Je převedení hypotéky z aktuální banky k jiné bance, která vám zpravidla většinou nabídne mnohem výhodnější podmínky než vaše současná banka. U většiny bank lze hypotéky refinancovat 12 měsíců před koncem fixačního období, na trhu jsou však banky, které nabízí refinancování dokonce až 24 měsíců před koncem fixace, kdy si pro sebe můžete zajistit výhodnější úrokovou sazbu, než bude k datu konce fixace. V rámci silného konkurenčního boje bank, kdy se banky přetahují o každého klienta jsou totiž tito klienti nejlepší z toho důvodu, že banka vidí klientovu úvěrovou historii v registrech, jak zákazník včas a v pořádku úvěr splácí. Při refinancování hypotéky je potřeba si připravit prakticky stejné dokumenty, které jste potřebovali při vyřízení nové hypotéky, jelikož si každá banka musí dle zákona prověřit bonitu svého klienta, jestli je schopný dostát svým závazkům, i když již hypotéku nějakou dobu má a řádně ji splácí.
Zjistíme vám nejvýhodnější nabídky hypoték a vyjednáme vám lepší sazby než na pobočce banky.
Seznámíme vás detailně s nabídky jednotlivých bank a vysvětlíme, jak hypoteční úvěr funguje a na co si dát pozor.
Připravíme vám smlouvy a zařídíme všechny další formality. Zkrátka vše, co bude potřeba.
Zadejte telefon, a náš hypoteční specialista se vám ozve.
Podle toho, k čemu přesně si úvěr na bydlení berete, potřebujete ještě:
Nový úvěr na bydlení vybírejte i ve chvíli, kdy vám končí fixace u toho stávajícího. Pomocí refinancování totiž zpravidla získáte nižší úrok a můžete si upravit i další podmínky půjčky.
Se získáním úvěru na koupi nemovitosti jsem se obrátila na server banky.cz, kde mi zajistili kompletní servis od sepsání žádosti až po konečné čerpání úvěru. Vše proběhlo velice rychle a bez jakýchkoliv komplikací.
Porovnaval som si niekolko konkretnych ponuk na hypoteku, ale pan Gregor z portalu banky.cz nam zabezpecil lepsie podmienky s nizsou sadzbou, ako vsetci ostatni. Velmi ocenujem jeho profesionalny pristup a uz som ho odporucal aj niekolkym znamym.
Když pominu vyhledání nejvýhodnější nabídky hypotečního úvěru od všech bank , což dnes dělá většina obchodních zástupců, tak mi pan Gregor vyjednal, dokonce lepší nabídky než mi v téže bance nabídli u nich na přepážce. Celkový servis pana Gregora k nezaplacení, férové jednání, o vše se postaral, navíc vše dokázal vysvětlit tak, aby problematice rozuměl i laik. My vlastně jen podepsali smlouvu :) Pana Gregora mohu jen doporučit, neuvěřitelně skvělá spolupráce!
Když jsem si porovnával nabídky na trhu, tak mi nejvýhodnější podmínky na trhu vyjednal pan Silný z banky.cz. Nejvíce jsem ocenil lidský přístup a všechno co za mě udělal. Prakticky jsem jen podepsal žádost a už jsem pak přišel jen do banky a podepsal úvěrové smlouvy. Můžu vřele doporučit.
Pánové Silný a Gregor nám doslova zachránili život! Už jsme ani nedoufali, že bychom mohli hypotéku získat a to jsme na ně na internetu narazili opravdu "omylem" .Díky jejich pomoci máme střechu nad hlavou o kterou jsme málem přišli, díky pochybným lidem, kteří chtějí pouze dobro pro sebe. Díky ,díky, díky !
Jaké poplatky jsou spjaté s refinancováním hypotéky?
U refinancování hypotéky mají banky většinou zvýhodněné podmínky, u naprosté většiny je tak refinancování zcela zdarma. Počítejte pouze s poplatky na katastru nemovitostí a to za vklad zástavního práva nové banky a za výmaz zástavního práva aktuální banky od které odcházíte.
Rád bych refinancoval, ale bojím se papírové byrokracie. Jak minimalizovat papírové kolečko na dokládání dokumentů?
Banka i při refinancování musí klienta náležitě prověřit. Jedná o nový smluvní vztah s novou bankou. Co se týče dokládání dokumentů, je to značně individuální a záleží na výběru konkrétní banky. S dobrým výběrem banky lze doložit příjmy zjednodušenou formou, nemovitost může být posouzena interně, případně původním odhadem či nabývacím titulem. A pokud se Vám o převod stará hypoteční specialista, o to více se proces pro vás zjednoduší.
Mám k dispozici původní odhad. Budeme mi nová banka tento odhad akceptovat?
V případě refinancování hypotéky banky většinou akceptují stáří původního odhadu až 6 let. Je potřeba ale doložit aktuální fotodokumentaci, aktuální List vlastnictví a nemovitost musí být v původním odhadu již dokončená. Jiné banky jsou schopny si provést tzv. interní odhad.
Kdy nejlépe refinancovat hypotéku?
Na tuto otázku neexistuje relevantní odpověď. Pokud ale očekáváte tendenci zvyšujících se sazeb u Vaší stávající banky, tak je možná ten správný čas. O aktuálním předpokládaném vývoji úrokových sazeb vám poradí náš hypotéční poradce.
