Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #3929, Penzijní připojištění změna fondu

Penzijní připojištění změna fondu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
17.10.2017 Spoření

Dobrý den, po přečtení posledních dotazů na doplňkové penzijní spoření (DPS) mám taky dotaz. Může být proveden "přechod" do nového DOPLŇKOVÉ PENZIJNÍ SPOŘENÍ, pokud mám dvě smlouvy u starého penzijka? Za pomoci a "doporučení" paní poradkyně mám 1 smlouvu přerušenou u "bývalého" fondu Aegon. A následně založenou novou smlouvu podle starých pravidel u Allianz. Bylo to provedeno na "poslední chvíli". Je za této situace možný přechod do nového DPS? Popřípadě jak poznám u koho tuto změnu můžu provést? Aby to bylo správně a odborně provedeno. A ne jen další okopírovaná smlouva za poplatek. Děkuji

Dobrý den,

přechod ze starého Penzijního připojištění do nového Doplňkového penzijního spoření je možný kdykoliv a zcela bez poplatků. S novým spořením můžete volbou dynamické investiční strategie více vydělat, ale také ztratit (na rozdíl od starého připojištění již nové spoření negarantuje přinejhorším nulové zhodnocení). Také přicházíte o možnost výplaty 50% po 15 letech spoření (tzv. výsluhová penze).

Důrazně doporučuji si všechny finanční záležitosti řešit výhradně osobně bez jakýchkoliv finančních poradců, kteří si z Vás dělají evidentně "dojnou krávu" (doporučuji náš článek a krátký dokumentární film Rada nad zlato). Jinak totiž nelze vysvětlit stav, kdy máte uzavřené 2 smlouvy u dvou penzijních fondů (ihned zrušte to spoření, na které nečerpáte státní podporu). Více než jedna smlouva se Vám nemůže nikdy vyplatit.

Doporučuji náš článek o penzijním spoření zde.