Která banka tento produkt má a kolik plateb kartou měsíčně je potřeba? Děkuji za informace

Renta pro seniory

Najde se banka, půjčuje rentu seniorům se zástavou nemovitosti.

Penzijní připojištění

Dobrý den mám u KB založeno penzijní připojištění již 15 let a uvažuji o výplatu části peněz. Na jakou část mám nárok? A vyplatí se to? Děkuji za odpověď

Studentský účet ERA

Dobrý den, mám dotaz ohledně osobního účtu era, jsem student a měla jsem za to, že bych měla mít alespoň některé úkony zdarma. Tak nějak to paní za přepážkou při zakládání účtu říkala. V papírech jsem žádné podrobnosti nenašla. Děkuji za Váš čas.

Povinné ručení

Dobrý den, dnes do mě narazilo auto, které má u vás havarijní pojištění. Na koho se mám obrátit děkuji Hrubá.

Výplata penzijního připojištění

Dobry den, Rušila jsem u vás penzijni pojisteni už v kvetnu 2015 a od te doby ubehly tri mesice a penize jeste mi nedorazil dekuji mockrat za odpoved Eva Dvořáková

Kdo je majitelem účtu

Dobrý den, potřeboval bych informaci koho je účet číslo 700215002/0800 mám na něj zadán trvalý příkaz, ale již jsem zapomněl na co tak bych ho asi rád zrušil díky Hejda. 

Skóring

Dobrý den Uznáváte v případě refinancování úvěru Smlouvu na dobu určitou, už jednou prodlouženou? Nebo neřešíte o jaký typ pracovní smlouvy jde. A za 2) Co zahrnuje pojištění ve spotřebitelském úvěru - smrt - na jakou částku?; invaliditu - od kolika %? I ztrátu zaměstnání? Je jasné, že var. pojištění 2 zahrnuje něco navíc, ale co konkrétně? Děkuji Michaela Marková

Kde si vzít hypotéku?

Dobrý den, kupujeme nemovitost za 3,5mil. Vybíráme způsob jak ji financovat. 10% máme vlastní zdroje. Ptali jsme se po bankách a nejlepší nabídku máme od Modré pyramidy, jedná se o hypoúvěr. Což by měla být kombinace hypotéky a úveru ze stavebního spoření (úrok 1,89%-splatka cca 10800). Zajímalo by mě zda je na trhu něco výhodnějšího, popř. kde je u této nabídky "zakopaný pes". Jenom dodávám,že jsme oba do 30 let, smlouvy na dobu neurčitou, příjmy dostatečně vysoké. Děkuji za odpověď.

Povinné ručení

Dobrý den, prosím o informaci pro otce, který má u Vaší společnosti zaplacené povinné ručení. Jelikož jeho zdravotní stav mu nedovolí dále řídit, chce znát termín, kdy musí vaší společnosti sdělit, že v dalším roce již nebude toto platit a auto nebude provozovat. Předem děkuji.

Finanční poradci

Dobrý den pane Jermář, přečetla jsem si vaši odpověď na dotaz stornování z databáze dlužníku, kde pán žádá o hypotéku a finanční poradce mu sdělil, že lze požádat o výmaz. A informujete ho, že nemá v žádném případě spolupracovat s finančními poradci. Nepřipadá vám vaše osočování neetické a neseriózní, jak můžete všechny poradce házet do jednoho pytle. Mezi poradci, tak jako mezi zaměstnanci bank i bankami i věřiteli jsou špatní i dobří pracovníci i poskytovatelé. Jak může klient, který pracuje úplně v jiném oboru a o finančních produktech nemá vůbec žádný přehled spoléhat na banku. Kolik je u nás bank a jiných poskytovatelů hypoték, 30-40 nebo i více? Někde jsem četla, že malých zprostředkovatelů půjček je u nás, myslím, několik desítek tisíc, hrozné. Dobře víte, že každá banka má jiné úroky, jiné poplatky, jiné pojištění atd. a jejich zaměstnanci jsou také odměňování od výše uzavření smluv a všichni budou tvrdit, že ta jejich hypotéka je ta nejlepší, jsou k tomu tlačeni. Copak vy si dokážete například sám postavit dům, sám opravit auto, ušit šaty atd. ne, každý rozumí tomu svému a je jen otázkou zákonu a jejich uplatňování v praxi, jaké podmínky se na trhu vytvoří . V dnešní době finanční poradce, který pracuje pro makléřskou firmu, může klientovi udělat modelový příklad a analýzu od více bank které nabízí hypotéku, ale pracovník banky pracuje jen pro danou banku. ČNB dělá dohled nad finančními poradci, nevím komu patří tento portál, jestli ČNB a vy jste jejich zaměstnanec, tak je to smutné, že chováte tak neeticky, jaký je pak rozdíl mezi těmi špatnými finančními poradci a vámi. Každý hájíte jen své zájmy a klient jde bokem. Pracovala jsem v tomto oboru 10 let a možná se vrátím, mám dost zkušenosti. Není to jen otázka poradců, ale hlavně dodržování etiky, morálky, neupřednostňování zisku za každou cenu a zisk mají hlavně poskytovatele finanční produktu, ne zprostředkovatele. Když jsem začínala, tak jsme byli vychováváni k etice a nedej Bože, když bychom zrušili klientovi nějakou smlouvu třeba v pojištění, většina starých smluv byla dobrá, sice na malé částky, ale s vysokými úroky a garanci, dnes je to každému jedno, hlavně, že je zisk. Tlačí se na zaměstnance, na poradce, na klienty, opravdu jste přesvědčen, že za to mohou jen poradci? V takovém prostředí, kde se vytváří dobré podmínky pro lichvu, kde se nedodržují zákony, mimochodem, není to tak dávno, co jsem četla, že při kontrole 10 bank měli jen dvě správně RPSN, ostatní to měli v neprospěch klienta. Tady v těchto podmínkách bují nekalé praktiky, přibývá věřitelů, zprostředkovatelů, vymahačů, lichvářů, rozhodců, exekucí a v neposlední řadě právníku kteří si z práva udělali byznys. Jsem zvědavá, kdo bude za 10-20 let živit tento stát a vytvářet hodnoty, státní úředníci určitě také ne. Ale přesto se najdou slušní a poctiví lidé, tak je neházejte do jednoho pytle.