Je možné hypotéku refinancovat i ve fixačním období?
Hypotéku je možné refinancovat ve fixaci kdykoliv, avšak je velmi důležité, kdy Vám fixační období končí. Jestliže chcete refinancovat hypotéku 24 měsíců před koncem fixace nebo dříve a tím si zajistit výhodnější úrokovou sazbu, tak lze vše vyřešit bez jakéhokoliv poplatku, dále hypotéku u současné banky platit a potom plynule přejít k nové bance. Avšak bude-li se jednat o delší dobu než 24 měsíců, je zapotřebí počítat s nějakou pokutou. Je potom tedy strašně individuální jaká pokuta (sankce) bude a zda-li pro Vás nová nabídka na refinancování bude natolik výhodná, že se Vám vyplatí refinancovat společně s úhradou pokuty.
Lze refinancovat bez prokazování příjmů?
Dříve bylo zjednodušené refinancování a s tím spjaté zjednodušené dokládání příjmů daleko snazší než je tomu dnes. Skoro každá banka po Vás tak bude chtít prohlásit příjmy v žádosti o hypoteční úvěr a také výpisy z běžného účtu. Je to dáno zákonem, jelikož si banky musí prověřit vaši bonitu, nehledě na to, že už nějakou dobu řádně splácíte hypotéku.
Co je to refixace hypotéky?
Jedná se o proces, kdy vám stávající banka nabídne novou úrokovou sazbu na nové fixační období a vy s novou sazbou budete souhlasit a prodloužíte úvěrovou smlouvu u současné banky. V 8 z 10 případů je ovšem výhodnější refinancovat hypotéku k jiné bance.
Lze refinancovat americkou (neúčelovou) hypotéku účelovým úvěrem?
Nelze. Americkou hypotéku lze refinancovat pouze americkou hypotékou. Doporučujeme tuto možnost využít, neboť prostor pro nižší sazbu na neúčelových hypotékách je obrovský. Obecně je tento produkt u bank nedostatkovým zbožím a díky naší pomoci Vám tak můžeme vyjednat velmi zajímavé podmínky.
Mám úvěr ze stavebního spoření, kde nejsem spokojený se sazbou. Lze tento úvěr refinancovat formou hypotečního úvěru?
Obecně lze. Je potřeba se informovat, zdali se jedná o úvěr řádný nebo Vám ještě běží překlenovací úvěr. U překlenovacího úvěru mají některé stavební spořitelny podmínku, že v případě výpovědi a plného splacení musí být souhlas obou stran – tedy i stavební spořitelny.
Máme hypoteční úvěr a běžící úvěr ze stavebního spoření. Lze oba úvěry spojit do jednoho?
Obecně lze. Je potřeba se informovat, zdali se jedná o úvěr řádný nebo Vám ještě běží překlenovací úvěr. U překlenovacího úvěru mají některé stavební spořitelny podmínku, že v případě výpovědi a plného splacení musí být souhlas obou stran – tedy i stavební spořitelny.
Končí mi fixační období, ale moje nemovitost stále není dokončená. Brání mi to v tom refinancovat hypoteční úvěr?
Určitě nebrání. Nejednalo by se pouze o čisté refinancování, ale o kombinaci refinancování a rekonstrukce, aby tak banka měla ošetřeny závazky klienta nemovitost dokončit.
Rád bych si při refinancování vzal nějaké peníze navíc nebo z těchto peněz doplatil drahý spotřebitelský úvěr. Bude to možné?
Ano, pokud máte dostatečnou zástavu (celkový úvěr bude do 80 nebo 90 % LTV), je to možné. Bance neprokazujete účel a můžete si tak vzít peníze navíc, které budou jako neúčelový úvěr, avšak za cenu účelové hypotéky.
Jaký je rozdíl mezi refinancováním a konsolidací?
U refinancování hypotéky se jedná o převedení jednoho úvěru k jiné bance. V případě konsolidace jde o sloučení několika závazků do jednoho. Hojně se konsolidují kontokorenty, spotřebitelské úvěry a kreditní karty (v této situaci můžeme RPSN snížit z původních cca 10 – 20 % i na 4 %).
Nenašli jste, co jste hledali? Mrkněte do naší poradny, nebo se nás zeptejte.
Ušetřit každoročně díky splátkám hypotéky i
desítky tisíc korun? Proč ne! Stačí u daně z příjmů využít odpočet úroků z hypotéky. Jednoduše tak můžete každý rok dostat část zaplacených úroků zpátky.
Podívejte se, jak odpočet hypotéky z daní funguje a kdy na něj dosáhnete.
Objemy poskytnutých hypoték už 3 měsíce stagnují. Banky a stavební spořitelny poskytly loni v listopadu hypoteční úvěry za zhruba 7,3 miliardy korun. To je téměř stejné číslo jako v září, kdy byl objem 7,21 miliardy korun, a jako v říjnu, kdy si lidé na bydlení půjčili 7,16 miliardy.
Pokles úrokových sazeb se nekoná. Alespoň ne u hypoték. I když některé banky začaly v přechozích měsících hypoteční úvěry zlevňovat, po čase úroky opět zvedly. Potvrzují to i data za celý trh. Podle nich hypotéky stále postupně zdražují.