Banky.cz Dětské účty

Dětské účty
Srovnání podle Vedení účtu vzestupně

Porovnáním bankovních produktů dětské účty najdete tu nejlepší nabídku. Porovnávat dětské účty můžete podle různých parametrů i podle bank a najít si tak nejlepší dětský účet. Naše přehledy bankovních produktů jsou pravidelně aktualizovány.
Upřesněte výběr
Produkty k porovnání iměsíční poplatek za vedení běžného účtu; je-li bezplatné vedení účtu podmíněno složitější podmínkou (povinnost mít úvěr, pravidelný příjem atd.), je uveden poplatek při nesplnění podmínky Vedení účtu ipoplatek za výběr z bankomatu v ČR ze sítě bankomatů cizích bank Bankomat cizí iúroková sazba p.a. při zůstatku 50 000 Kč Úrok 50 000 Kč ipoplatek za odchozí platbu do cizí banky zadanou přes internetbanking
Richee Junior 0 Kč 0 Kč 1,50 % 0 Kč
Dětské konto 0 Kč 0 Kč 0,01 % 0 Kč
mKonto pro děti 0 Kč 0 Kč 0,00 %
-
Sjednat online
Dětský účet 0 Kč 25 Kč 0,00 % 0 Kč
Dětský účet 0 Kč 35 Kč 0,00 % 0 Kč
MůjÚčet Junior 0 Kč 39 Kč 0,00 % 6 Kč
MůjÚčet Junior 0 Kč 39 Kč 0,00 % 6 Kč
Plus Konto dětské 0 Kč 40 Kč 0,00 % 0 Kč
Účet pro děti 0 Kč 40 Kč 0,00 % 0 Kč
Dětský účet 0 Kč 59 Kč 0,01 %
-

AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE DĚTSKÉ ÚČTY PODLE %ORDERED-BY% (%ORDERED-TYPE%)

PŘEHLED A POROVNÁNÍ dětských ÚČTŮ - VÍCE o porovnání a účtech pro děti

Dětské účty na rozdíl od běžného účtu pro dospělé poskytuje jen desítka vybraných větších nebo progresivních českých bank. Podle průzkumů ale už dětské konto není žádnou výjimkou

V našem aktuálním srovnání dětských účtů vidíte, že bankovním standardem se nyní stalo vedení dětského účtu zdarma. Ostatní podmínky pak odráží většinou poplatky bank na účtech pro dospělé. Všechny banky účtují poplatky za zahraniční platbu mimo EU, některé banky zpoplatňují i SEPA platbu. Ale ruku na srdce - dětský účet jste asi zřídili proto, aby vaše dítě spořilo a získalo pěkný úrok? Nebo aby se naučilo peníze používat a platilo tedy dětskou platební kartou. 

Seřaďte si tedy porovnání poplatků a úroků u dětských běžných účtů podle některého z dvaceti sledovaných parametrů a vyberte pro své dítě ten nejvýhodnější účet. Výchozí řazení účtů ponecháváme podle poplatku za vedení účtu, proto že v Evropě není běžný účet zdarma standardem a i u nás ještě vloni banky vesele poplatek za vedení dětského účtu inkasovaly. 

Nějaký bankovní účet má téměř 40% dětí. Patnáct procent dětí vybírá peníze z bankomatů. Téměř dvacet procent dětí platí kartou v obchodech. Bezmála deset procent dětí použilo kartu od svého účtu pro platbu po internetu.

Bankovní produkty kategorie Dětské účty jsou právě srovnané vzestupně podle Vedení účtu. Vedení účtu znamená "měsíční poplatek za vedení běžného účtu; je-li bezplatné vedení účtu podmíněno složitější podmínkou (povinnost mít úvěr, pravidelný příjem atd.), je uveden poplatek při nesplnění podmínky".

Co to je dětský účet?

Dětský účet zakládá v bance zákonný zástupce dítěte pro oddělení peněz patřících dítěti. Jde o plnohodnotný účet - je možné na něj vkládat, vybírat z něj, platit kartou napojenou na tento účet. Dětský účet většinou dnes má internetové a mobilní bankovnictví. Obvyklé použití dětského účtu má několik podob:

  • Dětský účet může být využíván pro spoření, které dnes ale není zajímavé protože se úročí částka maximálně do 50 tisíc. Alternativou pak stále je vkladní knížka, kterou ještě několik bank umožňuje založit. 
  • Účet dítěti můžete založit také když jej chcete učit hospodařit s penězi. Dětské konto může být dobrým následovníkem dětského prasátka. Jednoduše naučíte dítě co to jsou poplatky, úroky a pokud jste staromódní, naučíte jej chodit do banky.
  • Nejčastěji ale dnes je dětský účet využíván jako ochrana prostředků před exekutorem, či insolvenčním správcem. Finance na dětském účtu právně patří dítěti a exekutor na ně až do dovršení 18tého roku věku nedosáhne.

Proč a v jakém věku založit bankovní účet pro děti?

Finanční vzdělání začíná v rodině. Proto by se se rodiče měli snažit, aby jejich dítě porozumělo financím co nejdříve. Dalo by se považovat za normální, že rodiče již pro čerstvě narozené dítě založí stavební spoření. Bankovní účet přichází na řadu zpravidla až spolu se školním vzděláním. Dítě může od osmi let získat k účtu debetní kartu. Většina bank umožňuje založení dětského účtu od narození. Ale může se stát, že některá banka určí minimální věk dítěte pro založení účtu (hledejte v detailu produktu v kolonce "ostatní")

Co potřebuji k založení účtu pro dítě?

Dětský účet založíte zpravidla jen na pobočce. U dítěte do 15 let potřebujete jako zákonný zástupce svůj doklad totožnosti a rodný list dítěte. Od 15 let potřebujete navíc občanský průkaz dítěte. Od 18 let můžete přijít jako doprovod - vaše dítě si již studentský účet založí i bez vaší asistence.

Co se stane s dětským účtem po dosažení plnoletosti dítěte?

Všechny banky po dovršení 18 let převedou dětský účet na běžný účet pro dospělého. Každopádně raději buďte ve střehu - účet vašeho dítěte může být bez aviza převeden na běžný bankovní tarif, což znamená bankovní poplatky a žádné výhody. Slušná banka vás kontaktuje prostřednictvím bankovního poradce a navrhne další postup. O změně typu účtu je pak podepsán dodatek, který zároveň stvrzuje zachování původního čísla dětského účtu.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Dětské účty

Články o bankovním produktu Dětské účtyRychlé odkazy