Dobrý den, zvažujeme s manželem přechod z KB na účet u Equa nebo Fio. Zatím máme společný účet. Možná si založíme každý vlastní účet, buď oba u jedné banky nebo jeden u Fio, druhý u Equa. U KB jsme už asi 15 let a trochu hlavně ve mně hlodá pochybnost, zda jsou tyto zmíněné (a i jiné malé banky) dost velkou jistotou na trhu oproti "velkým" bankám? Nejsem ekonom, moc se v takových věcech nevyznám a dovedu si představit, když půjdu rušit účet, že mne někdo bude přesvědčovat a znejišťovat právě např. na téma výše zmíněného. Děkuji za odpověď.

Životní pojištění - výplata

Pokračování dotazu č. 2082: Vše bylo několikrát zkontrolováno a je v pořádku. jde o zdržování ze strany pojišťovny AXA, pobočka Ostrava. Je možné podat stížnost i přes ČNB?

Životní pojištění - výplata

Dobrý den! Poraďte nám prosím, kde si můžeme stěžovat na postup pojišťovny. partner vypověděl životní pojištění u AXA, které mělo být vyplaceno v 06/2015. nyní je konec měsíce července a na pobočce mu neustále tvrdí, že peníze byly odeslány, ale na účet stále nedorazily. Neboli lidově řečeno - "lžou mu do očí už měsíc"!!! Na pobočce je každý týden a v tel. kontaktu s pobočkou také. Bohužel nevíme, jak dále postupovat. Předem děkuji za radu.

Pojištění domu a domácnosti

Dobrý den, děkuji za zodpovězení dotazu k pojištění domu/domácnosti. Ještě bych se chtěla zeptat, která pojišťovna, dle Vašeho názoru, nabízí v dnešní době solidní služby. Na trhu je několik pojišťoven - bylo provedeno nějaké srovnání, nabídka služeb apod.? Děkuji.

Co je dobré pojistit

Dobrý den, od listopadu 1999 máme pojištění stavby (rodinný dům) a domácnosti - tehdy u IPB Pojišťovna a.s. (nyní je to ČSOB). 1x ročně platíme cca 1500 Kč. U smluv je 3-měsíční výpovědní lhůta. Za tu dobu se v oblasti pojištění jistě mnoho změnilo. Tak bych chtěla požádat o radu, kde je v současné době výhodné mít dům pojištěný. Jedná se o rodinný 1-patrový dům, stáří je cca 35 let. A dále nás zajímá, co všechno pojištění zahrnuje (jestli se vztahuje např. na krádeže, povodeň, požár apod. ). Potřebujeme se v současné nabídce více zorientovat. Děkuji.

Dotaz na pojištění

Dobrý den, můžete mi poradit ohledně zrušení pojištění nemovitosti? Toto pojištění se automaticky obnovuje k 5.7. a já jsem ho chtěl vypovědět již 19.6. ale prý to nešlo protože se o to musí požádat nejméně 6 týdnů předem podle smlouvy. Říkali to i na pobočce kam jsem volal. (Bohužel o tom nemám písemný doklad) Existuje nějaká možnost jak se z toho vyvléknout? Ve smlouvě je dodatek, že je možno to zrušit i podle dalších ustanovení uvedených v zákoně - nevím jaká ustanovení to jsou. Podle nějakých informací se pojištění zruší když nezaplatím, ale až po čtvrt roce, kdy mi zašlou upomínkua pak budu muset zaplatit pokutu plus poměrnou část pojištění. Je takováto šesti týdení výpovědní lhůta standartní? Zdá se mi že dělají zbytečné problémy a chtějí za každou cenu aby nepřišli o pojistné za další rok. Děkuji

Dotaz na pojištění

Dobrý den, Je možné zaslat kontakt na email, s kým mám věc řešit a je možné přeposlat podklad uvedené v příloze? Děkuji. Jako VS na mé smlouvě je uvedeno číslo XXX a IČO mé firmy je XXX Nehodu jsem nezpůsobil já, ale pán s autem označeným v protokolu jako A. Já mám povinné ručení u Kooperativy a auto A je nahlášeno u České pojišťovny,as.pod číslem škodné události XXX Děkuji za písemnou odpověď Ivan Herodek tel.XXX

Dotaz na spoření

Dobrý den, chci uložit v bance na termínovaném vkladu peníze a to na dobu pěti let. Zajímá mě, zda existuje srovnání bank podle rizikovosti. Myslím tím, zda je možno předvídat, že některá banka má větší pravděpodobnost, že v horizontu např. těch pěti let bude mít existenční problémy. Děkuji za odpověď.

Dotaz na pojištění

Dobrý den. Zemřela mi manželka a zůstal po ní dluh na základě spotřebitelského úvěru. Byl pojištěn pro případ úmrtí, přičemž. já jsem nebyl obmyšlenou osobou, tudíž se mnou pojišťovna nemůže komunikovat ohledně šetření o pojistné události. Vím pouze to, že šetření bylo skončeno a zároveň se instituce u které je dluh, přihlásila do dědického řízení a žádá, aby byla pohledávka zařazena do pasiv dědictví. Nevíte jaké jsou obecné postupy resp. znamená přihlášení pohledávky zároveň i to, že nárok na pojistné plnění nevznikl nebo to z toho nelze vyvozovat? Vím, že mi tuto informaci sdělí notář, ale trvá to už dlouhou dobu a já bych tu informaci potřeboval vědět co nejrychleji.

Dotaz na pojištění

Pokračování dotazu č. 2025: Dobrý den pane Jermáři, prosím o bližší informace v rámci pojištění pejska a to jak pro případ rizika nemoci, tak za odpovědnost za škodu způsobenou třetím osobám. Děkuji za odpověď. Marie Martinková

Dotaz na pojištění

Dobrý den, prosím o informace nebo odkaz na webové stránky, týkající se pojištění psů. Děkuji. S pozdravem Marie Martinková

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, kam a na koho se mohu obrátit ve věci splátek úvěru. Byla jsem v kontaktu s paní Lucii Kabatovou,ale bohužel její mailová adresa je nedostupná. Jsme v insolvenci a manžel loni vážně onemocněl, bohužel byl podnikatel a neschopenka, která mu byla vystavena, VZP zamítla. Tedy necelý rok nemůžeme splácet úvěr a nyní jsem onemocněla i dlouhodobé ja. Chci se tedy zeptat, zda se vztahuje pojištění úvěru na pracovní neschopnost, což je sice uvedeno v úvěrové smlouvě, v článku VIII. Pojištění, ale jak máme doložit dlouhodobou pracovní neschopnost? Situace je pro nás v současné době nepříznivá a Insolvenční spravce nám pre poslal mailovou zprávu o zpeněžení zástavy věřitelem a to dražbou. Co se tedy dá v tomto případě dělat? Děkuji za pochopení a odpověď. Dagmar Borojevic

Dotaz na banku

pojištění vkladu u bank pro případ zkrachovale banky?

Dotaz na pojištění

Hezký den, chci zrušit : úrazové pojištění Multirisk T.K. XXX/5500, VS XXX, KS 0 Zpráva: splátka pojištění Tereza Kejlová 317.00 Kč každý 14. den v měsíc jak mám postupovat? Děkuji Tereza Kejlová

Dotaz na pojištění

Dobrý den, dá se uzavřít havarijní pojištění automobilu na dva měsíce?

Dotaz na spoření

Dobrý den, kdysi jsem u vás založila mé dceři první konto. Bylo mi řečeno, že vedení účtu je zcela zdarma, ale každý měsíc se mi odečítá 20kč za vedení účtu, výpisy a transakce. Ráda bych toto konto zrušila, je to možné a jak? Děkuji za odpověď.

Dotaz na půjčku

dobrý den. mám dotaz--když si půjčím 20 000 budu splácet 12 měsíců-- kolik korun přeplatím

Dotaz na pojištění

dobrý den mám u vaší pojištovny uzavřené pojištění a zmněnila jsem trvalý pobyt jak mám zmněnit novou adresu děkuji Tvrdá

Dotaz na pojištění

Dobrý den, chci se zeptat potřebuji pro syna formulář na úraz. Musí ho vyplnit lékař nebo ho mám vyplnit já a doložit lékařskými zprávami. Děkuji

Dotaz na půjčku

Dobrý den chtěl sem se informovat , asi měsíc zpátky sem si pořídil kontokorent abych se dostával do prace ( finančně sem byl na to blbě dojíždam 56 km do prace ) v praci sem byl měsíc uvaděl sem dýl aby mě to schválili dneska mi řekli v práci že volali z banky a že sem uvedl špatné informace , budu mít za to nějaky postich ? co mužu očekávat případně se bránit děkuju

Dotaz na reality

Dobrý den. V případě bankovního účtu jsou vklady pojištěny do výše ekvivalentu 100.000 EUR. Chtěl bych se zeptat jak to je v případě, že chceme koupit nemovitost a k uložení peněz využijeme bankovní úschovu. Je tento vklad nějak pojištěn pro případ krachu banky nebo jinou podobnou událost? Díky za informaci. Michal

Dotaz na spoření

Hezký den! Uvažuji o ukončení Stavebního spoření, kde je cca 130 tisíc a nebo penzijního s 30 tisíci. Na obojí účty již delší dobu peníze nedávám! Co zrušit-ponechat vzhledem k připsanému ročnímu výnosu, ale i ztrátám za poplatky z vedení účtů? Jsem důchodkyně a ráda bych zbytečné náklady snížila a upravila na minimum. Mocděkuji za radu! S pozdravem Eva Pavelkova

Dotaz na banku

Vemi jednoduše - spolehlivost banky Sberbank cz vzhledem k dnešní mezinárodní situaci. Vlastník z Ruska - Rusko, Ukraina, NATO - možné ochlazující se vztahy, studená válka.

Dotaz na spoření

Dobrý den,založil jsem si u Vás PČS Fond garantovavý.Dostal jsem informace,že u garantovaného fondu nemůže nemůže být konečná částka nižší než vkladová.K 31.12.2014 jsem však dostal zprávu,kde je konečná částka nižší o 15.000.-Kč nižší než jsem tam vložil.Co to je za garanci,když výsledek ukazuje úplný opak.Děkuji,Solnička Zdeněk,Brno

Dotaz na pojištění

Dobrý den, vybírám si z nabídky životních pojištění z okolí. Jaké druhy pojištění, ceny a výhody mi můžete nabídnout? Případně prosím o zaslání dokumentu, ve kterém informace naleznu. Děkuji. S pozdravem Martina Matoušková

Dotaz na akcie a investice

Dobrý den, dověděla jsem se o možnosti, investovat do podílových fondů ING Bank. Výnos podle druhu fondu 3,1 - 13,1 %. Mylím, že při slibovaném velkém výnosu je i velké i riziko ztráty, mám ještě v paměti různé Kampeličky, které vznikaly a krachovaly. Mám tam část úspor převést ? Děkuji Jaroslava

Dotaz na banku

Dobrý den, kde si mohu ověřit jednotlivé banky v jaké výši jsou jištěné naše vkldy třeba u spořicích účtu. Měloto být to být pojištěno ze zákona,ale jestli je to všude prvda. Je možné dostat od banky písemný doklad k této věci.

Dotaz na pojištění

Dobry den, mam u vasi spolecnosti Flexi životní pojišťéní s připojišténím k pracovní neschopnosti. Tohle pripojišténí jsem čerpala v prvni poloviné loňskeho roku, ale vzhledem ke špatne diagnoze, kterou mi napsala doktorka, mi nebylo vše proplaceno.Jak mohu ovlivnit toto pochybeni? A zadam o zaslani seznamu nemoci, které neproplácíte, protože na tuto skutečnost jsem nebyla upozornéna pri zakládání připojišténí. Naopak jsem byla ubezpečena, že častka na den x pocet dní mi bude vždy vyplacen. Chci vaše vysvétlení, protože mi to připadá jako klamání klienta. Předem dekuji za odpovéď.

Dotaz na pojištění

Dobrý den, mám hypotéku (hypotrend) u České spořitelny na byt(na 15 let), k němu jsem měla mít povinně uzavřenou pojistku bytu u pojišťovny Kooperativa.Je možné změnit po sedmi letech pojištovnu a uzavŕít si stejné pojištění bytu jinde? Děkuji Matějková

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, mám mit strach o svoje finance v bance Sberbank? V médiích se mluvi o problémech ruských bank. Děkuji

Dotaz na běžný bankovní účet

Byla mi z účtu stažena částka 300 Kč za "Comfort", prosím o informaci o co se jedná? (Pojištění osob?)

Dotaz na pojištění

Dobrý den, v roce 2011 jsem měl sjednáno k úvěru v bance pojištění u BNP Paribas Cardif. Na pracovní neschopnost. Od roku 2003 jsem v invalidním důchodu po operaci páteře a měl i zaměstnání. Toto jsem tehdy uvedl pravdivě. Letos v červnu jsem dostal infarkt. Pojišťovna pojistku zrušila pro nepravdivé údaje z roku 2011. - invalidita, kontroly u lékaře. Dostala(pojišťovna) je od mé banky takové, jaké je předala banka, ne já. Dnes mi pojišťovna napsala, že mi má banka má vrátit poplatky za pojistné za tu dobu. Musím o ně žádat, nebo co musím udělat, abych je měl na účtu? Děkuji za vysvětlení.Tonyend

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, blíží se konec mého hypotečního úvěru (30.11.2014). Jakým způsobem se postupuje ohledně zrušení zástavy v katastru nemovitostí, zrušení vinkulace mého životního pojištění a zrušení plnění pojištění nemovitosti ve prospěch ČS. Budu ČS vyzván k nějakému kroku ? Děkuji za odpověď.

Dotaz na pojištění

dobry den dne 16.9 2014 jsem uzavřela pojistnou smlouvu rodinný dům u p.Ondruškové do dnešního dne t.j.3.10.2014 jsem neobdržela pojistnou smlouvu dejte prosím vědět jaký bude postup týkajíci se pojistné smlouvy s díky Wolasova

Dotaz na pojištění

Kolik mě bude stát založené pojištění dekuji za odpověď

Zánik pojištění a odbytné

Dobrý den,vypověděla jsem pojištění u Generali přišel mi dopis o přijetí výpovědi.Pojištění zanikne k 1.9.2014. Ted nedopatřením mám poslední platbu opožděnou o dva dny,ale hned zítra to chci na učtu dorovnat.Bude to mít nějaký vliv na vyplacení odbytného pokud platbu dorovnám ještě v tomhle měsíci?Děkuji. Lenka

Změna bydliště u penzijního připojištění

Dobrý den, mám u Vás založené penzijní připojištění. Cca před dvěma lety jsem změnila bydliště a Vám to neoznámila (omlouvám se). Zjistila jsem to až když jsem si kontrolovala výpisy (za dva roky mi už žádný nepřišel). Musím změnu bydliště oznámit? Musím osobně na přepážku? Stačí ke změně občanský průkaz? Děkuji moc za Váš čas. Weberová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla jsem si vzít půjčku na bydlení cca 100 000-120 000,-Kč. Je pravda že u půjčky do 100 tis. zaplatím u baky nejméně?A u které banky zaplatím pří celkovém měsíčním splácení nejmíň.?A je dobré si vzít připojištění při ztrátě zaměstnání?Banka mi při ztátě zaměstnání posune splácení,nebo jak to probíhá?No,moje kamarádka mi dala nějaké typy na banky,ale nevyznám se v RPSN a úrocích atd. Dívala na internet ,že některé banky lákají lidičky,že při včasném a pravidelném splácení,že jim odpusí i několik splátek?No,kterou banku a produkt by jste si vybral vy?Děkuji Monika__

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, uvažuji o uzavření úrazového pojištění + na škodu způsobenou zaměstnavateli, můžete mi poradit mezi Generali a Ergo?

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1041: …jde o pracoviště OSSZ v Karlových Varech

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám půjčku u Unicredit Bank kterou bych si chtěl refinancovat u Air bank, chtěl bych se jen zeptat, jakou částku mám do žádosti uvést, zda jen čistě úvěr nebo včetně pojištění schopnosti splácet? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

dobry den chtel bych se zeptat,po kolika letech bych si mohl vybrat duchodove pojistěni,mam ho od roku 2002 a slysel sem,ze po nekolika letech se da urcita cast vybrat,dekuji za odpoved

Dotaz v bankovní poradně

Múžete mi, prosím, sdělit něco o bance Banka J&K, a.s. a zda má tato banka pojištěné vklady (termínované)event. kdo ty vklady pojišťuje a do jaké výše? Děkuji za odpověď HS

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, kde si mohu na Vysočině (v Jihlavě) uzavřít pojistku pro výkon práva myslivosti? V únoru jsem úspěšně složil zkoušku z myslivosti a uzavřel jsem pojistku u ČPP,ale ve stanovách MS kam chci vstoupit je ve stanovách podmínka pojištění u Halali. Převedla by si mne Halali od ČPP nebo ji musím sám vypovědět anebo mohu mít dvě pojistky pro výkon práva myslivosti? Děkuji za pomoc a odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den.Mohl by jste objektivně zhodnotit stav záložny Creditas a vhodnost zde uložit hotovost na termínovaný vklad.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chci v pobočce KB založit investiční životní pojištění Vital Invest DUO (jednorázový vklad), kdy poskytovatelem tohoto produktu je Komerční pojišťovna. Vztahuje se na tyto vklady pojištění na 100% hodnoty jako na peníze uložené v bance? Jaká rizika zde mohou nastat? Předem děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den! V pátek by měl vypršet termín 2 měsíce na výplatu penzijního připojištění,kdy mám očekávat,že mi dojdou peníze na účet?je tam další termín do které mám peníze dostat?děkuji za informace s pozdravem Michal Mareš XXX rč: XXX

Dotaz v bankovní poradně

Prosím, mám Penzijní fond KB, nikdy jsem se o to nezajímala a jenom platím. Chci se nyní, když mám poslední dva roky do důchodu zeptat, jak to potom funguje s čerpáním těch peněz? Nebo se někdo ani důchodu nedožije - dostanou to děti? Jsem v tomto ohledu naprosto nepopsaný list. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,chtel bych se zeptat kdo mi posle pisemnou smlouvu k memu pojisteni kdyz jsem ji uzavrel v roce2013 po telefonu.Finance mi srazi z me kreditni karty a do dnesniho dne jsem pisemnou smlouvu neobdrzel diky za odpoved benda tachov

Dotaz v bankovní poradně

Mám sjednané individuální životní pojištění u pojišťovny Amcico smlouva končí 16.12.2014, kdy mám dát výpověď? Děkuji za radu Ocieczková

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jaké pojištění byste doporučoval v dnešní době, co se týče domu a domácnosti? Máme jednogenerační rodinný dům, stáří cca 30 let, hodnota asi do 2 miliónů. Podle čeho vybírat vhodné pojištění, čeho se vyvarovat? Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, potřebuji pojistit lesní mateřskou školu, která nespadá pod školský zákon. Jaká pojistka co kryje? Když jedno dítě vypíchne druhému klackem oko, nebo když dítě vyleze na strom a nešikovně spadne a zlomí si páteř. Když pak navíc kvůli tomu nemůže jet na zaplacenou dovolenou. Nebo když hodí kámen na cizí auto a vznikne velká škoda. Je rozdíl, pokud to vidí lektor, je přímo u toho, nebo se to stane za jeho zády? Lektoři jsou někteří OSVČ, mají své vlastní pojištění z odpovědnosti za škodu, ale pokud by byl lektor na dohodu o provedení práce, jak by to bylo s pojištěním? Může mi, prosím, někdo poradit? Navíc potřebujem pojistit klubovnu (hlavně vybavení, to bude asi pojištění domácnosti)...Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, V minulosti jsem si sjednal u CS hotovostni uver na 84 mesicu vcetne pojisteni schopnosti splácet. Jelikoz mi pristi rok tento uver u CS konci, chtěl jsem se zeptat, zda mam nárok na vraceni financni castky za pripojisteni"schopnosti splacet" neboť toto udajne je mozne po bance vyžádat zpet. Samozrejmosti je to, ze jsem toto necerpal, jelikož uver radne splacim a radne doplatim.Muzu Vas požádat o radu? Mockrat Vam dekuji. Spozdravem Gamrot Pavel, Karvina

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. V prosinci 2013 jsem si brala půjčku u ČS půjčku 55 000 kč. Jsem v inval. důchodu -3.st.-. a je mi 56 let. Půjčka mi byla sice poskytnuta, ale prý jen s Flexi životním pojištěním! A to na 4 roky se splátkou 400 kč. Což mi vlastně splátky navýšilo o tuto částku. Ve smlouvě o úvěru však žádné zajištění nepožadují. To jsem ale zjistila až doma. Myslím, že jsem byla záměrně špatně informovaná, pouze snadná kořist, další obchod , provize. Mohu toto pojištění zrušit? Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den, mám uzavřenou životní pojistku-Pojištění mládeže od roku 1995 na svoji dceru. Ta by měla být vyplacena po 23 letech v r.2018. Otázka: je možné tuto smlouvu vypovědět před koncem pojištění? děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mohl by jste mi poradit, potřebuji k úvěru pojištění nemovitosti. Jedná se o panelový byt, kterým ručím. Jakou pojistku a u které společnosti by jste mi doporučil. Může to obsahovat i pojištění domácnosti nebo různé možnosti. Jde mi o nízkou platbu a co nejvíce výhod. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, řeším pojištění životní a úrazové pro mě (muž 35 let) a mé dvě děti ve věku do 6i let. Jaké by jste mi doporučil a co všechno by mělo zahrnovat a u které společnosti. Dále bych chtěl investovat do podílových fondů. Které by jste mi doporučil. Chtěl bych investovat ve výši do 100tis. Kč s horizontem min. 3 roky. Popř. jestli mi navrhnete jiné výhodnější investování a zhodnocení fin. prostředků. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

prosím o zaslání na e-mail oznámení o úraze mám pojistku životní pojištění č.pojistky 5500347206.Děkuji Vlastimil Kutil

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Rušil jsem důchodové připojištění u české spořitelny. Za jak dlouho příjde obnos peněz? Paní mě říkala, že asi za 3 měsíce. Ale nejsem si jistý, jestli jsem jí dobře rozuměl. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,mam hypoteku,stal se mi uraz zlomena ruka,jak mam postupovat ,kdybych potrebovala odlozit splatku.Predem dekuji Lenka Ruzickova

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, je mi 70 let, pojištění které jsem měl, mi skončilo. Nyní jsem zjistil, že moje partnerka se kterou bydlím již léta, ale nejsme oddaní, má pojištěný dům i domácnost u České pojišťovny a to se nevztahuje na druha/družku "odpovědnost za škody". Chtěl bych si proto sjednat pojištění odpovědnosti za škody pro sebe a to pro případ že třeba se člověk zamotá a shodí v obchodě regál se zbožím, které se rozbije, nebo při fotografování vypíchnu stativem někomu oko apod. Stát se může lecos, to určitě znáte lépe než já.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,zajímalo by mě,zda je možná insolvence u bank a Stavebního spoření s liškou. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď, můžete mi ještě prosím sdělit, jaký zákon ukládá penzijním fondům/životním pojišťovnám povinnost poskytovat finančním úřadům informace o předčasně zrušených penzijních a životních pojistek kvůli jejich dodanění?Předem děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám spíše všeobecný dotaz. Mají banky povinnost nahlašovat např. na Finanční úřady předčasně zrušené životní pojištění nebo penzijní připojištění kvůli dodanění? A musí vést banky nebo pojiš´tovny nějaké svoje statistiky o počtu zrušených těchto smluv? Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám účet vedený u České spořitelny, kde využívám službu cestovní připojištění, kontokorent a čerpám půjčku 150000 na 72 splátek, která byla zřízena v létě 2009. Se splácením nemám problém. Jelikož mi přijdou neúnosně vysoké poplatky, ráda bych přešla k jiné bance a refinancovala půjčku. Přemýšlela jsem o mbank, equa bank, air bank a fio bankou - jenže ta asi neposkytuje repůjčky... Nevím, co je nejlepší řešení. Převážně využívám internet banking, platbu kartou a na pobočku téměř nechodím. Vybírám z bankomatu cca 3-5 x do měsíce maximálně. Na účtu mám zřízené trvalé platby i inkaso. Je mi jasné, že bych musela doplatit kontokorent. Děkuji za radu a přeji hezký den.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám stavební pojištění č. XXX/7950, poslala jsem vám změnu bydliště a do dnešního dne jsem nedostala žádnou zprávu. Nedostala jsem ani výpis za rok 2012. Prosím o zaslání. nová adresa: xxx

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,kdybych chtěl přejít od KB do AirBanky a mám tady pojištění,dá se toto převézt?

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den v září tomu budou dva roky co jsem si sjednala životní pojištění u jisté velmi nesolidní firmy s příslibem uvěru.Pojištění platím a firma se ztratila,úvěr nemám a ted jsme přišli s manželem o dům, já si nadále nemohu dovolit platit měsíčně částku 890kč.je to životní pojištění u AXA je na jméno Pitrová Martina,ted jsem Parolková jelikož jsem se vdala.Ráda bych zrušila tuto pojistku jelikož částka je pro mě neúnosná!890 kč mám na deset dní pro sebe a manžela na jídlo!Děkuji moc za radu,jak dále postupovat,taktéž za odpověď a přeji hezké den Parolková Martina

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěl bych se zeptat za mám nárok na vrácení peněz za odhad na koupi nemovitosti,když se po ohodnocení zjitilo že dům není možné finacovat hypotékou-není vyřešena příjezová cesta a banka (česká spořitelna) na to nedá peníze,případně má li někdo zkušenost s pojištěním právní ochrany české spořitelny... Děkuji za info a pomoc

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, včera jsem poslala platbu ze svého účtu pojištění syna, která měla činit 319,00 Kč. Omylem, nevím, jak se to stalo se odepsala částka 3190,,-Kč? Peníze potřebuji na jiné platby a nevím tedy co dělat? Tato částka v žádném případě nemůže na tomto účtě zůstat, chybělo by mi to jinde. Děkuji za odpověď D. Millerová

Dotaz v bankovní poradně

Dnes je 18.6 a ještě jsem od vás neobdržel poštou roční vyučtování penzijního připojištění - č. smlouvy XXX,kterou hodlám- potřebuji ukončit! Vaše poradkyně Ivana Pernicová mě obdarovala navštívenkou,na které je neplatné tel.číslo! Dále se mi jeví vaše banka pro důchodce,jako dosti náročná na poplatky. Jak mi dojdou plat.karty,nehodlám již prodlužovat revolving- v minulosti mi byla podsunuta debetní karta,kterou nepotřebuji! Asi nejsem pro vás vhodný klient?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, v současné době mám vedený studentský účet u ČS, studia mi budou teď končit a proto bych se chtěla zeptat, k jaké bance byste mi doporučili přejít? Od svojí banky požaduji samozřejmě debetní embosovanou kartu, příchozí a odchozí karty za minimální poplatek a nebo ještě lépe zdarma, internetové a to i přehraniční platby zdarma ( k zahraničním platbám používám většinou paypal) a nejlépe i cestovní pojištění s krytí rizikových sportů. Je na našem trhu banka, která je schopná mi toto poskytnout bez podmínek aby se mi na účtu točilo měsíčně min 10 tis czk? Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

mám kryto cestovní pojištění kartou VISA clasic? pokud ano, v jakém rozsahu

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den, prosím o nějaké reference na evropsko ruskou banku, která je u nás od roku 2009. Děkuji předem za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

otázka 764. Banka požaduje po manželovi aby jako ručitel zaplatil 266000kč V dané době kdy se čerpal úvěr jeho matky ,manžel byl na úp a k tomu mněl vroubek u stejné banky. Banka nám nechce vůbec ukázat úvěrovou smlouvu.Podotýkám že matka v té době mněla příjem 8500-9000 kč a jiné pohledávky a ještě dostala půjčku na 300 000kč. Manžel jako rúdajný ručitel nemněl žádný příjem á sám řešil pohlédávku vůči bance.Jediné co nám banka poskytla jako důkáz manželového přijmu bylo pojištění k hypo úvěru z roku 2007 a na tom figuroval jeho otec ,a při tom půjčka se čerpala v roce 2009.Banka nám sdělila,že je to normální postup kdy tento formulář můžou použít k dalšímu úvěru .Je toto vůbec možné

Dotaz v bankovní poradně

dobry den chtela bych se zeptat potrebovala bych zrusit penzijni pojisteni budu neco za to platit...A prosím vas kde v třinci mate pobocku? dekuji za vasi odpoved

Dotaz v bankovní poradně

Prosím,můžete mě zjistit zda tel.číslo +420 533 032 496 opravdu patří čs.spořitelně? Volala z něho paní a chtěla pár informací a nabízela zůzné druhy pojištění.Zdá se mě to dost podezřelé.Hovor jsem ukončila.Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den mám u vás penzijní pojištění.Chci se zeptat proč nejsou na mém učtu pohyhy od noveho roku zaznamenány i když předplatné na platbu mám?Aktualizace je k 31.12.2012.Změny nejsou provedeny každý měsíc?Děkuji a přeji pěkný den Kulová.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, dne XXX 2010 jsem si vzal u Hypoteční banky, a.s. úvěr na nákup nemovitosti. Výše jistiny byla 970 000 Kč se splatností na 30 let. Tento rok v červenci mi končí tříletá fixace. Úroková sazba činí 4,94%. Vzhledem k odlišné situaci na trhu, a mému předčasnému zájmu, mi Hypoteční banka nabídla prodloužení smlouvy s fixací na 5 let a úrokovou sazbou 3,09%. Jsem vysokolšky vzdělaný, je mi 35 let, mám stálou práci na dobu neurčitou. Má manželka taktéž a máme jedno dítě. Má průměrná měsíční mzda činí cca 25 000 Kč čistého. Leasing ani jiné úvěry nesplácíme. Chtěl bych se touto cestou zeptat, zda by mi vaše banka dala nabídku na refinancování tohoto úvěru. Zajímala by mě samozřejmě lepší úroková sazba a tříletá nebo pětiletá fixace. Poplatek za správu účtu (úvěru), v poslední době tolik medializovaný, již nyní neplatím. Výši jistiny bude v červenci cca 925 000 Kč. Dále by mě zajímala výše ostatních nákladů souvisejících s případnou změnou banky. Děkuji a budu se těšit na vaši odpověď. Pavel XXX okres Mělník

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Ptala jsem se na Fondu pojištění, které vklady jsou pojištěny. Prý všechny depozitní vklady. Nevím co přesně to je. Zajímají mne jen termínované vklady spořící účty. Chci si převést uložené peníze z ČS a ČSOB do banky, kde nabízejí vyšší úrok. Prosím o odpověď. Dále jsem přesně neporozuměla článku od paní zaměstnané ve FPV , že by byl problém, kdyby zkrachovala některá banka v zahraničí, která tu má své pobočky. Já mám dojem, že už tady snad ani žádná česká banka neexistuje. Do které zdejší banky se tedy nemám bát uložit své úspory? Budu se moc těšit na Vaši odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jaké spoření pro děti (od narození) by jste doporučil. Jednalo by se o různé nepravidelné spoření různých částek. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, rodiče mé známé měli 150 000 Kč uloženo u I.Družstevní záložny,která zkrachovala,ale od pojištění vkladů dostali o 15000,- méně, lze udělat ještě něco pro to, aby dostali i tyto peníze nebo alespoň většinu? Děkuji za radu.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý večer,chci zrušit rámcovou smlouvu 510xxx, ze dne 25.11.2010,sjednáno telefonicky s Vaším operátorem. Jedná se o pojištění při nemoci a ztrátě zaměstnání.Měsíčně mi strháváte 299.- Kč.Tuto žádost posílám již poněkolikáté (včetně Cardif pojišťovny) a nikdo mi toto pojištění není schopen zrušit. Děkuji za pomoc. Baxová Věra

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zajištění financí u Metropolitního spořitelního družstva. Zda po zkrachování družstva bych přišel o své vložené finance. Děkuji za odpověď. Šrubař.

Dotaz v bankovní poradně

Pred nedavnem probehla medii zprava, ze zahranicni, vlastnici matka jedne z nejvetsi ceske banky se pokusila vysat ze sve dcery penize ceskych stradatelu. CNB tomu udajne vcas zabranila, ale neuvedla o kterou se jedna. Byla to sporka, komercka, ceesobecko nebo nejaka jina banka? Coby se stalo, kdyby matky vysaly sve dcery v cesku, utahl by to fond pojisteni?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, existuje v současné době možnost přijít v družstevní záložně o vklad a připsané úroky? Jaké jsou nevýhody družstevních záložen ve srovnání s bankou? Děkuji za odpověď. Veselá

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den V březnu 2008 jsem s AXOU uzavřel smlouvu o penzijním připojištění se státním příspěvkem.Po 5-ti letech to je k 31.3.2013 chci smlouvu ukončit a nechat převést finanční částku na svůj ůčet. Jak mám postupovat,abych peníze dostal včas. Předem děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, hledám nejlepší produkt pro spoření či pojištění svého 1,5 ročního syna. Má možnost měsíčního vkladu nebo investice je 1500 Kč. Děkuji Mazura

Dotaz v bankovní poradně

Kde mají nejlepší hypotéku?

Uplatnění pohledávky při krachu banky

Dobrý den, Rád bych využil služeb Evropsko-ruské banky. Kde bych v případě krachu banky uplatnil pohledávku na vklad. Bude to v České republice nebo v Ruské federaci?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mohli byste mi odpověďět na tuhle otázku? Do jakého rizika se dostává klient, který se zmámí vidinou vysokých úroků a nechá si v takové bance všechny svoje peníze? Jak ho chrání stát? Je ochrana 100-procentní? Kde se to dá zjistit? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, tatínek má uzavřené důchodové připojištění.Uzavřel připojištění a vložil tam jednorázově částku, z které má od státu příspěvěk 150,- Kč. Chtěl by dosáhnout na příspěvěk ve výši 230,. Kč měsíčně. Co pro to má udělat? Děkuji. J. Březinová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, při cestě do USA vnučka uzavřela v USA na moje jméno u Global Assistance Alianz cestovní pojištění, mimo jiné i na zavazadla.Z důvodu opožděného dodání zavazadel na místo pobytu byla akceptována pojišťovnou náhrada ve formě šeku na US $ a to po návratu do ČR.Kde mohu v ČR předložit šek k proplacení! Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Žádám vás o zrušení poplatku pojištění Creditshield 153,07Kč a zároveň poplatku pojištění zneužití 79,- Kč Kreditní kartu již nebudu v budoucnu používat, tudíž je zcela zbytečné abych platila zbytečné.. Po zaplacení úvěru ukončím ve Vaší bance smlouvu. Žádný jiný formulář není možný dohledat, proto píšu na Vaší poradnu. Vzkaz pro Citi bank Děkuji Koželuhová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jsem již přes 20 let klientem Vaší spořitelny. Nejdříve jsem měl sporožírový účet , kam mi byla posílána výplata a později důchod. Později jsem změnil (za podpory poradce spořitelny ) tento účet na t.zv. osobní účet. Za celou dobu, co jsem Vaším klientem jsem nikdy nebyl v minusu (nepřečerpal jsem účet). Bohužel jem tento měsíc přehlédl, že mám ještě zaplatit pojištění rodinného domku. Většinou jsem měl koncem měsíce pro podobné případy rezervu, ale tento měsíc jsem musel zaplatit brikety na zimu a z tohoto důvodu mi rezerva nestačila a účet bych asi o 800,- Kč přečerpal. V informacích o "OSOBNíCH ÚČTECH) jsem se dočetl, že u nich existuje možnost využít bezplatně t.zv. MINIKONTOKORENT, t.zn. překročení účtu do 1000,- Kč. U mě by se jednalo o překročení max. do 4. 10. 2012, kdy mi bude na účet připsán důchod. Prosím o sdělení, zda je to možné. S pozdravem JIří Petrášek

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám dotaz na Vás a doufám,že mi poradíte dobře. Ráda bych založila své nejmladší dceři výhodný účet,ale tak aby se dalo na něm spořit a zároveň vybírat peníze pro její potřeby?Samozřejmě s výhodným úrokem.Jelikož nemám svého osobního bankéře ani poradce tak se obracím na Vás s touto prosbou. Děkuji a doufám,že mně potěšíte a dobře poradíte.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den!Mám na sporožirovém účtu poměrně dost prostředků.Poraďte prosím,jak je co nejefektivněji zhodnotit?Rozdělit je a dát na nějaký výhodný vklad?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda byste mi půjčili 10 000kč,kolik bych splácela,jsem samoživitelka a můj příjem je 8400 kč,z toho 500kč dávám na životní pojištění a 300 kč na úrazovku...Děkuji za odpověď Lenka

Dotaz v bankovní poradně

mám u Vás běžný účet a kartu VISA dotaz: mám automaticky nějaký druh pojištění, jedná se mi o pojištění na dovolenou (úrazové, léčebné, asistence,..)? musím zažádat o vystavení nějaké karty (potvrzení) pro potřeby v zahraničí? Děkuji Kvěchová

Dotaz v bankovní poradně

po telefonu jsem dostal nabídku na uzavření úrazového pojištění AXA renta prémium. Jelikož jsem ve vaší nabídce žádné takové pojištění nenašel, chtěl bych se ujistit jestli to není nějaký vtip. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den , u které banky ( v EU ) budu mít své peníze nejvíc jištěny ? Děkuji TT .

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den Mám penzijní připojištění Aegon . měsíčně posílám z účtu 100 kč. Tak sem na něj zapomněl Změna už není možná ,podle toho co sem četl . Tak že bych chtěl poradit o kolik tu částku , Abych dostal nějaký ten příspěvek od státu. Uvažuji 300- 500 kč .

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám prosbičku, mám u vás životní pojištění a ráda bych provedla změnu příjmení a jméno na vyplacení pojistky v případě úmrtí, ale nevím jak to mám provést.Bydlím v Kolíně, musím na nějakou pobočku, nebo to lze provézt telefonicky?Jelikož jsem na mateřské tak docestovat někam na pobočku je pro mě problematické. Děkuji předem za odpověď. S přáním krásného dne Lenka Sitárová

Dotaz v bankovní poradně

Jsem držitelem pl.karty MC pojištěné do 60000,cestovní zdravotní pojištění Komfort a při tur.cestě do Barcelony jsem byl v metru okraden o malou hotovst,pas,pl.kartu,kartu zdrav.pojištění.Tuto událost jsem ohlásil na místní policii amám kopii ohlášení události.Zajímá mě.zda mám nárok na náhradu škody,nákladu na znovupořízení pasu,pl.karty a pořízení ověřeného překladu z dokumentu španělské policie.Děkuji za odpovědˇ.Roman Janeček

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám dotaz jestli musím po dobu dvouměsíční výpovedi penzijního připojištění jěště platit 200Kč měsíčně

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, prosím o informci, jaké doklady si musím vzít při zrušení penzijníko připojištění. Pobírám 2 roky starobní důchod.Děkuji. František Šíma, Sokolovská 78 Svobodné Heřmanice

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den mám u vás uzavřeno úrazové pojištění a chtěl bych ho vypovědět výpověd budete chtít asi pisemně že?Díky.S pozdravem Hnát Josef.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý deň, som zo Slovenska a chcela by som uložiť € resp. Kč v Čechách. Na ktoré banky sa vzťahuje ochrana vkladov, resp. do akej výšky platí záruka? Za informáciu vopred ďakujem.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Syn dostal z pojištění peníze, které bych mu ráda výhodně uložila na spořící účet, kde by byly dobře zhodnoceny a nemusela bych se bát, že o peníze příjde. Vyhovovalo by nám, kdyby si peníze vybral například po pěti letech. Děkuji za pomoc při výběru vhodné banky. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám životní pojištění u ING - Investor Plus a rád bych si vybral část naspořených peněz. Prosím o radu, jak to zařídit. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám dotaz, stalo se mi že jsem posílala na špatný účet 7 měsíců peníze na sociální pojištění. číslo účtu bylo správné, pouze jsem tam nezadávala předčíslí. Je možné nějak získat peníze zpět? Že by daná banka kontaktovala majitele účtu? Nebo není žádná možnost? Děkuji za odpověď Jitka Langrová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám u vás penzijní připojištění a ráda bych ho převedla s penzijního na spořící samozřejmě u vás jde to? Děkuji Kuchařová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych vědět,jestli je poskytnutí půjčky omezeno i věkem.Konkrétně jde o půjčku na koupi bytu ve výši 1 600 000Kč,- manžel, který by úvěr splácel, je podnikatel. (OSVČ), a je mu 53 let. Lze se i připojistit pro ev. případ nemoci či úmrtí dlužníka, a jak se tím půjčka navýší?. Jaký typ úvěru je nevhodnější?Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na spoření na dítě nebo nějaká urazovka co je nejlepší děkuji za radu s pozdravem ilona Kučerová

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den, je možno ve vaší bance uzavřít úrazové pojištění a pojištění pro příp.pobyt v nemocnici pro zdravého muže 21 let. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den , mám úvěr od MP , Zároveň platím i pojištění , s vinkulací MP, s.s. Pojištění však zní na mého manžela , protože Vaše pojišťovna mě nechtěla pojistit pro mou nadváhu. V srpnu 2011 jsem si zlomila ruku a byla 2 měsíce v PN. Zajímá mě ,jestli mám nárok na odškodnění ,Děkuji za odpověďRychlé odkazy

Banky v ČR